Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szakítólevél fórum

Szakítólevél (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szakítólevél

1 2
2011. szept. 29. 18:21
Gratulálok! Nagyon ügyesen fogalmaztad meg a levelet!:)
2011. szept. 23. 22:08

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Vitatkozni nem fogok leállni senkivel sem, elfogadom mások véleményét anélkül, hogy sértené az egómat.

És igen, van valóságalapja a cikknek.

34. kagylo30 (válaszként erre: 33. - Fe3d58d788)
2011. szept. 23. 19:42
:)))
2011. szept. 23. 19:21

Nekem ebből a vallomásból úgy tűnik, hogy a jelenlegi párját már nem szereti( de az is lehet, hogy soha nem is volt bele szerelmes), de tiszteli az ő szerelmét. A másik pasiról meg tudja, hogy csak a szex miatt kell neki, de az jó vele. Olyan pasit kellene keresnie, akiben mind a két tulajdonságot megtalálja (szerelem és jó szex).


"Nem értek veled egyet, mert hiába van kapcsolatod, ha jön valaki aki olyan, hogy nem tudsz nélküle meglenni."

Érdekes, amíg én szerelmes vagyok valakibe minden hibájával és minden jó tulajdonságával szeretem. Addig nekem eszembe sem jut másfelé próbálkozni. Egyszerűen nincs bennem ilyen késztetés és még gondolat sem. Nem érhet ilyen érzés.


"Minek lépjen ki egy kapcsolatból, ami tartós, ha nem tudja várhat-e többet a másiktól?!"

Ez a ha ló nincs a szamár is jó tipikus példája. Ezzel nem csak a párját, de saját magát is lekicsinyli az ember. Inkább legyek egyedül, de nem leszek egy rossz, nem működő kapcsolatban.

Persze ez csak az én véleményem. Mondom ezt úgy, hogy voltam már nős férfival. De annak más oka volt.

32. kagylo30 (válaszként erre: 28. - Lacry)
2011. szept. 23. 18:44
Erről van szó:)
31. kagylo30 (válaszként erre: 29. - Kagylo30)
2011. szept. 23. 18:34
De el sem itélem,mert az ő élete,azt csinál vele amit akar.
30. kagylo30 (válaszként erre: 27. - Csgybzs)
2011. szept. 23. 18:34
Neki kell feldolgozni,nem neked:)
29. kagylo30 (válaszként erre: 26. - Banita32)
2011. szept. 23. 18:32
Mimet vakarom????Ki beszélt arról,hogy ez van???
28. Lacry
2011. szept. 23. 17:11
Az ember gyarló és ítélkezik...nézd csak a hozzászólásokat. Máris megosztja a népet. De ne is foglalkozz azokkal akik elítélnek, ők nem értik, miről írtál
27. csgybzs (válaszként erre: 22. - Kagylo30)
2011. szept. 23. 16:10
Te ezt most tényleg komolyan kérdezed? Talán mert... megalázó? Mert undorító? Mert becsapja a másikat?
26. banita32 (válaszként erre: 22. - Kagylo30)
2011. szept. 23. 16:07
Sokszor jön és ellen lehet állni. Nekem is jött és mégse csaltam meg a párom. Mérlegeltem. Nem mondom hogy könnyű volt, de attól hogy vakarod a p..ád, még nem biztos hogy fel kell adni a szíved.
25. Incó
2011. szept. 23. 15:51
Nekem tetszik a cikk. Van amúgy valóságalapja?
24. kagylo30 (válaszként erre: 23. - Eda2332104)
2011. szept. 23. 13:11

Ki mondta,hogy elfogadható?:)

Azt írtam van amikor jön és vagy ellen áll vagy bele megy:)

Mindenki maga dönti el,de én el sem itélem aki bele csöppen:)

23. eda2332104 (válaszként erre: 22. - Kagylo30)
2011. szept. 23. 12:51

Ha tudsz így érezni más iránt, akkor minek vagy tartós kapcsolatban? Ne próbáld már elfogadhatóvá tenni a félrelépést.

Ha "aki nélkül nem tudok meglenni" az nem azonos azzal akivel kapcsolatban vagyok, akkor annak a kapcsolatnak már fakereszt.

Ne legalizáljuk a gerinctelenséget.

22. kagylo30 (válaszként erre: 16. - Eda2332104)
2011. szept. 23. 12:11
Minek lépjen ki egy kapcsolatból,ami tartós,ha nem tudja várhat-e többet a másiktól?!Nem értek veled egyet,mert hiába van kapcsolatod,ha jön valaki aki olyan,hogy nem tudsz nélküle meglenni.Vonzódsz hozzá,és a legrosszabb esetbe talán bele is szeretsz.Őrlődik az ember,hogy merjen-e lépni vagy nem...Nem hiszem,hogy bárki is tehet arról ha ebbe a helyzetbe bele kerül,mert ezt te sem tudhatod jön-e vagy nem.Hiszen senki nem keresi,csak jön és kész...Vagy ellen áll vagy megadja magát,mert nem elég erős:)
21. Konfliktus (válaszként erre: 19. - Pearl77)
2011. szept. 23. 12:10

Én nem tudom, hogy ki kit szeret, mikor és hol.


Ez jutott eszembe.


Szeretet és szerelem...., mindeninek mást jelent, másképp értelmezi.


Szerintem ő itt kiírta az érzéseit, amit nehéz lenne most másnak elmondani.

2011. szept. 23. 12:06
Lehet, hogy az érzelem annyira erős, hogy a test nem bírja féken tartani. A lélek és az érzések átveszik az irányítást és a test sírni kezd! (Angyalok városa)
19. pearl77 (válaszként erre: 18. - Konfliktus)
2011. szept. 23. 12:03
Ez szép és igaz, csak nem itt és nem most. Akit megcsalt az már nem, akivel csalt azt (szerintem) még nem szereti...
2011. szept. 23. 11:59

Nem volna szabad megengedi, hogy a szerelem lelkiállapotában bárki életre szóló döntést hozzon.


Friedrich Nietzsche

17. 6b006fc769 (válaszként erre: 16. - Eda2332104)
2011. szept. 23. 11:57
ezt nem igazán értem, hiszen a papucsállatka osztódással szaporodik és nem szexel mással.;)
2011. szept. 23. 11:54

Én továbbra is azt mondom nem kéne ennek ilyen bonyolultnak lennie.

A megcsalásra csábulás az első jel amikor komolyan el kéne gondolkodni az adott kapcsolat befejezéséről. El lehet csábulni, de csak miután tiszta lappal lezártuk a másikkal a dolgokat. Legalább ennyivel tiszteljük már meg az illetőt.

Aki meg különböző anyagi és egyéb függőségekkel takaródzik hogy ezért nem lép ki a kapcsolatból, az a szememben (elnézést előre is) a papucsállatkával kerül egy fejezetbe.

2011. szept. 23. 11:09

Nem tetszik - bocsánat, de nem.

Az élet nem szenvedés és nem kell várni a jó után a rosszat, csak ha úgy élek, hogy kötelezően jöjjön a rossz. Nem csak az fáj, ha engem csalnak, hanem az is fájhat, ha én teszek olyant, ami miatt nem merek egyenesen a tükörképem szemébe nézni. Saját döntés az, hogy megteszem" az is, hogy "újra és újra" és az is, hogy "ismét megtenném". Lehet tiszta és igaz döntéseket is hozni, nem csak keserédeseket, s akkor talán nem kell menetrendszerűen várni a szenvedést. Kívánom, hogy sikerüljön.

2011. szept. 23. 11:06
Nagyon szép, szeretem az ilyen írásokat. Bár nekem kicsit naív. Én kb. ilyeneket 18 éves koromban írtam. Vagy csak én lettem nagyon rideg?
13. hte23
2011. szept. 23. 10:52

"Azt bántam meg, hogy becsaptam azt a férfit, akinek én fontosabb vagyok a világon bárkinél. És mégis... ha jönnél, és kérnél én megtenném újra, újra és újra... pedig tudom, hogy nem lehet. Veled jöttem rá arra, hogy az édes keserű is lehet.

Néha úgy marja a lelkemet ez a titok, hogy szabályszerűen égeti az egész bensőm. Elmondanám, világba, szélbe kiabálnám, de nem merem... mert az ember gyarló, ítélkezik. S mi marad nekem? A halk kétségbeesés. S mégis, megtenném újra, és újra, és újra... mert jó. Annyira jó, hogy az már fáj. Veled hátat fordítanék a hazugságnak, a titkoknak"


HA AZ IRÁSNAK VAN VALÓSÁGTARTALMA, AKKOR:


Te azt a férfit, akivel élsz nem szereted szerelemmel. Becsülöd, tiszteled és elfogadod a szerelmét, de nem vagy belé szerelmes.

Azt sem mondom, hogy abba a férfiba vagy akivel "megcsaltad". De szendvedélyre vágysz. Igaz szerelemre. Kétoldalura. Ebbe a szex is beletartozik. Már én is tudom.

Ne félj. Keresd. Meg fogod találni.

12. Sirga (válaszként erre: 5. - Lullaby70)
2011. szept. 23. 10:40

Egyetértek. Bármilyen elcsépelt is, sokszor igaz, hogy "ha nem tudom, nem fáj" - a párodra is áll. Ha nem érdemli meg, hogy bántsd, akkor ne tedd - se a tetteiddel, se egy feltáró vallomással!

Magaddal tisztázd, hogy kit/mit akarsz, és tégy aszerint, mert ez így - legalábbis az én meglátásom szerint - senkinek se jó!

11. kagylo30 (válaszként erre: 10. - Pearl77)
2011. szept. 23. 10:29
Ez így is van!!!:))
10. pearl77 (válaszként erre: 1. - D9f08b6ea2)
2011. szept. 23. 10:27
Pontosan tudom mit érzel, az egyetlen "orvosság" erre a magány...magadban kell rendezned az érzéseid. Meg kell fogalmaznod mit akarsz az élettől, mert ami most van az neked nem jó. Annak sem aki melletted van. Én elengedtem, egyedül vagyok és kezdem megtalálni az utam. Nagyon nehéz és hosszú ez az út. Még csak az elején járok, és tudom hogy helyesen döntöttem. Megbántottam másokat, nekem is fájdalmat okoztak, de ahhoz, hogy egy jobb életet éljek ezt is el kell viselnem. Az élet nem szenvedés. Ha történik veled egy jó dolog, ne várd, hanem számíts arra, hogy történhet talán valami rossz. Ami nem öl meg az megerősít :)
2011. szept. 23. 10:22
Szerintem nagyon szépen meg van írva:)Szereti a párját,de mégis más mellett tudott boldog lenni.Nem tudhatja senki sem mikor sodor az élet felé olyat aki iránt vonzalmat,vagy éppen szerelmet érezhet.Ha nem tudott ellen állni,és nem bánta meg,mert annyira jó volt,az az ő dolga:)Még ha egy röpke boldogságot is kereset,akkor is valahol meg lehet érteni:)
2011. szept. 23. 10:15

Jujjj, nem tetszik... és még mindig akarsz valamit attól a pasitól, akitől nem akarunk semmit, arra nem szánunk hosszú érzelmes gondolatokat és sorokat... mit vársz? Nem értem... :/

Bocsánat. :(

7. a9c828c28c (válaszként erre: 1. - D9f08b6ea2)
2011. szept. 23. 09:57
Azt hiszem,pontosan tudom,mit érezhetsz..illetve a kérdésemre adott válasz,amit oly régóta keresek.Mostmár azt is tudom,hogy ilyen helyzetben nem lehet jól dönteni,csak remélni,hogy még van,ami jó,és nem rontottunk el mindent,de legalább nem kell kétségek között élni többé.Remélem,amikor majd itt tartok,én is tudok hozni egy döntés,egy döntést,amit határozottan,némi fájdalommal ugyan,de megvilágosodva és eltökélten helyesnek érzek majd,és rájövök,mit is veszíthettem volna!
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook