Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » La Dolce Vita Avagy étkezés olasz módra... fórum

La Dolce Vita Avagy étkezés olasz módra... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: La Dolce Vita Avagy étkezés olasz módra...

14. d41005143d (válaszként erre: 10. - Neomama)
2013. máj. 5. 02:06
egyetertek veled es tokre igazad van.a szomszednal a fu mindoig zoldebb-sokan igy gondoljak.pedig a valosag........az tudja aki ott el.
13. d41005143d (válaszként erre: 8. - 5239d91094)
2013. máj. 5. 02:04
igy igaz ahogy irod,hogy regionkent maskep foznek,de mi magyarok is,es azt hiszem,hogy mas nemzet is,
12. d41005143d (válaszként erre: 7. - Neomama)
2013. máj. 5. 02:03

a cikk nem teljesen igaz azert,mert naponta azert nincs ez a nagy lakoma.dehogy tobbet esznek,mint egy atlag magyar azt allitom.en fel utonb mar leallok,mert jo lakok,de ok meg mindig birnak enni.de mivel elegge egeszsegesen esznek nem sok kover van kozottuk.az igaz reggel nem esznek vagycsak keveset,meg egy kedvenc italuk van az a campari,ezt kaja elott isszak,de szeritik a cinzanot is.imadjak az edesseget,mint emlitettem eltem is ott es a parom is olasz/ami azt jelenti csak olasz kajakat eszunk es tartom a sulyomat/sovany vagyok/.


a minestrone levesben valoban/vki mar irta itt/ nem tesznek foghagymat,komenyt,de vorosbort sem.,nekunk ez a kedvenc levesunk s millioszor foztem mar,es az is igaz ok nem levesesek.es nem mind kaveorult,parom nem iszik sosem kavet ,mig en ki nem tudom nyitni rendesen a szememet anelkul.es mi a salatara csak olivaolajat teszunk,sokan meg is sozzak/mi sosem/es es ecetet tesznek ra,amugy nagyjabol minden helyes a cikkben.

11. 5239d91094 (válaszként erre: 10. - Neomama)
2013. febr. 12. 12:19

biztosan igaz, amit írsz, én firenzében és torinóban éltem, most már csak látogatóba, már nincs akkora dolce vita, mint mondjuk 10 éve.

én nem látom az olasz helyzetet romantikusnak, mert nálunk németországban virágzik a gazdaság, van munka és pénz is szerencsére.

az egyik echte olasz szakácskönyvem szerint a minestrone receptje a következö.


bazsalikum

majoranna

kakukkfü

olívaolaj

v. hagyma

fokhagyma

paradicsom

vörösbor

zöldségleves

bab

répa

burgonya

zellerszár

káposzta

tészta

só, bors, parmezán


ne haragudj, de rossz a klaviatúrám..

10. neomama (válaszként erre: 9. - Neomama)
2013. febr. 12. 11:56

Ja es az atlag olasz mar reg nem teheti meg, hogy naponta tobbszor jarjon barba, de azt se, hogy naponta egyszer, mert sz*rul elnek. Altalaban hetvegeken jarnak oda is. De akik delen elnek jo ha kajara marad penzuk, nemhogy barba jarjanak.


Nem akarok a mostani gazdasag helyzetre kiterni, de nagyjabol olyan, mint otthon. Nincs benne semmi romatikus, megha otthonrol paran annak is latjak.

9. neomama (válaszként erre: 8. - 5239d91094)
2013. febr. 12. 11:20

Az igaz, hogy minden regioban mas a szokas, de 12 eve elek Italiaban es fokhagymat meg tenyleg nem lattam minstroneban, de nem is ez a meghokkento, hanem az edeskomeny! Csak azert irom, mert olasz gyorsfagyaszto cegnel huztam le 10 evet, szoval tudom mit tesznek bele eredetileg.


Nem azt irtam, hogy keveset esznek, hanem, hogy mertekkel.

8. 5239d91094 (válaszként erre: 7. - Neomama)
2013. febr. 11. 21:26

tudod, ahány régió, ahány mamma, annyiféleképp készítik, ahogy a lasagnét vagy a tiramisunak sincs egyetlen, de eredeti receptje.

a minestronébe tesznek egy- két gerezd fokhagymát, bruschettára pedig balzsamecetet tesznek.

aperitivet szinte minden nap isznak, naponta többször járnak bárokba egy gyors espressót vagy aperitivót inni.

szeretnek enni, de teljesen más az étkezési kultúrájuk. hiába vacsoráznak késö este, nem híznak el, de ez inkább annak köszönhetö, hogy egészségesen esznek, mintsem keveset.

2013. febr. 11. 15:48

Bocsi, a recepteket honnan szedted? Minestroneban meg sosem lattam fokhagymat, de plane nem edeskomenyt! Brushettan meg ecetet.

Az aperitefet pedig tobbnyire csak eskuvokon, keresztelokon vagy bulik elott szoktak inni, de mindig van alkoholmentes is a gyerekeknek vagy annak aki nem szereti az alkoholos dolgokat.

A cikk kulonben nem rossz, de ugy festi le az olaszokat mintha nagyetku nemzet lenne, pedig nem. Sot! A merteletessegre nagyon figyelnek. Ezert van az, hogy a teszta hazajaban fele annyi az elhizott ember, mint pl. Mo.-on.

2011. okt. 18. 17:55
Nem ismerem az olasz szokasokat pedig oseim Udinebol szarmaztak,de egy dologra figyeltem fel;ok alig reggeliztek,delben kevesett ettek de este Isteniesen ettek/turistakra ertem diakok voltak,feketekavet literszamra fogyasztottak ami szamomra feltuno volt/
5. Ancika (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2011. szept. 24. 08:01
szerintem te nem nagyon jártál még olaszországban. a cikk abszolút nem fedi a valóságot! :/
2011. szept. 24. 01:03
te éltél is ott, vagy csak turistaként szétnéztél és leírtad amit esetleg egy-két hét alatt láttál??? rosszabb esetben internetről szedted össze, amit itt összefoglaltál?
2011. szept. 21. 14:42
sono pazza per Italia=)
2011. szept. 21. 13:33

Jó cikk, tetszett.

Éltem Olaszországban, hat kilóval voltam több , mint most. Volt, hogy egy kisebb tiramisú- tortát vágtam be egyedül :) De egyetlen nap sem múlhatott el egy kis dolci nélkül. Ott ismerkedtem meg a tenger összes gyümölcseivel, és annyira imádtam öket, hogy három hónapig nem is ettem húst. Utána is csak hébe- hóba bisteccát.

Ritkán iszom alkoholt, ott is inkább csak spumante-t ittam.

Most már más országban élek, de itt is olaszosan fözök és mi is késön, kilenckor vacsorázunk.

2011. szept. 21. 13:08
Ahány ház annyi szokás, tartja a mondás. Ám az olaszok étkezési szokásaira ez csupán részben vonatkozik, hiszen biztosak lehetünk benne, hogy egyetlen itáliai konyha sem létezhet tészta, friss bazsalikom, oregánó vagy éppen balzsamecet nélkül. A temperamentumos olasz nép pont úgy étkezik, ahogy minden napos tevékenységét is végzi: gesztikulálva, beszélgetve, hosszasan elnyújtva, nem elsietve, és természetesen a bőségesen megpakolt asztalról az étkezést záró isteni olasz kávé sem hiányozhat. Számukra az étkezés – főképp a napot záró vacsora- társadalmi esemény, így nem véletlen, hogy az alapanyagok minőségére az olaszok kiemelt figyelmet fordítanak.

Ugrás a teljes írásra: La Dolce Vita Avagy étkezés olasz módra...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook