Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyós kontra meny történet fórum

Anyós kontra meny történet (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyós kontra meny történet

1 2 3 4
97. Miss Sárika (válaszként erre: 96. - 5e0c262058)
2013. okt. 27. 16:22
Így van! ..Ugyanezt tenném!
96. 5e0c262058 (válaszként erre: 95. - Miss Sárika)
2013. okt. 26. 20:29

Én inkább azt mondanám, ha látjuk, hogy valami nem stimmel, ha mutatkoznak a jelek, lépjünk!


Nem szabad éveket várni, hogy majd jobb lesz. Ha valaki nem boldog, ki kell lépni, és kész.


És még valami, merjük megmondani nyíltan a véleményünket az anyósnak! Egy fenét a kor tiszteletének! Ember az emberrel beszél, és nem lehet hagyni, hogy hatalmaskodjanak!


Ha emiatt borul a kapcsolat, akkor az annyit is ér!

2013. okt. 26. 18:16

Kész kabaré!

..Kerülni kell az ilyen embereket!

94. 5e0c262058 (válaszként erre: 93. - LIFELOVE)
2013. okt. 26. 17:03

Ha tudnám hogyan... én lennék a legboldogabb.


Talán ha mást szeretek (majd), őket is elfelejtem.

93. LIFELOVE (válaszként erre: 92. - 5e0c262058)
2013. okt. 26. 14:51
a felesleges dolgokat el kell engedni....
92. 5e0c262058 (válaszként erre: 91. - LIFELOVE)
2013. okt. 13. 16:01

Igen, mindenképp. Igaz, hogy nem tudtam megbocsájtani és elfelejteni az aljasságot, amit velem tettek, de nem is fogom, azt hiszem.


Azóta dolgoztam, tanultam, visszanövesztettem a kihullott hajam, híztam izomra 5 kg-ot, kifizettük a diákhitelem, lett lakásom, a pánikbetegségem megszűnt, szépnek látnak mások és én is magam :)


A magánélet változatlan, nem tudok a közelembe férfit engedni, még idő kell hozzá. Nem bízom senkiben.


Őszintén sokkal magabiztosabb vagyok egyedül.


Most állást keresek, ha ez is összejön, akkor kb. elégedett is leszek magammal :)

91. LIFELOVE (válaszként erre: 88. - 5e0c262058)
2013. okt. 13. 13:32
Na elmúlt két kemény év, változott valami pozitíven?
2012. okt. 23. 05:05
Jajj-jaj! Ezek az anyósokk-sokk-sokk........! Bezzeg az én időmben......... Akkor még ki lehetett jönni az anyósokkal, vagy netán csak én emlékszem rosszul e? Nem tudom! :D
89. LIFELOVE (válaszként erre: 88. - 5e0c262058)
2011. okt. 13. 13:19

úgy csináltam, mint akinek nem fontos, miattam jött pestre, én meg játszottam az agyam (közben meg reszkettem, mint a nyárfalevél )és mondtam, majd találkozunk, - csak éppen nem volt hol elérjem és csak annyit kellett volna mondanom, hogy zárásra gyere elém...

legközelebb akkor láttam , amikor nászúton bejöttek a boltomba és bemutatta a feleségét. Nem volt boldog a házasságuk én meg sokszor gondolok arra mi lett volna, ha akkor nem játszom az agyam....

Az élet bonyolult....

88. 5e0c262058 (válaszként erre: 87. - LIFELOVE)
2011. okt. 12. 14:52

Köszönöm, megfogadom a tanácsod!


Csak ehhez most egy kis idő kell, de már egy hónap alatt is sokat javultam.


A zárójeles részt nem értettem, mi történt?

87. LIFELOVE (válaszként erre: 85. - 5e0c262058)
2011. okt. 12. 13:01

Az az igazság, hogy a szemét emberek bizonyos kérdésben olyan orral rendelkeznek, mint a kutyák (bár ez sértés a kutyákra nézve ) azaz megérzik, hogy hol a sebezhető pontod és odairányítják az összes támadást. Így persze meg jobban fáj.

Felállni egy nagy csalódásból nem könnyű , de csapj bele a lecsóba, dobj be egy kis extravagánságot, legyél olyan , mintha Tiéd lenne a világ - és meglátod mint a méz, úgy fogod vonzani az embereket.

A bánat látszik és nem jó !

(persze könnyű tanács, egyszer én is megcsináltam a legnagyobb szerelmemmel és az akkori technikai hiányosságok miatt azonnal el is vesztettem. Sokat gondolok rá, Isten nyugtassa )

86. Muraja
2011. okt. 11. 19:59

Istennem ez a örök tema amyos...

Gyermekeim mar felnöttek es mindegyik eli a sajat eletet a sajatothonaba es a sajat öveluk valasztotaval.

Eszem agaban sem lenne valaha anyira respektnelkul lenni hogy bejelenkezesnelkul csak ugy berontannak hozzajuk.

Tunderi menyecskeim vannak kiket respektalok es soha nem tudnak semibe sem eletukel kapcsolatba kritikat mondani.

Ugyanigy van az unokaimal kapcsolatba , soha de soha nem tudnak betolakadni az en nezeteimel .

Ez az ö eletuk , eljek ugy hogy ök jonak latjak .

Ha szukseg van a segitsegemre akkor azonal amit tudok megteszek.

Most en tabitom a kis vejem a kocsivezetesre .

Apropo a ferfi es a nöi munka etikat mar ideje lenne haza vagni , olyan nincs csak egy bunko ferfi tudja azt mondani a felesegenek ha nem akar segiteni.

Fiam gyessen fan az egyhonapos fiaval , mivel a neje kint van es filmezik. Igen lehet mindent csak akarni kell es elfogadni azt hogy ideje a sok szuklato tradiciot egyszer es mindenkora feladni.

2011. okt. 11. 19:22

Igazán kedvesek vagytok.


LIFELOVE


Biztosan van kisebbségi érzésem, de amilyen kritikát eddig kaptam, ez nem is csoda :) Az ember előbb-utóbb elhiszi, hogy nem szép, nem elég jó, nem öltözködik elég csinosan, stb.


marduk


Egyszer talán lesz szerencsém egy jó lelkű családhoz.


Doris27


Igen, nekem ez az önzés nem megy. Én mindent odaadok, amim csak van.

De igyekszem változni, nagyon köszönöm!

84. 0b18315731 (válaszként erre: 81. - 5e0c262058)
2011. okt. 11. 16:59

Életke!Egy férfi sem ér ennyit.Sose szeress magadnál jobban senkit sem:-)Ha ezt tartod,akkor sosem ér meglepetés.Szomorú vagy sem,de az önző emberek sikeresek és boldogok az életben,ehhez persze senkin sem kell átgázolni,egyszerűen,csak szeretni kell magadat,hiszen sokan elfelejtik,hogy önmagunknál jobban senki sem szerethet.

Biztosan lesz még olyan aki ezekért a csalódásokért kárpótol majd sokszor az életben.Én szívből kívánom neked,hogy így legyen!Puszim

83. marduk
2011. okt. 11. 15:19
Én 3 lánynak anyósa vagyok,az hazugság lenne hogy egy menyet mindjárt meg lehet szeretni mert idegen az elején,csak az a baj a legtöbb anyósnak nem várja meg hogy a lányzó bizonyitson vagy kiforrjon benne a fiatalság amitől egész más lesz az a kislány.Még ha ezekután se tetszik a leány viselkedése a fiunkra kell bízni mi az amit megenged neki.Ha már elváltál és elhitted azt,hogy ezzel jot tettél magadnak akkor megis gyógyulsz.Gondold azt nem is akartál ezeknek megfelelni mert akkor már nem te lennél.Én a fiaimat szeretem és nem bántanám meg öket azzal,hogy nekem nem jó a feleségük.
82. LIFELOVE (válaszként erre: 81. - 5e0c262058)
2011. okt. 11. 12:30

Jézusom ez iszonyúan szomorú! Nincs Neked túlságosan kisebbségi érzésed? diplomás, szép, okos lány!

Ledaráltak, ok, de nem buktál el. Az ilyen család nem érdemelt meg Téged. Igaz a mondás, hogy ha sok a pénz azért, ha kevés, azért van békétlenkedés.

gyógyulj meg és találj egy rendes "igazi" párt!

81. 5e0c262058 (válaszként erre: 59. - BéBé mint a pezsgő)
2011. okt. 11. 11:38

Én is elbuktam.

Nem lehet tenni SEMMIT!!


Ha eldöntötték, hogy nem vagy jó a fiuknak, akkor addig piszkálódnak, amíg ki nem utálnak a családból. Ellenem volt 8 évig az anyósom, apósom, a sógornőm. A hátam mögött ellenem fordították a párom. Soha nem ártottam nekik. A lelkemet kitettem, nem volt elég. Szépnek mondanak, egyetemi végzettségem van, de nem elég. Mert nem vagyok gazdag. Nekik hiába van annyi pénzük, hogy nem jelent gondot, hogy nem viszek pénzt a házasságba, csak az örökségem, ami kb 10-15 millió lenne, ez nem elég.

De nem sajnálom, mert a párom is így gondolkodott.

Jobb, hogy addig szálltam ki, amíg nem lett gyerek, és amíg még én tudtam őket kirakni az életemből. Legalább a méltóságom megmaradt, nyomokban.


De közben gyomorfekélyt kaptam, kihullott a hajam fele, tele voltam kiütéssel.


Nem éri meg, egy férfi sem ér ennyit!!!!!!!!!!!!

80. 0b18315731 (válaszként erre: 79. - Marduk)
2011. okt. 11. 07:50
A pénz hatalom,de igazad van a leírtakban én is így gondolom.Hiszen arra,hogy szeretetett és boldogságot kapjon az ember,ahhoz minden pénz kevés.Nem azon múlik ki mennyit perkál havonta az unokái felé a becsülés és a tisztelet,ha igen?Régen rossz.:-(
79. marduk (válaszként erre: 77. - LIFELOVE)
2011. okt. 8. 16:50
Arra is rájöttem az is fárasztó már ebben a korban,hogy magunknak szerezünk örömet.Elvégre a gyerekeink nevelése miatt nem volt idő magunkra és csak a képzeletünk hitet el olyat velünk,hogy az fájon is.Tényleg mások csinálják jol?Láttam egyszer egy nagymamát az utolsó forintján vett ajándékot az unokájának méghozzá mozgó zenélő télapot aki azt hitte csak ez kell ahóz hogy szeresék.Ezt Én nem tartom elfogadhatonak.Szeresenek aki vagyok.Abban nem bennünk van a hiba ha ez nem megfelelő egy többre vágyó calád tagnak,a gyerekek nem kapzsik
78. 0b18315731 (válaszként erre: 75. - LIFELOVE)
2011. okt. 8. 11:42
Legalább a másik menyed kárpótol:-)Puszillak
77. LIFELOVE (válaszként erre: 76. - Marduk)
2011. okt. 8. 09:48

Köszi Marduk !azt hiszem lassan kezdek elfogadóvá válni és már annyira nem háborgok. Ebben Ti is segítettetek, hiszen az embereket megváltoztatni nem lehet. Itthon vagyunk ketten az öreggel és úgy gondoltam, hogy a felesleges energiámat rá pazarolom, hiszen ki tudja meddig van a meddig. Most összekapjuk magunkat és megyünk biciklizni, bár hideg van, de süt a nap.Este elkezdtem egy super könyvet - Irwin Shaw fönn a csúcson - és döbbenten kell megállapítanom, hogy mennyire kell szerencse az élethez és mi szülők akaratlanul is tönkre tudjuk tenni a gyerekeink lelkét. Olvassátok el!

Szép napsütéses napot Nektek is , este majd benézek és ha kell mesélek, meg várom a Ti híreiteket is.

76. marduk (válaszként erre: 75. - LIFELOVE)
2011. okt. 7. 21:10
Tudod nagyon is ez a helyzet a jó,amikor picik voltak az unokáim és rám voltak szorulva itt alhattak és jöhettek hozánk,nagyon is szerettek a gyerekek igen ám az anja látta hogy mennyire hizeleg a kislány unokám na attólkezdve ha feszököt hozánk akkor láttam,ha bejöttek hozzánk mondta a menyem a gyerekeknek tudod hól a kulcs,hazaküldte,világos hogy féltékeny.Már nagyok és igen szégyenlösek és ha van is esze kölömbséget tenni,már elszoktak tölünk,nem is emlékszik arra mennyire szeretett.Én is azt tudom mondani valahól a dolog visszavág.Persze nem általam ahóz Én nagyon is ember szerető vagyok minhogy megbántsak valakit.El kell fogadni és engedni a kezüket és nem szabad irányitani a gyerekeket.Létezik az embernek olyan szerve hogy lélek ez egyszer motivál mindenkit és annak nagyon rossz aki másokat semmibevesz ebből az ingoványból nehéz kimászni ami elhiteti az emberrel,hogy ebben fulákolsz.Én az ilyennek kezet szertnék nyujtani,hogy kimentsem.
75. LIFELOVE (válaszként erre: 74. - 0b18315731)
2011. okt. 7. 17:26

Igen vannak női és férfi kötelezettségek. Ez az, amiben meg kellene állapodni. Mégis a mai világ más, mert sokkal több házasságban besegít a férfi is a háztartásba, az enyémek pl. igen.a bajom azzal van, ha az asszony nem is akar megtanulni főzni. Nem akar, lehet, hogy iszonyúan gátlásos ebben a kérdésben, de minden hozzáállás kérdése. Nekem alapból rengeti meg a világot az ilyen hozzáállás, mert közben elvárja a férjétől, hogy rohangáljon este a gyerekek után , meg főzzön is esetleg, meg spóroljon is, meg, meg, meg - csupa elvárás. Itt aztán diplomáciai helyzetben nem te vagy, a legjobb ha kivársz. Csóri gyerekem meg még csak be sem ugorhat a mama főztjéhez , mert az 250 km. A gyerekek meg nem aludhatnak nálunk, hogy képzeled Te ezt? A másik menyem már azonnal odaadta , hogy füröszthessem, bármit csináltam nem rettegett, hanem sütött belőle a bizalom.

Doriskám , ki kell bírni , ez van. pusz

74. 0b18315731 (válaszként erre: 71. - Marduk)
2011. okt. 7. 10:48

Vannak férfi és női kötelességek is szerintem.A menyed pedig féltékeny a másikra vagy csak tőled vár maximális elismerésre,csak közben elfelejti,hogy azért tenni sem ártana,mert ingyen semmi nincsen.Szerintem te egy tündér anyós vagy amúgy a menyek meg szerencsések.Sajnos a mai fiatalok,mi sem vagyunk egyszerűek.Én a helyedbe azért igen is kinyitnám a számat pl...jól van drágáim itt a krumpli,tudjátok szívesen mindig bármit,de jövőhéten pl céklaszedés ugye jöttök segíteni?Most ez csak olyan példa volt,de érted szerintem mire gondoltam.Igen is a fiataloknak idő után kötelességük a szüleiket segíteni és nem pénbeli segítségről van szó,hanem úgy össz.Én apám ha meló van igen is mindkét vejkót elvárja.Én pedig most a költözésnél elvártam,hogy Párom kérje el a céges kocsit és anyósomnak segítsünk a motyóit elköltöztetni,hiába nekünk a miénk elfért volna egy személy autóba is.

Amúgy a menyecskére is lehet hatni,hiszen ha egy férfi dolgozik elvárható,hogy meleg kajával várja az asszonyka haza.Ez a minimum.Én mikor van időd és lehetőséged és persze lehet ezt jókedvűen azok a régi szép idők...szépen bejátszani,ti hogyan csináltátok..Lehet ezt kacsintva is,hogy drága lelkem,tudod ez nem kioktatás aranyos csak segítő szándék.Ha rávezeted a menyedet,miért is felelhetne meg neked...akkor szerintem mivel meg akar,fog is tenni érte.Unokázás szempontjából,meg kérd ki magadnak,hogy azért jó lenne,ha unokázhatnál,tehát nyugodtan használjanak ki mint nagyit,meg kérdezd meg tőlük mikor voltak utoljára édes kettesben valahol is?Kommunikáció hiánya...kell!Muccáj!Néma gyereknek tudod anyja se érti..Igen is mond meg,rosszabb úgy sem lehet,annál ami van.Puszim

73. 0b18315731 (válaszként erre: 72. - LIFELOVE)
2011. okt. 7. 10:38

Köszönöm szépen nagyon aranyos vagy.Ez úgy gondolom oda-vissza játék,Párom nem csípi nővéremet,de sose mutatja neki,amikor családi banzáj van mindenki normális mindenkivel.Én is az ő anyjával,hiszen úgy sem vele élek együtt hanem a fiával.Anyósnak sem egyszerű lenni én úgy gondolom,sok mindent látnak ők is jól és persze ott vannak az évek és a rutin.Viszont mi anyósommal,ha nem tetszik valami illedelmesen közöljük egyenesbe,persze bántás nélkül.

A családom miatt vagyok szerencsés,jó mondjuk párom is tündér pasi,de engem úgy nevelt apám,anyám,hogy az őszinteség hosszútávon kifizetődőbb..Sokan elfelejtik,hogy ha nem is mindenkivel,de legalább a családdal jobb őszintének lenni.Hiszen ha nagy a baj az ember általában csak is a szeretteire számíthat másra nem igen ebben az őrült rohanó világban.Egy őszinte beszélgetéssel pedig sok minden helyre hozható legalábbis szerintem.Ha úgy érzed ahogy,ideje lenne a kisfiaddal leülni beszélni.

72. LIFELOVE (válaszként erre: 70. - Doris27)
2011. okt. 7. 10:18
Ez a lényeg Doris! Intelligencia kérdése, hogyan tudok olyan emberrel tiszteletreméltón együtt élni egy családban, akit nem én választottam, de mégis a családomhoz tartozik. Én megpróbáltam ezt belenevelni a fiamba, de a béke kedvéért úgy tesz, mint aki erre már nem emlékszik. Ez is az ő választása, csak a rossz úgy nő, mint az ár és a piszok. Ha sosem takarítunk, akkor egyszer már nem bírjuk erővel eltakarítani a felgyülemlett koszt. Ilyen az emberi lélek is, ha nem adunk, akkor egyszer csak mi sem kapunk semmit. Buta emberrel nem lehet vitatkozni, ezért nekünk, akik látják a koszt, kell okosabbnak lenni és néha hatalmas empátiával takarítani. Te jól csinálod, büszke is lehetsz magadra, a férjed pedig szerencsés!
71. marduk (válaszként erre: 72. - Doris27)
2011. okt. 6. 15:30
Tudod nevelőszülők nevelték,lehet vele beszélgetni mert a gyerekorárol sokat beszélgettünk és a másik menyemre sok rosszat mond aztvettem észre szeretné ha nem szeretném a másik menyeimet,de pont azért nem mondok rosszat róluk mert szeretem őket a másik meg az úgylátná talán vele szemben is olyan lennék.Meg cigányszármazásu tudod ezzel szeret mentegetözni mert nekem az a bajom.Gyereke 4éves volt amikor a fiam 19évesen feleségül vette és ő már 21éves is volt.Láttam olyan dolgokat amit ma sem szeretek és monda a fiamnak kivételezni kell a fiával mert nincs apja,még jó hogy elmondta nekem Én aztmondtam a másik kettő gyereke érdekében nehogy belemenjen hiszen nagyon is apja annak a gyereknek jó példát is mutatva.Volt eleinte hogy a fiam sütöt ffőzőtt karácsonyra munka után.És ehez nekem semmi közöm hiszen külön család.De rossz látni, igaz ma már a fiam is kényelmes nem hajlandó túlválalni tud nyugodtan csak úgy elleni.
70. 0b18315731 (válaszként erre: 73. - Szterke19)
2011. okt. 6. 12:12
Nahhh,nem szabad:-)Cuppp
69. LIFELOVE (válaszként erre: 68. - 0b18315731)
2011. okt. 5. 11:42
a dolgot lehet ragozni, hiszen ahány ember annyi féle reakció. Szerintem ha valaki szereti a férjét , akkor képes megadni azt a tiszteletet az anyósának is , amit az megérdemel már eleve azért, hogy felnevelte a fiát. Ha valaki szerint ezért nem érdemel tiszteletet, akkor a legnagyobb hiba abban van, aki csak kritizálni tudja és nem képes nőként empatikusan viselkedni. Ez vissza is igaz, ha egy anya szereti a fiát, akkor nem megnehezíteni akarja, hanem megkönnyíteni az életét. Abban pedig akkor tud jót tenni, ha nem a menyét szidja folyton, nem kritizálja, hanem szép csendben segít. Azt senkinek nem kell tudni, hogy esetleg mennyit sír és kesereg a háttérben a szívtelen menyétől, aki húsvéti látogatás felvetésénél azt mondja az anyósának, hogy tudhatná x néni (?), hogy a húsvét családi ünnep....ezt is ki kell bírni !
68. 0b18315731 (válaszként erre: 66. - Anyucika3)
2011. okt. 5. 10:35
Érdekes amúgy,hogy törölte magát,nem értem miért kell megfutamodni,pedig én még ki is álltam mellette:-(Na bumm,nem értem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook