Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg nem jár munkanélküli ellátás annak, aki tartós beteg gyerekkel van Gyesen? fórum

Tényleg nem jár munkanélküli ellátás annak, aki tartós beteg gyerekkel van Gyesen? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. okt. 8. 13:18
Az élet túl rövid ahhoz, hogy egyszer csak felébredj és megbánd. Szeresd azokat, akik jók hozzád. Felejtsd el azokat, akik nem. Hidd, hogy minden valamilyen okból történik. Amikor új esély adódik két kézzel kapj érte. Ha ez gyökeresen megváltoztatja az életed ne ellenkezz. Soha senki nem mondta, hogy könnyű az élet, csak azt, hogy érdemes élni.
46. éva1951 (válaszként erre: 44. - Titamilla86)
2011. okt. 8. 09:36
Isten mentsen meg, hogy kapcsolatba kerüljek veled és sajnálom azokat, akikkel együtt dolgozol.
2011. okt. 8. 09:19
Sziasztok, tudom, hogy én indítottam ezt a fórumot, de álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen indulatokat fog kiváltani egy egyszerű kérdés. Azt hiszem én is itt fejezem be, mert ennek semmi értelme. Titamilla csak a saját igazát szajkózza és teljesen össze keveri a dolgokat. Egyszerűen nem látja, a különbséget (vagy talán nem is akarja) talán csak jót szórakozik rajtunk. Ám legyen. Titamilla remélem kiélted magad. Még utoljára elmondanék valamit. A minap beszéltem a barátnőmmel és teljesen el van keseredve. A férjét nem látta már két hete, mert 24 órából 24 órába megy dolgozni. Két pici gyerekkel van otthon. Megjegyezném EGÉSZSÉGESEK. Lakáshitel a nyakukon. És ami a lényeg ebben a hónapban nem utalták neki a GYED-et. Felhívta őket, mire rendszerhibára hivatkozva közölték vele, hogy majd KÉT hónap múlva megkapja. Gondolom nem ő az egyetlen, aki ebben a hónapban így járt. Biztosan vannak olyan édesanyák is, akik egyedül nevelnek két vagy több gyereket, azok mit tesznek az asztalra a gyerekek elé KÉT HÓNAPIG? És még azt mondanám titamilla, hogy előbb utóbb le fogsz esni a magas lóról és akkor nagyon meg fogod ütni magad. A többieknek minden jót és szép napot(napokat) kívánok. Vigyázzatok magatokra és a gyerekekre. Puszi
2011. okt. 8. 08:51

Éva a képeim maradtak, hamarosan fogok feltenni újakat. De az előtte utána képek igazából egy másik fórum tagjainak lettek feltéve, ők látták, ennyi volt a céljuk. Ha jól megfigyeled, maradt fent képem.

A probléma az az én 3 munkahelyemmel, hogy még 5 ilyenre kérnek fel, ugyanis az én szakmámmal lehetne őket ellátni. Mivel nincs más hasonló végzettségű a kistérségben, ezért engem hívnak.

43. f8db0709b8 (válaszként erre: 39. - Titamilla86)
2011. okt. 8. 08:35

Sziasztok!


Olvasgatom a fórumot mióta elindult.

Elsőként neked annyit mondanék,ha keleten van 3 munkahelyed,akkor mondj le kettőről,hogy ne legyél álláshalmozó,mert lehet, ilyen helyzetben lévő anyukák,te miattad nem tudtak elhelyezkedni!Undorító,hogy a mai világban ez megtehető,nekünk gyerekeseknek meg kussba kell lenni,mert ha kinyitjuk a szánkat egyből támadnak!

(gyerektelenek),mert úgy gondolják ők nagyon okosak,és mindent tudnak!Ne kerülj ilyen helyzetbe,mint amibe itt sokan vagyunk,de szülj legalább 1 gyereket,és meglátod mekkora a diszkrimináció!


A kérdésre válaszolnék:nem jár gyes mellett munkanélküli,csak utána,de csak abban az esetben,ha előtte volt munkahelyed!

42. éva1951 (válaszként erre: 39. - Titamilla86)
2011. okt. 8. 07:13
Szégyelled magad, hogy levetted a képeidet?
41. éva1951 (válaszként erre: 39. - Titamilla86)
2011. okt. 8. 07:11
Bunkó vagy, tűnj már el a fórumról, mert írok a Hoxának!
40. HnéViktória (válaszként erre: 39. - Titamilla86)
2011. okt. 7. 20:40

Sajnos olyat ahová a gyerekemet is magammal vihetem nem-nem találok bármilyen hihetetlen.Mert még mindig nem érted a lényeget,hogy akadályoztatva vagyok,mert a nap 24 órájában a gyermekemre vigyázok.Kivéve havonta néhány napot.

És részemről a vita lezárva,mert látom,hogy benned a jóindulatnak szemernyi szikrája nincsen.

Szép estét neked-és nektek is!

2011. okt. 7. 20:30

Nyugat- Magyarországon élsz és nem találsz munkát? Hát ne haragudj, de ha én annyira hülye vagyok,hogy hogy hármat is találtam itt, keleten? És a helyzet az,hogy sajnos igen, vállalkozni kell és magadnak megteremteni amid van, nem mástól várni.

Ne lovagold bele ennyire magad a vitába, egy szóval nem mondtam,hogy értéktelen vagy, sem hogy lusta. És most éppen egy olyan ellátáson megy a vita ami nem jár, csak a pontosítás kedvéért.

A saját életemben pedig szerintem addig jó még tudok álmodni. Viccet és vitát félretéve, szerintem tényleg addig jó míg ez így van.

38. HnéViktória (válaszként erre: 37. - Titamilla86)
2011. okt. 7. 20:20

Hahahahaa-ez most komoly!??

Pénz nélkül vállakozni?Vállalkozó voltam 3 évig mindenem ráment,még egy év és az életem is.Bármivel lehet pénzt keresni-na látod meglátszik,hogy burokban élsz,hisz ha ilyen könnyű volna az élet ,akkor nem volna ennyi éhező,hajléktalan ember Magyarországon.

Összefoglalva,munkát sem várjak ,támogatást sem,te aztán megmondtad a tutit!Ezért kár volt ennyi évet a mi pénzünkből tanulnod?!Merthogy én csak pár hónapja nem dolgozom,tehát annó én is fizettem!

Nem szoktam magyarázkodni,de ám legyen:Én egy kis faluban élek Veszprém Megyében,a faluban Iskola Óvoda nincs,csupán egy pici bolt.Három gyermeket nevelek,két sajátot és az öcsémet,meg már egy öcsikém felnőtt,de Őt is én neveltem évekig.30 éves vagyok 18 éves koromtól dolgoztam,még a Gyedet sem vettem igénybe végig az első gyermekem mellett.Pár hónapja vagyok itthon,mert a vállalkozásom csődbe ment,és tehetetlen vagyok.De tudod elveszett nem,mert nem tétlenkedem itthon,suliba járok/fizetősbe tehát nem a te pénzedből/és mellette igyekszem csirkét tartani,kertet művelni,lekvárt befőzni,és becsületesen ellátni,nevelni a gyermekeimet.Pici 5 éves,ha éppen el tudom küldeni oviba mert nem beteg,a tizórait,ebédet,uzsonnát küldenem kell neki.Nem iszok,dohányzok,semmi extrát nem teszek.Szerinted viszont én egy értéktelen élősködő lusta ember vagyok,mert 1 bűnöm van nincsen sajnos pénzem vállalkozni,sem kiállni az utcasarokra,hanem kihasználom inkább az olyan ellátást ami jár,és a családom hasznára vagyok!Te meg csak dolgozz 3 munkahelyen,hogy én minél tovább élősködhessek rajtad!

És már nem vagyok mérges sem,hanem komolyan mondom ez a két soros hozzászólásod szinte megnevettetett.

ÉS csak Álmodj Királylány:())))

2011. okt. 7. 18:01
Viktória, pl ne mástól várd,hogy munkát adjon neked. Vállalkozz. Gondolom van valamilyen végzettséged, bármivel lehet pénzt keresni, olyannal is ami nem kötött munkaidős, vagy otthon végzendő munka.
36. éva1951 (válaszként erre: 34. - Titamilla86)
2011. okt. 7. 17:19

Nem kellene már kiszállnod ebből a fórumból? Senki se kiváncsi a hülye véleményedre!!!!!!!

Még egyszer mondom, szégyelld magad, amiért azokat bántod, akiknek néha még a jó szó is segítség.

35. HnéViktória (válaszként erre: 34. - Titamilla86)
2011. okt. 7. 17:11

Ha olyan értelmes vagy:akkor légyszives magyarázd el,hogy hogyan dolgozzunk és hol?!Létezik szerinted olyan munkahely aki tolerálja a havi 20 nap táppénzt?

Nekem személy szerint nincsen senkim akire rábízhatnám akárcsak 1 napra is a gyermekem.Nagyon szeretnék dolgozni,értékesebbnek érezném magamat,de ebben a helyzetben nem találok megoldást.

2011. okt. 7. 17:05
Sanka,ha nem görcsölsz annyira rá a vitatkozásra és figyelmesebben olvasod el a hsz-aimat,akkor rájössz,hogy pont nem rólad/neked szólt. Mindenkinek így kéne csinálnia, én csak ennyit mondtam. Ennyi volt a lényeg, nem a beteg gyerekek szüleinek ócsárolása,bármilyen meglepő is.
2011. okt. 7. 16:46

A kisfiamnak egy veséje van. Kamatostul visszaadnám a miatta kapott pénzt, ha tudnának rajta segíteni. A 33. hsz. több édesanyát dühít. Ha ő kerülne ilyen helyzetbe másképp reagálna.

Ja és dolgozom is a gyes mellett, nem várom el hogy az állam eltartson.

32. éva1951 (válaszként erre: 30. - HnéViktória)
2011. okt. 7. 16:37
Egyetértek Veled!
2011. okt. 7. 14:28

Ezt csak úgy bemásolom,,,,:ha még nem olvastad volna,ennyit csináál egy átlag ÉDESANYA,de ennek többszörösét egy beteg gyermek Édesanyja.


Anya Vagyok Érdekel titeket dolgozom-e? Igen! Én anya vagyok, ez azt jelenti, hogy ébresztőóra, szakács, takarító, pincérnő, orvos, gyermekfelügyelő, ápoló, tiszt, fotós, tanácsadó, sofőr, diák, személyi asszisztens, könyvelő, ATM, én soha nem vagyok szabadságon nincsenek szabad napjaim soha nem vagyok fizetett betegállományban, dolgozom éjjel-nappal, én ügyeletes vagyok egész nap, életem végéig, s ezt megosztom, mert büszke vagyok arra, hogy valaki azt mondja, ANYA :-))..

30. HnéViktória (válaszként erre: 23. - Titamilla86)
2011. okt. 7. 14:24

Egy anyát aki egy beteg gyermeket nevel,és nem tud mellette dolgozni,hogy lehet így elítélni,és lenézni.Milyen ember vagy te valójában?Miért nem érted meg ,hogy mind annyian cserélnénk,és szívesen elmennénk akár még három munkahelyre is dolgozni,inkább mint egy beteg gyermeket nevelni.Úgy érzem engem Te nem tartasz el mert amúgy az a pénz melyet az Állam ad tudod mire elég!Hát nem ,nem tudod mert valószínű nincsen gyereked!Ha a férjem nem dolgozna 16 órákat, nem tudom mi lenne a mi sorsunk is.De bármikor maradhatok én is egyedül!-ez a mai világban biz.benne van a pakliban.Dolgozni egy Tartósan beteg gyermek mellett nagyszülői szülői segítség nélkül NEM LEHET.És elmondhatnám,hogy a nagylányom is tartósan beteg volt,mellette dolgoztam,de ezért előfordult olyan is,hogy 3 évesen amikor kórházba került a munkám miatt ott kellett egyedül hagynom,de mire visszaértem hozzá délután,kiesett a kiságyból,és az egész arca össze volt törve.Nem kívánom azt a lelkiállapotot senkinek.Ja és senki nem volt hibás csak az anya,mert egy anyának a beteg gyermek mellett a helye!És ez így igaz,de mi nem tudunk kétfelé szakadni.Én akkor nem kaptam GYES-t.És nem vagyok rá azóta sem büszke,hogy de hányszor hagytam magára a gyerekemet a kórházba,és hányszor húztam magammal lázasan betegen a munkahelyemre,és hányszor könyörögtem a főnökömnek szabiért,vagy a táppénz miatt mennyi üvőltést kaptam.Milyen remegéssel töltött el már a tudat,hogy vajon meddig tűrnek mikor rúgnak ki.

Rengeteg a valódi ingyenélő ,munkakerülő,és igen egyetértek veled hibás a rendszer,de csak ŐK,és nem mi akik nap nap után szenvedünk a túlélésért.Az előző hozzászólásomban,megírtam már nem ez az a fórum amelyben neked ezeket a bántó dolgokat le kellett volna írnod,mert én még téged ugyan nem ismerlek,de nekem megvan a véleményem rólad.

Az Országban Milliárdok,milliók mennek ki olyan célokra melyek gyalázatosak,melyet igen az adófizetők pénzéből fizetnek.A GYES nem tartozik ide,véleményem szerint.Jó volna ha magadba szállnál,mélyen elgondolkodnál,hogy miért vagy ilyen véleményen,mert ítélkezni a Jó Isten dolga,és tudod én hiszek abban,hogy minden rossz visszaszáll.Remélem majd egyszer megtudod mi az az anyaság,és akkor majd talán megváltozik a véleményed.De addig nem szeretném ha ilyen ember sodorna az utamba a sors,mint amilyen te és a hozzád hasonlóak.És azért tart itt ez a Drága Ország,mert nem segítjük egymást hanem inkább ártunk.

29. éva1951 (válaszként erre: 28. - Titamilla86)
2011. okt. 7. 10:38
Kormányban a helyed! Ott osztanak ilyen észt!Gratulálok! Annyira buta vagy, hogy még megsérteni se lehet.
2011. okt. 7. 10:32
Éva, az ingyen élés nem ott kezdődik,hogy munkanélküli vagy. Mindenki kerülhet rossz helyzetbe,mindenkit kirúghatnak. Mindenkivel történhet baj. Az ingyen élés ott kezdődik,ha harácsolunk, kizsigereljük a többit, és tesszük mindezt úgy, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne ez. Mintha a dolgozó emberek,azért dolgoznának,hogy a nem dolgozókat eltartsák. Van segítség, de van határ is. Amikor a dolgozó már azért nem tud megélni,mert a nem dolgozó több pénzt kap,mint Ő. Na innentől beszélünk problémáról. Én végig ezt magyaráztam,de úgy látszik tényleg nem sikerült megérteni.
27. éva1951 (válaszként erre: 22. - Rita 72)
2011. okt. 7. 10:25
Az ilyen bunkókat nem lehet leszerelni, csak nem reagálni rájuk, ezt teszem ezután én is.
26. éva1951 (válaszként erre: 25. - Titamilla86)
2011. okt. 7. 10:24

Pimasz! Szemtelen! Tudatlan! Öntelt! LÉGY BÜSZKE MAGADRA!

Most más nem jut eszembe, egy igyenélőtől, aki 42 évet dolgozott és még nem múlt ki belőle az együttérzés, empátia,stb...

2011. okt. 7. 10:18

A belső értékeimet nem is adnám senkinek, sem a három munkahelyemet, ahol dolgozom hogy én is meg tudjak élni. De nyugodtan köss bele abba is hogy mivel töltöm a pihenő időm. :) Nekem pihenő időm van neked meg örök szabadságod. Ez van.

Ja és cserélhetünk, de ahhoz neked sokat kell tanulnod és ha olyan a figyelmed és a felfogásod ahogy itt mutatod, akkor nem fog menni.

2011. okt. 7. 10:07

Hétköznap délelőtt van és Te Hoxázol. Milyen dolgozó emberről beszélsz? Nem hinném, hogy szívesebben lennél a helyemben, hiszen az autizmus életre szóló, reményekkel nem túl teli állapot.

Én viszont szívesen dolgoznék, és ebből a szempontból cserélnék Veled.

A belső "értékeid"-re viszont nem tartanék igényt. :-)

2011. okt. 7. 09:50
:D Nem az,hogy leszerelt inkább feladtam, tudjátok mi dolgozó emberek nem érünk rá felvilágosítást tartani világ működéséről. Valakinek el kell tartania titeket is.
22. Rita 72 (válaszként erre: 30. - Éva1951)
2011. okt. 7. 09:18
Gratulálok! Úgy tűnik leszerelted..;-)
21. Rita 72 (válaszként erre: 20. - S.Nikolett1980)
2011. okt. 5. 12:04
;-) Várjuk ki a végét, még biztos lesz valami fontos mondanivalója. Ilyen szakma mellett azért elférne némi empátia.
20. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 19. - Rita 72)
2011. okt. 5. 10:39
Jól szóltál! Egyet értek.
19. Rita 72 (válaszként erre: 17. - Titamilla86)
2011. okt. 5. 10:11
Akkor jól figyelj! A GYES nettó 25.500 Ft, az emelt családi 25.900 Ft mivel egyedül nevelő szülő vagyok. Kapok 9.000 Ft megelőlegezett gyerektartást, és még 4.500 Ft lakásfenntartási támogatást az önkormányzattól. Ez összesen 64.900 Ft. Ebből a pénzből élünk ketten. Remélem, hogy fogtad. A pénzedet meg a Győzikén, és a hozzá hasonlókon keresd!
18. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 15. - Rita 72)
2011. okt. 5. 07:58
szia, köszönöm, hogy megírtad a te problémádat is. neked sokkal nehezebb lehet, mint nekünk. az én fiam "csak" asztmás, de így is elég sokat kellett és kell költenünk. azt hiszem, hülyeség volt ide megírnom a problémámat, viszont nem sírok, mert tudom, hogy vannak nálam sokkal nehezebb helyzetben lévő emberek, családok is. minden jót és szép napot kívánok nektek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook