Léböjt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Léböjt

1 2 3 4 5 6
174. andi6020 (válaszként erre: 172. - 4e4f212a4d)
2016. máj. 13. 08:41
Véletlenül? :DD
2016. máj. 13. 08:39
Miert ne lehet kávét(cukor és tej nélkül)?
2016. ápr. 12. 07:38

Sziasztok


Szeretnek neki állni egy 5 napos kuranak. 2 napja vezetem ra a szervezetem, csak alma, viz, narancs, ceklale, leves (tészta nelkul) joghurt. De ma veletlenul megettem egy cikk pizzát. Ez baj? Kezdhetem előről? Sajna megfeledkeztem rola.

171. Eviee
2013. jún. 10. 16:39
Ajánlom nektek a blogunkat a 30 napos léböjtkúránkról: fatsicknearlydead30days.blogspot.com
2013. ápr. 17. 10:44
én is nekikezdek holnap a léböjtnek, a sima gyümölcs-, zöldségleves, ásványvizes dolognak. :) a kérdés, hogy a turmixolt leveket le kell szűrni, igaz? a rostot nem ihatom velük? olvastam ilyet is, olyat is..
169. Szempi
2013. febr. 14. 22:20
Most vagyok a 4. napban, elég jól megy. Én a parosbojt.blogspot.hu -n kaptam kedvet a Neera böjtkúrához. Ismerőseim csinálták végig a 10 napot és minden élményüket leírták ezzel kapcsolatban. Szerintem nekem is menni fog, mert most is nagyon jól érzem magam.
2013. jan. 10. 12:28
Cikória ill. koffeinmentes bio kávé fogyasztása megengedett?? Koszonom:)
167. Dorkinc
2012. szept. 19. 10:10
na valaki van aki épp aktívan léböjtözik? :) nekem ez a 3. napom :)
166. kapiannacka (válaszként erre: 165. - Miss gombóc)
2012. ápr. 11. 12:24
Halihó, pont ma van az első napom:) Tegnap volt a ráhangolódás. Majd kiderül, régóta tervezem, hogy megszabadulok a "mérgektől", várom a tisztulás-érzést.
2012. ápr. 9. 13:32

Sziasztok!


Probalatok mar a lebojtkurat? Eddig csak jot olvastam rola. Esetleg akinek van tapasztalata es megosztana velunk az jo lenne..

2011. okt. 4. 20:19

Az igazi lé diéta igen is fogyszat mivel nincs kalória.


De vigyázni kell, semmi olyan gyümölcslé nem jó amibe cukor van.


Legjobb a zöldségeket megfőzzük a családnak,

és csak a levét isszuk meg.


Vagy bármilyen zöldségnek kicentrifugáljuk és a levét isszuk.


De akinek az epéjével problmája van nem ihat ilyeneket.

2010. jan. 26. 22:30

Paul C. Bragg, Patricia Bragg - A böjt csodája


*****


Ezen az oldalon megtaláljátok......



* Automatikusan eltávolított tartalom.
162. b4a3a4979d (válaszként erre: 161. - Weberkitti)
2009. dec. 17. 11:02

Szia, ha igazi léböjt, akkor se tejet se kávét.


(De az sem biztos, hogy "szükséged van rá".)


ha iszol mégis, nevezd másnak a "léböjtödet".

De sok sikert hozzá mindenesetre. hány naposra tervezed?

2009. dec. 17. 10:27

Hali!


Ha van itt még vki!

Lébőjt alatt lehet inni tejes kávét?? Oké, hogy méregtelenítés, de szükségem van rá!

2009. okt. 3. 09:48

én most tartok a 6. napon, bio gyümölcs- és zöldségleveket higitottam magamnak, igy napi kb 4 litert ittam. Aki nem próbálta, nem tudja, milyen, és mivel a természetes az evés és az ivás, igy sokat kétkedve fogadják, ha valamelyik kimarad.

A LÉBÖJT CÉLJA SOHA NEM A FOGYÁS, HANEM A TISZTITÁS!!!!!


Matykó68: Gyerenél nem hiszem, hogy okos dolog lenne megcsinálni, mert fejlődésben van a szervezete. Ha túlsúlya van, akkor érdemesebb lenne az étrendjét és a napi mozgását megváltoztatni. Hidd el, hogy nagy súlyfeleslegnél hamar lesz változás, amit érezni és látni is lehet, igy ez inspirálhatja, hogy folytassa. Az ő szervezetében még nincs talán annyi méreganyag (bár ma már ki tudja), hogy egy ilyen böjtre lenne szüksége. Gyerekeknél jobb a természetes út. Ha gondolod, privátban tudok neked ajánlani dietetikust, aki segit az étkezés részében, bár jómagam is szivesen adok tanácsot (tapasztalatból, soha nem tanultam ilyen dolgokat).

159. 0b409e1a00 (válaszként erre: 158. - Matykó68)
2009. júl. 25. 07:26

Szia!

Szerintem érdemes a háziorvos véleményét kérni.

Nagy melegben nem csoda, hogy inkább inni kíván az ember (már, ahol nagy meleg van :S), csak igyon 100% gyümölcs- és zöldségleveket is hígítva.

2009. júl. 25. 07:21

Sziasztok

Érdekelne, hogy ez gyerekeknél mennyire káros? vagy épp jót tenne? mert van egy 15 éves fiam és nagyonnagy súlyfelesleggel kűzd... 172 cm és kb 110 kg. ő erre keres megoldást de gyors kell mert szeptembertől szakmunkásképzőbe fog járni, és bírnia kell a terhelést. az lenne a kérdésem h. mennyire lehet ezt gyerekeknél alkalmazni, és hogy mennyi idő alatt mennyi súlyfeleslegtől lehet megszabadulni, és mennyire tartható ez a súly.Egyszer már megpróbálta 2 napon át csak pickwik borsmenta és pickwik zöldteát ivott de féltem hogy nagy baja lessz így leállítottam.

Válaszokat előre is köszi

2009. máj. 10. 21:01
Sokan ott rontják el, hogy cukros italt is isznak léböjt közben. Nem szabad! Pont az lenne a léböjt lényege (a méregtelenítésen kívül), hogy hozzányúljon az elraktározott szénhidráthoz, ami a zsírpárnáinkban van. Ajánlom mindenki figyelmébe Dr. Med. Hellmut Lützner: Böjtölés c. könyvét. Ha betartunk pár alapszabályt, ami a könyvben található, simán betartható a léböjt, nagyon jó útmutató is van benne "böjtkrízisek" esetére.
2009. ápr. 4. 15:49
Van itt valaki? :)
2009. márc. 7. 15:34

háát nem tudom ki hogy van ezekkel a böjtökkel, de 2-3 hétig leveken élni...nem hiszem h egészséges..max ha összeesel...és ez a végcél..

én is próbáltam..kimondottan a méregtelenítés miatt...háááát nekem nem igazán változott a közérzetem..maradok az ételcsoportosításnál /testkontroll/...nem súly!!!

Üdv

Mindenkinek

154. Kira86
2008. okt. 17. 19:14

Sziasztok!


Én is elkezdem a Neera-s kúrát, mert a bátyám is csinálta 10 napig, biciklizett mellette, és utána se evett sokat és egy hónap alatt 30 kilót fogyott!!A nővérem is fogyott tőle és a barinője is. Remélem rajtam is segít:)

2008. okt. 8. 10:35
Egyébként hazudnék, ha azt mondanám, hogy haragudnék, ha mellékhatásként egy pár kiló is lemenne.
152. b4a3a4979d (válaszként erre: 150. - 6d9e0377db)
2008. okt. 8. 10:33
Kedves Zonononz, hogy vagy? Ha okt.3-tól kezdted, már 6 napon túl kell, hogy legyél.
2008. okt. 8. 10:31

Sziasztok, én mától kezdtem a léböjtöt, a vízen és a teákon kívül frissen préselt levekkel (ma alma-szőlő lesz), zöldségleves levével.

A glaubersós hashajtáson már túl vagyok.

Célom a belső tisztítás, energiával való feltöltődés. Eddig tavaly volt egy két hetesem, meg kétszer egy-egy hetesem.

2008. okt. 3. 07:05
sziasztok hnap szeretnék belevágni egy léböjtbe, vki más nem szeretné most kezdeni? könnyebb lenne együtt:)
2008. szept. 29. 00:57
Sziasztok!Úgy irigyellek és csodállak titeket,nagyon régóta szeretnék egy pár napos léböjtöt tartani,de egyszerűen nincs merszem belevágni,irna valaki arról hogy nagyon nehéz e a kezdet illetve mikor jön a holtpont?Kezdetben 2-3naposat ajánlanak fene tudja.Vega vagyok de azért a sok édesítős bigyó méreg bennem is megvan.Köszi előre is.Hali
148. Vardia (válaszként erre: 147. - Whiterussian)
2008. jún. 10. 09:04
Szia!Nekem ma van a bevezetőnapom,10 naposra tervezem a léböjtömet.Te hogy állsz vele?
2008. jún. 8. 02:35

Sziasztok!

Van valaki aki mostanában léböjtöt tart? Én nekem még hátravan 1 nap a juharszirupos kúrából, de azt még léböjttel szeretném folytatni. Már úgy várom, hogy valami jó nyers leveket igyak :)

146. c6153aa748 (válaszként erre: 142. - Fiona233)
2008. máj. 2. 10:50

szia!

én a léböjtöket úgy zsoktam, hogy izesitettlen gyóg- és tisztóteákat, bubimentes ásványvizet iszom + frissen facsart narancsot, grapefriut levet, de csak a levét, a rostot semmiképp (pedig fáj érte a szivem). Minden nap napi 2x iszom kb fél-fél liter zöldséglevet. Ezt úgy készitem el, hogy a szétfőtt zöldséget leturmixolom a saját levébe, majd szűk lyukú szűrőn átpréselem, hoyg tényleg csak a leve maradjon, a darabkékat kidobom. Fűszert nem igazán tettem bele régen, de annyira édes volt nekem az ize, hogy ölendeztem tőle. Igy a tudat, hogy van bene fél csipet fűszer (általában 2-3 literben), segit, és meg birom inni. Szoktam tenni bele répát, hagymát, fokhagymát, krumplit, karalábét, zellergumót, paradicsomot, és még másféle zöldségeket is. Hüvelyeseket kerülöm. Azzal a levessel könnyebb, ami higabb, épp ezért én inkább a paradicsomosat iszom ilyenkor, bár 2.3 naponta iszok a kevésbé paradicsomosból is. Úgy gondolom, hogy a zöldségekben lévő anyagok is kellenek a léböjthöz. Nálam általában 10-15 nap, ahogy épp birom. És mindenhol azt olvasom, hogy ilyenkor szbadságra érdemes menni, meg nyugi kell hozzá, stb. nekem akko rmegy jobban, ha dolgozom közben. Oké, érzem, hoyg fáadtabb vagyok a kúra alatt, de legalább nem ezzel foglalkozom, és lekötöm mással a figyelmem. A legnehezebb számomra ebben az izvilág hiánya...

Nos, az én léböjtömhöz kell a zöldséglé, anélkül fának az izmaim és iszonyű fáradt vagyok. Egyébként 2 napja szűkül már a gyomrom, most szombaton (3-án) kezdek el egy hosszabbra tervezett léböjtöt. remélem, lesz elég kitartásom. :)

2008. ápr. 29. 13:43
Sziasztok! Nekem ez volt az 5. böjtnapom,a megszegésem egy szem kis alma volt és nagyon bánom.Haraxom magamra miatta. de örülök hogy kibírtam apám paprikáskrumplija mellett és a csoki fagyinak is hősiesen ellenálltam nem beszélve a csokihalomról ami itthon volt meg a sültkrumpli...úgyh azt hiszem egy alma már nem a világ vége:)De bánom...Aki most kezdi a böjtöt, kívánok neki SOK kitartást mert nem könnyű....a szokás nagy úr...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook