Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Piskóta túrótortához fórum

Piskóta túrótortához (beszélgetős fórum)


2010. febr. 14. 19:13

Egyébként amikor piskótás sütit sütök, úgy vettem észre, leginkább a tojáson múlik, hogy mennyire sikerül a piskóta.

A legjobb a házi tojásból készített, mert előfordult már, hogy a multiban vásárolt tojásfehérjét hiába vertem fel, nem lett belőle szép kemény hab.


Nem tudom, hogy szoktad csinálni, de először keverd hozzá a fehérjéhez a cukrot, és utána kezd el felverni.

2010. febr. 14. 19:06

Én is csak babapiskótás túrótortát szoktam készíteni, és egy picit meglocsolom a gyümölcs levével, amiből készítem. Ha épp nincs leve a gyümölcsnek, akkor pedig pár evőkanál tejjel.

Nekünk ez a fajta nagyon bejött, igazi családi kedvenc. :)

2008. jún. 21. 18:57
Abba a túrótortába, amit én ismerek, abba babapiskóta kell. Az már kész és nem kell vele plusszban bajlódni.:)) Ugyanúgy felszívja a gyümölcsök levét.
2007. dec. 25. 11:15
a töltelékre is kíváncsi lennék,mert azzal vagyok bajban.Nekem is segítenétek?Hanna-Panna
2007. nov. 14. 21:04

Nekem a piskótám mindig tuti. Azt nem tudom elrontani.


6 tojás, fehérjét külön felverem, aztán teszek hozzá cukrot, megint felverem, hozzá a tojássárga. Aztán kb 15-20 deka lisz, és egy kiskanál sütőpor. Ezt kézimixerrel.

Remélem Neked is sikerül.

2007. nov. 14. 20:59

Holnap túrótortát szeretnék készíteni, de valamiért soha sem sikerül a legjobban a piskóta. Kinek van valamilyen tuti tippe?

Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook