Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megtörve - család, háttér, szeretet nélkül.... Hogy lehet így élni? fórum

Megtörve - család, háttér, szeretet nélkül.... Hogy lehet így élni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
189. Viki49 (válaszként erre: 188. - A6bc29c843)
2012. okt. 13. 10:02

Öt éve vagyok özvegy. Kilenc éve a férjemmel felvettünk a házunk (pici kulipintyó)felújítására jelzálogkölcsönt. Azt ugye fizeni kell, és miután megtörtént a tragédia, két lányom örökölte jogszerint a ház és a vele járó jelzálogkölcsön felét. A hagyatéki eljárásban tudomásul is vették. Egészen 2011-ig én törlesztettem, de el kellett mennem nyugdíjba és több hónap után már nem tudtam az egész törlesztő részletet fizetni, mert teljesen eladósodtam. Ekkor fel mertem vetni, hogy mostmár ők is fizessék az őket illető részt. Óriási sértődés lett belőle, nem állnak szóba velem és az unokáimat sem láthatom.

Igen, tudom, hogy én is elmehetnék hozzájuk, de mozgássérült vagyok,járműre nem tudok felszállni.

188. a6bc29c843 (válaszként erre: 187. - Viki49)
2012. okt. 12. 22:00
Mit tettél? :S
187. Viki49
2012. okt. 12. 21:54
Úgy látom, hogy elakadt a téma. Érdekelne, mit tennétek, ha kitagadna s saját családotok?
2012. jan. 1. 06:11
Legyen mindenki boldog 2012-ben, aki erre a fórumra írt, és azok is akik valamiért megtörtek lelkileg, de nem tudtak írni!!!!!
2011. dec. 24. 13:50
Áldott Karácsonyt kívánok Mindenkinek!
2011. dec. 24. 07:56
Békés fa állítást mindenkinek, senki nincs egyedül, a karácsony jósága elér mindenkit...puszi
2011. dec. 14. 04:58

Sziasztok!

Azért teljesen nem értek egyet az előttem szólókkal. ételezzünk fel ideális esetet, hogy egészséges az illető, akkor is ott van a saját szülői háttere, ami egy életre irányt mutat, meghatározza az alapvető szokásokat, jön a másik fél más szülői körből, és biztos vagyok benne, hogy nem lesz teljes a boldogság hosszú távon, alkalmazkodnak egy ideig, de szépen lassan mindenki visszatér az alapokhoz, és újra önmaga lesz, mindkét fél akaratán múlik a boldog párkapcsolat?....hm...az egyik alkalmazkodik a másikhoz, mindkettő nem tud egymáshoz, mert akkor megint nincsenek összhangban....nincs unalom, munkahelyi, pénzügyi gond, mert mindkettő a megoldásban egyformán gondolkodik? akik ilyen párkapcsolatban élnek, azoknak gratulálok, a többség nem ezt éli meg, és a férfi-női biológiai különbség miatt ezt véleményem szerint nem is lehet hosszútávon így megélni...

182. 25d4b44717 (válaszként erre: 181. - 706217a8a2)
2011. dec. 13. 21:19
Ez igaz :-):-)De még az Univerzumra is.
2011. dec. 13. 17:28
"Hiszen mindenki csak olyan életet élhet, amilyet csinált magának. Tehát mind emocionális, mind racionális szempontból azt kapja vissza, amit beletett az életbe."
180. 25d4b44717 (válaszként erre: 179. - 706217a8a2)
2011. dec. 3. 19:43
Ez szép,csak olyan negatívos: -((
2011. dec. 3. 19:17

Eljön egy idő mindenki életében, mikor úgy tűnik, a szeretet elmegy, mikor semmi nem akar jóra fordulni, jön, jön egy idő, mikor nem találod a helyed, minden ajtó, amit kinyitsz, úgy tűnik, az arcodba csapódik. Ekkor kell valaki, akibe kapaszkodhatsz, mikor elhagy minden hited.


Gyilkos elmék c. film

178. 25d4b44717 (válaszként erre: 177. - Judith.budapest)
2011. dec. 3. 16:40
Az, hogy ki kit tesz boldoggá, kettőn múlik. A boldogságért intenzíven tenni kell mindkettőnek.Sűltgalamb várás nem vezet célra e témában :-)
2011. nov. 28. 06:02
Mona csak gratulálni tudok! Nekem abszolút példát mutattál! Kívánom, hogy találd meg a boldogságodat mielőbb bármiben, nem muszáj annak pasinak lenni, kevés pasi teszi hosszútávon boldoggá a nőket, szépen a fejünkre nőnek, mert ők az erősebbek, meg lustábbak, Mona te leráztál magadról egy nagy koloncot-:))))
2011. nov. 12. 18:05
Napról-napra. Úgy kell felfogni, mint egy túlélő tábort. Csak a mai napra kell gondolni, a holnapra nem. Csak a mai napot kell túlélni óráról órára. Aztán este átgondolni és aludni. A holnap meghozza úgyis a maga gondjait. És kezdeni előlről... Egyszer úgyis kisüt a nap, csak vegyük észre!
175. 04e95f637a (válaszként erre: 173. - <Mona>)
2011. nov. 12. 18:02
Hurrá, akkor ezek szerint sikerült egy rossz korszakot lezárnod! Ritka, aki meri vállalni az egyedüllétet, én őszintén gratulálok! :-)
174. 25d4b44717 (válaszként erre: 173. - <Mona>)
2011. nov. 12. 17:59
Nagy igazságok :-)és néha azért jó kicsit bolondnak lenni is:-):-):-)
173. <Mona> (válaszként erre: 172. - D78af6978e)
2011. nov. 11. 01:41

Koszonom szepen!Aranyos vagy!

Tudod ma mar ertem azt a mondast,hogy amibe nem halsz bele,az csak megerosit.Igy van!


-Es innen uzennem minden hezitalo rossz kapcsolatban tengodo embernek,hogy ne adja fel!Es ne feljen az egyedul lettol,a holnaptol!!!Mert nincs miert.Igaz nehez,ezt nem tagadom,de akkor mar inkabb egyedul,mintsem tarsas maganyban,vagy kiszolgaltatva elni!


Az elet amugyis eleg nehez.Nem kell,hogy meg pont a parunk,(akivel azert vagyunk,hogy szeressen minket,es mi viszont)bantson.Bant eleget minket embereket az elet,a sors,kinek hogy tetszik.


Es amit nagyon megtanultam,hogy csak mi magunk vagyunk,akik segiteni tudunk sajat magunkon,es felelosek vagyunk a sajat sorsunkert,boldogsagunkert.Lehet hibaztatni barkit(masokat,magunkat,a korulmenyeket)...egy darabig.Utana vagy tanul az ember az into jelekbol vagy nem.Ez mar mindenkinek az egyeni dontese.

Szoval a boldogsag az ember sajat kezeben van.Senki nem fog bekopogtatni az ajton,hogy "hello,jottem szeretni teged" vagy akarmi.


A masik,hogy a kesobbiekben figyeni kell az into jelekre,es ha van ilyen,jobban valasztani.Ha nem meg ugyan abba a falba veretni a sajat fejunket,a mi "engedelyunkkel":)


Es meg arra is rajottem,hogy a penz,az nagyon nem minden,sot,semmi.Jon-megy.Az igazi ertek,az maga az elet.Az elmulasztott,rosszul eltoltott eveket senki nem tudja visszaadni,viszont a tapasztalast,az uton megszerzett bolcsesseget se tudja elvenni senki se.


Na,hogy meg egy kozhelyet irjak:D Ha egy ajto bezarodik,kinyikik egy ablak.Ez igy van!!!


Nem kell felni!Az elet mindig tartogat jot is.Nezo pont kerdese!Felig ures vagy teli.Az egyedul letben az a jo,hogy az ember magara tud figyelni.Tud fejlodni.


Meg azt csinal amit akar.Szabadsag!:)Ha olyan kedvem van olvasok,netezek,setalok csak ugy bele a semmibe.Nezelodok,az embereket,a hazakat,a hullo faleveleket...akarmit.Szep dolgok am ezek.


Persze egyedul elaludni nem jo erzes,es en is azert vagyok ilyen "tokos",mert van par baratom,akik tartjak bennem a lelket.:)

Ezert nem erzem magam maganyosnak,elveszettnek.

Max.egyedul vagyok,az meg egesz mas.


Most ez van.Igyekszem igy felfogni,es regeneralodni.


Az egyetlen dolog ami nehez ugy,az a szex:D Nem fogok hazudni(eddig se tettem)hianyzik.Na bumm!Kibirom.Majd ha lesz,annal jobban fogom ertekelni.Es csak olyannal,aki arra erdemes.Ha valakit erdekel,majd ezekrol is irok a kesobbiekben.


Puszi nektek lanyok!Es koszonok mindent!Minden jo szot,levelet,es jelet!:)


Es az elet szep,csak elni tudni kell!:)

(persze amikor a derkem meg a kezem majd leszakad a nagy konderoktol,akkor nem igy gondolom:D)

2011. nov. 11. 00:18
UGYES VAGY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!GRATULALOK ES NAAAAAAAGY OLELES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
171. <Mona>
2011. nov. 10. 22:00

Ja,es nem volt netem azert nem irtam.

De koszonom az erdeklodest!Jol esik:)

170. <Mona> (válaszként erre: 168. - Judith.budapest)
2011. nov. 10. 21:57

Koszonom.Sokkal jobban.

Elkoltoztem a kozos alberletbol.Egy ideig kulon szobaban laktunk,de nem ment.Nekem nem.Nem birtam az atlatszo jopofizast,kerulgetest.

O persze nem akart elkoltozni,mert az maceras,meg sokba van.Rohej!

En meg gondoltam egyet,es amig o dolgozott kerestem masik lakast,osszeszedtem a dolgaimat,felmondtam azt az alberletet,mert az en nevemen volt,es elkoltoztem.Ott hagytam neki a felmondas utani egy honapot.Nem akartam tovabb macerazni.Meg ugye tobb is veszett Mohacsnal...


Most nyugi van.Ez a lakas kisebb is,olcsobb is.


Es ne nevessetek ki,de kerestem plusz munkat is.Hetvegente kisegito-mosogato vagyok egy kozeli kifozde,pizzazo szerusegben.Nem konnyu melo,de plusz penz,es meg kajat is kapok boven.Kesobb ha jol megy hatha elorebb raknak.Bizom benne,vagy majd keresek mast,ha lesz ra idom.Most meg jo,mert gondolkodni sincs erom:)


A hazimunka sokkal kevesebb lett.Magamra takaritok,mosok.Foznom se kell,csak ha valamit nagyon megkivanok.


Egyenlore ez a helyzet velem.


O meg orjong:D Nem tudja,hogy hol lakok.Emailben szokott irni,mert a szamomat is lecsereltem.


Amugy meg nem tudom mit pattog?!

Oruljon,hogy nem hereltem ki!:)

2011. nov. 6. 09:17
megfogyva bár de törve nem, él nemzet e hazán :-):-)
2011. nov. 5. 05:19
hogy vagy Mona?
2011. nov. 2. 10:32
Lehet, de nem érdemes.. ...
2011. okt. 10. 17:01
Alighanem szeretet nélkül élő van itt. Ő igazán tudja hogyan lehet így élni.
165. Muraja (válaszként erre: 162. - D78af6978e)
2011. okt. 10. 09:39

No en csak azt akartam evvel mondani hogy te magyar vagy ugye ? no akkor ha van bened kis önbecsulet ..erted?

Es hidd el az angolom is a tiedenel sokata jog .

Szep napot es gondold el hogy honnan jösz es ki vagy mielött olcson eladod magad. Hozzad hasonlok teszik hogy a magyarok image ilyen amilyen.

164. <Mona>
2011. okt. 10. 07:09

Sziasztok!


Kezdenem azzal,hogy nem igazan ertem mi tortent itt a forumon.

Demoon,nem ertem mire irtad,hogy atugrottam a hszeidet?!Mikor pl az 5,19,29 esekre mindre irtam rogton,utana meg nem irtal a temara semmit se erdemben.Arra meg,hogy midet hova dugod es kinek hanyszor stb,azt had ne kommentaljam!

Ha ti ugy ereztetek,hogy ennek a temanak itt volt helye,es ide irtatok le,tolem oke,nekem 8,vegulis volt hely,ez igaz,de reszemrol erre nincs mit irni.A ti dolgook volt,ha igy lattatok jonak hat passz.

Amugy nagyon sok levelet,meg hsz-t is kaptam,amiket ez uton is nagyon koszonok.Teny es valo nem valaszoltam mindre,erdekes modon senki se reklalamalt,pedig sokan,sok energiat fektettek egy-egy levelbe.Viszont nekik is innen uzennem,hogy koszonom a velemenyeket,ha nem is volt erom mindre valaszolni,nagyon is figyelmesen elolvastam oket,es atgondoltam a tanacsokat,tapasztalatokat!

A tobbit meg,hogy epp mi van velunk azota,azt altalanosagban leirtam,ha nem is egyenkent valaszolva,amolyan helyzetjelentes kent.


Reszemrol semmilyen itt fent forgo vitaba nem szeretnek belefolyni,mert epp masra kell az energiam,agyam,mintsem ilyen dolgokon vitazni,feleslegesen.Mindenkinek a jo erzesere bizom,hogy szerinte mi illik vagy mi nem egy ilyen forumban.

Meg egyszer koszonom,aki erdemben hozzaszolt a temahoz!Es elnezest kerek,ha nem valaszolgattam egyenkent,de nagyon is sokat jelentett amiket irtatok nekem!


Minden jot nektek a tovabbiakban!

163. andi6020 (válaszként erre: 162. - D78af6978e)
2011. okt. 10. 06:55
Te meg tanulj meg rendesen angolul, már bocsánat!
162. d78af6978e (válaszként erre: 161. - Muraja)
2011. okt. 9. 23:59
ezt annyira nem ertem..en megis mit??Leirtam egy velem megtortent parbeszedet...Aki ert angolul annak nem okoz nehezseget aki nem szotarazza ki..Egyszeruen felhaboritonak talaltam a hozzaallasukat..menjenek az msn-re vagy valami chatre ott beszelgessenek ilyen szinten..Es annyi volt a valasz hogy a foruminditot nem erdekelte az o velemenye..Kritikan aluli mar bocsanat.
161. Muraja (válaszként erre: 155. - D78af6978e)
2011. okt. 9. 22:32

Pardon de te ? ugye szinten magyar vagy ? no ez aztan sikerult...

Szerte szet az EU - ban van hasonlo peldaa hasonlo emberkekre mind , de kerlek miert gondolod hogy te megis ?

160. 25d4b44717 (válaszként erre: 159. - Judith.budapest)
2011. okt. 9. 19:36
és mi nincs?:(
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook