Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen egészséges sütiket ismertek? fórum

Milyen egészséges sütiket ismertek? (beszélgetős fórum)


12. huenya (válaszként erre: 9. - Babeck)
2011. okt. 7. 20:50
mmmm nagyon fincsinek hangzik, feltétlenül ki fogom próbálni :) köszönöm :)
11. Babeck (válaszként erre: 10. - Babeck)
2011. okt. 4. 10:25

Meg a zabpehely (1 bögre).


Tiszta zizi vagyok :D

Bocsika :)

10. Babeck (válaszként erre: 9. - Babeck)
2011. okt. 4. 10:24

Ja, meg egy sütőpor!

Bocsika :)))

9. Babeck (válaszként erre: 8. - Huenya)
2011. okt. 4. 10:23

Családi kedvenc nálunk a bögrés-zabpelyhes süti :)

(1 tojás, 1 bögre liszt, 1/2 bögre cukor, kakaópor, fahéj, 1 bögre tej, 1 vaníliás cukor, pár kanál olaj).

Összezuttyantod, be a tepsibe, 180 fokon megsütöd :)


Lehet lekvárral is, de magában is nagyon finom!


Én a héten lettem zabkása függő. Teljesen odavagyok érte :D

8. huenya (válaszként erre: 7. - Babeck)
2011. okt. 3. 23:46

ó ezt nem is tudtam a barna cukorról :O

egyébként egyet értek, pont ezért szeretnék házi süteményt csinálni és nem boltit venni, mert így pontosan tudom, hogy mit rakok bele

néztem néhány zabpelyhes receptet, azok egész jól hangzanak, majd kipróbálok egyet :)

7. Babeck (válaszként erre: 6. - Huenya)
2011. okt. 3. 12:32

Nádcukrot vegyél, ne barnát, az csak színezett fehércukor :(


Én is azt használom - szerintem egy süti nem csak attól lesz egészségesebb, hogy nincs kalória- vagy szénhidráttartalma, hanem attól is, hogy nincs tele mérgekkel (színezék, tartósítószer, stb.)

6. huenya (válaszként erre: 4. - Iviiiiii)
2011. okt. 3. 10:19

ki fogom próbálni, köszi :)

ahogy az előbb is írtam, nem csípem az édesítőket, akkor már inkább cukor!

és mi a helyzet a barna cukorral? az egészségesebb mint a fehér vagy az édesítő, nem?

5. huenya (válaszként erre: 3. - Sziszi-szöszi)
2011. okt. 3. 10:17

köszi, megnézem őket :)

volt egy nagyon-sütis korszakom, akkor tényleg nagyon sokat sütöttem és ettem, fel is szaladt pár kiló (plusz hormonzavar.... hosszú sztori), de azóta sokat fogytam és havonta kb. 1x sütök sütit. de párom nagyon édesszájú, és inkább sütnék neki valami finomat és egészségeset, minthogy kekszeket meg bolti sütiket egyen :)

az édesítőszert ellenzem, akkor már inkább cukor! :)

2011. okt. 2. 17:19
szia! én mézet vagy édesítőt (az nem egészséges, de nem cukor) szoktam beletenni és teljes kiőrlésű búzalisztet meg korpát tenni a sima liszt mellé. (ha nem teszel bele simalisztet az fura állagú és nehéz úgy bármit csinálni vele :) )
2011. okt. 2. 16:49

Itt a hoxán is sok recept van. Pl. az update nevűek elvileg egészségesebbek a hagyományos módon készülteknél.

Én annak vagyok a híve, hogy fele annyi sütit kell enni, mint régen. Kis mértékben nem egészségtelen. Hiába sütöd meg a kedvenc sütidet édesítőszerrel úgyis más íze lesz.

2011. okt. 2. 15:09

sziasztok :)

nagyon szeretem a süteményeket - megenni és készíteni egyaránt :) tudnátok tippeket adni, hogy mivel lehetne egyszerű sütirecepteket egészségesebbé tenni? vagy vannak recepteitek?

valahol a neten azt is olvastam, hogy a cukrot lehet helyettesíteni fruktózzal, vagy mézzel - de a méz nem borítja fel a sütikben a száraz és folyós anyagok arányát?

köszi a segítséget :)

2011. okt. 2. 15:07
Egészséges sütik

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook