Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Súlyozzunk: súlyzózzunk! Félelem a súlyzóktól! fórum

Súlyozzunk: súlyzózzunk! Félelem a súlyzóktól! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

13. enci2
2008. máj. 27. 18:48
A súlyzózás nagyon jó dolog, imádom!! Most hagytam épp abba és most is nagyon jól esett. Nekem nagyon vékonyak és izmosak tőle a karjaim, lábsúlyt is használok rendszeressen pl. posiformáláshoz.
12. Cinka
2008. márc. 3. 14:17
Most tértem rá komolyabban az itthoni súlyzós edzésekre, mert a tornázgatás magában nem sokat ért! A diétával elkezdett fogyás ugyan megállt, de a súlyzózás hatása viszont elég jól kezd látszani. Egyelőre két 3 kilós kézi súlyzóval dolgozom, karra, hasra és lábra. Később szeretnék 5 kilóra felmenni a súlyzókkal. Van valaki, aki szintén edz hasonló módon?
2007. dec. 16. 23:42
Van egy otthonra használható ötlet, barátnőmnél láttam: Fél literes üdítős üvegekbe tett homokot / vagy sót, s azzal végzett otthon súlyzós edzéseket. Azt mondta, ezt jobban meg tudja fogni, mint a súlyzókat.
2007. okt. 14. 21:46

A súlyzós edzés ugyanúgy fontos a test számára,mint a testünk súlyát alkalmazó tornák.2 kg alatt nem vastagítja az izomzatot a nem kötött gépes gyakorlatok végzése.Nőknek nem ajánlottak a súllyal kézben végzett függőleges törzsű guggolások,egy kissé érdemes előrehajolni a törzzsel,vagy a medencét előrebillenteni,hogy az intim részek védve legyenek.Tehát érdemes figyelembe venni,hogy a nők nem olyan felépítésüek,mint a férfiak.

Mindenkinek szép estét!

2007. aug. 9. 11:41
...de ne csalassal...:P
2007. aug. 9. 11:40
súlyzózzunk!:)
7. hajnalmadar (válaszként erre: 2. - LaDD)
2006. aug. 29. 23:19
Kedves LaDD! Nem értek egyet azzal, hogy az atkins vagy * diéta mellé érdemes súlyzózni! Ugyanis az nagyon szép, hogy proteingazdag, de szénhidrátban szegény! Bármilyen erőnléti edzés mellé szükséged van szénhidrátra, én kipróbáltam atkinst és edzést együtt, úgy 3 napig bírtam. Az utolsó nap azt hittem meghalok.. remegtek a kezeim és alig bírtam lábra állni annyira legyengültem. Edzőtermi edzést CSAK kiegyensúlyozott étrend mellett ajánlok!
2006. aug. 10. 12:59

Olvastam erről, hogy mennyire hatásos ez a sulyzós edzés! Szeretném kipróbálni, de nem tudna valaki tanácsot adni, hogy, hogy lehet ezt elkezdeni? Milyen diétát lehet hozzá alkalmazni? Illetőleg valamilyen proteint is kell szedni ha jól tudom... Valaki segítsen nekem please!!

Én most *zom, de ha befejeztem, nagyon szeretnék egy súlyzós proteines alkakformálós dolgot megcsinálni...

2006. júl. 8. 13:24

Tehát!


Tévhit az, hogy a kardiovascularis edzés (kardio) jobban fogyaszt, mint a súlyzós edzés, de miért is?


Kardio edzésnél felpörög a szívműködés, nő tüdő intenzitása, több glikogén kerül a vérbe, egyszóval a felpörög a szervezet gyorsul az anyagcsere ezáltal több kalória ég el...

Ez mind igaz és szép is, csakhogy ugyanez elérhető súlyzós edzéssel is, a baj csak az, hogy a súlyzós edzés alatt mindenki azt érti, hogy befekszik a súly alá nyom bele 5-6ot aztán épphogy csak vissza tudja tenni. Majd pihen 2-3 percet- hiszen kell hogy meg tudja ismételni az előzőt- és kezdi előről. Ez izomtömeg növelésre nem rossz, bár ott sem a legjobb, de zsírégetésre nem sokat használ. Ellenben ha 10-12 ismétléssel végezzük a gyakorlatokat és közben csak 40 másodperceket pihenünk, akkor elérjük ugyanazt az állapotot, mint a kardio edzéssel sőt!!! izmot is építünk és, mint tudjuk az izomszövet napi 24 órában égeti a kalóriát, plusz az alakformálás szempontjából is sokkal jobb, mintha csak zsírt veszítenénk és aztán ottmaradna a lógó bőr.

Tehát Hölgyek, Urak tessék lemenni súlyzózni az edzőtermekbe, segítséget kérni, ha kell és legfőképpen NEM FÉLNI!, mert nincs mitől.

4. 549be03e80 (válaszként erre: 3. - 575e11e2d1)
2006. jún. 27. 13:25
En is!:-)
3. 575e11e2d1 (válaszként erre: 2. - LaDD)
2006. jún. 27. 13:00

Ezzel nagyon egyet tudok érteni!

Igazi alakváltozás nem létezhet súlyzós edzés nélkül!

2. LaDD
2006. jún. 27. 09:41

Látom hogy a súlyzós edzés téma nem túl népszerű, feldobom kicsit, hátha.


Először is: 28 éves srác vagyok 170 cm. Könnyen hízok, ha nem figyelek.

Január óta (újra) súlyzós edzéseket folytatok, 106 kilóról 4 hónap alatt 10 kilótól szabadultam meg, ebből 3 hónap volt az evésre odafigyelés. Ez fehérjedús táplálkozást, és csökkentett szénhidrát bevitelt jelentett. A 10 kiló nem tűnhet soknak, azonban ez alatt a 4 hónap alatt az edzésteljesítményem rengeteget javult ami jónéhány kiló hízást eredményezett izomban! Tehát a zsirban történő fogyás mértéke kb. 13-14 kiló körül lehetett.

Májustól 90 napos diéta megy a párom kedvéért. (Neki nagyon nem jöt be a csirke-rízs evés nap mint nap :) .) Azóta leugrott újabb 10 kiló felesleg, és a teljesítményem sem romoltt, sőtt, némiképp javult, habár a proteinbevitel jelentősen csökkent.

Hetente 3-szor 1,5-2 órát edzek, Minden alkalommal 2 izomcsoportot edve.


Tudom hogy az oldalra főleg hölgyek járnak, akik álltalában félnek a súlyzós edzésektől, azonban őket is csak bátorítani tudom, hogy

vágjanak bel. A neten rerngeteg infó található, hogyan érdemes elkezdeni, vannak kifejezette női edzéssel foglalkozó oldalak is.

Egy proteingazdag diétát, (pl. Atkins, *) még inkább érdemes kiegészíteni súlyzós edzésekkel, mert eleve adottak a tápanyagfeltételek a zsírégetéshez, és az izomépítéshez.

Hajrá mindenkinek: Train hard & drink shake :D

2006. máj. 8. 04:26
Vannak, akik alaptalan félelmet táplálnak a súlyzós edzéssel szemben. Az okot néha korábbi sérülések jelentik, amelyek nagy része a megfelelő edzésmódszerrel elkerülhető lett volna. Sérüléshez vezethet például, ha nem melegítünk be kellőképpen, ha erőnkhöz képest túl nagy súlyokkal edzünk, ha fáradtan, dekoncentráltan látunk neki egy nehéz gyakorlatsornak.

Másoknál az ok nem sérülés, mivel soha nem súlyzóztak, csupán előítéleteik vannak a súlyzózással szemben. Például azt hiszik, árthat az ízületeknek, veszélyesebb, mint a szabadgyakorlatok... Nem beszélve a félelmetes erőgépekről, amelyek tudat alatt középkori kínzóeszközök emlékét idézhetik.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook