Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? fórum

Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
257. Ritapam (válaszként erre: 256. - Zsuzska0610)
2012. márc. 31. 20:30

Köszi! :)

lehet nálam azért a 3 év mert már nem tervezünk több gyereket?.... 2 fiam van, 11 és 7 évesek :)

májusban remélem okosabb leszek.

a kilók miatt azért nem aggódom annyira, mert 58 vagyok...nem bánnám ha jönne föl pár kiló :D

256. Zsuzska0610 (válaszként erre: 255. - Ritapam)
2012. márc. 31. 20:01

Szia!

Én 1 évig szedetem. Most fél éve babaprojekt van. Nekem 1-1,5 évet mondott a dokim. Szó se volt 3 évről, de lehet csak azért, mert babát akarunk. Nekem 3-4 kg kúszott fel, de nagyon odafigyeltem és sportoltam is. Mára nagyjából lement, pici maradt, mert nem tornázok intenzíven, csak lightosan, nem akarom magam megerőltetni, mert bármikor teherbe eshetek (remélem legalábbis), úgyhogy csak szobabicó+aviva torna.

Szerintem bízz a dokidban, biztos tudja, mit csinál! Jobbulást!

255. Ritapam
2012. márc. 31. 19:21

én is szedem a visanne-t, 2 hónapja. a dokim szerint 3 évig kell szedni... nem sok ez?

az elhízás milyen mértékű? mert ha az alább írt 2-3 kiló, akkor az nem zavarna...pattanások már annál inkább :(((

254. lilcsimilcsi (válaszként erre: 250. - Bridget*)
2012. márc. 16. 10:49

Bridget, az én tapasztalatom, ha felszívódik is a góc, sajnos vissza fog nőni...2003 óta kínlódok vele...az egyetlen lélekfelszabadító dolog a gnrh kezelés volt. de az csak 1x jár...a visanne? hát attól én konkrétan idegrohamos és elhízott leszek....

és a legfőbb...szerintem a gondolataink, a lelki görcseink okozzák ezeket a fájdalmakat. az önsajnálat pedig egyre jobban eltemeti az embert.....

253. Talentum (válaszként erre: 251. - Gyöngyi1972)
2012. márc. 9. 11:45

Az a baj, hogy az endometriózis is egy autoimmunbetegség. Életmódunk miatt alakul ki. És ha már megjelenik, akkor jó esély van arra, hogy halmozódni fognak mellette más autoimmun bajok.

Nem csak a terhesség vagy a fogamzásgátló tabletták az ellenszerei. Fontos az étel amit a szervezetedbe juttatsz. Akik endosok, én is, azok rejtett glutén és tejérzékenyek.

252. Zsuzska0610 (válaszként erre: 251. - Gyöngyi1972)
2012. jan. 1. 11:50

Szia!

Szerintem bármilyet, a Visanne csak sárgatesthormon, grapefruit és orbáncfű befolyásolja a hatását. De kérdezd meg a dokid mindenképpen, úgyis ő ad receptet. Vagy ha vény nélküli gyomorsavcsökkentőre gondolsz, akkor abból szerintem bármilyet vehetsz.

2012. jan. 1. 11:44

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni,nekem az endometrózis mellett gyomorgyulladásom is van és rengeteg gyomorsavam,ami nagyon rossz és nem szedhetek bármiféle gyógyszert,szedem a viasannét.Milyen gyomorsav csökkentőt szedhetnék a viasanne mellett??

2011. dec. 5. 13:19

Sziasztok!

1 hónapja laparoszkópiás műtétem volt hasi összenövések miatt. A műtét során derült ki, h én is küzdök az endometriózissal - bár a tüneteim nem jellemzőek (nincs fájdalmam menstruációkor, két gyönyörű gyermekem van - 2 és 4 évesek - akik könnyen megfogantak).

Egy nagyobb endo-gócot találtak a hüvely és a végbelem között, amire az orvosom azt mondta, h egyelőre ne bántsuk, nehogy a műtétnek szövődményei legyenek. Azt mondta, nincs ránőve a bélre, de közel van hozzá.

Fél év "próbát" beszéltünk meg, ezalatt Deinille fogamzásgátlót kell szednem folyamatosan, megszakítás nélkül.

Lányos zavaromban nem kérdeztem meg, hogy mire várhatok - felszívódhat-e ez az endometriózis góc, vagy műtét nélkül ottmarad, de nem növelkszik tovább?

Az édesség és a vöröshús fogyasztását kerüljem - ennyi volt még a tanácsa, és ha nincs panaszom, akkor 6 hónap múlva újra"tárgyaljuk" a dolgot.


Olvasom a fórumot, de eddig nem találtam a kérdéseire választ: Mik a tapasztalataitok? Fel tud szívódni ez a góc?

Ami még ide tartozik és nem találok választ, szerintetek milyen szövődméyneim lehetnének, ha majd mégis vállalnám a műtétet?

Válaszokat előre is köszönöm

2011. nov. 1. 10:33

Sziasztok!


Nekem kb 3 éve derült ki az endom. Már volt egy laparotómiám és egy laparoszkópiám. Az utóbbi kb 5-6 hónapja. Hasi műtétem után egy évig Danovált szedtem,hogy felfüggeszük a mensim. Abbahagyása után 2 hóra lett egy 6cm sürű bennékü képletem...:( Majd fogigátlóval lett belőle 3.5cm-res.

Dec-ben lesz 1 éve,hogy belevágtunk a babaprojectbe (műtétnél 2-3 hó kiesett) és még semmi. Hónap végén átjárhatóságira megyek.

Vajon van Esélyem a spontán babásodásra?


Köszi előre is.

2011. okt. 19. 10:23
Köszönöm szépen a bízatást, Neked pedig sok sikert kívánok a baba-projekthez!! Várom a fejleményeket! Szép napot!!
247. Zsuzska0610 (válaszként erre: 243. - Kisbrekkencs)
2011. okt. 19. 10:05
Szia! Örülök, hogy jobban! Kb. 1 hónap múlva jelentkeztek a tünetek, ami hányingerrel kezdődött, elég durva szinten, csak falatokat tudtam enni 2 hónapig. Aztán mikor ez elmúlt, akkor jött a puffadás és fokozatosan a hízás mindenféle diéta és sport ellenére. Tényleg, nekem is volt szédülés és sokszor levert a víz munka közben, azt hittem elájulok, ki kellett mennem a levegőre! DE! Mivel nem vagyunk egyformák, lehet, hogy neked semmi bajod nem lesz tőle, úgyhogy ne parázz előre! Minden jót és kitartást kívánok!
246. Zsuzska0610 (válaszként erre: 241. - GabCSIGAbcsi)
2011. okt. 19. 10:02

:D Legalább annyi pozitívuma van a gyógyszernek, hogy elmarad a menzesz!:D

Sajnos a hízás reménytelen, én is mindent kipróbáltam! Csak a beletörődés segít! Azért nehéz volt!

Igen, most várom, hogy megjöjjön és utána vissza kell mennem egy kontrollra, hogy minden ok-e! Ha igen, akkor indulhat a baba projekt! Köszönöm a jókívánságot! Mindenképp jövök a hírekkel majd!

Te pedig tarts ki és én is minden jót kívánok neked, főleg hogy megtaláld életed párját!;)

2011. okt. 18. 11:03
Igen én is fejfájás, meg néha mintha szédülnék tőle, főleg ahogy nézem a monitort :))) remélem a puffadás nálam elmarad, meg a hízás is. későbbiekben jelentkezem, hogy mi lett velem. Neked is további szép napot! :)
244. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 242. - Kisbrekkencs)
2011. okt. 18. 09:37
Nekem is fejfájással indult, meg ha jól emlékszem szédülés émelygés ilyesmi volt... aztán jött a puffadás és a hízás! :D Nem túl jó kilátások, de nem is annyira vészes! Hamar túlleszel rajta! Drukkolok! :) Szép napot! szia!
243. kisbrekkencs (válaszként erre: 239. - Zsuzska0610)
2011. okt. 18. 09:22
Szia! Igen, most vasárnap volt egy hónapja a műtétem, már tudok mozogni normálisan. :)) Tegnap voltam a saját orvosomnál itt Zalaegerszegen, ő azt mondta egy fél éves kúrát csináljunk, addig próbáljam meg szedni a Visanne-t, aztán amíg nem akarok babát (vagyis a körülmények nem adottak), majd szedek ösztrogénmentes fogamzásgátlót. Én egyelőre még csak 4 napja szedem a gyogyót, mintha mindennap fájna a fejem, nem értem. Lehet, már az elején érzek v.mit?? Neked mikortól jelentkeztek mellékhatások?? Csak hogy hogy készüljek :)) és mennyi az az idő, amíg ha nem észlelek semmit, talán már nem is fogok :)) Minden jókívánságot köszönök amúgy, még fogok írni :))
242. kisbrekkencs (válaszként erre: 238. - GabCSIGAbcsi)
2011. okt. 18. 09:19
Szia! Tegnap voltam a saját orvosomnál itt Zalaegerszegen, ő azt mondta egy fél éves kúrát csináljunk, addig próbáljam meg szedni a Visanne-t, aztán amíg nem akarok babát (vagyis a körülmények nem adottak), majd szedek ösztrogénmentes fogamzásgátlót. Én egyelőre még csak 4 napja szedem a gyogyót, neked mikortól jelentkeztek mellékhatások?? Hát örülnék ha nem híznék, de tényleg ez legyen a legkevesebb. Még jelentkezem :))
241. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 240. - Zsuzska0610)
2011. okt. 17. 11:42

Szia! :)


Köszi jól vagyok! Én is imádom, hogy nem menstruálok! :D A hízás azért kiakasztó picit, kicsi lement kemény diétával, de ahogy elkezdtem normálisan kajálni megint visszament ugyanannyira... Erről ennyit! :D Azt hiszem ez egy reménytelen küzdelem amíg szedem a gyógyszert!


Akkor ti bele is fogtok a baba projektbe?! :) Drukkolok majd, hogy minél előbb összejöjjön a baba! :)


Neked is szép napot! Aztán várom a (jó) híreket! :)

240. Zsuzska0610 (válaszként erre: 238. - GabCSIGAbcsi)
2011. okt. 17. 10:41

Szia!

Hogy vagy? Örülök, hogy megszoktad a gyógyszert, már én is így voltam vele a végén! :) De azért most jobban örülök, hogy vége! :D

Remélem minden OK veled!

Szép napot!

239. Zsuzska0610 (válaszként erre: 236. - Kisbrekkencs)
2011. okt. 17. 10:40

Szia!

Először is, nagyon sajnálom, hogy téged is műteni kellett! Remélem jobban vagy!

Én egy évig szedtem a Visanne-t, pont egy hete telt le a kúra. :) A dokim azt akarta, hogy másfél évet szedjem, de azt nem szerettem volna bevállalni a mielőbbi babavállalás érdekében! Így is 1 évet sóvárogtam a baba után! Szerintem ne izgulj, nyugodtan szedheted 2 évig is! A gyógyszerre írt mellékhatások elég durvák, amit én tapasztaltam: derékfájás, hasamban nyilalások, szúrogatások, köldök mellett, ahol te is írtad+ lent alhas részen,olyan "mindjárt megjön érzés"! Első 3 hónapban hányinger, de az teljesen elmúlt. A legrosszabb a haspuffadás, teljesen mindegy, mit ettem, reggeltől késő estig tartott, olyan szinten, h a gatyóimat nem tudtam begombolni. +híztam 3 kg-t, amit se sporttal, se diétával nem tudtam leadni. Most,a mikor abbahagytam, lement 1 hét alatt 1,5 kg, bár lehet, hogy a sok munka miatt, mert alig ettem a héten, ezt sajna nem tudom. A haspuffadás szépen enyhül, most már este se tudom úgy kinyomni a hasam, mint amilyen régen délelőtti állapotában volt.:)

Ezeket azért írtam le, hogy ne érjen meglepetésként a dolog, egyébként egyáltalán nem vészes a kúra, én imádtam, hogy nem menstruáltam, 1 év alatt 2x barnáztam (egyszer 4 napot, másodszor 1 hetet), azzal nem kell foglalkozni!

Ez a gyógyszer a legjobb most endo-ra, több neves nőgyógyász véleményét is kikértem! Szedd nyugodtan és bízz a dokidban! Kitartást és mielőbbi gyógyulást kívánok!

238. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 236. - Kisbrekkencs)
2011. okt. 17. 08:37

Szia! Nekem is ugyanezt mondta a doki. Én mondjuk már szülnék bármikor, csak nincs kinek... :D Amúgy szerintem gond nem lesz abból, ha huzamosabb ideig szeded. A szülés utánra nekem azt mondta a doki, hogy akkor meg fogamzásgátlót kell úgy szednem, hogy nem hagyom abba fél évig, tehát folyamatosan szedem és nem menstruálok... szerintem ez sem sokkal jobb megoldás, úgyhogy amíg lehet szedem a visanne-t!


Jobbulást Neked! Kemény lesz az elején a visanne az tény, de meg lehet szokni! Én fél éve szedem, de már észre sem veszem! :) Annyi, hogy híztam egy 3-4-5 kilót, ami nem nagyon akar lemenni... :D De ez legyen a legnagyobb bajom! :)

2011. okt. 16. 11:50
Nos Nekem is volt még jánykoromban azaz tudatában voltam h eme nyavalyakórság kínoz éveken + de!mint jóindulatúnak kezelve ott fenn a centrumban, felszívódótt a cuccos és megszűnt az éles fájdalom.Csak gyógyulást tudnék kívánni Neked mert bizony nagyon sz.r érzés.
2011. okt. 16. 00:21
Sziasztok! Tanácsokat szeretnék kérni Tőletek!! Nekem augusztusban kezdődött a betegségem egyetlen egy tünettel, elkezdett szúrni a hasam bal oldalon, a köldököm mellett. A dolog nem hagyott nyugodni, így hosszas orvostól orvosig járkálás után az ultrahang kimutatta, hogy a méhem és a petefészkem között egy óriási csokicysta van. Szept. 18-án megműtöttek, sajnos nem laparoscopiás műtétem volt, mert épp elromlott v.mi a műtőben, ezért vágni kellett, szóval laparatomia. Rá két hétre megjött a szövettani eredményem, ahol beigazolódott én is sajnos az endo-val fogok küzdeni. Orvosom Visanne szedését javasolta, véleménye szerint 3-6 hónapig, de majd Bp.-en megmondják pontosan címszöval, el is indultam. Tegnap utaztam fel a SOTE-ra, ahol fel is írták nekem a 3 havi adagot, viszont az orvos azt felelte kérdésemre, hogy meddig kell szednem a gyógyszert: "Addig, amíg nem szeretne szülni." Hát én hiába mondtam, hogy 2-3 évig még nem tervezek gyereket, ő azt mondta akkor addig szedjem. Ilyet én eddig még nem is olvastam és hallottam sehol, hogy v.kinek ennyi ideig folyamatos szedést javasoltak volna. Teljesen elbizonytalanodtam és kétségbeestem. Kérlek benneteket segítsetek, mit javasoltok??? Nem túlzás ez egy kicsit?? Amúgy ma vettem be az első szemet, de kicsit én is tartottam tőle, olvasva a sok nem kívánatos mellékhatást. Ezúton is mindenkinek jobbulást kívánok, és bízom benne, hogy lesz aki felfigyel a hozzászólásomra. köszönöm :)
235. 2b12091acd (válaszként erre: 234. - Hope4)
2011. aug. 2. 18:47

Szia, sajnos én sem találtam anno konkrétabb infókat az endometriózis diétáról, de nekem bevált, hogy ezt a listát kinyomtattam (hormon kiegyensúlyozó ételek), kitettem a konyhában, és így egy idő után belémrögzült, mit jó ennem és mit nem :-) recepteket meg magamtól is kitaálok, szeretek kísérletezni :)


Ami a mozgást illeti, ha javasolhatok, nagyon jó a pilates, ami a mélyizmokat dolgoztatja, és relaxál is, nagyon jól fogod közben és utána érezni magad. nekem ezt kifejezetten ajánlották, mert a hasfal izmait is megerősíti, persze ehhez rendszeresen járni kell.


jaaa és a legfontosabb: ezek mind csak akkor használnak, ha hiszel benne, és pozitívan gondolkodsz :) tudom, hogy ez eleinte nehéz, de muszáj! na nem okoskodom tovább... :)

234. hope4 (válaszként erre: 233. - 2b12091acd)
2011. aug. 2. 12:23

Szia!

Köszönöm. Nekem is az a szándékom, hogy életmódváltoztatást érjek el az étkezéssel és több mozgással. Sok olyan sorstársunk bejegyzéseivel találkoztam már, akik pozitív tapasztalatokról számolnak be ilyen módszerekkel. Ha ez esélyt ad, akkor meg kell próbálni, csak nem könnyű elindulni így az elején... Az oldalt láttam már magam is, nagyon hasznos (és persze elrettentő is :D)

Azt reméltem, hátha ennél kézzelfoghatóbb információt találhatok, de úgy látszik ehhez keresnem kellene egy étkezési tanácsadót, aki segít. Mindenesetre nagyon köszönöm!

233. 2b12091acd (válaszként erre: 232. - Hope4)
2011. aug. 1. 09:53
Szia! Nekem tavaly volt a műtétem, és utána elhatároztam, hogy megpróbálok az endometriózis ellen tenni az étkezésre való odafigyeléssel és mozgással. Szerintem a diéta nem konkrét ételeken alapul, inkább arra kell figyelni, hogy miből egyél többet, és mi az, amit kerülj. az egész a hormonokon alapszik, "hormonkiegyensúlyozó" ételeket kell enni. Ezen a weboldalon találsz egy listát az ételekről: [link]
232. hope4
2011. júl. 26. 14:56
Szervusztok! Sajnos én is küzdök az endóval. Nemrég kiderült, hogy kiújult, ráadásul olyan egy-másfél hónap alatt 5x4 cm-re nőtte ki magát, ami miatt ideiglenesen leállították a lombik projektünket is. Most két hónapig Visanne-t kell szednem, utána UH, ami alapján majd eldől, hogyan tovább. Nagyon nem akarok még egy műtétet (de persze, mintha bárki is akarna :(((...) Sok helyen belebotlottam már az endo diétába, de nem találom a leírását. Hallottam, hogy külföldi a könyv, mit tudtok róla? Kipróbálnám a diétét, hátha segít, amúgy is jó lenne még fogynom. Hogy juthatnék hozzá a leíráshoz, vagy milyen szakembert érdemes felkeresni ez ügyben? Tud valaki segíteni?
231. Hecso (válaszként erre: 230. - Zsuzska0610)
2011. jún. 2. 19:55

:) Kösz Zsuzsa!!

Nagyon kedves tőled ,hogy írtál!! Jó ilyeneket olvasni!:)

Igyexünk :)!

Sok kellemes pillanatot kívánok!! :)

230. Zsuzska0610 (válaszként erre: 226. - Hecso)
2011. jún. 2. 07:57

Szia!

Nem kell várni a babaprojekttel, mert a Visanne tele van sárgatesthormonnal, ami fenntartja a terhességet, tehát nem félj attól, hogy rosszat teszel a gyógyszerrel a babádnak!

Egy percet sem várnék!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Sok sikert, remélem mielőbb kezedben tarthatod a kis Picúrt!!!

Szép napot!

229. Hecso (válaszként erre: 228. - Viki8110)
2011. jún. 1. 17:53

Szia Viki!

Sajnos a gyógyszerem elfogyott....már 1 hete.....Egy kicsit extrém jelenleg helyzetem...Köszönöm a leveledet,bíztatásodat!

Bízom abban hogy rendben lesz minden!....most már tényleg a babának kell jönnie!..nagyon szeretnénk már 7 éve...! :)

2011. jún. 1. 09:11

Kedves Hecso!

Szerintem mielőtt abbahagyod a gyógyszert vizsgáltasd ki magad, hogy tutira menj, azt olvasatm egy könyvben, ha csak nagyon minimálisan is, de megmarad az endometriózis, már nem jön össze a baba, vagy vetélést okoz.

Mindenesetre sok sikert kívánok a babához!És bíztatásként:nekem minden ismerősöm aki endometriózisos volt, gyógyszeres kezelés utáni első hónapban terhes lett és már mind boldog anyuka!!!!

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook