Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A tápszeres babák is lehetnek olyan hasfájósak mint az anyatejesek? Vagy nem jellemző? fórum

A tápszeres babák is lehetnek olyan hasfájósak mint az anyatejesek? Vagy nem jellemző? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 1. 22:13
Bármely módon etetett baba lehet hasfájós,de sok jó módszer van erre.Kinek ez kinek az válik be,én esküszöm az espumisan cseppekre és arra ha a baba az anya csupasz hasára mellkasára van fektetve pesze ő is csupaszon a két test közt képződő meleg jól oldja a bélgázokat és jön a büfi meg minden aminek jönnie kell.
10. manó2000 (válaszként erre: 9. - Manó2000)
2011. okt. 1. 10:21
Látom a kislányod is hasfájós. Tényleg ne hagyd abba a szoptatást! Nehéz, de ne hagyd abba!!!!
2011. okt. 1. 10:18
Nekem kér fiam van, az első tápszeres, a másik anyatejes és az anyatejes volt hasfájós, de nem hiszem, hogy azért mert anyatejet kapott. Három hónapos koráig megszűnik remélhetőleg és ha ezért abbahagyod a szoptatást, lehet, h megbánod. A fiuk sajna hasfájósabbak.
8. Hoxa (válaszként erre: 4. - Ezti)
2011. okt. 1. 09:37

Emiatt ne hagyd abba, egyáltalán nem garancia rá, hogy nem lesz hasfájós.

Védőnővel beszélj róla, hogy mit szoktál enni és esetleg mit kellene elhagynod ezek közül.

Gyermekorvos ajánljon valamit a hasfájásra, infacol, grape water, vagy akármi, próbáld ki.

Tényleg büfiztesd sokat és a baba masszázs is segíthet valamennyit.

2011. okt. 1. 08:57
Míg szoptattam,sokszor fájt a pocak,mióta tápszeres azóta nem,de ennek ellenére én nem hagynám a helyedben abba a szoptatást.Még csak 1 hetes,lehet 2-3 hét múlva már semmi baja nem lesz.
2011. okt. 1. 06:14
lehet, hogy azzal is jót teszel, ha szoptatás közben is büfiztetsz. nagyon mohók tudnak lenni:)
2011. szept. 30. 22:57
Nem biztos,hogy az a megoldás ha tápszerre váltasz.Szoptass inkább ameddig csak lehet.Büfiztesd meg szopizás után,énekelj neki,simizd a hasát,fektesd a karodra hasra,sétálj vele.Ha meg semmi nem segít,vegyél a patikában gyógyszert rá.
4. Ezti
2011. szept. 30. 22:40

Csak azért kérdezem, mert kisfiam 4 éve tejcsis volt , 5 hónapig szopizott, szenvedett nagyon szegénykém a pocijával!

Most a kislányom 1 hetes tejcsis és kezdődik a poci-harc ismét úgy tűnik:(

Nagyon sajnálom szegényt és már most végső elkeseredésemben arra is gondoltam, hogy velem vagy az én tejemmel van a baj!

Nem szeretném kínozni, ha kell inkább tápszert is adnék tej helyett, ha tudnám, hogy így elmúlhatnak a kínjai!!!

3. Hoxa
2011. szept. 30. 22:31
Szerintem lehetnek. A fiam tápszert kapott és hasfájós volt, a lányomat sikerült szoptatnom, neki nem is nagyon fájt a hasa.
2011. szept. 30. 22:31
Persze,velük is előfordul.Sok oka lehet a hasfájásnak,nem csak az anyatej cukortartalma(már ha arra gondolsz).
1. Ezti
2011. szept. 30. 22:29
A tápszeres babák is lehetnek olyan hasfájósak mint az anyatejesek? Vagy nem jellemző?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook