Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldi rendszámmal rendelkező autónkat hogyan használhatjuk a jövőben? fórum

Külföldi rendszámmal rendelkező autónkat hogyan használhatjuk a jövőben? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2011. okt. 2. 12:11
Hol érdemes még érdeklődni,ahol érdemleges választ is kapok???
2011. okt. 2. 12:11
???
2011. okt. 1. 11:07
Hááát,hogy megoldódott-e ezzel a rejtély azt nem tudom....ugyanis ez csak egy személy volt a vámhivatalnál,aki ezt mondta,hogy szerinte ha ir a férj egy tartóshasználati engedélyt/szerződést/,amiben szerepel hogy korlátlan ideig,vagy visszavonásig adja kölcsön,és az összes autó papirja mellette van,akkor minden rendben kell hogy legyen,szerinte akkor a rendőr sem szólhat semmit.....Ami a gondom ezzel,hogy ez csak szerinte.....és nem a jogszabály szerin.Mert a jogszabály meg azt irja elő,hogy magyar állampolgár,aki magyarországi lakóhellyel rendelkezik,csak 30 napnál kevesebb ideig/vagy éppen csak 30 napig/használhat külföldi rendszámos autót kölcsönadási szerződéssel m.országon....
72. artista bonita (válaszként erre: 71. - A3e3e04839)
2011. szept. 28. 21:38
vègre megoldódott a 'rejtély', most már mindenki nyugodtan hajthatja álomra dolgos fejecskéjét! jó éjt!
2011. szept. 28. 12:01

Nos,felhivtam a Vámhivatalt...és a következő tájékoztatást kaptam, házaspárok esetére.

1.megoldás: Kölcsönadási szerződés,korlátlan ideig...vagy visszavonásig.

2.megoldás: németországi bejelentett lakcim.

Akármelyik megoldásnál fontos,hogy a bizonyitó papirok az autó papirjaival legyenek!-mert azt igazoltatásnál átkell adni az igazoltató személynek,rendőrnek.

70. a3e3e04839 (válaszként erre: 69. - Artista bonita)
2011. szept. 28. 08:33
Hát én is nagyon kiváncsi lennék?-de nem gondolnám,hogy igent mondana...
2011. szept. 28. 04:42
azért arra kivi lennék, mit mond a vámhivatal
2011. szept. 28. 04:42
azért arra kivi lennék, mit mond a gyámhivatal
67. féknyom (válaszként erre: 60. - A3e3e04839)
2011. szept. 27. 23:01

Erre nem tudom a választ.



A 62-re: Azt mondom igen

2011. szept. 27. 21:40
?
2011. szept. 27. 20:41
???
64. a3e3e04839 (válaszként erre: 63. - A3e3e04839)
2011. szept. 27. 15:53
Mármint az újabb kölcsönadási szerződésre irtam, 30 nap eltelte után, hogy gondolom nem....mert talán az sem szabályos???-vagy igen???
2011. szept. 27. 15:50
De gondolom nem??!
62. a3e3e04839 (válaszként erre: 58. - Féknyom)
2011. szept. 27. 13:24

Azt mondod,hogy egy vámhivatalnál kell érdeklődni,hogy megfelelő választ is kapj???

Köszi!-akkor megpróbálkozok majd ezzel is...

61. a3e3e04839 (válaszként erre: 59. - Db78bacc4f)
2011. szept. 27. 13:01
Igen!-perpill.most én is...de mi van a 30 nap eltelte után??? Az törvényes,hogy újra kölcsönadásit irnak a következő 30 napra???-vagy nem?!
60. a3e3e04839 (válaszként erre: 58. - Féknyom)
2011. szept. 27. 12:54

Köszi szépen!

Most életvitelszerűen Magyarországon,a bizonyos élethelyzet miatt..../idős szülő stb./

De ha M.országon van az állandó lakhely,akkor kinn csak ideiglenes lakás lehet???

2011. szept. 27. 12:53
Kölcsönadásival működik, az egyik ismerősöm már így használja aromán rendszámú kocsit.
2011. szept. 27. 12:40

Lehet igen, nekem is van németben bejelentett lakhelyem.


Én ahogy értelmeztem amiket olvastam, egy kölcsönadásival teljesen legálisan használhatod, de hogy biztosabbra menj, keress fel egy vámhivatalt és érdeklődj ott.


Ami fontos...

- A tulajdonos állandó lakhelye

- Te hol laksz életvitelszerűen


Ami fontos lehet...

- A tulajdonos felesége vagy


Én bemennék és megérdeklődném, mert a fórumokon elég ellentéteseket írnak.

Sok sikert!

2011. szept. 27. 12:04
Továbbra is várom az elfogadható biztos megoldásokat,egy ilyen esetre!!!
2011. szept. 27. 11:55

Valahol olvastam olyant is... megoldás lehet olyan is,hogy ott kinn bejelentett lakcime legyen a feleségnek,és akkor talán békén hagyják,ha okmánnyal tudja hogy rendelkezik külföldön bejelentett lakcimmel,és ezt az okmányt az autó papirjaival együtt magánál tartja.

Igen ám,csak ebben az esetben meg azt nem tudom,hogyha Magyarországon saját lakással rendelkezik, vagyis itt van az állandó lakhelye a feleségnek,akkor ott kinn is lehet egy bejelentett másik lakhelye?-ami esetleg egy ideiglenes lakcim,vagy állandó lakcimre kellene ott bejelentve lenni????

Hogy miért is nem keni-vágja minden egyszerű állampolgár is a jogszabályokat,paragrafusokat,mert akkor talán jobban kiismerné magát a dolgokban?!! Mert nyilván a lakás dologgal sem akarok olyan dolgot,amiből később gond lehet belőle,mert hogy is van??????!.....

2011. szept. 27. 11:42

Már annyit kutakodtam a neten,de nem vagyok előbbre csak egyre nagyobb káosz van a fejemben,mert sehol egy szó nincs a házaspáros esetre.Ha viszont ilyen esetben csak mondjuk 30 napos kölcsönadási szerződéssel lehet vezetni,akkor ebben az esetben mi a helyes???...akkor az a megoldás,hogy minden hónapban új kölcsönadási szerződést kell kötni????-de persze ezt nem hinném,hogy azt meg helyesnek is tartanák.De akkor tényleg mi a megoldás......akkor tényleg forgalomba kell helyeztetni itt az autót és kipengetni a reg.adót.De miért?-amikor a férj tulajdonában van az autó,amire minden fizetni valót fizet rá ,csak hát külföldön,és még csak szabadon sem rendelkezhetnek róla,hogy ki és hol használhatja a saját autójukat?!!

Azért kitérhettek volna az ilyen esetekre is a törvényalkotók,nem kellett volna egy kalap alá venni mindenkit,mert vannak akik visszaélésből járnak esetleg külföldi rendszámos autóval...de mint a példa is bizonyitja nem minden esetre igaz a sumákolás, a külföldi rendszámos autó használata Magyarországon....!!!

54. a3e3e04839 (válaszként erre: 53. - Féknyom)
2011. szept. 27. 11:29

Köszönöm szépen az infót!-ha ez igy is van... akkor rendjén is lenne a dolog.


Én azért a biztonság és a jól érthetőség kedvéért mégegyszer leirom az esetet.


Van egy magyar-német házaspár.A férjnek a lakhelye és munkahelye Németországban van.Ott a saját nevére vásárolt autót szeretné a magyar feleségnek oda adni magyarországi használatra,mivel egy élethelyzet miatt a feleségnek Magyarországon kell tartózkodnia tartósan!/tehát nem csak 2 hétre!/A feleség magyarországi lakhellyel rendelkezik...

Én semmi olyan jogszabályt nem találtam az interneten,ami egy ilyen házaspáros dologra kiterjedt volna,ezért is próbáltam itt érdeklődni,hogy ilyen esetben mi a teendő,mert hátha valaki ilyen helyzetben van,vagy éppen jártas az ilyen dologban...Mert nyilván nem szeretnénk több százezres birságot és hercehurcát sem,pláne vétlenül!De mondjuk az sem lenne kellemes,ha csak olyan megoldás lenne,hogy bizony ha tartós használatra van itt az autó,akkor a magyarországi forgalomba helyezés miatt,mondjuk ki kell fizetni a regisztrációs adót,valamint a biztositást is itt kell akkor megkötni...

Ráadásul nem is egy luxus autóról van szó.

2011. szept. 27. 09:40

Na picit utánanéztem. elég egy kölcsönadási szerződés, mivel nem tulajdonos vagy.


"Az autót a tulajdonos állandó lakóhelye szerinti országban kell forgalomba helyeztetni az EU-n belül.


Másik EU-s tagállam állampolgára az autót egy használati vagy kölcsönadás stb. szerződés alapján korlátlanul használhatja, ha a jármű műszaki és biztosítási okmányai egyébként rendben vannak."

52. a3e3e04839 (válaszként erre: 51. - Vikucka)
2011. szept. 27. 09:32

Hát igen,én is ezt gondolom és azt hiszem még sokan mások is....de mi van,ha a törvényhozók meg máshogy gondolják?!


De ,azért az meg elég meredek....hogy egy házaspár nem azt teheti amit szeretne,ami ahogy nekik jó, vagyis nem rendelkezhetnek szabadon a saját autójukkal,annak ellenére,hogy rendesen fizetett autóról van szó,csak mondjuk külföldön,mert a törvény úgy rendelkezik,hogy....

2011. szept. 27. 07:08
Kiváncsi vagyok mennyire vezethetem majd az észt férjem észt autóját. Bizonygassam, hogy jogom van vezetni az autót. Az unióban vagyunk, vagy mi....
2011. szept. 27. 00:39
minket allitott meg rendor,parom mellettem ult az ove a kocsi,elkertek a papirokat,megneztek es vissza adtak.kerdeztek meddig vagyunk otthon,mivel angol papirok vannak csak,es kutya baj nem volt
49. a3e3e04839 (válaszként erre: 48. - 17dfdcec7d)
2011. szept. 27. 00:34
Bárcsak igy lenne ahogy irod!!!
2011. szept. 27. 00:30
semmi bajod nem lehet!amig van a gepjarmun tax es muszaki,kutya bajod nem lehet!!!!mi angol kocsival vagyunk igy,ha nem csinalsz gyorshajtast,buncselekmenyt vele,utkozes stb nem lehet semmi bajod
47. artista bonita (válaszként erre: 45. - A3e3e04839)
2011. szept. 27. 00:24
írtam privit
2011. szept. 27. 00:22
..és nem tovább,mint 30 nap.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook