Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


722. Ilcsi Mama (válaszként erre: 720. - Tündi66)
2012. márc. 27. 14:31

Kedves” Tündi66” A kérésed beállítottam a várók sorába. Azonban a Nap jegyed hovatartozása ügyében érdemes most erről, pár mondatban említést tenni.

Már többször jeleztem nektek, hogy akinek a Napjegye a határnapon áll, akár a kezdő nappal, akár a végnapoknál, rájuk a kettős jellemhatás érvényes.

Vagyis akiknél ez a kezdő nap, ott a megelőző jegyhatást is figyelembe kell venni, akiknél pedig a végnapnál van, ott pedig a következő jegy hatása is, jelentőséggel lehet az egyénre.


Éppen ezért, aki a határnapon született, annak, akár mindkét állatövjegy hatása is, megjelenhet az életében.

Az állatövjegy határ napján születetteknél is, az elemekre vonatkoztatva is mérhető a hatás olyképpen, hogy a pontos születés”Radix” horoszkópban a „Jelek” pontértéke

„Kardinális - Szilárd- és Változó-jegyekben a bolygók FÖLD-LEVEGŐ- vagy VÍZ jegyben találhatók- e?


Az elemek kérdésekben, amit Te most feltettél, egy kicsit több magyarázatot is érdemel. Azonban szintén jelentősége van a kezdő és végnapoknak, egyrészről azért, mert a Nap-jegyek kezdő és vég napjai nem minden esetben egységesek. Ez azért van így, mert kozmikus erőközpontunk: a Nap járása folytán az asztrológia a Napnak, a Holdnak és hét bolygónak a Földre és lakóira gyakorolt hatását vizsgálja.Merkúr. Vénusz. Mars. Jupiter.

Szaturnusz. Uránusz. Neptunusz.és a Plútó kisbolygó.


A NAP a látszólagos égi pályáján bejárja az eget azon a 360 fokos körön, amelyet a pályája leír az égbolton. Ennek csillagászati alapja van, még pedig olyképen, hogy a Nap Kb. 365. nap alatt teszi meg körútját az égen. No, már most a régi csillagászok ezt a számot kiegészítették 360-ra, figyelembe véve a Nap körívének beosztását.

Így egy-egy ív ° fokot, percre és másodperc értékkel kell jelölni.

Mivel azonban a Föld a greenwichi délkörön a kiindulási pont 0°. Az égi egyenlítőn a kiindulást az a pont jelöli, ahol a NAP a tavaszi napegyenlőség idején áll. Ezt TAVASZPONTNAK, vagy másképpen KOS - pontnak nevezzük. Vagyis a Nappálya –állatövön itt van a KOS jegynek a 0°-a. Vagyis a Nap évi mozgásának irányában a Tavasz 0° foktól-360°-ig egyenes emelkedést jelenti.


A Nap körpályájának, vagyis az „ekliptikának a képzelt síkja, tehát nem esik egybe az egyenlítő síkjával. Vagyis a Földről nézve a Nap nem az égi egyenlítő körén látszik haladni, hanem ettől eltérően, bizonyos fok alatt hajló körön.

Ezt az eltérést a NAPPÁLYA (ekliptika) ferdeségének nevezzük, vagyis ez kerekített értékben: 23°27’-nyi értékben metszi az egyenlítő körét. Így a Nappálya köre két pontban metszi az egyenlítő körét Ezáltal a Nap pályának, az ekliptikának az egyik félköríve az egyenlítőtől ÉSZAK –ra, míg a másik DÉLRE esik.

Tehát március 21-én éri el a „Tavasz” pontot, aztán egy félév multával, amikor a Nap az egyenlítő körén ismét áthalad, a Nap eléri az „Őszpontot”, vagyis szeptember 23-át.

Ekkor a Nap ezen a két napon pontosan az egyenlítőn van, a Földnek úgy az északi, mint déli féltekéjén egyenlő hosszú a nappal és az éjszaka így ezt „Tavaszi” illetve „Őszi” napéjegyenlőség pontjának is nevezzük.

Már most ettől számítottan 90°-90°-ra, az- az, június 21.-én leghosszabb a nappal és legrövidebb az éjszaka, míg a déli féltekén pontosan fordítva, vagyis a nappalok egyre rövidülnek, az éjszakák pedig hosszabbak lesznek. Őszponton szeptember 23.-án megint egyenlő hosszú a nappal és az éjszaka, és majd december 21.-én az északi féltekén a leghosszabb az éjszaka.


Vagyis a nappályának ezt a két egymással pontosan szemközt álló pontját Napfordulónak nevezzük. Vagyis az északi= a nyári Napforduló, míg a déli= téli Napforduló.

A Nappálya mentén lévő 12 csillagkép körét állatövnek, görög elnevezéssel Zodiákusnak, nevezték el. A nyugati asztrológiában, ez a jellegzetes állatövi jegy a zodiákus 12 csillagképe alapján, a 12 szakaszt mindegyike 30°fokre terjed ki. (30X12=360° fok)

Ezeket a csillagképek sorrendjét a NAP mozgásának irányában számítjuk.


Mivel azonban a fentiekből is látható, hogy a Nap örökösen az Állatöv körön végzi a látszólagos keringését. Ami annyit jelent, hogy a FOLD valóságos keringése a NAP körül ezen a körön, megy végbe. Vagyis az állatöv csillagképei mindig ugyan azt a változatlan helyzetet foglalja el az égbolton. Azonban a Nap sarkalatos NÉGY pontja:

Tavasz - Nyár Ősz – Tél, nem jut mindenkor az állatövnek ugyanazon pontjaira, ezért az ekliptika ferdeségének szöge a FÖLD forgástengelyének fentebb említett lassú elmozdulása folytán változik, ezért a tavaszpont, valamint az évi Nappálya többi sarkalatos pontjának helye is eltolódik az ekliptikán. Vagyis e jelenség következtében a Tavaszpont továbbhaladásának folytán a Nap bármely év március 21-én az ekliptikának NEM UGYANAZON A PONTJÁN halad át, az egyenlítőn, mint az a megelőző év március 21.-én.

Ha nem mindig KB. 50 másodperc hátrébb.


Az érthetőség kedvéért: Amennyiben a FÖLD tengelyének elmozdulása 25920 év alatt ír le egy egész kört, akkor a TAVASZPONT „praecessiója” is, ugyan annyii idő alatt halad körül visszafelé az ekliptikán. Vagyis az ezen a körön lévő állatövek évenként KB. 50 és 1/4 másodpercet, 72 év alatt KB, egy °- fokot. 2160 év alatt pedig KB. 30° fokot, vagyis egy állatövi jegynek megfelelő ívet tesz meg. 72X30=2160X12=25920. (Erről találtok feltöltött leírást a fórumon a Nagy Nap ciklus témakörénél.)


Ebből lett megállapítva a Tavaszpont 0° KOS. Nyári napfordulós RÁK pont. Mérleg Ősz pont, és a téli Napfordulós Bak pont. Ezek a horoszkóp körben pontosan 90-90°-foknyi távolságra követik egymást az állatövben.

Ennek következtében a valóságos Tavaszpont ma már nem esik egybe a KOS csillagkép szakaszának 0°fokával, ha nem a valóságban már a Halak csillagkép elején járhat.

Így alakul ki a valóságos „Állatöv” vagyis az álló csillagképek köre és a másik - az asztrológiában mai napig is használt – a Nap évi körútjának „Állatöve”, amelyeknek kezdőpontját a mindenkori „Tavaszponttól számítjuk.

Vagyis a különbség a kettő közt: az á l l a n d ó állatöv esetében - csillagképekről- beszélünk.


A Nappálya eltolódó Állatövében viszont nem csillagképekről, hanem úgynevezett állatövi jegyekről van szó. (Kos, Bika, Ikrek, STB, állatövjegyek.) Vagyis a horoszkópban változatlanul a Kos 0° fok tekintjük a kezdő Tavaszpontnak.

Ennek alapján a Horoszkóp körben az elhelyezkedési fokszám: Kos; 0-30°. Bika; 30-60°.

Ikrek; 60-90°. Rák; 90-120°. Oroszlán; 120-150°. Szűz; 150-180°. Mérleg; 180-210°.

Skorpió; 210-240°. Nyilas; 240-270°. Bak; 270-300°. Vízöntő; 300-330°. Halak; 330-360°.


KOS jegy: Március 21 - április 20.-ig tart. Ugyan is ekkor lép be a Nap a Kos csillagképbe.

Bika: április21- május hó 21-ig. (más források szerint a Nap 05. 20-ig időzik itt)

Ikrek: május22 – június 21-ig. (Van forrás, mely ezt a záró időpontot 06. 20-vel jelöli meg.)

Rák: június22- július 21.-ig. Vannak olyan jelzések is, hogy Nap csak 07. 21, 22-án lép ki.)

Oroszlán: Július 22- augusztus23-ig.(de sok helyütt 07. 24- 08. 22-ig történik a megjelölés.)

Szűz: augusztus24- szeptember 22-ig.(vannak jelzések 08. 24- 09. 23-ig is).

Mérleg: szeptember23- október 23-ig.

Skorpió: október24- november 22-ig.

Nyilas: november23-december 21-ig. (van jelölés több helyen 12. 22-ig is).

Bak: december 22.- január 20-ig. (egyes helyeken: 12. 23-01. 19.-ig.

Vízöntő: január21- február 18-ig.(leírást találhatunk: 01. 20- 02. 18-ig és 02. 20-i zárónapon is).

Halak: február19- március 20-ig.

721. badonyimariaeva (válaszként erre: 715. - Ilcsi Mama)
2012. márc. 26. 22:51

Kedves Ilcsi Mama!


Szinte mindenben jól látod dolgokat, hitetlen!...talán egy kicsit ijesztő is,hiszen olyan mintha belelátnál az egész lelkembe, nem!?

Ma is többször elolvastam az emailod és próbálok úgy élni és gondolkodni, ahogyan azt te látod, tanácsolod.


Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen!

2012. márc. 26. 17:26

Drága Ilcsi mama!

Most megkeveredtem. 1966.dec.22-én születtem. Eddug úgy tudtam tűz vagyok ,ost meg azt olvasom,hogy föld. Akkor hogyan van ez most?

Szeretném,ha írnál rólam pár sort,mi várható az életemben.

Nagylányom 1993. 08.07-én 23:45-kor született. Szeretném,ha róla is írnál,ha majd időd engedi.

Sajnos 3 műszakban dolgozok és a 3 gyerek mellett nincs időm elmélyülni ebben a tudományban,de nagyon érdekel és nagyon hiszek benne.

Köszönöm és minden jót kívánok!

719. mydnight (válaszként erre: 716. - Ilcsi Mama)
2012. márc. 26. 14:37

Nagyon szépen köszönöm!


És az e-mailt is!!! :)

718. nyári szellő (válaszként erre: 717. - Ilcsi Mama)
2012. márc. 26. 13:57

Drága Ilcsi Mama!

Köszönjük a bíztató szavakat!Mindannyian ki fogjuk próbálni ezt a módszert szerintem:)

Bízunk benne,hogy a gondolat teremtő ereje nem csak a negatív dolgokat váltotta valóra,hanem segít egy új,boldog,nyugodt,egészséges élet megteremtésében is:)

Mi is szeretünk és tisztelünk Téged Ilcsi Mama!!!

717. Ilcsi Mama (válaszként erre: 705. - HnéViktória)
2012. márc. 26. 13:28

Kedves Viki. "Svetus" és "Nyáriszellő".

Aranyosak vagytok, hogy próbáljátok egymásban is tartani lelket, hát így kell Tenni magunkért és másokért is!

Szeretlek benneteket, és minden kedves fórum látogatót.


Ehhez adok nektek egy kis tudat és lélekerősítő gyakorlatokat: (Ugye mindenki tudja, hogy amit gondolunk azzá is, válunk.)

Ehhez nagyon sok köze van az asztrológiai bolygóknak is.

Ugye mindenki tudja, hogy a kezünk ujjai egy-egy bolygót is, szimbolizálnak:

A nagy új= MARS. Mutató új= JUPITER.

Középső új= SZATURNUSZ- SORS bolygó.


Ezért minden reggel, ha a tudat és lélekerősítő feladatokat beprogramozom az agyamba, „SZUPER” formában fogom magam érezni.

Ez az úgynevezett:

HEK= Hatékony Érzékelési Kivetítés.

Mit is kell tenni?

A kezünkön a három ujjunkat egymáshoz kell szorítani és a következő gondolatokkal elérhető egy tudat szint, amellyel meglehet valósítani az elképzeléseinket, a vágyainkat és az álmainkat.


„Jó egészségnek örvendek, boldog vagyok, mert szeretem az életem, mindig fel tudok benne fedezni „ÚJ” csodálatos tennivalókat. Tudom, hogy a jövő még a legjobbakat tartogatja számomra”


„Egészséges vagyok és az is, maradok. Mindig mértékkel eszem-iszom. Vigyázok testemre, jól és megfelelően táplálkozom, mert azzá válok, amit eszem és iszom”


„Minden belső és külső szervem kitűnően működik”


„Fizikailag és lelkileg is tökéletes formában vagyok”


„A rám mért feladatokat képes vagyok véghez vinni.”


„Ezentúl mindig oda jutok, ahova szeretnék, mert tervszerűen élek, beosztom az óráimat, a napjaimat, az éveket, és az egész életemet.”


„Minden bennem rejlő erőforrást felhasználok a fontos dolgokhoz, mozgásba hozom és használom az eszemet és az akaratomat”


„HISZEK ÖN MAGAMBAN”


„Tökéletesen meg vagyok róla győződve, hogy minden célomat el fogom érni.”


„Minden lépéssel közelebb jutok a kitűzött célomhoz”


„Vannak ötleteim, sok ötletem van, mivel pontosan tudom, hogy mit akarok, és szünet nélkül raktározom el a tudatalattimba, hogy

MEG TUDOM VALÓSÍTANI ezeket, az ötleteket.

716. Ilcsi Mama (válaszként erre: 713. - Mydnight)
2012. márc. 26. 12:45

Kedves mydnight. Nagy valószínűséggel igaz lehet, az e -körüli idő, mert én is "Levegős" jegyet hoztam ki. Ebben az esetben pedig 20. óra 12' szintén "Levegős" Ikrek jegy lenne, ami az eddigieket át elemezve is, találó lehet rádnézve.

Több időt kíván az összevetés, de igyekszem belőle valamit kihozni. Üdv: Ilcsi Mama.

715. Ilcsi Mama (válaszként erre: 714. - Badonyimariaeva)
2012. márc. 26. 11:26

Kedves"badonyimariaéva" Már meg is, tetted leírtad azt, bűvös szót, hogy "KÖSZÖNÖM", ennyi nekem bőven elég.

Amennyiben, sikerült esetleg olyan dolgokat is megismertetni veled, amit eddig nem tudtál magadban felfedezni és azt az életviteledben, tudod is hasznosítani már nekem megérte.

Gyere ide a fórumra máskor is, és igyekezz bővíteni az ismereteidet, hogy Te magad is, láthass dolgokat a saját képletedbe. Üdv: Ilcsi Mama.

2012. márc. 25. 20:53

Kedves Ilcsi Mama!


Köszönöm szépen, megkaptam az elemzésedet!

Elképesztő igazakat írtál rólam, nagy tudással rendelkező nő vagy, le a kalappal...

Komolyan, csak ámulva olvastam, minden egyes mondatod.

Még azt is tudtad, hogy veszítettem már el testvéreket, pedig nem is ismersz, hihetetlen..

Nem is tudom, hogy hálálhatnám meg neked ezt a sok munkát, amit ebbe az elemzésbe belefektettél nekem.

Hálásan köszönöm neked!

Jó egészséget és további sok sikert kívánok neked a munkádhoz!

2012. márc. 24. 21:46

Kedves Ilcsi Mama, annyit sikerült kiderítenem, hogy valamikor este nyolc körül születhettem, mert állítólag a tévében akkor ment a "Kórház a város szélén" vagy valami ilyesmi nevű sorozat.

Apukám emlékszik, hogy az orvosok azt nézték, így csak a "végjátékra" értek oda, és tulajdonképpen azért lettem Annamária.

Nem nagy segítség, de ennél több most nem sikerült :)

712. alma10 (válaszként erre: 711. - Ilcsi Mama)
2012. márc. 24. 17:30
Nagyon szépen köszönöm, irtam privit. Üdv
711. Ilcsi Mama (válaszként erre: 710. - Ilcsi Mama)
2012. márc. 24. 16:19

Kedves " alma10" Ilyen konkrét kérdésre, így nem alkalmazható a csillagállás szerinti Asztrológiai horoszkóp. Ugyan is ez a jóslás kategóriába tartozik én, meg azt nem tudok és jósolgatni nem is, akarok.

A horoszkóp a leszületés szent pillanatának égi képét rajzolja fel körábrájában.(Horoszkóp= „óra-kép). a csillagok és csillagképek állatövi jeleiből a planéták, az égi utak elhelyezkedéséből már sok minden kiolvasható.

A pontos születési időre felállított horoszkóp tulajdonosának a képlete azt mutatja meg, hogy az illető személy valójában milyen tulajdonsággal rendelkezik.

A misztikus tanítások szerint a kezdetben benne van az egész élet.

A születés pillanatában pedig benne van az egész sors.

A NAP jegy, vagyis az „ÉN” kép, Nálad ez a Bak Nap-jegy, amit most feltöltök, mert valamiért nem található már az előzőekben felrakott 17. számon. Mivel azonban a Napjegy forduló napjára esik a születési napod ezért a Nyilas jegy is, adhat eligazodást ebben a tekintetben.


Aztán a I. Házban, vagyis aszcendens jegy és ház jelzi a születési horoszkópban az egyéniséget, a jellemet, és a temperamentum jelölőket. Vagyis, hogy miként mutatkozik meg a belső én a külvilágnak. Már most a 6. ház, mint a munkaháza is a szolgálatot jelöli.

Tehát mutatja a velünk született tehetséget, pláne úgy hogy neked a Szűz Aszcendensnek/ a Merkúr az ura is. A X. M.C. ház, pedig szintén Ikrek/Merkúr uralkodóval áll.

Vagyis 2-6. X. házak vonatkozás adja meg a választ, a feletet a kérdésedre.


A 2. ház azért, mert a vele szemben álló 8. ház, bolygó nélküli, tehát arra mutat, hogy nem mások által, tudsz anyagikat szerezni, hanem, a képzésed is, a karriered érdekében történik, hogy saját magad szerzett anyagi javak által tudod megvalósítani a céljaidat. Ez hozhatja be neked az anyagi javakban történő + változást is.


Ha tovább vizsgáljuk a horoszkóp körödet, akkor a HOLD, amely saját magadat is jelzi képletben, akkor azt láthatjuk, hogy 3. házban/ Mérleg jegyben áll. No már most a Mérleg uralkodója a Vénusz. Lokálisan is itt a 3. házban, de már a Skorpióban áll a Vénusz. - Vagyis a kérdésfeltevés szempontjából vizsgálva,- a Vénusz ebben az esetben, mint a kis szerencse bolygója arra utalhat, hogy amennyiben saját magad is hozzáteszel a dolgokhoz sikeres, lehet az elképzelésed.

Mivel azonban a képletedben a Vénusznak a Szaturnusszal 180° fokos szemben állása van, ezért bizonyos akadályokra is számítani lehet. (Jelentése: 180° Erősen rossz, ártó hátrányos, szemben állás= Két elv szemben állása. Nagy feszültség, energiafecsérlést kijelöl. A megoldás csak leginkább akkor lehetséges, ha jótékony Trigon , vagy harmonikus *Szexti fényszög jellel a horoszkópban fel van oldva. Ezt a szemben állást a kozmikusan erősebben álló bolygók, determinálhatja. Nézzük akkor, hogy ez nálad hogyan van meg.


A képletben van zöld Trigon / Merkúr/háromszögállás. (Ezt Te magad is láthatod, majd ha megküldöm a horoszkóp körödet.)

Talán az is segítségedre lehet, hogy májusban a Tranzit/ jelenlegi 24-25° haladás szerinti Szaturnusz már elhagyta a Te születési képletében álló Szaturnuszi 16°fok számot, de azért résen kell, hogy legyél, mert egyrészről a Vénusz a Skorpióban azt is behozhatja, hogy áldozatul eshetsz a vágyaidnak.

Viszont az Uránusz, amely a képletben szintén a Mérleg jegyben található a tanulmányok szempontjából az egyéniséged kifejezését támogathatja, most amikor Tranzit a Kos jegyben halad, hozhat neked jelentős változást is, a munkádban is, mert tudás által a kezedbe veheted az irányítást, és talán bizonyos a pozitív egyéni meglátások és ötleteket is adhat neked ez tudás.

Ugyan akkor a Szaturnusz, mely a mérlegben a korlátozottságot jelenti, együtt megjelenik az Uránusz is, mely maga a szabadság is, amely a lehetőségeket is ez a konstelláció mindenképpen behozhatja.

Általában 42 éves kor körül van az Uránusz oppozíció, (Nálad is a képletben, az Uránusz Mérlegben van, jelenleg pedig Tranzit KOS-ban, halad tehát szembenállás, vagyis oppozíciós fényszögben van), mely mindig váratlan, villanásszerű megvilágosodást hozhat. Ez a konstelláció mindig gyökeres változást, okoz és egyben bizonyos fokú türelmetlenséget is. Okozhat hebehurgya cselekedeteket, de akár még szívbajt is. Lehet ez valahonnét egy kiszállási pont is. Mindenesetre nagy változást hozhat általában az emberek életében. Sokszor előfordul ebben az időszakban, hogy nem látjuk tisztán, hogy mit teszünk.


No. Látod, hogy mennyire nem lehet csak úgy egyszóval válaszolni a feltett kérdésre, pláne úgy hogy semmit nem írtál arról, hogy mi a foglalkozásod, mit tanulsz STB.


Nézzük azonban meg magát a BAK-NAP jegyet, mit ad neked: a Bakjegy alapeleme a Föld. Jelentősége: Lassúság, megfontoltság, meggondoltság, a hagyományokhoz való ragaszkodás. A hagyományok tisztelete, az anyaghoz, az anyagiassághoz való ragaszkodás kíséri végig a szülöttet az életében. Éppen ezért az életörömök helyett is inkább a kötelességet, a felelősség tudatot erősíti magában. Sokat tanul főleg felnőtt korban, ezért, és inkább csak majd a felnőtt kor lesz az, amikor örömökben is gazdag időszakot hoz számára. Bakjegy uralkodó bolygója: Szaturnusz sorsbolygó, az időistene. Szaturnusz bolygó. Ravasz elmét kölcsönöz neki, ezért hosszútávon tud előre tervezni. Ezáltal bölcs és gyakorlatias. Azonban a Szaturnusz energiái valamilyen szinten gátolják abban, hogy az érzelmeit, melegszívűen tudja a külvilág felé kifejezni, de így kell őt elfogadni, hiszen a keménynek látszó rideg arckifejezés mögött, valamint látszólag kérges felszín alatt belül gyengéd, érző szerető szív lakozik.Végtelen türelemmel van megáldva, ezért remekül tudja kezelni a nehéz helyzeteket. Nagyon jó érzéke van a szervezéshez, gyorsan átlátja a részleteket és a bonyolult dolgokat, és azonnal jól tud cselekedni. A Bak jegy szülött számára legfőbb ösztönző erő a siker. A siker pénzt, hatalmat, és tekintélyt jelent számukra. Kitűnő pénzt tevő tehetségüknek köszönhetően anyagilag nagyon jól boldogulnak.

Alaptulajdonsága: Kardinális, vagyis, a Földies elem a fő-minőség akaraterejével és célratörő lendületével párosul.

Előrelátóan megtervezi a saját anyagi jövőjét és tesz is érte, hogy soha semmiben ne szenvedjen hiányt sem ő, sem a családja. Kemény őrzője a betűszerinti törvénynek. Sokszor makacs és hajthatatlan. Nem is nyugszik addig, míg sorra le nem küzdött minden eléje tornyosuló akadályt.

Meggondolt és mérlegelő, körültekintő és előrelátó, takarékos, szigorú és lelkiismeretes. A rábízott értékek fölött éberen őrködik. Ezért felnőttként különösen alkalmas részére olyan hívatást választani, amely az anyagi javak, pénzügyek kezelésével kapcsolatos. Ideális vezérigazgató, köztisztviselő, politikus, bankigazgató, válhat belőle.


Mivel a 17. számon nem található az eredeti feltöltés, ezért ismételten feltöltöm a Bak jegyre vonatkozó általános elemzést.


Ilcsi Mama XI. Asztrológiai sorozatából a 4./ rész az általános BAK – jegyelemzés.

A zodiákus vitathatatlanul a legérettebb jegyéhez, a Bakhoz tartozó személyiségek általában, komoly és józan emberek. Ambiciózusak, és teljesítmény központúak.

A Bak jegyűek elengedhetetlennek tartják, hogy a környezetük és a világ jó véleménnyel legyen róluk.


Alapeleme: a Föld.(a Földön is a Szaturnusz uralkodik)

Uralkodó bolygója a SZATURNUSZ. (az időistene)

Alaptulajdonsága: kardinális

Szimbóluma: a delfin felkunkorodó farka (régebben kecskeszarvat viselő félig bak,

Félig delfin állattal is, jelképezték.)

Temperamentuma: flegmatikus: (közönyös, egykedvű.)

Mottója: "Én használom"


Bak jegy általános jellemzése:

A Bak jegy uralkodóját a Szaturnusz bolygót kegyetlen bolygónak is, tartják. E kettős Szaturnusz jegy szülöttjeit, ezért a bolygó hideg józansággal, törtető és becsvágyó lételemmel ruházza fel.

Megfontoltan gondolkodók, kitartóak, akaratosak, csökönyösek, meglehetősen anyagias beállítottságúak.

Általában a BAK szülött, úgy a munkájában, a hivatásában, de a magánéletében is pesszimista, nehéz a szívébe férkőzni. Szinte észrevétlenül csendben végzi a munkáját. Társaságban mindig félrehúzódik, a körülötte való beszélgetéseket csak kívülállóként szemléli, mindent megjegyez, alaposan elraktározza az emlékezetében, majd később ezekből bizonyos dolgokat előhív.

A Bak jegyűeknek ez az egyik hibájuk is, hogy szívesen derülnek mások kárán.

Meglehetősen kritikusak úgy önmagúkkal, mint a környezetükkel szemben is.

Magas mércét állít magával szemben, amit kitartó munkával meg is valósít, ezért sokra viszi az életben. Talán éppen azért, mert ők nem a sors kedveltjei, nekik mindenért keményen meg kell küzdeniük. Őket általában, nem segíti a Nap vagy a Jupiter bolygó, nekik maguknak kell úgy alakítani az életüket, hogy abban sikereket érjenek el.

A Szaturnusz bolygó a sors, a hivatás, a végzet szimbóluma, ráadásul még a kettős Szaturnusz jegy még nagyobb mértékben van kihatással rájuk. Ezen sok lemondásért viszont a Szaturnusz bolygójuk - mint a sors bolygója is – hosszú élettel és feltűnő szívóssággal jutalmazza szülöttjeit.

Legtöbb Bak jegyű a munkából szerzett javakat, szorgalmasan gyűjtögeti, feleslegesen nem herdálja azt el. A vagyonszerzés a jegy szülöttjei számára az egyik legnagyobb öröm és boldogság forrása.

Sokan a Bak jegyűek közül, magas pozícióba kerülhetnek, egyes asztrológusok szerint ez a jegy az államférfiak és neves diplomaták, sikeres üzletemberek jegye. Megfontoltak és befolyásolhatatlanok. Nagyon fegyelmezettek, titkolják érzéseiket, így mások előtt szinte kiismerhetetlenek. A tartózkodó, és zárkózott Bak jegyűek legtöbbje magányosan éli le az életét, mivel szerelmi kapcsolataikban általában, nem sikeresek. Azonban, ha még is jó a partnerválasztásuk, akkor talán felszabadulttá is válhatnak, de sajnos a házasságban is sokszor egyedül létre vágynak.

Pesszimista létűkből adódóan mindig rettegnek attól, hogy elveszítik a nehezen megszerzett javaikat, félnek, hogy barátaik, partnereik, nem őszinték velük, és elárulják őket. Fő hibájuk, az is, hogy az élet legkisebb bosszúságain is napokig képesek rágódni.

A Bak jegyű, ha társat keres, jól teszi, ha: a Szűz, a Bika, esetleg a Mérleg típusú emberek közül választanak maguknak partnert.

Jó és szerencsés napjuk: a szombat Szaturnusz nap. A 8-as számmal hozható összefüggésbe. A gyakorlatiasságot jelöli, a szorgalmat, az akaraterőt, a megbízhatóságot.

Szerencse száma 7.

2012. márc. 24. 16:10

Kitôl: alma10, 2012-03-22 22:57

Téma:


--------------------------------------------------------------------------------


Üzenet: Kedves Ilcsi Mama!


Én is szeretném megkérdezni a horoszkópomat.



Májusban fontos vizsgáim lesznek és a nyáron munkahelyet szeretnék váltani mire számíthatok?


KÖSZÖNÖM SZÉPEN!

Választ olvsd el a fórumon. Üdv. Ilcsi Mama.

709. nyári szellő (válaszként erre: 708. - Svetus)
2012. márc. 24. 15:48

Köszönöm a biztató szavakat!

Hasonlókat kívánok Neked is:)

708. Svetus (válaszként erre: 707. - Nyári szellő)
2012. márc. 24. 08:51
Biztos eljön csak hinni kell benne :o) Kitartás neked is! :o)
2012. márc. 23. 20:39

Ahogy elnézem,sokunknak elég nehéz időszak van most az életében.A mi fejünk felett is összecsaptak a hullámok:(Sokszor úgy érzem,fogytán az erőm...

De semmi sem tart örökké....a sok rossz után bízom benne,hogy most már a jó is eljön..

Nagyon szeretném!!!

706. Svetus (válaszként erre: 702. - Ilcsi Mama)
2012. márc. 23. 19:29
Ilcsi Mama a jogi kérdés úgy látszik megoldódik ez már egy pozitiv dolog, de még türelmesen várunk. Sajnos most túl sok rokonsági családi problémák vannak. Szó szerint mindenki az idegszálainkon táncol. Ha belőlem és a páromból még lenne vagy 6 pluszban akkor talán nyugodt lennénk hogy mindenkinek tudtunk segíteni. :o)
705. HnéViktória (válaszként erre: 703. - Ilcsi Mama)
2012. márc. 23. 15:14

Köszönöm Ilcsi Mama !Igen javul a Bence.:-)

Sok puszika.

704. Ilcsi Mama (válaszként erre: 699. - Mydnight)
2012. márc. 23. 14:14
Kedves "mydnight" Megkaptam a választ. Örülök, hogy valamelyest segíthettem neked is. Üdv: Ilcsi Mama.
703. Ilcsi Mama (válaszként erre: 700. - HnéViktória)
2012. márc. 23. 14:12
Kedves Viki. Remélem, hogy Bence már meg gyógyúlt? Minden rendben lesz meglátod. Puszi Ilcsi Mama.
702. Ilcsi Mama (válaszként erre: 701. - Svetus)
2012. márc. 23. 13:49
Kedves "Svetus" Remélem nyárig megoldódnak a jogi vitás ügyeitek. Sok puszi Ilcsi Mama
701. Svetus
2012. márc. 23. 13:12

Kedves Ilcsi Mama!

Bocsánatot kérek amiért rég nem írtam,de mint ahogy olvasom itt is, nálam is sok minden összejött, nem tudom hogy mikor és hogy fogokunk egyáltalán kivergődni a dolgokból, de ahogy elnézem van egy-két olyan dolog ami egy életre szól, sajnos ezek elég fájdalmas dolgok mint lelkileg és testileg is. Remélem nem tartanak már sokáig ezek a rossz idők, nagyon várom már hogy vége legyen. :o)

700. HnéViktória (válaszként erre: 693. - Ilcsi Mama)
2012. márc. 22. 20:41

Köszönöm:)

És igyekszem ideérni :)

A helyzet nem reménytelen,csak tudod néha elgyengülök,hogy mire ez a sok figyelmeztetés,onnan fentről??????????!!!

És várom,hogy a szaturnusz ciklusomnak vége legyen.

699. mydnight (válaszként erre: 698. - Ilcsi Mama)
2012. márc. 22. 17:37

Megkaptam.

Hű, amint kicsit észhez tértem belőle írok neked e-mailt Ilcsi Mama!

Köszönöm!

698. Ilcsi Mama (válaszként erre: 697. - Mydnight)
2012. márc. 22. 16:52
Kedves "mydnight" Figyeld az e-mailed küldtem neked üzenetet. Üdv: Ilcsi Mama.
697. mydnight (válaszként erre: 696. - Ilcsi Mama)
2012. márc. 21. 17:31

Kedves Ilcsi Mama!


Köszönöm!

Sajnos Budapesten élek, de Békéscsabán születtem. A kórházi anyag miatt vannak gondjaim. Amikor szültem kiderült, hogy nem jó az édesanyám neve a személyimben, de az anyakönyvi kivonatomban sem. Ekkor indult a tortúra, mivel anyukám 1984-ben meghalt. 8 hónapos terhesen már nem akartam utazgatni, így az anyakönyvvezető felhívta a békéscsabai kollégáját... hát meglepő eredménnyel zárult a téma, a kórházi nyilvántartás szerint a születésem napján nem is született lány abban a kórházban, hanem egy kisfiú... valamit, valahol elírtak, de természetesen volt nyomom, csak nem azzal a névvel, amivel élek.

Édesanyám férjnél volt, amikor apukámnak megszült engem... először a férje nevére kerültem, aztán anyu nevére, aztán édesapáméra... tehát az anyakönyvem sem az eredeti, de még a keresztlevelem sem :(

De azért nem adom fel :)

696. Ilcsi Mama (válaszként erre: 695. - Mydnight)
2012. márc. 21. 17:14

Kedves „mydnight” . Nagyon egyszerűen megtudhatod, a születés pontos időpontját szerezni, ha személyesen kérsz információt a kórházba, ahol születtél. A születési anyakönyvben benne van, hogy hol volt a születés helye. Amennyiben ez Budapest, akkor csak a kerület van feltüntetve, de arról akár telefonon is adnak felvilágosítást, hogy melyik kórház jegyeztette be. Sajnos más módon nem adnak ki óra-percvonatkozásban, információt csak személyesen igazolva az adatokat. Nem tudom, hol laksz, de talán egy kirándulással is megéri utána járni. Ugyan is pontos időre felállított születési " radix" =születési, képletből sok minden kiolvasható.

Szívesen elkészítem és – ajándékként - el is küldöm neked a horoszkóp körödet, amelyből aztán, akár Te magad is sok mindenre választ kaphatsz, ha egy kis időt fordítasz az asztrológia tanulmányozására.

Tudod én ezt a fórumot pontosan azért indítottam, mert az adatlapomon kiírtam, hogy szeretem az asztrológiát és olyan sok képletfejtésre, kaptam kérést, hogy azt már nem lehetett követni. Sokan azt hitték, hogy én ezzel foglalkozás szerűen keresem a pácienseket.

Aztán mikor kiderült, hogy csak szívességből - ajándékként - készítem, akkor elszabadult a pokol. Senkit nem szerettem volna csak úgy elutasítani, pláne ha megnéztem a képletüket és abból azt láttam, hogy gondjaik vannak, és segítségre lehet szükségük, akkor már, muszáj volt foglalkoznom vele.

Így aztán azt gondoltam, a biblia tanítás alapján, hogy” ne halat adj az éhezőknek, ha nem tanítsd meg őket, halat fogni” alapon csak úgy egyszerű értelmezésben megpróbálok olyan dolgokat leírni, amit már a képlet alapján,- akit ez érdekel - meg tud fejteni akár saját maga is.


Így aztán ma már a régebbiek közül, de újak közt is, sokan vannak, akik komolyan vették a szándékom, hogy Ők saját maguk is látnak dolgokat a saját „Radix” képletükben.


Remélem, hogy Téged is esetleg érdekelhet ez a dolog, mivel Mérleg a Nap jegyed.

Remélem, már elolvastad a Mérleg jegyre készített általános jellemzésem a 623. számon.

Nem ismerlek, de napjegyed alapján úgy gondolom, hogy párkapcsolati problémád lehet, mert hogy a Szaturnusz most ennek a megoldásának az akadályát gördíti eléd.

Ugyan is, Szaturnusz, 29. év alatt kerüli meg a Napot és tér vissza a saját születés képletszerinti - jegy és házszerinti - helyére, és jelenleg is a Szaturnusz a Tranzit módon Mérlegjegyben halad. És ekkor hozza be a legnagyobb változást az emberek életébe.

Már pedig a Mérleg Nap-jegy adottsága, hogy ebben, jegyben született ember úgy működik, mint a mérleg serpenyője. Így aztán a diszharmónia felboríthatja az illető személy lelki egyensúlyát. Ezért nagyon fontos, hogy mostanában a többi bolygóktól pláne a személyi bolygóktól milyen segítséget kaphatsz, ahhoz, hogy a problémád megoldáshoz a legjobb döntést tud meghozni.

Már pedig a személyi bolygónak a megállapítása csak is a születés pontos óra perc beállításával lehetséges. Ugyan is az lesz az „Felkelő-jegy” az Aszcendens –jegy kezdő °- fok perc ideje, és egyben az I. ház kezdete is. Amelyből lehet a többi ház beosztást is megállapítani. És hogy az aszcendens miért is fontos, hogy pontos legyen, mert ez mutatja meg azt az arcot, amelyet a világ felé pajzsként mutatunk, hogy azzal védjük a saját Napjegyünk adta adottságokat is. Vagyis egyszóval az Aszcendens a belső”ÉN” elrejti az igazi személyiséget. Az Aszcendens azt is feltárja nekünk, hogy hogyan vagyunk képesek alkalmazkodni a külső környezethez. Egyben az aszcendens - jegy azt is megmutatja, hogy az egyénnél mennyire működnek jól a személyes határok. Mivel az I - VII. Tengelyen található a külvilágra vetített kép, ebbe tartozik a párkapcsolatok VII. háza, vagyis a Deszcendens. Vagyis, hogy hogyan tudunk együttműködni egymással, illetve mennyire vagyunk képesek az elkötelezettségre és az intimitásra. Ennek a jegynek az ura, ahova a VII. Ház esik nagyban segítségünkre kehet a jobb megoldás kiválasztásában. Röviden fogalmazva a VII. házas Deszcendens jegye az uralkodójával együtt meg mutathatja nekünk azt az igényt, hogy miként legyünk részesei egy párkapcsolatnak. Hogyan tudjuk összeegyeztetni a „TE” és „ÉN” igényeivel. Vagyis ezáltal mi magunk is megismerhetjük, hogy milyen tulajdonságokat vetítünk ki másokra. És ha esetleg felismerjük a számunkra elfogadhatatlan tulajdonságunkat, amelytől esetleg jó lenne akár még megszabadulni is, akkor esetleg megtanulhatjuk a beilleszkedés és az elfogadás szabályát is.

695. mydnight (válaszként erre: 694. - Ilcsi Mama)
2012. márc. 21. 15:49
Köszönöm, megkaptam, válaszoltam :)
2012. márc. 21. 15:03

Kitôl: mydnight, 2012-03-20 15:23

3-20 15:2 Kedves Ilcsi Mama!


Szeretnék tőled én is egy fejtést kérni. Érdekelne még a kisfiam horoszkópja is.


A privi hoxa üzenetben: (Hiányos Születési adatok következnek.)


Kedves" mydnight". Amennyiben olvasod a fórumot, akkor többször is jeleztem, hogy nagyon sajnálom, de pontos születés óra perc hiányában nem lehet képletfejtést készíteni. Ugyan is az, nagyon fars eredményt mutatna, ami nem jó neked, de pláne nekem sem.


Gyermek horoszkópot sem lehet ilyen kicsi korra készíteni, mert itt csupán a Nap-jegy és a születési ASC. EGÓ alapján lehet képet kapni. Ezért azt javaslom, hogy a fórumon olvasd el Saját Mérleg jegyedre vonatkozó ált. leírást a 623. számon. A kis fiadét pedig a Bak jegyre a 17. számon.

Az is biztos, hogy valami foglalkozat mostanában, különben nem fordultál volna ilyen kéréssel hozzám. Ez azért lehet, mert a Szaturnuszi ciklusodba érkeztél. Ez bizonyos fokú változásokat hozhat be az emberek életébe. Ezért ha ugyan képletfejtést sajnos nem tudok neked készíteni, de találhatsz leírást a fórumon a Szaturnuszi ciklus kapcsán is. Azokból is sok minden kérdésedre választ kaphatsz.

Mivel nem szeretnélek csak úgy semmi ajándék nélkül téged sem elengedni, ezért azt üzenem neked, hogy a kisfiad horoszkópját elkészítem, (képletelemezés nélkül, esetleg csak a Nap-jegy és az ASC.-jegyre, és Holdhatás vonatkozásban.), ha megírod a születési helyet is, és el is, küldöm, ha küldesz e-mailcímet. Valamint mivel a Szaturnusz lassú bolygó, ha elküldöd legalább azt, hogy Te is, hol születtél, megnézem a képletben, hogy az óra perc ismeret nélkül, hol milyen jegyben, hozhat be neked változást a Szaturnuszi I. ciklusod.

Meglátom, hogy ez lehetséges-e? Mert minden attól függ, hogy nem áll-e a Szaturnusz bolygó olyan jegyhatáron, amelyből még erre sem lehet bizonyossággal következtetni. Azonban ezt is csak akkor tudom megmondani, ha hiányzó születési helyet elküldöd nekem, az email-címmel együtt. Jelezz vissza fórumon, hogy rendben át ment-e az üzenetem?

Szeretettel Üdvözöllek:Ilcsi Mama.

693. Ilcsi Mama (válaszként erre: 691. - HnéViktória)
2012. márc. 21. 14:45

Kedves Viki Már nagyon hiányoltalak. Sajnálom az összetört autót, de az csak egy tárgy fő, hogy a férjednek nem lett semmi baja sem. Az Őrangyalkája ott volt és vigyázott rá. Persze a javítás is gondot jelent, de ügyes a párod, bizonyosan megoldja majd.

Igen sajnos a Bencénél ezek a hajlamok adottak már beszéltünk róla. Nem véletlen van szükség a mandulára, sok minden előszürője lehet a torokban. Majd kifogja nőni ezeket a gyermekkorban jelentkező mandula gyulladásokat. A záró gyakorlatodhoz pedig nagyon sok sikert kívánok, drukkolok neked. Ilcsi Mama.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook