Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megvédenék egy kislányt! Hogy fogjak neki? fórum

Megvédenék egy kislányt! Hogy fogjak neki? (tudásbázis kérdés)


1 2
53. Rita 72 (válaszként erre: 52. - 83ff5144bd)
2011. okt. 17. 22:08
Remélem, nem lesz nagyobb baj belőle. Nem lehet tudni, hogy reagál a nő, mert ha esetleg tényleg idegbeteg, rossz vége is lehet.:-(
52. 83ff5144bd (válaszként erre: 51. - Rita 72)
2011. okt. 16. 23:03
annyit tudunk, hogy hova jár a kislány.. így a védőnő mondta, beszél az adott iskola védőnőjével.. és majd meglátjuk hogy megy tovább az ügy... azóta 1x láttam őket, kb 2 hete abszolút nem is találkoztam se a nővel,se a kislánnyal.. uh többet egyelőre nem tudok.. ha tudok valamit,megírom :)
51. Rita 72 (válaszként erre: 50. - 83ff5144bd)
2011. okt. 16. 21:58
Szia! Van valami fejlemény? Mit mondott a védőnő?
50. 83ff5144bd (válaszként erre: 49. - Imanart)
2011. okt. 3. 00:26

Szerdán viszem a lányomat védőnőhöz, akkor személyesen is beszélek a védőnővel...

tudom,hogy az is lehet,hogy az anya is kezelésre szorul.. de sztem az illetékesek tudják a megfelelő lépéseket.. a védőnő úgy tűnik tudja kiről van szó...

többen mondták,legyek óvatos,mert akár a gyerekét is bánthatja ha feldühödik.. de amíg nem tudja,és háta mögött történnek a dolgok,addig nem lehet gond..

am ha nem én szólok,szól a gyerek tanárnője,ha mer.. mert ilyen lelki terrornak a suliban is van nyoma.. szegény kislány teljesen össze van roppanva lelkileg..

am kérdezősködtem.. állítólag a nő jól menő fodrász volt,emellett zenészek testi-lelki "jó barátja".. de úgy lecsúszott,hogy átmenetileg anyaotthonba anyaotthonba kerültek, de onnan is el kellett jönniük.. uh most nem tom hol lakhatnak..

szerdán ha sikerül,beszélek a védőnővel... majd kiokoskodunk valamit.. aztán meglátjuk hogyan tovább... nem akarom hogy a kislánynak baja legyen, de ez sem élet, az is biztos... :S

2011. okt. 2. 18:18

Szia!

Az aggódásod sajnos balul is elsúlhet!!!

Erre is gondolni kell, mert egy valamilyen okból túlterhelt, stesszes , zavarodott fejű anyából , ha úgy érzi sarokba van szorítva akkor csúnya dolgokat is előhozhat az adott helyzet!

Kerülhet ez a kicsi lány sokkal rosszabb helyzetbe is ,nagyon óvatosan vágnék bele!

Valóban nem lehet tudni mi az oka a viselkedésének, de talán úgy kellene kezelni a problémát, hogy mindkettejüknek segítségre van szügsége!

Azt mondod anyaotthonban laknak vag laktak, már ez mutatja, hogy nincsenek túl jó helyzetben...

Nem találom jó ötletnek, hogy telefonon beszéltél a védőnővel, ezt én személyesen tettem volna...

De a legnagyobb gondd szerintem, hogy maga, csak a védönő tehetetlen, van beljelentési kötelezettsége, de nem nagyon tud hatékonyan tenni semmit, viszont gyakran fekdühödik a szülő (már ha az) és a mérgét miszerint őt figyelik azért hogy ,hogy bánik a gyermekkel a kislányon vezeti le... a gyámügy és a csaádsegítő talán tud tenni valamit de csak akkor ha (valószínüleg kell) tudnak az életkörülményeken is segíteni...

Sajnos a mostani élethelyzet ami uralkodik az egész országban nagyon sok családot sodor bele a szakadékba, hisz már amúgy is a szélén álltak!

Nagyon nehéz helyzet! és elismerésem, hogy felvállaltad, de benne van a rizikó, hogy ha megtudja az anya, akkor nem biztos, hogy boldog lesz:-()

48. 83ff5144bd (válaszként erre: 47. - 35120bc702)
2011. szept. 24. 14:57
sokat nem tudok róluk... mi 2 éve lakunk itt, néha csak alkalmanként látom őket, néha minden nap.. de csak látom.. olykor hallom.. a nő a nagyobbik lányához jön legtöbbször, néha csak 1-1 ismerőshöz... apukát sosem láttam, sztem nincs is... de mióta látom őket ebben a 2 évben talán 2 olyan alkalmat tudok összesen,amikor normális volt a gyerekével... a többi az mind zsörtölődés,durrogás, szidás volt.. nem csak itt a ház környékén, az utcán máshol is... uh.. el lehet képzelni...
2011. szept. 24. 14:43
És ez mióta tart? Mármint Te mit tudsz a családról?
46. Lullaby70 (válaszként erre: 44. - 83ff5144bd)
2011. szept. 24. 14:42
Persze ha anyaotthonban laknak, akkor már képben van a gyerekvédelem, és jó esetben van az anyaotthonnak pszichológusa is!
2011. szept. 24. 14:40
Nagyon jól tetted, hogy szóltál a védőnőnek! Remélem sikerül kideríteni a nevét a nőnek és siker valamerre előre lépni, mert szerencsétlen kislány biztosan sérült lelkileg ha így beszél vele az anyja (csak remélni tudom, hogy testi bántalmazásra nem került sor).
44. 83ff5144bd (válaszként erre: 41. - Lullaby70)
2011. szept. 24. 14:37
azt mondta,kár hogy nevet nem tudunk, így nem tud elindulni.. amint tudok nevet,szóljak.. neki is, és utána néz a dolgoknak(tippje már van,hogy ki,hisz sok anyukát ismer.. majd megnézi a papírokat,hátha az,akire ő is gondol) hétfőig kiderítem a nevét a nőnek! és azt mondta vagy neki, vagy a családügyiseknek jelezzem mindenképp! és köszöni hogy szóltam, és nem hallgattam... :)
43. 83ff5144bd (válaszként erre: 39. - Walnut)
2011. szept. 24. 14:34
mivel nevet nem tudunk,még ő sem cselekedhet... de mindenképp a családsegítőnek kell szólni,vagy rajta keresztül,vagy önállóan.. ha én megyek 1 lépést megspóroltunk... de azt mondta utána néz hétfőn mindennek! jó védőnénink van, ne aggódj! ő nem az a seggen ülős fajta! :)
2011. szept. 24. 14:25

Kedves fórumindító!

Az illető hölgy, vagy elmebeteg, v. valami más betegség kínozza a másik lehetőség pedig alkalmatlan a gyermeknevelésre és a kislányt állandóan félelemben tartja meg se érdemelte az anyja, hogy egyáltalán hozzábújjon. A másik lehetőség kezeltetni nőt. Ha mégegyszer meglátod, aki te magad tanúja voltál ennek a szörnyű jelenetnek jelentsd fel az illetékes hatóságnál.

Mindenképpen tegyél valamit, ha van rá lehetőséged és szurkolok sikerüljön kideríteni és kivizsgálni ezt az ügyet, mert biztosan a végtelenségig nem mehet így tovább. Üdv.Ágnes

41. Lullaby70 (válaszként erre: 38. - 83ff5144bd)
2011. szept. 24. 14:24
Mit reagált?
40. Walnut (válaszként erre: 38. - 83ff5144bd)
2011. szept. 24. 14:22
Igen, láttam (míg írtam a bejegyzésemet, akkor küldhetted el te is a tiédet) :)
39. Walnut (válaszként erre: 35. - 83ff5144bd)
2011. szept. 24. 14:21
Na látod, a rendszer príma működése már itt is kiütközik! A védőnőnek, mint a gyermekvédelmi jelzőrendszer tagjának kötelessége(!) lenne jeleznie az ilyen dolgokat (családsegítőnek, gyámügyesnek), ha már egyszer a tudomására jutottak. Helyette - ha jól értettem - neked adta át ezt a "hálás" feladatot :-S
38. 83ff5144bd (válaszként erre: 37. - Walnut)
2011. szept. 24. 14:21
jeleztem :) védőnőnek.. kb. 5 perce :)
37. Walnut (válaszként erre: 25. - Csigabaga)
2011. szept. 24. 14:18

Na azzal vitatkoznék, hogy "Ha elveszik a gyereket, az csak jó a gyereknek."


Lehet, hogy szerencséje lesz, és egy rokon magához tudja venni, vagy esetleg rögtön hivatásos nevelőszülőhöz kerül... bár a "szerencse" itt is relatív fogalom. De, hogy egy gyermekotthonba bekerülni mennyire szerencse?! Hát nem vagyok benne biztos, hogy ott aztán olyan jó nevelkedni... munkám egy részében (közvetve) ilyen - nevelőotthonban élő gyerekek sorsát kísérem figyelemmel... tudnék mesélni.


Mindenesetre szó nélkül hagyni nem lehet, amit a topikindító felvetett. Mindenképpen jeleznie kéne - akár a védőnőnek, akár a gyámügyön. Mondom ezt annak ellenére, hogy bár szerintem a gyermekvédelemben nagyon sok jó szakember (is) dolgozik, az egész gyermekvédelmi rendszerről, mint olyanról, megvan a véleményem :(

36. Krilion (válaszként erre: 26. - Geridina)
2011. szept. 24. 14:16
Valószínűleg igazad van, hogy nem vehetik el rögtön, még évekkel ezelőtt találkoztam ilyen esettel, én nem ezzel foglakozom. Viszont a védőnőnek mindenképp szólni kellene, és ha szerencséje van a gyereknek, akkor tesz valamit. Sajnos arra viszont én is láttam példát nem egyszer, hogy a védőnő be sem mer csengetni az ilyen szülőkhöz, a gyámhatóság meg hatóságilag kivonul, ha nagy a baj. A kismamaházas dolgot meg azért nem értem, mert oda rendszeresen jár védőnő, meg az ottani gondozóknak is figyelniük kellene, no, de ők nemigen tehetnek semmit közvetlenül, ők is csak szólhatnak a családsegítőnek, meg a védőnőnek. (anyukám több évig dolgozott kismamaházban)Max. a vezető figyelmezteti az anyát, hogy kiteszik onnan.
2011. szept. 24. 14:15
most hívtam fel a védőnőnket.. azt mondta, sejti kikről van szó, de még kérdezzek utána(ugyanis a nő nevét nem tudom)... és a családsegítőnél név nélkül tehetek bejelentést, de szóljak neki is,bármit megtudtam menet közben.. és megköszönte,hogy szóltam,és nem ültem a fenekemen...:)
34. 171925f409 (válaszként erre: 33. - 38c05a6ad0)
2011. szept. 24. 14:13
Bár úgy lenne de sajnos rengeteg ilyen van amiről mink nem is tudunk.((És még durvábbak is
33. 38c05a6ad0 (válaszként erre: 5. - 171925f409)
2011. szept. 24. 14:12
Egy anya ne legyen annyira ki, hogy ilyeneket mondjon a saját gyerekének!
2011. szept. 24. 14:11
Amúgy ha az utcán ennyire el meri engedni magát az a nő, akkor ott már komoly gondok lehetnek.
2011. szept. 24. 14:09
Ez, amit az anyuka csinál érzelmi bántalmazás.Ha tényleg úgy ítéled meg szerintem is családsegítő vagy gyermekvédelmi szolgáltatás. Nem hiszem, hogy azonnal kiemelnék a gyereket, de kötelezhetik az anyukát, hogy járjon be beszélgetni velük, hátha ez segít. Ha pedig nem, akkor persze komolyabb dolgokat is tehetnek. Itt legfontosabb a kislány érdeke. Én jelezném. Ahogy az anyuka viselkedik, az komoly hatással lehet a kislány jelenlegi és jövőbeli életére.
2011. szept. 24. 14:09

Hol az apa?

Csak selytem , hogy az anya tul feszult, idegei ki van.Nem a gyerekre haragszik.A gyereken vezeti le a feszultseget.

Tipelek a tul hajszoltsagra is.

29. csigabaga (válaszként erre: 24. - 171925f409)
2011. szept. 24. 14:08

Nagyon sokszor volt dolgom problémás kisgyerekekkel és igen, a feszültségtől robbanhatnéka van sokszor az embernek. De létezik akaraterő! Soha sem fajulhatnak el a dolgok! Soha..

Ott a sarok, be lehet állítani a gyereket. Határozottnak, következetesnek kell lenni. Mindig..

28. baybi (válaszként erre: 17. - 83ff5144bd)
2011. szept. 24. 14:07
én úgy hallottam anonim módon is lehet jelenteni ilyen dolgot!Kérheted,azt a dolgot,hogy ne nevesítsenek csak,hogy tudomásukra jutott!
27. geridina (válaszként erre: 17. - 83ff5144bd)
2011. szept. 24. 14:06
persze, bejelentheted névtelenül, vagy pedig aláírod, de a bejelentésben kéred, hogy a neved elhallgatását kéred az anya elől
26. geridina (válaszként erre: 16. - Krilion)
2011. szept. 24. 14:05

A gyámügyre rögtön nem mehet. Ha megy is, akkor is átteszik illetékességből a helyi jegyzőnek, ő pedig felveszi először a kapcsolatot a családsegítővel, ha pedig a családsegítő is gondot talál, akkor veszik védelembe. Védelembe vétel alatt pedig ha gáz van, utána vehetik el tőle.


Én ezzel foglalkozom, bár nem közvetlenül

25. csigabaga (válaszként erre: 22. - 83ff5144bd)
2011. szept. 24. 14:05

Ha elveszik a gyereket, az csak jó a gyereknek. Ilyenkor nem fontos, hogyan érinti ez a szülőt. Megérdemli. Viszont a gyerek kaphat egy újabb esélyt a normális életre.

A legveszélyesebb az, ha az egészsége forog kockán a gyereknek. Mert ugye ilyen is gyakran előfordul, hogy nincs lezárva az ügy egy kis kiabálással. :(

24. 171925f409 (válaszként erre: 23. - Csigabaga)
2011. szept. 24. 14:04
De sajnos mikor az embernek elönti a "s.ar" az agyát akkor nem lát nem hall:((((Sok ilyen van
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook