Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 28. ciklusnapon érdemes már tesztet csinálni? (Vagyis a nem várt menstruáció első napján) fórum

A 28. ciklusnapon érdemes már tesztet csinálni? (Vagyis a nem várt menstruáció első napján) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
563. Kolli1987 (válaszként erre: 559. - Bibi03)
2012. jún. 18. 16:31

Szia!


Ez úgy van, hogy a te adataidhoz képest amikor magasabb hőt mérsz akkor van peteérésed. Ezért szokták azt javasolni, hogy egy hónapon keresztül csinálni mert akkor kb be tudod saccolni mikor van.

562. bibi03
2012. máj. 21. 12:45
Köszönöm az infókat! :)
561. CsillagTM (válaszként erre: 560. - Ágio8405)
2012. máj. 21. 00:28

egyetértek. annyival egészíteném ezt ki, h cicka helyett málnalevél tea (is) javallott. én pl. azt iszom, mert a cicka cisztásíthat.


gyógyfüvek (netről másolom be):



"Agnus castus D4, azaz barátcserje



Agnus castus, azaz barátcserje


Ha valakinek akármi baja is van a ciklusával, pl. túl hosszú, túl rövid, nincs peteérése vagy PMS-ben szenved, az elsö választás mindig a barátcserje (Agnus castus). Ez regulálja a ciklust, ha hosszú megrövidíti és beállítja, enyhíti a PMS-t és esetleg peteérést eredményez. Nem speciális, a ciklus általános javítására használják. Tea formájában 2-3 csészével fogyasztanak belöle az egész ciklusban. Tabletta formában hatásosabb és egyenletesebb a szedése, azért is, mert a barátcserje termésének hatóanyagai vízben nem oldódnak, így a tea nem olyan hatásos. A tea elkészítése: csészénként 1-2 teáskanálnyi bogyót leforrázunk és 10 percig állni hagyjuk.

A barátcserjének van még egy jótékony hatása: leviszi a magas prolaktin szintet, amely szintén felelös lehet a tüszörepedés elmaradásáért


A ciklus elsö napjától a mensig napi 1 tablettát kell szedni.

Rubus idaeus = málnalevél (Himbeerblätter)


Támogatja a peteérést, hosszú ciklusoknál elörébb hozhatja a tüszörepedést.

A terhesség utolsó heteiben fogyasztva fellazítja a medence izomzatát és megpuhítja a méhszájat, amivel elösegíti a szülést. Ezért nem ajánlatos a terhesség korábbi heteiben fogyasztani, viszont érdemes szedni a 37. hét után!

Tea vagy globulusok formájában fogyasztható a ciklus elsö felében a mens elsö napjától a tüszörepedésig.

Teából napi 2-3 csészényit kell inni az egész napra elosztva.

A C30-as globulusokból 1x 1-3 naponta


1 g hónapokig elég a globulusokból


Alchemilla vulgaris = palástfü (Frauenmantel)


A palástfü segíti a méhnyálkahártya felépülését a medence vérellátásának serkentése által és ezzel pozitívan támogatja a beágyazódást. Ezen kívül hatásosan alkalmazható PMS ellen is, azon az úton is, hogy palástfü teába áztatott törölközöt teszünk a feszülöen fájó cicikre. Különösen alakalmas túlsúllyal küszködök (mint PCOS-ban szenvedök) ciklusának szabályozására.


Tea vagy globulusok formájában fogyasztható a ciklus második felében a tüszörepedéstöl a mensig.

Teából napi 2-3 csészényit kell inni az egész napra elosztva.

A tinktúrából 2 x 7 cseppet kell fogyasztani. 20 ml hónapokig elég.


Ovaria comp


Ha a peteéréssel van baj, pl. a pé jóval késöbb jön, mint a normális 14. nap, akkor kerülhet bevetésre az Ovaria comp, ami több gyógynövénynek a keveréke. Ez a pé-t támogatja, az ösztrogénhez hasonló hatása miatt javítja a hüvelyi nyálka minöségét és mennyiségét és javítja a petesejt minöségét.


A ciklus elsö napjától a pé-ig 3x5 globulust kell szedni naponta.


Nem ajánlott a szedése a következö esetekben:

• allergiás vagy a méhek mérgére

• cisztásodásra hajlamos vagy

• már más ösztrogénhez hasonló szert szedsz, mint pl. Closylbegyl-t, mert a kettö együtt szintén cisztásodást okozhat

• endometriózisra hajlamos vagy (volt vagy most van endometriózisod)


Bryophyllum D4


Ha a luteális szakasszal van baj, tehát ha túl rövid a ciklus második fele (a normálistól eltérö 12-16 nap helyett csak 11 nap vagy kevesebb) vagy normális hosszúságú, de a mensi elött több napig pecsételö vérzés lép fel, akkor szedik a Bryophyllum D4-et (D4 = 4-szeres higítás). Ez progeszteronhoz hasonló hatású, megnöveli a ciklus második felének hömérsékletét, a luteális szakasz hosszát, megszünteti a pecsételést, támogatja a méhnyálkahártya vastagodását és ezáltal segíti a megtermékenyített petesejt beágyazódását.


A ciklus második felében, a pé után a mens kezdetéig kell szedni: 2x5 globulust naponta


Összetétele: csak Bryophyllumot tartalmaz


10g szintén hónapokig elég."


"A málnalevéltea hatásai és alkalmazása


A málna az egyik legfinomabb nyári gyümölcsünk, ám a málna levélből készült tea kiemelkedő szerephez jut a népgyógyászatban.



Hegyvidéki erdők, tisztások vadon termő növénye, amely ma már a kertekben is megtalálható.


A málnának legtöbbször csak a gyümölcsét fogyasztottuk, ám Nagymamáink még ismerték a málnalevél gyógyhatását is.


A fiatal zsenge hajtásokban található cserzőanyag a flavonoidok adják a fő hatóanyagát.


Magában a gyümölcsben található C,A, és B vitamin is, és több ásványi anyag.


A levélben is találunk értékes cserzőanyagot, ami miatt alkalmas gyógynövényként alkalmazva is.


Teája a népgyógyászatba régóta ismert, hatásos a vese és hólyag bántalmak ellen, ezen kívül izzasztó hatású is, ami egy megfázás idején lehet nagy segítség.



Csökkenti a vércukor szintet, így cukorbetegségre is ihatjuk. Állapotos kismamáknak segít leküzdeni az émelygést, és csökkenti a vetélés kockázatát. Azok a nők, akik szeretnének teherbe esni és kisbabát szülni, már a terhesség előtt érdemes napi 2 dl málnalevél teát fogyasztani, mert javítja a terhesség esélyeit és a peteérést.


A terhesség végén szigorúan csak a 36. hét után a kismamáknak is javasolt a fogyasztása, mert segít a tágulásban, ám előtte mindenképp meg kell beszélni a fogyasztását az orvossal!


Vegyünk egy kanál málnalevél teát és forrázzuk, le 2 dl forró vízzel majd hagyjuk állni kb. 5 percig. Napi két pohárnál többet ne igyunk belőle, mert nagyon lecsökkenti a vércukorszintet, és más kockázata is lehet!"

560. Ágio8405 (válaszként erre: 559. - Bibi03)
2012. máj. 20. 23:58
Szerintem neked még csak a cicka kell a palástfü a beágyazodást segiti. A cickafark hátha segit. A hömérözésröl van sok info a neten. Amugy reggel kell mindig ugyanakkor és elsö mozdulatnak annak kell lennie. Szerintem amig nem jön meg legalább egyszer felesleges mivel eltarthat még jo ideig, ha meg lesz peteérésed akkor az ugyis kiderül rá 2 hétre mert akkor meg fog jönni.
559. bibi03
2012. máj. 20. 23:10

Sziasztok!

Tudna valaki tanácsot adni abban, hogy hogyan kell inni cickafark és palástfű teát? Annyit már megtudtam, hogy a ciklus első felében cickafark, második felében, peteéréstől pedig palástfű. De nekem 66 napja nem volt menstruációm, -a fogamzásgátló abbahagyása óta-, és peteérésem sincs, így azt sem tudom, mikor van a ciklusom első, és második fele. Aszerint kellene innom, ahogy normálisan lenne a ciklusom? Azért szeretném inni, hogy rásegítsek a peteérésre. Olvastam a hőmérős módszerről...mikor kell mérni, a nap mely szakában? És mit kell figyelni, mármint mekkora hőmérséklet jelent peteérést? Remélem valaki tud infoval segíteni. :)

558. h.wiki (válaszként erre: 557. - Zani)
2012. máj. 8. 19:48

Ajaj, van izgulás és félsz bőven!!! :-) Hanna baba :-)))

Nagyon édes a kis Emília, szépen növöget! Jól vagytok amúgy? Hogy telnek a napok?

557. zani (válaszként erre: 556. - H.wiki)
2012. máj. 8. 09:59

Na akkor mostmár biztos tele vagytok izgalommal :) én ilyenkor már úgy ültem otthon h minden rezdülést lestem, h mi volt ez.

mi lesz a neve? (ha nem titok)

tettem fel egy újabb képet.

556. h.wiki (válaszként erre: 555. - Zani)
2012. máj. 2. 18:09

Hello! Már tényleg régen voltunk. Velünk minden oké, már a 35.hétben járunk!:-)

Örülök, hogy jól vagytok, és hogy Emília ilyen jó kislány! Lesz mostani kép róla? Már biztos sokat változott!

555. zani
2012. máj. 2. 14:15

Sziasztok!


Régen jártam itt, de amint látom ti is. Mi újság veletek, hogy vagytok? Babák vannak már?

Emília lassan 5 hónapos, nagyon szalad az idő.. egy kis tündér, mindig mosolyog, jókedvű, ha nagyon belendül olyan édesen kacag :))


Kérdezted h mitől vannak az eltérések, nos a szívzörej nagy valószínűséggel a vérszegénység miatt van, de eszi a vasat és már nagyon jó színe van, és a súlygyarapodása is jól beindult, kis hurkás. 2-3 hét múlva megyünk kontrollra.

a vesemedence tágulat nem ritka jelenség, általában semmilyen teendőt nem igényel, mert kinövik a gyerekek.

554. Kriszti0711 (válaszként erre: 552. - Zani)
2012. febr. 16. 19:50

Sziasztok!


Én pont tegnap gondoltam rátok, de nem nagyon vagyok gépközelben.

Örülök, hogy jól vagytok:)

Már 2 hónapos Emília, hogy rohan az idő:D

553. h.wiki (válaszként erre: 552. - Zani)
2012. febr. 16. 19:26

És ezek a problémák mitől vannak/lettek? Remélem minden oké lesz!

Igen, kislányt mondtak eddig! :-) Már 24 hetesek vagyunk.

552. zani
2012. febr. 16. 19:21

Köszi h gondolsz ránk :)

Emília egy kis tündér. sokat mosolyog, már gőgicsél. mindenkit elvarázsol. nagyon figyeli a zenélős-forgós játékot. imád fürdeni.

már elmúlt két hónapos. jó a napirendje, éjjel csak egyszer kel fel enni, aztán reggel 5-6-ig alszunk.

valószínűleg vérszegény, ma voltunk vérvételen,holnap lesz eredménye.van egy kis szívzöreje, meg van egy 4 mm-es vesemedence tágulata. de ezek nem jelentős dolgok, csak kontrollra kell járni.


remélem ti jól vagytok!

hány hetes vagy már? tudjátok már h milyen nemű lesz?

551. h.wiki
2012. febr. 16. 11:27
Zaniéknál vajon mi újság? Emília már biztos nagyot nőtt...
550. h.wiki
2012. febr. 4. 09:51
Naplómban részleteztem az uh-t. Remélem mindenki jól van ebben a cidriben!
549. h.wiki
2012. jan. 30. 19:34
Na,holnap elmegyek egy uh-ra itt a közelben. Már kíváncsi vagyok! Utóljára 18hetesen voltunk.
548. h.wiki
2012. jan. 23. 13:51
Ma voltam a védőnőnél, minden rendben. Mondta, hogy most olyan feszes a hasam. Ez nem gond, igaz? Néha szokott ilyen lenni.
547. Kriszti0711 (válaszként erre: 546. - H.wiki)
2012. jan. 21. 14:51
Érezzétek jól magatokat:) Majd 1-2 képet kérünk ám;)
546. h.wiki
2012. jan. 21. 14:35

Hogy vagytok?

Csak benéztem, nemsoká megyek szépülni, aztán este bál! :-)

545. h.wiki (válaszként erre: 544. - Kriszti0711)
2012. jan. 18. 20:15
köszi, jó pihenést
544. Kriszti0711 (válaszként erre: 543. - H.wiki)
2012. jan. 18. 19:45
Na látod! Ne izgulj, rosszat nem fognak mondani neked:) És én sem!
543. h.wiki (válaszként erre: 542. - Kriszti0711)
2012. jan. 18. 19:26
:-))) 3x2 - vel kell szednem a drazsét, a mai adagot már bevettem, és tegnap este kettőt. Lekoppintsam, úgy tűnik, használ. köszi
542. Kriszti0711 (válaszként erre: 541. - H.wiki)
2012. jan. 18. 15:44
Én is szedtem, pedig szoptattam. Azt mondta a védőnő, hogy biztos ami biztos ráírják! Viki, nyilván nem ajánlanák neked, ha bajt okozna... Semmi baj nem lesz, nem egy vödör vodkát fogsz meginni:)
541. h.wiki
2012. jan. 18. 12:27

Elolvastam ezeket. A cseppnél írja, mivel alkoholt tartalmaz nem szedhetik terhes, szoptató nők, és gyermekek! Most akkor mi van???

:-(

2012. jan. 18. 11:29
Nyugodtan szedheted, semmi gáz nem lesz.
539. Kriszti0711 (válaszként erre: 538. - H.wiki)
2012. jan. 18. 11:29

Hát, nézed meg a neten:)


[link]



[link]

538. h.wiki (válaszként erre: 537. - Kriszti0711)
2012. jan. 18. 09:23
De gondolom a csepp és a drazsé hatóanyaga is ugyanaz?! Akkor szedhetem, ugye?
537. Kriszti0711 (válaszként erre: 536. - H.wiki)
2012. jan. 17. 21:34
A cseppet, igen?! Nekem a védőnő ajánlotta, de én hamar feladtam:)
536. h.wiki (válaszként erre: 535. - Kriszti0711)
2012. jan. 17. 21:15

Nekem is a cseppet akarta adni először, aztán mondta, inkább a drazsé, mert a csepp hamar elfogy és az íze sem valami isteni! :-)

Akkor végülis te is használtad, ugye?

535. Kriszti0711 (válaszként erre: 531. - H.wiki)
2012. jan. 17. 20:39

Én csak a cseppeket használtam, de az borzalom volt!

Most jut eszembe, hogy én mikor nagíon nem javultam beszedtem 2 doboz Multi Tabs Immuno-t na az segített. Terhesség és szoptatás alatt is mehet.

534. h.wiki (válaszként erre: 533. - Loretta30)
2012. jan. 17. 17:57
:-)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook