Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elszámoltathatja velem mire költöm a gyerektartást? fórum

Elszámoltathatja velem mire költöm a gyerektartást? (tudásbázis kérdés)

12. Bun Csilla (válaszként erre: 10. - Rita 72)
2012. febr. 10. 12:49

Ha a gyerektartás más embernek egy havi fizetésével felér akkor szerintem bőven elég lehet egy gyerekre!

És nem csak az apa pénzét kellene rá költeni hanem ugyanannyi százalékot az anya pénzéből is. Így lenne a fer!

Persze nem a havi 4-5 ezer forintos gyerektartásra gondoltam.

11. 18f139611b (válaszként erre: 9. - Bun Csilla)
2012. febr. 10. 10:12
Egyetértek. A párom gyermeke az anyjával élt, kapta a havi 50 eFt gyerektartást és a gyerekre egy fillért sem költött. Mi bírósághoz fordultunk, a gyereket elvették tőle és az apuka neveli azóta :) persze anyuci gyerektartást nem fizet...
10. Rita 72 (válaszként erre: 9. - Bun Csilla)
2012. febr. 10. 09:39
Ez fantasztikus. Mivel Neked is vannak gyerekeid, tudhatod, hogy általában a gyerektartás nem sok mindenre elég. Ha Te azt látod, hogy az a gyerek alultáplált, vagy nem megfelelő állapotú ruhában jár, akkor tegyél ellene! De nekem úgy tűnik, hogy szimplán csak sajnálod a volt feleségtől a gyerektartást.
2012. febr. 10. 09:18
Nem, pedig én is kíváncsi lennék a párom exe mire költi a pénzt mert hogy nem a gyerekre azt látjuk.
8. rohiani (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. szept. 28. 13:27

Én már csak poénból is írnám egy hétig/hónapig a gyerekre költött összegeket, de mindet. 2 kifli=40 ft, 1 kakaó 120 Ft, osztálypénz= havi 500 Ft ..., ezek a kiadások tuti többek mint amit a "kedves apuka" fizet. És még vannak olyan hónapok amikor a kiadások többek (új csizma, télikabát stb).

Egyébként az ilyen apáktól felmegy az agyvizem. Költse gyógyszerre az összes pénzét.

7. aniko.k (válaszként erre: 2. - Miramira77)
2011. szept. 28. 11:13
Nem rossz :-)))
2011. szept. 28. 11:11
de csak egyszer:D
5. jucus30 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. szept. 28. 11:10
Szia.Szerintem hülyeséget írt.Én is kérek gyerektartást az apukától.Nem hivatalosan.Nem veszek minden hónapban a gyereknek ruhát,játékot stb.De az iskola az ennivaló nyalánkságok.Sokat elvisznek.Nem is tudom elképzeli,hogy is gondolhatta.Ha máshogy nem megy fordulj a bíróhoz!
2011. szept. 28. 11:10
Én tételes listát küldenék a valós költségről,hogy lássa mennyivel kevesebbet küld mit ami kell egy gyereknek.
3. kicsiharang (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. szept. 28. 11:10
Joga nincs, de nagy vonalakban leírhatod hogy milyen kiadásaid vannak hátha akkor rádöbben hogy egy gyerek folyton viszi a pénzt!
2011. szept. 28. 11:08

Tudod, én elküldeném neki:

kakaó: napi 12gramm = 100 ft.

Zokni, darabja = 125ft


Mindezt e-mailben jó hosszan

2011. szept. 28. 11:06

Sziasztok Forumozok !


Nem tudom, hogy van e- valakinek tapasztalata ebben a temaban, de felteszem a kerdest: Gyermekem apja gyermektartast fizet kb 1 eve, a minimumot szabtak ki neki, mert nem volt munkaja.Nemet sracrol van szo, es a nemeteknel akkor is kell fizetni , ha valaki munkanelkuli. Kb fel eve elment svajcba melozni, es en kertem tole hogy onmagatol emeltesse meg a gyerektartasi dijjat mivel hogy joval tobb a jovedelme mint volt. Erre o azt valaszolta, hogy csak akkor teszi, ha en minden fillerrol elszamolok hogy a gyerek milyen kiadasara ment el. Szerintetek van ehhez joga ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook