Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valaki lett ekcémás fogamzásgátlótól? fórum

Valaki lett ekcémás fogamzásgátlótól? (tudásbázis kérdés)


13. 64333b026e (válaszként erre: 12. - Dyus33)
2011. okt. 15. 19:14
Köszönöm a válaszod:) Azóta voltam bőrgyógyásznál, aki azt mondta, hogy nincs összefüggésben a kettő. Kaptam rá 4 krémet, azóta a karomról és a nyakamról eltűnt :) Azt mondta, hogy szoknyát kéne hordanom és akkor a lábamról is eltűnne, de nem fogok ilyen hidegben szoknyát hordani, meg nem is állna jól :D úgyhogy azt kenegetem serényen :D Más bajom nem volt a symiciával, azóta is szedem teljesen jó:) és szerintem azért hajt meg, mert ugye a drospirenone vízhajtó hatású. És csak akkor hajt meg, ha lefekvés előtt eszek valamit :D már nagyon kitapasztaltam:)
12. Dyus33
2011. okt. 15. 11:53
Én Meliane-t szedek kb. 1 éve, azóta vannak ekcéma jellegű bibik rajtam itt-ott, nehezen gyógyulnak, de annyira nem viszket, mint a rendes ekcéma, mert azom is van nikkelre. Nőgyogyinak elmondtam, azt mondta, tegyem mérlegre a bogyó jó és rossz tulajdonságait, és döntsek, válthatunk. Nem váltottam, mert emellet tudok fogyni, bibik maradtak, körömvirágkrém és aloe segít rajtam. (Igazi aloe levágott levele, illetve annak zselés anyaga bedörzsöléssel.) Ennyit tudtam segíteni... Ja, és én is laktózérzékeny vagyok, egyik fogigátló sem hajtott meg, sztem nem ettől van.
2011. szept. 28. 12:45
Igen :)
10. Babeck
2011. szept. 28. 12:41
Akkor bízzunk benne, hogy ez csak pillanatnyi kihagyás volt :)
9. 64333b026e (válaszként erre: 8. - Babeck)
2011. szept. 28. 12:35
Hát eddig amúgy ő a legjobb nődoki, akinél eddig voltam :D egyedül ő vizsgált meg normálisan, nem tudom, hogy ez miért maradt ki nála :S Köszi, és én is remélem ^^
2011. szept. 28. 12:28
Banyek :( Tudsz esetleg egy kicsit odafigyelőbb nőgyógyhoz menni? Remélem semmi komoly és elmúlik hamar! :)
7. 64333b026e (válaszként erre: 6. - Babeck)
2011. szept. 28. 12:20
Hát nem nagyon :S egy régebbi vérvétel eredményét vittem, azt mondta őt csak a bilirubin érdekli, az meg jó, úgyhogy szedhetek. Ennyi volt :S Holnap megyek bőrgyógyászhoz, utána meg majd nőgógyászhoz. Remélem lehet vele valamit kezdeni :S
2011. szept. 28. 11:29

Mielőtt felírta az orvos, nézett Nálad hormonszinteket? Mert hormonális változás is okozhat állítólag ekcémát.

Én mindenképp szólnék a nőgyógyásznak, legalább ő tovább tud irányítani majd a megfelelő szakemberhez.

5. 64333b026e (válaszként erre: 4. - Ildi0325)
2011. szept. 27. 21:53
Elvileg nem a laktozra vagyok allergias, hanem a tejfeherjere. Vagyis ezt csak gondolom, mert ha a laktozra lennek hasmenesem lenne a tejtol, nem? Az pedig nincs. Es meg lehet vmivel allapitani, hogy pontosan melyik anyagra vagyok allergias, hogy olyan gyogyszerre tudjak valtani, amiben az nincs benne.
4. Ildi0325 (válaszként erre: 1. - 64333b026e)
2011. szept. 27. 21:32

A Symicia 48,5 mg laktóz-monohidrátot tartalmaz. Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.

A Symicia szójalecitint is tartalmaz. Ha allergiás a szójára vagy a földimogyoróra, ne szedje ezt a gyógyszert.

Ezek alapján simán lehetsz rá allergiás, sajnos.

2011. szept. 27. 21:29
A betegtájékoztatója szerint 48,5 mg laktóz-monohidrátot tartalmaz. A tejcukorra is allergiás vagy? Bocs, nem nagyon értek a dologhoz.
2011. szept. 27. 20:21
Symiciát szedek, nem rég kezdtem a második levelet. Eddig is ekcémás voltam, allergiás vagyok a tejre. De most nem múlik el, pedig nem ittam tejet, már egy jó ideje, ezért gondolom, hogy a gógyszertől van. Van valakinek hasonló tapasztalata? Esetleg valami ötlet, hogy melyik összetevőjére lehetek allergiás?
2011. szept. 27. 20:19
Valaki lett ekcémás fogamzásgátlótól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook