Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalat alapján, melyik könyv, mese az, amit szívesen olvasol, nézel a gyermekeddel? És miért? fórum

Tapasztalat alapján, melyik könyv, mese az, amit szívesen olvasol, nézel a gyermekeddel? És miért? (beszélgetős fórum)


2011. szept. 21. 14:31
valóban érdemes angol mondókákat is tanítani nekik. egy csomó jó van.
2011. szept. 21. 14:30
tv-ben meg passz...nem nagyon szeretném ha tv-t nézne, elkerülhetetlen, de a mostani meséket nem szeretem, akkor inkább magyar népmesék, teszvesz város, természetfilmek
2011. szept. 21. 14:28

ugyan még nem mesélek neki, mert pici, de Vlagyimir Szutyejev Vidám meséit biztos olvasni fogom neki, Gazdag Erzsi Meseboltját, magyar népmeséket és angol meséket, mondókákat (3 kismalac, stb...).

Hogy miért?

a magyarokat azért, mert nagyon szerettem Én is, kedvesek a rajzok, angolt meg azért, hogy halljon egy kis idegen nyelvet is.

2011. szept. 21. 14:23

2 éves lányka: Gazdag Erzsi verseit nagyon szereti; mi inkább verseket, mondókákat, dalokat tanulunk.

Tv-ben: Hunyor Major, Thomas a gőzmozdony, Bogyó és Babóca,Eperke és barátai, Roary, Dora a felfedező,

10. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Hexike)
2011. szept. 21. 14:02

Pitypang, a hiú oroszlán

Tesz-vesz város

Öregnéne őzikéje

A vitéz szabólegény

77 magyar népmese


dia filmekből

Az egér és az oroszlán

Csipkerózsika

...meg a többi kedvenc, mert én is ezeket szerettem.

2011. szept. 21. 13:21

3,5 éves lány

Tv-ben Dóra, Diego, hercegnős mesék, micimackó- Dóra és Diego-t "szeretem", mert eléggé interaktív mesék, tanul is belőle. A történetek nem bonyolultak, zenés éneklős :)

Hercegnős, Micimackó- mert imádja :) És én is ezeken nőttem fel. Jah, még van egy kazal Disney dvd-nk, abból is lehet mazsolázni. Pl. Némó nyomában, Cápamese, Shrek-bár ezeket nem szokta igazán végig nézni :)


Könyv: Tesz-vesz város, Micimackó, Magyar népmesék.

Viszonylag rövidek, számára érthetőek és nagyon szereti :)

2011. szept. 21. 13:21

Az én gyerkőcöm 3 éves,nekünk a Trixi könyvek tetszenek nagyon.Van köztük mese,mondóka,ének.

Amiért tetszik:Kis alakú,akár zsebben elfér,rövid történetek,nem unja meg a felénél a gyerek.Aktuális ünnepeknek,évszakoknak,élethelyzeteknek /óvoda kezdés,déli-esti alvás,fogtündét stb./megfelelő tartalom.

Hála istennek nem egy tévézős típus,de a régi Hamupipőkébe naponta bele kell néznünk :-)

7. sutoczkine (válaszként erre: 6. - Sutoczkine)
2011. szept. 21. 13:14
Azért ezek, mert ezeket én is szívesem olvasom és nézem vele. Nincs bennük semmi erőszak és még tanulhat is belőlük.
2011. szept. 21. 13:12
Mostanában a Boribont olvassuk esti mesének. Videórol mag a vonatos mesék mennek, a simfollies, a kicsi einsteinek, Mickey egér játszótere. Most 3 éves
2011. szept. 21. 13:12
(ja és azt is írd oda, hogy hány évesnek)
2011. szept. 21. 13:11
Könyv is van:)
2011. szept. 21. 13:10

Bogyó és babóca.

Miért?

Aranyos,nagyon jó a zenéje,szeretik a gyerekek....és persze magyar!

2011. szept. 21. 13:10

Melyik könyveket ajánlanád annak a szülőnek akinek (3-4)(4-5) (6-7) éves gyereke van, és miért pont azt?


Ugyan ez a kérdés csak mesével kapcsolatban, amit tv-ben nézhet a gyerkőc. :)

2011. szept. 21. 13:08
Tapasztalat alapján, melyik könyv, mese az, amit szivesen olvasol, nézel a gyermekeddel? és miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook