Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejt donáció fórum

Petesejt donáció (beszélgetős fórum)


1 2
46. Babszi76 (válaszként erre: 34. - Zammis)
2022. nov. 15. 05:21
Szia én is beleszaladtam 1 csaló ba. Vásári Alexandra volt. Később sőt folyamatosan ajánlgatta magát a csoportokba. VISSZAolvastam régi fórumokat ahol írták róla hogy sokakat átvert lehúzott és nem győztem az Adminoknak szólni, nehogy más is megjárja.Állítólag a barátnői is ebből élnek.. 😡
45. oxa666
2019. nov. 18. 15:44

sziasztok,

Nekünk van infónk hogy megy brno-ban az eljárás, viszont mi sajnálatos okokból többet nem tudjuk igénybe venni az intézmény lehetőségeit. Egy csomó dolog viszont megmaradt, amire már nincs szükségünk...

44. Soyabean (válaszként erre: 20. - 8b5bdd7482)
2019. ápr. 29. 16:44
Tudom sokan jarnak Brnoba. Nem féltek, hogy itthon lesz emiatt szankció? Volt e erre precedenc? Értem én hogy titokban tartja mindenki, de titokkal élni...nem tesz jót senkinek. Brnoban a donor kompenzálása a klinikának történik ugyan,nem a donornak, a donáció maga ingyenes ott is, de a gyógyszerek és a kezelés árát is tartalmazza a brnoi kompenzálás, ami logikus, csakhogy itthon törvény szerint nem kompenzálható a donor kezelése, kizárólag a munkaból való kiesés, az utazás ára.Dilemma...Adjon valaki tanácsot kérem...Köszönöm
2019. ápr. 29. 16:42
Tudom sokan jarnak Brnoba. Nem féltek, hogy itthon lesz emiatt szankció? Volt e erre precedenc? Értem én hogy titokban tartja mindenki, de titokkal élni...nem tesz jót senkinek. Brnoban a donor kompenzálása a klinikának történik ugyan,nem a donornak, a donáció maga ingyenes ott is, de a gyógyszerek és a kezelés árát is tartalmazza a brnoi kompenzálás, ami logikus, csakhogy itthon törvény szerint nem kompenzálható a donor kezelése, kizárólag a munkaból való kiesés, az utazás ára.Dilemma...Adjon valaki tanácsot kérem...Köszönöm
2019. ápr. 23. 21:48
Sziasztok. Van külön Iscare-s fórum, vagy csoport? Vagy esetleg valakinek infó a klinikáról?
41. huszka
2017. márc. 14. 07:23
Sziasztok..nekünk is lehet, csak ez a megoldás segíthet. Gondolom tavaly óta, akik átestek ezen, tudnak esetleg pontos leírást adbi, ez hogy megy. Köszönöm :)
40. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 39. - TinusK)
2016. máj. 3. 22:14
Szorítok nektek! :)
39. TinusK (válaszként erre: 38. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 3. 22:10

Úgy tünik ebben is egyet èrtünk :)

A donoromnál elkezdődött a stimuláció....haladunk,megyünk előre pozitívan. Nagyon bátor csaj,és én nem lehetek elég hálás neki :)

38. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 37. - TinusK)
2016. máj. 2. 21:17
Lehet, hogy közhely, de a szeretet a legerősebb kötelék két vagy több ember között. Gyűlölhetik egymást a legközelebbi vérrokonok, és imádhatják egymást olyanok, akiknek genetikailag semmi közük nincs egymáshoz.
37. TinusK (válaszként erre: 36. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 1. 22:20
Pontosan. Számomra az anyasàg a mèhemben kezdődik. Semmilyen ellenèrzésem ezzel kapcsolatba nem volt,fèrjemnek se. Egyszer ültünk le komyan beszèlni róla....döntöttünk és kész. Csináljuk tovàbb. Ha ez se akkor elfogadjuk azt ami van. Nekem ott van a nagylányom régota együtt neveljük....igy valahol ő is közös már.
36. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 16. - D550c57e19)
2016. máj. 1. 22:12

Semmi kibírhatatlan nincs benne.

Az más tészta, hogy valaki hogy dolgozza fel, hogy az ő petesejtjéből származó gyermeket (ha sikerül teherbeesnie a donorra szorulónak) más neveli fel.

De ez meg hozzáállás és intelligencia kérdése szerintem :)

Nem a vérségi kapcsolat tesz valakit jó anyává.

35. TinusK (válaszként erre: 34. - Zammis)
2016. máj. 1. 22:03

Szia :) De jó hogy irtál.

Sajnos pozitivat nem tudok neked irni. Rengeteg mindent átnéztem kipróbáltam de semmi. A meddőségibe azt mondta a doki,hogy megpróbàlhatjuk ha akarom a stimut de abból semmilyen gyerek nem fog születni,ráadásul tele kell nyomjon hormonokkal. Így én egyáltalán nem kezdtem bele semmibe a siralmas eredményeim is ezt mutatták.... Őszontèn beteg gyereket meg semmikèpp nem akarunk.Volt hogy évente 2x menstruàltam. Most tartunk ott hogy èppen holnap megyek a donorral,kezdődik a szomuláció.

A döntést nem volt nehéz meghozni....vagy ez vagy semmi. Ugy gondoltuk az utolsó szalma szálba mèg bele kapaszkodunk.

A fonor már más. Ràvágtuk h nincs. Azt mondta dokinő azért gondolkodjunk mert mindig akad valaki.

Erről provibe irok

34. Zammis
2016. ápr. 29. 16:42

Üdvözlök mindenkit,mint új hozzászóló kicsit bemutatkozom. 40-en túli gyermeket akaró,korai klimaxszal "megáldott" nő vagyok.Hat éve vagyunk együtt a párommal,négy éve kezdődött a babatervezés. Két éve járunk intézetbe, de még csak stimulálni sem akart a doki, mikor kicsit "jobb" hónapot mutatott az anti-mülerian teszt, akkor meg egyszerűen nem fértünk bele a keretbe. Most már tudom ,h feleslegesen pazaroltam az időm, ha az intézet nem engedheti meg magának, hogy az engedményességi mutatói csökkenjenek, akkor nem vállalnak be ilyet...én meg nem tudtam szállítani a petesejt donort.Nincs olyan rokon, vagy barát aki minden kitételnek megfelelne. Valahol meg kellett érnem rá, h mivel nekem számottevő petefészek működésem nincs, ezért nekem kérnem kell...

Sajnos pont a legutóbbi próbálkozásom során (amikor is egy másik oldalon hirdető felajánlására válaszoltam) futottam bele egy csalóba, aki megpróbált pénzt kicsalni belőlem,így még mindig a sebeimet nyalogatom, és óvatos vagyok.

De a reményt nem vesztettem el. Volt már laparoszkópia, évre rá petevezeték átfújásom, aviva torna, bogyók, táplálékegészítők, akupunktúra. Mindezek többször, kombinálva is.

Meg a vegetáriánus étrendet is lecseréltem, egy két alkalommal, h nehogy ezen múljon. Tisztítás volt belülről is, pszihomókus, meg dráma terápia.Sajnos volt miből "dolgozni" ,voltam én molesztált,elhanyagolt gyerek,sértődött, agresszív fiatal... Hosszútávon is hasznos, és sok mindenre kaptam választ.Jósnő, és ráolvasás...azért akinek van ötlete, kérem segítsen.

Köszönöm, h elolvastatok.

Zammis

33. TinusK
2016. ápr. 7. 00:36
Üdvözlök mindenkit :) Remélem nem zavarok. Sajnos nekem is donorra van szüksègem,ugyan nem keresek,mivel egy jó szivű hozzátartozó segit. Negyven èves vagyok és 2 ève állapítottàk meg a korai petefészek kimerülèst. Engem màr meg sem próbálnak stimulálni doki szerint ha maradtak is petesejtjeim nem valók semmire. Megjegyzem nekem egy spontàn fogantatásból van egy 15 èves lànyom tehàt nem első gyerek lenne.Kicsit tartok az egésztől....féltem a donort is és magamat is. Kiderült,hogy trombózisra hajlamos vagyok igy hematológussal is kinzultàlnom kell....e miatt nem fog menni a szinkroba történő stimuláció....fagyi babák lesznek.Csak szeretnék beszélgetni olyan nőkkel akik velem egy cipőben járnak,mert túl sok dolgot erről nem lehet olvasni. És hát akik ugyan abban a hajóban eveznek jobban is tudják támogatni egymást. :)
2012. szept. 9. 09:14
Sziasztok! Olyanokat keresek, akik voltak már petesejt-donorok. Kíváncsi lennék, pontosan milyen beavatkozásokat végeznek, milyen hormonokat kell szedni, milyen kivizsgálásokat kell elvégezni...stb. A barátnőmnek lennék a donorja. Szülés után hány hónappal/évvel lehet belevágni? Köszönöm, aki segít.
31. anna1111 (válaszként erre: 26. - 4192ad3017)
2012. aug. 25. 12:21
Tényleg vállalnád? Felvennéd barátnőmmel a kapcsolatot?anna111164@freemail.hu. Persze tuti teljesen ingyen nem fogadja el..
2012. aug. 24. 14:21
Megkérek mindenkit, hogy itt ne keressetek illetve ne jelentkezzetek petesejt donornak. Magyarországon erre szigorú szabályok vannak, amelyek nem teszik lehetőve, hogy itt keressen/kínáljon valaki petesejtet!
2011. nov. 2. 16:16

Nekem sajnos csak segitseggel lehetne gyermekem. Rettento amikor az orvos ott all es azt mondja hogy csak a petesejt donacio a megoldas, es termeszetes uton nincs esely, nem lehet kisbabad. Borzaszto!!

Jo lenne ha ilyet egy nonek sem kellene megtudnia milyen erzes is ez. De hat sajnos ilyen is van. Ezert jo, hogy vannak segitokesz, onfelaldozo holgyek, nok, asszonyok :) Az utolso remeny az olyan noknek mint peldaul en is :)

28. 4192ad3017 (válaszként erre: 27. - Ami.)
2011. okt. 28. 17:41
Nekem már van egy gyerekem és tudom milyen anyának lenni. De nem akarom megtudni azt hogy milyen minden nap arra gondolni hogy nem lehetne azt inkább. én úgy gondolom hogy ha még tele is nyomnának hormonnal az kűrül a szervezetből.
27. Ami. (válaszként erre: 26. - 4192ad3017)
2011. okt. 28. 17:23
Akkor te kivételes vagy!Én is jószívű vagyok,de telenyomnák hormonnal a testem,és ezt egy idegenért vállaljam fel.Ő vajon megtenné értem ugyanezt?Kérdéses..ez nem könnyű téma,dönteni sem.
26. 4192ad3017 (válaszként erre: 19. - Ami.)
2011. okt. 27. 16:56
Én vállalnám jószívűségből.
25. e16fe97baf (válaszként erre: 24. - D550c57e19)
2011. okt. 17. 12:33
...én szerettem volna segíteni mi is hasonlítunk nagyon, de sajnos a korom kizáró ok :(
24. d550c57e19 (válaszként erre: 17. - Habospite)
2011. okt. 17. 12:32
én szerintem csak nővéremért tenném meg mi úgyis hasonlítunk nagyon de másért nem is hinném hogy bevállalnám. De érte gondolkodás nélkül de ő is értem.
2011. okt. 17. 11:37
A donor csak 35 éven aluli lehet, elvileg családtag kell hogy legyen lehetőleg az apa ne egyenes ági rokona, orvosi vizsgálatok, hormonális tuning, fájdalmas beavatkozás, kitartás, kitartás és sok sok pénz....
2011. okt. 16. 23:22
Én úgy tudom, nem a kor számít, hanem a leendő donor egészségi állapota.Teljes kivizsgálás előzi meg a procedúrát.Pénzt ne említsetek, mert elméletileg tilos, gyakorlatilag meg mindenki annak ad, akinek csak akar, nem?Sztem elöször kedves Babaszoba a családban majd a tágabb familiában nézzetek körül, hátha vki alkalmas.Nekem lombikban fogant ikreim vannak....
2011. okt. 16. 22:59
Tudomásom szerint jelenleg petesejt donor lehet lánytestvér a testvérnek.
20. 8b5bdd7482 (válaszként erre: 6. - Osztrovszki)
2011. okt. 16. 21:57
Szia, en ugy tudom, hogy a donornak nem kell egyenesagu rokonnak lenni. Mi is gyerekcipoben jarunk meg, sajnos nekunk sincs mas megoldasunk.
19. Ami.
2011. okt. 16. 21:08
Igen,normális esetben ezért pénzt kap az illető,mivel fájdalommal áldozattal jár,a teste hormonálisan megváltozik..jószívűségből kevesen vállalják,és igazából én nem is várnám el.Természetes lenne h fizetek érte.
18. 93bb0fbb94 (válaszként erre: 17. - Habospite)
2011. okt. 16. 20:38
Valaki pénzért vállalja a donorságot,nem?Valami ilyesmi rémlik nekem..
17. Habospite (válaszként erre: 16. - D550c57e19)
2011. okt. 16. 20:32
Igen, hormonokkal stimulálják a petesejt termelődést, hogy biztos legyen mit beültetni (akár több petesejt is). Azt hiszem mint a lombikosoknál. És vannak feltételei. Nagy áldozat ez, mint minden féle donorság ...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook