Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? fórum

Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? (tudásbázis kérdés)


167. 2b12091acd (válaszként erre: 166. - Csepke2005)
2010. szept. 9. 19:15

Irígyellek, nekem eléggé látszik mind a 4 heg...


Viszont azt az oldalt tessék elfelejteni! Én eddig akárhányszor beleolvastam, mindig sírás lett a vége... szerintem oda a legelkeseredettebbek írnak, vagy nem tudom... meg rémtörténet rémtörténet hátán! Pozitívnak kell maradni, ez ennél a betegségnél nagyon fontos.


Neked nem mondta a dokid, hogy szülnöd kéne minél előbb???

2010. szept. 7. 23:44

Sziasztok!


Engem is tavaly műtöttek endóval, és ahogy utána olvastam bármikor újra előjöhet :( a hormon kezelésre a fórumokon volt jó is meg rossz is. Nekem egy sima rákszűrésen derült ki hogy valami gond van de az orvosom egyből adta a másik doki nevét telefon számát mivel nem érte utol és mondta hogy hivatkozzak rá, két hónappal később már túl voltam a műtéten tojás nagyságú endóm volt. Azért volt két hónap mert közben karácsony és szilveszter is volt. Kedden műtöttek csütörtökön otthon voltam másfél héttel később már dolgoztam.

A műtét helyét nem is lehet látni. Ebben a hónapban megyek megint rákszűrésre, kiváncsi leszek. Van akinek műtét után nem sokkal kijön megint. Alkat vagy doki kérdése nem lehet tudni, de vannak akik évekig tünet mentesek. érdekes hozzá szólásokat tapasztalatokat lehet olvasni a : www.endometriozis.hu oldalon de nem tudom, hogy érdemes e?

2010. szept. 2. 15:23
Az az igazság, hogy én is úgy látom, hogy csak a műtét segít, mert hiszen UH-val nekem sem látszott semmi...
2010. aug. 31. 11:48
Sziasztok!Sajnos ez a betegség szerintem az egyik legalattosabb. Nagyon nehéz diagnosztizálni és a kezelések is szerintem eléggé kérdésesek. Én beszéltem már orvossal aki azt mondta, hogy csak a műtét segit,a hormonkezelés csak egy lehetőség.Egy angol oldalra bukkantam rá, ott rengetegen osztják meg tapasztalataikat. [link]
163. b.betty86 (válaszként erre: 162. - 2b12091acd)
2010. aug. 31. 11:38

Szia Lindababa! Sajnálom,hogy neked is ez a betegséged van. De kitartás!

És nyugi, biztos neked is lesz egy gyönyörű szép egészséges babucikád!!!!!!!


Ne add fel!

162. 2b12091acd (válaszként erre: 161. - B.betty86)
2010. aug. 24. 21:43

Szia Betty! Nekem is endometriózisom van.. bár szerencsére enyhe változat, nekem nem volt még cisztám, "csak" összenövéseim. Februárban műtöttek, azóta egyelőre minden OK. Az én dokim azt mondta, minél előbb baba kéne... dehát 25 vagyok, 2 éve vagyunk együtt a párommal, ő még nem szeretne, ő is még csak 25...


Jól írod, nem szabad feladni! És igenis lesz babád, méghozzá gyönyörű és egészséges!!!! :-)

161. b.betty86 (válaszként erre: 142. - 285ef8daf9)
2010. aug. 4. 17:50
Szia! Látom nagyon régen írtál, de gondoltam írok. Én szedtem majdnem 1 évig.. 3 hó elteltével most megint van cisztám. Nem sokáig bírta. Most fogigátlót kapok...talán segít. Próbálok optimista lenni. Soha nem szabad feladni!
2010. aug. 4. 17:43
Sziasztok! Látom nem vagyok egyedül ebben a betegségben. . . (sajna) 1éve műtöttek endoval és egyik petefészkem oda lett. . . Kaptam Danoval kúrát 11 hónapig. Minden rendbe jött. Most jul. 13. -án volt 3 hónapja, h nem kellett szednem. Leállította az orvosom. Panaszaim lettek, görcsöltem. . . stb. Visszamentem és megint van egy többrekeszű 6cm-res cisztám. :( Persze az ép oldalon. . . fogigátlót kapok most kezdtem el. . . ma 11 napja. És még mindig vérezgetek! aggódok nincs e baj? Kedden megyek dr-hoz. . . de félek. Talán lehet nem lesz babám? Légyszi írjatok! Köszi!
159. ollala (válaszként erre: 158. - Ggabi39)
2009. jún. 10. 17:17

Szia Gabi!


Én nem kaptam semmi gyógyszert, de nekem a nődokim annyit mondott, hogy az ultrahangon nem lát semmi endo-ra utaló jelet, csak a tüneteim alapján merült fel. Mondjuk most a legutóbbi menzeszem nekem sem volt olyan durva, mint az előző kettő. Tegnap múlt el és azóta pedig nem is igazán fáj. Bár nekem nem is ez a fájdalom a fő panaszom, hanem a székelési inger. Én ezért hittem bél problémának az egész dolgot. Én is úgy érzem, hogy nem valószínű, hogy endometriózis lenne. Most azon agyalok, hogy elmegyek egy másik dokihoz. Állítólag van egy jó doki Pesten, aki nagyon ért ehhez a témához.

Labort, meg sima hasi ultrahangot viszont csináltass sztem. Nem ijesztgetésképpen mondom, de bél probléma is okozhat ilyen tüneteket.

Üdv.

O.

158. ggabi39 (válaszként erre: 157. - Ollala)
2009. jún. 8. 23:28

Szia Ollala!

Nem. Semmi labor, semmi kivizsgálás... szedem ezt a vacak Cerazette-t, utálom... minden gyógyszert utálok. És nem is hiszem hogy nekem ez az endometriózis a bajom. Próbálom öngyógyítani/szuggerálni magam, hogy nincs is semmi bajom :)

Jelenleg nem fáj ill. nem úgy mint a múlt hónapban. Olyan sajgó érzésem van, mintha készülődne a menstruáció, de nem őrjítő fájdalom. Remélem érted mire gondolok. Nos nem tudom ez a Cerazette-nek köszönhető-e avagy a gyógyteáknak amiket iszom... A gyógyszert 12 napja szedem, létezik, hogy hatásos?

A doki azt mondta legutóbb, hogy elképzelhető, hogy a mióma nyom valamit (??) és amikor húzódik össze a méh menstruáció után akkor okoz fájdalmat. Egyik percben azt mondta hogy amiatt nem lehet fájdalom a másik percben meg saját magát cáfolja... Na ezért nem hiszem, hogy

tudja mi bajom. Csak találgat.

Te hogy vagy?

Neked nem írták fel ezt a vacakot?

Üdv:

Gabi

157. ollala (válaszként erre: 155. - Ggabi39)
2009. jún. 2. 07:51

Szia ggabi39!


Nekem is hasonló panaszaim vannak, mint neked. Nekem is kb 3 hónapja kezdődött, nagyon fáj a petefészkem környéke a menzeszen kívül is, de menzeszkor még jobban, ezenkívül még van egy nyomásérzetem a végbél irányába, ami nagyon kellemetlen. Voltam bél tükrözésen is, de nem ott van a gond. Nekem is miómát találtak februárban (11 mm), de ugyanazt mondták, mint neked, hogy attól nem fájhat. Nem tudom mi leyen, merre tovább? Labor készült neked?

Üdv.

O.

156. be52089f0e (válaszként erre: 155. - Ggabi39)
2009. máj. 27. 08:40

Szia!


Sajnos előfordul gyerkőc után is.

A barátnőmnek is 40 évesen derült ki. Semmi panasz, csak egy sima rákszűrésre ment.

2 hete műtötték és sajnos annyira elvolt már terjedve az endo, hogy az egyik petefészkét is ki kellett venni.

155. ggabi39
2009. máj. 26. 22:31

Sziasztok!

Régen nem járt itt senki...

Azért remélem valaki bekukkant. Hallottatok már olyat, hogy valakinek 41 évesen 3 gyerek után jöjjön elő ez a betegség? 2007. októberben született a kislányom. 18 hónapos koráig szopizott, 12 hónapos volt amikor először menstruáltam.

Eleinte nem volt fájdalmas. Kb. 3 hónapja kezdődött, hogy irtózatosan fáj a hasam. Nem csak menstruációkor, azt olyan normálisnak tartottam, hanem utána ahogy elmúlt. Akkor kezdődtek a fájdalmaim. Borzalmas fájdalmaim vannak. Elmentem a dokihoz, UH-val talált egy 10 mm átmérőjű göböt a méh falában, de azt mondta ez nem fájhat. Aflamil rapid port írt, azt gondolta egy kis gyulladás miatt fájok. Nagyon jó volt amíg tartott a por, nem is fájt napokig majd a menstruáció után újra kezdődtek a problémáim még brutálisabban fájt. Most írt Cerazettet, és azt mondta ha nem használ akkor 3 hónap múlva laparoszkópiás műtéttel szétnéz bennem.

Nem félek ettől a beavatkozástól, sokkal jobban félek az állandó fájdalomtól.

Ahogy olvasgattam a történeteiteket, megrémültem, hogy ez nem múlik el olyan gyorsan és olyan simán... elkeserítő. Szívem szerint inkább kipakoltatnám magam, de a doki azt mondta nem megy az olyan könnyen... könnyű neki ő férfi nem érzi ezt a fájdalmat.

Olvastam, hogy próbálkoztok ezzel-azzal, algával meg fürdővel. Tapasztalatok vannak ezekkel kapcsolatban?

2009. ápr. 28. 17:03

szia Veronika!!!


nekem is endom van most mütöttek ötödjére vele eddig laparoscopia volt most 25 cmes vágásom van.

volt egy sikertelen IVF-em most mentünk volna de igy várni kell vele.

gnrh t ajánlott a dokim de egy évben most lenne a második.

akkor jónak bizonyult lombiknál nem volt semmi bajom pár hónapa kezdödött megint.

irj nekem erröl az endo.ex-röl.

köszönöm előre is!!!

153. Veronika:) (válaszként erre: 150. - Szondas)
2009. ápr. 27. 18:21

Szió!


Küldj emailcímet és beszámolok,csak pozitív hírem van.

152. Veronika:) (válaszként erre: 151. - KisManka)
2009. ápr. 27. 18:20

Szió!


Küldj egy emailcímet és beszámolok,csak pozitív hírem van.

2009. ápr. 22. 17:31

Sziasztok! Az Endo-ex engem is érdekelne. Sajnos ma diagnosztizálták nálam:(

Verinika:) ugye tudsz pozitív dolgokról beszámolni?

Ugye?:))

150. szondas
2009. ápr. 18. 15:36
Hogy rendelhető meg az Endo-ex? Mennyibe kerül? Ha leirnád a cimet, megköszönném, ugyanis nekem is endóm van már kb 6 éve, de már nagyon elegem van az állandó görcsökből. Tudsz esetleg valamit a Női cseppekről?(pl. mennyibe kerül, hol kapható stb.) Válaszodat előre is köszönöm
2009. márc. 31. 15:21

Sziasztok!


Olvastam,hogy többen kérdeztétek,hogy mi hír az Endo-ex-ről.

Én már 40 napja szedem,azt hiszem,hogy jó lesz.

Nagyon könnyű megrendelni Angliából,biztonságosan meg is érkezik. Ha kell infó,akkor írjatok emailt.

Puszi Mindenkinek:Veronika

148. be52089f0e (válaszként erre: 146. - Makrai.lilla)
2009. márc. 18. 17:44

Szia!


Engem 2004 szeptemberében műtöttek endóval. Műtét után szinte azonnal éreztem jobb oldalt a fájdalmat. 6 hónapig kaptam a GnRh kezelést. Aztán azonnal nekiálltunk a babának. Már a 2. hónapban összejött, 2006 februárjában meg is született a fiam. Már pontosan nem emlékszem, hogy a 6 hetes kontrollon vagy egy kicsit később, de a dokim újra felállította a diagnózist. Akkor úgy döntöttünk,hogy nekiállunk egy tesónak. Egy kicsivel többet kellett próbálkoznunk, mint Marcinál, de így is csak pár hónapot. A lényeg, hogy 2007 júliusában megszületett a Tesó. Azóta csak néha éreztem a fájdalmat. A menzim a terhesség előtt nagyon össze vissza volt. Most sem napra pontos, de 30 napra +/-2 nappal betudom lőni.

Hamarosan megmutatom magam a dokimnak, kíváncsi vagyok mit fog mondani. Olyan jó lenne ha mindent rendben találna.

147. nkirályi (válaszként erre: 146. - Makrai.lilla)
2009. márc. 16. 12:37
Szia! Sajnos nagy a valószínűsége. Ez a undormány betegség csak akkor múlik el tutira ha klimaxosok leszünk. Vagy kipakoltatjuk magunkat. Mi is szeretnénk még egy babát aztán utánna kipakoltatom magamat mert én nem járogatok 1-2 évente műtetni magamat az endoval. :(
2009. márc. 16. 09:55
hali! engem kb egy hónapja mütöttek most kell visszamennem szövettan stb miatt,hormont sem boztos h kapok de 2 napja ugyanott fáj a hasam ahol elötte...1 hónap alatt is kiujulhat sajnos de reméljük nem ez történt.kegyetlen ez a betegség,mert itt mindig mütét meg hormon? ez lesz a hátralevö 20évben???
145. nkirályi (válaszként erre: 142. - 285ef8daf9)
2009. márc. 11. 15:13
Sziasztok! Én egy 28 éves anyuka vagyok. 2005-ben műtöttek endometriozissal, majd fél évig szedtem a Danoval kapszulát (nem volt mellékhatása). Miuttán abba hagytam a kúrát rá két hónapjára spontán teherbe estem. Így immár másfél éve nevelgetem az én édes kisfiamat. De sajnos újra kiujjult az endom. és a múlt héten ismét megműtöttek vele. Írtad, hogy most műtöttek téged is. Azt szeretném megkérdezni, hogy még fáj-e a hasad? Mert én még mindig görcsölgetek. Ma egy hete, hogy műtöttek. Válaszodat előre is köszönöm.
144. Talentum (válaszként erre: 143. - 285ef8daf9)
2009. febr. 19. 11:27
De, én itt vagyok.
2009. febr. 5. 22:44
Senki nincs itt?:((
2009. febr. 5. 11:43

Sziasztok..

Annyira örülök hogy megtaláltam ezt az oldalt..

Én gyakorlatilag 98 óta vagyok endometriozisos,tegnap jöttem haza a kórházból megint most egy Donoval kapszulát írtak fel..

Valaki szedett már ilyet?

Ha tudok valakinek segíteni a betegséggel kapcsolatban szívesen teszem..

Vagyis a saját tapasztalataimmal..

2008. nov. 27. 14:29
Szerintem igen. nekem hatásos volt a GNRH.kezelés. Hál Istennek, eddig még nem vettem észre, hogy kiujult volna. Remélem ez igy is marad.
2008. okt. 22. 17:09
Én a Mikroalgában hiszek,azt szedem!Az alga mellett tele van gyógynövényekkel amik szintén jó hatással vannak a szervezetünkre!Mindemellett az algában 4 ezer féle vitális anyag van!És ezzel azt hiszem,mindent elmondtam! (az Aloe veraban 270 féle)
139. bb630e4e9d (válaszként erre: 136. - Csefi77)
2008. okt. 22. 10:15

Szia.

Mindent nem biztos, hogy leírok, mert a címkéjén nincs feltüntetve pl. hogy tisztító hatása van. Pedig van, tisztítja a vért, (a tüdőt is, tehát köhögésre is jó) görcsoldó hatása is van. A vérnyomást normalizálja. Én 1 hónapja fürdök kakukkfüves vízben és most észre sem vettem, hogy megjött a mensim. Előtte mindig éreztem a gyomromban a csomót (valahol a 40. hozzászólás körül írtam erről). 500ml, kicsit átlátszó és sűrű, nálunk 1120Ft. Fontos, hogy jó meleg vízbe áztasd magad és lélegezz mélyeket.

Nagyon sok orvosnál voltam (90-es évek végén), két méterről leolvasták rólam a diagnózist, de egyik sem mondta, hogy endom van. Akkor egy munkatársam mondta, hogy próbáljak ki gyógynövényeket. Akkor még nem tudtam, melyik hatott, és azt sem hogy miből gyógyultam ki. 2006 februárban műtöttek meg méhen kívüli terhesség gyanújával, ekkor derült ki, hogy endom van. Aztán ennyi. Az orvos csak ennyit mondott. Én nyomoztam neten, és szépen sorban rájöttem, hogy már a 90-es években is ez volt az én bajom. így jutottam el arra pontra, hogy tojok az orvostudományra. Ha valamit túl röviden tömören írtam, vagy van még valami kérdés szólj(atok)!

138. bb630e4e9d (válaszként erre: 137. - Ekildikoka)
2008. okt. 22. 09:44
Fogadj el egy jó tanácsot: ne az orvostól kérdezd meg a gyógynövények hatását és a hozzátartozó véleményét. Neki nem "üzlet". Csak annak nem szabad semmilyen formában kakukkfüvet használni aki babát szeretne. Vagyis aki már terhes. Előtte szabad.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook