Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Körülmetélés fitymaszűkület miatt!!!! fórum

Körülmetélés fitymaszűkület miatt!!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. szept. 16. 12:18
A testvérem elhatározta, hogy az unokaöcsémet szeretné körülmetéltetni, aki most fél éves. Tőlem kért segítséget, hogy találjak egy jó szakembert. A [link] oldalon kommentekkel együtt találtam egy sereg orvost aki ezzel foglalkozik. Valaki esetleg ismer közülük valakit? Milyen benyomásaitok voltak?
2014. jún. 12. 21:30

Ha valakit érdekelne körülmetélés, bármilyen indíttatásból, akkor tudok jó plasztikai sebészt ajánlani. Nagyon kedves, absz profi hölgy.

Nyugodtan lehet az oldalra, illetve rám hivatkozni - Zoli.

Dr. Ignácz Zsuzsanna tel.: +36 30 9754 795

Nekem egészségügyi okok miatt kellett megcsináltatnom, elégedett vagyok az eredménnyel.

pár kép, két hónapja volt a műtét:

[link]

[link]

[link]

2013. nov. 18. 15:58

Sziasztok,


a kisfiam 1 hónapos volt, amikor műtötték, abszolút semmire nem emlékszik (most 3,5 éves)- teljesen jól van és szép lett neki.

Reggel műtötték, délután jöhettünk haza- másnap felsírt, amikor pisilt (mert a pelenkában ugye visszacsorgott és csíphette a sebet), de a 2-3. napon már ez sem volt. Krémmel kellett kenegetni 1-2 hétig és már nem sírt, nem volt rosszkedvű.

Szerintem minél később kerül rá sor, annál maradandóbb a rossz élmény.

A Madarász utcai kórházban különösen jó szakemberek vannak.


Amikor szóbakerül a téma, viccesen mindig azt szoktam mondani, hogy ez egy "optikai tunning" :)- egyébként a világban a férfiak többségének meg van csinálva és köszönik szépen nagyon jól működik nekik- a kulcs valóban a minél kisebb korban elvégzett beavatkozáson lehet.

Szép napot mindenkinek.

2013. nov. 16. 09:17

túl vagyunk rajta. az első 2 hét kemény volt... de most már ő maga kezdi piszkálni. tetszik neki (eddig hozzá sem volt hajlandó nyúlni)

így utólag azt mondom jó döntés volt.nem sír minden este ha próbáltuk (amennyire lehetett) megmosni. most mosdásnál nevet :)

62. rinike (válaszként erre: 60. - Szenasie)
2013. márc. 3. 08:09
Sajnos szerintem emlékezni fog az utána következő pár napra is... (Az én fiamat 8 hónaposan metélték kötül, még két kemény nap következett). Ezért érdemes meggondolni, hogy mikor csináltatjátok meg. Ti ismeritek a konkrét körülményeket, lehet már régen kellett volna, és így jobb minél előbb, vagy lehet, érdemes várni, akár 20 éves koráig. Nagyon fontos, hogy jól döntsetek, legyetek nagyon körültekintőek!
61. szenasie (válaszként erre: 58. - Tita80)
2013. márc. 2. 21:49
vidd vissza mielőtt. A véres vizelet szerintem nem normális
60. szenasie (válaszként erre: 1. - Emilla)
2013. márc. 2. 21:48

az én fiamnak tűhegynyi van és nem is voltak hajlandóak megcsinálni (mivel kijön a pisi) amíg nem szobatiszta... csakhogy szegény gyakorlatilag folyamatosan csöpögtette a pisit és nem akarodzott érezni mikor jön, ezért el vittem egy másik orvoshoz, aki minden érzéstelenítés nélül feltépte.

(ennél szerintem jobb az altatás)

2 éves volt a fiam,de a mai napig sír ha hozzányúlunk a kukijához olyan trauma volt neki


és most 6 éves és folyton letapad, begyullad. A nyáron mi is megakarjuk végre csináltatni lesz ami lesz... mindig van "kevésbé drasztikus megoldás",de nem hiszem hogy jobb. A férjemnek 20éves koráig húzták így... akkor végül belátták h meg kell csinálni. Rosszabb ha mindennel elhúzzátok! most könnyebben túl lesz rajta, és ha elaltatják, csak egy szurira fog emlékezni nem a vérben úszó sajgó kukijára

59. Avant gárdista (válaszként erre: 28. - Emilla)
2012. okt. 14. 21:39

Engem még kisiskolás koromban körülmetéltek és igazából csak a hátrányát látom, előnyét nem. Elég lett volna egy részleges metélés, vagy bemetszés, de az orvosok sokszor kényelmesek és egy gyors nyisszantással megoldják a dolgot "egy csapásra"... :(

A pici korban elvégzett műtét később látszik csak, hogy mennyire lett szép vagy ronda (már amennyire egy csonkolás lehet szép, ez talán mindenkinél más, de én úgy gondolom, mindenki úgy szép, ahogy született, ez a normális) és hát nálam később, már kamaszkoromban látszott, hogy cikkcakkos, ronda lett a vágás. A makk időről időre - valszeg az időjárás játszik ebben szerepet - kiszárad, kérges lesz, rossz tapintású, a felülete néhol hámlik újra meg újra. Elég ocsmány, foltos lett az évek alatt, nem is mutogatom sehol :(

Szerintem aki teheti, ne csináljon ilyet a gyerekével, mert én se vagyok ezért hálás. Még rosszabb, hogy mint kiderült, nem tudok még perelni se ezért, ráadásul ha megnyernék egy pert (ami tudjátok, hogy hogy megy Magyarországon, nyilván esély sincs rá) akkor se tudná nekem senki az előbőrt és a rajta levő többezer ideget visszaadni sehogy :(

Igazából az tény, hogy smegma nincs, de hát ha valakinek nincs karja, mert tőből levágják, akkor se azon agyal, hogy legalább nincs hónaljszaga. Én szívesen mosnám az előbőr alatt, ha lenne, mert akkor legalább az orális szexet élvezném, sajnos, mivel még feszül is a makkra föltapadt bőrrész merevedéskor, ezért csak síkosítóval tudok szeretkezni és a makkom akkor se érzékeny. Ezt hallottam már több más körülmetélttől is személyesen és a neten is többektől. Szóval, ha valakinek szűkülete van, akkor inkább tágítsa, ha lehetséges, krémmel, sok ideig, akármi van és ha műteni kell, akkor is válassza a bemetszést, vagy részleges metélést, hogy maradjon minél több az előbőrből, nem viccből van az se, ahogy semmink se viccből van a testünkön !

58. Tita80
2012. febr. 1. 14:09

3 éves kisfiamat tegnap műtötték, szűkület miatt körülmetélték. Azóta viszont véres a vizelete. Ez normális? Volt ilyen másnál is?

Fontos, légyszi segítsetek, mert nagyon aggódom!

57. Tonettó (válaszként erre: 14. - Emilla)
2011. nov. 14. 17:40
A férjem is körül van metélve, semmit nem szól hozzá, ezt tartja normálisnak... Túl van ez a téma egy kicsit lihegve, ha orvosilag indokolt, akkor mindenképp el kell végezni a műtétet. Egy barátom felnőtt fejjel ment műtétre, sokáig halogatta, és nagyon nem örült neki, hogy gyerekként a szülei nem oldották meg a problémát...
56. eper75
2011. okt. 4. 09:53

Sziasztok!


Itt páran keveritek a letapadást a fitymaszűkülettel! Utóbbiról akkor van szó, amikor már nincs letapadva, teljesen hátrahúzható és akkor olyan, mintha egy gumigyűrű lenne rajta, ami elszorítja a kukacát. Valószínű, hogy ebben az esetben is erről van szó, ezért ajánlott az orvos műtétet!

2011. szept. 29. 11:57
en nem tudtam, egy fius anyukac mondta, hogy a kisfius babaknal az anyukanak mar nagyon koran, talan ujszulott kortol minden este furdestesnal hatra kell huzni a bort a futyijen, ettol nem tapad le. Az orvosok annyira nem informaljak az anyukakakat, hogy az nyilvan kesobb letapad!!!! tehat mindenki huzogassa az esti furdetesnel!!!
2011. szept. 29. 10:31

sziasztok!

az én kisfiamnak is le volt tapadva. Fürdés közben próbáltuk neki húzogatni, és utána már ő is csinálta magának. a gyermek orvost mindig kérdeztem hogy rendben van e, hogy le van tapadva, de ő azt mondta hogy max 6 éves koráig nem nyúlnak hozzá, próbálgassuk neki.

most 4 éves és szépen kezd neki lejönni, még nem teljesen, de már nincs letapadva. én örülök hogy vártam még vele

53. emilla (válaszként erre: 51. - A0c1361e44)
2011. szept. 29. 06:53
Szeged nagyon messze van sajna oda nem tudom elvinni azért köszi szépen!!!
52. emilla (válaszként erre: 42. - Misz)
2011. szept. 29. 06:52
Köszönöm szépen minden képen meg keresem ezt az orvost hátha sikerrel járunk még egyszer köszi!!!
51. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - Emilla)
2011. szept. 29. 06:04

Szeged nagyon messze van?

Én ott ajánlanám Pajor Józsefet. Nagyon jó urológus.

rendszeresen hordtuk hozzá a fiúnkat és mindig azt mondta, hogy 3 éves kora előtt nem kell a műtét, nem kell felfeszegetni, stb., de ahogy betöltötte a 3-at rögtön felszedte neki.

Az unokaöcsémnek viszont körülmetélést csináltak, igaz ő idősebb volt. Soha semmi problémája nincs vele. Nem azért ajánlják, mert a vallásuk szerint ez kell. Nagyon komoly problémák lehetnek ebből később!

50. B.Marcell (válaszként erre: 49. - Muraja)
2011. szept. 28. 23:51
Jajj de draga Vagy,koszi:)
49. Muraja (válaszként erre: 48. - B.Marcell)
2011. szept. 28. 23:42

En a körulmetelesi ritual utan valo idöre celosztam.

Ferfiakal - fiukal viselö a djalab.

Nöknel van a niqab, csador , you namit ..

48. B.Marcell (válaszként erre: 47. - Muraja)
2011. szept. 28. 23:38
tradicionalis ruha,de eppen ilyenbe jarnak a Pakisztaniak is,valamelyik nonek kotelezoen el kell takarni a fejet,kendot kell hordaniuk,de a Muszlimoknak meg csak a szeme latszodhat ki,ez mindig igy volt,nem csak korulmeteleskor
47. Muraja (válaszként erre: 12. - Rinike)
2011. szept. 28. 23:32

Arabeknal 5 eves kor körul metelik meg , a varosban levö borbely viszi veghez a beavatkozast.

Utana nagy buli a kicsi közepen ulve tele szorva minden joval es penzel.

De mielött meg a borbelyhoz ernek lohaton viszik körul a varosba unnepelyes cucban , kisseb fuvo zenekar kiseretevel.

Masnap aztan es egy ket hetre csak a djalabiban tud közlekedni ( olyan min egy bokaig erö halloing) es anyire szegenyke ovatos minden lepesnel vigyaz nehogy hoza erjen neki a ruhahoz.

Pisilis a ultimata tortura bizonyiteka....

46. Gabóca10 (válaszként erre: 45. - Molyka)
2011. szept. 28. 23:13

Ftorocort van nekünk is,azzal kenem.

De van Elocom.

Akkor nem keverem be.

45. Molyka
2011. szept. 28. 23:09
Ftorocort
2011. szept. 28. 23:01

Sziasztok!

Mi is küzdünk,huzogatom a kisfiamnak,18 hós,már egy hajszállal jobb mióta kenem neki.

De a kenegetést magamtól kezdtem el,mert másmiadt kaptuk a szteroidos krémet.

Nemtudom kenőcs-nevet lehet-e írni,de szerintetek melyik jobb?Van itthon két féle,végig ugyanazzal kenem,de ha esetleg a másik hatásosabb......

Ti melyiket használjátok?Csak egyszer kell bekenni fürdés után?

43. Molyka
2011. szept. 28. 22:53
Kisfiamnak is a kenőcsös megoldáson dolgozunk. Elég komoly krémmel kenni kell egy hónapig, ami elsorvassza a bőrt, ha szerencsénk van elsorvad teljesen, ha nincs, akkor lidokain és felrántja a doktornő. Bízom a sorvadásban. :)
42. misz (válaszként erre: 28. - Emilla)
2011. szept. 28. 22:43

Debrecenben a Klinikán a gyereksebészeten is foglalkoznak ezzel a problémával, és nem feltétlenül műtéti úton. Dr Csízy István tanár úr fantasztikus orvos. Olyasmiket is képes helyrehozni, amiről más orvos már lemond. Mi is sokat köszönhetünk neki.

Én a helyedben biztosan felkeresném őt. Szerdánként van a szakrendelésen délelőtt. Ha felhívod a Gyermekklinikát és őt kéred a telefonhoz, előkerítik. És ha elmondod a problémátokat, biztosan fog fogadni.


Minden jót kívánok a Kisfiadnak. :)

41. zsizsi123 (válaszként erre: 39. - B.Marcell)
2011. szept. 28. 22:43

Egyetértek. Mi is ezt tesszük, talán 9-10 hós kora óta.


Nekünk nem védőnő mondta, innen-onnan hallottam. Sajna, van egy anyuka, aki nálunk sem tudott erről, most műtötték a fiát 4 évesen. 21-én. Még nem taliztam vele azóta.

40. B.Marcell (válaszként erre: 34. - 051809cc90)
2011. szept. 28. 22:42
Igy ahogy mondod!!
39. B.Marcell (válaszként erre: 32. - Emilla)
2011. szept. 28. 22:39
En ezzel nem ertek egyet!Minden egyes furdeskor a parom ovatosan,hajszal vekonyan,meg meg huzogatja a Kisfiunknak a bort,ne legyen rest az ember,es igen is,masfel egy eves kortol el lehet kezdeni a bort ovatosan huzogatni,mar csak ez miatt is,h ha eszreveszi az ember,h szukulet van idobe lehessen orvosolnia problemat.Nekunka vedononk mondta,h erre figyeljunk mindig es ovatosan huzzuk hatra a bort,hiszen ha rendbe van alatta is felgyulemlodhet a popsi krem,vagy barmi szosz ,vagy akarmi.A doki nagyon vagni akar,felejtos lenne nalunk ez a hozzaallas:(
38. zsizsi123 (válaszként erre: 35. - 051809cc90)
2011. szept. 28. 22:37
Mi is időben elkezdtük. Szerintem nincs abban semmi, jót akarunk neki. Mondom, nekünk már olyan 90 %-ban kinn a makk. (olyan vicces ez a szó.) És szépen vissza is megy. És nem rángatásról van szó, ahogy barinőm nevezi... Majd meglátom, mi lesz az ő kukacuk sorsa. Én nem akartam megvárni, hogy 3 évesen kínozzák.
37. emilla
2011. szept. 28. 22:37
Jó éjt mindenkinek és köszönöm a tanácsokat!!!!!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook