Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? fórum

Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? (tudásbázis kérdés)


2007. nov. 14. 16:42

A féléves injekciókúrát én is megkaptam, ami a klimaxot idézi elö. Ez az elsö mütétem után volt. Utána újra kiújult, szóval nem tudom van-e valami haszna. De az a félév igen kellemetlen volt, föleg vizsgaidöszakban, mert a tanárok mindig azt hitték, hogy jól megizzasztottak.


Nekem is állandóan fájt a hasam, és a menszeszem is nagyon rendszertelen volt. Mütétek után szépen beállt, és az elsö szülésem után is. Most még nem tudom, mert nem indult be újra. Valmint nekem a szex is nagyon kellemetlen volt, sokszor fájt a hasam aközben is.


A nagynénémnek ugyanez volt a problémája. Neki az egyik petefészkét ki is vették. Ma már ö is két egészséges gyermek édesanyja, és eddig még ö is tünetmentes.


Bocsi ha hosszú voltam!

16. Talentum (válaszként erre: 14. - Be52089f0e)
2007. nov. 14. 14:25
Ja, még annyit, hogy ha van egy kicsi jele is, hogy fáj a hasad, akkor ott lehet még valami. Én szülés után fél évvel bemenzeszeltem, és azóta is gyönyörű a periódusom. Hibátlan.
15. Talentum (válaszként erre: 14. - Be52089f0e)
2007. nov. 14. 14:23

Szia, nálam ez kb.1999-ben kezdődött, és a bal oldalon észleltem fájdalmat. Aztán orvosról orvosra jártam, és Kecskeméten, valamint volt nekem olyan jel, hogy a félidőben pecsételő folyás jelentkezett. De képzeld, senki, de senki nem gyanakodott erre. Szedtem fogamzásgátlót, de attól meg havonta gombám volt. Pestre felkerültem és véletlenül találkoztam egy klinikai dokival, aki egyértelműen mondta, hogy ez van. 2001-ben műtét, gnrh fél évig, és utána fogamzásgáltó. Utáltam. a gomba miatt. Aztán azt abbahagytam, kb. 2005 szeptemberében és 2006 januárjában estem teherbe. Viszont, azt elmondom, hogy nekem fájt a pocakom, miután műtöttek, tehát ott bent valami nem stimmelt.

Én tudom, hogy meggyógyultam, és nálam megállt a folyamat. Nem fogadom el, hogy csak tünetmentes vagyok. Mivel a dokik nem tudják, mitől van, ezért a műtét persze, hogy csak tüneti megoldás.

Azért merem állítani, hogy én a megoldást megtaláltam, mert nekem nincsen fájdalmam, ami nálam a betegséget jelezte. A picikém most egy éves, és most októberben megint sikerült egy másik picikét összehoznunk, egyébként spontán, mert nem terveztük, és én örülök, mert megbizonyosodtam, hogy jó úton járok:-))

Hu, hosszúra nyúlt a válasz, de ki kellett, hogy adjam magamból:-)).

2007. nov. 14. 13:56

Szia! Azt, hogy tünetsmentes vagyok még korai lenne megmondani. Kislányom 4 hónapos. De a 6 hetes kontrollon nem látta a doki az endometriózis jelét és a hasam sem fáj állandóan.

Sajna én azt olvastam, hogy ebből a betegségből sosem lehet meggyógyulni, csak rövidebb ideig panaszmentesek lehetünk.:(

Nálad mikor diagnosztizálták a betegséget?

Megnéztem az adatlapodat és láttam, hogy közel egyidőssek a gyerekeink. Akkor végülis neked is sikerült a betegség mellett teherbe esned.

13. Talentum (válaszként erre: 12. - Be52089f0e)
2007. nov. 14. 13:33
Szia, gratulálok, és örülök, hogy sikerült két gyermeket szülnöd. Azóta tünetmentes vagy? Egyébként ritka az is, hogy egy műtét után meg kezelés után rögtön teherbeesik valaki.
2007. nov. 14. 11:16

2004ben már okból kifolyólag volt egy nőgyógyászati műtétem, ami közben kiderült, hogy endometriózisom van. A műtét után fél évig jártam injekciós kezelésre, ami hatására mesterséges klimaxot hoztak létre. Az injekció lejárta után azonnal próbálkoztunk.

Mára már két gyermekes anyuka vagyok. Az első gyerkőcömmel 2 hónapot próbálkoztunk, a másodikkal 4 hónapot. Az első gyerek után már a 6 hetes kontrollon látta a nőgyógyászom, hogy újra kialakulóban van, így akkor úgy döntöttünk, hogy újra megpróbáljuk. Jól tettük.

11. Talentum (válaszként erre: 7. - Kari-okt5)
2007. nov. 14. 10:07
Köszi, de én voltam a beteg alany, olvastam rengeteget a témáról, de a tudomány is eléggé sötétségben tapogatózik. Ezt a részét én már feladtam. Rejtély számukra, hogy miért és hogy lépnek ki ezek a sejtek a helyükről, én viszont már sejtem:-))
10. Talentum (válaszként erre: 4. - Kismajacka)
2007. nov. 14. 10:06
Jó tudni, hogy sok embernek sikerült babát összehozni, bár nekem az orvos azt mondta, hogy kiújulhat. De én ezt nem fogadom el, mert szerintem a lényeg, hogy a hormonrendszer visszaálljon az egyensúlyba és akkor a szervezet működik tovább rendesen. A tévében hallottam, hogy a táplálkozás is nagyban befolyásolja a betegséget. Mivel nem eszünk már olyan kajákat, amik tényleg táplálják a szervezetünket.
2007. nov. 13. 21:36
Én is ismerek ilyet.6 évig próbálkoztak nem sikerült a gyerek.Aztán kiderült hogy endometriózisa van ,kezelték, rövid időn belül 2 lánya született.
2007. nov. 13. 21:25

Nekem is van egy barátnőm, aki ebben szenved. Nagy nehézség árán, de náluk is összejött a baba, aki immár 1 hónapos :-) Szóval nem reménytelen az eset!

Kitartást kívánok neki(k)!

2007. nov. 13. 20:59
Nézzen be a barátnőd az endometriozis.hu-ra. És javaslom, hogy ha ilyen veszélyben van a petefészke, akkor mielőbb keressen fel egy lombikprogrammal foglalkozó klinikát, és a biztonság kedvéért vetessen le petesejteket. Ha később ne adj Isten eltávolítanák az egész petefészkét, akkor legyen még lehetősége saját gyermeket szülni.
2007. nov. 13. 20:56
Sziasztok! Nekem is volt kétszer leszívásom és egyszer műtétem. Szedtem a Danovalt 3x fél évig is. Miután abbahagytam, kis rásegítéssel ugyan, de a 2. hónapban teherbe estem az ijesztgetések ellenére. Gyönyörű gyermekem született 2,5 éve, problémamentes terhesség után. Mindenkinek gyógyulást kívánok!
2007. nov. 13. 19:41
Én is ismerek olyat,akinek 2 műtéte volt,és a végén lombikprogram keretében esett teherbe,és egészséges kisfia született.Azóta nem tudom mi van vele,de tervezik a következő babát.Azt hallottam,hogy hónapokig tartó injekciókúrával kezelik,és mesterségesen előidéznek egy klimax-szerű állapotot.
2007. nov. 13. 19:04

Engem kétszer mütöttek, másodszor 10 cm átméröjü volt a cisztám. Igaz a petefészkemet nem vették ki és nem is csonkolták meg, de a bal (beteg) petefészkem mindig kisebbnek mutatkozott minden ultrahangnál. Ma két egészséges gyermek édesanyja vagyok. Igaz elsö alkalommal kicsit nehezen sikerült teherbe esnem (majdnem egy évünkbe került), de másodjára már szinte elsöre sikerült.

Egyébként nekem is terhességet ajánlott mindkét orvosom, és eddig úgy tünik, hogy "használt", mert mostanáig tünetmentes vagyok. Az elsö mütétem 2000-ben, a második 2003-ban volt.

2007. nov. 13. 18:46
Igen ismerek, és magyon szép babája született.
2007. nov. 13. 17:58

Épp a tegnap közölte egy barátnöm,hogy most diagnosztizálták ezzel a betegséggel,és az orvosnöje azt javasolta,hogy a leghatásosabb gyógymódja egy terhesség lenne.

Szegénykémnek már a fél petefészkét kivették,és nem akaródzik összejönni a terhesség sem.

Elviselhetetlen fájdalmai vannak és erös vérzése cikluskor.A hormon tabletták nem javítottak az állapotán.ha nem sikerül a teherbe esés,akkor a mütét marad hátra,amely során eltávolítják a beteg szöveteket.

Tavasszal volt egy 30 cm átméröjü cisztája,amely folyadékkal volt tele,a hormontabletták hatására ez ugyan vissza húzódott 1,5 cm-re,de az állapota ugyanaz maradt.

2007. nov. 13. 17:38
Ismertek olyat, aki meggyógyult az endometriózisból?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook