Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mesterséges vitaminok... Véleményed erről a témáról? fórum

Mesterséges vitaminok... Véleményed erről a témáról? (beszélgetős fórum)


2011. dec. 23. 09:23
felejtsd oket.nincs jobb,mint a termeszetes vitaminok amik gyum,zoldsegben...stb vannak.
10. bcb6de9272 (válaszként erre: 9. - Réku86)
2011. okt. 1. 16:14
Értem:)
2011. okt. 1. 14:38
Nem!:) Eü. fősulin tanulok.
8. bcb6de9272 (válaszként erre: 7. - Réku86)
2011. okt. 1. 14:33
nem tán doktornéni vagy?:)
2011. okt. 1. 14:25

Sz.tem aki próbál viszonylag egészségesen és változatosan étkezni, annak fölösleges. Én pl. sosem szedtem és nincs semmi bajom. Kb. 5 évente egyszer megfázom és ennyiben ki is merül a történet. Másrészt a vitaminok mellett adalékanyagok is vannak a tablettákban, amik arra szolgálnak, hogy ne egy porszemnyi valamit kelljen bevennünk, hanem egy viszonylag nagy méretű gyógyszert. Ki tudja, hogy ezek az adalékanyagok milyen hatással vannak a szervezetünkre hosszútávon...? Ennek ellenére azt mondom, hogy embere válogatja. Biztos van olyan, akinek jót tesz vagy szüksége van rá ahhoz, hogy egészséges maradhasson.

A terhességi kapcsán szedett vitaminokról azt mondta a szülészet tanárom, hogy fölösleges és abból a szempontból rossz is, hogy óriásbébik születnek miatta, akiket ugye nehezebb megszülni vagy esetleg csak császárral születhetnek meg. De persze ez csak egy vélemény. Gyerekgyógyászat órán viszont azt tanultuk, hogy a folsav nagyon fontos, mert az esetek nagy százalékában segít megelőzni, hogy a baba nyitott gerinccel szülessen, ami viszont egy elég csúnya kórkép. Szóval ezeken lehetne vitázni! :)

2011. okt. 1. 14:00

Szedje aki akarja!

Egészségére!

5. 6187eb1c9a (válaszként erre: 3. - Bcb6de9272)
2011. okt. 1. 11:52
Van egy nagyon kedves "remaásdoktornő":) barátnőm,vele beszélgettünk ,anno erről a témáról,ő is nagyon ellenezte,csak tényleg fellépő hiány esetén.Persze egészen más,mikor áldott állapotban vagyunk,és igazán szükség van rá.Minden pót vitamin nélkül 4 kilón felüli súllyal születtek a srácok.Hízni sem híztam csak 7-8 kilót. Egyszerűen divat lett,pláne a kondis srácoknál,na látod ennek minden búját,baját átéltem! Különböző hülye tabletták,amit a háziorvos felírt,kórházból szerzett cukros infúziók,mindenféle fehérje porok,Még olyan tablettával is találkoztam,amit Romániából hoztak,és az állatoknál használták, malacindítóként.Persze jöttek is a betegségek sorban:(
2011. okt. 1. 11:11
Én sem vagyok egy nagy mesterséges vitaminszedő, de van úgy, hogy szükség van rá, pl. betegségek esetén, gyógyszerszedés miatt, téli időszakban, mivel ilyenkor változik, ill. növekszik szervezetünk vitaminigénye, melyet a táplálékokkal már nem biztos, hogy ki lehet elégíteni. Úgyhogy szerintem megfelelő táplálkozás mellett is néha szükség van ilyen vitaminok szedésére.
3. bcb6de9272 (válaszként erre: 2. - 6187eb1c9a)
2011. okt. 1. 09:34

örülök, hogy te vagy az első aki írtál nekem:)

Azért írtam ki ez t a fórumot, mert sok fórumon téma a vitamin...általában terhesség során szokták a nők ezt úgy mond elővenni...és gondoltam nyitok egy kis beszélgetni valót..

Jó magam sem szoktam semmit szedni, persze ha esetleg pl vasat kell szedni ok az gyógyszer..mert receptre írja fel a doktor...de az is elég ritka nálam..igyekszem enni sok olyan élelmiszert ami a szervezetnek..jót tesz.

2011. okt. 1. 09:30
Soha semmilyen mesterséges vitamin nem volt a család "étlapján",sok zöldség,gyümölcs,télen korlátlan mennyiségű citrom,és láss csodát egyik családtagomnak sem volt sohasem vitaminhiánya,meg is nőttek a srácok,majd két méteresre:)
2011. okt. 1. 09:26

A vitain készítmények élelmiszernek számítanak, ezért fogyasztásukat nem korlátozza semmi.

Rád van bízva, hogy fogyasztod e őket vagy sem!

vannak emberek akik úgy vélik, hogy lényegtelen milyen formában visszük a szervezetbe a fó, hogy legyen bennünk vitamin:)

Mit jelent az, hogy szintetikus?

Mesterségesen,laboratóriumban készülnek, bizonyos molekulák egymáshoz kapcsolódásával, a természet tökéletes munkáját utánozva!

Ez az eljárás bármilyen nagyszerű is,sosem olyan mint az, amit a természet

nap az esővíz, a meleg , a hideg, szóval amit a természetes közeg megteremt!


A szintetikus vitaminok másként viselkednek a szervezetben, mint természetes változataik.

Beépülésükhöz a szervezetünkből vonnak el tápanyagot, hogy tökéletesen fel tudjanak szívódni.

nem vitázni szeretnék, csak picit felhívni a figyelmet arra, hogy a mesterséges vitaminokkal vigyázni kell, mert a reklámokban sosem esik szó, arról, hogy ezeknek bizony káros mellékhatásuk is lehetnek...

Szeretnék erről a témáról beszélgetni lehetőleg vita mentesen.

A kérdés adott, csak gondolkozz el a gép előtt ülve és írd le a véleményed.)

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook