Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A kerékpárosoknak mindent lehet? fórum

A kerékpárosoknak mindent lehet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
87. spinneli (válaszként erre: 1. - Komoly)
2011. szept. 30. 22:25

Nem, az autósok nagyobbak és erősebbek nálunk, ezt nem szoktuk elfelejteni.

:)

86. 07c4794583 (válaszként erre: 84. - Babeck)
2011. szept. 30. 22:23

Én is, hidd el, alapvetően autós típus vagyok, van egy tövignyomomneki kocsim, de az isten őrizzen, hogy ezt itt Zürichben csináljam. Ha száguldozni akarok, átmegyek a német autópályára, ott mindent lehet. Itt a városban birkatürelemmel csorgok a biciklisek mögött; úgy gondolom, mindenkinek joga van élni, közlekedni, akkor is, ha nálam lassabban csinálja - előbb-utóbb én is odaérek, inkább korábban elindulok, nem a másikon vezetem le, hogy nem tudtam időben kimenni a lakásból, vagy megtervezni az utamat. Ennyi az egész.


A villamosnak azért van itt igaza, mert nemtom. Ez itt a szabály. Talán mert olyan sok ember van rajta.:)

Ha egy villamossín egy zebrát keresztez, a hazai kresszel ellentétben a villamosnak elsőbbsége van. Bármilyen tömegközlekedési eszköznek elsőbbsége van, hacsak nincs külön táblája. Ha külön táblája van, ezek akkoris megállnak, és integetnek a busznak, hogy menjen, a buszos megy is. A biciklisnek is. Itt ezt az "elsőbbségről való lemondásnak" címen jelölik, és aktívan gyakorolják.

Hát így megy ez nálunk :)

85. Babeck (válaszként erre: 82. - Sajert)
2011. szept. 30. 22:09
Jajajj, azt nehogy :))
84. Babeck (válaszként erre: 77. - 07c4794583)
2011. szept. 30. 22:08

Off: Sose felejtem el, mikor Horvátországban egy német rendszámú autós csak úgy megállt, mert úgy érezte, hogy át akarunk csapatni a túloldalra. Akkor először tapasztaltam ilyen udvariasságot. Pedig nagy autó volt, durván menős-haakarós.


On: szerintem bírnám én is ezt a fajta nyugis közlekedést. Csak az nem tetszik, ha szánt szándékkal vagy figyelmetlenségből, nemtörődömségből tartja fel valaki olyan szinten a forgalmat, hogy kilométeres dugót okoz vele.

Pedig szeretek/szerettem száguldozni (ahol lehetett, egyik tesóm rallizik :)).


A villamosnak azért van igaza mert nagy és fáj? :)


Gondolom a közlekedéskultúrát is tanulni kell(ene). Meg a megfelelő mentalitást is hozzá (na ezt nekem is, alaposan :))

83. 07c4794583 (válaszként erre: 80. - Sajert)
2011. szept. 30. 22:05
Ez azt hiszem, megint az a kevert út, amiről beszéltük, hogy minden bicikis rémálma. Menj végig ötször-hatszor egy ilyen úton életvitelszerűen (pl munkába), és látni fogod, hogy miért veri le a víz a biciklistát tőle. Nem tudom, van-e egyértelmű felfestés, csík, 50 méterenként jellel, hogy melyik a biciklis és melyik a gyalogos része, de még ha van is, az ilyet rémálom használni, a gyalogosok egyszerűen nem tartják be, nem azért, mert rosszat akarnak, csak ennek nálunk nincsen kultúrája. Használhatatlan sajnos.
82. sajert (válaszként erre: 79. - Babeck)
2011. szept. 30. 22:02

Ki van táblázva, látni láthatnának :-).


Magdi Anyus köszöni, már jobban van, hétfőn megy dolgozni :-). A gyógyulási idő még három-négy hét, de addig nem ülhetek itthon, még a végén a sok bicajos az agyamra megy :-).

81. Ancsika000 (válaszként erre: 77. - 07c4794583)
2011. szept. 30. 22:01
Ha lenne tetszik gomb, akkor like-olnám! :D
80. sajert (válaszként erre: 78. - 07c4794583)
2011. szept. 30. 22:00
Azt lehet, hogy nem írtam le, hogy gyalogos rész is van rajta, egyik oldal gyalogos, a másik bicajos. Azért ilyen széles. A város felé már keskenyebb, az csak bicajos út, arról nincs infóm, mert nem látok rá.
79. Babeck (válaszként erre: 75. - Sajert)
2011. szept. 30. 22:00

Lehet, hogy nem tudják a bringások, hogy az az út ott az övék és csak az övék? :)))

Vagy csak rutinból mennek már az úton.


Remélem már meggyógyult Magdi Anyus :)

78. 07c4794583 (válaszként erre: 75. - Sajert)
2011. szept. 30. 21:58
Talán ez a probléma, biciklivel természetesen senki nem akar olyan úton tekerni, ahol a gyalogosok "naponta kétszer" végigmennek. Gyalog.
77. 07c4794583 (válaszként erre: 72. - Babeck)
2011. szept. 30. 21:57

A járdán tekeréssel én sem tudok egyetérteni, maximum ha tényleg nagyon lassan, gyalogostempóban történik, amivel nem lehet megijeszteni, megütni senkit (bár innentől meg nem is éri meg biciklizni)


Általában szeretek példálózni Zürichhel (na ez most helyesírásilag kifog rajtam), ahol élek. Itt a belvárosi forgalom nagyjából 40%-a két keréken mozog, amiből a 75% biciklista. Ennek az a következménye, hogy általában a városban 30-40-nél nem nagyon lehet többel menni kocsival se, mert egyszerűen mindenütt kerékpáros hordák vannak, tehát ilyen 90-nel repesztek a rákóczi úton típusú durva belvárosi gyorshajtás, mint amit pesten rendszeresen látok, elő se fordulhat. Cserébe az autósok és a kerékpárosok is viszonylag lassan mennek, egymást szépen tűrve,sőt mi több, külön sportot csinálva az elengedős udvariaskodásból, én ezt nagyon bírom.


Ehhez hozzájárul, hogy a rendőrség elég egyértelműen és nagyon keményen lép fel, és van egy sorrendjük:

- tömegközlekedés

- gyalogos

- kerékpáros

- robogós

- motoros

- autós

- teherautós-kamionos


tehát a villamost leszámítva mindig a gyengébbnek van igaza, ezért mindenki rendkívül előzékeny, mert a büntetések nagyon fájdalmasak anyagilag :)


ezt a fajta végrehajtást kellene meghonosítani otthon, és szerintem meglenne az a fajta béke, ami itt van.

76. Ancsika000 (válaszként erre: 73. - Babeck)
2011. szept. 30. 21:57
Ez így igaz! Csak általában a kerékpárosokra van kihegyezve a dolog! Félreértés ne essék, igenis vannak őrült módjára száguldozó kerékpárosok, tudom. Tehát, valóban mindenkinek figyelnie kell(ene)!
75. sajert
2011. szept. 30. 21:56

Ez egy nagyon jó állapotú út, kb. 2 m széles :-). Most a héten itthon voltam betegbe, a kutyák meg jeleznek, ha bicajosok jönnek. Tény, nem ültem állandóan az ablakban, de mivel itt vagyok mellette, kinéztem, 10-ből 9 az úttesten közlekedik. Ez nem egy forgalmas kerékpárút, kb. óránként van rajta élet, nem lehet azt mondani, hogy ki lenne használva. Két kutyasétáltató van, aki délelőtt meg kora este megy végig a kutyáival (kutyáim jelzik :-)).


Igen, olyan falusi feeling :-)), én vagyok a környék Magdi Anyusa :-).


Míg kicsi volt a gyerek, én is ott sétáltam vele, motoroztam vele, EGYSZER találkoztam rajta bicajossal, pedig naponta kétszer végigmentünk rajta - mármint az úton, nem a bicajoson.

2011. szept. 30. 21:49
73. Babeck (válaszként erre: 71. - Ancsika000)
2011. szept. 30. 21:46

A figyelmetlenség mindig veszélyes :(


De szerintem mindenkinek figyelnie kell, aki közlekedik. Na jó, talán a buszon ülve annyira nem :)

72. Babeck (válaszként erre: 70. - 07c4794583)
2011. szept. 30. 21:44

Nekem már megérte benézni, sokkal okosabb lettem.

Köszi a sok új infót! :)


A járdán tekerést továbbra sem tudom tolerálni, mert nagyon veszélyes :(


Amúgy láttam már nagyon normális bringást is, aki amint észbe kapott, hogy feltartja a kocsisort, már húzódott is le a jobb szélre. Pedig nem dudálta le senki (tényleg nem!) :)

2011. szept. 30. 21:44

Én, spec. senki kedvéért nem fogom elüttetni magam. Bár épp ma reggel tolatott rám egy autós. Kicsit kiakadtam, mert nem én voltam a hibás, de az is biztos, hogy a sofőrnek halvány lilája nem volt (tehát nem nézett körül), hogy hova tolat ki, és ott esetlegesen előfordulhatnak kerékpárosok, sőt autók is!Múlt héten pedig szintén úttest jobb oldalán közlekedve haladtam kék kerékpárommal, mikor a parkoló autók közül elősétált egy mamika, aki derékig bele volt esve rózsaszín vászonszatyrába (valamit nagyon keresett). Természetesen fel sem nézett, de egyszer csak, valamitől vezérelve megállt az úttest közepén úgy, hogy a feje eltűnt a szatyorban. Mikor rácsengettem, azt sem tudta, hogy hol van! És ő nem a szegény, szerencsétlen, elveszett, mamika volt! Természetesen még neki állt feljebb, hogy hogy képzelem, hogy az úttesten biciklizek.

Szóval amennyire a biciklis társadalom veszélyes a gyalogosokra és az autósokra, annyira ők is ránk!

70. 07c4794583 (válaszként erre: 69. - Babeck)
2011. szept. 30. 21:37

Én már a motort is ezért nem szeretem, mész nyolcvannal, kasztni meg sehol. Azért az a bőrruha nem ugyanaz, mint egy autó váza.


Biciklivel a legkisebb esésnél is csontot lehet törni, már az a 10-20 km/h-s sebesség is életveszélyes. Ezért kerüli sok biciklista a szinte taposóaknaszerű csapdákat rejtő bicikliutakat. Egy autóutat eleve belátsz legalább 50 méterre, és sokkal rendesebben is van takarítva.


Ennyi az egész, a biciklisták nem azért nem járnak a bicikliúton, hogy jól kibabráljanak mindenkivel, egyszerűen féltik a kezüket-lábukat-életüket...

Ez persze nem mentség a rengeteg szabálytalanságra, amit megengednek maguknak, csak azért árnyalja a képet.

69. Babeck (válaszként erre: 68. - 07c4794583)
2011. szept. 30. 21:29

Ez nagyon gáz :(


Pedig biciklivel nincs rajtad protektor, mint a motorosokon, kaszni meg főleg nincs körülötted

:(

68. 07c4794583 (válaszként erre: 67. - Babeck)
2011. szept. 30. 21:25

persze, ez is ilyen, hogy villogunk, hogy építettünk 20 km kerékpárutat, jól jön a polgármesterválasztáson


de az, hogy ezt naponta meg kell nézni, hogy nem lett-e faleveles, árkos, sóderes, koszos, pocsolyás vagy repedt, nincs-e rajta kavics, szemét (bringával egyszerűen BÁRMIN akkorát esel, mint a ház), azzal már senki nem törődik


szóval nincsenek ezek gondosan karbantartva, olyan sok bicikliúton menni, mint az időzített bomba. sose tudod, mi vár a következő kanyar után :(

67. Babeck (válaszként erre: 66. - 07c4794583)
2011. szept. 30. 21:22

Akkor a kerékpárút-építés is csak ilyen parasztvakítás?

Nem is gondoltam volna :(

66. 07c4794583 (válaszként erre: 55. - Sajert)
2011. szept. 30. 21:19

mondjuk ha benézel pár kerékpáros blogba (pl kerékagy), kiderül, hogy nyomós oka van általában, hogy nem használják ezeket, egyszerűen dilettánsan vannak megépítve, meg hogy pl nem takarítják őket


én buktam már akkorát az óbudai bicikliúton kavicshordalék miatt (kanyarban egyszerűen túl későn látod meg), hogy 20 percig vérzett az orrom, de van minden, a cucc közepén kinövő villanyoszlop, japán turistacsoport, parkoló IFA, repedés, ezek nem pusztán kellemetlenségek, sajnos kerékpárral már közepes tempónál akkorát esel, mint az ólajtó + csonttörés


a kerékpárút klasszikusan az, amit nem elég megépíteni, napi szinten kell karbantartani, erre pedig sajnos nincsen pénz (sem szándék).

65. Babeck (válaszként erre: 63. - Iviiiiii)
2011. szept. 30. 21:16
Nem járok arra. Mi történik?
64. beatav
2011. szept. 30. 21:16
Szűk járda(!) és erőszakosan csenget-engedjem el!Egyre többen vannak akik a járdákat úgy használják mintha nekik készült volna,még ott is ahol 10-20 percenként 15-el gördül el az autó az úton.Engem személy szerint ez az egyoldalú kisajátítás idegesít és az amikor a melletem haladó lányom mellett nagy sebességgel elhajt,majdhogynem elsodorva Őt aki a kezemet fogja!
2011. szept. 30. 21:14
és a Szabadság-hídon ami történik az meg egy vicc :)
2011. szept. 30. 21:14
engem rendszeresen el akarnak ütni a biciklisek, akik a kocsiúton mennek és én a zöld lámpán emgyek át a zebrán :)
61. c27c71e957 (válaszként erre: 60. - Timycat)
2011. szept. 30. 21:11
abbahagyja a tekerést + erősen nézeget valamelyik irányba, főleg balra
2011. szept. 30. 21:09

Én megbolondulok tőlük... nekik is kéne valami alapvető KRESZ-tanfolyam... a legdurvább mikor anyukák, mögöttük a gyerek ülésben fogja magát és minden jelzés nélkül bevág az autó elé; mert gondolja mégis bekanyarodik te meg tudjad...


de már van rutinom... ahogy abbahagyja a tekerést a biciklis az tuti hogy valamire készül


a másik durva faj a babakocsis anyuka, aki azt hiszi a járdának ott van vége ahol az ő lába van, a gyerekkocsit meg letolja az útra az autó elé, azoktól is frászt tudok kapni

59. c27c71e957 (válaszként erre: 57. - Ageeca)
2011. szept. 30. 21:09
kutyások egy másik fórum:)
58. Babeck (válaszként erre: 55. - Sajert)
2011. szept. 30. 21:07

Simán el tudom képzelni, hogy "leutálták" a bringásokat a saját kerékpárútjukról.


Vagy nem is próbálkoztak rajta?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook