Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsetek ki hogy készíti a fekete erdő tortát? fórum

Segítsetek ki hogy készíti a fekete erdő tortát? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 2. 11:50
Sziasztok!Mindenkinek nagyon köszönöm a remek mű elkészült már a hűtőben pihen:-)))))
2011. okt. 2. 09:02
Szia, rátaláltam az igazi receptre. A receptes naplómban megtalálod, jobb mint a cukrászdás!
4. diorissimo88 (válaszként erre: 3. - Andi.nagy)
2011. okt. 2. 08:29
Én is szinte ugyanígy csinálom, csak tejföl nélkül,kb. 8 dl tejszínnel, amibe zselatint teszek.:)
2011. okt. 2. 08:24

Megsütök 24 cm tortaformában kakaós piskótát. Egy vaníliás pudingot megfőzök 3 dl meggylében, amibe 1 vaníliás cukrot és ízlés szerint cukrot tettem, majd ha kész a puding, még melegen belekeverem a meggyet és kihűtöm. 5 dl tejszínt habbá verek. 2 dl tejfölbe keverek 2 vaníliás cukrot és ízlés szerint cukrot, majd a felvert tejszínbe keverem. A piskótát 3 részre vágom. Az alsó lapra visszacsatolom a karimát, majd megkenem a meggyes-pudingos krémmel, beteszem a hűtőbe egy kicsit dermedni, utána megkenem a krém 1/3-ával, ráteszem a másik lapot, megint hűtő, utána jöhet egy pici tejszínes krém, amire összetört csokis ostyarudakat teszek(én 1 dobozzal szoktam, Lidl-ben, Aldi-ban kapható), majd jöhet a megmaradt krém 2/3-a, legvégül befedjük a harmadik piskótával. A megmaradt krémmel és felvert tejszínnel díszítjük. A tejszínhez vagy habfixálót vagy zselatint használok, ha növényi a tejszín, akkor nem kell semmi fixáló hozzá.

Remélem érthető a leírás!

Remélem érthető a leírás.

2011. okt. 2. 08:00

Írd be itt a Hoxán a keresőbe,hogy fekete erdő torta,és egy csomó változat van.:

PL:

Feketeerdő torta

Feketeerdő torta 2.

Feketeerdő Torta bolondosan

Feketeerdő torta diétás

Feketeerdő torta diétásan

Feketeerdő torta egyszerűen

Feketeerdő tortám

Piskótás Feketeerdő torta

2011. okt. 2. 07:36
Segítsetek ki hogy készíti a fekete erdő tortát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook