Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kullancs veszély fórum

Kullancs veszély (beszélgetős fórum)


8. doxikri (válaszként erre: 7. - Minden név foglalt)
2011. okt. 4. 16:30

Ha felpórszívóztál és benne van még a porzsákban, akkor megdöglik. A kullancs a nedvesség miatt mászik az emberbe. A porzsákban kiszárad.

Nem kell ennyire megijedni. Figyeld a gyerekeket, magatokat,de ha nagyon pici volt akkor pláne nem éli túl.

Én 14 éve egy erdő közepén lakom, volt már bennem és a gyerekekben is kullancs nem egyszer. Nincs semmi tragédia hidd el. Csak tudnikell higgadtan kezelni a dolgot. Nyugi.

2011. okt. 4. 14:04

Köszi a válaszokat.

Most nézem a gyerekeket naponta többször is. De hogy egy kullancs hónapokig elél az már nagyon elszomorit.

2011. okt. 4. 09:14

Azt írod, hogy vinni akartad a dögöt.

A dög most milyen értelmezést kapott?

Amúgy, ha nem döglött meg, akkor az még él.


Egy ismerősöm osztálykiránduláson kiszedett magából egy kullancsot és ledobta az emeletes ágyról az alatta fekvő osztálytársára.

Másnap abban az alsó ágyas gyermekben is benne volt a kullancs.

2011. okt. 4. 07:59
ja, és a kullancs hónapokig elél kaja nélkül :-(
2011. okt. 4. 07:59
már elmászott onnan, de még a lakásban van. ha vannak növények a lakásban, pár napig figyeld a kinyúló, szélső levelek alját, kis fekete pöttyöt keress.
2011. okt. 4. 07:35

Szerintem is él még, ha nem szívtad össze. Bár én egyszer a kutyámmal voltam így. Ahogy simogattam, akkor vettem észre, hogy egy hatalmasra fúvódott kullancs van benne... Én nem mertem kiszedni, a nagyim ügyeskedett... Csak ahogy kivette, úgy szépen kiesett a kezéből. Utána figyelgettem a kutyát, és nem szedte össze....

Mindenesetre, szerintem, ha legközelebb kullancsot veszel ki, akkor nyomd össze a körmöddel kiszedés után! Cserkésztáborokban mi is így csináltuk. Úgy tuti, ha elejted nem mászik vissza! :)

Juj, meg most eszembe jutott vmi... Ahol elejtetted, ott miért nem fújsz be vmi kullancs v rovarirtóval egy kicsit?

2011. okt. 4. 06:51
Szerintem él még a kullancs.
2011. okt. 4. 05:56
Tegnap este kiszedtem egy kullancsot a lányomból, nagyon könnyen kijött, szerintem nem sokkal azelőtt mehetett bele. Mikor vinni akartam a dögöt a fürdőszobába hogy leengedem a wc-be elejtettem. Szemöldök csipesszel szedtem ki. Szerintetek él még az a kullancs? Megint beléjük mászhat? Összeporszivóztam, és kitettem a lakásból a porszivót.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook