Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mikor kezdődik a távfűtés? fórum

Mikor kezdődik a távfűtés? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 27. 09:13
Itt Szombathelyen az Oladi-lakótelepi távfűtéses panellakásokban valódi finn szauna tombol. Már szeptemberben-októberben langyosak-melegek a csövek és egészen április végéig-május elejéig fűtenek. A téli időszak (december, január, február) a legkibírhatatlanabb, ilyenkor pokolian forróak a csövek és a radiátorok. A radiátorok nem szabályozhatóak, nem elzárhatóak. Egyedi szabályozás hiányában egész télen közel +30°C-os hőség tombol a lakásunkban, általában: +26°C-+27°C, kivétel este 8 és 9 között átmenetileg +28°C-+29°C van télen csukott ablakoknál. Még a legkeményebb téli fagyok idején nyitott ablakoknál is +25°C-+26°C van a lakásunkban. A mi lakásunk egy tízemeletes panelházban van, a falak kívülről nincsenek szigetelve és a lakásunk ráadásul északi fekvésű saroklakás. Legalább 50-60%-ot vissza lehetne venni a felhasznált hőmennyiségből. Az emberről egész télen ömlik a verejték és jönnek a méregdrága havonként 30ezerFt körüli távhőszámlák. Itt valami elmeroggyant szauna-mániás idióta hülyék a lakók, akiknek a legfőbb szenvedélye az esztelen energiapazarlás, amit még velünk is megfizettetnek. Ezeknek az agysejtjeik helyén csak brunya van. Ez olyan mintha a többi panellakó hitelt venne fel saját személyes értelmetlen luxuskiadásaikra és energiapazarlásra, de a lakásunkra jelzálogot jegyeznének be és készfizető kezessé tennének. Ez már a személyes szabadságunk rendkívül súlyos megsértése.
10. Ncilány (válaszként erre: 9. - Ekka)
2011. szept. 28. 19:58
Nálunk is ez van. Tavaly már szeptember közepétől fűtöttek sok helyen. Én is sokat fáztam! És nem azért mert nem tudtam fizetni.. Nálunk is inkább megfagynek, gyógyszereket vesznek.. Pedig 2 hét fütésszámla azt hiszem 10.000. Ft alatt volt jóval, kb 6 - 7.000. ft... És az antibiotikumok stb kerül annyiba..
9. Ekka (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2011. szept. 28. 19:26
Ahol én lakom, inkább megfagynak, mintsem, hogy egy órával is előbb elindítsák a fűtést..:(
2011. szept. 28. 18:15
Az én rádiom szép időt jósolt még. Nem lenne rossz ha nem kellene bekapcsolni..
2011. szept. 28. 18:06
A hivatalos idény okt.15, de ha a nappali középhő 3napon át 12 fok körül van, előbb.szept.15től rendelkezésre állás van a távhőnél.azért kell addigra mindenhol befejezni a radiátorcseréket, hogy fel tudják tölteni a rendszert.a közös képviselő kérésére elindítják előbb is, ha a ház kéri.
2011. szept. 28. 17:32
Hivatalosan igen, de van hogy előbb elindítják, ha a napi középhőmérséklet tartósan 12 °C alá megy.
2011. szept. 28. 17:31
amúgy remélem jó soká :)
2011. szept. 28. 17:30
"Közkeletű tévedés, hogy a távfűtési szezon kezdete minden évben október 15. napja, utolsó dátuma pedig április 15-e, a távfűtésről szóló törvény ugyanis másképpen rendelkezik. E szerint ugyanis a szolgáltatóknak szeptember 15-e és május 15-e között szolgáltatásra készen kell állnia, hogyha az időjárási viszonyok indokolják, akkor azonnal be tudják indítani a lakásokban a fűtést."
2011. szept. 28. 17:29
Hűű köszönöm szépen, már kezdtem azt hinni hogy senki se fog válaszolni!
2011. szept. 28. 17:27
október 15.
2011. szept. 28. 17:22
Mikor kezdödik a távfűtés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook