Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai beiratkozás fórum

Óvodai beiratkozás (beszélgetős fórum)


2011. okt. 28. 15:10
Ja,más óviról is írhattok,hogy kicsit tájékozottabb legyek!
2011. okt. 28. 15:10
Sziasztok!Elsősorban székesfehérvári Anyukák véleményét várnám!Óvódai beíratkozást mikor célszerű megejteni?Kislányom másfél éves,bölcsibe nem szeretném vinni,itthon maradok vele.vélemény a Palotavárosi óviról?Mert ide tartozunk és ez lenne a legegyszerűbb,ha másfél év múlva ismét dolgozni megy Anya.Előre is köszönöm a segítséget!
19. 04de31da95 (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2011. szept. 25. 18:35
köszönöm a segítségedet! :)
18. trapiti (válaszként erre: 16. - 04de31da95)
2011. szept. 25. 14:59

A nagyot is megpróbálhatod bölcsibe, nem nagy az esély, de ha találsz helyet, akkor utána könnyebben felveszik oviba... általában legalábbis.


Az ovis beiratkozások május elején szoktak lenni, egységesen minden önkormányzati oviban.

17. 04de31da95 (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2011. szept. 25. 14:53
amúgy mikor vannak a beiratkozások? Nagyjából egy időben van mindenhol, nem?
16. 04de31da95 (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2011. szept. 25. 14:53
ez a bölcsi esetében (a kisebbiknél) megoldás lehet. Köszi az ötletet, ezt is megfontoljuk! :)
2011. szept. 25. 10:00
A másik lehetőség, hogy a mostani lakóhelyeden iratod be Őket, és amikor oda felvették, kérde az átvételt költözés miatt. Ha lehet így időzíteni...
14. trapiti (válaszként erre: 7. - 9536810fa1)
2011. szept. 25. 09:58

Hát a segítőkészséggel kapcsolatban azért vannak kételyeim...

Amikor úgy alakult, hogy másik ovit kellett keresnem, két kerület összes óvodájával, vezetőjével beszéltem, beleértve az egyházi ovikat is. Több mint 20 ovival. Ezek közül egy volt amelyik két hétig hitegetett, hogy felveszi a gyereket, majd közölte hogy bocs, mégsem (egyébként egy Katolikus ovi), és egy önkormányzati ovi vezetője mondta, hogy segíteni akar, ha nem találok más emgoldást, felveszi, de 34. lenne a csoportban.

Ezek után jutottam el a mostani ovinkhoz, ahol valódi segítőszándékkal találkoztam.

13. trapiti (válaszként erre: 11. - 04de31da95)
2011. szept. 25. 09:54
A hivatalos beiratkozás előtt szerintem nem sok mindent tudsz tenni. Max. tényleg beszélni több óvodával, hogy hogyan állnak hozzá, de ahhoz szerintem nem kell itt lakni. Viszont nyílt napokra érdemes feljönnötök, hogy ne látatlanba válassz ovit.
12. 9536810fa1 (válaszként erre: 10. - 04de31da95)
2011. szept. 25. 09:43

Nem gondoltam, hogy bunkó vagy.... sőt semmit se gondoltam, tapasztalatot írtam... bocsi, ha nálad ez már amúgy is alaptudás volt. :)

Sok sikert!

11. 04de31da95 (válaszként erre: 8. - Anyuci91)
2011. szept. 25. 09:43

köszönöm!


szerintetek az idővel hogy állunk? Nem lesz későn jövő tavasszal elindítani ezt az egész beiratkozás témát? (100 km távolságból kissé nehézkesen menne.)


Jobbak lennének az esélyeink, ha már most ősszel visszaköltöznék és elkezdenék mocorogni a témában az illetékes önkormányzatnál?

10. 04de31da95 (válaszként erre: 7. - 9536810fa1)
2011. szept. 25. 09:41
tudok bunkó lenni, de nem akkor ha nekem kell valami :) tisztában vagyok vele, hogy a gyerekeim 5 éves koráig az állam semmire sem köteles... :S
9. 04de31da95 (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2011. szept. 25. 09:39

talán ez lehet egy megoldás, hogy addig járom a belső kerületi intézményeket, amíg valahol nem találok helyet? Hm. Nem rossz ötlet!

A munkahelyem is a XI. kerületben van amúgy.

2011. szept. 25. 09:11

Eléggé sok nehézséggel kell szembenézni az óvodai és bölcsödei beíratkozást követően, ahol fogtok lakni abba az intézménybe próbáljátok meg beíratni a gyermekeket, de az Önkormányzati Hivatal e témában köteles felvilágosítást adni és tájékoztatni a szülőt mi is várható és mire számíthattok egyáltalán nem árt, ha tájékozódsz.

Remélem sikerül megoldani ezt a problémát. Üdv.Ágnes

7. 9536810fa1 (válaszként erre: 4. - 04de31da95)
2011. szept. 25. 09:05

Ideiglenes lakcímed, tartózkodási helyed is számít, de az legyen. Nagyon sokan nem élnek, nem tudnak élni az állandó lakcímükön.


A másik... senkinek semmi nem kötelező, se a vezető óvónőnek, se senkinek, tehát ha akarsz valamit, akkor kérsz... összeszeded a gondolataidat, hogy miért és hogyan és miért éppen ide... és azt tálalod, és kééééééééééééééred, hogy segítsen, mert nincs más lehetőséged.

A tapasztalatom, hogy segítségkérést nem szoktak elutasítani (hehe, én se szoktam! :))) !

Ha a vezető óvónővel nem boldogulsz, akkor még mindig léphetsz eggyel feljebb, az önkormányzat felé... levélben... kérni-kérni-kérni... méltányosságot... bármit... :)

6. trapiti (válaszként erre: 4. - 04de31da95)
2011. szept. 25. 09:02

Az is egy lehetőség, hogy olyan kerületbe viszed, ahol kevesebb a gyerek és nincs akkora zsúfoltság.

Mi a XV. kerületben lakunk, itt szörnyű a helyzet, a IV. kerületbe jártunk bölcsibe de ott is csak alapítványiba vették fel. Az ovit is ott kezdtük, de nem vált be. Nagyon nehezen találtam másikat, a végén a VII. kerületben lett helye, és az derült ki, hogy ott szinte mindegyik oviban van hely, 22-24-es csopoprtlétszámok vannak.


Esetleg a munkahely közelében?

5. trapiti (válaszként erre: 3. - Minden név foglalt)
2011. szept. 25. 08:58

Ez így van, bár az is igaz, hogy az óvodába ha jól tudom elsősorban az óvodaköteles korú és a körzetben lakó gyerekeket kell felvenni.

A bölcsinek még ennyi kötelezettsége sincs...

4. 04de31da95 (válaszként erre: 2. - Trapiti)
2011. szept. 25. 08:56

köszi! Igen már ez is megtörtént, sajnos ott is élből elutasítottak az állandó lakcím hiánya miatt:(

XI. kerületbe szeretnénk visszaköltözni.

2011. szept. 25. 08:52

Manapság már oda járatod a gyerkőcöt ahová akarod. Ha akarod messzire is elhordhatod, de az ugye költséggel jár. Ugyan úgy jogod van ovit választani mint házi orvost, vagy bármit.

Állandó lakcim nem szükséges, hogy budapsti legyen, még talán tartózkodási hely sem.

Ezt azért mondom mert én is oviban dolgozom, csak vidéken, és jár hozzánk olyan gyerek aki állandó lakcimmel az ország másik felén van bejelentkezve.

2. trapiti (válaszként erre: 1. - 04de31da95)
2011. szept. 25. 08:45
Ha tudod nagyjából, hogy melyik környéken fogtok lakni/dolgozni, a legjobb ha felveszed a kapcsolatot a kiszemelt óvodákkal. Nem minden gyerek jár a körzeti ovijába...
2011. szept. 25. 08:12

Sziasztok!


Tapasztalatra, véleményre, tanácsra lenne szükségem!

Jelenleg egy vidéki nagyvárosban élünk, itt vettünk lakást, ellenben tavasszal visszaköltözünk Budapestre. Mivel egyelőre nem tudjuk eladni ezt a lakást, albérletbe fogunk menni pár évre Budapesten. A probléma ott kezdődik, hogy a 2 éves lányomat óvodába, a 10 hónapos fiamat pedig bölcsibe kellene íratnom jövő ősztől....


Hogy induljak neki? Ahogy nézegetem az ovik és önkormányzatok leírásait, mindenhova állandó lakcímet kérnek. Pár évig még tuti nem lesz állandó lakcímünk Budapesten, max tartózkodási címünk.

Nézegettem csanákat is, nos az kizárt, hogy tudjam a 2 gyereknek finanszírozni az uszkve 150.000 ftos havi bölcsődei és óvodai elhelyezését.

Dolgozni mindenképp vissza kell mennem.


Hogy induljak el ezen az úton? Segítsetek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook