Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szőkített hajra henna? fórum

Szőkített hajra henna? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. szept. 24. 20:45
Jaj nagyon szépen köszönöm a válaszodat michelle! :D:D:D Ki fogom próbálni :D
2011. szept. 24. 19:22

szintén a jomtomról:Shea vaj és a napi hajápolás


Erős védelmet ad a hajának, melytől selymessé válik és vitaminokkal feltöltődik.

Ajánlás ... egy revitalizáló alkalmazás: A hajmosást megelőző napon kenjen a hajfürtjeire shea vajat. Takarja be a fejét felmelegített törülközővel, és a keratin elnyel minden olyan összetevőt a vajból, melyre hajának szüksége van. Száraz hajnál próbálja a következőt: 10 perccel a hajmosás után melegítsen fel kismennyiségű shea vajat. Dörzsölje bele a hajába. Ettől fényessé válik és életre kel.

62. michelle.r (válaszként erre: 59. - Artlessness)
2011. szept. 24. 18:21

nézd ezt meg:

"A hónap cikke, vs. hajápolási mitoszok

Keressen 100 százalékos, természetes shea vajat. (Nálunk is megtalálja).

Melegítse fel forró víz felett.

Várjon, amíg lehűl, majd masszírozza megnedvesített fejbőrébe.

Fedje be törülközővel és hagyja rajta legalább 30 percig.


Egy héten legalább egyszer végezze el. Igen gyorsan tapasztalni fogja, ahogyan haja átalakul - sérült, töredezett, viszkető, élettelen állapotából egészséges, fényes és selymessé válik.


Olvasónk kérésére kerestem gyógyírt, amikor véletlenül akadtam a cikkre.

Forrás:

www.dailyglow.com/articles/197/hair-care-treatments/shea-butter-for-hair-and-scalp.html"


a jomtom.hu-ról származik. egyébként is érdemes olvasgatni.

2011. szept. 24. 15:31
szia! jól gondold meg. mert ha utána mégiscsak mást színű hajat szeretnél lefogja dobni a festéket..
60. Derya (válaszként erre: 57. - Artlessness)
2011. szept. 24. 13:56

nem kell megmosni előtte, száraz hajra.

szerintem legalább 3-4 órát rajta kell hagyni.

én inkább 8-10 órát szoktam, de volt már, hogy egész éjszakára rajtam volt.

2011. szept. 24. 13:25
Köszönöm a választ
58. michelle.r (válaszként erre: 57. - Artlessness)
2011. szept. 24. 11:23
Frissen mosott száraz hajra.
2011. szept. 24. 10:06
Szép jó reggelt nektek! Még az a kérdésem lenne, hogy vizes, vagy száraz hajra kell felvinni?
56. b5ef5132a9 (válaszként erre: 55. - Artlessness)
2011. szept. 23. 15:02

Ezért kéne próbatincset csinálnod, hogy lásd, milyen árnyalatú lesz. 1 órát minimum rajt hagynám.

Hát nem tudom, mert én középbarna vagyok.... elve intenzívebb a vörös emiatt.

2011. szept. 23. 14:59
Már nagyon várom hogy meghozzák végre :D Szerintetek kb meddig hagyjam rajta, ha nem akarom hogy túl sötét legyen?
54. b5ef5132a9 (válaszként erre: 53. - Artlessness)
2011. szept. 23. 14:57
Nem semmiképp, szép színe marad, csak nem olyan intenzív. A henna nagyon szép fényt kölcsönöz a hajnak.
2011. szept. 23. 14:56
Köszönöm sánöfi! :) Hát remélem is hogy nem csúnyán kopik, nekem amikor legutóbb vörös volt a hajam, 3 hajmosás után már inkább fakó rózsaszínes volt. Örülök, hogy most ez a veszély nem fenyeget :D
2011. szept. 23. 14:53
A henna tartós, de igenis kopik. Nekem tűzvörös lett a hajam tőle, s ez szépen fokozatosan kopott, de a vörös árnyalat megmaradt. Nem csúnyán kopik, a fényesség megmarad. Indigót azért kell keverni hennával, hogy tartósabb legyen.
2011. szept. 23. 14:52
Olcsóbban lehet rendelni, mint amit én eddig találtam
2011. szept. 23. 14:52
És ezennel felkérek mindenkit, hogy kíméljenek meg a sötét megjegyzésektől! Szerintem mindenki tudja, kiket értek ezalatt! A hasznos válaszokat nagyon szépen köszönöm, természetesen szívesen fogadom a további véleményeket is :)
49. Derya (válaszként erre: 48. - Artlessness)
2011. szept. 23. 14:51
milyen olcsó hennát?
48. Artlessness (válaszként erre: 47. - Derya)
2011. szept. 23. 14:49
Majd fogok, segítséggel találtam olcsó hennát a neten, megrendelem, és már csinálom is a próbafestést :D Kíváncsi vagyok a végeredményre :)
47. Derya (válaszként erre: 45. - Artlessness)
2011. szept. 23. 13:20

az indigót nekem ledobta és úgy tudom, hogy azt általában véve is ledobja egy idő után.

de ha világos rézvöröset akarsz, akkor biztos tetszeni fog szerintem. meg a szín mélysége elsősorban attól függ, hogy mennyi ideig hagyod rajta. van aki egy egész napot is.

de miért nem végzel próbafestést?

46. michelle.r (válaszként erre: 37. - Artlessness)
2011. szept. 23. 13:13

"Szerintem szőke, és a fodrászom szerint is. "


Egyébként meg azért, mert a kémia tojik a logikára. De tégy belátásod szerint.

2011. szept. 23. 13:10
Hát legfeljebb ha nem tetszik majd, még ott van az a lehetőség, hogy indigóval keverem a hennát, úgy világosbarnára festem, és lenövesztem, úgy nem lesz drasztikus a színkülönbség. Azért köszi hogy figyelmeztetsz :D
44. Derya (válaszként erre: 43. - Artlessness)
2011. szept. 23. 12:50

jól van, te tudod...

tartós. nem igazán kopik, hanem csak lenő.

éppen ezért kockázatos, ha nem vagy biztos a dologban.

2011. szept. 23. 12:49
Nem akarok már visszatérni a kémiai festékekre, nagyon sok rossz tapasztalatom van. Többen írták, hogy henna után visszatértek a hagyományoshoz, de semmi baja nem lett a hajuknak! Én mondjuk ezzel nem akarok kísérletezni. Amúgy nem tudjátok, hogy a henna mennyire tartós?
42. Derya (válaszként erre: 37. - Artlessness)
2011. szept. 23. 10:57

ez így igaz, nem fogja helyrehozni, de talán a kinézete jobb lesz.

viszont azt, hogy behennázod-e, jól gondold meg, mert utána nem tudsz majd visszatérni a kémiai festéshez, csak ha már lenőtt a hennás rész....

41. Derya (válaszként erre: 30. - Artlessness)
2011. szept. 23. 10:54
ezt én se értem, hogy miért szólogatnak be.... :-(
40. Artlessness (válaszként erre: 38. - B5ef5132a9)
2011. szept. 23. 10:20
A pihentetés már megvan, letelt a 3 hónap. Nem szeretnék sötétíteni, inkább világosabb vöröset szeretnék, valami hasonlót mint régebben Liptai Klaudiának volt. Megköszönném a címet, és köszönöm hogy normális választ adsz a kérdésemre =) További szép napot
2011. szept. 23. 10:16
Már azóta nem hullik, mióta nem fekete, utána használtam én is ricinust :) Köszönöm válaszodat :)
2011. szept. 23. 10:15

Én azt javaslom, hogy pihentesd a hajad, a festéstől számított 3 hónapig, addig pakolásokkal regenerálhatod, így nem lesz száraz, és a töredezés is enyhül.

A henna világos hajon répavörös színt eredményez. Ha szeretnél sötétíteni akkor indigóval keverve mélyíthetsz a színén. Ha gondolod küldök címet, ahonnan én rendeltem, ott van mind2. 3 hónap bőven elég, hogy kikupálódj hennafestés terén. És megéri, nem csak színez ápolja is a hajat. Tehát, ez sem felesleges befektetés lenne.

2011. szept. 23. 10:15
Ha a logikának nem lenne köze ahhoz, hogy a hajam hogyan változik a szőkítéstől, nem élnének meg a fodrászok. A fodrászom pedig nem fest hennával, épp annyit tud róla mint én. És nem értem ez hogy jön ide, egy szó nem volt arról hogy a fodrászom mit mondott a hennáról. Amúgy a tippet köszi, de minek rendeljek 2 adag hennát, ha az se biztos, hogy egyet is felhasználok. A ricinus olaj tényleg jó, használtam már, ha csak száraz a hajad, akkor sokat segít, de a tönkrement kollagént nem fogja vissza építeni bele.
36. michelle.r (válaszként erre: 34. - Artlessness)
2011. szept. 23. 10:10
Akkor pláne uccu neki, irány a gyógyszertár. Nekem is állatira hullott a hajam, a ricinus hozta helyre pár hónap alatt. Egy csomó antenna hajszál van a fejem tetején, viccesen néz ki :)
35. michelle.r (válaszként erre: 31. - Artlessness)
2011. szept. 23. 10:08

Ha a fodrászod elmondta, hogy milyen lesz, miért nem neki hiszel? Gondolod, hogy itt hajszakértők vannak?

A logikának szerintem semmi köze ahhoz, hogy a hajad hogy változik.


Rendelj egyszerre nagyobb mennyiségű hennát, akkor egyszer fizeted a postaköltséget. Én a cosmio.hu-tól szoktam rendelni, nagyon klassz a minősége, a sötétbarna hajamhoz két adag henna és egy adag indigó kell. Egyszerre 200 gr. hennát és 100 gr. indigot veszek, 1.800-ért (én személyesen hozom el) és ez két alkalomra elég, másfél havonta festem. Ha ennek a dupláját rendeled, négy hónapra megoldottad, hogy nem cseszed szét kémiai vackokkal.


Vegyél a patikában ricinusolajat, melegítsd fel, masszírozd be a fejbőrödbe, és az egész hajadba. Egy-két hónap alatt rendbe jön a hajad.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook