Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tehetek valamit, ha véletlen törölve lettek a külső meghajtónkról az adataink (az összes fényképünk, zenénk, stb.)? Formatáláskor törlődtek. fórum

Tehetek valamit, ha véletlen törölve lettek a külső meghajtónkról az adataink (az összes fényképünk, zenénk, stb.)? Formatáláskor törlődtek. (tudásbázis kérdés)


1 2
57. capuccino77 (válaszként erre: 56. - 07c4794583)
2011. szept. 29. 16:55

Igen, laptopról beszélünk.

Köszönöm a tanácsokat, este, ha lesz egy kis nyugi, nekiugrunk az emberrel! :D

2011. szept. 29. 10:19

Amit még én kipróbálnék, hogy nem memóriahiba-e, tehát szétcsavarozni a gépet, és ha két memória van benne, az egyiket, majd a másikat kivenni. Ha valamelyik nélkül elindul, akkor csak az hibásodott meg.


Ez ugyan laptopfüggő, de a memóriához nem kell az egész hátlapot leszedni, hanem csak egy részét:


[link]


az alsó rész közepén látható két kis zöld lap a memória, viszonylag egyzerűen ki-be lehet őket tenni.


de ilyen icipici fejű csavarhúzó kell, ha megfordítod a laptopod, láthatod, milyen mini csavarok tartják a takarólemezeket.

2011. szept. 29. 10:13
*zárom ki*
54. 07c4794583 (válaszként erre: 53. - Capuccino77)
2011. szept. 29. 10:13

Hát ha ez laptop, az nehezebb ügy sajnos. Asztali gépben ilyenkor bekészítek egy cseretápot, egy cserememóriát és egy cserevinyót, egyenként kicserélem, és nézem, melyikkel indul el. így zárom egyenként a hibás alkatrészt.


Sajnos a laptopalkatrészek viszont speciálisabbak. És hát gondolom, egy sincs nektek otthon. Pluszban ha még az alaplap ment tönkre, az nagyon drága mulatság lesz... Sajnos a leírtak alapján biztos, hogy valami fizikai hibája van, de hogy mi, azt csak ilyen cserés tesztelgetéssel lehet megmondani - ez sajnos szerviz... :(

53. capuccino77 (válaszként erre: 46. - 07c4794583)
2011. szept. 29. 07:33

Szia!

Szóval amiket leírtál, az első kettő igaz. Tehát felvillannak ledek, és kattogó hangot ad, mintha épp akarná indítani a lemezmeghajtót, de az beakadt volna (nem ez történt, csak ehhez tudom hasonlítani. :))

A monitoron viszont csak a nagy sötétség. :(

2011. szept. 28. 18:58
[link] Ez visszaállítja az elveszett dolgokat és magyar nyelvű.
51. 07c4794583 (válaszként erre: 48. - Martian)
2011. szept. 28. 14:34

naggyon helyes, pirospont!


:)

50. 07c4794583 (válaszként erre: 47. - Martian)
2011. szept. 28. 14:33
Nagyon sok múlik a lemezek minőségén. Egy drágább TDK lemez sokkal tovább elhúzza (megfelelő tárolás mellett!!!), mint egy teszkós nóném huszas rolni. Nekem van olyan CD-m 1987-ből, ami még jó :)
49. zsizsi123 (válaszként erre: 45. - 07c4794583)
2011. szept. 28. 14:20

1. Szeretném ,ha idéznéd, melyik mondatom volt agresszívkodó...


2. Nem vagyok tökéletes. Átlagember vagyok. Senki nem mondta, hogy MINDIG rend van. De azon fáradozom,hogy az legyen.


3. Én meg az olyan emberekkel nem bírok mit kezdeni, mint amilyen te vagy..


4. Korábban meg azokat "becsmérelted", akiknek nincs rend a zoknisfiókjukban vagy pincéjükben... Most akkor hogy is van ez?


5. Az életem viszont valóban tökéletes, nincs panaszra okom. Még akkor sem, ha leveszem a rózsaszín szemüvegem.


6. A személyiségem meg olyan, amilyen. Nem ismersz eléggé.


7. Miközben írom ezeket a vázlatpontokat, kezdek rájönni, hogy ez az egész most már olyan mulatságos, hogy ha a való életben találkoznánk, lehet még kedvelnénk is egymást.;)


8. :)))

2011. szept. 28. 13:09
nekem van két külső merevlemezem, és mentek mindig, amikor csak időm van rá :)
47. Martian (válaszként erre: 41. - 07c4794583)
2011. szept. 28. 13:07
hát nem, én is ezt hittem, és egy 2005-ös fényképek cd adta be a kulcsot, akkor nézegettem, hogy mit írna az adattárolásról
46. 07c4794583 (válaszként erre: 43. - Capuccino77)
2011. szept. 28. 13:06

Szóval azt próbáld megfigyelni, hogy amikor megnyomod a bekapcsológombot


- felvillan-e bármilyen lámpa, led

- hallasz-e kattogást, zúgást a gépből, például ahogy pörgeti a vinyót, vagy próbál valamit csinálni

- megjelenik-e bármi a monitoron, és ha igen, mi az?

45. 07c4794583 (válaszként erre: 44. - Zsizsi123)
2011. szept. 28. 13:05

Részemről már rég vége van:) Ugyanis nem bírok a tökéletes emberekkel mit kezdeni, akiknek ragyog a lakásuk, rend van mindig a gépükön, csak éppen "valami" történik, amiért nincsenek meg dolgok.


Sok szerencsét a rózsaszín tökéletes életedhez és szuper személyiségedhez ;)

44. zsizsi123 (válaszként erre: 35. - 07c4794583)
2011. szept. 28. 09:49

Én is csak leírtam a megfigyelésem... Te nem közöltél, hanem fellengzős stílusban kioktattál. Nekem meg ez az észrevételem.


Abban biztos lehetsz, hogy ha szakembert kéne választani, nem téged hívnálak. Akármilyen ügyes is vagy vagy voltál zsenge korodban..


Részemről itt a beszélgetés vége.

2011. szept. 28. 08:23
Most mennem kell, de írni fogok részleteket! Előre is köszi!
42. 07c4794583 (válaszként erre: 39. - Capuccino77)
2011. szept. 28. 08:05

Ha a gép olyan szinten nem indul el, hogy a bekapcsológomb hatására meg se nyikkan (be se kapcsolnak a ledek, nem villan fel semmi, és a hűtőventillátorokat se hallod felpörögni), akkor valószínűleg tápegység-hibátok van, azt lehet külön cserélni. Hogy ez mennyire olcsó, a típustól függ, meg hogy milyen szervizbe vitted.

Ha mégnagyobb szerencsétek van, akkor valamilyen kontakthiba, mert mondjuk leejtettétek, akkor a szerviz csak igazítani fog a kábeleken, esetleg forrasztani.


Ha azért fizikailag elindul a gép, de csak sípol párat, vagy a bios betöltődik, de a windows nem, ott már sokminden lehet. A sípszó többféle lehet és lehet belőle következtetni, milyen problémája van. Ehhez kicsit pontosabb leírás kellene, hogy részletesen mi történik a bekapcsológomb benyomása után...

41. 07c4794583 (válaszként erre: 38. - Martian)
2011. szept. 28. 08:01
aha mondjuk 10-20 év múlva :)
40. capuccino77 (válaszként erre: 39. - Capuccino77)
2011. szept. 28. 07:48
fogklakozni = foglalkozni :)
2011. szept. 28. 07:46
butternut! Én részben egyetértek a kisgyermekes anyukával is, de Neked is igazat adok! :) Nekem is segítettél már laptop ügyben, amiért hálás vagyok. :) Nekem is 3 gyerekem van, akikkel fogklakozni kell, sokszor a hajam égnek áll nap végére, de akkor is RAGASZKODOK HOZZÁ, hogy a képeink el legyenek mentve. Én speciel pendrive-ra mentem őket, évekre visszamenőleg, havi bontásban + fontosabb események a mappákon belül is kiemelve. És jól írod, 2 hetente vagy épp havonta (vagy mikor extra időm van rá) kimentem őket, mert sosem lehet tudni. :) És most, hogy ne csak jót írjak, épp a múlt héten egy nap azon meditáltam, hogy a mobilról a gépre rakott képeket + az épp aktuális mentésre váró képmappát ráteszem a pendire, nehogy elvesszenek, erre másnap reggel nem tudtuk bekapcsolni a laptopot és azóta sem. A képek szerencsére még a fényképezőn is rajta vannak, de sok dokumentum még nem lett lementve. :( Tehát Én is ajánlom a kimentéseket mindenkinek! A gépet szervízbe kellene vinni, mert abszolute nem indul el, nem tudom,lesz e belőle még valami. :( Esetleg erre vonatkozólag nincs ötleted? :)
38. Martian (válaszként erre: 19. - 07c4794583)
2011. szept. 28. 01:56

jaja, aztán szépen elszáll a lemezről az adat, mert egy idő után amortizálódik a lemez, ezt nem én állítom, hanem olvastam

boltban láttam már direkt fotó tárolására készített lemezt, ami talán ezt kiküszöböli

2011. szept. 28. 00:02

Mindenesetre mindig megjegyzem, kik azok, akik a nagy számítástechnikai segítségkérésükből nem azt hozzák ki, hogy köszönik szépen, hanem hogy az én k..anyámat. :) Na ezeknek egyszerűen nem segítek többet. :)


Szerencsére a másik listán sokkal többen vannak.:)

2011. szept. 27. 23:59
De gondolom, valaki találva érezte magát, ha az egyetlen reakciója a "debezzegte"...
35. 07c4794583 (válaszként erre: 32. - Zsizsi123)
2011. szept. 27. 23:58

Én csak leírtam a megfigyeléseim, elég sok otthonban jártam számítógépet szerelni zsenge informatikus koromban.


Hihetetlen, hogy egyszerű tényeket nem lehet közölni aggresszívkodó visszatámadás nélkül...

34. zsizsi123 (válaszként erre: 33. - Syria)
2011. szept. 27. 23:36

Tudom.


Mindenre nem jut időm, még ha megszakadok se! És ez nem kifogás. Vannak fontossági sorrendek az életemben.


Ha meg elvesztek a képek, bár roppantul sajnálom, akkor sincs semmi. Mert a szívemben az összes kép ott él. Csak a gyerekeimnek nem tudom majd megmutatni. Bár lett előhívatva is.


Egy próbát megér visszacsinálni, ha lehet.


Egyébként meg, nincs összevisszaság a gépen. Külön albumban vannak a Hivatalos dolgok, külön a Sulis dokumentumaim, külön a család fényképei, s még azon belül is külön felcímkézve, hogy 2011. húsvét, 2011 nyár mappa. Szóval rend van a gépen. Vagy a férjem nem volt alapos, mikor lementette, vagy tényleg a történt "valami".


De akkor se esett jól, hogy látatlanban kioktat.

33. syria (válaszként erre: 30. - Zsizsi123)
2011. szept. 27. 23:25

Nyugi, csak jót akart. És igazat szólt.

És neked is igazad van, amikor a inkább a kölkeiddel foglalkozol, mint a hülye számítógéppel. :)

32. zsizsi123 (válaszként erre: 29. - 07c4794583)
2011. szept. 27. 23:22

Gondolom, akkor a zoknisfiókodban és a fürdődben is te tartasz rendet, igaz?


De hagyjuk is ezt! Nem érdemes vitázni.


Elnézést kérek a téma indítójától!

2011. szept. 27. 23:17
Semmi ok a másik szidalmazására, ez bárkinél előfordulhat, az átlag felhasználó nem készít mentéseket túl gyakran.
30. zsizsi123 (válaszként erre: 29. - 07c4794583)
2011. szept. 27. 23:14

Akkor gyere el, és nyugodtan nézz körül nálunk, mert a lakásban példás rendet tartok! Két kicsi mellett van (13 hónapos és egy épp 3 éves) mit rakodnom. Mindennap főzök, (picinek külön)és nincs segítségem. Reggel 6-tól este 7-ig magam vagyok velük. Családomnak élek.


De nem tartozom magyarázattal, hoy miért így történt ahogy. Lehet, pár év múlva én is jobban ráérek majd mappákat ide-oda pakolászni a gépemen, de lehet, akkor is inkább bicajozni fogom vinni a kölkeimet vagy hempergek velük a homokban.

29. 07c4794583 (válaszként erre: 27. - Zsizsi123)
2011. szept. 27. 23:07

Hát általában azt figyeltem meg, hogy nagyjából olyan rend van az emberek számítógépén, mint a zoknisfiókjukban vagy a pincéjükben vagy a fürdőszobájukban :)


Aki igényes erre, az ott is rendet tart, aki nem, az meg hát.. az néha úgy jár, hogy nem tudja, mit hova tett, és miről van másolat, miről nincs, stb.


A gép is meghálálja ám a ráfordított időt.

28. zsizsi123 (válaszként erre: 26. - 07c4794583)
2011. szept. 27. 23:01
Köszike! Igen, azóta sok mindent mentettünk már.. Még jó, hogy anno lett pár kép előhívatva.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook