FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Dr Bálint Koppány szülész- ÁEK (MÁV)

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1057. katie_rose2015-04-10 10:59
Igen, az ambulancian meg mindig nincs uh. Ha a doki indokoltnak tartja akkor oda atkuld, kivarod a sort aztan a lelettel visszamesz a dokihoz.
(válasz misane 1056. hozzászólására)

1056. misane2015-04-09 23:18
Es az jol rémlik nekem, hogy a MÁV-ban a vizsgálókban nincsen uh? Csak ott szemben túloldalt? Ha uh-ra van szükség oda vonul at a doki es a páciens? Mert 2013-ban meg mindig külön kellett időpontot kérnem, es egy hölgy végezte a vizsgálatot! Koszi! :-)

1055. katie_rose2015-04-08 14:59
En is elore elintezek mindent. Pont ma olvasta a Mav-os fb csoportban, hogy veszhelyzet eseten szoritanak helyet barmi tortenjek is.
Nekem szolt a dokim, hogy mindig idoben telefonaljak (foleg, hogy neha napokig fel sem veszik a telefont).
Viszont van, akinek nem szol.
(válasz tschilla 1054. hozzászólására)

1054. tschilla2015-04-08 14:48
Én könyörgés helyett inkább időben kérek időpontot, az a biztos :)) Meg nekem az se volt mindegy, hogy ki csinálja a genetikai ultrahangot.
Nekem szerencsém van a magánrendeléssel, még aznap is van szabad hely általában. De persze ott is hetekkel előtte lefixálok mindent :)

1053. katie_rose2015-04-08 12:05
Gentikara 5 nappal elotte is be tudja konyorogni magat az ember. Nekem 3 hetet mondott az orvosom. Gond nelkul kapok idopontot mindig.
Hozzateszem a doki maganrendelesere is ennyivel elobb kell mindig idopontot kernem:)
(válasz tschilla 1052. hozzászólására)

1052. tschilla2015-04-08 10:13
Én spec. az Istenhegyi klinikán csináltattam a kombináltat, de oda is már négy héttel előtte alig volt időpont, és az orvosom azt mondta, hogy ugyanez vonatkozik a kórházra is. Szóval a két hét az nagyon kevés, a három meg nagyon határeset.

1051. katie_rose2015-04-08 09:22
Mar 10500 ft-t kell a csekkre irni:)
(válasz misane 1050. hozzászólására)

1050. misane2015-04-07 19:43
Koszi! Akkor 2013-hoz kepest mit sem valtozott a menet! A befizetendő összeg nőtt esetleg?
(válasz katie_rose 1048. hozzászólására)

1049. katie_rose2015-04-07 18:40
Altalaban a 16.heten mar van cukorterheles aztan a szokott idoben is. Nem biztos, hogy masodszorra is cukros leszel.:)
(válasz misane 1046. hozzászólására)

1048. katie_rose2015-04-07 18:39
Bejelentkezel 2-3 hettel az esedekessege elott a 12.heti genetikai uh-ra. Ugy ker idopontot, hogy kombinalthoz a vert delig veszik csak le. Szoval legkesobb 11re menj uh-ra, hogy vsuszas eseten se legyen gond. Az uh a 2.emeleten van.
Ha keszen vagy ott, akkor le kell menni a magasfoldszintre a verveteli helyre es kijon majd a nover (kopogni tilos, megvadul tole :D ) . Csekket kerhetsz ekkor de ez azzal jar, hogy el is kell menned es be is kell fizetned mielott megszur (tehat eleg szukos az idokorlat), vagy elotte valamelyik nap bemehetsz kulon egy csekkert, hogy addigra ezzel mar ne kelljen foglalkozni.
Az uh eredmennyel es a befizetest igazolo bizonylattal leveszi a vert.
Par nap mulva sms-ben kapsz ertesitot h hol tudod megnezni az eredmenyed a neten.
(válasz misane 1047. hozzászólására)

1047. misane2015-04-07 15:29
Ja, meg vmit elfelejtettem 2015-ben jelenleg hogyan zajlik a kombinált teszt a honvéd-MÁV kórházban?

1046. misane2015-04-07 15:27
Nem kifejezetten Bálint dokihoz kapcsolódik a kerdes, de hatha van köztetek olyan aki ilyen cipőben jart. Az elso babaval való terhesség során kialakul gesztacios diabétesz után (nálam a terheléses cukor vizsgálat után Koppány 150 g CH diétát irt elő), a második terhességnel mire lehet szamitani? Diéta a kezdetektől? Koszi előre is!

1045. Boyocka2015-04-03 15:15
Csak ajánlani tudom neked! Bálint doki egy gondolata nagyon bennem maradt, mikor én is átkerültem hozzá..."Hogy van e pénze?lássuk csak...Ez a baba akkor is ki fog bújni ha nincs pénze nem??Hát akkor nem mindegy, hogy van pénze vagy nincs pénze?Ezt nem én döntöm el asszonyom..Akkor is megfog születni, ha én azt mondom nem vállalom, és ha már ilyen csökönyös a sors, akkor akár el is vállalhatom:)" Mondjuk én a szülésre szánt összeget odaadtam neki..De hát valjuk be nem volt túl sok pénzem..De a varratszedésnél átnyújtottam neki egy boritékot..De alig akarta elfogadni:) szóval én a helyedben, meg hát saját helyemben is:) Hozzá járnék/és járok is:)
(válasz Bambara78 1036. hozzászólására)

1044. katie_rose2015-03-15 16:48
Itt masik veglet van. Meg az edesapa sem mehet be a korterembe 2 percre sem. Van egy ugynevezett latogatoi folyoso, ahova te kimehetsz (gyerek nelkul) es az uvegajto masik oldalan hagyva a gyerkocot, meg tudja nezni a "rokonsag".
En pont kifogtam egy rossz szobatarsat is, de ez elofordul.
Egyebkent nekem is volt tejem szinte azonnal. De masodjara program csaszar lesz, nem biztos, hogy most is olyan jol fog menni. :)
(válasz Bambara78 1042. hozzászólására)

1043. tschilla2015-03-15 10:15
Itt nincs bemászkálás a kórtermekbe, nekem is fő szempont volt a kórházválasztás során. Az egy borzasztó dolog lehet, nem csak az intimszféra totális megsértése, de veszélyes is, ki tudja milyen vírusokat hurcolnak be. Mindenki bírja ki azt a 3 napot a rokonság nélkül. Akinek van nagyobb gyereke, annak biztos rossz, hogy ő sem jöhet be, de másnak a levegőbe köhögős, orrfolyós gyerekét meg főleg nem akarnám az enyém közelében látni, és gondolom fordítva sem.

1042. Bambara782015-03-14 21:01
Engem a luxus nem érdekel, inkbb a nyugalom..sajnos vannak rossz tapasztalataim még az első kórházból, ahol nem sikerült először alapítványiba tenni és bejött a CSALÁD!Köszi!én meg kitett mellekkel első gyerekkel szoptassak..mondjuk most per konkrétan simán kiküldeném őket, hogy ki lehet menni, főleg ha szoptatási idő van...arról nem beszélve, hogy utolsó 2 hónapban az állandó derékfájásoktól nem tudtam aludni, rengeteget jósoltam és végül hulla fáradtan mentem be szülni a második gyerkőt..végül császár lett...megpróbálhattam, de esélytelen voltam hegszétválás veszélye miatt...Sokan írnak itt tápszer adásról..én ettől sem félek.. a gyerekemnek adtak a krházban, és csaszisként gyönyörűen tudtam szoptatni...sajnos első 1-2 napban csaszisnak teje ritkán akad...a gyerek meg ordít frankón..ennek én nem vagyok híve...és nem zavar a cumisüveg sem, ez sem okozott egyik gyerekemnél sem gondot:0)Tökéletes szopóreflexük volt hála égnek:0)
Egy darab alapítványi szoba van?Hát ez szívás:0)
(válasz katie_rose 1041. hozzászólására)

1041. katie_rose2015-03-13 20:18
Az alapitvanyi szoba sajnos nagyon lutri, szinte mindig foglalt. Mikor a kisfiamat szultem, akkor egy orokbeadasra varo baba es a lehetseges orokbefogado voltak benne eppen.:)
Egyebkent a szobak 3 agyasak, jol felszereltek de luxus az nincs (sajnos).
Ami nagyon hianyzitt nekem, az egy szek. Kozepso agyon, logo labbal, csaszar utan szoptatni....pocsek.
De legjozelebb tuti beviszek egyet az ebedlobol :D
A szuloszoba, muto resz egyebken nagyon szuper. A spinalis erzestelenitest atlagon felulire ertekelnem es remelem legkozelebb is ugyanazt a csapatot fogom ki, mert semmit sem ereztem:)
Szules utan a szuleszno meg a hatamat is megmosta, nagyon kedves volt, mindenben segitett. De ahogy a szobadba kerulsz a magad ura vagy. Ennek minden elonyevel es hatranyaval:)
Nem tudom sajnos, hogy a kulon szobahoz esetleg jar e extrabb ellatas.
(válasz Bambara78 1040. hozzászólására)

1040. Bambara782015-03-13 18:53
Köszönöm!Igen, ismerlek, olvastam a fórumot:0)Gratulálok a babádhoz!Én most is magánba járok orvoshoz, ergo az nem is gond, hogy a G1be megyek, és ott fizetek(mondjuk nem óccsó, de a mostani dokim sem...) viszont szülésnél nem feltétlenül erőltetném a Maternityt, mert elég jókat olvastam az ÁEK-ról, szimpatikus, eddig is államiban szültem...alapítványi szoba is van ugye?Azt esetleg tudod, milyen?Minden infó érdekel!Köszönöm!
(válasz katie_rose 1039. hozzászólására)

1039. katie_rose2015-03-13 18:47
Az lemaradt, hogy szinten csaszaros voltam. Szepen varr!:))

1038. katie_rose2015-03-13 18:46
En nala szultem 2012-ben. Nem maganrendelesre jartam, megis tokeletesen elegedett voltam vele vegig!
Annak ellenere, hogy a terhesgondozas soran nem kapott tolem penzt, mindig korrekt volt es alapos!
Most egy masik orvoshoz jarok (de ennek csak anyagi oka van), aki szinten fiatal, jo hiru es Mav-os. Dr. Spanik Gabor a neve. Nala is lehet a korhazat valasztani pl a genetikai vizsgalatokhoz (igy azok nem kerulnek penzbe) . Eddig elegedett vagyok vele nagyon.

1037. Bambara782015-03-13 17:52
Annyi még, tuti a császár, mert mindkét gyermekem császáros volt!:0)

1036. Bambara782015-03-13 17:50
Sziasztok!Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy az működik Bálint dokinál, hogy hozzá járok magánrendelésre (ha jól érzékeltem, akkor a G1 intézetben rendel) és azodd esetben nem a Maternity magánkrházas hátterét választom, hanem az ÁEK-t.2 gyermekem van, ez a 6. terhessgem...részletekbe nem bocsátkozom, mert nem ez a fórumtéma...de szükségem lenne egy energikus, jó orvosra, akit még nem evett meg az élet, némi lelkesedést mutat a szakmája iránt.9 éve uaz az orvosom, de nagyon úgy néz ki, hogy váltok, és mindenképpen egy fiatalabb, jó, megbízható dokit keresnék, és Bálint dokiban tetszik, hogy olyan kórházi háttere van, ahol Mo legmodernebb PIC osztálya van(bár mindkét gyerekm időre született szép súllyal:0)...ez jó dolog.Én már 36 éves múltam,úgyhogy kicsit óvatosabb vagyok, és az előéletemre tekintettel kicsit másképp állok a terhességhez. Köszönöm, aki válaszol!Vagy még ha tudtok a az ÁEK-ban megbízható dokit ajánlani, fiatalabbat:0)Szép estét!
(válasz Boyocka 1035. hozzászólására)

1035. Boyocka2015-02-22 08:43
Ő mentette meg az életemet:) Hiába "drága" az életemnél nem drágább... S mikor hozzá kerültem, terhességem felénél passzolt át hozzá egy másik orvos, még pénzt se akart tőlem elfogadni... Azt mondta, ezt a babát akkor is megszüljük, akár fizet akár nem... És milyen jól tettem, hogy mellette döntöttem. Az előző doki, nem mérte fel, a betegségem súlyosságát... Ha nincs Bálint doki, ma nem beszélgetnék itt...És nem nevelném az 5,5 éves lányomat. Persze én is odaadtam szülés után a szülésre szánt összeget, de enélkül is ezt tette volna:) Szóval igaz csóró vagyok, de ha nődokihoz kell mennem, inkább kipengetem a 16ezer ftot... De soha nem váltanék orvost!:)

1034. adrienn85072015-02-17 14:12
Köszönöm😄
(válasz misane 1033. hozzászólására)

1033. misane2015-02-15 20:30
A G1 intézet honlapján konkrét arlista van, ott láthatod a tarifajat! Ott van telefonszám is a bejelentkezéshez. Minden hétfőn rendel, asszem 15-20 óra között.

1032. katie_rose2015-02-14 10:05
A G1 intezetben rendel. Nem olcso:/ atlag 16ft egy vizsgalat.
(válasz adrienn8507 1031. hozzászólására)

1031. adrienn85072015-02-11 09:16
Szia meg szeretném kérdezni hogy a doktor urnak hol van a maganrendelője?illetve milyen módon lehet bejelentkezni?anyagilag mire lehet számîtani?köszi a választ
(válasz Babmalac 1026. hozzászólására)

1030. tschilla2015-01-23 23:34
Szerintem nem endokrinológus. De normális :)

1029. Csokissüti2015-01-23 17:32
Sziasztok!
Valaki tud abba segíteni, hogy a Bálint doktor úr esetleg endokrinológus is? PCOS-m és IR-em van! És egy normális orvost keresek!

1028. Attak2014-11-24 14:57
Szia! Én mind a három gyermekem nála szültem császárral, 2-2 év telt el a szülések között. A protokoll az a Máv-ban, hogy második szülésnél, ha az első császár volt, maximum a kiírás napjáig engedik a terhességet vinni, tehát ha addig beindul magától, akkor lehet próbálkozni a természetes szüléssel, de mindennek rendben kell zajlania, mert nem lehet oxitocint adni a hegszétválás veszélye miatt.Két császár után meg automatikusan császár lesz a 38. héten, legalábbis nekem eddig engedte a doki.
(válasz misane 1027. hozzászólására)