Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy érhetem el, hogy lányom többet (sokkal többet) igyon? fórum

Hogy érhetem el, hogy lányom többet (sokkal többet) igyon? (tudásbázis kérdés)


2008. jún. 17. 13:51
Szopókás üvegben víz, ásványvíz, valahol legyen elérhető helyen neki, és ne kínáld, lehet, hogy magától kipróbálja. Észreveszi, hogy ott van, és kiváncsi lesz rá. Aztán meg majd rászokik. :-) Nálunk ez bevált. Amúgy a sok gyümölcs, meg levesek is mind folyadéknak számítanak. Nálunk a citromos víz is nyerő.
2007. nov. 13. 18:13
Gyümölcsöt sokat eszik, almát, mandarint...
8. d@nu
2007. nov. 13. 18:04
Esetleg megpróbálhatnád a lányodat más módon folyadékbevitelre ösztönözni, pl. leves, lédús gyümölcs vagy ilyesmi. Lehet, hogy egyszerűen csak nem szomjas és emiatt nem érzi szükségét az ivásnak.
2007. nov. 13. 17:47
8o) ha jobban belegondolok ki is kérné magának, ha cumisüvegből akarnám itatni. Van egy fél éves kisfiam, múltkor sétáltunk és Leventét ki kellett venni a babakocsiból. Nati lányom meg este lévén kicsit fáradt volt ezért úgy vonultunk, hogy én vittem a kezemben a fiam, párom vitte Natit és tolta a babakocsit üresen - mondtam neki ültesse bele a leányzót. Erre elkezdett sírni, hogy ő már nem kisbaba...
6. kandi (válaszként erre: 5. - Elviracska)
2007. nov. 13. 17:44
Csak pohárból, persze van neki szívószálas pohara is, de nem nagyon dobja fel az sem. 2 éves 4 hónapos
5. Elviracska (válaszként erre: 4. - Kandi)
2007. nov. 13. 17:35

Igen ismerős hidd el,de épp ezért mondtam nem szabad erőltetni...hisz ha erőlteted ugysem érsz el semmit esetleg jobban megutáltatod vele,az meg végképp nem volna jó...

Most ez egy időszak,majd fog inni ,valószinű most ennyit követel a szervezete,van felnőtt is aki csak ennyit bír meginni....

Amugy mennyi idős a kicsikéd?

Cumisüvegből iszik amit iszik?

4. kandi (válaszként erre: 2. - Elviracska)
2007. nov. 13. 17:30

Kínálom kínálom, de a válasz határozott nem. Végigsorolom a választékot: gyümölcstea, 100% almalé, víz, kakaó, de ő nem szomjas.

Érzi? Nem tudom előfordul olyan, hogy csak az étkezésekhez iszik 1-1 pohárral azon kívül semmi. Szerintem ez nagyon kevés.

2007. nov. 13. 17:26

Szia!

Nem tudom, mivel szoktad őt kínálni, én cukor nélküli gyümi teát adok az enyémnek, ha nem akarja simán teszek bele egy ki 100%- os gyümölcslét, vagy egy kis szörpöt. Most már majdnem 2 éves és követeli is, hogy tegyek bele. Inkább cumisüvegből iszik a fiam, de ha meglátja, hogy pohárból iszunk, ő is akar, a szívószál és a szopókás üveg is nyerő lehet.

2007. nov. 13. 17:26

Szerintem ,ő érzi mennyi folyadékra van szüksége,majd fog inni ,nem szabad erőltetni...

De ha mégis szeretnéd ,hogy többet igyon ,probáld kitapsztalni mi is az amit szivesebben fogyaszt ,akár natúr gyümölcslé ,akár tea félék,vagy bármi,csak van amit szeret jobban,kináld meg többször...

2007. nov. 13. 17:20
Hogy érhetem el, hogy lányom többet (sokkal többet) igyon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook