Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elsö születésnapi torta - De milyen legyen? fórum

Elsö születésnapi torta - De milyen legyen? (tudásbázis kérdés)


16. 5a01ed35f5 (válaszként erre: 1. - 5239d91094)
2011. okt. 1. 20:45

Szia!

Kisfiam aznap, amikor 1 éves lett, csináltam neki egy gyümölcstortát, majd 2 héttel később a szülinapi buliján már egy nagy csokoládétortát kapott marcipánnal bevonva(ez egy autót formáló torta volt).

Kapott gyertyát is, és tűzijátékot is.A tűzijáték nagyon tettszett neki, bár nem kértük, adták ajándékba a torta mellé.

2011. okt. 1. 17:47
az én fiam nagyon megijedt az égő gyertyától, alig mert a torta közelébe menni.
2011. okt. 1. 10:20

Akkor lehet, hogy úgy csináljuk, hogy lesz egy babatorta, amit széttrancsírozhat és egy a felnötteknek .

Köszönöm az ötleteket, de még jöhetnek más tippek is november közepéig ! :)

13. timycat (válaszként erre: 1. - 5239d91094)
2011. szept. 30. 23:38
1 éves szülinapra teljesen mindegy... a gyereknek legalábbis; nálunk 2 kiskanállal evett belőle, inkább a marcipánfigurát nyalogatta és verte szét
2011. szept. 30. 23:17
mindegy csak tejszines, kremes, trancsirozhato legyen :D
2011. szept. 26. 13:40
Igaz, sokat nem evett belőle, de jó volt látni, hogy az a pár falat ízlett Neki:-). Nekem fontos volt, hogy ne cukrászdás vackot egyen és az is, hogy én süthessem meg az első icipici tortáját:-)
2011. szept. 26. 13:39

filcikének igaza van! úgyis csak megnyalja...izgibb lesz a sok ember vagy a gyertyák vagy az ajándék:DD


amúgy eszembe se jutott akkor hogy a tojás az akkor kerül be az étrendjébe, mert anyatejes lévén én már 3hónapos korától ettem tojást mindenféle formában amit szerettem, és bizony ő is 8-10hónaposan már megkóstolta,igaz nem ízlett neki és kiköpte de pl látjátok mindig megtud valami újat az ember lánya:)


amúgy nem hiszem h a piskótában lévő tojás árthatna...de van 4tojásos piskóta receptem ha kell valakinek:) igaz laposabb, de akkor lehet 3 lapból csinálni:)

2011. szept. 26. 13:39

Szerintem kevés cukor nem gond, egyszer lehet bünözni, ha már szülinap van :)

Az én babám mindent eszik, amit ennyi idösen ( 10 hónap ) lehet. Bár tojást még nem adtam neki, de evett már tojásos tésztát, nem volt gond.

A kakaó tiltólistás lenne ? Nem tudtam, de még nem is adtam neki.

2011. szept. 26. 13:36

Én azt mondom teljesen mind1.

Annyit nem eszik belőle úgyse,hogy baja legyen tőle.

2011. szept. 26. 13:35
Köszönöm a tippeket, nagyon jó receptek ! :)
2011. szept. 26. 13:35

Én tojásmentes piskótából sütöttem lapot és nem raktam bele tejterméket sem, attól függ a Te babád mit eszik már és mit nem.

Én vega és vegán gasztroblogokon néztem körül és a marcipán díszítés nálunk is bejött:-)

5. fd8e423e9e (válaszként erre: 1. - 5239d91094)
2011. szept. 26. 13:34
Ez engem is érdekelne, hiszen tojásfehérjét egyévesen lehet bevezetni, kakaó is tiltólistás, eleve cukrosat nem is szeretnék adni, túróféle is csínján... lehet-e egyáltalán így tortát sütni, vagy érdemes-e?
2011. szept. 26. 13:33

Lányunk első szülinapi tortái és sütije amiket én készítettem:


1.CSOKITORTA


6 tojásos piskótát sütöttem kerek tortaformában.Étcsokis pudingot csináltam,de csak 4 dl tejből.10 dkg margarint habosra kevertem 1 ek porcukorral és összekevertem a kihűlt pudinggal.Kevés fejtett meggyet is belekevertem a masszába,majd megtöltöttem és befedtem a piskótát a krémmel.Díszítésként csokisziruppal megcsorgattam.

Szirup:1 dl meleg víz,1 ek. kakaópor,1 ek. porcukor



2.GYÜMÖLCSÖS-JOGHURTOS-TÚRÓTORTA


Kerek tortaforma alját kiraktam babapiskótával.A piskótákat meglocsoltam ananász-őszibarack gyümölcskonzerv levével(ne ázzon át nagyon a tészta!).Erre jött a massza(de akár rétegezni is lehet ha valaki azt akarja).

Massza:500 g túró,ízlés szerinti porcukor(10-20 dkg),2 nagy pohár gyümölcsjoghurt(én barackosat tettem bele),apróra vágott gyümölcs(én konzerv ananászt és barackot tettem bele),1 dl gyümölcslében forrásig melegített,majd kicsit hűlni hagyott 1 csomag zselatin.

A torta tetejére gyümölcsöt(ananász-barack)tettem,majd piros tortazselét.



3.GESZTENYÉS-MEGGYES-VANÍLIAKRÉMES PISKÓTA


6 tojásos piskótát sütöttem egy közepes nagyságú téglalap alakú tepsiben(lehet négyzet is).Erre jött a gesztenyés-meggyes massza.

Massza:250 gramm kiolvadt gesztenyemasszát összekevertem fejtett meggyel.10 dkg margarint habosra kevertem 10 dkg porcukorral,majd összekevertem a meggyes gesztenyével.Rákentem a piskótára.

Erre jött a vaníliás krém:1 csomag vaníliás pudingpor 4 dl tejben elkészítettem a leírás szerint.10 dkg margarint 10 dkg porcukorral habosra kevertem és a kihűlt pudinggal elkevertem.

Kakaóporral megszórtam.

2011. szept. 26. 13:32
jah és rá a marcipán,és végül cica fej lett belőle, de a füleit győri édes mackóval oldottam meg idő hiánya miatt:DD
2011. szept. 26. 13:31

nálunk diabetikusat:)

vagyis én csináltam de diabetikus marcipánnal vontam be(házilag készítettem), és a belsejében is a máz fruktózzal volt:)


egy egy évesnek sztem jár egy kis kimenő:) amúgy nem érdekelte akkor, inkább 1.5évesen nem rég az apjáé,csak úgy falta két kézzel!!!:) akkor még pici volt hozzá


amúgy beleseje:

két lap, egy sima, egy kakaós, közepére vaníliás danette puding, bevonva pedig sima margarin,fruktóz,és a különlegesség a mézeskalács fűszer:) olyan mézes puszdeli íze lett tőle:DD


mindenki elvolt ájulva:DD

2011. szept. 26. 13:27
Több hoxás ismerösömnek és nekem is komoly fejtörést okoz, hogy milyen tortát ehet egy egyéves baba. Ötletek ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook