Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... ❯❯
2012. ápr. 16. 11:44
Keves Viki. Tudod ez is egyszer véget ér, mind minden más is. Meglátod, hogy milyen széppé nőnnek a távlatból, még ezek "durcás pofavágások is".
781. HnéViktória (válaszként erre: 772. - Ilcsi Mama)
2012. ápr. 15. 17:27
Jajj ez is nagyon rám fér:)a lányom ,jövő hónapban 14éves lesz.Jajj megy ám a pofavágás,durcáskodás...kamaszkor,egy kicsit kikészít...:)
780. HnéViktória (válaszként erre: 774. - Ilcsi Mama)
2012. ápr. 15. 17:19
Ez nagyon szép!!!!Köszönöm,hogy elolvashattam:)
779. HnéViktória (válaszként erre: 771. - Ilcsi Mama)
2012. ápr. 15. 17:15
Igen...azóta a félelmeit nem hangoztatta!!!Megpróbálunk többet törődni vele...:)
778. Svetus
2012. ápr. 15. 15:33
Hmmm enyém volt a 777 -s hozzászólás :o)
777. Svetus (válaszként erre: 774. - Ilcsi Mama)
2012. ápr. 15. 09:38

Kedves Ilcsi Mama Isten éltessen így utólag is! Hisz örömet és boldogságot hozol és hoztál életünkben.

Ezeket a sorokat olvasva olyan szívesen mondanám én is a párom mamájának aki idén lesz 83 éves. Lehet meg is teszem :o)

776. Svetus (válaszként erre: 775. - Ilcsi Mama)
2012. ápr. 15. 08:54

Ez nagyon szép! :o)

Viszont én nem panaszkodhatom a férjem egy kincs az életemben. :o)

775. Ilcsi Mama (válaszként erre: 763. - Svetus)
2012. ápr. 14. 17:21

Egy darabig nem voltam, ezért "bocs" van olyan üzenet, melyet csak most láttam. Viszonzásul.


"Miért imádom az Anyákat.


Anya és Apa Tv-t néznek mikor Anyu, mondja: későre jár fáradt, vagyok,

megyek, lefekszem.


Bement a konyhába elkészítette a szendvicseket másnapra, elöblítette a pattogatott kukoricás tálat, húst vett ki a fagyasztóból a másnapi ebédhez,

leellenőrizte a müzlis dobozokat, feltöltötte a cukortartót, tányért,

kanalat tett az asztalra, bekészítette a kávéskannát másnap reggelre.


Néhány nedves ruhát betett a szárítóba egy adag ruhát tett a

mosógépbe, kivasalt egy pólót. Felvarrta a lelógó gombot.

Felvett néhány ottfelejtett játékdarabot az asztalról, visszatette a telefont

a töltőre, a telefonkönyvet pedig a fiókba.

Megöntözte a növényeket, kiürítette a szemetest és felakasztotta a törülközőt száradni.

Ásítozva és nyújtózva egyenesen bement a hálóba. Megállt az asztalnál

írt néhány sort a tanárnak, kiszámolt egy kis pénzt a túrára előhúzta

a szék alá rejtett munkafüzetet.

Aláírta, megcímezte és felbélyegezte barátainak a születésnapi képeslapot és írt egy rövid listát a fűszeresnek. Mindkettőt a táskája mellé tette. Aztán Anyu megmosta az

arcát 3: 1 lemosóval majd éjszakai krémet tett rá, megmosta a fogát,

lereszelte a körmeit.


Apa kikiált: Azt hittem, hogy lefekszel!

Már megyek-, feleli anya.

Vizet öntött a kutya táljába kiengedte a macskát, majd meggyőződött

róla hogy az ajtók zárva vannak és az udvari lámpa ég.

Mindegyik gyerekénél lekapcsolta az ágy melletti éjjeli lámpát és a Tv-t,

felakasztott egy inget, bedobott néhány koszos zoknit a

szennyes tartóba majd volt egy rövid beszélgetése a még fönt lévővel,

aki még mindig a háziját készítette. A szobájában beállította az

ébresztőt, kitette a másnapi ruháit, sámfát tett a cipőjébe. Még 3

dolgot adott a 6 legfontosabb megteendő dolog listájához.

Elmondta az imáját és elképzelte a befejezését a jövőbéli terveinek.


Ez alatt az idő alatt Apa lekapcsolta a Tv-t kihirdette, hogy nincs

semmi különös tennivaló. Megyek aludni. És ment, minden egyéb

gondolat nélkül. Van itt bármi különleges?

Tudod már a nők miért élnek tovább?


MERT MI HOSSZABB HASZNÁLATRA LETTÜNK készítve és az egyetlen ok,

amiért nem halunk meg hamarabb az - az, hogy túl sok tennivalónk van!!!


Persze tisztelet a kivételnek van ilyen férfi- „apa” is.


Tegyük el magunkat holnapra:”IRÁNY ALUDNI!!!"

Jó éjszakát mindenkinek!

774. Ilcsi Mama (válaszként erre: 759. - Aazsuzs)
2012. ápr. 14. 17:07

Most csak ilyen ídézetekkel tudok jönni szép napot mindenkinek.


45. tanulság az öregedésről.


Regina Brett, a cleevlandi Plain Delaer 90 éves újságírója írta.

Öregedésem emlékezetessé tételére egyszer leírtam 45 tanulságot, melyet az életben felfedeztem.

Ezt a cikkemet olvasták mind közül a legtöbbet, így hát 90. születésnapom alkalmával itt van még egyszer:

„Az élet nem igazságos, de ennek ellenére jó.

Ha tanácstalan vagy, tegyél csak egy kis lépést.

Az élet túl rövid, hogy az idődet valaki gyűlöletére pazarold.

A munkád nem ápol, majd ha megbetegedsz. Ezt a családod és a barátaid teszik majd, tartsd velük a kapcsolatot.

Minden hónapban fizesd be a bankkártyáid számláit.

Nem kell, hogy mindig minden vitát megnyerj, fogadd el, ha nem értetek egyet.

Sírj valakivel, jobb, mint ha egyedül teszed.

Haragudhatsz istenre, elviseli.

Az első fizetésedtől spórolj a nyugdíjra.

Ha a csokiról van szó, hiábavaló az ellenállás.

Békélj meg a múltaddal, hogy a jelent ne ronthassa el.

Nyugodtan sírhatsz a gyerekeid előtt.

Ne hasonlítsd az életed másokéhoz, nem tudhatod, hogy az ő útjuk miről szól.

Ha egy kapcsolatnak titokban kell lennie, te ne legyél a kapcsolatban.

Bármi megváltozhat egy szempillantás alatt, de ne aggódj, isten nem pislog.


Vegyél mély lélegzetet, megnyugtatja az elmét.

Szabadulj meg mindentől, ami nem hasznos, szép vagy boldogító.

Ami nem öl meg, valóban erősebbé tesz.

Sosem késő, hogy boldog gyermekkorod legyen, de a második már csak tőled függ és senki mástól.

Amikor azért kell küzdeni, amire igazán vágysz, soha ne add fel.


Gyújtsd meg a gyertyákat, használj a szebb ágyneműt, vedd fel a drága fehérneműt; ne tartogasd különleges alkalmakra, a ma különleges.

Készül fej mindenre, majd sodródj az árral.

Légy különös most, ne várd meg az öregkort, hogy lilát hordj.

A legfontosabb nemi szerv az agy.

Csak te felelsz a saját boldogságodért.

Minden csapást az alapján ítélj meg, hogy öt év múlva számítani fog-e.

Mindig az életet válaszd.

Mindenkinek mindent bocsáss meg.

Hogy más mit gondol rólad, az nem tartozik rád.

Az idő majdnem mindent meg gyógyít, adj neki egy kis időt.

Bármilyen jó vagy rossz a helyzet, meg fog változni.

Nem kell magad túl komolyan venni, senki más sem teszi.

Higgy a csodákban.

Isten- isten miatt szeret, nem, azért aki vagy, vagy amit tettél.


Ne vizsgáld felül az életet, jelenj meg és hozd ki belőle, amit lehet.

Az öregedés még mindig jobb, mint fiatalon meghalni.

A gyerekeidnek csak egy fiatalkora van.

Végül csak az számít, hogy szerettél.

Minden nap menj ki, ott történnek a csodák.

Ha mindenki egy nagy kupacba gyűjtené a problémáit és másokét is, megnézhetnénk, jól beérnénk a sajátunkkal.

Az irigység időpazarlás, megvan mindened ami kell.

A legjobb még csak most jön.


Mindegy hogy érzed magad, kelj fel, öltözz fel és jelenj meg.

Engedj.

Az élet nem masnival jön, de mégis ajándék.

A barátaink a szabadon választott családunk.”

773. Ilcsi Mama (válaszként erre: 770. - HnéViktória)
2012. ápr. 14. 16:51

Még egy olvasni való neked és mindenki másnak is.


VALÓSÁG Történelmi LEGENDÁBAN.

JÁNOS vitéz és ILUSKÁJA igaz története.


„Buda alatt a ráckevei régi temetőben járva egy különös útjelző táblán akad meg a tekintet:


JÁNOS vitéz sírja felé mutat a nyíl. A nyíl irányába haladva egy félbetört oszlopú síremlék áll. Rajta a felirat: Itt nyugszik Horváth Nepomuki János /rangjai és kitüntetései felsorolva/ aki nem más, mint Petőfi Sándor megálmodott mesehőse: János vitéz.


Minden legendának van valóság magva, amit nem szabad hagyni feledésbe merülni.


De hát ki is volt Ő valójában? A legenda már valóságos élettörténetté alakul át, korabeli ráckevei dokumentumokra támaszkodva. Borovsky Samu már 1910-ben megjelent Pest-Pilis-Solt vármegye Műemlékei” című monográfiájában említi meg a ráckevei műemlékek között Horváth N. János síremlékét „A jobbágyból lett világlátott huszárkapitányról” írva.


1774. május 1o.-én született Ráckevén. Az anyakönyv tanúsága szerint Piringer Jánosként látta meg a napvilágot. Apja Piringer Pál, édesanyja Gáspár Magdolna. A ráckevei nádfedeles házból hamarosan az égiek mezejére távozott az édesapa, akiről a kis Jánoskának nem is maradt emléke.

A megözvegyült édesanya – hogy a kisfiú apa mellett nőhessen fel – a gyászév letelte után férjhez ment nemes Horváth János megyei perceptorhoz. Az édesanya kikötése volt, hogy a házasságkötéssel egyidejűleg a kis Jánost adoptálja a férje. Így lett Piringer Jánosból Horváth Nepomuki János.


Az új házasság sem volt hosszú életű, az édesanya hamarosan meghalt egy következő gyerekszülésben. A kis Jánost rövid ideig mostohaapja nevelte, aki italozó lett, elverte csekélyke vagyonát is, és az árvát magára hagyva Ráckevéről elköltözött. Ekkor a gyermeket atyai nagybátyja, Piringer György vízimolnár vette magához. A molnárnak azonban volt már egy kislánya – Juliska. A két gyerek, Jancsi és Juliska együtt nevelkedett Piringer György házában. Jancsi gyerek Ráckevén járt iskolába, majd Szőnyi Pál szabómesternél lett inas, később segéd.


Fordulatot az 1793-as esztendő hozott életében. Európa háborúba ájult. A francia forradalom és a jakobinus mozgalom ellen katonai koalíció szerveződött. I. Ferenc császárnak katonára volt szüksége, ezért elrendelték az újoncozást. Ráckevének három lovas huszárt kellett kiállítania teljes felszereléssel a város költségén.

A szabó céh javaslata alapján került Horváth N. János az I. huszárezredbe, 12 éves szolgálatot vállalva a városért. Amikor a fejébe nyomták a díszes csákót, a 19 éves fiatalember egyedül Juliskát sajnálta itthagyni, akihez már gyengéd szálak fűzték. Minderről az 1845-ben írt végrendelete árulkodik.


Ezredével szolgálati helyére, Észak-Itáliába /Taljánországba/ került. Itt kiválóan megtanult németül, olaszul és – mert többször jártak francia területen – franciául is. A kemény kiképzés után gyorsan emelkedett a ranglétrán. 1794-ben káplárrá /tizedessé/ léptették elő.


Közben Franciaországban nagy változások mentek végbe. Napóleon magához ragadta a hatalmat, és európai hegemóniára tört. 1799-től véget ért a viszonylag nyugalmas garnizoni élet és véres csaták sorozata következett. 1798-ban Horváth N. Jánost áthelyezték az 5./Radeczky/ ezredhez. Az első marengói csatában súlyosan megsebesült, amikor testével védte Alvinczy tábornokot. Hősiességéért megkapta az Ezüst Vitézségi Érmet.


A második marengói ütközetben ismét hősies bátorságot tanúsított, aminek eredményeként megkapta a strázsamesteri rangot, majd alhadnaggyá léptették elő. A franciák sikeres előnyomulása feltartóztathatatlan. 1809.májusban bevonultak Bécsbe, két nappal később magyar földre léptek. Horváth N. János ezrede ott verekedett június 14-én a vesztes győri csatában.

1808-tól kiéleződött Napóleon viszonya a pápával is, a franciák megszállták Rómát, 1809-ben májusban megszüntették az egyházi államot, mire VII. Pius pápa kiközösítette Napóleont. 1810-ben szenátusi határozattal kimondták, hogy a Francia Birodalom második fővárosa Róma, és római király címmel Napóleon fiát ültették a trónra, a pápát Svájcba száműzték. A francia betolakodókkal szemben Horváth N. János ott harcolt Rivoli hídjánál és a Piave partján. 1812-től Napóleon csillaga hanyatlani kezdett, 1813-tól már francia földön zajlott a háború. Napóleon hatalmas vereséget szenvedett a lipcsei csatában. Az újabb hadjáratban Horváth N. János már kapitányként vett részt, önálló lovasszázad élén. Katonai érdemeiért ekkor kapta meg az Armadia Keresztje kitüntetést.

1814. márciusban nemzetközi nyomásra Napóleon visszahelyezte a pápát jogaiba. A francia követ előzetesen jelezte, hogy a pápát napokon belül átadják a határ mellett szolgáló Radeczky ezred „fiók strázsájának”. Ez a „fiók strázsa” Horváth N. János lovasszázada volt. A század két nap alatt kelt át az Alpokon a pápát kisérve. A 72 éves pápa az Alpokon átvezető havas útszakaszon dideregve fázott, ekkor Horváth N. János saját köpönyegét és mentéjét terítette az alvó pápára. Ezt a jelenetet a vatikáni könyvtár folyosóján ma is látható falfestmény örökíti meg, melyen a hintóban alvó VII.Pius fehér huszárköpennyel van letakarva. Körülötte mentében lévő huszárok lovagolnak, csak egyikőjükön nincs dolmány és mente.

Az egyházi vezetők és Róma lakossága hálás tisztelettel fogadta a magyar huszárokat. A pápa díszlakomát adott tiszteletükre. Őszentsége az ezrednek zászlót adományozott, Ferenc császár az ujjászervezendő pápai hadseregnek száz magyar csikóval, száz lovas fegyverzettel és kétezer gyalogsági felszereléssel fejezte ki elismerését. Horváth N. János pápát kísérő küldetése a nemzetközi nagypolitika részévé vált.

Megkapta az ezüst sarkantyús csizmát, majd Nápolyban a királytól átvehette a Szicíliai Arany-Kereszt kitüntetést. 1845-ben íródott végrendeletében az ezüstsarkantyús csizmát hajdani Juliskája fiának hagyományozta, a kitüntetésekkel kapcsolatban pedig úgy rendelkezett, hogy síremlékére véssék fel a Krisztus Keresztet, a Szicíliai Keresztet és az Ármádia Keresztjének másolatát.

1814. júliusban az ezredet visszarendelték az osztrák-francia határ térségébe. A távozó ezred tisztjeit a pápa audiencián fogadta, Horváth N. Jánost pedig a Krisztus-Rend Gyémánt csillag rendjellel tüntette ki, ez a pápa által személyesen adományozható legmagasabb kitüntetés.

Így lett Horváth N. János a Krisztus-rend és a Szent György-rend lovagja.

Ez a rendjel 1815-ben Milanóban készült, rajta arcképe felismerhető. Halála után a Krisztus-rend csillagát Juliska örökölte. Juliska halála után a ráckevei katolikus templomba került, ahol az áldoztató kehelyre forrasztották.

1937-ben letétként a székesfehérvári Egyháztörténeti Gyűjteménybe helyezték el, ma is ott őrzik./Ktsz.99,/


Napóleon bukása után Európa fellélegzett. Jánosunk is megelégelte már a 22 évi katonai szolgálatot és nyugdíjazását kérte. Ekkor mindössze 41 éves volt. Milanóban még megfestette saját portréját majd hintón visszament szülővárosába Ráckevére. Elsőként Juliskát kereste, aki az elmúlt 22 évben férjhezment Gáspár János vízimolnárhoz és szeretettel nevelte szintén János névre hallgató egyszem fiacskáját. A kapitány eltemette lelkében a régi szerelmet, de életük hátralévő része végig szoros barátsággá vált, amit 1845-ben írott végrendelete is tükröz. „Gáspár Jánosnénak született Piringer Juliannának hagyom….a kapitányi portrémat a fekete rámában, s ……minden fenn maradó pénzemet s a Krisztus és Armádia Keresztem. ”Ezüst sarkantyús csizmáját pedig Juliska fiára hagyta. /Az arckép a Gáspár családtól a ráckevei Árpád Múzeum tulajdonába került Ltsz.66.432.1/


Ráckevén házat, földet vásárolt, de 1824-ben ismét uniformist öltött a császár hívására és főkapitányi rangban a testőrségben vállalt szolgálatot. A gárdánál tizenegy évet szolgált majd hatvanegy éves korában végleg búcsút mondott a katonaéletnek. Letelepedhetett volna bárhol, de a szíve hazahúzta Ráckevére. Ettől kezdve már csak emlékeinek élt. 73 évet adott számára a sors. 1847. február 7-én halt meg Ráckevén.


De hogyan lett a legenda valóság magvából János vitéz? Egyáltalán, Petőfi hogyan tudhatott az árva gyerekből lett legendás huszárkapitányról?


Petőfi a János vitézt 1844-ben írta. Dömsödön egy évvel később tartózkodott, így tehát korábban kellett hírt hallania a vitézről! Petőfi pedig Ráckevén sohasem járt, akkor honnan az információ? Magyarázat erre is van. A kulcsot Ács Károly személye jelenti, aki ugyancsak 1823-ban született Ráckevén, jogi tanulmányait Kecskeméten végezte. A jogot tanuló Jókai 1842 őszén egészségi okokból Pápáról Kecskemétre iratkozott át, aki Ács Károllyal közeli barátságba került. 1843-ban Kecskemétre érkezett Petőfi is. Korábban Jókai és Petőfi együtt diákoskodtak Pápán. Jókai hozta össze Petőfivel Ács Károlyt. A többhónapos együttlét során mesélhetett a ráckevei Ács Károly a neves huszárkapitányról. Barátságuknak köszönhetjük Petőfi Sándor örökéletű szépséges „János vitéz” –ét.


Ráckeve város lakossága János vitéz dísz kutat állított emlékére a Szent István téren.

A dokumentumok az Árpád Múzeumban megtekinthetők.”

772. Ilcsi Mama (válaszként erre: 770. - HnéViktória)
2012. ápr. 14. 16:38

Kedves Viki. Nem csak neked, de minden gyermekes szülőnek szánom, ezt az elgondolkoztató üzenetet.


"Egy kis kamasz gyermek üzenete a szüleihez.


Ne vegyél nekem dolgokat, amelyekre te hiába vágytál!

Ne érezz bűntudatot, ha nem tudsz megadni nekem mindent, amire fáj a fogam, néha csak azért kérek valamit, hogy lássam hol a határ.

Add nekem az idődet! Kérdezd meg mi történt az iskolában! Beszélgess velem arról, hogy mit gondolok!

Érdeklődj a felől, hogyan oldom meg feladataimat!

Taníts engem a jóra és mond el mi a rossz! Vitassuk meg terveinket!

Bátoríts választásaimban!

Dicsérj, ha megérdemlem!

Terelj jó útra, ha tévedtem!

Higgy nekem, bízz bennem! Irányításoddal jó utat fogok választani.

Ha magam mellett tudlak, nem csatlakozom semmiféle bandákhoz, távol tartom magam az alkoholtól, a drogoktól.

Magyarázd meg nekem a gyógyszerhasználat szabályait, figyelmeztess a droghasználat veszélyeire!

Szeress és hagyd, hogy én is szeresselek!

Szeress akkor is, ha rossz vagyok!

Mutasd ki szeretetedet még abban az esetben is, ha nem tetszik neked néha a viselkedésem!

Bocsáss meg nekem, ha rosszat teszek!

Ismerd el, ha jót cselekszem!

Ne csak parancsolgass nekem, hanem kérj is tőlem!

Ez összetartozásunk érzését jelenti számomra.

Ha megkérsz valamire, boldogan megteszem majd, mintha csak mindig utasítgatsz!

Bánj velem úgy, mintha már én is felnőtt lennék és úgy, mint a legjobb barátoddal!

Figyelj rám, ha szeretnék veled valamit megbeszélni!

Hiszen még csak gyerek vagyok, hidd, el nekem is vannak gondjaim, sokszor aggódom is.

Tiszteld a bánatomat, és a fájdalmamat!

Mond nekem sokszor, hogy szeretsz!

Erősíts meg abban, a tudatban, hogy én is különleges gyerek vagyok, és ezzel érezni fogom, hogy mindig is szeretni fogsz, bármi történjen is.

Hiszen a részed vagyok a véredből a véred, ez egy különös összetartó erő, hiszen engem is a Ti szerelmetek teremtett.

Megígérem, hogy meg tanulok viselkedni, szívesen mondom majd, hogy „BOCSÁSS MEG”, és „kérek szépen…”, vagy azt, hogy „KÖSZÖNÖM”, és nem utolsó sorban azt, hogy „SAJNÁLOM”.

Egyszóval mindent, amit elképzeltél akkor, amikor megtanítottál beszélni.

Ígérem mondani, fogok mást is, például, hogy én is szeretlek téged/ benneteket.

Mindenek előtte kérlek, tanítsatok meg a hitre, a szeretettre, és az emberek tiszteletére!


Szeretettel a Ti kis gyermeketek."

771. Ilcsi Mama (válaszként erre: 770. - HnéViktória)
2012. ápr. 14. 16:28
Aranyos vagy! Remélem, hogy most már megnyugodtál a kisfiad ügyében?
2012. ápr. 14. 14:48

Itt vagyok Ilcsi Mama!!!!MIndig olvasom a fórumot!:)


És az újaknak üzenem,hogy Ilcsi Mama egy nagyon nagy kincs!

769. Ilcsi Mama (válaszként erre: 768. - Judi0110)
2012. ápr. 14. 13:55
Kedves Judi"0110". Amennyiben meg lesz a pontos időpont jelezd és megnézzük konkrétan is dolgokat. Üdv: Ilcsi Mama.
2012. ápr. 13. 19:29

Kedves Ilcsi Mama!


Köszönöm a táblázatot és a leírást, megkaptam. A nem pontos időpontok alapján készített leírást többször is átolvastam, sok információ van benne, elgondolkodtató. Van benne igazság, az önzést illetően biztosan, de van igazság a testvért illetően is, a második verzió tekintetében.

A pontos időpontokat ki fogom kérni a kórházban.

Köszönöm a segítséget.


Judi0110

767. Ilcsi Mama (válaszként erre: 765. - Ilcsi Mama)
2012. ápr. 12. 13:31
Kedves "Hisztis". Elküldtem a horoszkóp köröd a megadott e-mail címre.
2012. ápr. 12. 13:17

Kedves verseket is, szerető barátaim.

József Attila születésnapjának a margójára:


1964 –től, van hazánkban József Attila születése napján, április 11-én van a

KÖLTÉSZET NAPJA.


József Attila 1905. április. 11 - én született Budapesten. József Áron és Pőcze Borbála fiaként.

1937. december 3.-án tragikus körülmények között halt meg, Balatonszárszón.

Csodagyerekként, friss, elragadó suhancként tört be az irodalomba.

A XX. Század legkiemelkedőbb tehetsége, de egyben a legtragikusabb sorsú költője is volt.


Megjelent - ismertebb - kötetei:


/1922/ Szépség koldusa.

/1925/ Nem én kiáltok.

/1929/ Nincsen apám se anyám.

/1931/ Döntsd a tőkét, ne siránkozz.

/1932/ Külvárosi éj.

1934-ben jelent meg a Medvetánc.

„Aki dudás akar lenni, pokolra kell annak menni, ott kell annak megtanulni, hogyan kell a dudát fújni”

Ezt a különös varázsú, megejtően édes mérgű népi strófát először a Külvárosi éj című kötet élére tette József Attila, majd a Medvetánc válogatott verseinek lett a mottója.

Egy évvel tragikus halála előtt - jelent meg József Attila utolsó verseskötete,

/1936/ Nagyon fáj címmel. Gyakorlatilag ebben a kötetben, írott verseiben már, leszámol minden reménnyel.


/1925/ József Attila. Április 11.


A talló kalászait hányva,

S a verebek közé belesvén,

Nagy szél kapott föl egyszer engem,

Hirtelen, áprilisi estén.


Gyerekeit kereste arra

S engem talált ott épp az útban.

Bömbölt, örült s én mosolyogva

Rengeteg mellén elaludtam.


Vitt falván, földeken keresztül,

Meghempergetett jó sárosra,

Cibálva és kacagva vitt egy

Pesti, csatakos külvárosba.


Az utcán vidám jasszok lógtak,

S még vidámabban verekedtek,

Kiabáltak, kiabáltunk és

A jasszok végül berekedtek.


Mondom, valami nagy ünnep volt,

a hívek templomokba mentek,

És reszketve, szomorú kézzel,

Áldották őket meg a szentek.


S hogy a harangok búgtak, fölnőtt

a szívekben nagy, esti béke.

A gyilkos végzett emberével,

S úgy menekült, kalaplevéve.


Reménységnek és tulipánnak

Kicsi kis deszka alkotmányba,

1905-ben ígyen,

Iktattak be az alkotmányba.


A kártyás munkásnak fiúként,

S a szép, ifjú mosóasszonynak,

Ligetnek, sárnak, vágynak, célnak,

Fejkendőbe kötözött gondnak.


A szegényasszony rég halott már,

De fiát a szél el nem hagyja,

Együtt nyögünk az erdőn éjjel,

S együtt alszunk el virradatra.



/1925/ József Attila. Kertész leszek.

Kertész leszek, fát nevelek,

kelő nappal én is kelek,

nem törődök semmi mással,

csak a beojtott virággal.


Minden beojtott virágom,

kedvesem lesz virágáron,

ha csalán lesz, azt se bánom,

igaz lesz majd a virágom.


Tejet iszok és pipázok,

jó híremre jól vigyázok,

nem ér engem veszedelem,

magamat is elültetem.


Kell ez nagyon, igen nagyon,

napkeleten, napnyugaton,

ha már elpusztul a világ,

legyen a sírjára virág.



/1928/ József Attila. Gyöngy.


Gyöngy a csillag, úgy ragyog,

gyöngyszilánkokként potyog,

mint a szőlő, fürtösen,

s mint a vízcsepp, hűvösen.


Halovány bár a göröngy,

ő is csámpás barna gyöngy;

a barázdák fölfűzik,

a bús földet díszítik.


Kezed csillag énnekem,

gyenge csillag fejemen.

Vaskos göröngy a kezem,

ott porlad a szíveden.


Göröngy, göröngy, elporlik,

gyenge csillag lehullik,

s egy gyöngy lesz az ég megint,

egybefogva szíveink.


/ József Attila. 1928/ Derengő Rózsa.


Óh, köd a lelkem, ködben áll,

a rózsaszál, a rózsaszál.

Papagáj-hajnal szállt fölötte,

szárnyával hátba is ütötte,

és ő mosolygott, a balog,

s amikor csendes este volt,

levelén megpihent a hold,

és tüskéin a csillagok.


Derengő rózsa, szomorú,

derekán szalmakoszorú.

Derű, de bú a foglalatja.

Tavaszom, hajnalom lakatja.

Szerelmem atyja! El, ne dűlj!

Bár reszketésre született,

böködik nagycsontú szelek,

hópelyhek zümmögik körül.

2012. ápr. 11. 20:34

Kitôl: hisztis, 2012-04-01 10:07


Téma: horoszkóp

______ ______

Üzenet: Szia!


A segítségedet szeretném kérni, hogy mit mutat a horoszkópom.



Kedves „Hisztis” besoroltam a kérésed, remélem, hogy hamarosan tudok neked válaszolni a kérdéseidre. Nagyon pontos születési időpontot írtál, de nagyon érdekes helyzetet jelent a képletedben (ha küldesz e-mail címet el is, küldöm neked már előzetesként, hogy lásd.)

Ugyan is 1° fokon áll az Aszcendens jegy a Skorpióban. Vagyis éppen hogy csak elhagyta a Mérleg jegyet. Ez így elég kritikus pont, de ha pontos az időpont, akkor lehet, hogy jó.?! Ezért azt kérem tőled, hogy a fórumon olvasd el a Nyilas Napjegyedre vonatkozó általános leírásom a 38. szám környékén. Illetve olvas bele a 623. számon a Mérleg és a 651. számon található Skorpió jegy tulajdonságok közé is. Ezek ugyan Nap jegyekre vonatkoznak, de az együtt hatás sokszor átcseng az Aszcendens - jegybe is. Pláne úgy, hogy általában többeknél 30. év után már inkább az Aszcendens jegy lesz domináns. Az is érdekes nálad, hogy a Rejtett Aszcendens Oroszlán jegy, amit a horoszkópban a bolygók, elhelyezkedésének pont számából kell kiszámítani. Ez legtöbbször megegyezik az Aszcendenssel. Nálad ez is nagyon eltérő, mert az Oroszlán Tűz jegy, a Mérleg Levegő, a Skorpió meg Víz jegy, hát érdekes! Majd elküldöm képletet és megpróbáljuk megérteni, ezeket, a nem egyértelmű dolgokat. A fórumon is jelentkezz be ott könnyebben, tudok válaszolni, itt nem sok karaktert fogad a privi. Remélem ez mind át fog menni. Ha nem lenne áttekinthető, akkor jelezd és leírom a fórumra is. Üdv. 7X-en túli Ilcsi Mama.

2012. ápr. 10. 17:43

Kitôl: Judi0110, 2012-04-08 23:45


Téma: Babaprojekt

________________________________________

Privi Üzenet:

Kedves „Judi0110”. Elnézést, hogy a privi leveledből ide idézek, „Kedves Ilcsi Mama!


Engem is nagyon érdekel az asztrológia, már 14 éves korom óta foglalkoztat minden ezzel kapcsolatos dolog. Hol jobban, hol kevésbé van jelen az életemben. Minél többet olvasok utána, tanulmányozom - kezdve a saját Radix képletemmel - annál inkább úgy érzem, hogy semmit nem tudok. Na de nem adom fel. :) (Kb. 16 évesen kaptam meg a Sky asztrológiai rendszer CD-t, dolgozom a megértésén.)”


Azt írod, hogy ismered a „Radix” képleted. Tudod az alapvető hiba, ott kezdődik, hogy a születési időket Te magad is úgy jelezed, hogy az enyém „X „óra „körül,” a férjemé meg „talán X óra” Ugyan is, ha a születési óra perc nem pontos semmi sem jó a „Radix” képletben.


Azt tanácsolom, neked - pláne ha érdekel az asztrológia-, hogy most már minden kórházban van olyan szolgáltatás, amelyben KB. 2000 Ft+ ÁFA. Összegért, ha személyesen kéred, megadják a pontos anyakönyvi születési adatban a pontos születés időpontját.

Ezután van értelme a képleteket felállítani és főleg elemezni.


A Te általad megadott „sacc” saját óra idő alapján, amit én mondhatok neked, talán a Hold, amely valószínű, hogy óra utáni időt mutat a kérdésed tekintetében.

Ugyan is 8. házba áll, amely mint Te is tudod, hogy a HOLD az anyaság jelképét jelenti és a 8. ház a Vízöntőben, ezzel összefüggésben, pedig az anyasággal kapcsolatos megélés veszteségét jelentheti. Vagyis a Hold olyan házban áll ahol a mélyen gyökeredző érzések kapnak nyomatékot.

Pláne úgy, hogy az 5. gyermekházban benne áll még a Plútó és az Uránusz is. A képletben pedig a Mars, amely nálad a férjed jelölője is oppozícióban állhat a Te saját Holdaddal.

Ezáltal mivel Qvadrát jelek vannak a képletedben így ezek, mind akadályozó tényezőket jelenthettek nektek. A férjed képletében az aszcendens I. Ház a Vízöntőben van, annak meg az uralkodója az Uránusz-Szaturnusz, amelynek a Skorpióban lévő Szaturnusz vonatkozásban is akadályozó hatásai vannak.

Pláne azáltal, hogy ha összevetés horoszkópot is megnézzük, akkor a nagy terjedelmű I. Házban benne áll a Hold csupa akadályozó Qvadrát, quincunx és oppozíciós fényszög kapcsolatokkal, amely akadályokat jelezz a feltett kérdésben.

A Szaturnusz sorsbolygó egyébként e szerint az óra szerint (ami ugye egyáltalán nem biztos, mert nem pontos egyikőtök születés időpontja sem.), a 3. házban Oroszlán és Szűz jegy határon áll. Amelynek egy érdekes jelentősége is lehet: A Szaturnusz itt olyan testvérre mutathat, aki egyben a szülőt is helyettesíthette, vagy esetleg ő maga jelenthetett neked egy kis terhet, ez akadályozta esetleg eddig a saját gyermek vállalását is. Erre utalhat még a IV. házban Mérleg jegyben a Felszálló és a 11. házban, Kos jegyben a Leszálló holdhatásnak a Karmikus jelentése is. Vagyis a legbelső „Én” gyökereire vezethető vissza. Illetve a család nagy elvárásokkal teli terheket ró rád. Ez egyben a (Pláne ha jó a Rák aszcendens?), akkor a Szűz jegyben/ IV./ házban, a Mérlegben/ Vénusz uralkodóval, pedig a Felszálló holdcsomópont összefonódást jelent a saját család iránti vággyal.

Ugyan akkor a szemben lévő Kos jegyben álló Leszálló holdcsomópont a 11. vágyak és remények házában, a Holdhoz hasonlóan bevésődött ösztönös viselkedésre is utalhat, vagyis hátra kell hagyni az „ÉN” központúságot és a bizonyos fokú önzést. Ha ehhez még azt is figyelembe vesszük, hogy a VII. házban, Bak jegyben/ áll nálad a NAP, amely azt jelenti, hogy egy apapótlékot is kereshetsz a párkapcsolatban, még akkor is, ha ő a fiatalabb nálad. A valahová tartozás igényére add utalást. És itt található a Vénusz itt a VII. Házban a vágyaid, megtestesítést jelentheti neked. Végezetül mivel a Nap és Vénusz is Bak jegyben áll, a „Radix” 5. Házas Plútó pedig mostanság Tranzit módon, a Bak jegyen vonul át, ezért azokon a területeken ahol változtatnod kell, ott a Plútó a közreműködésed nélkül is, kikényszeríti a változásokat. Vagyis reményt adhat a vágyaid eléréséhez. Mert a Jupiter és a Vénusz bolygó is, most a Bika jegyben halad/Vénusz uralkodóval. A Nap pedig most a Kos jegyben halad, és mivel a Kos a Rejtett Aszcendensed, ezért a rejtett aszcendens meg mutatja az utat neked Az I-VII. Tengelyen a külvilág felé.


Mivel a pontos születési időpont nélkül a baba projekt horoszkópot nem lehet felállítani, - de esetleg ha nem ismered - nagyon szívesen elküldöm, (ha küldesz e-mail címet) a Knaus – Ogino - féle naptár módszer leírást.

Ajánlhatom, neked még az ismereteid bővítésére, - ha van kedved hozzá, - esetleg olvasd el az általam feltöltött anyagokat a fórumon is.

763. Svetus
2012. ápr. 8. 09:34
Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok Ilcsi Mama és minden itt lévő fórum olvasóknak! :o)
762. aazsuzs (válaszként erre: 761. - Ilcsi Mama)
2012. ápr. 8. 07:06

Köszönöm Ilcsi Mama!Megérkezett, el is olvastam, örültem is neki!:)

Szép napot Neked!

761. Ilcsi Mama (válaszként erre: 759. - Aazsuzs)
2012. ápr. 7. 19:23
Kedves "aazsuzs". Ma elküldtem a babaprojektre vonatkozó dolgokat. Kérek visszajelzést, hogy rendben megérkeztek-e? Üdv. Ilcsi Mama.
760. Ilcsi Mama (válaszként erre: 759. - Aazsuzs)
2012. ápr. 7. 13:06

Kitôl: hisztis, 2012-04-01 10:07


Téma: horoszkóp

________________________________________

Üzenet: Szia!


A segítségedet szeretném kérni,hogy mit mutat a horoszkópom.

Kitôl: barnusch, 2012-04-07 10:24


Téma:

________________________________________

Üzenet: Kedves Ilcsi Mama!


A segítségét szeretném kérni.


A kérdésem az lenne, hogy hogyan alakul ez a kapcsolat? Mit kell tennem, hogyan kell viselkedjem?


Kitôl: aazsuzs, 2012-04-05 15:18


Téma:

________________________________________

Üzenet: Kedves Ilcsi Mama!


Olvastam a fórumot és felkeltetted az érdeklődésemet. Nagyon érdekel az asztrológia, sorselemzés, jövőbe látás....:)



Kedves Priben érdeklődődők. Nagyon szívesen segítek nektek is. Nagyon jó „barnusch” kérdés feltevésében az, hogy azt szeretné tudni, hogy a képlete alapján hogyan tudna javítani az élethelyzetén. Hogyan kellene „ neki” viselkednie ahhoz, hogy a párkapcsolati élete jobb legyen.

Igen örülök az ilyen kérdésnek!


A képlet megismerése által ezeket lehet feltárni magunkban. Vagyis hogyan tudunk javítani azokon a hibáinkon, amelyek esetleg megkeseríthetik úgy a magunk, mint a mások életét is.


„aazsuzs”- üzenem itt is, hogy amellett, hogy nagyon szívesen elküldöm a kért babaprojekt anyagot, ha kapok pontos születési időpontokat és nagyobb terjedelemmel bíró e- mail címet.


Azt is szeretném e kapcsán, viszont jelezni, hogy az Asztrológia elsősorban a saját magunk megismerésére szolgáló ismeretekkel rendelkezik, és nem sorselemezéssel és pláne nem jövőbe látással.

Arra ott vannak a „jósok”, már akik hisznek benne? Amit én nem tudok, de nem is akarok.


Az viszont igaz, hogy aki a saját maga pontos születési időre elkészített képletét vizslatja, sok mindent meg tud állapítani, akár saját maga is meg tudja fejteni a „Radix” =születési képlete szerinti, állatöv-jegyek, azok uralkodói bolygói és a fényszögeik által azokat a kérdéseket, amire éppen kíváncsi.

A személyi bolygó hatások által, illetőleg (Felkelő pont=Aszcendens: Jele: AS.) által, valamint akkor is, amikor ezek a bolygók életünk során folyamatosan át - áthaladnak az állatövi Nap-jegyünkön, és a bolygók találkoznak a jegyben sajátmagával, akkor a hatásokra fel lehet készülni.

Az emberek életében az ismétlődő hibák főként akkor fordulnak elő, amikor az a bolygó melyik ezekért felelős, a körforgása során, újra és újra áthalad TRANZIT=körforgás következtében, az Aszcendensen, az állatövi jegyükön, és a megfelelő jegy-fokszámon találkozik sajátmagával.

A bolygók fényszögeikkel pedig a folytonos körforgásuk következtében bekapcsolnak minden a „Radix”=születési horoszkópban adott aspektusokat.

Ezért ha Ti ismeritek az állatövi jegyeteket, annak leírásait, ismeritek az uralkodó bolygóitokat, és más bolygókat is, amelyeknek fényszögei kihatással vannak rátok, még arra is van lehetőség, hogy a megtörténéseken változtatassatok.

Ezért ajánlom fel a segítségem abban, hogy lapozgassatok a fórumon feltöltött anyagok közt is, hogy ebben a legtöbb ismeretanyagot esetleg ez által is megismerjétek.

Sajnos az elemzésre elég sokat kell várnotok, mert hihetetlen sok kérést kapok privi üzenetekben.

Ezért inkább azt szeretném, ha saját magatok is arra ösztökélnétek magatokat, hogy mélyedjetek bele a leírásokba, a képletet nagyon szívesen elkészítem, és el is küldöm annak, aki pontos születési:

Év. Hó. Nap. Hely. Óra-perc megjelöléssel és E-mail-címmel, kéri tőlem.



„Az intuíciód megsúgja, mit tegyél, s teteidben szinte hibátlan legyél,

Amit eddig jót adtál, visszakapod majd duplán.

A sors azt akarja tőled, hogy tanulj, okos, ügyes, és szorgalmas légy,

Mindig tiszteld, amit teszel, akkor majd nem követsz el benne hibát.

Hallgasd mindig a belső hangot, amelyet a szíved diktál,

Meglátod, hogy így az életed boldog, hosszú és tartalmas lesz.”

759. aazsuzs
2012. ápr. 7. 12:31

Ilcsi Mama a fórum már a kedvenceim között szerepel pár napja!

Köszönöm a segítségedet!:)

758. Ilcsi Mama (válaszként erre: 744. - HnéViktória)
2012. ápr. 7. 11:46

Kedves fórumlátogatóim.


Amennyiben stílusos szeretnék lenni a jelen Húsvéti ünnepekhez és magához az Asztrológiához is, e két ok kapcsán szeretnék nektek egy kis ajándékot adni.


Ti, akik itt a fórumon már olvastatok a 12. Állatöv - jegyekről, az elemekről, szóló leírásaimat érteni fogjátok ennek a csodálatos faliképnek a jelentés tartalmát is.


Milyen érdekes, hogy mi minden van összefüggésben az asztrológiával.

Bizonyosan többeken is olvastatok róla, vagy láttátok a Leonardo Da Vinci, csodálatos falfestményét az utolsó vacsorát.

Ha esetleg nem emlékeztek már e csodás festményre, akkor a GOOGLE/START lapon írjátok be a keresőbe, hogy <az utolso vacsora> , több féle módon és leírásban is, megtalálhatjátok.



Leonardo Da Vinci 1452-1519-i 67 évet élt. Csodálatos festményét az „Az utolsó Vacsora”, mely Jézust és a 12 tanítványt, az apostolokat ábrázolja, több mint 500 éve fejezte be.

A fali képen a kehely szimbóluma Jézus földi életének a két végpontját jelképezi.

(A műalkotás helyszíne: SANTA MARIA DELLA GRAZIA TEMPLOM <Milánó>).


Vagyis a fogantatás és a halál jelképe a két kehely.

A meghaló és a feltámadó napisten”élete” örök visszatérése.

A képet remekművé teszi a drámaisága és a festési technikája.

A festmény centrális perspektíva alkalmazásával készült az által, hogy a festményen szereplő személyek mindegyikét többszörös háromszögbe rendezi a jelenetben, és ez által valamilyen módon a kompozícióban, kapcsolatban vannak egymással. Vagyis a „Mester” az Asztrológiai állatövjegyek figyelembe vételével csoportosította az apostolokat.


A festményen <az asztal mellett ülve> középen JÉZUS van, körülötte, pedig a tanítványok láthatóak, oly módon, hogy, Jézus jobb keze felől is 2X3 csoportban és a bal keze felől is 2X3-as csoportban helyezkednek el a tanítványok.

Amennyiben szemben állunk a festményképpel, akkor a „MI” nézetünkből JÉZUS van középen, tehát nekünk a bal kezünk felől, (vagyis Jézusnak a jobbján ülve és tőle kifelé haladva) láthatjuk az első hármas csoportban, sorrendben:

JÁNOS- Levegő, PÉTER - Tűz, JÚDÁS – Víz.

Mellettük a másik hármas csoportban helyezkednek el:

ANDRÁS - Föld, Ifj. JAKAB - Levegő, és BENEDEK, vagyis másnévvel BERTALAN - Víz.


JÉZUS, (balján ülve és tőle kifelé haladva) mi látószögünkből nézve jobb kezünk felől,

Első hármas csoportban láthatjuk, sorrendben: TAMÁS - Föld, id. JAKAB - Tűz,

FÜLÖP – Víz.

Mellettük a másik hármas csoportban helyezkednek el: MÁTÉ - Levegő, TÁDE - Föld, és a leg szélen SIMON - Tűz.


Az is milyen érdekes, hogy Leonardo JÉZUS tanítványait, a Nyugati Asztrológia szerinti 4 -ES elem szerint is besorolta: TŰZ, LEVEGŐ, FÖLD, és VÍZ.<Hogy ki, melyik ŐS elemhez tartozik, azt az apostolok nevei mellett, láthatjátok.


Az elemek jelentés tartama szerint, pozitív és negatív energia szint hatásként:

Tűz elem: (jegyhatás szerint idetartoznak: a Kos, Oroszlán, Nyilas.)

Sugárzó energia, önbizalom, kezdeményezőkészség.

KOLERIKUS TEMPERAMENTUM. + energikus, bátor, vállalkozó.

- (negatív): erőszakos, vakmerő, önző.


Levegő elem: (jegyhatás szerint: Ikrek, Mérleg, Vízöntő.)

Érzékelés, és az önkifejezés intellektuálisjellege.

SZANGVINIKUS TEMPERAMENTUM. + idealista, lelkesedő, érdeklődő.

- (negatív) ártatlan, meggondolatlan, ingerlékeny.


Földelem: (jegyhatás szerint: Bika, Szűz, Bak.)

Gyakorlatias, érzékies a materiális világhoz.

MELANKOLIKUS TEMPERAMENTUM. + anyagis, gyakorlatias, kitartó.

-(negatív) mogorva, fösvény, nehézkes, önző.


Víz elem: (jegyhatás szerint: Rák, Skorpió, halak.

Mély érzelmek, empátia, felelősségérzet.

FLEGMATIKUS TEMPERAMENTUM.

+ ösztönös, befogadó, impresszionált ösztönökkel.

-(negatív) túlérzékeny, lusta, határozatlan.


Jézus az ŐSZ Napegyenlőség, középen a világosság, mint az igazság, megtestesítőjeként jelenik meg. Vagyis a NAP után eljött a HOLD uralma, a sötétség, a Földön kezdetét veszi, a NAP képviselője Jézus, és JÉZUS átadja a hatalmat a Holdnak, azaz Ő meghal, a mi bűneink megváltásáért.

JÉZUS maga a NAP – Nak felel meg ebben a rendszerben, ezért esik kívül a Zodiákus tér-idő egységétől. Összesen a 12 jellegzetes csillagkép körét „Állatövnek”, görög eredetű műszóval Zodiáknak nevezzük.

Leonardo festményén Asztrológiai NÉGY - évszak besorolás mellett megjelenik a képen apostoloknak az állatöv jegyek szerint besorolásai is.<amennyiben szemben állva nézzük a képet, akkor Jézusnak a bal keze felől külső széltől kezdődő 2X3 csoport szerint).

TAVASZ: Kos jegyben: SIMON, Bika jegyben: TÁDÉ, és az Ikrek jegyben: MÁTÉ.

NYÁR: Rák jegyben: FÜLÖP, Oroszlán jegyben: id. JAKAB, és Szűz jegyben: TAMÁS.


Majd Jézusnak a jobb keze felől kezdődő 2X3-as csoportban található:

ŐSZ: Mérleg jegyben: JÁNOS, Skorpió jegyben: JUDÁS, Nyilas jegyben: PÉTER.

TÉL: Bak jegyben: ANDRÁS, Vízöntő jegyben: ifj. JAKAB, és a legvégén

Halak jegyben: Benedek, vagyis más néven Bertalan.


A leíráshoz felhasználtam forrásanyagként: Dr Laab Ágnes”:„Leonardo Utolsó Vacsora” című művére készített Csodálatosan szép képes PPS-t.

Baktay Ervin: A csillagfejtés tankönyve.

Bodó László: „Leonardo materialista olvasmánya. Richárd Friedenthal: Leonardo című könyve. Valamint Thea Waller festőnő: Symbolon kártyáinak leírását is.


Amennyiben megnézitek a képet is csodálatos élményben lesz részetek. Jó szórakozást és Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek. Sok szeretettel: Ilcsi Mama.



/Juhász Gyula/: Az utolsó vacsora.


János a Mester nagy szívén pihen,

E tiszta szíven, e csöndes szíven

pihen, de lelke a holnapra gondol,

S fiatal arca felhős lesz a gondtól.


Mély hallgatás virraszt az asztalon.

Az olajfák felől a fuvalom

Hűsen, szomorún a szobába téved,

Befáj ma a szél, az éj és az élet!


Tamás révedve néz a mécsvilágra,

Péter zokog, és árvább, mint az árva,

Júdás se szól, csak apró szeme villan,

Remegve érzi: az ő órája itt van!


Csak egy nyugodt. Nagy, sötétkék szemében

Mély tengerek derűs békéje él benn.

Az ajka asztali áldást rebeg,

S megszegi az utolsó kenyeret!

757. Ilcsi Mama (válaszként erre: 741. - HnéViktória)
2012. ápr. 5. 14:50

Kedves Viki és Kedves Lányok, akik május 14-én vizsgákra készültök. Mellékelten küldöm nektek a 05. 14 –re, vonatkozó vizsganapi előre jelzést.

A Nap értékelése: Pénzügyekkel és ahhoz kapcsolódó dolgoknál, tárgyalásra kommunikáció terén is a bolygó állás 05. 14-én és június első felében is jó állást mutatnak.


Először is, maga Nap helyzetén is láthatjátok, hogy a bolygók vizsga szempontjából jól állnak a nap és június első felében is, mert a Nap a Bika jegyben jár/ Vénusz a kis szerencse bolygója uralkodóval. Asztrológiai szempontjából a 3.-6-9-10. Házakat kell figyelembe, mert ezek vonatkoznak az irományokra (valamilyen féle vizsga dokumentum) 6. Ház, mely munkával kapcsolatos, 9. a magasabb gondolkodás, és X. ház a hívatás, és az érvényesülés lehetőségeinek a házai.


Nagyon érdekes ebből a szempontból a május 14.-re felállított képletben még az is, hogy a NAP együttállásban áll a 11. „Vágyak remények házában” a Bika jegyben a Nagy jó tevővel, a JUPITERREL. Egyébként a Jupiter= „Fortuna maior”a nagy szerencse bolygója.

A holddal * „szextil”fényszögben fog haladni. A Hold- Merkúr/a Kommunikációs bolygó/ szintén jó fényszögben lesz, és a Mérlegben álló Szaturnusz sorsbolygó is, a Vénusszal a kis szerencse bolygójával Trigon harmonikus jó fényszögben fog kerülni. Pláne úgy, hogy még a Mérleg jegynek is uralkodója Vénusz.

Maga Merkúr bolygó a nagy „hírvivő”, pedig ezen a napon a X. házban áll, szintén a Bika jegyben/Vénusz uralkodóval. Mivel a Merkúr, mindig a NAP közelében van így az önkifejezés folyamatában tolmácsként is, működik. Itt pedig még egy jegyben is fognak állni, ezért e Bika – jegynek/Vénusz uralkodó bolygóval való hatásai még fel is erősödnek.


És ha ez még mind nem volna részetekre megnyugtató, akkor az e nap délelőttre felállított képletben az I. ház RÁK jegyre esik HOLD uralkodóval.

Tehát lányok segíteni fog benneteket még a Hold is, amely ezen a napon a Halak jegyben halad. Mit is adhat ez nektek?

Arra figyelmeztet, hogy ne legyetek stresszben a vizsga miatt, az látszódjék rajtatok, hogy alkalmasak vagytok a munkátokra, amit a legjobb tudásotok szerint szeretettel láttok el. Hiszen a Halak jegy az állatövjegy legönzetlenebb jegye, ennek a hatása itt, hogy mindenkin segíteni akartok. Hiszen itt a Halak jegy tulajdonsága az is, hogy mint szociális gondozó feladatokban önfeláldozó, emberi segítséggel legyen a segítségetekre.

756. Ilcsi Mama (válaszként erre: 755. - Ilcsi Mama)
2012. ápr. 5. 14:46
755. számon leírt "hold a jegyekben" leírásnál kimardt a május 14-15, amikor a Hold a Halak jegyben fog haldni.
755. Ilcsi Mama (válaszként erre: 752. - Zalakriszti)
2012. ápr. 5. 10:40

Köszönöm nektek az aggódó sorokat. Mivel többeken vizsgáztok május 14.-én, igyekszem elkészíteni az az napi horoszkópot, hogy mirre is lehet majd vizsga téren számítani.

Most Zsuzsának és azoknak is akiknek, esetleg még érdekes lehet a téma, a "HOLD a jegyekben" hatásokról adnék egy kis ízelítőt.


Kedves K. Zsuzsa.

Valóban igazad van egy, kicsit mostanában elhanyagoltalak benneteket.

Így az áprilisi „Holdnaptárral” is adóstok vagyok.

Nagyon sajnálom, hogy nem a leg kellemesebb fog műtétre kell felkészülnöd. Talán- másokat is érdekelheti-, ezért a májusra eső holdjegy állásokat is leírom most neked.


Jelmagyarázat:

● = Újhold

Ď első negyed (növekvő hold)

O holdtölte (telihold)

© Utolsó negyed (csökkenő hold). A HOLD minden vizek mozgásának irányítója. A Hold szabályos időközökben változik, más és más alakot mutat. Az időjárási jelenségek kapcsolatban vannak a HOLD járásával. Nagyon is egyszerű okból: a ritmuslényege az ismétlődés.

A Hold körül belül 28 napos Földkörüli keringése során ugyanazokat az állatövi jegyeket járja be, miközben minden jegyben csak körülbelül két és fél napig időzik.


Az egyes állatövi jegyek különféle- a test területeire ható - hatásimpulzusairől ad nekünk áttekintést.

Úgy, mint, a KOS a fej, az agy szem, orr, gége és a beszélő szervek.

BIKA: Fogak állkapocs, nyak torok, mandula és a fülek.

IKREK: Váll, karok, kéz, tüdő.

RÁK: Mellkas, tüdő, gyomor, máj, epe.

OROSZLÁN: Szív, hát, rekeszizom, vérkeringés, és verőerek.

SZŰZ: Emésztő szervek, idegek, lép, hasnyálmirigy.

MÉRLEG: Deréktáj, vese, hólyag.

SKORPIÓ: Nemi szervek, húgyvezeték.

NYÍLAS: Csípőtől lefelé, lábszár, visszér (véna).

BAK: térd, csontok, ízületek, bőr.

VÍZÖNTŐ: alsó lábszár, idegrendszer,

HALAK: Lábfej, lábujjak.


Már Hippokratész is (i. e 46-370) naplójába feljegyezte, hogy a testnek azt a részét, amelyet az a jegy érint, amin a Hold éppen áthalad, nem szabad semmilyen sebészeti beavatkozásnak kitenni.

Mindenféle sebészeti beavatkozásra is érvényes, beleértve a sürgős műtéteteket is: minél közelebb van, a holdtöltéhez, annál KEDVEZŐTLENEBB. Minél inkább nő a HOLD, annál kedvezőtlenebbül alakulhat a sérülések és műtétek utáni gyógyulás menete.

A telihold napjának vannak a leginkább NEGATÍV következményei.

Ebben az időben több a balesetek száma is. A sebek ebben az időben jobban véreznek, mint máskor.

Ha van lehetőség választani, inkább a III. ciklusban FOGYÓ HOLDKOR (©). Ajánlatos a műtétet elvégezni. Ugyan is a műtétek, ekkor jobban sikerülnek.

Ha lehetséges, akkor a fogorvosnál a koronát és hidat is fogyó hold (©) idején ajánlatos felhelyezni.

A foghúzásnál is érdemes ügyelni a fogyó holdra, főleg ha bölcsesség fogról van szó, amely olykor műtétet igényel.

(Lásd: Holdnaptár.) Amennyiben állkapocs műtét is szükséges, úgy a Kos és Bika jegye is kedvezőtlen a beavatkozásra.


Most áprilisban: 6.-án O holdtölte, vagyis telehold lesz.

13.-án ©utolsó negyed (csökkenő hold) ide jön tehát alkalmas a fogműtétre természetesen figyelembe kellene venni a saját Nap jegyedet is az időpont kiválasztásánál.

21.-én ● = Újhold lesz.

29.-én pedig Ď első negyed (növekvő hold).

Lássuk akkor a Hold naptárt:

Április 6.-án a Mérlegjegyben lép be a HOLD. Tehát a holdtölte idejében még 7.-én is, Mérleg jegyet szeli át.

8-9.-én Skorpióban, 10-11.-én Nyilasban, 13-14.-én Bak jegyben, 14-15. Vízöntőben,

16-18.-ig a Halakban halad.

Majd Ismét a Kos jegybe lép: 19-20-ig. 21-23. Bikajegy, 24-25. Ikrekben, 26-28 Rák-jegy, 29-30 az Oroszlánban halad a HOLD.

Május: 1-2.-án a Szűzjegyben, 3-4.-én Mérlegben, 5-6.-ig Skorpióban már a Telehold ideje lesz. 7-8.-ig Nyilas jegybe lép a Hold. Tehát innen már alkalmas a jó műtéti idő kiválasztáshoz. 9-10.-én a Bakban, 11-13.-ig, a Vízöntő jegybe haladva ismét Csökkenő

Holdnap lesz.

Viszont amikor a 16-18.-ig Kos jegyben halad a HOLD, akkor a fog műtétet ajánlatos elkerülni, mert a Kos jegyhez tartoznak a fej - illetve a beszélő szervek.

19-20.-án már a Bika jegyben halad a hold, 21-23.-ig az Ikrekben jár, itt már az „● ÚJ Hold” idejébe lép be a HOLD. 24-25.-én Rákban, 25-27.-ig az Oroszlánban, 28-30.-ig a Szűzjegyben hald a Hold ez, viszont már „Növekvő hold idő” és május 31.-én és Június 1.-én már a Mérlegben folytatja az útját.

Tehát akár áprilist, akár a május hónapot választod a fogműtétek idejére ajánlatos figyelembe venni a fenti Hold napokat.

Sebészeti beavatkozásra pedig a leg alkalmas fogyó hold időket:

Teli holdtól számított 2-3 naptól, fogyó domború holdon átkövető napokban =©utolsó negyed (csökkenő hold) és a fogyósarló Hold-idejében ajánlatos a műtéteteket elvégezni.


Egyébként a fórumon a Holdnak az állatövjegyekben való haladás kapcsán

„holdhatás impulzusokra ” vonatkozó egyéb leírásokat is megtalálhatjátok a 79-100. számok környékén.


Minden, ami különösen megterheli vagy igénybe, veszi azt a testtájat, (lásd fenti leírást, hogy a test minden zónáját egy bizonyos állatövjegy uralja), amelyet az a jegy ural, amelyikben a HOLD éppen átszel, arra károsabban hat, mint más napokon. A sebészeti beavatkozásokat, ezért ezeken, a napokon, (ha azok nem életmentőek), ha egy mód van, rá ajánlatos mellőzni.


A HOLD járása az állatövjegyben egy óramutató járásához hasonlítható, amely két-, háromnapos időközökben váltakozó impulzusokat jelez testünk táplálékfelvevő képessége szempontjából is. A HOLD állása, mint óramutató

- amit mutat – az érzéket ez iránt magunkban hordozzuk. A HOLD ritmusok szolgálatunkra lesznek, ha megbarátkozunk a természet egyik fontos tulajdonságával. Ha szem előtt tartjuk ezeket, akkor magától teljesedik ki a HOLD ritmusairól való tudásunk.

(forrás:<Johanna Paungger asszony és Thomas Poppe, Hold című könyve és számos más orvosok által is elismert> több éves gyakorlati megfigyeléseinek leírása alapján készítettem a <kivonatos> gyűjteményt. Általuk is, megfogalmazott legfontosabb szabály, hogy a sebészeti beavatkozásokat, a teleholdat követően a csökkenő hold idején ajánlatos elvégezni, ha lehet fogyó hold idejében. (Ma már nagyon sok orvos is hisz ebben, és kérésre a műtéti időpont előzetes kijelölésben is figyelembe veszi a leírtakat.)


Ki hogyan bánik ezzel a tudással, és mennyire fogadja el az itt leírtakat, az már mindenkinek a maga dolga, felelőssége, és elhatározása. Én csupán csak, mint az egészségünk megőrzése érdekében írok nektek, ezekről az össze fügésekről.


A tavasz <szép zöld pompájával> ismét ránk köszöntött, ajánlatos tehát a testünket karban tartani, azért hogy jól érezzük magunkat a saját tetünkben.

„Ahogy idősödöm, egyre több tavaszt kívánok,

Ahogyan idősödöm, belátom, hogy amikor fiatal voltam nem így gondolkodtam!

Ahogyan idősödöm, hálát adok az Istennek, hogy megengedte, hogy

Egy újabb tavasz születését meglássam.


Ahogy idősödöm, annál többet gondozom a növényeimet, virágaimat,

És azon kapom magam, hogy beszélek is hozzájuk.

Ahogy idősödöm, annál inkább hallgatom a madarak énekét,

És, hogy mennyire különböznek egymástól.


Ahogy idősödöm, a tavasz eljövetele annál inkább elvarázsol.

Ahogy idősödöm, annál több dolog varázsol el!

Ahogy idősödöm, annál több tavasz van mögöttem, mint előttem.

Ahogy idősödöm, időt fordítok, arra, hogy jobban értékeljem minden pillanatát, másodpercét.

Ahogy idősödöm, annál inkább felfedezem a természet szépséges csodáját,

Ami körülöttem, van minden tavasszal.”

754. Svetus (válaszként erre: 750. - Ilcsi Mama)
2012. ápr. 4. 08:02
Jajj de jó hogy látni lehet téged! Vigyázz magadra! Légyszives ne ijesztgess minket! :o) Sok sok pusszanat! :o)
2012. ápr. 3. 19:26
Drága Ilcsi Mama!Mit hallok csak nem megbetegedtél?Hát ezért kívánok én mindig jó egészséget Neked,légyszíves fogadj szót és maradj velünk sokáig!Millió puszi!!!!
❮❮ ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook