Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? fórum

Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? (tudásbázis kérdés)


137. ekildikoka (válaszként erre: 134. - Bb630e4e9d)
2008. okt. 21. 18:37
Szia!Te egy kivételes este lehetsz,mert a kakukkfüvet nem igazán javallják endósoknak,mert ösztrogént termel...De örülök,hogy használt!Lehet,hogy kipróbálom!
136. csefi77 (válaszként erre: 134. - Bb630e4e9d)
2008. okt. 21. 13:22

szia Leoness!Pontosan milyen fürdő is ez?Leírnál róla mindent?

Köszi!

135. Rena85 (válaszként erre: 134. - Bb630e4e9d)
2008. okt. 21. 11:37
Szerintem azért mert még erről nem hallott egyikünk sem!
2008. okt. 21. 10:58
Lemerem fogadni, hogy senki nem próbálta ki a kakukkfű illóolajos habfürdőt. Inkább a drága orvost és a még drágább (ezernyi káros mellékhatású) gyógyszereket, injekciókat. Én 1 hónapja fürdök kakukkfüves vízben és (korábban írtam a gyomromban kialakult endo-ról) eltünt, felszívódott! 1 hónap alatt! Semmi káros mellékhatás! Nincs klimax érzésem ...stb... Lányok! Hol van a józan paraszti felfogás??? Miért szennyezitek magatokat vegyszerekkel?
133. fogihajni (válaszként erre: 132. - Skorpio77)
2008. okt. 13. 10:28
Szia! Köszönöm szépen, ez nagyon sokat jelentett a számomra! Nem vagyok mindig optimista, és ilyenkor nagyon jól jön egy ilyen hír!!! Gratulálok a kislányodhoz, és szorítok az újabb babához!!! Én sem adom fel!
132. skorpio77 (válaszként erre: 131. - Fogihajni)
2008. okt. 12. 14:47

szia!!


agí ismeretlenül szeretnék egy kis erőt adni neked

nekem is endometriozisom volt,és mégis van egy gyönyörű kislányom,és ő már a műtétem után született

most vagyunk rajta a második babán,remélem ez is össze jön

kitartás

meg lehet belőle gyógyulni!!!

131. fogihajni (válaszként erre: 129. - Talentum)
2008. okt. 10. 11:14
Szia! Sajnos megint várakozó állásponton vagyunk. Most volt laparoszkópiám, és most három hónapig olyan gyógyszert kell szednem, ami megakadályozza, hogy legyen menstruációm, így három hónapig nem lehet biztosan babám. Utána kapok hat hónapot, hogy spontán összejöjjön, ha nem, akkor kezdődik a lombikbébi program. Szóval nem a közeli jövőben válnak valóra az álmaim, az biztos! Te már anya vagy? Neked már sikerült? És hasonló módon, vagy normális úton?
2008. okt. 9. 09:55

Sziasztok!

Van egy jó lehetőségünk,hogyan maradhatunk fittek és csinik és legfőképp egészségesek!Nem kell mást tenni csak a következő linkre kattintani,elolvasni és október 31-ig ingyenesen regisztrálni!Aki ezen dátum után regisztrál,csak havi díj ellenében kap segítséget,hogy mind azt elérje,amire vágyik!Sok sikert,lányok!

Akit érdekel,keressen az e-mail címemen:ekildikoka@gmail.com

129. Talentum (válaszként erre: 127. - Fogihajni)
2008. okt. 7. 09:24
szia, és nálad mi a helyzet baba ügyben?
128. Talentum (válaszként erre: 122. - 10d89b51ea)
2008. okt. 7. 09:24
összejött a baba?
127. fogihajni (válaszként erre: 122. - 10d89b51ea)
2008. szept. 30. 13:15
Nekem is nagyon jók a tapasztalataim, remélem sikerül teherbe esnem, mert akkor biztos nem fogom sajnálni a pénzt, hogy Debrecenbe járjak kontrollra. Állítólag a felmérések szerint a győri Kaáli intézet a legeredményesebb abból a szempontból, hogy hány gyereket sikerült "összehozniuk". De itt Debrecenben sem találkoztam még elégedetlen szülőkkel! Ja és a másik meglepő, saját felmérésem szerint, hogy általában pedagógusok, akiket kérdezek, hogy mi a foglalkozása. Ez csak érdekesség, nem fontos:)
126. fogihajni (válaszként erre: 124. - Rena85)
2008. szept. 30. 13:11
Köszönöm szépen, de ahogy az élettörténeteket olvastam a neten az sem ma lesz. Hosszú időbe kerül míg minden összejön:( Csak jöjjön össze:)
125. Rena85 (válaszként erre: 120. - 10d89b51ea)
2008. szept. 30. 00:12
Remélem sikerült!Drukkolok!
124. Rena85 (válaszként erre: 114. - Fogihajni)
2008. szept. 30. 00:09
Remélem hamarosan lesz babád!
123. Rena85 (válaszként erre: 113. - Andrea3)
2008. szept. 30. 00:06
Andrea!Remélem minden ok lesz!
122. 10d89b51ea (válaszként erre: 121. - Fogihajni)
2008. szept. 29. 18:16
Mikor melyik orvos található a Meddőségi Rendelőben. Dr. Török Péter, Dr. Sápy Tamás. egyébként szerintem mindkettő jó orvos, rendesek, nem durvák, emberségesek. nem ugy mint itt Nyíregyházán. az itteni véleményem egy nagy O. ha sikerül a baba én szeretnék Debrecenbe járni UH-ra, terhesgondozásra stb. Nekem nagyon jó a véleményem Debrecenről.
121. fogihajni (válaszként erre: 120. - 10d89b51ea)
2008. szept. 29. 17:20
Köszönöm a rengeteg információt, még végigolvasni is sok, nemhogy végigcsinálni, nagyon erős vagy, hogy így bírod!!! Nagyon szorítok, hogy összejöjjön! Gondolom most sokat kell pihenned! Debrecenben kihez jársz? Nekem Bodnár Béla az orvosom a Kaáliban, a klinikán pedig Daragó Péter.
120. 10d89b51ea (válaszként erre: 109. - Fogihajni)
2008. szept. 29. 17:07
ezt neked kell eldöntened. én nem szedtem a Danovalt, mert nem sok jót hallottam róla, pld: meghizás, szörösödés, hajhulás. nekem tavaly julius endo laparoszkópia, majd, a szövettan eredménye után, persze kiderült a csokiciszta, kezdtem el augusztusban az első ZOLADEX injekciót, amelyet az asszinsztens hölgy adott be hasfalba. minden hónapban 1 db. a mellékhatások nem voltak olyan vészesek, egy kis hőhullám , kis álmatlanság. idén januárban volt az utolsó kb. március végén jött meg az első vérzésem. Januárban mondta az orvos, hogy kb, fél évet várjunk, mert elvileg spontán teherbe kelett volna esnem. De sajnos ez nem jött össze. igy juliusban ismét debrecen: vérvétel alaphormonok nézése. egyik fontos hormon nagyon magas ezért egy hónap szünet. stimulálni nem lehet a magas hormonszint miatt. jövő hónap ugyanaz vérvétel, hál istennek jók a hormonok, kezdjük a stimulációt. Jó lett a costilbegyt, használt a GONAL injekció, és lett háro szép érett p.sejt.szombat este 9 óra 1 db injekció OTRIVELLE ez volt a tüszőrepesztő, és ma volt az inszemináció. Hiszem, hogy sikerüt!
119. 10d89b51ea (válaszként erre: 115. - Fogihajni)
2008. szept. 29. 16:54
én két hétig voltam táppénzen az endo műtét után.
118. 10d89b51ea (válaszként erre: 115. - Fogihajni)
2008. szept. 29. 16:53
nekem ma volt az inszeminációm Debrecenben. Próbálom elhinni, hogy sikerült. kb. 15 nap mulva terhességi teszt, ha pozitiv lenne akkor 17.nap Debrecen UH. ha esetleg negativ, akkor vérzés 3-ik napján kezdjük előlről az alaphormon vizsgálatot vérvételből.
117. 10d89b51ea (válaszként erre: 116. - Fogihajni)
2008. szept. 29. 16:50
laparoszkópia vagy mütét volt? nekem laparoszkópiával csinálták tavaly juliusban, a hege mai napig megmaradt.egy kis szépséghiba. ez legyen a legnagyobb baj.
2008. szept. 29. 13:40
Ó, még mindig eszembe jut valami: ti kentétek valamivel a sebet pl. Contractubex nevű krémmel vagy hagytátok hogy magától tűnjön el? Egyébként eltűnt a heg teljesen? köszi
2008. szept. 29. 13:10
Ja, még egy kérdés. Ti meddig voltatok táppénzen a műtét után? A hat hét alapból jár, de ha jobban van az ember mehet vissza dolgozni, vagy szerintetek legyek inkább óvatos és üljem végig idehaza a hat hetet? A butaságom miatt nem akarok bajt okozni, és az esélyt, hogy babám lehessen. Ti hol tartotok már a babaprojectben?
2008. szept. 29. 13:06
Köszi a választ. Hát épp ez az, hogy nekem a doki fel sem ajánlotta! Na mindegy, már elkezdtem, gondolom nem lehet abbahagyni csak úgy.Négy hét múlva kontroll, majd akkor rákérdezek. Egyébként még nekünk sincs babánk, és mi is olyan optimisták vagyunk mint ti:)
113. andrea3
2008. szept. 29. 12:36
Nállunk sincs még baba.Még kimaradt az ellenanyagos vizsgálat azt csináltattuk meg majd 3 hét mulva eredmény.
112. Rena85 (válaszként erre: 111. - Andrea3)
2008. szept. 29. 12:27
Szia!Köszönöm jól,baba még nincs de remélem hamarosan lesz!Te hogy vagy?Nálad van már valami?
111. andrea3 (válaszként erre: 110. - Rena85)
2008. szept. 29. 12:17
Szia Rena mi ujság veled hogy vagy?
110. Rena85 (válaszként erre: 109. - Fogihajni)
2008. szept. 29. 12:11
Szia!Én a gyógyszert nem szedtem mert azt hallottam róla,hogy elég sok kellemetlen mellékhatása van,ami nekem a legjobban nem tetszett benne az az,hogy szőrösödést is okozhat.Nekem a dokim a szurit ajánlotta és persze ennek én nagyon örültem a szuri mellett csak a hőhullámok jelentkeztek,ami elviselhető.Ha van engedélye a dokidnak arra,hogy kiírja a szurit biztosan megteszi,mert ezt nem mindenhol írhatják ki tb támogatottan.Támogatás nélkül 30000 körül van 1db szuri,ami szerintem húzós.
2008. szept. 29. 11:29
Sziasztok! Én is hasonló cipőben járok,mint ti. Nagy örömmel töltött el, hogy endometriózis után(műtéten túl) is lehet babát vállalni. Nekem már megvolt a műtét, és most kezdtem el szedni a Danovalt. Ahogy olvastam a hozzászólásaitokat, viszont megijedtem,mert úgy látom az injekciós kezelés jobb??? Mit tegyek? Most szedjem végig, három hónapig ezt a gyógyszert, vagy kérjem meg a dokit, hogy az injekciót írja fel, ha tudja?
2008. szept. 25. 21:22

Sziasztok!

Egy hete szedem az algát!A hasi panaszaim persze még semmit nem csökkentek,de sokkal jobb a közérzetem,nem vagyok olyan fáradt és fáradékony...már ez is jó és engem optimizmussal tölt el!:)))

Már csak ezért is ajánlom figyelmetekbe!Nagyon komoly jövő áll előtte!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook