Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... ❯❯
902. f37f946a03 (válaszként erre: 901. - Ilcsi Mama)
2012. máj. 30. 14:14

Drága Ilcsi Mama!


Nagyon-nagyon hálás vagyok neked,hogy szántál rám időt és Vikinek is a hátszélért:), meg a sorsnak, hogy idetaláltam.

901. Ilcsi Mama (válaszként erre: 900. - F37f946a03)
2012. máj. 30. 13:48

Kedves" sokk19". Nagyon aranyos a megfogalmazásod!

„Csináld magad csapat". Én inkább úgy mondanám "Szerezz ismeretet magadnak, megéri!".


Amennyiben bele vetitek magatokat az anyagok kimásolásába, egy külön mappába való gyűjtéssel, amit akkor vesztek elő tanulmányozásra, amikor van idő. Olyan sok mindent meg tudtok majd magatok is fejteni, amire most még csak nem is gondoltok.

Csupán szorgalom és elhatározás dolga az egész, mert minden a fejben dől el!


Ezt Te "Sokk19" nagyon jól tudhatod, mert a képletedben ez is benne van, Nézd csak meg, hogy a 12. házadban áll a Felszálló holdcsomópont, Skorpióban áll a Neptun Trigon fényszögben a Szaturnusszal. Hát kell ennél több annak, akinek affinitása van ezekhez, a dolgokhoz! Valamint a képletedben a bolygók a jó és kevésbé jó fényszög háromszögekkel kapcsolódnak egymáshoz!

A Születési időt igen csak „tág” értékben adtad meg, de az adatok alapján igyekeztem a leg pontosabb és megfelelőbb meg határozással kiszámítani az Aszcendens fokát.

Tudd, hogy erre nagyon ritkán vállalkozom, mert igen nagy munkát igényel és még mindig benne, van annak a lehetősége, hogy nem igazán pontos a meghatározás.

Nálad viszont, azért is volt mód, erre, mert nem lépett ki az időeltolás miatt az Ikrek jegy/I. Ház határból. Azt is tudnod kell, hogy ezt csak is azért teszem neked, mert VIKTÓRIA a szívem csücske!!!!


Elküldöm neked a képleted, igyekezz abból is, magad is a kérdéseidre választ találni.

Aztán ha a váró listán rád kerül sor, akkor főleg a VII. házas párkapcsolati dolog témakörben még írok majd neked.

Mivel a gyermekeid születési adatait is, megküldted, ezért az ők „Radix” képleteit is elkészítem neked és meg is, megküldöm, ha küldesz születési hely adatokat!

Teszem ezt azért, hogy kedvet lelj a fejtés örömében!! Ha az asztrológia ilyent módon való megismerésben, neked örömed lesz, engem is boldogsággal tölt el a tudat, hogy tudtam neked is – sok másokkal együtt- egy kis ajándékot adni.

Hiszen Te bírod a terhelést, még a nehéz fizikai munkával is megbirkózol, hát még a szellemivel. Hiszen a X. Házadban - Vízöntő jegyben (az Új dolgok megismerésének a jegyében) áll a holdad, Trigon= a leg harmonikusabb fényszögben az Aszcendenssel. És egy ezt még megkoronázva, hogy nem csak az Aszcendens, hanem a „Rejtett Aszcendens is Ikrek jegyben van/ Merkúr az „ÉSZ” Istenének uralkodójával.

2012. máj. 29. 20:05

Huh, hát most látom, ez inkább amolyan csináld magad csapat.Neki fogok futni, de ez sokkal több idő, mint ami most nekem van.

Ilcsi Mama, ha majd egyszer lesz egy kis időd azért nézz rá légyszi az én bolygóimra is.Köszi:)Adataimat priviben küldtem, de nem gond ha itt a fórumon válaszolsz az sem.

899. msKira (válaszként erre: 896. - Ilcsi Mama)
2012. máj. 29. 18:32
Kedves Ilcsi Mama! Köszönöm a válaszodat, igaz, még értelmeznem kell, mert sokminden nem világos számomra. /Elolvastam a Kos jegyre és Bika aszcendensre jellemző jegyeket./ Egyelőre annyit sikerült értelmeznem, hogy nyár vége felé munka és magánéleti változás is lehetséges, jó irányban? Jelenleg épp a munkahelyi változáson dolgozom, Bp-en keresek állást, remélhetőleg sikerrel!? Igyekszem alaposabban belemélyedni, köszönöm az útmutatókat, hogy mit hol keressek. Az e-mail címem az, ami az adatlapomon is van/ meraivik@gmail.com/ Kellemes estét kívánok!ms Kira
2012. máj. 29. 17:39

Sziasztok!


Örülök,hogy rátok találtam !

HnéVikitől hallottam arról, h vagytok.Engem is érdekel ez a téma. Alig várom, h legyen elég időm és végig olvassalak benneteket.


Kedves Ilcsi Mama!


Küldtem neked egy privit, remélem megkaptad

Csatlakoznék én is ha lehet.Szeretnék egy horoszkópot,mit kell tennem ezért?

897. aazsuzs
2012. máj. 29. 17:16
Ilcsi Mama!Azt honnan tudjuk, tudhatjuk meg, hogy mi az életfeladatunk?
896. Ilcsi Mama (válaszként erre: 894. - MsKira)
2012. máj. 29. 16:02

Kedves „misKira”. Rendben pótoltam a születési hely adat hiányt. Elkészítettem máris a horoszkóp körödet. Kérdezem, hogy az adatlapodon lévő E-mail cím jó-e a küldésre?

Addig is, míg az elemzésre rá jutok, próbáld talán Te magad is a fórumon feltöltöttek segítségével elemezni a képleted.

Ha már elolvastad a KOS nap jegyedre vonatkozó általános jellemzést, ehhez még igyekezz a képlet alapján társítani a BIKA Aszcendens jegy és annak Vénusz uralkodó bolygójának a hatásait. Ugyan is, most a Vénusz az Ikrek- jegyben halad, ami neked ugye még az I. házadhoz tartozik, tehát a személyes életedre most persze hogy kihatással volt akár munkatéren is. Mert a 6. házad a Szűz-jegyben található a képletben/Merkúr uralkodóval, tehát a Vénusszal, mint anyagi vonatkozású bolygóval jelenleg 90° fokos Qvadrát állásban áll, vagyis megoldandó feladatok elé állított ebben, kérdésben. Pláne úgy, hogy míg a Bika jegyben haladt a Vénusz Február végéig még szemben állása is volt a képleted szerinti Jupiterrel és az Uránusszal is, ami bizony hírtelen jött változásokat eredményezett nálad e- téren. Az URÁNUSZT fizikai analógiával lehet felül írni, azonban ezt soha sem lehet irányítani. Ez azért van így mert a MERKÚR* magasabb számú oktávja. (Ezt úgy is lehet jellemezni, hogy én nem ezt akartam, ez az URÁNUSZ hatás.)

Pláne úgy, hogy még a Rejtett Aszcendens is Bika jegy neked, tehát ez azt mutatja meg, hogy bennünket más miként lát.

De fel a fejjel, mert Te magad is láthatod, hogy június első napjaitól a Vénusz már az Ikrek jegyben rója körútját, itt jár most a Nap is, és majd a Jupiter is a Bikajegy végénél bandukol, és Június harmadik dekádjában átlép majd az ikrek- jegybe, sőt még a Merkúr a kommunikációért felelős bolygó is itt halad az ikrek jegyben. Ezért aztán így együttes segítőként magánéleti dolgokban is és munkatéren is a nyár idő végére meghozhatják a jó irányú változást. Ugyan is a Szaturnusz a 6. Munka házadban, a Mérleg jegyben/ Vénusz uralkodóval található és bizony Te magad is jól láthatod, hogy a 12. Bikajegyben lévő Merkúrral és a Marssal is szemben állva, gátolta a munka lehetőséged, de magánéleti dolgokban is, egy bezártságot is hozhatott neked. Azért mert ez azt mutatja, hogy az ilyen személy szükséglete is az, hogy bizonyos helyzetekben hagyják őt békén, majd ha neki igénye lesz a külső hatásokra, csak akkor él annak a lehetőségeivel.

Sok horoszkópból vett tapasztalat alapján meglehet állapítani, hogy - akinek a HOLD a képletében, a Halakban áll (már pedig nálad ott van-), vagy a 12. házában van a Hold.

Vagy a 12. házban áll a Nap, (már pedig neked ott van a napod,), annak mindig mindenképen szüksége van arra, hogy időnként valahová elbújhasson, a világ zajától. Ezt nevezzük úgy nevezett „kuckológiának”. Vagyis szüksége van az illetőnek egy kis magányra, ez aztán a külvilág felé nem a legjobb kommunikációs „ÓMEN” Pláne úgy, hogy neked még a 12. házban lokálisan is, benne áll a kommunikációért felelős Merkúr bolygó. Ami nálad akár még pánik betegség hajlamot is jelenthet.


Tehát 2012. Októbertől Szaturnusz már átlép a Skorpió jegybe, (ahol már nem lesz „Retográd állásba”, hogy hátralépve, majd ismét előre haladva ugyan azokat, pontokat érintve többször hozza vissza a megoldásra váró akadályozó gondokat.) Innen aztán már a Szaturnusz 2 és féléven át a Skorpióban haladva nem gördít eléd e téren gátló akadályokat.

Azzal viszont számolnod kell, hogy ekkor lesz nálad a Szaturnuszi első ciklusod, (amelyre most nem térnék ki, majd erről később írok neked), ezért figyelmedbe ajánlom, hogy tanulmányozd a fórumon a Szaturnuszi ciklusok jelentőségét, hogy – új életfeladat kijelöléssel fel tudj készülni a következő Szaturnuszi II. ciklusra.

A többit majd később.

Ezek olyan meglátásokat tartalmaztak, amelyeket talán mások is tudnak hasznosítani, ezért írtam itt előzetesként róla.

895. HnéViktória (válaszként erre: 881. - Ilcsi Mama)
2012. máj. 28. 22:42
Ezeket a sorokat,könnyes szemmel olvastam.Nagyon szép ...:)
894. msKira (válaszként erre: 875. - Ilcsi Mama)
2012. máj. 28. 22:02
Köszönöm előre is, kedves Ilcsi Mama!
893. msKira
2012. máj. 28. 21:49
Kedves Ilcsi Mama! Köszönöm a gyors válaszodat. Unokanővérem "aazsuzs" néven van, Tőle hallottam Rólad:) Igyekszem belemélyedni a leírtakba. És küldöm Neked a születési helyem: Gyöngyös. További szép estét!
892. aazsuzs (válaszként erre: 890. - Ilcsi Mama)
2012. máj. 28. 13:16
Köszönöm Ilcsi Mama!Akkor most már teljesen megnyugodtam!:)Szép napot Neked!Puszi!
891. Ilcsi Mama (válaszként erre: 889. - Kata óvónéni)
2012. máj. 28. 12:58

Kedves Kata és Robi! Igazán büszke vagyok rátok!

Szívemmel-lelkemmel mellettetek leszek én is. Ilcsi mama.

890. Ilcsi Mama (válaszként erre: 888. - Aazsuzs)
2012. máj. 28. 12:55
Kedves "aazsuzs" Maikor elkészítettem a képleted megnéztem előbbi és későbbi születési korrekcióval is. Mint jeleztem már, hogy ugyan azok az értékeid. Egy kis fényszögváltozás lehet,de az elhanyagolható.
889. Kata óvónéni (válaszként erre: 881. - Ilcsi Mama)
2012. máj. 27. 20:47

Kedves Ilcsi Mama!


Köszönöm,illetve köszönjük szépen,mert hangosan olvastam fel a férjemnek:)

(könnyek között)

Üdvözlünk és minden jót kívánunk Neked:Kata és Robi

888. aazsuzs (válaszként erre: 885. - Ilcsi Mama)
2012. máj. 27. 19:06
Ilcsi Mama!meg egyszer rakerdeztem a szuletesi idopontra Edesapamtol,mondta,hogy 15.00 ora,aztan hozzatette,hogy 15.00-15.30 kozott.ez valtoztatna valamit?:)
887. indigo60 (válaszként erre: 883. - Ilcsi Mama)
2012. máj. 27. 16:15
Kedves Ilcsi Mama!Megtapasztaltam az angyalok segítségét nem egyszer.:-)Érdekes dolgok jutottak eszembe:Fog-agresszivítás,ami bennem is meg van mint mindenkiben.Viszont nagyon ritkán élem meg,sokszor nem mondom ki gondomat,tűrök egy jó darabig,aztán elementáris erővel tör a felszinre.(Bikában levő Mars).Chiron a VII házamban járkál,ami rendesen mutatja,hogy a külvilággal meg kell "békélnem",s a bennem levő fájdalmakat el kell engednem. Chiron 2010.ápr.30.-án 11órakor tért vissza a Radix Chironhoz,s ekkortájt kezdődött a fogakkal a baj,amit most tavaszig húztam,s derült ki a csontritkulásom.Tranzit Neptun március 7-én ült rá a Radix 6-os házas Chironomra,ekkor szántam magam rá,hogy dokihoz megyek.Hihetetlen:Neptun-Chiron összjátéka,s én ehhez játszótárs vagyok:-)).Ki nem mondott szavak-fog,száj,torok betegség.Megúszhattam volna mindezt,ha kimondom amit ki kell:-)).Mi a véleményed?Üdv:Ildikó
886. Ilcsi Mama (válaszként erre: 865. - Ilcsi Mama)
2012. máj. 27. 13:19

Kedves "hisztis". Tudod a képletfejtésed, azért nem tudtam elküldeni, mert előbb nem adtál - meg e-mail címet, és itt a Hoxán sem, jelentkezel soha sem, egyetlen fórumon sem. Pedig írtam neked priviben is, hogy kérek, e-mailt, vagy kérdeztem, hogy itt a fórumon közölhetem -e a választ?

Majd ezt követően megsürgető üzeneten után már küldtél címet el is küldtem részedre előzetesként a horoszkóp kört

Majd 05. 23.-án - kérdésedre e-mailben a választ is. Azóta megint néma csend!

Tudod tényleg nagyon sokan várnak arra, hogy tudjak foglalkozni a fontos kérdéseikkel. Azonban mostanában voltak egy páran, köztük Te is, akiknek csak addig volt fontos kérés, míg nem vettem őket esetleg a sorban előbbre. Aztán már az üzenetemre sem jelentkeznek. Ilyenkor sajnálom az elvesztegetett időt, amit talán olyanoktól raboltam el, akiknek talán időben tudnák, esetleg segíteni. Bocs nem szeretnélek megbántani, és "Elnézést", de nem tudok ennél finomabban fogalmazni. Tiszteljük meg egymást azzal, hogy legalább a legalapvetőbb emberi normákat tartsuk be!

885. Ilcsi Mama (válaszként erre: 884. - Aazsuzs)
2012. máj. 27. 12:41

Kedves "aazsuzs". Ez főleg, akkor lehet igaz, ha az aszcendens mint I. ház kezdetének a helye a jegy határon vagy annak közelére isik. Mert ugye az aszcendens dönti el „mint a felkelő jegy fokszerinti állása folytán a többi következő jegy - ház helyzetét is.

Azonban amennyiben az aszcendens a jegyben olyan helyet foglal el, mint például nálad is, akkor pár perc eltérés nem esik kívül a képletedben a jegy-ház helyzetének a jelentőségének határain. Én ezt akkor, amikor a képleted elkészítettem megvizsgáltam, és a rád nézve biztos, hogy az aszcendensed Bika jegy/ Vénusz uralkodóval. Ennek következtében minden ház a megfelelő jegyre tevődik. Ezáltal az uralkodó bolygók szerepének a hatásai, valamint a házakban álló bolygók és azok fényszög jelentés tartamai is téged tükröznek.

Bízz a „Jóságos Jupiteri” hatásban ugyan is a képletedben a 28°54 fokon áll a Bika jegyben és mostanában pedig szintén a Bika jegyben 28°19 foknál rója körútját és amikorra írtam, és amit írtam, azt be is fogja neked hozni.

884. aazsuzs (válaszként erre: 882. - Ilcsi Mama)
2012. máj. 26. 23:00

Köszönöm!

A születési időpontban akár a percek is sorsfordítóak lehtnek?Tehát, ha valaki nem emlékszik pontosan a születésének óra-percrére, akkor már teljesen más lehet a jövője?

883. Ilcsi Mama (válaszként erre: 879. - Indigo60)
2012. máj. 26. 22:53
Kedves Ildikó! Én is hiszek az angyalok segítő szándékában.
882. Ilcsi Mama (válaszként erre: 880. - Aazsuzs)
2012. máj. 26. 22:51
Kedves "aazsuzs" Igen ez bizonyosan mindenkire igaz lehet, ha jó és pontos a születés időpontjára felállított képlet, mint nálad is. Ehhez még kapcsolódnak abolygók adta betegség hajlamok is, majd arről is írok hamarosan bővebben is.
881. Ilcsi Mama (válaszként erre: 866. - Kata óvónéni)
2012. máj. 26. 22:45

Kedves”Kata óvó néni és minden szülő, akinek a holnapi gyermeknap is nagyörömöt jelentmajd.


Nekem mostanában nagy örömet adott az is, hogy sokaknak küldtem el itt a fórumon kérésükre a baba projekt leírást és már olyan kismamáktól is kaptam pozitív visszajelzést, akik már évek óta hiába várták a csodát. Az élet már bennük növekszik!


Érdekes az is, hogy bármennyire idős már a szülő, gyermeke, neki mindig csak kisfiam kislányomként marad meg.

Kívánj hát, ha teheted, holnap „Boldog gyermeknapot „szülöttednek, akár hány éves legyen is!


Az „Édesanya”az a személy, akivel mindenki a születésekor (de már előtte is) először kapcsolatba kerül.

Egy érdekes tanulmányt olvastam ezzel kapcsolatban, hogy amelyik „kismama” már az anyaméhben is, az élethordozójaként, kapcsolatot tart gyermekével - az által, hogy beszélget vele, énekelget, dúdolgat neki, - a születés után sokkal szebb és jobb, szeretetteljesebb kapcsolata lesz egész életében a gyermekével. Ugyan is, a kisgyermek a születést követően is emlékszik ezekre, az érzelmi megnyilvánulásokra.


Többször megfigyelhető, hogy ha sír a kis baba és az anyuka az ismeret dalt dúdolja neki, szinte mindig elhallgat a kisded, mert emlékszik az ismert kedves anyai nyugtató hangra.


Az is kimutatott tény, hogy felnőttkorban, ezek a gyermekek szeretettel viseltetnek, és gondoskodnak az idős szülőkről.


Ugyancsak több eseti megfigyelésből származó megállapítás az is, hogy amennyiben a szülők

a gyermekük nevét oly módon választják ki, hogy azt az anyaméhben lubickoló gyermekkel megbeszélik, a gyermek, később a maga döntése által is sokkal jobban elfogadja.

Erre van egy nagyon egyszerű módszer:

Vegyük figyelembe a gyermekszületés várható időpontját jelző asztrológia hónap jegyét. Ugyan is a NÉV –választás, ehhez kapcsolódóan is nagyon fontos lehet. Ma már a Netten az „Ezotéria” világában több helyeken is olvashatunk a nevek jelentéséről.

Hiszen milyen változatos a mi magyar nyelvünk, a nevek tekintetében is és a fogantatásutáni anyai állapot vonatkozásban is: Van, ki azt mondja, hogy terhes, van, aki az állapotos szót, van ki várandós jelzőt, használja.

Talán a legszebb szeretet - teljes szó a gyermekvárásra: Kata a Te szavaiddal élve a „megfogant parányi életre”: Várni a kisgyermekszületést.


Jó, ha szülők olyan nevet-neveket, választanak gyermeküknek, ami illik majd hozzájuk.

Természetesen a vezetéknévnek ebből a szempontból azért nincs jelentősége, mert az esetleg tradicionálisan már öröklött, de keresztnév az, nagyon fontos lehet, akár már

„Számmisztikai - Numerológia”szempontból is. Ugyan is, ezek kapcsolhatók a Bolygókhoz is. Példaként: Az Oroszlánjegyhez kapcsolható a Nap száma az 1. Amely a kreativitás száma és a szülött a vezetésre termett, mint maga az Oroszlán, aki biztos, hogy arra születik, hogy másokat irányítson, a külvilág felé mutatott arcán is mindig a maga biztonságot fogja tükrözni. Már pedig ha neve nem ezt takarja, akkor esetleg a szülött nem érzi majd jól magát a bőrében és előbb utóbb más keresztnevet fog használni. Ezeknél, a meghatározó jegyeknél nagyon jól teszi a szülő, ha két nevet is add a gyermekének a születésekor.

Vagy a HOLD száma: a 2. Amely az érzelmességet jelképezi. Tehát a Rák jegyben született gyermekhez olyan név illik majd, aki alkalmazkodó természettel bír, és szelíd jellemet takar, gondoskodó féltő, védelmező, szülöttre illő a névválasztás.


Gondoljunk csak bele, hogy egy Tűz jegyben például Oroszlán – jegyben „NAP” uralkodóval (07. 22 - 08. 23.-ig tartó időben) születendő gyermeknek, akinek az alaptulajdonsága „Kardinális”és akinek jelleméből adódóan nagyvalószínűséggel vezetésre termett ember válik.

Tehát nevében is olyan legyen, aki tekintélyt parancsoló. Nem pedig egy szerény embert takaró név. Persze, hogy ebben az esetben nem fogja szívesen viselni a nevét sem gyermekként, sem, felnőttként sem.


Ne mosolyogjatok meg, hogy azt írtam, hogy a szülők beszéljék meg az anyaméhben a gyermekükkel a NÉV- választást. Erre is, vannak tudományos megfigyelések, hogy a

VIII- IX. hónapban lévő magzatot, ha a „kismama-kispapa” simogató kedvességgel a választandó nevén szólítja meg, a mama pocijában lévő gyermeket, arra a bébi reagálni fog oly módon, hogy a neki tetsző névre valamely testrészével vissza fog jelezni.


Azért mert a láthatatlan kötelék meg marad egész életünkben, már a magzati korban is.

Főleg az édesanya az, akihez örömünkkel, bánatunkkal fordulhatunk. Ő az egyetlen, aki mindvégig feltétel nélkül szeret, aki számára mindig mi, a gyerekei vagyunk a legfontosabbak, akárhány évesek legyünk is.

Ő tartotta, és tartja össze a családot, jelenléte, gondoskodása életünk részei. Ő az, aki aggódik gyermekéért, aki őszintén örül sikereinknek, akihez mindig visszatérhetünk, és aki mindent megbocsát.

Indiában a bölcsek úgy tartják, de a nyugati asztrológia szerint is a születésekor jövőjét mindenki magával hozza.

Ennek a szent pillanatát mutatják meg a CSILLAGKÉPEK.


A fény kialszik, az angyal lassan visszatér,

Új sors jele az égen- elindul a SZ Ü L E T É S.

Az anyag húz – húz a fénybe, már nincsen vissza út!

Az ember édesanyja testétől elválik,

A köldökzsinór elvágásával, az első lélegzetvétellel,

Megkezdődik egy „Új ÉLET.”

Ráncos a kéz, ráncos az arc, fázik a LÉLEK.

Itt vagyok a Földön, eszmélek, ÉLEK.


A születés pillanatát megragadva az egész életet megérthetjük.


A Karma asztrológia úgy tartja, hogy mindig a gyermek választja ki a szülőket.

A születés sem lehet véletlenszerű, hanem bizonyos (szellemi) tartalmak formai kifejezője. Tehát mindenki, aki megszületett, maga vállalta azt az életsorsot, amin végig kell mennie.

A lelkek is, fontos szerepet játszanak a Karmikus egyensúly megteremtésében és gyakran azért is, érkeznek a gyermekek hozzánk, hogy tőlünk tanuljanak és tudásukkal másokat is, minket is, tanítsanak.

A születési képlet alapvetően két dolgot jelez nagyon világosan: hogy honnan jövünk, (vagyis a múltat), és hogy merre tartunk (vagyis a jövőt, az általunk kiválasztott irányt).



A szülő-az anya jelképe a horoszkópban általában a IV. CSALÁD ÉS AZ OTTHON HÁZA.

A ’Mundán” (nem személyre szóló) horoszkópban a IV. Ház a Rák-jegy háza/HOLD uralkodóval található.


Részlet Daniel Steel/ könyvből:


„A család olyan szó, amelynek a jelentésében benne van a biztonság, a sziklaszilárd alap, az a hely, ahová hazamehetünk, amelyben felnőhetünk. Amelyből kirepülhetünk, de mégis emlékszünk rá és belekapaszkodhatunk, mert amit ott hallottunk, örökre megmarad a fülünkben és a szívünkben.

Az emlékek színes szoborként egy életre belénk vésődnek, apró, csillogó színű szilánkokból, amelyek némelyike ugyan haloványabb, sőt néha egészen elhalványul, olyannyira, hogy már-már elfelejtjük. Ám, teljesen sohasem merülnek feledésbe. Ez az a hely, ahol elkezdődik az életünk, és ott szeretnénk, ha véget is, érne.”


A HOLD a második fővilágosítónk az éjszaka királynője, a napsugárzás legfőbb közvetítője, minden bolygónál sebesebben kering a FÖLD körül, 28 nap alatt bejárja az egész „Ekliptika” körét. Hold szabályos időközökben változik, más és más alakot mutat. Két-három napokat tölt el egy-egy állatövjegyben.

HOLD az érzelmek a belső „ÉN” és az ösztönös megérzést jellemzi.

A HOLD a születési képlet elengedhetetlen eleme. Az asztrológiában a Hold az anya, a nő jelképe is. A Hold különleges kapcsolatban áll, korai gyermekkorunkkal. A női horoszkópban a Hold szerepe szinte egyenrangú a Nap jelentőségével. Sőt amikor női vonatkozásokat nézünk a Holdat, akkor fontosságban még felül is múlja a Napot, mivel a Hold az anya jelképe is.


HOLD tehát nőies jellegű befolyásolásával a leg észlelhetőbb hatást adja, anyai szempontból is. Gondoljunk csak 28 napos holdciklus kapcsán az anya- MÉH-ben lejátszódó folyamatra, amely segítségével válhat a „NŐ” anyává.


A HOLD minden bolygónál sebesebben kering. Kevesebb, mint huszonnyolc nap leforgási idő alatt vonul át a zodiákuson, és két-három napokat tölt el egy-egy állatövjegyben.


Május első vasárnapja, ezért mindig az édesanyák- a nagy- mamák ünnepe.

Május utolsó vasárnapja pedig a GYERMEK NAP. 1950 óta május utolsó vasárnapján ünnepeljük a NEMZETKÖZI gyermeknapot.


Részlet /Jókai Mór/ írásából.


„A kisgyermeket nem hiába nevezik angyalkának. „Angelosz” eredetiben azt teszi, hogy „küldött”. Egy más világ küldötte az.

Egy más világé, melynek ismeretlen delejes hatása sugárzik a gyermekarcból, gyermekszemből azokra, akikhez küldve lett.

A gyermekek szemében van néha bizonyos kék színű sugárzás, amely bűvölő erővel bír, mely beszélni tud, s azt a színt elveszti a szem, mikor beszélni meg tanul az ajka, ez a sajátszerű kék szivárvány csak gyermekszemekben észlelhető.


Te aranyos kis gyermekem, ki vagy nekem.


„Te nem véletlenül vagy itt.

A létnek szüksége van rád.

Nélküled a létből hiányozna valami,

Amit senki más nem képes pótolni.


Ez ad néked méltóságot,

Nekem meg boldogságot.

Az egész élet hiányolna, ha nem lennél.


A csillagok, a NAP, a Hold, a Fák, a madarak,

A föld, vagyis a világon minden,

Érezné, hogy valahol egy, pici vákuum van.

És ezt az űrt rajtad kívül senki más nem töltheti be.”


/ Alvid Lydecher/. Gyermekek dala.


Olvass nekünk, édesanya,

valami nagyon szépet,

hőstettekről, csillagokról,

kék szigetről meséket.


Mesélj nekünk a folyókról,

mik messze kanyarognak,

tündéres áfonyás dombról,

s boldogságról hosszan!


Mesélj, miről dalol a madár,

miről zúgnak a nyírfák,

miért szálldos, a virághoz,

a lepke, mond el a titkát.


Olvass nekünk, édesanya,

míg nem növünk nagyra.

Örömet így mi is szerzünk majd, gyermekünknek,

S, majd neked is öregségedben felolvasva.


/Gárdonyi Géza/. A gyermek öröm.


A gyermek öröm, reménység.

Gyönge testében van valami virági.

Ártatlan lelkében van valami égi.

Egész valója olyan nekünk,

Mint a tavaszi vetés:

Ígéret és gyönyörűség.

880. aazsuzs (válaszként erre: 876. - Ilcsi Mama)
2012. máj. 26. 20:12

Ilcsi Mama, rám teljesen igaz a jegy uralma a testre...Évek óta tudom, hogy a megjelölt szervekre kell nagy figyelmet fordínatom!


Szép estét Neked!

879. indigo60 (válaszként erre: 878. - Ilcsi Mama)
2012. máj. 26. 17:19
:-))Köszönöm!Nehogy kihagyjam a sorból Raffael Angyalt,s a segítőit,mellettem voltak Ők is.Üdv!Ildikó
878. Ilcsi Mama (válaszként erre: 877. - Indigo60)
2012. máj. 26. 17:10
Kedves Ildikó. Persze sikerülni fog most is műtét. A hegyikristály a gyógyköveid közt szerepel, ezért bizony nagyon jó hatással lehet rád. Küldök neked még+ ként a horoszkóp kör mellett (ha befogadja az e-mailed?)a gyógyító kövekről is PPS- küldeményt. Üdv. Ilcsi Mama.
877. indigo60 (válaszként erre: 876. - Ilcsi Mama)
2012. máj. 26. 16:56
Drága Ilcsi mama!Köszönöm!A kommunikáció nehezedése valahol nyilvánvaló,hisz a műtét gátolni fog a beszédben egy cseppet.De ennek talán családom látja hasznát:-)).Márciusban megszabadítottak a felső fogaimtól,akkor fogyó hold volt,s azt hiszem vizöntőben volt a kedvencem.Fájdalmam nem volt,éjjelem nyugodt volt,annak ellenére,hogy 6 fogamat kapták ki.Persze hegyikristályomat szorongattam végig:-).Leírtak alapján nyugodtan megyek.Mivel igen uj vagyok itt,most olvasgatom a fórumot,igyekszem minél több infot gyűjteni.Csak gratulálni tudok!Tanultam asztrológiát,de ennyire érthetően,türelemmel nem kaptam infókat.Alapjaim bőven vannak,de azt hiszem Tőled csak sok plusszt tanulhatok!Szép napot!Ildikó
876. Ilcsi Mama (válaszként erre: 872. - Indigo60)
2012. máj. 26. 16:35

Kedves "indigo60". Mivel a kérdésed úgymond bizonyos fokig közérdekű is lehet, esetlegesen másokat is érdekelheti, ezért itt a fórumon szeretnék neked válaszolni. Természetesen csak azokkal az adatokkal, ami rád nézve itt nem sérti a személyiséged.

Júniusban, a Napisten havában, 4.-én lesz Teli hold.

11.-én csökkenő hold.

19.-én Új hold.

27.-én növekvő hold ideje kezdődik.


Természetesen az Újhold ●= Újhold napja is kihatással van ránk. Nyugati Asztrológiában ismert Újhold és Telehold napokat, amely napokon a teremtő gondolatok százszoros erővel hatnak, már eleve Karmikusan, százszoros erővel bír. Ezért ezen a napon irányítsd a gondolataidat arra, hogy a műtét nagyon jól sikerüljön.


A Hold szabályos időközökben változik, más és más alakot mutat.

Jelmagyarázat:

● = Újhold. IV. fázis

Ď első negyed (növekvő hold) I. fázis.

O holdtölte (telihold. II. fázis.

© Utolsó, negyed (csökkenő hold), III. fázis.


Nap látszólagos égi pályáján bejárja az eget, azon a körön, amelyet a pályája leír az égbolton. Nap-pálya mentén lévő 12 csillagképet állatövnek, vagyis zodiákusnak nevezzük.

Ez a jellegzetes állatövi jegy a zodiákus 12 csillagképe.

Amely (a nyugati asztrológiában) sorrendben következnek egymás után: Kos, Bika, Ikrek, Rák, Oroszlán, Szűz, Mérleg, Skorpió, Nyilas, Bak, Vízöntő, és a Halak.


Orvos Asztrológia szempontból, amennyiben az emberi test egészén képzeljük el, a testrészeket, a zodiákus jegyek az alábbi felosztás szerint uralkodnak a test egyes részein:


A JEGYEK URALMA ÉS HATÁSA a KÖVETKEZŐKÉPEN TERJED KI a TEST, a SZERVEZET EGYES RÉSZEIRE.


Úgy, mint, a KOS a fej, az agy szem, orr, gége és a beszélő szervek.

BIKA: Fogak állkapocs, nyak torok, mandula és a fülek.

IKREK: Váll, karok, kéz, tüdő.

RÁK: Mellkas, tüdő, gyomor, máj, epe.

OROSZLÁN: Szív, hát, rekeszizom, vérkeringés, és verőerek.

SZŰZ: Emésztő szervek, idegek, lép, hasnyálmirigy.

MÉRLEG: Deréktáj, vese, hólyag.

SKORPIÓ: Nemi szervek, húgyvezeték.

NYÍLAS: Csípőtől lefelé, lábszár, visszér (véna).

BAK: térd, csontok, ízületek, bőr.

VÍZÖNTŐ: alsó lábszár, idegrendszer,

HALAK: Lábfej, lábujjak.


Az egyes állatövi jegyek - egészségügyi szempontból, - különféle- a test területeire ható – hold hatásimpulzusairől adnak áttekintést.

Az asztrológia szerint az állatövi jegyek, illetve az uralkodó bolygók a test állapotára is hatnak.


Már Hippokratész is (i. e 46-370) naplójába feljegyezte, hogy a testnek azt a részét, amelyet az a jegy érint, amin a Hold éppen áthalad, nem szabad semmilyen sebészeti beavatkozásnak kitenni. A Hold egy-egy jegyben 2-3 napot tartózkodik. (Erről mostanában a fórumon a 856. számon írtam a Június és Júliusi HOLD- jegyekről.)

Mindenféle sebészeti beavatkozásra érvényes, beleértve a sürgős műtéteteket is: minél közelebb van, a holdtölte, annál KEDVEZŐTLENEBB. Vagyis mennél inkább nő a HOLD, annál kedvezőtlenebbül alakulhat a sérülések és műtétek utáni gyógyulás menete.

A telihold napjának vannak a leginkább NEGATÍV következményei.

Ebben az időben több a balesetek száma is. A sebek ebben az időben jobban véreznek, mint máskor.

Ha van lehetőség választani, inkább a FOGYÓ HOLDKOR Teleholdat követően (©), III. IV. (●) Negyed Új holdig) ajánlatos a műtétet elvégezni. Ugyan is a műtétek, ekkor jobban sikerülnek.

Ha lehetséges, akkor a fogorvosnál a koronát és hidat is fogyó hold idején ajánlatos felhelyezni.

Példaképen: Amennyiben valamilyen fej, műtétre lenne szüksége, akkor mivel a fej a Kos jegy uralma alatt áll, ezért lehetőleg, a műtéti időpontnak ne a Kos jegyeken áthaladó hold időket válaszuk. Például: Vagy, ha, csípő operációt kellene végre hajtani,

(a derék test tájt a Mérleg jegy uralja: lásd a fentebb leírtak), akkor a műtétre a fogyó holdban lévő: időpont a legmegfelelőbb. De erre is vonatkozik az a szabály, hogy lehetőleg ne azon 2-3 napon kerüljön sor a műtétre, amely test tájékot abban a jegyben a Hold ural, vagyis, ebben az esetben a mérleg napok.

Vagy, ha például epe műtét idejének a meghatározása szükséges, akkor az a fogyó hold idejében a legalkalmasabb, de lehetőleg ne Rák napokon, legyen. Amennyiben szemműtét van kilátásban, akkor azok ne azon a napon legyenek, amikor a Hold éppen a Kos jegyben jár stb.


Sebészeti beavatkozásra alkalmas fogyó hold idők:

Teli holdtól számított 2-3 naptól, fogyó domború holdon átkövető napokban =©utolsó negyed (csökkenő hold) és a fogyó sarló idejében ajánlatos a műtéteteket elvégezni.


Növő hold és telehold idejében, (ha azok nem életmentőek), Újholdtól, növő hold, I. negyed =Ď növekvő Domború hold és telehold idejében, ha egy mód van, rá a sebészeti beavatkozásokat ajánlatos mellőzni.


Kedves Ildikó! No, már most a Te időpontod, amit kérdeztél éppen az Új hold idejére, esik, azt csak egy nappal haladja meg. Mivel azonban a kérdéses napon RÁK jegyben halad a hold, ezért annak tiltó hatása elhanyagolható a műtét jellegére.

Egy nappal azonban az időpont már túl van az Új hold időn, de e miatt nem érdemes más időpontot keresni. Ugyan is, a saját Napjegyed is RÁK jegy, Holduralkodóval, az Aszcendens jegyed pedig SZŰZ/ Merkúr uralkodóval.

A „Radix” képletedben a Nap mellett a 11. vágyak remények házában található a Merkúr is.

A műtéti napon pedig Hold is és Merkúr is Rákban halad.

Ugyanakkor a műtet jelölő napon a Mars, mely szintén műtétet jelöl, a Szűzben/ Merkúr uralkodóval, míg a Neptunusz pedig, (amely orvost jelölő bolygó is) a Halakban/ Neptunusz-Jupiter-uralkodóval jár, és mindkét bolygónak a Holdhoz, a Naphoz és a Merkúr bolygóhoz is igen jó fényszög kapcsolata lesz. Ami arra adhat következtetést, hogy - reményeink szerint - műtét jól fog sikerülni.

A Szaturnusz - ezen a műtéti napon - ugyan Qvadrát állásban kerül a Merkúrral, amely kommunikációs téren megoldásra váró feladatot hozhat, de nálad azért is nem okozhat különösebb problémát, mert a képletedben a Szaturnusz tehetetlenül fényszög nélkül áll, ezért nincs ártó fényszög hatása ekkor nálad semmire sem.


Természetesen, hogy Te is lásd ezeket, amit fentebb leírtam, elkészítettem a saját születési képletedre vetítve a műtéti napot is, amit nagyon szívesen megküldöm neked, ha küldesz „privi”- ben, e- mail címet. Üdv. Ilcsi Mama.

875. Ilcsi Mama (válaszként erre: 873. - MsKira)
2012. máj. 26. 15:35

Kedves „msKira”. Üdvözöllek a fórumon. Szerezz járatosságot horoszkópértelmezésben a fóromon. Főleg a jegyek, házak bolygók fényszögek tekintetében, valamint olvasd el a fórum elején a 18. szám környékén feltöltött Kos jegyre vonatkozó általános leírást is.

Természetesen a tegező megszólítást felajánlom mindenkinek, még ha én már 7x-en túliak táborába tartozom is.

Amennyiben érdekel téged is az asztrológia és többet is, szeretnél akár magadról megtudni ez által is, a horoszkóp körödet már előzetesen is, megküldöm azért, hogy próbáld saját magad is elemezni a fórumon leírtak szerint.

Hiszen a fórum leginkább azért indult és van, hogy Ti magatok tudjatok magatoknak választ adni kérdéseitekre.

Ugyan is csak a képletfejtésre szóló kérelemből van számtalan kérés, amit sajnos nem mindenesetben tudom teljesíteni, mert az már túlnőtt az észszerűség határain. Ezért most már csak akkor tudok fejtésügyben is foglakozni vele, ha a képletből látszik, hogy valamilyen megoldatlan feladat előtt áll az illető.

A Te kéréseddel most azért teszek kivételt, mert most aktuális nálad a Szaturnuszi I. ciklus, ami bizony minden ember életében főleg a hétköznapi életben hozhat be lényeges változásokat, amire jó, ha felkészülünk, ugyan is „Kronosz az idő” az, bizony eljön, ha jó, ha nem jó.


Besoroltalak a sok-sok kérelmezők közé és igyekszem neked is -ajándékként- a fejtést megküldeni.


Javaslom, hogy a fórumon feltöltött Szaturnuszi ciklusok részeknél olvass erről bővebben is.


Én inkább annak örülök igazán, ha - mindannyian, akik a fórumot látogatják- már legalább olyan alapszintű ismeretet, tudnátok szerezni ez által, hogy a mindenkori bolygó haladások és azok fényszögeinek a saját születési képletre való hatásai során belelássatok a megoldási lehetőségekbe. Ugyan is amennyiben jobban megismeritek saját magatokat, ismeritek a saját a rátok vonatkozó „Radix” születéskori horoszkóp szerinti jegy/Ház-hatásokat, a benne elhelyezkedő bolygók jelentéstartamát, akkor a bolygók Tranzit haladása során kapott fényszög hatásoknál, arra is, van lehetőségetek, hogy az életviteletekben felkészüljetek azok fogadására, illetve akár még a hasznosítására, vagy esetleges rossz hatások kivédésre is.

874. Ilcsi Mama (válaszként erre: 871. - HnéViktória)
2012. máj. 26. 13:00
Kedves Viki! Gratula. Nézd meg az eredeti "Radix" képletedben a 00. GMT 11.05. Azért ebből kellett most kindulnom. Ma elküldtem az e-mail kérdésedre a választ is. Puszi Ilcsi Mama.
873. msKira
2012. máj. 25. 19:06
Kedves Ilcsi Mama és Fórumozók! Még új vagyok ezen az oldalon, így ismerkedem az újdonságokkal. De mindenkinek szeretnék további kellemes napot kívánni! Üdvözlettel: msKira:)
❮❮ ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook