Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Herevisszér műtét után mennyi idővel lehet teherbe esni? fórum

Herevisszér műtét után mennyi idővel lehet teherbe esni? (tudásbázis kérdés)


2017. júl. 10. 20:58
Hello!a férjemnek 1-3M/ml között mozog a spermaképe,morfologia meg motilitás is nagyon gyenge.3 havi Profertil nem segitett,most megy herevisszér mütétre.Mit gondoltok van esély,hogy feljavuljon?más hormonális,anatomiai elváltozása nincs.
2011. szept. 29. 10:06

Szia Erna!

Köszi, h leírtad. Sok sikert nektek, biztos, hogy már csak nagyon keveset kell várnod!

Nálunk a férjemnek a műtét előtt igen rossz volt a morfológia, mert 98% deformált volt.A mozgásra hirtelen nem emlékszem.

Írod, h talán túl görcsösen akartátok. Azért érdekes, mert én pont ma hallottam, h higgyem el, h igenis számít, h ne akarja túl görcsösen az ember. Úgyhogy most ez nagyon elgondolkoztatott!! Én azt mondtam, h nem hiszem, h lelki dolog, mert ott vannak, akik totál nem akarnak teherbe esni, és becsúszik a gyerek, vagy netán akit megerőszakolnak. Erre azt mondták, h ez nagyon kis százalék, ami ugyan ritkán előfordul, mert biológiai lények is vagyunk, de görcsösen akarni az nem jó, mert h higgyem el, akkor jön a gyerek, amikor nem is számít rá az ember.

Olyan sok helyen olvasni ezt.

Én már-már "főállásban" olvasok és gondolkodom a teherbeesés körüli dolgokról:),szóval most arra gondolok, h tényleg jó lenne lazítani a dolgon. Tesóm az első hónapban teherbe esett, és mikor hívott elmondani, mondtam neki, h "ez tök szuper, de akkor mi a bajod?". Mire mondta, h nem gondolta, h ilyen hamar összejön, és még nem is evett elég vitamint. Ebből is látszik, h ő görcsösen nem akarta, mert nem is számított rá, h ilyen hamar összejön, talán pont azért jött össze.

A te részedről minden egészségügyi dolog rendben van?

Írj majd a fejleményekről is feltétlen.

8. erna2010 (válaszként erre: 1. - Dorka1978)
2011. szept. 28. 16:21

Szia Dorka!

Sajnálom, hogy Ti is ilyen problémákkal küzdötök, mint mi. Az én férjemet már majdnem 1,5 éve műtötték, de sajnos még mindig nincs baba. A férjem eredményei ugyan nagyon sokat javultak, de nagyon lassan. A műtét előtt 4m/ml volt az eredményünk, majd 8 hónappal később elfogadhatóvá vált, ugyanis 25m/ml-re feljavult, de volt már 35m/ml-es eredménye is. A baba talán azért nem sikerült még, mert túl görcsösek vagyunk. Bár talán a morfológia is lehetne jobb, mert ez csak 25% körül szokott lenni. Mondjuk igaz, hogy már csak 4% a morfológia alsó határa, de 1 évvel ezelőtt ez még 30% volt.

Ahhoz, hogy kinek milyen gyorsan rendeződik a spermaképe a műtét után még az orvosok sem tudják megmondani. A dokink mesélte, hogy van, akinek a műtét után 3 hónappal terhes lesz a felesége, de olyat is tud, akinek csak 1 évvel később lett jó az eredménye, sőt van, akinek bizony a műtét után 2 évvel sikerült a baba spontán.

Egyébként én úgy gondolom, hogy ezzel 12m/ml eredménnyel jó esélyeitek vannak. Nálatok milyen mozgás és morfológia?

Üdv: Erna

7. m.gery (válaszként erre: 7. - Dorka1978)
2011. szept. 25. 19:03
Bírnom kellett, mást nem tehettünk :)
2011. szept. 24. 19:12
Herevisszér után teherbe tudnak esni a pasik?? Ez durva.
5. Ági05 (válaszként erre: 1. - Dorka1978)
2011. szept. 23. 22:03
Októberben műtötték a párom,decemberben teherbe estem :)))
2011. szept. 23. 20:52
Nekünk a kaáliba kellett vinni leletet urológiáról. Ott mondták a kitapintásos vizsgálaton, hogy herevisszere van a páromnak, addig, míg meg nem csináltatja, nem is csinálnak neki spermaelemzést, mert fals eredményt fog mutatni. De mi aztán csak kértük, hogy azért jó lenne, ha megcsinálnák a spermiogrammot is. 24 millió, de csak alig több, mint fele mozgó. Azt írták rá a papírjára, hogy alsó határértéknél van. De a kaáliban ez már nem volt jó eredmény. (vagy a túléléssel volt baj vagy a mozgással-nem túl mozgékonyak) Aztán egyszer csak pozitív lett a teszt- mindenféle segítség nélkül.
3. 51b2bacbe3 (válaszként erre: 2. - 44bec28c36)
2011. szept. 23. 09:36

:) Tényleg? Mennyire vot rossz, Hetti, a férjed eredménye? Az én férjemé 12 millió, de a deformált nagyon nagy százalék.

Nagyon jó ilyet hallani!:)

Mona, légyszi számolj be majd a fejleményekről. Egyébként én fogamzásgátlót szedek egyéb betegségem miatt, és ezért is érdekel annyira, h mikor érdemes abbahagynom!

2011. szept. 22. 20:25
Nálunk is ezt a műtétet írták elő, de nem került rá sor. Holnap töltöm a 35-öt. (nem életkorban, terhességi hétben)
2011. szept. 22. 17:26

SZia Dorka!

Páromnak is kb. 1 hónapja műtötték...

Én sem tudok sokkal többet, mint Te :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook