Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családasszonyok nyara fórum

Családasszonyok nyara (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Családasszonyok nyara

18. doxikri (válaszként erre: 17. - H.Ancsi)
2011. okt. 3. 08:00

Mert te is családasszony vagy! :P

Most még hideg van, az előbb kimásztam a teraszra kávét inni, de gyorsan vissza is jöttem....délután meg ott fogok ücsörögni és hallgatni a diók koppanását a tetőn és a madarak picsogását a diófán! :))) Idilli!

2011. okt. 3. 07:54

nekem a kedvenc évszakom az ősz, már alig vártam, bár délutánonként nem igazán érzem, hogy itt van:)))

Jó cikk, gratula!!!

16. doxikri (válaszként erre: 15. - Katykóca)
2011. okt. 3. 07:48
Nem is egy normális állapot!!! :DDD
2011. okt. 3. 07:44

köszönöm:D

Sose gondoltam ,hogy egy őszről szóló cikk nyelvtanilag mozgatja meg a fantáziát:DD

14. doxikri (válaszként erre: 12. - Katykóca)
2011. okt. 2. 20:59

Szerintem a Rosehill magyartalanabb, meg még nagyképű is! Fura, hogy valakinek ez jut eszébe a cikkedről. Én magam részéről a langyos, simogató levegőt éreztem, a gyönyörű színeket, azt a kék eget, amilyen csak ilyenkor ősszel tud lenni az ég, a nap meleg, arany sugarait. Nem utolsósorban pedig valóban azt a megnyugvást és csöndességet, ami csak ősszel van. Amikor megnyugszik a természet és a lélek!

Nekem tetszik a családasszony kifejezés.....olyan csajos, ugyanakkor nyugodt. A vénaszonyok nyarától hideglelésem van.


Lehet elemezni nyelvtanilag a mondandómat!

13. katykóca (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2011. okt. 2. 19:16

A cél pont ez volt..elgondolkodtatott mit jelent???

Kifejezi azt amit mond??? Mert ha igen..akkor elértem a célom:DDDD

A vénasszonyok nyara öregséget feltételez, míg az indián nyár egy másik földrész , más éghajlati viszonyaihoz köthető..szerintem...Nem direkt használtam a kifejezést ..csak jött , de jobban kifejezi szerintem magyartalanságában is azt a korosztályt aki élvezi ezt az időszakot, mint amásik kettő..de ez az egész játék volt , egy lecke..nem vegyétek már ilyen vérmesen komolyan...én eljátszottam egy hangulattal, egy időszak benyomásaival , ...ennyi történt:DD

Ha valakiben felvert valamilyen érzés jó, ha nem , kár rá vesztegetni az időt:DDDDÉn így is, úgy imádom a családasszonyok nyarát::DDDD

12. katykóca (válaszként erre: 7. - Agis)
2011. okt. 2. 19:09

BOcsi:DDD családanya van benne..mindegy..é már cska ilyen magyartalan vagyok..biztos magyar tanár vagy..vagy nyelvész?!::DD/Ja a kettőspont nagydé a mosoly jele egyébként műveeltlen körökben::DDD/

Én imádtam a hsz.-ed egyébként, hisz miden vélemény egy személyiség bélyegét hordozza:DD

11. katykóca (válaszként erre: 5. - Banita32)
2011. okt. 2. 19:05
Csak idő kérdése ,régen én is bírtam a 36 fokot:DDD a gyes egyébként is különleges időszak az ember életében:D
10. katykóca (válaszként erre: 2. - Jozsi.38)
2011. okt. 2. 19:03
köszi:D
2011. okt. 2. 18:56
ÓÓÓÓÓÓÓÓ basszus gyereke, én most fedeztem fel ,hogy leadták a cikkem:DDDDDDDD köszi mindenkinek a hozzászólást , és most vissza is olvasok mi is a vélemény róla..basszus ..tökre meglepődtem , hogy fórumom is van:DDDDDDD
2011. szept. 25. 15:38

A vénasszonyok nyara kifejezést kimondottan nem szeretem, az "indián nyár"-t annál jobban...

A "családasszonyok" kifejezést viszont soha nem hallottam még... olyan magyartalan...

Ha család, nem biztos, hogy asszony,

ha asszony, nem biztos, hogy család...

A kettő együtt ... olyan :(

7. agis
2011. szept. 25. 15:13

Az oszt en is szeretem, viszont a cikk nem tetszett. Tele van magyartalan es -szerintem- nem letezo szavakkal, mint pl. csaladasszony (az mi az?)


Mindegy.

6. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Katykóca)
2011. szept. 25. 14:38

Teljesen így van! :)

Imádom a nyarat, de ahogy megjött a szeptember, a maga rendszerességével, tervezhetőségével, szinte megnyugvás volt... minden órapontossággal működik, gyerek a suliban... éééééééééééééés igen, valóban megújítva a fitneszbérlet. :)))

2011. szept. 25. 14:33
Egyenlőre a nagyon melegen kívül minden évszakot szeretek. Majd jövőre lehet már én is őszpárti leszek, mert egyenlőre most még gyesen vagyok a kicsimmel, úgyhogy minden évszakot, minden korszakot kiélvezünk. Nyáron a keretben a kis pancsolót és közeli strandokat, most meg a kismotorozást, gesztenye és makk szedést. De már kezdjük mi is szokni a hétköznapokat mert ő elkezdte már az ovit. Csak nekem van még pár hetem a melóig.
2011. szept. 25. 14:06

Különleges ősz jut mindig eszembe: közel egy hetet töltöttem Szász-Svájcban Rathen-Bad Schandau-Meissen környékén fönn a hegyekben.

Szeretem a kissé párás, ködös reggeleket; a napsütést, az érett szőlők illatát... Őszi termésekből mindig csinálok díszeket, tálakat a lakásba, az bejárati ajtó mellé. Ezerszínű a világ...

2011. szept. 25. 13:58

Én is imádom az őszt. :) Régen, gyerekek nélkül is szerettem, de most nekem is megkönnyebbülés, hogy nem kell azon izgulni, ki vigyázzon rájuk, stb.

Nem beszélve arról, hogy nem vagyok nagy rajongója a százfokos hőségnek, amikor perceken belül ragad az ember még zuhanyzás után is, leolvad az ember sminkje, éget a Nap, miközben a strandolás felejtős, mert dolgozni kell, stb.

Az ősz nekem is szép évszak. Kellemes, langyoskás idő, színes falvelek, gesztenyeszedés, séták a gyerekekkel, csupa jó dolgok. Ami vicces, hogy nekem is eszembe jutott, hogy hamarosan már ismét Karácsony lesz. ;)

2011. szept. 25. 13:50
ez teccet :)
2011. szept. 25. 13:08
Azt gondoltam, az ősz nem barátom, de már meggondoltam magam, mióta családom van.A megnyugvás időszaka ez, az újrakezdésé, a megszokott hétköznapok visszatértéé.
Sokan nem örülnek neki, hogy vége a nyárnak, de szerintem a megszokott életritmusba visszatérve olyan, mintha hazaérnénk.

Ugrás a teljes írásra: Családasszonyok nyara

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook