Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párod pókerezik, de nem dolgozik és nem is akar. El tudod fogadni? fórum

Párod pókerezik, de nem dolgozik és nem is akar. El tudod fogadni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
71. f6e17c1dbe (válaszként erre: 68. - Cc7a88f96d)
2022. aug. 5. 20:20
Mekkora kispolgárok vagytok. Mer' csak a munkahelyen lehet "dógozni".
70. ina87
2014. dec. 10. 11:37
nem
69. true61
2014. dec. 7. 09:16
NEM!
2012. júl. 31. 11:35
Már bocsi,de mit keresel még mindig egy ilyen ember mellett?Dolgozni mégcsak nem is akar...háááát nem értelek...
2012. júl. 31. 11:13
Ha jol keres vele akkor miert lenne baj?!
66. -meva-
2012. júl. 17. 23:11
NEEEEEM!!!
2012. júl. 17. 23:10
nem
2012. júl. 14. 17:05
én is pókerezem...és eltudom fogadni :)
2011. nov. 1. 20:02

A póker már hivatalosan is szellemi sport


Az International Mind Sport Association (IMSA), vagyis a Szellemi Sportok Nemzetközi Szövetsége elismerte teljes jogú tagként a Nemzetközi Pókerszövetséget (IFP). Ez azt jelenti, hogy a póker ezentúl hivatalosan is szellemi sport, akárcsak a go, a sakk vagy a bridzs.


Anthony Holden

Kép forrása: Aftonbladet.se

Az IFP az IMSA Dubaiban rendezett éves konferenciáján került be a tagszövetségek közé. Az IMSA kötelékébe tartoznak többek között a go-, a sakk-, a bridzs- és a dámajátékosok nemzetközi szövetségei is.


A hivatalos bejelentés után az IFP elnöke, Anthony Holden (a jobb oldali képen) a következőt nyilatkozta: "...a döntés egy mérföldkő a póker, mint stratégiai és képességalapú játék elismeréséért folytatott világszintű kampányunkban."


Póker a 2012 Szellemi sportok Világjátékán

A póker ezek után a World Mind Sports Games (WMSG) vagyis a Szellemi sportok Világjátékán fog debütálni, melyet a 2012-es londoni olimpia keretében rendeznek. Az első WMSG még Pekingben, a 2008-as kínai olimpia után kezdődött, akkor 2763 induló mérte össze erejét, és összesen 143 országból érkeztek játékosok.


Doyle Brunson, az IFP felügyelő bizottságának tagja és élő pókerlegenda is üdvözölte a hírt: "Az IFP kiérdemelte hálás köszönetünket és gratulációinkat. Úgy hiszem, idővel kiderül majd, hogy ez a pillanat a póker történelmében egy kulcsfontosságú pillanat volt."


"A játéknak világszerte kormányszintű korlátozásokkal és más akadályozó tényezőkkel kell szembenéznie. Mindazonáltal eddig is nyilvánvaló volt, hogy olyan képességeket és tulajdonságokat követel meg, melyek messze túlmutatnak azon, hogy képes vagy-e kockáztatni vagy sem," fűzte hozzá Brunson.



hu.pokerstrategy.com

62. 2d34642fcf (válaszként erre: 61. - 2d34642fcf)
2011. okt. 31. 16:42
Aztán persze fizettek is be.
61. 2d34642fcf (válaszként erre: 60. - Spinneli)
2011. okt. 31. 16:42
Rengetegen a pénzt amivel elkezdtek elősször valódi pénzes asztalon játszani, ingyenes versenyeken nyerték össze kitartó munkával, hogy mást ne mondjak az 1ik legnagyobb királya a pókernek Chris Fergusson.
60. spinneli (válaszként erre: 59. - 2d34642fcf)
2011. okt. 31. 15:26
?
59. 2d34642fcf (válaszként erre: 58. - Spinneli)
2011. okt. 31. 15:22
Na itt kezdődik a dolog..
58. spinneli (válaszként erre: 57. - 2d34642fcf)
2011. okt. 31. 14:48
Ezt nem tudom.
57. 2d34642fcf (válaszként erre: 110. - Spinneli)
2011. okt. 31. 13:57
Az ilyennek külső segítség kell.... Gondolom az ingyenes de valódi pénzt fizető versenyeket 1ik se ismeri...
56. 2d34642fcf (válaszként erre: 55. - 02dd40895d)
2011. okt. 30. 13:19
Neked!!! De te láthatóan indulatos vagy (ebben a témában) Szóval.... neked hiába is mondom hogy a profik (nem én!!) évekig gyakorolnak olvasnak stb és nem csak bumm bele maj lesz valami. Aki komolyan veszi a pókert annak agy sport.
55. 02dd40895d (válaszként erre: 54. - 2d34642fcf)
2011. okt. 30. 12:56

Akkor egyben megegyezhetünk, hogy én se akarlak győzködni tovább!

Azért a kérdéseimre nem tudtál válaszolni!

Az nem tekinthető érvnek, hogy "ott voltál , ahol mesélték"! Az, hogy mit hallottál a profi pókeresektől, nem tekinthető érvnek!

54. 2d34642fcf (válaszként erre: 51. - 02dd40895d)
2011. okt. 30. 12:50
Gondold így engem nem érdekel túlzottan milyen előitélettel éllsz a póker íránt, a világon 1re több helyen elismerik szellemi sportnak (a versenypókert) szóval engem aztán győzködhetsz..... okos emberektől hallottam hogy ez ész játék és nem olyantol aki indulatbol beszél..... (akár mert hülye volt és MINDENÉT [értsd, lakás , kocsi... stb] elveszttette. ) fura mód akinek ész játék 70 aggyal 30 szerencsével az nem veszti el maximum csak 1-2 bankrollnyi összeget, de nem a lakást stb. És még a családnak is jut belőle szép pénz,,,,, a katonaságba meg nem hinném hogy PÓKER PROFIK játszanak akik ÉVEKET töltenek a gyakorlással tanulással olvasásal stb.... a szerencsejátékos meg hosszú távon veszteni fog ebből éllnek a profik akik aggyal nyomják...
2011. okt. 30. 12:47

A "nem is akar" rész kapcsán el kéne gondolkodni magán a kapcsolaton, és nem az elfogadással kéne törődni.


Ez egy arrogáns és egoista mentalitást tükröz és nem igazán hiszem, hogy az életetek egyéb dolgaihoz másként állna.

52. 2d34642fcf (válaszként erre: 48. - 02dd40895d)
2011. okt. 30. 12:44
E
51. 02dd40895d (válaszként erre: 47. - 2d34642fcf)
2011. okt. 29. 23:42

Mielőtt azt írnád, hogy én mindenféle "előtanulmányok" nélkül, tapasztalatok híján pofázok (talán úgy, hogy még pókerezni se tudok) akkor ki kell, hogy ábrándítsalak!

Én már akkor tudtam pókerezni és rendszeren gyakoroltam is ezt, amikor te még egy "parázna gondolat se voltál"!!!

De nem szívesen hencegnék ezzel, hiszen: "A kor nem érdem, hanem állapot!"

De térjünk vissza a "gyakorlat mezejére"

1979-80-ban voltam "előfelvételis" sorkatona.

Hogy értsed miről van szó, itt azok töltötték az első 11 hónap sorkatonai szolgálatukat, akik felvételt nyertek pl. a BME-re. (Budapesti Műszaki Egyetem) Azzal most nem kérkednék, hogy akkoriban felvételi volt és kb. 1/3 annyian nyerhettek felvételt, mint most. (Pedig sokkal többen érettségiztünk, mint manapság)

Tehát nem a leghülyébbek között voltunk katonák.

Azt be kell ismernem azért, hogy nem voltunk azonos képességűek. Akkor is voltak közöttünk "lángész" srácok.

Akadtak, akik villanyoltás után "fejben" sakkoztak egymással és csupán a lépéseket mondták be, vagy a többség a "bűvös kockát" legfeljebb pár nap önálló tanulmányozással, bármikor egy-két perc alatt kirakta.

Tehát nem ostoba fickók jöttek ott össze.

Ja, hogy mennyit pókereztünk? Amennyit csak lehetett! (Persze tilos volt, de talán éppen ezért)

Egy "érdekes" megfigyelést azért tehettem (ha játszottam, ha nem) mégpedig azt, hogy egyetlen srác se volt, aki mindig, vagy akár csak láthatóan többször nyert volna mint a többiek.

Vajon miért?

Ha a tudás számított volna egy kicsit is, akkor - ELHIHETED - volt ott olyan okos gyerek, aki talán lapok nélkül is csak nyerhetett volna!!!

2011. okt. 29. 22:34

Akkor most egy kicsit bővebben kifejtem, hogy mire is gondolok.

Ha úgy LENNE, ahogy te (és még egy két fanatikus) állítja, hogy nagyobb részt tudás és kisebb részt szerencse a póker. (Most az tökmindegy is, hogy 51-49, vagy éppen 99-1%, a tudás és szerencse aránya)

Ha ez az elv helytálló lenne, akkor elegendő tudással el lehetne sajátítani azt a szintet, amikor már szinte mindegy is lenne, hogy milyen lapokat kapsz, hiszen a tudás a MINDENHATÓ!

De most induljunk ki abból, amit te állítasz!

Maradjunk a 70-30%-nál!

Mit is jelent ez?!?

A "magamfajtánál" ez azt vagy azt jelenti, hogy

1.) Minden 10 osztásból 7 játékot te nyersz, ha jó, ha szar lapod van.

2.)"Átlagos" lapok esetén 10-ből 7-szer biztosan jól cserélsz.

3.) Bármilyen lapok, vagy csere után 10-ből 7-szer jól blöffölsz.

Szerinted melyik esetben nincsen köze a szerencsének a dolog kimeneteléhez?!?

Ha valóban igaz, hogy tanulással/gyakorlással el lehet jutni a vágyott 70-30%-ig, akkor a "értelmesebb" emberek min képtelenek lennének arra, hogy ezt a szintet elérjék? Kivéve téged és egy-két "igenokost"?!?

2011. okt. 29. 22:21
Bocs! "Rosszul" másoltam, helyesen játék!
48. 02dd40895d (válaszként erre: 44. - 2d34642fcf)
2011. okt. 29. 22:06

Szívesen megkérdeznélek majd akkor is, amikor mindened elveszítetted, csupán azért, mert hittél abban a BAROMSÁGBAN, hogy "áték 70%-aggyal és 30 % szerencsével" és erőltetted 1000-rel.

Ha ez így lenne, akkor a világ két részre lenne osztható - a pókerezőkön belül - az OKOSOKRA és HÜLYÉKRE!!

47. 2d34642fcf (válaszként erre: 46. - O.andi)
2011. okt. 29. 13:24
Szerintem meg 1 millión felüli tartalékból bőven lehet evickélni főleg úgy hogy általába a nő IS DOLGOZIK! még 1 jövedelem ugye..... de ha nekem nem hiszel nézd meg a hivatalos pókerfórumokat...
46. o.andi
2011. okt. 29. 13:15

ha csak a póker a jövedelme elég gáz...vagy nyer vagy nem..

vagy esztek vagy nem....

azért ez nem igy müködik...

szerintem

45. 2d34642fcf (válaszként erre: 42. - 02dd40895d)
2011. okt. 29. 12:48
Egyébként sokaknak milliós nagyságrendű pénz van a pókerteremnél bankrollként. Amit nyílván nem azonnal szedett össze és azért ha van 1-2 milla tartaléknak abbol azért el lehet evickélni a bukó szériák alatt is. Mert olyan ugye nincs hogy valakinek nincs bukója.
44. 2d34642fcf (válaszként erre: 42. - 02dd40895d)
2011. okt. 29. 12:36
Bár én online játszom, és azt is fogom, ami teljesen más műfaj az élő pókernél, mindkettőbe közös hogy aki asztalhoz ül az TISZTÁBAN VAN azzal hogy veszthet, tudja jól hogy el vesztheti a pénzt, senki nem tart puskát a fejéhez hogy adja be a pénzét önként teszi. Egyébként igen félreérthető voltam, én az online pókerről beszéltem az más műfaj. Online játékból elég sokan tartják el a családot..... ennek póker fórumokon utánna járhatsz. Természetesen a több havi tartalék felhalmozást is erre értettem. (bár aki ügyes gondolom élővel is megy)és nyílván nem azonnal 1-2 év kemény tanulás és gyakorlás kell ahhoz hogy jó legyen az ember, hogy miért? 1szerű mert nem szerencsejáték... hanem és játék 70%-aggyal és 30 % szerencsével....
2011. okt. 28. 21:55
Egy s kimaradt, helyesen estén, mint ahogy tévedhetetlenebbnek.
42. 02dd40895d (válaszként erre: 40. - 2d34642fcf)
2011. okt. 28. 21:53

Amikor aztán szépen az a "biztonsági tartalék" is elfogy, akkor jön a jelzálog a házra, nyaralóra, kocsira...

Aztán meg a futás a pénz után!

Igen valóban létezhet olyan, hogy valaki egy ház árát megnyerhette pókeron! (Mint ahogy lottón, vagy más szerencsejátékon is)

Aztán szerinted ahhoz, hogy valaki ilyen "szépen keresett" másoknak nem kellett elbukniuk ezt a pénzt?!?

Ők vajon veszíteni ültek le az asztalhoz?!?

Nem hiszem, hogy egy ember az első etén elbukta a családi házát!!!

Először minden ember kicsiben játszik. Olyanról még nem hallottam, aki egy könyvből bemagolta a póker szabályait, majd leült egy pókerterembe és addig fel se állt, amíg 10-20 milliót el nem sikerült veszítenie!!!

Először szinte mindenki nyer egy kicsit, aztán nagyot meg később veszít, amikor már azt hiszi, hogy ő a legokosabb és csak nyerhet ezért!

Minél tévedhetetlennek hiszi magát valaki, annál hamarabb kerül olyan társaságba, ahol akkorát veszít majd, hogy egy életre elveszíti a kedvét, de inkább a további lehetőségét a játékhoz.


A világon egyetlen esetben tudom azt elképzelni, hogy öten leülnek este játszani és reggel, mikor hazamennek, mindenkinek több pénz van a zsebében mint este, mikor játszani kezdtek.


Tudod mit játszanak ők?

Hogy sokáig ne fúrja oldalad a kíváncsiság, elárulom: Nótákat játszanak ők, mert ők egy cigányzenekar!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook