Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Babysitterkedés másképp.... Avagy vigyázz a kutyára, de ne félj tőle fórum

Babysitterkedés másképp.... Avagy vigyázz a kutyára, de ne félj tőle (beszélgetős fórum)


18. Derya (válaszként erre: 17. - Cb82b220ce)
2011. okt. 4. 09:49

na milyen klassz. :-)

örülök.

2011. okt. 3. 17:06

Minden a legnagyobb rendben :-D

Már szeret! :-D

2011. okt. 2. 08:01

Úgy tűnik minden rendben :-)

Most reggel nagyon örült már nekem :-) dörgölődött össze-vissza :-)

2011. okt. 1. 21:43

Most egyelőre úgy néz ki összebarátkoztunk, nem visszük túlzásba de jobb a helyzet, asszem! :-)

Majd jelentek holnap is :-D

14. Derya (válaszként erre: 13. - Cb82b220ce)
2011. okt. 1. 19:13
hát ha hagyja magát simizni, meg hallgat rád, akkor biztos nem akar bántani. nagy kutyának nagy hangja van, ne félj tőle. :-)
13. cb82b220ce (válaszként erre: 12. - Derya)
2011. okt. 1. 18:41

Mostmár itt megvagyunk egymás mellett kemény 3 órája.

Néha oda jön barátságosan de csak nagyon óvatosan merem megsímogatni és folyamatosan beszélek hozzá, csalogat folyton a jutalomfalatok felé.

EGyszer amikor adtam neki mondtam, hogy szépen üljön le ér várjon és megtette.

Nem tudom megállapítani felborzolja-e a szőrt mert ott a nyakán mindig borzos.

Egyébként pont most volt itt a gazdi tesója és őt is ugyan úgy ugatta meg mint engem.

Lehet azért tartok tőle mert furcsán hangzik de lehet tényleg attól, hogy nagyon nagy hangerővel ugat.

Én nem tudom,komolyan már nem tudom.

Közbe ha kimegy az udvarra és behívom simán bejön, hallgat rám elég rendesen, séta közben is.

12. Derya (válaszként erre: 9. - Cb82b220ce)
2011. okt. 1. 18:28

lehet azt tudni a testtartásából és a szőrének állásából. :-)

ha támadni készül, akkor a nyakszirtjén felborzolja a szőrt és a farkát vízszintesen tartja.

ha félsz tőle, azt hiába leplezed, mert félelem hatására hormonok szabadulnak fel a testedben és ezt érzi meg a kutya.

a neten is lehet találni ilyen képeket, amik elmagyarázzák, hogy milyen pózban, mit akar a kutya.

hát azt hiába mondanám, hogy ne féljél tőle, mert egyrészt nem tudom, hogy milyen az a kutya, másrészt meg tudom, hogy ezt mondani a legkönnyebb. :-(

mindenesetre, ha valóban bántani akarna, akkor biztos bántana is, ez talán elég észérv ahhoz, hogy kevésbé, vagy egyáltalán ne félj. :-)

11. gatto4
2011. okt. 1. 18:28
Kitartást!
2011. okt. 1. 18:26
Erre szerintem nincs jó ötlet sajnos.A félelmedet,csak Te tudod legyőzni.
9. cb82b220ce (válaszként erre: 8. - Kisj)
2011. okt. 1. 17:34

Nekem is érdekes mert még én se találkoztam ilyen kutyával :-)

Sajnos tényleg nem lehet tudni, mindkét ugatása ugyan az, persze a morgás az más....ha morgott volna rám vagy vicsorított volna amikor megjöttem akkor már elfutottam volna :-)

Bella után én is azt mondtam több kutya nem kell mert nekem is ő volt A KUTYA de aztán lett Fifi és rájöttem kutya nélkül lehet élni de nem érdemes! :-)

8. kisj
2011. okt. 1. 17:26

Annak ellenére, hogy egy kicsit félsz tőle legyél vele nagyon határozott. Szólj rá, ha feleslegesen ugat, vagy morog.

Bár érdekes, hogy nem lehet tudni, hogy mikor miért ugat, vagy morog? Őszintén szólva és még nem találkoztam ilyen kutyával. Pedig félig-meddig vidéki vagyok és volt szerencsém jó pár kutyához.

Nekem Vili után nem volt több kutyám és nem is lesz, mert nekem ő volt A Kutya:)

7. cb82b220ce (válaszként erre: 5. - Kisj)
2011. okt. 1. 17:17

Nekem 15 évesen halt meg a tacsim, utána pedig kaptunk anyuéktól egy másikat, és Fifi megvan már 3 éve :-)

Inkább a termete miatt félelmetes és mert sokszor úgy morog és úgy ugat, hogy nem lehet megkülönböztetni hogy komolyan teszi vagy csak úgy....

6. kisj (válaszként erre: 4. - Cb82b220ce)
2011. okt. 1. 17:08
Egyébként a termete miatt félelmetes, vagy a viselkedése miatt?
5. kisj (válaszként erre: 4. - Cb82b220ce)
2011. okt. 1. 17:07

Jó hosszú heted lesz, nem is irigyellek érte.


Nekem is tacsim volt. Imádtam, de elpusztult 12 évesen:(

4. cb82b220ce (válaszként erre: 3. - Kisj)
2011. okt. 1. 17:01

Azért félek mert sokszor félelmetes, ez ilyen egyszerű.

Fura de ez van, most mit csináljak vele, igyekszem nem félni.

3. kisj
2011. okt. 1. 16:55

Ez rosszul hangzik:(

Nem is értem, hogy tapasztalt kutyás létedre hogy félhetsz egy olyan kutyától, akivel ismeritek is egymást?

Miből gondolod, hogy bántana ?

2011. okt. 1. 16:46
Sehol senki?? :-(
2011. okt. 1. 16:38

Röviden: anyuék elutaztak, most 1 hétig nekem kell vigyázni a kutyájukra, ami azt jelenti 1 hétre ide költöztem anyuékhoz.

Van kutyám otthon is, egy tacsi, a Dorka pedig akire vigyázok keverék és nagytestű kutya.

Voltak nagytestű kutyáim is, mindegyiket tudtam kezelni, nem vagyok kezdő gazdi sem....

Dorkával elvagyok, igazából most is itt fekszik mellettem de ez volt az első nap, hogy "hazaértem" és először örült majd elkezdett nagyon ugatni és úgy ugatni mint az olyan kutya amelyik tart az embertől.

Persze féltem, aki nem fél az szerintem nem is ember vagy nem tudom :-)

Próbáltam, próbálom legyőzni a félelmem és nem kimutatni neki mert abból jó nem származhat az tuti, tisztában vagyok vele.

Van egy szekrény ahol tartva van a jutalomfalat, hívtam egyből oda, kapott is, majd elvittem sétálni, ott is ügyes volt, hallgatott rám.

Mégis félek tőle pedig igyekszem nem félni tényleg, csak tudnám, hogy leplezzem jobban???

Ő már 6-7 éves kutya, már megvan a saját személyisége.

Még soha senkit sem harapott meg de.....mégis.

Símogatni csak akkor símogatom ha odajön és igényli, egyébként szintén nem merem.

Beszélek sokat hozzá stb.... szóval igyekszem.

Remélem kibírom vhogy ezt az 1 hetet mert más nem tud rá vigyázni. Nem gondoltam egyébként, hogy ennyire fogok tőle félni.

Szóval ha van bármi jó tanács....szívesen fogadom.

Bocsi, hogy mégsem lett rövid.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook