Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kutyatartás a lakásban, totyogó-korú gyermek mellett fórum

Kutyatartás a lakásban, totyogó-korú gyermek mellett (beszélgetős fórum)


2015. jún. 21. 02:36
az allatok betegseget okozhatnak.....tehat job tavol tartan kisgyerekektol.
14. Hani12
2015. ápr. 16. 10:21
A kutyatartás nagy felelősség, majdnem mint egy gyerek. Aki figyel rá, ápolja, megkapja a szükséges oltásokat, attól nem lesz baja a gyereknek. Nekünk van egy kisméretü kutyánk, sokat van lakásban. 5 hónaposak a lányaim, már most követik folyton a kutyát a tekintetükkel. Azt nem hagyom a kutyának, h a kezüket vagy a fejüket megnyalja, de a lábukat (tehát ami ruhával fedett) van h megszagolgatja. Ez fontos, mert a kutyának le kell vennie a szagmintát, igy ismeri meg az embert. Fontosnak tartom, h megszeresse a lányokat!
2015. ápr. 16. 06:41
nem jo otlet velemenyem szerint .
2015. ápr. 13. 07:35
Sem kutyát sem cicát, a gyerek mellett nem tartanék a lakásban.
2008. dec. 12. 01:22

Én nem örülnék neki ha a kutya a lakásban lenne, ráadásul egy pici baba körül.

Pár hetes "élményem egy is ismerősünknél, hál isten nem megyünk hozzájuk sűrűn.

Bementünk a lakásukba, a kutyák egy ajtónyitás után bejöttek, a gyerek ott játszott a kutya meg nyalta volna a kezét, rohadt ideges lettem, hát arra nagyon allergiás vagyok, az enyémet se nyalja nemhogy a gyerekét. Ráadásul néha éreztem a kutyaszagot is bent. Közben kaja, kutyaszag. Utálom!!Tehát ellenzem.

2008. máj. 23. 11:11
Nekünk is volt kutyánk a baba mellett,sajnos már elpusztult öreg volt.De semmi gondott nem okozot,nagyon szereték egymást.Az én kutyán 40kg-os volt,lakásba.De felmérte az erő visszonyokat,soha nem lökte fel a gyereket,soha nem bántott volna.
2008. máj. 13. 12:01

sziasztok!

Nekem volt már pár kutyám,és értek is hozzájuk.

Sok kérdés van egy olyan babás ház körül,ahol kutya is van.Egy régóta tartott családi kedvencnél,a gazdák ismerik az eb természetét,reakcióit adott helyzetekben.A kutya hozzááláása egy babához,gyerekhez függ az életkorától,az addigi tapasztalatától,és a kutya fajtájátólmentalításától.Egy nagytestű kutya,mégha jámbor is,tud balesetet okozni súlyánál,méreteinél fogva:feldöntheti az apróságot,játszás gyanánt megfogja a kicsi kezét,húzza,vagy éppen a ruhájánál fogva.

Alapvetően a kutya nveltségén múlik az,hogy mit enged meg magának.Mindenképpen az első találkozás legyen ismertető jellegű,és már megtudjuk,hogy a kutya miként értelmezi a kis jövevényt..

Egy ápolt kutyától nem lesz baja a gyermeknek,ha simogatja.De ez elvi kérdés,mindenki másként látja.Ha már kisgyerekkéntsem engedjük a kutya közelébe,akkor az kihat felnőttkori viszonyához a kutyákkal,és félhet tőlük.Ez sem jó!De egyet senki se felejtsen:soha nem szabad egyedül hagyni semmilyen állattal a gyereket!!!

2008. máj. 10. 22:03

Egy rendesen ápolt kutyától nem lehet semmit se elkapni!

Lehet bab mellett kutyát tartani,egyszerűen csak nem kell,hogy a pici a kutyát fogdossa,vagy ha mégis megfogja akkor egyből megmosni a kezét mielőtt hozzáér a ruhácskájához vagy az arcához.

De mível a kiskutyák mamár folyamatosan féreghajtva vannak és oltva így kizárt dolog,hogy elkapjon valamit egy pici...

7. 9778ca1817 (válaszként erre: 1. - A9752c112e)
2008. febr. 2. 22:20

Nem tudom, hogy mennyire vagytok "profi" kutya gazdik, de az írásodból úgy tűnik, hogy semennyire. (ha tévednék, elnézést)A kutyától nagyon frankó bélférgeket is el lehet kapni.(általában ebben a korban nem árt a kutyusoknak egy alapos féreghajtás) De ne aggódj. Úgy tűnik, hogy a kisbabádnak, más a problémája, amit azóta a gyerekorvos biztosan megoldott.

Kisbaba mellé ne vegyél kutyát, csak azért, mert "örömet" akarsz szerezni :(

6. a9752c112e (válaszként erre: 4. - LoLiNa)
2007. nov. 14. 10:57
köszi a válaszodat,de lelki oka bizinyosan nincsen.Kisfiam hála az égnek,mosolygós kiegyensúlyozott kisgyermek.
2007. nov. 14. 10:54
Köszönöm a válaszaitokat!
2007. nov. 14. 05:09
vérvétel. az kimutatná a bajt, hacsak nem lelki alapon van
3. Bcicus (válaszként erre: 1. - A9752c112e)
2007. nov. 13. 23:45
Ha a kutya rendszeresen oltva és féreghajtva van, nem találkozott beteg kutyákkal és neki nincs semmi hasonló baja, akkor szinte kizárt.
2007. nov. 13. 23:02

Sajnos a kiskutyák még felnőtt embernél is gondot okozhatnak :(

Javaslom hogy nézessétek meg a kiskutymutyot állatorvossal, ha azt mondja minden ok, akkor máshol kell keresni a bajt.

Egyébként is most vmi ilyen járványféle van. Lehet semmi köze a kutyához.

Nálunk is van egy westie (5 éves) mostmár minden rendben van.

2007. nov. 13. 22:46
Sziasztok!Nem tudom mennyire fogalmaztam meg helyesen az általam indított fórumtéma címét,de most megpróbálom értelmesebben.Segítséget kérek!!!!Nagyon fontos és sürgős lenne,a kisfiam miatt!Ő 22 hónapos lesz,nov.27-én.Nagyon aggódom mostanában miatta.Az immunrendszere nem az igazi,és az étvágy asem.Egy ideje szedjük a Béres cseppet,és reggel-este kecsketejes kakaó.Valamelyest javult a helyzet.Neki akartunk örömet szerezni,amikor megvettük,nagyon okos shih-tzu kiskutyánkat.Ezzel nincsis baj.Imádják egymást!Nem láttam még más kutyafajtát(szobakutyát)amelyik így tűri 8 hetesen a húzkodást,sőt...De már másodszor mióta megvan a kiskutya,ma úgy tűnik,hogy megint hasmenéses betegség kezdődik nála,és ,hogy előző ízben mi okozta azt nem tudta megmondani az orvos.Egyenlőre csak hőemelkedése volt ma este,de én félek,hogy esetleg az eb közelsége okozza,mert nagyon érzékeny a baba!Lehetséges ez?Aki tud,kérem mielőbb válaszoljon,ez vészhelyzet!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook