Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hetes terhes vagyok, aggódom a prolaktin szintem miatt. Van ok aggódni? fórum

5 hetes terhes vagyok, aggódom a prolaktin szintem miatt. Van ok aggódni? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 28. 17:24
voltam dokinál, minden oké, terhesség alatt az emelkedett prolaktin nem meglepő, de jobb ha kezeljük. fél bromo esténként, a 12. hétig. a doki megnyugtatott :) köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 27. 18:47

azért hagytam abba a bromót, mert a TSH-m magas volt, és a doki szerint ez szabályozhatja a prolaktin szintet is. a TSH ra L-thyroxint kaptam. úgy gondolta teszünk egy próbát, hátha ez leviszi a prolaktin szintemet is. közben pedig teherbe estem. ma megnézettem a hormonértékeimet, és meglátva a prolaktin értékemet rettentően megijedtem, mivel tudom, h vetélést okozhat.

gondolom holnaptól elkezdi szedetni velem a bromót is, csak úgy rettegek, hogy még időben történjen :(

8. kiraanyu (válaszként erre: 6. - Picipaci)
2011. szept. 27. 17:19

És nem lehet fölhívni a dokid?


Nekem mindig mondta a dokim, h bármi van, hívjam.

Bár nem volt rá szükség szerencsére,csak egyszer-kétszer, de Én fölhívnám a helyedben,megnyugodnál picit sztem, még ha azt mondja, h várj holnapig.

7. zseba (válaszként erre: 2. - Picipaci)
2011. szept. 27. 17:10

Szia!

Miért hagytad abba a gyógyszer szedését ha ilyen magas a prol. szinted? Orvos tud róla? Minél előbb konzultálj az endokrinológusoddal! Én annak idején éppen bromocriptin szedése alatt estem teherbe és a doki azt mondta hogy a 8. hétig fokozatosan csökkentsem az adagot, majd hagyjam el. Így is tettem, de sajnos a 9. héten elvetéltem. Egy másik doki utána azt mondta hogy a 12-16. hétig is lehet szedni a bromót, persze hormonszint ellenőrzés mellett. A következő terhességnél nem szedtem bromót (jó volt a prol. értékem), de a doki rögtön Utrogestant írt fel. Nem volt semmi gond a terhesség alatt!

2011. szept. 27. 17:05

remélem még nem késő elkezdeni újból a bromót :( picit félek.. holnap van időpontom a dokihoz, de szétaggódom magam, legszivesebben már ma bevenném a gyógyszert, de muszáj megvárnom mit mond :( köszi a válaszokat!

amúgy senkinek nem volt hasonló esete?

2011. szept. 27. 16:44
Kérdezd meg a dokit, én úgy tudom a magas prolaktin vetélést is okozhat.
2011. szept. 27. 16:38
Mindenképpen beszélj az orvosoddal.
2011. szept. 27. 16:37

A prolaktin a peteérést gátolja. Tehát teherbe sem estél volna túl magas prolaktinszint mellett. :-)


Sztem ne aggódj, de kérdezz meg inkább egy dokit.

2011. szept. 27. 16:31

A prolaktin értékem: 652,7 mIU/L

Szedtem bromot, de kb 6 hete abbahagytam. Így magas prolaktin szinttel estem teherbe. Van okom aggódni? szedhetem újból a bromot?

2011. szept. 27. 16:29
5 hetes terhes vagyok, aggódom a prolaktin szintem miatt. Help, please!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook