Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Herevisszér (varikocele) műtétről mit tudtok, mennyire eredményes? Mik a tapasztalatok? fórum

Herevisszér (varikocele) műtétről mit tudtok, mennyire eredményes? Mik a tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


13. ptamas
2014. jan. 13. 19:59

Sziasztok!

Nagyon sokat olvastam a fórumokat, műtét előtt álltam és igyekeztem minden információt beszerezni a műtétről. Voltak olyan kérdések is amelyeket kerestem, de nem kaptam rá választ, ezért én mindent megosztok veletek a műtétről és az utána lévő időszakokról. Először is 28 éves vagyok és rászántam magam (a párom is nagyon győzködött), hogy elmenjek egy urológus magánrendelésre egy általános vizsgálatok elvégzése céljából. A vizsgálaton kiderült, hogy herevisszér tágulatom van a bal oldali herémben ami olyan fokú, hogy minél hamarabb műteni kell. Búzaszemekhez hasonló apró csomókat lehetett kitapintani amikor a hasamra ráfeszítettem (fájdalmam nem volt). Nagyon megijedtem, Dr. Úr elmondása szerint spermavizsgálatra csak műtét után kb. 6 hónappal érdemes elmennem előtte nem, sőt műtét előtt sem látta értelmének. Tájékoztatott, hogy manapság a spermakép javítása céljából nem végeznek ilyen műtétet, mivel nagyon csekély javulást okoz (Ha 1millió spermám van és 100%-os a műtét akkor az egymillió felemelkedik kétmillióra, ami még mindig nagyon kevés szám). Engem azért kellett megműteni mert veszélyben volt a herém (sorvadásnak indult volna).2013.11.11-én volt a műtétem. Helyi érzéstelenítést választottam, ezt ajánlotta mindenki. A műtét kb. 40 perc volt és mikor fájdalmat éreztem mindig kaptam lidocainos szurit, de konkrétan borzasztóan kellemetlenül érzi magát az ember (meztelenül….nézik az embert….), és az igazat leírva fájt a műtét, mintha a tüdőmet és a herémet cibálták volna, de kibírható! Vágás kb. 8 cm hosszú 6 öltéssel, kenem kenőccsel, hogy a heget eltüntessem. Műtét után herepadot és homokzsákot kaptam. A herepadot még egy héttel utána is használnom kellett, varratszedés 1 hét mulva megtörtént, kórházba 3 napot töltöttem. Mindenki azt mondta, hogy legalább 3 hétig nem lehet nemi életet élni, sőt ingerelnem sem szabad magam, sem gondolattal sem látvánnyal, semmivel... Ettől féltem a legjobban! Párommal napi szinten rendszeres a nemi életünk már évek óta és együtt is élünk, ezért nagyon féltem, hogy fogom kibírni és ha nem akkor milyen következményei lesznek. Nos 6 napig bírtam, egyszerüen nem bírtam tovább, utána még 4 napot és egyre csökkentek a napok. Mára teljesen rendbejöttem, szerencsére nem volt semmi panaszom, még talán egy picit érzékeny a herém, de mindíg egyre jobb és a herém melletti csomókat sem lehet annyira érzékelni, a műtét utáni hatlamas vizes duzzanatok nyomtalanul eltűntek. Szeretnénk ráállni a gyerektémára, reméljük sikerrel és ha túl leszek a spermavizsgálaton májusban akkor kiváncsi leszek az eredményre. Remélem sokat segítettem a leírtakkal. Üdv. mindenkinek!

2011. szept. 24. 09:06

Rákerestem a g...lban, több cikk is van róla. Esetleg ott nézelődtél?

Sok sikert kívánok nektek.

11. Bcicus
2011. szept. 23. 22:36
Én ismerek olyat is akinek sikerült olyat is akinek nem. Ez nagon változó. Akinek sikerült annak kb 3 hónap múlva már voltak spermiumok. Neked mi a bajod?
10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - 51b2bacbe3)
2011. szept. 23. 16:37
akkor a hoxán nincs sok érintett.
2011. szept. 23. 16:30
figyi, ma is írtam....
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - 51b2bacbe3)
2011. szept. 23. 16:25
ha az előző fórumodba beírsz egy új hsz-t ma is, máris előre ugrik, és láthatja az is, aki tegnap vagy azelőtt nem látta. Nem kell mindig újra kiírni. :)
2011. szept. 23. 16:14

Köszi. Látom naprakész vagy. Attól még itt is indíthatok fórumot. Nem nagyon tudom folytatni a másikat, ha az enyém az utolsó hozzászólás. meg bármennyit indíthat az ember úgy tudom!

Mindenesetre várom a tapasztalatokat, örülök, h megosztottad a történetedet.

2011. szept. 23. 16:12
5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - 51b2bacbe3)
2011. szept. 23. 16:09

Te indítottál tegnap ugyanerről kérdést. Azt kéne inkább folytatni, hátha valaki még tud tanácsot adni.


régi páromnak volt ilyen műtéte, de mivel akkoriban még nagyon fiatalok voltunk, nem is volt szó gyermekvállalásról, így nem tudom, mikorra regenerálódott, de azóta neki van gyermeke.


Sok sikert kívánok Nektek!!

2011. szept. 23. 15:51

lehet, h te találtál több fórumot. Én nem találtam olyat, amiből tapasztalatokat olvasok arról, h kinek volt sikeres, illetve kinek nem ,hány hónap után jött össze a gyerek, mennyit javult a spermakép, ha javult, az mennyi idő után javult. Persze mondhatod azt, h mit foglakozom vele, majd meglátom, mi lesz. De egyrészt fontos tudnom, h mikor érdemes abbahagynom a fogamzásgátlót (amit egy betegségemre muszáj szednem), másrészt nem nagyobb hülyeség ez sem, h ilyen időpontok és eredmények után érdeklődöm, mint amikor valaki az iránt érdeklődik, h mensi előtt egy nappal, vagy mensi várható ideje után egy nappal teszteljen.

:)

2011. szept. 23. 15:18
Több fórum is van ebben a témában.
2011. szept. 23. 15:11
Benne van a pakliba,h visszatér mármint kellesz még műteni de hátha elsőre is sikerül.
2011. szept. 23. 15:09
Herevisszér (varikocele) műtétről mit tudtok, mennyire eredményes? Mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook