Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A fejbőröm tiszta sebes, de nem tudom mitől lehet ez? fórum

A fejbőröm tiszta sebes, de nem tudom mitől lehet ez? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 30. 21:08
Locoid Crelo
2011. szept. 30. 21:05

Nekem évek óta ilyen. Próbáltam szinte mindent rá.

A bőrgyógyász allergiatesztet csinál majd Neked és ajánl valami szert rá, ami a kereskedelemben kapható.

Én nem jártam sikerrel egy drágább szerrel sem, de végül megtaláltam a számomra megfelelőt.

Hajfestékből és samponból sem a drágább nyert..

Egy időben még hennáztam is - hiába.

2011. szept. 30. 17:43

Elmentem a bőrgyógyászhoz és Október 13-ra kaptam volna időpontot.


Utána mentem mamámhoz és adott valami kencét,amivel ő kente a fejét,amikor leégette a haját a fodrász.


Szóval a kence nálam,de nem használtam.


És Isteni szerencse,mert a testem többi részén is jöttek ki sebek,utána néztem neten és úgy tűnik pikkelysömöröm van.



Kedden vagy csütörtökön megyek magánrendelésre.

2011. szept. 26. 13:14
Mindenképpen menj el dokihoz, mert okozhatja gombás fertőzés is. De nekem egyszer a fodrász égette fel a fejbőrömet hajfestéskor, mert túl erős volt a keverék, sok volt benne a reagens. Csupa var volt a fejbőröm hetekig.
15. t.Ili (válaszként erre: 13. - Bucóka20)
2011. szept. 26. 08:01

Sajnos, ő is csak próbálkozni fog. Először felír egy valami sampont,aztán, ha nem jó,menj vissza,majd ad megint valamit.... Okosabb oda úgy menni, hogy már 4-5 -féle szert,készítményt kipróbáltál.Jegyezd fel,ezeket,és a hatóanyagukat.


Nagyon valószínű, hogy van egy kezdeti fázisban lévő pikkelysömöröd. Nézzél bele az ilyen fórumokba,és magad is meglátod. Az orvosok tehetetlenek.Nem akarlak elkeseríteni,de az emberek 70 %-nek van,csak nem tud róla,és még nem diagnosztizálták,mert a tünetek jelentéktelenek,és hamar visszahúzódnak. Legeslegfontosabb a stresszmentes életmód.

2011. szept. 26. 06:01
A nővéremnek pikkelysömörtől sebes a fejbőre. Az egész testén sehol egy pikkelysömör, de a fejbőrén itt-ott előfordul. Nem speciális sampont használ, hanem paleolit diétát követ, hogy ne is jöjjön ki.
13. Bucóka20 (válaszként erre: 12. - T.Ili)
2011. szept. 26. 00:18

Oke.köszönöm:)



Még annyi h elsőnek elmegyek azért a bőrgyógyászhoz,nem azért mert nem hiszek neked,csak már így is anyum megvett egy 2000ft-os sampont...:O

12. t.Ili (válaszként erre: 11. - Bucóka20)
2011. szept. 26. 00:12
Szólj, ha megvan,és elmondom hogy csináld.
11. Bucóka20 (válaszként erre: 10. - T.Ili)
2011. szept. 25. 23:58
Köszönöm szépen,utána járok.:)
10. t.Ili
2011. szept. 25. 23:51

Ajánlom a Subrina család Dandruff tonikját.

Egy hét alatt tiszta lesz a fejbőröd, és csak ezer forint környékén van.

Ha van a környékeden fodrászkellékes. :)

9. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - Virág00)
2011. szept. 25. 23:48
Igen,ez-az hogy lehet ő sem fogja tudni hogy mitől van(?) Bár próba cseresznye,ha mélyebben belegondolok,akkor szerintem nekem a sampontól van.Nem is gondoltam volna,hogy valaha nekem egy samponnal problémám lesz.:S
2011. szept. 25. 23:40
Nem akarlak elkeseríteni,de a bőrgyógyász sem tudja megmondani,mitől van.Csak próbáld ki ezt meg azt.Kísérletezik.Én a patikusnak mondtam el a bajomat,ő is azt mondta,hogy jó lenne tudni,hogy mi az okozója,és elkezdtük sorra venni a patika kínálatát.Ha gomba,akkor jó lesz a nisorál,nekem nem az,így egy kénes alapú sampon vált be.Detergens Sulfuratum.3éve használom,ha néha mást használok,már sebes-korpás a fejem.
7. Bucóka20 (válaszként erre: 6. - Starmama)
2011. szept. 25. 23:38
Nekem pont a napokba aktuális.Remélem nincs összefüggésben a kettő....
6. starmama (válaszként erre: 5. - Bucóka20)
2011. szept. 25. 23:33

Nekem is van ilyesmi, főként a menzesz előtt.

Pár hónapja tapasztalom, és viszket is a fejbőröm.

2011. szept. 25. 23:25

De az aggaszt , h nem múlik.Pedig azóta se hajfestés se hajmosás,vagyis hajmosás igen,de már új gyógyszertári samponnal.

Ha vakarom akkor utána meg olyan csúnya,olyan mintha korpás lenne,pedig soha nem volt korpás a hajam.

4. honeywald (válaszként erre: 2. - Bucóka20)
2011. szept. 25. 23:24
allergás vagy az uj sampon/hajfestáék egyik, vagy töübb összetevőjére. van ilyen :)
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Bucóka20)
2011. szept. 25. 23:23
Valószínű az említettek közül valamelyik, attól függetlenül, hogy a minőségét jobbnak mondják.
2011. szept. 25. 23:21

Már több mint egy hete ilyen,de nem tudom mitől.Igazából új hajfestéket és új sampont is használtam,mielőtt ez jelentkezett.De a sampon egy sokkal jobb minőségű mint az előző és a hajfesték is...vmi új...fodrász festette.


Leghamarabb pénteken jutok el bőrgyógyászhoz,de kíváncsi vagyok h mi lehet ez?!?!

2011. szept. 25. 23:19
A fejbőröm tiszta sebes, de nem tudom mitől lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook