Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? fórum

Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
407. willdcat1978 (válaszként erre: 399. - Bettyke777)
2012. szept. 21. 16:39
Bettyke 777.Ez a bajom nekem is hogy nagyon ímádom a tejet és a tejtermékeket és elég kellemetlen mert a páromék a kislányomal szinte mindig azt isszák :)én meg nem ihatok állítólag mert nagyban szerepet játszik a kiújjulásban.Állitólag kókusztejet lehet inni.Hááát már nem tudom :))) :)))Az előző levelemben mellékeltem egy linket ott is le van irva .
406. willdcat1978 (válaszként erre: 402. - 8f3c54052d)
2012. szept. 21. 16:33
Köszi Hajna.74 én is úgy tudtam ,de már fogalmam sincs mi lenne a jó..:)A könyből jó lenne ha ki tudnál irni pár dolgot köszönöm előre is.csak párat irj légyszi ne fárazd magad.Köszi.
2012. szept. 21. 16:27
Köszönöm a válaszokat,Sajna nekem a dokim nem mondott semmit hogy mit ehetek és mit nem ezért vagyok bajban.Sajnos a vörös húsról le kellett mondanom pedig rengeteg van itthon a fagyóba mert a szüleim vidékiek igy mindig adtak de hát igy csak a páromnak és a lányomnak főzök belőlle. magamnak inkább csirkét pulykát..stbAzt mondjátok hogy a tejtermék nem okoz gondot?Hát annak örülnék ...:)))de valamelyik oldalon olvastam hogy nagyban befolyásolja a betegséget.Most látom a hüvelyeseket ajánlják???Azt mondták szigorúan tiltott azoknak akiknek a végbélen is vanpl:(nekem)pedig imádom a babot pl
404. bettyke777 (válaszként erre: 402. - 8f3c54052d)
2012. szept. 21. 15:37
pont hogy a hüvelyeseket ajánlják enni :)
403. a14deb9047 (válaszként erre: 402. - 8f3c54052d)
2012. szept. 21. 15:15

Amikor az orvos valamire nem tudja a pontos választ, akkor a beteg diétázzon, fogyjon le, ne dohányozzon, ne fogyasszon alkolt, szénhidrátot, cukrot, zsírt, sétáljon sokat.

Ha mindez mégis stimmel, akkor ezt kérdezi: de akkor mitől tiltsam el??????????

Mindez velem történt meg!!!

402. 8f3c54052d (válaszként erre: 395. - Willdcat1978)
2012. szept. 21. 13:53
Wildcat, nem tudom, írták-e a többiek, nem olvastam vissza, de a hüvelyesek is tiltottak endósoknak (bab, borsó, ilyesmi). Van egy könyvem, ha nem felejtem el, behozom magammal, valami olyasmi a címe, hogy "egészséges táplálkozással a gyermekáldásért", abban úgy emlékszem, elég jól le van írva, mi kerülendő és mi ajánlott.
401. a14deb9047 (válaszként erre: 395. - Willdcat1978)
2012. szept. 21. 13:32
Kigyógyultam lassan 13 éve. Eltávolították a kiváltó okot...
400. bettyke777 (válaszként erre: 387. - Myra)
2012. szept. 21. 13:02
Sajna nekem kellett a gnrh kúra, de még azzal is visszajött még mielőtt terhes lettem, aztán terhesség alatt valószínűleg eltűnt, most meg még nem tudjuk mi a helyzet, tüneteim nincsenek szerencsére, szerencsés a lányod, hogy nem újult ki neki
399. bettyke777 (válaszként erre: 386. - Willdcat1978)
2012. szept. 21. 13:01
az ilyen hirtelen, erős diétával vigyázni kell, egy orvos által írt cikkben olvastam, hogy nem szabad hirtelen mindent megvonni, mert rámegy az egészséged, csak csökkenteni, tehát nem lehet azonnal megvonni a tejet, tejtermékeket. A dokim nem hisz az endó diétában, mondta, hogy csak diétával nem lehet elérni teljes gyógyulást, mert a progeszteron szint mindig más, minden napszakban, órában..... az én dokim nem hisz ilyenekben, én nem fogok bele diétába, mert a kisfiam még szopizik, addig biztosan nem, de azután sem fogok ilyen markánsan, én imádom a tejet :) de utálom a sertés és marhahúst, úgyhogy ilyen szempontból mákom van :P kenyeret sem igazán eszek, inkább zsemlét, abból is csak max. 3-at egy nap, valahogyan ez így alakult nálam...
398. bettyke777 (válaszként erre: 387. - Myra)
2012. szept. 21. 12:58
S milyen étrendkiegészítőket kapott a lányod? ez engem érdekelne, köszi :)
2012. szept. 21. 12:57
A dinnye kérdés tök egyszerű, az természetes cukor, gyümölcscukor, nem pedig kristálycukor, a gyümölcsöket lehet enni....
396. bettyke777 (válaszként erre: 386. - Willdcat1978)
2012. szept. 21. 12:57
A végbélbe azért nyillal a fádalom, mivel ez is egyik tünete az endónak, feltéve ha valakinek a Douglas üregben volt az endó, nekem ott volt, s hegesedés is alakult ki, valószníleg neked is hegesedésed van ott, nekem minden nőgyógyis vizsgálatnál érzékeny ott, s ez gyanús a nődokimnak, pedig szerintem nem jött még nekem vissza, 16 hós a kisfiam, s még szopizik, bár csak egyszer egy nap és fogigátlót szedek, hogy ne jöjjön meg, ápr-ban jött meg utoljára, így kétlem, hogy újra endóm lenne, legalábbis merem remélni, de nemsokára feltáró műtétem lesz, amint nem szopizik a lurkó, s elszánom magam rá, mert a doki javasolta.
395. willdcat1978 (válaszként erre: 394. - A14deb9047)
2012. szept. 19. 21:22
És te kigyógyultál ebből a betegségből???Mert állítólag nagyon sok mindent nem lehet enni mert gyulladást okoz egyes étel a bélnek.Én is 53 kg vagyok de már nem tudom mit csináljak?
2012. szept. 19. 20:44
Nekem soha nem mondta a szakorvos orvos, hogy diétázzak. Igaz, sovány voltam, mint a diétás ropi.
2012. szept. 19. 20:35
Hát én már nem tudm mit egyek és mit nem..Elküldök egy linket ezen az oldalon le van irva egy pár dolog de már egy másik oldalon mást irnak..Itt a link küldöm.... [link]
392. a14deb9047 (válaszként erre: 388. - Willdcat1978)
2012. szept. 19. 20:07
Minden gyümöcsben van cukor - nem?
2012. szept. 19. 19:47
Köszi csillagTM ,gondoltam hogy ez is tiltott.Csak olyan nehéz hogy pl mit egyek reggelire az ebéd ok ,de megint ott a vacsora.Felvágottakat sem lehet enni semmilyet,vagy krumplit????Nem tudnátok nekem leirni hogy miket lehet enni, és miket nem, mert az egyik oldalon nagyjából fent van de pl májkrém és hasonló dolgokkal mi a helyzet?
390. CsillagTM (válaszként erre: 388. - Willdcat1978)
2012. szept. 19. 16:00
nem. az kb. tömény cukoroldat.
2012. szept. 19. 15:28
nehezen de ki...
2012. szept. 19. 14:04
Tudna nekem valaki segiteni??Meg tudja nekem írni valaki hogy endimetriózus betegségnél lehet -e enni dinnyét?Mivel cukros?
387. Myra (válaszként erre: 373. - A14deb9047)
2012. szept. 18. 09:38
Ebben sajnos igazad van. A lányomnak volt ez a betegsége de hál'istennek kigyógyúlt belőle. Már gimnazista korában jelentkeztekmenzesznél az erős fájdalmak, volt hogy el is ájult. Hiába vittem orvoshoz. Végül az egyik doki elküldte Uh-ra és akkor derült ki mi baja. Meg is műtötték Keszthelyen , de benne hagytak egy helyen néhány daganatot, így kiújultak a fájdalmai. Szombathelyen vittem a legnevesebb nőgyógyászhoz, megműtötte és azóta rendben van. Szült egy gyereket is, unokám már 5 éves. A betegség nem tért vissza. Az egyik , a beteg petefészkét kivették. Rendszeresen jár nőgyógyászhoz, de semmi probléma azóta. Ő nem kapott semmilyen gyógyszeres kezelést. Kizárólag természetes étrendkiegészítőket szed.
2012. szept. 18. 09:21
Bisztosan igazatok van ,a fájdalmaim tuti hogy a műtét miatt lehet de furcsa hogy elmentem nőgyógyászhoz és azt mondta hogy már sajnos megint összenőttek a hashártyák.Elkezdtem már 2 hete másképp táplálkozni,(nincs kenyér ,tej gabonafélék ,édesség,semmilyen cukor,azt hiszem édesitőszert lehet használni,bár nem tudom :)Vörös húst sem eszem csak fehéret. rengeteg gyümölcs. és bőséges folyadék..Azt mondta a doki hogy igyak palástfű teát a progeszteron szint végett,meg hogy szedjek omega 3-at..nekem egyépként semmilyen gyógyszeres kezelést nem adott a műtét után.pedid mikor menstruálok ,kibirhatatlan erős fájásaim vannak ami kisugárzik a végbélbe is és csak ha beleülök melegvizbe akkor tudom elviselni a gyötrő kint!A fájdalomcsillapitók sem hatnak ilyenkor sajnos.
385. a14deb9047 (válaszként erre: 383. - Bobo53)
2012. szept. 16. 18:06
A táplálékkiegészítő nem fogja megakadályozni azt, hogy a trutyi ne rakódjon le a hasüregben, a hasfalon, stb. Ez kb. olyan, mint a fogfájásra a pálinkás vatta, amikor az embernek akkora a fél arca, mint az egész feje. :(
384. bobo53
2012. szept. 16. 17:40
hogy milyen igazad van
383. bobo53
2012. szept. 16. 17:36
mindent mit lehet tudni az endometrozis oldalon el olvashatsz.Szerény véleményem táplálék kiegészítőkkel meglehet ezt is előzni vagy a ki alakultat jó irányba fordítani.A betegségek a hiány állapotok miatt alakulnak ki.
2012. szept. 16. 16:11
Igen. Én is. Lassan 14. éve már.
2012. szept. 16. 15:38
én is úgy tudom, hogy vörös húst egyáltalán nem lehet, ill. a fájdalmait biztosan a műtét miatt vannak, most még, nekem is voltak belenyillaló fájdalmaim még a műtét után pár hónappal is. nekem kb. 1 évére jött vissza, amikor már 100%-ra megmondták hogy visszajött, viszont a műtét, aztán kezelés, aztán ellenőrző műtét, ez volt összesen fél év, jún-ban volt az ellenőrző műtétem, még 2009-ben, s már okt. végén cisztáim voltak :S
380. CsillagTM (válaszként erre: 379. - Willdcat1978)
2012. szept. 15. 21:15

én annyit tudok, h a vörös hús és a cukor tiltólistás.

meg mozogni kell, minél többet, h jó legyen a vérkeringés.

h h azonnal visszajött a fájdalom? nem lehet, h még a műtét miatt fáj?

2012. szept. 15. 10:37
Sziasztok.Nekem 3 hónapja derült ki hogy endóm van meg is műtöttek de a fájdalmaim nem szüntek így visszamentem múlt héten is az orvosomhoz és azt mondta hogy sajnos ez újra meg újra vissza fog térni.Sokat hallottam már a gluténmentes táplálkozásról én már nem eszem kenyeret sem, sem vajat..sem tejet ,de azt nem tudom hogy mennyi vörös húst szabad fogyasztanom?Ha tudna valaki segiteni nekem ,hogy pontosan miket ehetek egyáltalán akkor azt megköszönném.Milyen reggelikat ebédeket és vacsorákat szabad enni?Előre is köszönöm.
378. CsillagTM (válaszként erre: 377. - Bettyke777)
2012. aug. 9. 18:06
a te dolgod, a te tested. én tuti nem szednék foggátlót. már csak azért sem, mert az hónapokig ürül a szervezetedből az abbahagyása után. a Visanne napok alatt.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook