Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... ❯❯
1052. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1049. - Zsuzsanna49)
2012. júl. 9. 09:46
Kedves "Zsuzsanna49" amennyiben szeretnéd és érdekel az asztrológia használd fel a nyári szabadidődet, arran is, hogy jobban elmélyülj a dolgokban. Meglátod meg lesz jutalma!
1051. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1050. - Indigo60)
2012. júl. 9. 09:41

Kedves "Indigo60". Itt ugyan ez, amit írtál reklámnak, számíthat, amit „Hoxa” nem igen kedvel, de talán most eltekint a letiltástól.


Asztrológiai értelemben valóban érdekes ez a könyv. Főleg a szerző fordításában közölt

- indiai bölcsességek - nagyok érdekes kérdéseket taglalnak.

A szerző nézőpontja a könyvben az, „hogy maga horoszkóp kör annak, akinek nincs értelmezési ismerete csak egy rajznak tekinthető.”

Én is pontosan azért indítottam el itt a „HOXA” fórumon, ezt - a nagyon egyszerű értelmezésben való – a sorozat leírásomat, <mert ugye nem mindenkinek adatik meg, már csak anyagi vonatkozásban sem, hogy asztrológushoz forduljon>, már akit ez dolog érdekel.


Egy kis szorgalommal, „bolygóknak, mint személyiségelemeknek, a jegyeknek, mint személyiségtípusoknak, a házaknak, mint a sors alapvető szegmenseinek, illetve a fényszögeknek, mint ezek egymáshoz való viszonyának értelmezése révén bepillantást nyerjünk” ebbe nem mindennapi tudományba.

Ugyan is, ha már az alapvető értelmezés birtokába kerülünk, ha tudjuk és ismerjük a pontos „Radix” képletünk adatait, a lehetőségeinket, akkor már csak egy kis „intuíció” kell ahhoz, hogy a kérdéseinkre saját magunk által is, választ kaphassunk.

1050. indigo60
2012. júl. 8. 20:26
Szia Mindenkinek!:-))Drága Ilcsi Mama remélem nem neheztelsz meg rám,ha ajánlok egy könyvet itt a fórumon.Buji Ferenc:Harmonia Universalis c.könyvére bukkantam,idei kiadás.Igaz,még nem olvastam,csak belelapoztam,de ugy érzem nagyon komoly,érthető.Szép estét Nektek!Ildikó
1049. Zsuzsanna49 (válaszként erre: 1048. - Ilcsi Mama)
2012. júl. 8. 16:41
Kedves Ilcsi Mama, köszönöm a segítségedet. Mentőöv volt számomra. Új érdeklődő vagyok a Fórumon, de izgalommal töltenek el a rendkívüli elemzéseid. Igyekszem az útmutatásaid alapján az ismereteimet bővíteni és talán sikerül előbb-utóbb tudatosabban élni. Jó pihenést kívánok, szeretettel: Zsuzsanna
2012. júl. 8. 13:39

Kitôl: Zsuzsanna49, 2012-07-06 01:43


Téma: Akit érdekel az asztrológia

________________________________________

Üzenet: Fórum: Akit érdekel az asztrológia Ilcsi Mama hoxa.hu Kedves Ilcsi Mama, ha lesz egy kis időd, kérlek segíts!


Kedves Zsuzsanna. Sajnos mostanság szeptemberig nem igen tudok foglalkozni a fórum dolgaival. Csupán időközönként be-benézek a kommentekre és az üzenetekre. Azt javaslom, hogy ha érdekel ez a dolog, mint ahogyan írod, olvass mennél többet a témakörben és másold ki főleg a jegyek, házak, fényszögek jelentés tartalmait és vesd azt össze a saját horoszkópoddal.


A születés időpontjában az asztrológiai égitestek együttállásának konstellációinak

Grafikai ábrázolás a H O R O S Z K Ó P. Magyarul” óra-képletet” jelent, vagyis azokakat a csillagállásokat tünteti fel, amelyek a Te születési idődnek megfelelően a Földnek egy meghatározott pontjához viszonyítva jelen vannak. Látom a képletedből, hogy a priviben feltett kérdéseid mostanában nagy gondot jelentenek neked, ezért soron kívül igyekszem neked valamilyen formában segítséget adni. Ma az általad megadott e- mailre elküldtem a horoszkóp körrel együtt a válaszom. Kérek majd itt a fórumon visszajelzést.

2012. júl. 1. 12:27

Kedves „MaryJane”. Én azért nem nevezném „marhaságnak” a horoszkópszerinti színhatásokat. Te esetleg az Asztrológia irányában. „úgymond szkeptikus lehetsz”.

Bizonyosan nem is, lehet „Téged” meggyőzni és nem is, szeretnélek meggyőzni, mert bizonyosan az, nagyon nehéz lenne.

Azt viszont szeretném elmondani, hogy a jegyekre leírt színhatások általánosak. Hiszen ugyan abban, jegyben nagyon sok –sok ember született, tehát ez által, egyértelmű, hogy nem mindenkire teljes mértékben érvényes.

Azt nem tudom hány éves, lehetsz? Azért azt elmondhatom (neked, ha esetleg érdekel, de talán másokat is, esetleg érdekelhet), hogy a NAP jegy mellett sokszor az Aszcendens hatás erősebb is lehet, akár ezen a téren is. És, ha még azt is figyelembe vesszük, hogy az emberek nagy %-ban, a 30. év környékén a Napjegy adta, akár jellembeli, akár egyéb más vonatkozású dolgokban is, inkább az Aszcendens jegyének a hatásai lesznek már rá jellemzőek.

Ennek az –az oka „ez sok embernél konkrétan is igaz”-, hogy az emberek hét évenként nagyváltozásokon mennek át. Ez pedig összehozható a Szaturnusz sorbolygó I. II. III. ciklusaival. Ugyan is a Szaturnusznak a Nap körüli keringés ideje 29. év. Gyakorta „Retrográd mozgásokat is végez, vagyis abból a jegyből, amelyben éppen jár, hátra lép, majd ismét előre haladva egy-egy jegyet hatásaival, többször is érinthet. Ennek alapján a 4X7=28 év, akár egy Szaturnuszi ciklusnak is megfelel. Vagyis lehet, hogy Te, éppen ebben a határ években járhatsz?

Ezen kívül még az is, érdekes színhatás szempontjából is, hogy „Föld jegyek”: Bika, Bak Szűz, nem véletlenül szeretik a fekete, barna vagy az élénkebb színek pasztell változatát, mint például a Bika jegyben születettek például a rózsaszínt, vagy a Bak jegyűek a világosbarna bármely árnyalatát.

Az is érdekes dolog, hogy például a „Levegő jegyek”: mint az Ikrek a színhatás tekintetében a sárga változatok közül a citrom sárgát kedvelik leginkább. Azonban náluk is az Ikrek-jegy kettős hatása miatt eltérőek lehetnek még akár az Iker szülöttként világra jött, emberek színhatásai is.

Ugyan ez elmondható a „Víz jegy esetén”. A Halak- jegyben született embereknél is, ugyan is, ha megnézzük a Halak - jegy szimbólumát, azt láthatjuk, hogy két egymással szemben úszó hal össze van kötve egy szalaggal. Ebből adódóan náluk is eltérő hatások lehetnek, akár színhatás terén is. Mivel a Víz színe kékes-zöld, vagy zöld, ezért kedvelhetik ezeknek, a színeknek bármely árnyalatát. Egyénenként azonban, ebbe is bele szólhat, akár még az Aszcendens jegyre vonatkozó hatás is, még ha Ikrek szülöttként jöttek is, a világra.

Az is előfordul konkrétan sok esetben, hogy még párperces születési idő eltérés esetén is, az

Iker-szülöttként született emberek – NAP – jegye, ugyan azonos, de az Aszcendens jegyük már nem. Azért mert, Horoszkóp, magyarul” óra-képlet, azokakat a csillagállásokat tünteti fel, amikor életet és lelket kapunk. A születés idejében Felkelő pont=Aszcendens: az-az állatövjegy határozza meg, amelyik az illető világrajövetele pillanatában a konkrét születési helytől pontosan keleti irányban emelkedni látszik a látóhatáron, amint a FÖLD 24 óra alatt végbemenő tengelye körüli forgását végzi. Ez viszont, ha éppen a születési óra-perc éppen a jegy határra esik, akkor az ikrekként születetteknek más- lesz az aszcendens jegyük is. Még akkor is, ha egypetéjű ikrek, olyan egyformák, mit a tojás, még is akár jellembeli, akár más dolgokban is, mint például a – színhatások tekintetében - , különböznek egymástól.

Ezért nagyon fontos a horoszkóp elkészítésnél és az elemzésnél a pontos percpontosságú születés időpontja.

Amelyik bolygó a legerősebb a születésünkkor, és amelyet a csillagok állása is meghatároz akár a jegy uralkodó bolygója révén is, az lesz az erősebb a jellemünkben.

A csillagok és csillagképek állatövi jeleiből a planéták, az égi utak elhelyezkedéséből sok minden kiolvasható. Indiában a bölcsek úgy tartják, de a nyugati asztrológia szerint is igaz lehet, hogy a születésekor jövőjét mindenki magával hozza. Ha abból indulunk ki, hogy a lélek gondosan megválasztja születésének minden körülményét, akkor a radix képletben saját lelkünk hangja szól hozzánk. A születés pillanatát megragadva az egész életet megérthetjük.

Ha hiszel ezekben, a dolgokban, ha nem!

1046. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1043. - Pepitaofélia)
2012. jún. 28. 09:00

Kedves „Pepitaofélia”. Mint a 1027. számon már írtam neked a” VII. házban keressük a visszaigazolást arra, hogy megerősítsük az „ÉN” érzetét. Itt akár az érzelmeinket, az elvárásainkat, akár a félelmeinket is kivetíthetjük a másikra. Olyan tulajdonságokat is láthatunk a másikban, amelyek talán nincsenek is.”


Az is igaz hidd el nekem, hogy a párkapcsolatokban egy magasabb Karmikus kötődés is lehet.


Azt írod a válaszodban, hogy „Csak neki hiányozna a pénz, a jólét. Most abban él, de nem boldog. Kérdés: fel tudja-e adni a jólétet az őszinteségért és a szeretetért, vagy az marad fontosabb?”


Benne van a kérdésedben a válaszod is, amikor megtalálod azt, aki elfogad téged úgy, ahogyan és amilyen Te vagy a gyermekeddel együtt, no az lesz - az igai párod.

Amennyiben Ő neki is a szeretet a lényeg és nem csak a pénz adta jólét, akkor téged választ, de ha nem, akkor hidd el neked is, jobb lesz, ha a sorsod nem vele köt össze. Meglátod meg találod az igazit! Hiszen a karmád által adott, hogy ebben az életedben mit hogyan kell megoldanod.

1045. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1042. - HnéViktória)
2012. jún. 28. 08:27

Kedves Viki! Pontosan azért jó, ha ismered a saját lehetőségeidet - a képleted alapján-, hogy azokra szabad akarattal, fel lehessen készülni, elébe tudj menni a dolgok menetének, például hogyan tudj változtatni a saját viselkedési lehetőségeid közt.

A sorsot nem úgy kell értelmezni, hogy minden ilyen hasonló hétköznapi eseményre egyformán vonatkozzék. Azonban ha, tudom, hogy a lehetőség adott, hogy abból jól vagy rosszul tudjak kijönni, akkor be kell segíteni a sorsnak is. Írtam már neked, hogy hogyan. A te esetedben a jó ügyvéd, sok segítséget tud adni neked.

1044. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1041. - Marticsku)
2012. jún. 28. 08:12

Kedves" marticsku". Nagyon jól érted a lényeget, ami engem vezérel!

Idézlek, "Nagyon jól tudod, mi kell egy laikus asztrológus tanulónak, aki szeretne többet tudni a tudományból."

Pontosan így van, éppen ezért hoztam létre ezt a fórumot, hogy akit ez érdekel ilyen egyszerű módon, szerezhessen egy kis ismeretet.

Hiszen csak annak van itt ilyen módon értelme, ha Ti mindannyian - kik itt vagytok, valamelyest, megértitek a saját képletetek értelmezését.

Voltak, már akik kicsit nehezteltek rám, amiért úgy mond „Ők” csak képletfejtést, szeretnének kérni.

Én meg úgy gondolom, hogy horoszkópelemzés elkészítésnek a lehetősége más helyeken is adott.

Ezért inkább azt tartom fontosnak, hogy akinek szüksége lehet, valamilyen kérdésében esetleges megerősítésre azoknak tudjak néha ez által segíteni.

1043. pepitaofélia (válaszként erre: 1017. - Ilcsi Mama)
2012. jún. 25. 21:02
Kedves Ilcsi Mama! Nagyon köszönöm, ami időt és energiát nem kímélve értem tettél! Köszönöm a válaszod! Tudod,én most ismerkedem még csak az ezotériával, de szeretnék ezen az úton tovább jutni, mert materialista gondolkodásom ellenére az utóbbi 1 évben olyan hatások értek, hogy hinnem KELL. El kell fogadnom magam végre, és el kell hinnem, hogy úgy lesz, vagy már úgy is van, ahogy mondtad. Gyermekem van, mástól, párok nem vagyunk,mert valami kicsnységen igen sikerült összeveszni. De érdeklődik ismerősöktől folyton, hogy mi van velünk, de ugyanakkor a direkt közeledést nem akarja/ vagy nem díjazza. Nem tudtam, mit kezdjek vele, mert igazából úgy érzem, vele boldog tudnék lenne-az összes bolondságával együtt- és tudom, hogy, ő is boldog lenne velem. Csak neki hiányozna a pénz, a jólét....Most abban él, de nem boldog. Kérdés,: fel tudja-e adni a jólétet az őszinteségért és a szeretetért, vagy az marad fontosabb?
2012. jún. 25. 18:13

Drága Ilcsi Mama!


Felmerült bennem 1 kérdés??

Streszelek itt ezen a bírósági dolgon.Tudom,hogy ártatlan vagyok,,,de mégis a vádlottak padján ülök,meg minden rossz körülöttem,csak a zűr vesz mindig körül,pedig küzdök,annyit mint egy 100éves!!!!


Ha a sorsunk ugyis meg van írva akkor érdemes küzdeni??????

Ha most nekem vesztenem kell...nem tudom...mi volna a jó,de fogy az erőm.

1041. marticsku
2012. jún. 25. 17:51

Kedves Ilcsi Mama !!

Köszönöm szépen a sok bejegyzést .

Nagyon érthető , amit leírsz ( bemásolsz ) összeszedett , és olvasmányos .

Nagyon jól tudod mi kell egy laikus asztrológus tanulónak , aki szeretne többet tudni a tudományból.

Kérdezni csak akkor lehet ha némi fogalmunk van , mit látunk mi az ami segíthet az értelmezésnél.

sok puszi neked Márta

2012. jún. 25. 14:29

Kedves Ilcsi Mama!


Ha időd engedi örülnék, ha tudnál még írni kicsit részletesebben a VII. házról, jobban mondva, hogy hogyan olvashatjuk ki a képletunkből a házasságok számát a 9. és 11. ház segítségével.

Elnézést, ha butaságot, vagy rosszul kérdeztem!

2012. jún. 25. 13:52

Köszönöm Ilcsi Mama, én is kinyomtattam. :)

Minden jót kívánok!

2012. jún. 25. 11:44

Drága Ilcsi Mama!


Ezek nagyon nagyon érdekes dolgok,és végre számomra is érthetőek....


És ez a szaturnus ciklus....alig várom,hogy elmenjen.Nekem nem sok jót hozott...

1037. aazsuzs
2012. jún. 25. 08:16

Köszönjük Ilcsi Mama!!

Én kinyomtattam az anyagot, és otthon nyugodt körülmények között fogom áttanulmányozni!:)

Puszi Neked!!

1036. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1034. - Ilcsi Mama)
2012. jún. 24. 14:19

1027. számon elkezdett, valamint az 1030. 1031. 1034. Számokon található leírás befejező része! Jó olvasgatást a nyáron. Mindenkinek szép, kellemes nyarat kívánok: Ilcsi Mama.


Hold a második „Fő világosítónk”. A napon kívül fontos szerepe és kihatása van még a Föld körül keringő Holdnak is, a Hold a napsugárzás legfőbb közvetítője.


Az asztrológiai „Hold- elv „szerint a Holdérzéseinket, belső énünket fejezi ki, mely biztonságérzetet ad. A Hold legmélyebb lelki rétegünknek felel meg, melyet ”hangulati alapunknak” is nevezhetjük. A Hold gyakori Földkörüli keringési ismétlődése révén nagy jelentőséget kap, önmagában lelkünk érzelmi reagálási készségét testesíti meg.


Hold betegség hajlamai: Gyomor, az agyállomány, női méh, azok a funkciói, női jobb szem, férfi bal szem.


A nőknél a Hold 28. napos keringési ciklusának nagy jelentősége van.


Mivel a Hold, minden bolygónál sebesebben kering.

Kevesebb, mint huszonnyolc nap leforgás alatt vonul át a zodiákuson, és két- három napot tölt el az egyes jegyekben. Ha a Hold mozgását, az állócsillaghoz viszonyítjuk, s azt figyeljük, hogy, mennyi idő alatt ér el a Hold egy állócsillagtól megint ugyanahhoz az állócsillaghoz, akkor a „sziderikus” Holdhónapot mértük, meg amely 27.32166 napot körül- belül 28 napot tesz ki.


A Hold mozgás és a holdváltozások fázisai szolgáltak alapul- ősidők óta- a hónap és a hét beosztásoknak. Mivel azt az időt, amely alatt a Hold egyszer körül járja a Földet, holdhónapnak nevezzük.

Azonban kétféle holdhónapot ismerünk. Amikor a Hold az újholdtól- újholdig holdfázisokban meg tett időpontját vesszük figyelembe, akkor 29. 5 nap.

Ez azért van így, mert a Hold egyszeri körútjának ideje alatt a Nap is tovább halad az útján, kb. 27 fokkal, s a Holdnak, ezt az idő különbséget is be kell hoznia, ezt nevezzük „Szinódikus” holdhónapnak.


Kapcsolódó megjegyzés: „Ahol amelyikházban áll a Hold a képletben, az illető azon a területen keresi a beteljesedést, az érzelmi biztonságot, a boldogságot. Itt a legközvetlenebb tapasztalatokat szerezheti a valahová tartozás érzéséről, egy tiszta én-képről.”


Az asztrológiában a Hold az anya jelképe. A Hold különleges kapcsolatban áll, kora gyermekkorral. Nagy segítséget jelenthet a szülők számára, - nevelési szempontból - ha ismerik, hogy a gyermek születésekor a Hold milyen állatövi jegyben van. Azonban ennek később felnőtt korban azért van jelentősége, mert a HOLD gyors keringése folytán 2-3 napon ként érint egy-egy állatövjegyet. Ekkor a hatások a jegyszerinti hatásokkal is párosulhatnak.

Hold, ahogy visszatükrözi a Nap fényét, úgy tükrözi vissza lunáris részünk a bennünket ért benyomásokat.


A Hold a legfontosabb tényező az emberi kapcsolataink szempontjából is, mivel a személyiséget fejezi ki és jellemformáló hatásai is, van.

A Hold szoros kapcsolatban áll az élet anyagi dolgaival is.


A hold mágiája szerint a hold uralja, vagy nagymértékben befolyásolja a légkört, ezért nagyban meghatározza az időjárást is.

A kozmikus tér hatását életünkre, egészségünkre, napi tennivalóinkra a Föld és a Hold pályahelyzete a legszámottevőbben befolyásolja, ugyanis ettől függ a földi gravitációs térerő változása (pl. az árapály jelenség a tengereken).


Például a Holdállásokat sebészeti beavatkozásoknál is célszerű figyelembe venni <ha csak nem életmentő beavatkozásról van szó>. Legkedvezőbb időszak műtétre a Hold III. utolsó negyed (csökkenő hold) és a IV fázisa, vagyis az újhold idők. (a fázis 3, 4, napjai.)


Az I. (növekvő hold) és a III. (csökkenő hold) fázisokban <növekszik a földi gravitációs térerő>, ennek hatására bennünk a biológiai folyamatok kívülről befelé, felülről lefelé irányulóak.

A testi (fizikai), szellemi és lelki raktározás, telítődés időszaka!


Mindhárom szinten nagyobb terheléseket vállalhatunk. Ajánlatos ebben az időszakban, zöldségek, gyümölcsök, az energiadúsabb táplálékok fogyasztása.


Főleg a növények földalatti részeinek fogyasztása, mivel ebben az időszakban a hatóanyagok a növényi gyökerekben koncentrálódnak.


II. Telehold idejében és IV. Új hold idők fázisokban <csökken a gravitációs térerő>, a bennünk zajló folyamatok belülről kifelé, alulról felfelé irányulóak. Ez az ürítés, tisztulás, méregtelenítés, a böjt, a meditáció, az önvizsgálat időszaka!

Ekkor az „energia zsilipek” nyitva vannak, ezért nagyobb fizikai, szellemi, lelki terhelést nem érdemes vállalni.


Ajánlatos viszont nagy víztartalmú táplálékokkal támogatni a folyamatokat.

Ebben az időszakban a növényi hatóanyagok zömmel a virágokban és a levelekben találhatóak.

A fentiek szerint a hold fázisoknak a szervezet működésére, élettani hatásai vannak, ezért fontos, hogy ismerjük, az érvényes alapszabályokat a melyek megterhelik, vagy igénybe veszik azt a testrészt, szervet, vagy szervrendszert.

Minden, a javunkra válik, amit annak a testrésznek, szervnek, a jólétéért teszünk, amely a születési csillagjegyünk (állatövjegyünk) szerint érzékeny testrést, szervet és szervrendszert jelöl. / Hold színe ezüst).


Merkúr gyors bolygó hatása: az idegrendszer (központi és mozgató) agy, nyelv, száj, szívritmus, nyelőcső, légcső, a tapintás szervei, váll és felsőkar, kéz, légzés és tüdő (felső rész tüdőcsúcsok, hólyag), információ felvevő szervek: szem, fül, nyelv, orr. /

Kapcsolódó megjegyzés: „amelyik házban áll a Merkúr, az illető azon a területen találkozik legközvetlenebbül az őt kielégítő valódi kommunikációval, és intellektusa a létezés ezen a területén aktív.”

/Merkúr színe: kék/


Vénusz: A vesék, vesemedence, derék táj, nyirokmirigyek, arcüregek, lép. Női nemi szerv, női kebel, szemölcsök, arcüreg, hasnyálmirigy,

Kapcsolódó megjegyzés: „Amelyik házban áll a Vénusz, azon a területen keresi az egyén az örömöket, az elégedettséget, a boldogságot. Ez a területen tudja feloldani énjét másokban, itt tudja leginkább kifejezni szeretetét, és itt tudja átérezni, hogy őt is, szeretik.”

/Vénusz színe rózsaszín/


Mars: Az izomzat, fej, arc, epe, az erek, a vörös vértestek, a férfi nemi szervek, homlok csakra, szex csakra.

Kapcsolódó megjegyzés: „Amelyik házban a Mars áll a képletben a szülött, azon a területen tudja legközvetlenebbül kifejezésre juttatni az önérvényesítését, a bátorságát és a kezdeményezőkészségét. A létezésnek ez az – az a területe, mely kulcsfontosságú, hogy megőrizze testi energiáját, egészségét.” / színe: vörös/


Jupiter: A máj, részben a vér is, csípőtáj és combok, a zsírréteg, belső elválasztású mirigyek, a növekedés, cukor háztartás, solaris plexus a jóindulatú daganat. /színe: bíbor vörös/


Kapcsolódó megjegyzés: „amelyik házban a Jupiter áll, az illető azon a területen találkozik legközvetlenebbül a hittel, a bizakodással, a jövőbe vetett reménységgel. A létezésnek ezen a területén érezheti a legmélyebb optimizmust az önjobbításban és abban, hogy személyisége fejlődik.”


Szaturnusz: A csontrendszer, ízületek, az inak, a kötőszalagok, a fogazat, a lép egy része, és a halló szervek. / színe fekete/

Kapcsolódó megjegyzés: „a képletben ahol, amelyik házban áll a Szaturnusz, az egyén azon a területen érezheti át legmélyebben a stabilitást, önmaga csorbítatlanságát. Itt találja meg azt a kemény munkát, felelősségvállalást, rá nehezedő nyomást, amely mind szükséges ahhoz, hogy személyisége egybekovácsolódjék. Ez a ház jelzi a létezésének azt a területét, amelyet az illető különösen fontosnak érezhet. „


Uránusz: A központi idegrendszer, gerincvelő, alsó lábszárak, visszér.

/színe: Égszínkék/

Kapcsolódó megjegyzés: „„Radix” képletben, amelyik házban áll az Uránusz, az illető azon a területen találkozhat legközvetlenebbül az egyediségével, eredetiségével, egyéni látásmódjával. Itt keresi az izgalmakat. Itt tud leginkább hozzáhangolódni a társadalmi környezethez.”


Neptunusz: Boka, méh, az intuíció, a lábfej, a nyirokrendszer, csecsemőmirigy.

/ színe: halványlila/

Kapcsolódó megjegyzés: „NEPTUNUSZ, amelyik házban áll horoszkópban, az egyén, azon a területen élheti át legközvetlenebbül mindazt, ami misztikus, transzcendens és inspiráló.

Ez az a terület, ahol legnagyobb tér nyílik a képzeletnek, ahol megvillanhat életünk spirituális területe is, a világ dolgait legkönnyebb magaslatra emelni.”


Plútó: Sexcsakra, a daganatos betegségek. / színe: fekete- fehér/

Kapcsolódó megjegyzés: „Ahol a horoszkópban, amelyik házban áll a Plútó, az egyén itt élheti át életvitele és a belé rögzült önkifejezési módok teljes transzformációját.

Ez a terület általában különösen mélyen érinti az illetőt, az életnek ebben a szférájában találkozhat tudatosságának legtisztább, legőszintébb fejlődési lehetőségeivel”



Ezeknek megfelelően a képlet alapján, mindenki nyomon követheti, hogy az állatövjegyéhez, mely bolygók tartoznak, illetve a bolygók mely területre fejtik ki <egész életük során> a legvalószínűbben – egészségügyi szempontból - a hatásukat.


Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy ezek csak jelző értékkel bírnak, és a betegséghajlamokat adják a tudtunkra. Melyek figyelembe vétele, fontos lehet számunkra ahhoz, hogy jobban figyeljünk oda a betegségek megelőzésére, illetve az előjelekre, és időben forduljunk - már kisebb panaszok esetén is tanácsért - az orvosunkhoz. Pláne, ha 6, vagy a 12. házzal hozhatók összefüggésbe, ugyan is ezek a „Radix” képletben a múló és krónikus betegség hajlamokat jelző házak.



Érdekes módon a számmisztika szerint a számok rezgései is hatással lehetnek ránk.

Mit sugallnak, és mire figyelmeztetnek bennünket?


Az emberek életében minden egyes évünk - mint személyes év- a születésnapunkon kezdődik és következő év születésnapunkig tart.

A születési időből képzett „numerikus” számot az egészség megőrzése szempontjából is figyelembe vehetjük.


Ebből következtethetünk arra, hogy a kozmikus erők milyen befolyása alá kerülhetünk érzelmileg, és egészségileg is?


Születésünkkor megkapjuk azokat a sajátos és csak ránk jellemző számainkat, melyek egész életünkben végigkísérnek minket.

Elsősorban születésnapunk hónapja és a napja, mint visszatérő

” szerencsésnek tartott” dátum szerencse számként is működik.


A születési számunk egy évszámból, majd a hónap számaiból és végül a napok számából áll. Ezeket összeadva, abból egyszámjegyű, numerikus= (számszerű), számot képezve kapjuk meg a „Numerológia” számot.

Ez a szám tehát számunkra több szempontból is nagy jelentőséggel bír.

Amennyiben ez a szám=1./ Ne foglalkozz túlságosan önmagaddal. Amennyiben a pályád magasabbra ível, akkor is, maradj szerény!

2./ Azt jelzi, hogy kevesebb időt szentelj a múltnak, és inkább a jövőre figyelj!

3./ Óvakodj a felszínes megoldásoktól. Életed során növekedj, okosodj, tanulj és taníts másokat is. Legyél mindig több mint, előtte voltál!

4./ Próbálj oldottabban élni. Életedet a küzdelem a türelem az odaadás és a kitartás jellemezze!

5./ Próbálj kapcsolataidnak valódi mélységet adni. Hagyd a futó kalandokat, sokkal teljesebb lehet az életed!

6./ Az igazság érzeted fejlett. Fontos számodra az otthon. Kedvteléseidet választhatod a művészetek területéről. Hibád lehet, hogy egy kicsit felszínes vagy!

7./ Nem adod ki magad senkinek sem, a titkaidat, a gondolataidat, magadba zárod. Tanulj meg a ”Földön” járni!

8./ Fékezd az indulataidat. A fegyelem ugyan erős oldalad, de próbálj több megértéssel viseltetni a környezeted iránt!

9./ Életed során bőven lesz részed változatosságban. Törekedj azonban a stabilitásra, próbáld kezelni a kedély hullámaidat!

11./ Ez az első „MESTER” szám! Állandóan az igazságot keresed. Küldetésed: éltetni, életben tartani mások álmait és reményeit is!


22./ A születési számok „Numerológia” értékének a mester száma: Amíg az előző

11-es, szám a meglátást szimbolizálja, a 22-es már a megoldások kulcsát nyújtja feléd! Törekedj arra, hogy az általad megismert dolgokat hogyan tudnád tovább adni a környezetednek, „Erre törekedj!”


Azonban elsősorban testi-lelki egészségünk megőrzése legyen a cél.

Tegyünk meg mindent annak érdekében, hogy a megfelelő energiákkal felvértezve állhassunk életünk porondján, amikor a következő lépéshez –életünkben jelentkező problémáink megoldásához- eljutunk.


„Ami előttünk és mögöttünk áll, semmiség ahhoz képest, ami bennünk rejlik

„(Henry David Thoreau)


Az állatöv jegyek mellett jelzett a testrészekhez kapcsolódó betegség hajlamok mellett: A számok kapcsán megtudhatjuk, hogy mely szerveink és testünk mely részei azok, amelyek veleszületetten sérülékenyebbek, ez által, mely betegségek azok, amelyekre a hajlamot hordozhatjuk magunkban.


A figyelmeztető jelzések meg ismerésének segítségével valamint saját születési számaink „Numerológia”számmisztikai megismerésével is, egy lépcsőfokra léphetünk az önmegismerés létráján.


A következő felsorolás a születési „numerikus” számoknak különböző szervekkel, testrészekkel való megfeleléseit tartalmazza, kiegészítve a gyógynövényekkel, melyek az adott energiára jótékony hatást gyakorolhatnak.


Egy: Az agy, szív gerinc, szem testünk jobb fele, a vérkeringés, és vérnyomás problémák.

Gyógynövények: macskagyökér, levendula, és kamilla.


Kettő: Tüdő, jobb kar, mellkas, gyomor és emésztőszervi problémák.

Gyógynövények: borsmenta, citromfű, és cickafarkfű.


Három: jobb láb, borda, csípő, máj, Reuma, vesebetegségek.

Gyógynövények: zsálya, zsurlófű, és menta.


Négy: Agy, idegrendszer, fej, és hát.

Gyógynövények: hársfavirág, csalán, zsálya.


Öt: Törzs, emésztőszervek, fekély, gyomorsavproblémák, és idegrendszer.

Gyógynövény: kakukkfű.


Hat: Törzs, derék, epe, máj, nemi szervek, prosztata, vese, és mirigyproblémák.

Gyógynövények: menta, rózsaszirom.


Hét: Agy, test bal fele, idegrendszeri problémák, és nehezen diagnosztizálható betegségek.

Gyógynövények: borsmentalevél, galagonya.


Nyolc: Szív, Tüdő, jobb kar. Fejfájás, és migrén.

Gyógynövények: salátaboglárka, bodzavirág, verbéna.


Kilenc: Bal láb, immunrendszer, láz, fejfájás, gyorslefolyású betegségek.

Gyógynövények: csalán, ürömfű.


„Számokon nyugszik az emberi sors, a közösség sorsa, a gondolkodás, a szépség, az igazság, a jólét, az egészség, a tudás” /Hamvas Béla/.


A „numerikusan „összeadott, egyjegyű számok szent elveket létesítenek meg.

A Püthagorasz számelmélet az 1-es, 2-es, 3-as, és 4-es számra épül fel.

Melyeket, ha összeadunk az összesen = 10. számot kapjuk.


Egy: az égitestek közül a Nap energiáját képviseli.


Kettő a kiegészítés száma. Sajnos benne rejlik a háborúság, az ellentétesség is. A kettő az égitestek közül a Hold energiáját hordozza, mely kiegészítője, egyszersmind ellentéte is a Napnak. A kettes szám viszont alkalmas arra is, hogy megvalósítsa, és gyakorlatilag véghez vigyed az elképzeléseket.


Három az első olyan szám, amely csoportot jelent. A kommunikáció száma is.


Négy az alapszám utolsó és legfontosabb tagja.

1035. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1031. - Ilcsi Mama)
2012. jún. 24. 00:17

Új betöltésre vár sajnos ennek vége lemaradt!


A „Karmikus témához kapcsoltan, azért térnék ki itt is a Szaturnusz sorsbolygóhoz, mert az emberi sorsok meghatározója is lehet. Akképpen, hogy a képletben milyen helyzetben található a SZATURNUSZ: (erről nagyon sok helyen olvashattok a fórumon.)


Szaturnusz sorsbolygó ugyan lassú bolygó, de a Szaturnusz esetében ezek a hatások fix hatások, míg a Jupiter vonalán pedig a 12 periodikus hatások lesznek inkább érezhetőek. Amikor a 12 éves jupiteri ciklus tovább áll, valószínű, hogy addig tart ki csak a Szaturnuszi Karmikus kötődés.


Ugyan is amennyiben valakinek a születési képletében jól áll a Jupiter és rosszul áll a Szaturnusz, akkor a Jupiter revolúciókra felállított 12 éves képlet szerint azt látjuk, hogy akkor tudja kifejteni a Jupiter a saját jó hatását, amikor a Szaturnusz, mint sorsbolygó azt megengedi.

Egyébként a Szaturnusz a hatását a Jupiteri 12 éves ciklikusság valamelyik egybeesése következtében is, jól lehet hasznosítani. Jupiter= „Fortuna maior”, a rend és az igazság serpenyője által. Valamint az is befolyásolja még, hogy, a milyen Tranzit* hatásokat, milyen fényszögeket kap, és milyen bolygóktól, főleg a gyors bolygók által.


Szaturnusz a 29. év 127 napját figyelembe véve szinte sorsszerűen határozzák meg az emberi életeket. A Szaturnusz. „Infortuna Maior” általában az ember életében bekövetkező rossz dolgok okozójának tartják. Szaturnusz, mint a „küszöb „őre” egyben a Karmikus életfeladatok bolygója is.


Szaturnusz a legfontosabb hétköznapi eseményeket kiváltó sorsbolygó. Vagyis, hogy mi teljesíti be a sorsunkat. Kronosz az idő: Ha eljön az idő, akár jó akár rossz az, bizony eljön. A Szaturnusz visszatérései, vagyis az önmagával alkotott fényszögei azt mutatják meg, - mint amikor az ember a tükörbe néz-, ez a visszatükröződés.

SZATURNUSZ - REVOLUCIÓ, vagyis a bolygó lassan haladva a vitaszférában új lehetőségeket, kínál nekünk. Ugyan is a bolygók körforgása következtében= tranzitkor* általában, akkor hozzák a legfeltűnőbb változásokat, amikor a szültéskor elfoglalt pozíciójukba térnek vissza.


A Szaturnusz revolúciónál az első lépés az, hogy nézzük meg, hogy a születési Szaturnusz hol, hány ° fokon és hogyan, milyen fényszög kapcsolatban található a képletben.


Mivel ez a Szaturnusz visszatéréshatás domináns, ezért azt a többi bolygó is modifikálja.


Tehát a Merkúr fényszög által segítőleg hat, a Jupiter vonatkozásban pedig feladatmegoldó hatásokat generál. (Erről már a Jupiternél bővebben is, írtam.)


A SZATURNUSZ (főleg ebben a helyzetben vizsgálva), az életünk legfontosabb jelzőtábláit világítja meg. Amikor a SZATURNUSZ visszatér az eredeti születési horoszkópbeli helyére, egy új kezdet indulhat el. Ezek az időpontok egy emberi élet során 2-3 alkalommal fordulnak elő, ezeket Szaturnuszi ciklusoknak nevezzük és valamilyen formában mindenki, megérzi a Szaturnusz revolúcióját.


És ha felismerjük például önmagunkat, akkor képesek vagyunk változtatni a sorsunkon


A Naprendszerben a Szaturnuszon túli bolygók, már TRANSZ, bolygók, mint az Uránusz, Neptunusz, Plútó, elsősorban nem azon lét síkon hatnak, mint más bolygók.

Azonban a Messiás= fölkent, megváltó kapcsán „a Jézus születésekor a Vízöntőben együttálló Szaturnusz – Jupiter együttállást. Vagyis az Uránusz – Neptun együttállás. Ezek mind nagyon erős hatások lehetnek. .

Mind, három bolygó látszólagosan annyira lassan halad végig a zodiákuson (állatövjegyeken), hogy a gyors bolygóknál és a lassú bolygóknál lényegesen kisebb mértékben érzékelhetjük a hatásukat a mindennapjainkban.


ELSŐSORBAN FŐLEG, OLYANKOR ÉSZLELHETŐ a HATÁSUK, AMIKOR MÁS GYORSABB MOZGÁSÚ BOLYGÓKKAL KERÜLNEK JÓ FÉNYSZÖGKAPCSOLATBA.


Lássuk akkor a Szaturnuszi időket is:


SZATURNUSZ lassú mozgású bolygó: 29. év és 167 nap alatt tesz meg egy kört a vitaszférában és két, és félévet tartózkodik egy-egy jegyben ekkor a

SZATURNUSZ komoly változásokat, indukál. Mostanában 2009. 10. 31.-től,-

2012. 10. 05.-ig, a MÉRLEG jegyben halad, majd 2012. 10. 06-től már a Skorpió

Jegyben folytatja 2 és fél éves tartózkodással az útját.


Tehát a lassú mozgása következtében, illetve, hogy elég gyakori a Szaturnusz esetében a”Retrográd” hátra, majd ismét előre haladó mozgás, ezért aztán tovább haladva a jegyekben, ismét sorsfeladatokat add számunkra. Amennyiben ezek egyben esnek esetleg a saját Jupiteri segítő-vagy gátló ciklussokkal is, akkor érdemes odafigyelten meghozni a döntéseinket.


Pláne akkor, amikor elérkezik az Szaturnusz az I, ciklus. (többször „Retográd” előre-hátra és ismét előre haladással), többször is érintheti a jegyünket. Ekkor a 27-30. életéveinkben járunk. Érdekes módon a jóságos Jupiter (ha a születési éveinkhez +- ként hozzá számolunk 12 éveket, akkor láthatjuk, hogy mikor kapcsolódik a Szaturnuszi időkhöz.), legtöbb esetben, ebben a korban járva segítségedre siethet, akár a tanulás terén, vagy épen a családalapítás akadályait is, jól lehet megoldani.

A Szaturnusz visszatérés a születési pozíciójába a legfontosabb Tranzit (átvonulás).

Ugyan is a SZATURNUSZ I, visszatérési fázisa az életedben (főleg ebben a helyzetben vizsgálva), ekkor, amikor a SZATURNUSZ visszatér az eredeti születési horoszkópbeli helyére, egy új kezdet indulhat el az életedben.

A 2. és 3. visszatérések alkalmával is, a Szaturnusz bolygó mindig hasonlóan és tartósan fejti ki hatását. Ezért érdemes számot vetni az eltelt időkben történtekkel. A periódus végéig meglehet szabadulni számos egykori korlátoktól, elkövetett hibáktól.

Megszabadulva a rossz dolgoktól, lehet új cél feladatokat kitűzni.


Általában a Szaturnusz második megjelenése az emberek életében 57-62. éves korára tevődik.

Ekkor a szabad akarat is működik az életben. A lehetőség nyitva áll. Ilyen szabad lehetőség nem lesz még egyszer. Ekkor a döntés a saját kezünkben van. Cselekedjünk és döntsünk bölcsen, hiszen ekkor a szabad akaraton áll, hogy a sorsunkat hosszú időre - ha nem egy egész életre- maghatározzuk.

Azért, mert ez az időszak mindig emlékeinkből kitörölhetetlen feszültségekkel terhes, melyek akkor érnek a tetőpontjukra, amikor a Szaturnusz (valahol egy év és tizennyolc hónap közé eső távolságra) megközelíti saját születési pozícióját a képletünkben.


Aztán második ciklusvégén a múlt felülvizsgálata, a hibák korrekciója következik.” Néz szembe a tényekkel” Ez azonban már különösebb izgalmak nélkül átvonulást eredményezhet, pláne ha az előző Tranzitból (átvonulásból) kellően tanultál. Ez a Tranzit, ha kellően át gondolod, még tartogathat számodra - jó bolygó állásnál-, akár még boldogsággal teli lehetőségeket is.

Mivel a SZTURNUSZ - KARMIKUS bolygó is, a harmadik körben legközelebb a második körtől számítottan ismét KB. 30. év elteltével látogat meg újra, amikor már a 80-as éveinkben járunk, ekkor és újabb változásokat hozhat majd az életünkben.


A harmadik átvonuláshoz már gyakran társulnak képzelt vagy valós egészségügyi problémák is. Sőt, ha valaki nem tudja helyén kezelni ezt a helyzetet, akkor folyamatosan harcban áll a világgal, megkeseredik, a kitűzött cél elérése nem örömet jelent már számára, hanem az annak elérése unalmas harccá válik. Ezt az időszakot anyagi visszaesés is előzheti meg, vagy társulhat hozzá.

Ekkor ajánlatos mindenkinek saját magába nézve meg keresni a nehézségek gyökereit.

Felül kell vizsgálni az elérhető célokat és módszereket, azért, hogy ezzel a visszaesést követő években a lehető legtöbb eredményt lehessen el érni.

Fontos időpont még az életünkben a Szaturnusz kör harmadik szakaszának felező időpontja, amikor is a Szaturnusz saját magával szemben kerül tehát „oppozícióban” fog kerülni, (=jelentése: 180° szembenállás oppozíció= diszharmonikus, hat jeggyel odébb a horoszkóp körben. Ekkor már a KB. a 70-es éveinkben bandukolunk. )


Nagy feszültségek, a megoldás csak nagyon nehezen leginkább csak akkor teljesülhet, ha más Tranzit= keringő bolygóktól, akkor jó fényszög kapcsolatokat kap ez az állás.

Ebben az időben fokozottan figyeljünk oda az egészségünkre.


Ezt honnét is látjuk a horoszkópunkban?


Elsősorban abból, hogy a I. házban van az Aszcendens. Megnézzük, hogy milyen bolygó az uralkodója a jegynek. Azért, mert a szülött vonatkozásában, mint lehetőséget felvetik a születésileg is adott betegség hajlamokat.

Példaként említve, ha a HOLD érintett, mert a RÁK jegy az uralkodója/ HOLD, így az aszcendens jegynek, a HOLD lesz az uralkodója és a betegség hajlamai is jobban érvényesülhetnek.


Már csak azért is, mert a Hold ügyek szorosan kapcsolatban állnak az élet dolgaival, életformáló, a lelkiséget befolyásolja, kihatással van az egészségre, tüdő, gyomor, emésztőszervek, az agyállományra. Női méh, és szemek esetében.

Ezen kívül a Nap állatövjegy szerinti betegséghajlamok tekintetében is oda figyelést érdemel.

Vagy, ha az aszcendens jegy Ikrek, vagy éppen Szűzjegybe esik, akkor pedig Merkúr, mint azok uralkodója által a betegség hajlamai: Az idegrendszer, a szívritmus, a nyelő és légcső, a váll és a felső kar valamint a tüdő.


(Kértétek, már többször, hogy ezekről készítsek leírást a fórumon, hamarosan talán ennek kapcsán feltöm ezeket is.)


Érdemes nem elhanyagolni és oda figyelni az előjelekre ugyan is a jegyuralkodó bolygójának, valamint az I. 6. 12. házban álló bolygók betegség hajlamai sem elhanyagolhatóak. Például, ha ezekben a Vénusz bolygó is érintett, akkor a Vesék, vesemedence, derék tájék, arcüreg, és a nyirokmirigyek betegségi is hamarabb elérhetnek minket.

Természetesen ezeket a horoszkópbeli jelentés tartamokat csak, mint jelzés értékkel, mint hajlamokat lehet és kell is figyelembe venni.


Azért, mert a „Horoszkóp kör” segítségével, tudunk olvasni a sorok között, és megszívelhetjük azt a mondást, hogy „van, akit a sors irányítja, van, akit csak taszigálja”.


Sok mindenre ráutalnak a leírt jellemvonások, illetve a személyiség jegyek is.


Ez a leírást nem egy jóslásnak, hanem a saját „radix” képletedben a jegyek-házak, azok uralkodó bolygóinak a többi bolygóknak, mint planétáknak és azok fényszögeinek elemzése alapján lehet figyelembe venni.


Higgyétek el nekem, hogy sokszor csak azon múlik minden, hogy mennyire sikerül az életben önmagunkat és másokat is tökéletesebbnek látni. Az életünk történéseire a legmegfelelőbb válaszokat adni, illetve azokat megkeresni. Az ön magunk személyiség jegyeivel, az egyéni jellemvonásainknak, valamint az emberi értékeink, vagy az eljövendő várható kudarcaink megismerésével talán számítani tudunk arra is, hogy csak a számunkra legmegfelelőbb élethelyzetekbe kerüljünk.

Az asztrológiai emberismeretek (már aki hisz ebben) hozzásegítenek, hogy nagyobb önismerettel rendelkezzünk, hogy ez által is a legjobban reagálhassunk a bennünket

Nap - mint nap, érő kihívásokra. Ezzel biztosan magunk is hozzájárulunk ahhoz, hogy boldogabbak legyünk és sikeresebb életet élhessünk.


Ha Ti is megismeritek, esetleg, ez által is a jellemeiteket, a lehetőségeiteket, azok összefüggéseit az élethelyzetekkel, igyekeztek majd úgy javítani az esetleges hibáitokon, hogy abban „Nektek”, és másoknak is öröme legyen, akkor én már, úgy érzem nem tettem rosszul, hogy elkészítettem nektek most is „anonim kérésre” <ajándékként>, a leírást.


Igyekezzetek figyelmesen átültetni a leírás tartalmát a saját születési képletetekre.

A szerint próbáljátok a magatok javára fordítani a leírást.


Azt is nagyon szeretném, ha mind ezek a hasznotokra válnának, ezért azt kívánom mindenkinek, hogy ami személy szerint rátok jó hatással van, azt fejlesszétek még nagyobb fokra.


Amelyik viszont, rosszat jelentene számotokra, azon akaraterővel igyekezzetek változtatni.


Ha nagyobb figyelmet tulajdoníttok az égitestek által meghatározott pozitív és negatív tulajdonságoknak, könnyebben megvalósíthatjátok a szándékot és célkitűzéseket, vagy „egyszerűen” megvalósíthatjátok önmagatokat”


Nincsenek gondok, amelyeket letisztultabb, pontosabb megismeréssel ne lehetne leküzdeni. És a legjobb ismeret, amelynek az ember a birtokába lehet, az önismeret!

Egy mostanában divatos dalszöveg szerint, amely azt hiszem, hogy örökérvényű:


Az élet szélvihar,

Nem tudhatod, mit kavar,

De végül csak rajtad áll,

Hogy jó vagy rossz, mi Rád vár.


Az élet nagy kaland,

Átírható színdarab,

És hidd el, csak rajtad áll,

Hogy jó vagy rossz, ami Rád vár „


Mond, mit kérnél az élettől,

Mit úgy átélnél a szívedből,

Légy bátor és csak képzelj még,

Bár ha mások azt is mondják Őrültség „



(Következő folytatás a Nap - állatövjegy és bolygóknak, egészséggel – a betegség hajlamokkal összefüggő jelentései. 1034. számon az első rész ezt megelőzően már feltöltve. A folytatást valószínű holnap küldöm.

Majd már csak "anonim" kérésére az "élet kör" értelmezése van hátra a nyári szünet előtt.

Jó éjt mindenkinek. )

1034. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1031. - Ilcsi Mama)
2012. jún. 23. 23:53

1027. 1030. 1031. számokon feltöltött kérdéscsoportra FOLYTATÁS.

Az állatöv jegyek és bolygók betegséghajlamokra való utalással.


A jellegzetes állatövi jegy a zodiákus 12 csillagképe, amely (a nyugati asztrológiában) következik egymás után. Sorrendben: Kos, Bika, Ikrek, Rák, Oroszlán, Szűz, Mérleg, Skorpió, Nyilas, Bak, Vízöntő, és Halak.


A jegyek az elsődleges energiamintázatok, és jelzik a létezés minőségét. Amennyiben az emberi alakot gondoljuk magunk elé, vagyis a „zodiákus testet” akkor az állábi jegyek uralják az egyes testrészeket.

Az asztrológia szerint az állatövi jegyek, illetve az uralkodó bolygók a test állapotára is hatnak.

A JEGYEK URALMA ÉS HATÁSA A KÖVETKEZŐKÉPEN TERJED KI A TEST SZERVEZET EGYES RÉSZEIRE.


Általában ezek a részek a jegy szülöttjeiknél leghajlamosabbak a megbetegedésekre.


Az állatövjegyek és az emberi szervezet kapcsolata és összefüggései, azokra a szervekre és testrészekre, amelyek hajlamosak és különösen érzékenyek a betegségekre. Amennyiben az emberi alakot gondoljuk magunk elé, vagyis a „zodiákus testet” akkor az állábi jegyek uralják az egyes testrészeket.


KOS március 21.- április 20.-ig. A Kos jegy uralma alatt áll: Fej, hajlam a fejfájásra és a depresszióra, koponya, arc, agy, epehólyag, és a mellékvese.

Betegségre való hajlam még: Gyulladás, sérülés, kimerültség, alvásprobléma, idősebb korban emlékezetzavarok, vesekő.

Gyógynövény: Macskagyökér, borsmenta.


BIKA április 21.- május 21.-ig.

A Bika uralkodik: a nyak, a tarkó, és a hangképző szervek felett, torok, mandulák, gége, hangszalagok, pajzsmirigy, és az orr.

Betegségre való hajlam még: Torok, hörgők, mandulák, pajzsmirigy, a táplálkozás betegségei, nyakszirtreuma.

Gyógynövény: Hárs, lándzsás útifű.


IKREK május 22.-június 21.-ig.


Az Ikreknél dominál: Vállak, karok, kezek, ujjak, a mellkas, légcső, tüdő felső része,

Csecsemőmirigy, mozgatóidegek, a négy felső hát csigolya, bőr.

Betegségre való hajlam: Légúti betegségek, idegi zavarok, beszédproblémák.

Gyógynövényei: Levendula, borsika fű, citromfű.


RÁK június 22. – július. 21.-ig.

A Rák uralma alatt áll: Nyelőcső, gyomor, és gyomorbántalmak, mell alsó része, a tüdő máj, hasnyálmirigy, nyálkahártyák, a tüdő alsó része, a női mell, méh, és a testnedvek, vérszegénység.

Betegségre való hajlam: Nőgyógyászati vagy urológiai problémák, gyomor, tüdő, nyálkahártyák, vizesedésre való hajlam, szívpanaszok. Gyógynövényei: Árvacsalán, zsálya.


OROSZLÁN július 22. – augusztus 23.-ig.

Oroszlán uralja: a szívet, vérkeringést, a hátgerincet, és az egész hátat, alkar, csukló, szem, és a retina

Betegségre való hajlam: Szív- és keringési, valamint gerincbetegség, hátprobléma.

Gyógynövény: Kamilla, fagyöngy, lestyán.


SZŰZ augusztus 24. - szeptember 22.-ig.

Szűz egyed uralma alatt van: a has, a belek, az emésztő szervek, gyomor, vékonybél, haránt vastagbél. Lép, rekeszizom, és a kézfej.

Betegségre való hajlam: Emésztőrendszeri, valamint idegrendszeri betegségek.

Gyógynövény: Kontyvirág, macskagyökér.


MÉRLEG szeptember 23. – október 23.-ig.

Mérleg uralkodik: Deréktájék, a vesék, vesemedence, húgyhólyag, a külső nemi szervek, és a bőr véredényein.

Betegségre való hajlam: Vese- és hólyagpanaszok, a test elsavasodása, cukorbetegség, bőrbetegség, a test lesoványodása.

Gyógynövény: Szappanfű, palástfű, aloévera.


SKORPIÓ október 24. – november 22.-ig.

Skorpió uralma alatt állnak: Has alsó része, vastag és végbél, húgycső, húgyhólyag, férfi nemi szervek verejtékmirigyek, és az orr, nőknél zavarok a terhességgel kapcsolatban, esetleg nehéz szülés.

Betegségre való hajlam: Nemi szervek betegségei, urológiai probléma, vastagbélprobléma, a húgy utak és a végbél betegségei.

Gyógynövénye: Galagonya, zsázsa, rebarbara, kökörcsin.


NYILAS november 23. – december 21.-ig.

Nyilas uralja: Csípőtájék, comb, medencetájék, keresztcsont, vénák, a májat, emésztési zavarok.

Betegségre való hajlam: A szervezet anyagcsere-folyamata lelassul, emiatt gyakori a máj és a méregtelenítő szervek betegsége, emellett a csípő és a combok problémája. A reuma is veszélyeztet.

Gyógynövény: Gesztenye, szerecsendió, ginzeng, árnika.


BAK december 22. – január 20.-ig.

Bak egyed uralkodó: Térdtájék, csontrendszer, reumás megbetegedések, fogak, ízületek, és a bőr, és női szervek egyéb bajai.

Betegségre való hajlam: A szervezet anyagcsere-folyamata lelassul, emiatt gyakori a máj és a méregtelenítő szervek betegsége, emellett a csípő és a combok problémája. A reuma is veszélyeztet.

Gyógynövény: Gesztenye, szerecsendió, ginzeng,


VÍZÖNTŐ január 21. – február 18.-ig.

Vízöntő uralja: az alsó lábszárakat, a bokát, és az érző idegeket, a központi idegrendszert, és ideges zavarok állhatnak, fen.

Betegségre való hajlam: Lábszár, boka, idegrendszer, hipofízis megbetegedései. Ritmuszavarok, balesetek, görcsös betegségek jelentkezhetnek.

Gyógynövény: Rozmaring, angyalgyökér, somkóró.


HALAK, február 19. – március 20.-ig.

Halak uralma alatt áll: Lábfej, lábujjak, nyirokrendszer, a tobozmirigy, gyenge vérnyomás,

(belső szerveket serkentő-szabályozó rendszer.) vegetatív idegrendszer.

Betegségre való hajlam még: Lábfej, a szervezet vízháztartásának, valamint a nyirok utaknak a zavarai. Hajlamosak a fertőzésekre, a megfázásokra.

Gyógynövénye: kankalin, csipkebogyó, kerti borágó.


Fontos még azt is figyelembe venni, hogy az egymással szemközt lévő jegyek poláris kapcsolatban állnak egymással, ezért másodlagosan kihatnak a szemközti jegy hatása alá tartozó testrészre is.


Érdekes megjegyzés lehet még az is, hogy az állatöv jegyekhez és azok uralkodóihoz az asztrológia az „Isteneket” is, társította.


Kos uralkodó bolygója, a Mars (a hadisten)


Bika uralkodó bolygója, a Vénusz (a szerelem istene)


Ikrek uralkodó bolygója, a Merkúr (az „ÉSZ” Istene)


Rák uralkodó bolygója a Hold (az éjszaka királynője)


Oroszlán uralkodó bolygója, a Nap (napisten)


Szűz uralkodó bolygója, a Merkúr (az ÉSZ Istene)


Mérleg uralkodó bolygója, a Vénusz (a szerelem istene)


Skorpió uralkodó bolygója, a Mars (a hadisten)


Nyilas uralkodó bolygója, a Jupiter (mennydörgés istene)


Bak uralkodó bolygója, a Szaturnusz (az időistene)


Vízöntő uralkodó bolygója, az Uránusz (Merkúr bolygó felsőbb fokú megjelenése révén a csapongó, jó és rossz Istenség jelképe).


Halak uralkodó bolygója, a Neptunusz (a tenger istene)


A Naprendszerünk középpontjában a Nap áll a bolygók a Földdel együtt körülötte, nem szabályos körként, hanem ellipszis alakban keringenek.

A bolygók a Naptól való távolságuk sorrendjében következnek egymásután: Merkúr, Vénusz, Föld, (Föld körül a Hold), Mars, Jupiter, Szaturnusz, Uránusz, Neptunusz, és a Plútó.


A Nap, Merkúr, Vénusz, Föld, a Föld Holdja és Mars, belső mozgású égitestek. A belső bolygókat személyes planétáknak is tartják. Elhelyezkedésük, elsősorban napi és havi szinten érezteti a hatását.

Mivel gyors bolygóknak számítanak, ezért gyakrabban és nagyobb jelentőségű hatással vannak az emberekre.


A planéták hatásai a testrészekre is kiterjednek. Minthogy az állatövi jegyekben szintén egy-egy planéta jegye válik uralkodóvá, a jegyek ezen, keresztül jutnak kapcsolatba a szervezet részeivel, de a kozmikus hatások a jegyekben részletesebben is mutatkoznak.


Mint fentebb már jeleztem az összes bolygóknak hatása, van az emberi szervekre és a testrészekre is, ezért az állatövjegyeknél jelzettek mellett figyelembe lehet venni még a bolygókkal való kapcsolati összefüggéseket is.

Az állatövjegyek betegség hajlamai mellett a bolygókhoz tartozó szervek és testrészekre is jó, ha oda figyelünk.


Fontos értelme lehet a személyes horoszkópszerinti - asztrológiai diagnózisok, - betegség hajlamok figyelembevételének elsősorban, ha lehetséges a megelőzés szempontjából.

Már azzal is, ha az életmód helyes megválasztásával, vagy célirányos módosításával, - például a testsúly növekedés elkerülésével- nagyon sok bajtól, megóvhatja az ember saját magát.


Vagyis az időben való felismerés életet menthet. Tehát a horoszkóp adta jelzések alapján kellő időben végzett szűrő vizsgá1at, - melyet szakorvos végez, - a legnagyobb segítség a betegségre hajlamos emberek számára.

Vegyük akkor sorra ebből a szempontból a „Radix”, vagyis a születési képletet:


A házak jelzik az élet területeit, amelyeken az egyes energiafajták a leginkább éreztetik hatásukat és a legkönnyebben kifejeződésre, juthatnak.

Az első ház, a test felépítéséről ad tájékoztatást.

Vagyis a képlet tulajdonosának életképességét, vagy szervezetének az esetleges egészségügyi problémáit mutatja, amelyeknek csiráit már születésünktől kezdve magunkban hordozzuk.


Az aspektusok (fényszögek), jelzik a létezés dinamizmusát, ill. hogy az egyénben az energiák milyen kölcsönhatásban állnak egymással. Ilyen értelemben a leg fontosabb az Ascendens, vagyis az I. ház kezdete és annak fényszög kapcsolatai.

Az I. házban lévő bolygók, valamint az Ascendens jegynek az ura úgyszintén fontos tényezők ebből a szempontból.

A 6. ház az élet folyamán, elsősorban az életmód következében fellépő betegségekre utalhat, a szemben lévő 12. ház pedig az esetleges kórházi kezeléseket és krónikus betegségeket jelezhetik.

Végül 8. ház a műtétek lehetőségeire utalhat, valamint közvetlenül akár a halál bekövetkeztének a <betegség>, okára és a körülményeire is találhatunk magyarázatot.


Ebben az összefüggésben, már, mint a betegség hajlamok tekintettében vizsgálva az égitestek, vagyis a bolygók szerepe a legfontosabb. A bolygók szabályozzák az energia áramlását és jelzik a létezés dimenzióit.


Kapcsolódó megjegyzés: Nap az asztrológiában, mint tudományban a világmindenség középpontjának számít. Nap, mint az elsőszámú „Fő világosítónk,” a fő erőközpontunkhoz tartozik. Erős vitalitást és regenerációs képességet ad, de jelezhet szervi túl vagy alulműködést is.


A test szintjén az asztrológia a szívet, a keringési rendszert, az agyat, a gerincet, a gerincvelőt, és a lélegzést, a férfi jobb- a női bal szemet, rendeli a Naphoz. / Nap színe az arany/


Nap = az Egóval. A Nap az élet esszenciája, energiája, az akarat, a Nap, mint rendszerünk áramközpontja, átsugározza erőit a hozzátartozó bolygókra, s ezek a kisebb központok az így beléjük áradt erőket árasztják tovább. A világegyetem tehát voltaképpen az erők sugárzásának határtalan színtere.

Nap szimbolizálja a hatalmat is.


„Amelyik házban áll a NAP, az illető azon a területen találja meg legközvetlenebbül az „ÉNJE” és kreativitása lényegét. Ez a terület tölti fel energiával, kulcsfontosságú abban, hogy jól érezze magát.”

A Nap jelképezi ez által még az egyéni kreavítást, a fizikai állapotot is.

A Nap megközelítőleg egy hónapot tölt el minden állatöv- jegyben.


Az álló csillagokhoz viszonyítva a Föld tengely lassú elfordulása folytán> a Föld 24 óra alatt egyszer megfordul saját tengelye körül), igen lassan az állatövi jegyek sorrendjének irányában, tovahaladni látszanak az égbolton> Ez a tovább haladás kb. 72. év alatt csak 1. fokot jelent. Az égbolt tele van olyan csillagokkal, amelyek <ellentétben a bolygókkal> állandóan, egymáshoz viszonyítva ugyan azt a helyzetet foglalják el.


A Nap körútja során az évet, általában 365 napnak vesszük.


A Nap viszont nem ugyan abban az időpontban halad át a tizenkét jegyen minden évben, mert a 365 napos évben vannak 28- 31. napos hónapok, melyeket 24 órás napszámítással használunk.

Így aztán át kell konvertálnunk a „valósidőre” vagyis, hogy a Nap milyen fok távolságot tett meg a 360 fokos zodiákusban, ez a Nap jegy. (Ezért fordulhat elő, hogy egyes helyeken nem ugyanazon időket jelzik az állatövjegyek kezdő, illetve végnapjaiknál).


Lásd a jegyeket ebből a szempontból: KOS jegy: Március 21 - április 20.-ig tart. Ugyan is ekkor lép be a Nap a Kos csillagképbe.

Bika: április21- május hó 21-ig. (más források szerint a Nap 05. 20-ig időzik itt)

Ikrek: május22 – június 21-ig. (Van forrás, mely ezt a záró időpontot 06. 20-vel jelöli meg.)

Rák: június22- július 21.-ig. Vannak olyan jelzések is, hogy Nap csak 07. 21, 22-án lép ki.)

Oroszlán: Július 22- augusztus23-ig.(de sok helyütt 07. 24- 08. 22-ig történik a megjelölés.)

Szűz: augusztus24- szeptember 22-ig.(vannak jelzések 08. 24- 09. 23-ig is).

Mérleg: szeptember23- október 23-ig.

Skorpió: október24- november 22-ig.

Nyilas: november23-december 21-ig. (van jelölés több helyen 12. 22-ig is).

Bak: december22- január 20-ig. (egyes helyeken lehet olvasni: 12. 23-01. 19-ig is)

Vízöntő: január21- február 18-ig.(leírást találhatunk: 01. 20- 02. 18-ig és 02. 20-i zárónapon is).

Halak: február19- március 20-ig.


Nincs éles átmenet a csillagképek között. Éppen ezért aki a határon született, annak mindkét csillagkép megjelenhet az életében. Ezért is lehetnek az állatövjegyeknek a kezdő és befejező napoknak, más eltérés jelzései.


FOLYTATÁS következik:

1033. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1032. - Anetta25)
2012. jún. 23. 14:03
Kedves "Anette25". Nem tanításnak, hanem csupán asztrológiai ismeret anyag megszerzésének szánom a fórumon feltöltött leírásokat. Örülök, ha ezzel örömet szerezhetek nektek.
1032. Anetta25
2012. jún. 23. 13:31

Kedves Ilcsi mama!


Nagyon szépen köszönjük :) a tanítást, az elemzést.

Szép napot :)

1031. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1030. - Ilcsi Mama)
2012. jún. 23. 12:03

1027. 1030. számon feltöltött témakör: FOLYTATÁS!


A születési képlet leg jelentősebb eleme az Aszcendens és a Deszcendens.


Ez határozza meg a saját felkelő jegyünket abban a pillanatban, amikor éppen horizonton fel kelt a születés pillanatában.

Deszcendensnek pedig azt a jegyet nevezzük, amelyikben a VII. ház csúcsa található.

Ez adhat utalást mindenfajta kapcsolatara, de a párkapcsolatra is.

Az I. házas Aszcendens önmagunk felismerését jelképezi, a deszcendens pedig ezzel szemben áll az I-VII. Tengelyen, és a másik, a Te, felismerését szimbolizálja. A kettő együtt a horoszkóp úgy nevezett. Kapcsolat-tengelye, amely megmutatja, milyen a viszony az Én (aszcendens) és a Te (deszcendens) között.

Az aszcendens - „felkelő jegy”- arról tájékoztat, hogy a születés pillanatában a keleti horizonton ez a jegy van emelkedőben. Az ekliptika – a nappálya- és a horizont metszéspontja a „felkelő pont”, melyet aszcendens nevezünk.

Ez az a mód, ahogyan megjeleníti magát az ember, ahogyan az élet színpadára lép. Ez az - az álarc, mellyel a külvilág felé fordulunk. Ez mutatja, hogy milyen álarcot vettem fel, milyennek szeretném, hogy a környezetem megismerjen.

Az aszcendens jelzi azt a pillanatot, amikor a lélek első lélegzetvételnyi pillanatában belép a testbe. (Ezért kell épp akkor megszületnünk)


Az aszcendens csak sejteti, hogy érezzük magunkat. Az aszcendens a leghomályosabb pontja a horoszkópnak, mert álarc, amit önmagára ölt az egyén. Mindig annak megfelelő álarcot ölt, amilyennek akarja, hogy egy adott szituációban megismerjék. (pl. munkahelyen, hivatalos ügyintézés közben, iskolában, otthon – anyaszerep, feleségszerep, legközelebbi ismerősök előtt – mindenhol máshogyan viselkedünk) Ez az álarc nem szándékos, hanem automatikusan jelentkezik. Ezért az aszcendens az emberről olyan lényeges tulajdonságokat árul el, ami kívül jelenik meg ugyan, de belülről fakad.

Ez mutatja, hogyan lépünk ki önmagunkból a külvilágba. Szimbolizálja, hogyan állunk az élethez, hogyan kapcsolódunk be a körülöttünk folyó életbe.

Ez különösen nagy jelentőséget kap, ha a horoszkóp többi része harmonizál vele. Ha viszont nem harmonizálnak, az aszcendens által jelzett tulajdonságok csakugyan a felszíni megnyilvánulásokban mutatkoznak, azaz valóban álarc, amely akár ellentétes is lehet az illető személy tényleges jellemével.


Mint a horoszkóp bármelyik elemét, az aszcendens jegyét sem szabad önmagában szemlélnünk és elemeznünk, mert nagyon sok tényező befolyásolhatja:

- Az I. ház bolygói (12. ház bolygói)


- Az aszcendens uralkodó bolygója (a jegy helyzetétől függően 12 alaptípus.)


- Az aszcendens fényszög kapcsolatba kerülő bolygónak mindig dinamikus hatása van, mindig befolyásolja a személyiség megnyilvánulásait és az önkifejezés módjának egészét is.


- Az aszcendens eleme feltárja az energiaáramlás minőségét – temperamentumunkat (pl. a tűz vezető, irányító.


Levegő – jó társasági, kommunikatív, közvetlen, kapcsolatteremtő.


Föld – a biztonság a legfontosabb a számára.


Víz – bármit tesz, érzelmileg érinti.


Míg azok a tulajdonságok, melyeket az aszcendens (felkelő pont) jelképez, nagyon hamar tudatosulnak bennük, addig a deszcendens abban a jegyben áll, amely a születésünkkor lenyugszik, lényegében eltűnik a látószögünkből, és a tudatalattinkba merül.


Az Aszcendens által jelképezett tulajdonságokat kezdettől fogva sajátunkként éljük meg, viszont a deszcendens jegyének a jellemzőit először idegennek érezzük, és hosszú időn keresztül csak másokban vesszük észre, akikre kivetítjük őket.


Sokáig tart, amíg megértjük, hogy azok a tulajdonságok, amelyeket a társunkban értékelünk, vagy elutasítunk, saját személyiségünk eddig rejtett és tudattalan részei öltenek testet.

A társunkra vetítjük ki azokat a minőségeket és tulajdonságokat, amelyek hiányoznak belőlünk a teljességhez.

Ha ezeket a látszólag idegennek tűnő tulajdonságokat személyiségünk részévé tesszük, ezzel kiegészítjük az Aszcendens jegyet, és jellemünk érettebbé, árnyaltabbá válik.


A deszcendens jegye megmutatja, mit keresünk a kapcsolatainkban, milyen jellegű kapcsolatot részesítünk előnyben, és milyen embertípust tartunk vonzónak, vagy akár ellenszenvesnek.


A deszcendens kiszámítása nagyon egyszerű, ha ismerjük az aszcendens jegyet.

(LÁSD 1030. SZÁMON FELTÖLTVE.))


Innen haladunk tovább az ég teteje felé a M. C. X. Ház felé. Itt is nagyon fontos maga az állatöv-jegy vizsgálata. (A fórumon, sok helyen írtam már a jegy és ház hatásokról)

Karrier, az ambíció, a küzdelem jelölője. Vagyis ez azt a területet jelöli, amelyik a jövő szempontjából hangsúlyos lesz. Például a Víz jegyhatására az érzelmek nagyban, befolyásolhatják akár még a hívatás, a karrierünket is.


Tovább vizsgálódva képletben a Holdcsomópontok alapján azt állapíthatjuk meg, hogy például a Felszálló csomópont a Jupiter megfelelője is, a képletben az „Északi” pontot az élet útját jelöli meg. Az ember jövőjét szimbolizálja, arra, területre add utalást ahol a jelenben, legnagyobb mértékben megvalósulhatnak a dolgai.


Vagyis a léleknek meg kell tanulnia kreatívan felhasználni a hatalmát, amelyet a Te szíved által kapott.

A reinkarnáció titkai (már aki hisz ebben!), évszázadok óta téma az emberek életében.

Azért mert a lét egy változás. Azonban a realitás valósága az idő és a tér örökké valóságán túl is létezik. Nem véletlenül temették el a régi egyiptomiak a szeretteiket a kedvenc tárgyaikkal, azért, hogy a rájuk váró utazásuk során jól érezzék magukat.

Persze kétkedők a „szkeptikusok” csak legyintenek ezekre, a dolgokra, ezért aztán ki-ki saját maga döntse el, hogy hisz-e, illetve, mit hisz el ezekről, a dolgokról.


Akik hisznek ezekben, a dolgokban akár saját gyermekük esetében is, bizonyságokat szerezhetnek e témakörben. Ugyan is tudjuk és bizonyított tény, hogy az újszülöttek már bizonyos személyiséget hordozva jönnek a világra. 6-7 éves korukig emlékezhetnek a múlt béli dolgaikra, sokszor volt megfigyelhető, hogy magukban játszva, a magukkal hozott barátaikkal kommunikálnak. Majd ezek az élmények lassan szétfoszlanak. Sokszor álltak már a szülők értetlenül azzal a jelenséggel szemben, hogy a kicsi gyermekük olyant mondott, vagy tett, amit emberi számítások szerint még nem tudhatot, illetőleg még hasonlót, sem láthatott e földi életében.


Felszálló holdcsomópont: A jelenlegi életünk céljait, az előttünk álló jövőt is jelképezi, a teljes lelki beteljesülés felé vezető utat jelzi. A tökéletesedéshez vezető utat mutatja meg.

Arra is, utal, hogy bármennyit is értünk már el, mindig tovább tudunk haladni.

Jó állásban, "Potenciát" növelő és gazdagítja a szerelmi életet, ez által akár még a gyermekáldásra is kihathat.


Akkor itt essék szó a 180° fokra szemben elhelyezkedő „Leszálló holdcsomópont jelentéséről is.

Ez, - ha hiszel benne, hanem - a Déli Leszálló Holdcsomópont kaput jelenti a múltba, és irányt A KÉT HÁZ KAPCSOLATÁHOZ is, amelyhez a Holdcsomópontok, tartoznak még a térbeli pontokhoz is, akkor a karma asztrológia tanítása szerint a két pont mindig 180 foknyira áll egymástól, ezáltal vákuum folyosót hoz létre a megélt múlt (karma) és az ismeretlen jelen (inkarnáció) között.

A Holdcsomópontok kötik össze a lélek előző megjelenési formáit a jelenlegivel.


Déli Leszálló Holdcsomópont azt is jelzi, hogy a lélek már több életen keresztül próbálkozott azzal, hogy megváltoztassa a dolgokat, és valószínűleg szenvedett is, mert esetleg félre értette a kínálkozó lehetőségeket, most itt van a lélek számára egy új lehetőség, amelynek a megvalósítását, Te akár szabad akaratod által is fel tudod majd építeni.


Leszálló Holdcsomópont egyben a veled született képességek és KARMA jelölője, vagyis ami már a lélek szempontjából a múlt. Vagyis a lélek ősi része. Ez jelentheti nálad a tudat alatti kényszereket, a megmerevedett viselkedési mintákat, ez a pont az ahol a lélek megrekedhet, ahol arra a felhívásra, hogy bontakozzon ki az a válasz, hogy „Jó, de hogyan?”


Tehát mit is sugallhat ebből a szempontból a Leszálló holdcsomópont például a képletben a 11. ház jelentés tartalma szerint: a jót vidd tovább és fejleszd még nagyobb fokra, a rosszat pedig hagyd hátra.

Pláne ha ott abban, jegyben (Ikrek-* Szűz) még a Merkúr/ az „ÉSZ” istene az ura is jegynek.

Azért mert, amikor a lélek újra leszületett ide, megtanulta, hogy hogyan kommunikáljon, kérdezzen, ha szükséges a tovább fejlődés érdekében. Most ebben az életedben kell ez által is, hogy módot találj, hogy egységben élj a hited szerint.


Leszálló holdcsomópont: a sárkányfarok a Szaturnusz bolygó megfelelője is. Jelképezi a karmánkat, az előző életeinkben megszerzett viselkedés mintákat. Az előző életünk eseményeit, tapasztalásait, megoldatlan feladatokat jelez. Mindazokat a hibákat, hiányosságokat, amelyek akadályozzák a "Karmikus" feladat teljesítését. Pláne ha 8. vagy 12. házban található a képletben.


A horoszkópértelmezéshez nagyon fontos, hogy először is mindenki ismerje meg a saját pontos „Radix” születési képleteinek az adatait.


Másodsorban pedig jó tudni, hogy: az asztrológiai emberismeretek (már aki hisz ebben) hozzásegítenek, hogy nagyobb önismerettel rendelkezzünk, hogy ez által is a legjobban reagálhassunk a bennünket Nap - mint nap, érő kihívásokra. Ezzel biztosan magunk is hozzájárulunk ahhoz, hogy boldogabbak legyünk és sikeresebb életet élhessünk.


Ugyan is nem csak jóból, vagy rosszból vagyunk összegyúrva, és a "Karmánk" mindig ad lehetőséget arra, hogy valamiképpen - esetleg segítséggel - de megéljük a pozitívumokat is a tanulási feladataink során.


A feladata minden jegynek minden háznak, akkor is ugyanaz, ha alsó, vagy ha felső szinten éli meg az egyén. De mekkora különbség van a megélésben.

Szerintem abban áll a mi döntésünk, hogy melyik úton jutunk el a célhoz.


Sokszor a feladat már nem is feladat, ha természetesnek vesszük, hogy így van és kész. Mert azt mondjuk, hogy ez a sorsunk, pedig szabad akarattal még mindig lehet és kell is tenni azért, hogy amit elérhetünk az életben, azt érjük is el!

Ha harcolunk a feladatunk ellen, sokkal nehezebb akadályokba ütközünk, mint ha a sorssal kézen fogva járnánk. Vagy is „tégy meg mindent azért, amit szeretnél, de méltósággal fogadd azt is, ha nem sikerül. Mert csak az sikerülhet, amire szükséged van”.


Mivel valamennyien alá vagyunk rendelve a „Karmikus” törvényeknek még is a tökéletesedéshez vivő lépcsőnek a fokait nem mindegy hogyan éljük meg.

Minden lépés más-más fejlődési fázisba visz minket. Ilyen képen jutunk el a lépcsőnek arra a fokára, és nyújtják a megoldási lehetőségeket, ahol éppen most vagyunk.


A jelen életed időfája: "mint egy nyitott könyv.

A KARMÁD. Akkor sem változna, ha akarod. Születésed az időfa törzse.

Jövőd a koronája.

A múltad a gyökere!

A múlt tettei így hatnak a mára, az élet útján feljutni a legfelső ágra.

De hogy melyik ágra juss fel, azt Te választod ki.

Te döntheted el napról-napra haladva előre.

Nem láthatod, hogy mi jön jövőre.

Néha - néha visszatérsz az előző ágra, hogy utad még is felvezessen a koronára.

Tetteid a gyökerekre hullnak.

Ahogy nő a fa sokasodik az ága.

Sorsod ez által még is – szabad akarattal - irányíthatod, ha a múltad tévedésit megváltoztatod.


A karma szanszkrit szó, fordítása tett, cselekedet. Azt a törvényt jelenti, hogy bármit teszünk, következményekkel jár. Sőt, ez nemcsak fizikai működésünkre, hanem szavainkra és gondolatainkra is vonatkozik.

Legapróbb cselekedetünknek is következményei vannak.

A karma nem jutalom vagy büntetés!

Egyszerűen csak az ok és okozat törvénye, ahogy a fizikai törvények is működnek a természetben: ha elengedek valamit, le fog esni, az anyag nem vész el csak átalakul.

Ha elindítunk valamit, legyen jó vagy rossz, számíthatunk rá, hogy következményekkel fog járni.

Gyakran kételkedünk benne, hogy életünk eseményei igazságosak-e?.

Különösen akkor, ha bántanak, ha szenvedünk.

De semmi sem véletlen! Megeshet, hogy nem látjuk a magyarázatot, és értetlenül állunk a dolgok előtt. Hiszen a karma „gyümölcse” néha csak jóval később érik be és ki emlékszik már, mi lehetett az előzménye.

A sors tanít minket: a leckéket mi más adhatná, mint a velünk történt események és azok, akikkel találkozunk. Ha rosszul szerepeltünk, sebaj! Kapunk új lehetőséget – lehet, hogy máskor, más formában, más emberektől.


A képletben a Holdcsomópontok helyzetét egy folytonos fonálként is felfoghatjuk, mivel ezek ismerete mutatja meg részünkre az ok és okozat közötti kapcsolat lehetőségét, amelyben a jelenlegi életünk folyását találhatjuk meg.


A következőkben jelzem a holdcsomópont párok elhelyezkedésének a helyét képletben.


Amennyiben a saját horoszkóp körödben a Felszálló Holdcsomópont: 1./ KOS - jegy valahány fokán található, akkor a Leszálló holdcsomópont a tőle 180°fokra lévő Mérleg jegyben ugyanazon a fokszámmal lesz található.

2./ Bika jeggyel szemben lévő Felszálló párja, vagyis a leszálló, pedig a Skorpió jegyben lesz.


3./ Felszálló Ikreknek a Nyilas- jegy lesz a Leszálló másik fele.


4./Rák felszállónak a Bak jegyben található a párja.


5./ Oroszlánjegyben álló felszállónak a Vízöntő jegyben lesz a másik fele.


6./Szűzjegyben lévő felszálló szemben álló párja a Halak-jegyben keresendő.


7./ Mérleg jegyben lévő felszálló ellentét párja a leszálló holdcsomópont a Kos jegy ugyanazon a fokán áll.


8./ Skorpió felszállóval szemben a Bika leszálló található.


9./ Nyilas felszállónál a leszálló az Ikrekben keresendő.


10./ Bak felszálló esetén a leszálló holdcsomópont a RÁK jegyen lesz.


11./ Vízöntő jegyben található felszálló holdcsomóponttal szemben pedig a leszálló az Oroszlán jegyben lesz.


És végül a 12./ Halak-jegyben található Felszálló holdcsomópont ellenpárja vele szemben a SZŰZ jegyben keresendő.


Remélem, marad még egy kicsike időm arra is, hogy a nyárra adjak nektek még további elmélkedésre szóló leírást is.

Ahol is „Anonim”kérdésére vonatkozóan megnézzük az”Életkör” képletértelmezést fordítva, vizsgálva, vagyis, amikor az élet területet az Aszcendens jegytől kiindulva hátrafelé és nem lefelé az IC. Felé, ha nem felfelé a MC. Felé haladva boncolgatjuk, majd tovább haladva visszafelé a VII. háztól az IC, felé majd ismét az Aszcendens jegyig.

Az így vizsgált ¼ horoszkóp negyed, vagyis a X. MC. Ház 25. évnek fog meg felelni.

Vagyis a periódusok úgy értelmezendők, hogy a 12. ház az élet első ccka 8 évét jelképezi és így tovább……

Ugyan is ezek jelzik az egyén képletében a Hindu vallás szerinti Karmát.”Mindennek meg kell történni, amit az élet törvény megkövetel a szülöttől.”


Azért, mert a csillagok úgy, mint amikor tükörben nézzünk, megmutatják a bennünk munkálkodó elemek mivoltát. Ezért tudunk olvasni az „ÉG” tükrében, vagyis a saját horoszkópunkban.


Most ismét vége a leírásnak, mert egy számon a „karakter” nem enged többet feltölteni, FOILYTATÁS másik számon következik!

1030. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1027. - Ilcsi Mama)
2012. jún. 23. 11:26

Az 1027. számon elkezdett témakör FOLYTATÁS!.


A deszcendens kiszámítása nagyon egyszerű, ha ismerjük az aszcendens jegyet.


Ha az aszcendens: Kos akkor a deszcendens Mérleg jegyben van.

Bika Skorpió

Ikrek Nyilas

Rák Bak

Oroszlán Vízöntő

Szűz Halak

Mérleg Kos

Skorpió Bika

Nyilas Ikrek

Bak Rák

Vízöntő Oroszlán

Halak Szűz


Röviden a felkelő jegy, vagyis az „Aszcendens”- jegy ismertetése állatövjegyenként:


Kos aszcendens:

Ahol megjelenik, szereti, ha ő irányíthat. Győzni akarása készteti a cselekvésre.

Óriási ambíciót és figyelemre méltó fizikai erőt fordít a célok elérésére. Nagy benne a kitűnni vágyás. Jelentős a versenyszellem, esetenként nagyon önérvényesítő, erőszakos.

Terveit mindenáron teljesíti. A kezdeményezés, szervezés az alapeleme. Heves vérmérséklet, nyughatatlan, türelmetlen, mindig siet, „fejjel megy a falnak” –ezek a negatív jellemzői.

Kulcsszavai: Rámenős Nyílt Türelmetlen Önző Aktív Dinamikus Önérvényesítő Ösztönös


Bika aszcendens:


Kissé zárkózott, csöndes típus. Az anyagi javak megteremtése a fő indíttatása.

Békére, harmóniára, tartós kapcsolatokra törekszik. Szereti a természetet és az állatokat. Jó a szépérzéke, alkotókészség, művészi hajlam, föld, virág, szobrászat, az anyag megmunkálója. Csökönyös, meg van győződve saját igazáról. Nem lehet siettetni –csak is saját meggyőződése hathat rá. Lassú ugyan, de, legyőzhetetlen. Fontos számára a kényelem.

Kulcsszavai: Lassú Megbízható Makacs Állhatatos Megfontolt Anyagias Féltékeny Önző


Ikrek aszcendens:

Nyitott típus. Szinte minden érdekli, ami körülötte történik. A külső ingerekre gyorsan reagál. Kíváncsi, mindenre figyel, mindent látni akar. Mindenről mindent tud – persze csak felszínesen - ami odavezet, hogy eltéved a részletekben. Mindig az a fontos, amit épp akkor tesz, a következő pillanatban hajlamos elfelejtkezni az egészről.

Jó kereskedő, hírvivő. Nem kötődik, mindenkivel, mindenhol jól érzi magát.

Jelentős a kezek mozgása: legkíváncsiskodóbb, legbarátságosabb, intelligens, érdeklődő, kommunikatív.

Ugyanakkor kotnyeles, mindenbe beleszól és pletykás, ha nem szűri meg a híreket.

Kulcsszavai: Beszédes Alkalmazkodó Sokoldalú Nyughatatlan Kíváncsi Társaságigényes

Nem kötődő Közléskényszer


Rák aszcendens:


Érzékeny, szeszélyes, együtt érző, könnyen befolyásolható. Környezete érzi, bármikor, bármilyen problémával fordulhat hozzá, ő mindig segít. Igen erős benne a másokról való gondoskodás és a védelmező magatartás, ami ösztönösen működik. Mindent érzelmi okokra vezet vissza. Ami érzelmileg megérintette, azt nem igazán tudja elengedni. A legerősebb a beleérző, intuitív képessége. A gondoskodó szeretet jellemzi.

Meg kell valósítani az emberekkel való törődést.

Kulcsszavai: Érzékeny Kedvetlen Védelmező Odaadó Intuitív Házias Család-centrikus Kötődő


Oroszlán aszcendens:


Energikus, lendületes, erős akaratú, lelkes, meggyőző, törekvő, van felelősségtudata.

Irányító- és szervezőképessége kimagasló. Ahol megjelenik, nem válhat észrevétlenné, fel tudja magára hívni a környezete figyelmét. Harmonikus Oroszlán egyensúlyban tudja magában tartani ambícióit, dinamizmusát, így a hiúság és a túlzott becsvágy helyett a másokra figyelés érvényesül. Rendkívül önérzetes, a kritikát nagyon rosszul tűri.

A dicséretet és magasztalást mindig szívesen fogadja, önbizalmának állandó támogatásra van szüksége. A lényeg, hogy nem másokon, hanem másokért uralkodjon!

Korlátozás nélkül szeretne élni és kibontakozni.

Célja a személyiség kibontakozása és az önkifejezés.

Kulcsszavai: Kreatív Hatásos Eredményes Szeszélyes Tekintélyes Vezető Játékos Fölényes


Szűz aszcendens:


Reális, éles eszű, segítőkész, ragaszkodó, önzetlen, elemez, analizál, megfigyel, javít, rendez. Gyakorlatias, mindig megpróbálja megtalálni a szolgálatot, elfoglaltságot, mely által kifejezésre kívánja juttatni a képességeit. Mindenekelőtt a hasznosság és a részletek a fontosak. Kritikai érzéküket szívesen állítják mindenki szolgálatába.

Beosztó, mivel nem szívesen kockáztat, ezt átengedi másoknak. Legfontosabb a szolgálat, amit úgy szeretné végezni, hogy tökéletes legyen, ezért inkább ő végzi el a feladatokat, mert így biztos, hogy jó lesz.


Mérleg aszcendens:


Az egész világgal kapcsolatba akar kerülni, azonban néha határozatlan is lehet.

Kapcsolat, harmónia, tanulás, együttműködés, tökéletességre törekvés. Korrektek, becsületesek, kiváló diplomatikai érzékkel áldotta meg őket a sors. Kiváló üzletemberek és menedzserek válhatnak belőlük.

Mások beajánlása és”közvetítése” az ő hatáskörükbe tartozik. (Dupla Mérlegek Nap jegy is Mérleg), hajlamosak, hogy nem akarok egyedül lenni érzésre.


Skorpió aszcendens:


Kiismerhetetlen, de uralni akarja a környezetét.

Kellő mozgástérre és egyedüllétre van szükségük. Általában jó képügyességgel rendelkeznek, buzgalommal dolgoznak álmaik céljaik törekvéseik megvalósításán. Mivel minden titkos és rejtett dolog érdekli őket, ezért a legalkalmasabb részükre az ezzel kapcsolatos foglalkozások. Például: detektív, tudós.


Nyilas aszcendens:


A világot felfedezésre váró izgalmas helynek tartja. Ezért a keresés, a küldetés, a kérdezés, a szabadság szeretet a legfontosabb életterük. Kétszer annyira törekvők, mint más embertársaik. Mivel a képzeletük élénk, ezért vonzódnak a természethez, nagyon megérzik a veszély közeledtét is. A túlzott maga biztonság esetleg fölényeskedést is kiválthat náluk. A dupla nyilasok jó, ha szemmel tartják azt, hogy a megnyerő viselkedést nem végcélként, hanem csak eszközként éljék meg, ezzel erősíthetik magukban a pozitív energiákat is.


Bak aszcendens:


Irányítani akarja környezetét. Jellemző rájuk az állandóság, a türelem, a tekintély, de az önkényeskedés is. Sorsuk egyszerűen nem engedi, hogy könnyen vegyék életükben a dolgokat. Mindig kifogástalan munkát végeznek. Mindenhol eredményesen dolgoznak, ahol „az üzlet az üzlet” felfogás érvényesül. A rugalmasság és kompromisszum készség náluk, mindig hozzájárul a sikeres működéshez.


Vízöntő aszcendens:


Ők a zodiákus legbarátságosabb figurái. Mindig másként látja a világot. Emberségesek, náluk a reform az ész különcsége miatt fontos lehet. Azonban jellemző lehet rájuk az éberség is. Mindig előre megérzik, ha baj közeleg, ugyanakkor tudják is, hogyan oldják meg vészhelyzeteket. Hihetetlen közösségi szellem munkálkodik bennük, nagyszerűen értenek ahhoz, hogy hogyan lehet a közös nevezőt megtalálni. Ezt adja nekik a” amit másokért teszek, azt magamért is teszem” jelszó.


Halak aszcendens:


Mindig a környezetétől függően ingadozik. Mindenkép jellemző rájuk a könyörületesség, a fogékonyság, a befogadás, az elbűvölő álmodozás, a jóságos természet, és a félrehúzódás is.

Tehetségesek és műveltek, ezért egész életükben, nagy elismerésben és tiszteletben lehet részük.


Az 1027. számon elkezdett téma körben FOLYTATÁS következik.

1029. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1028. - HnéViktória)
2012. jún. 23. 11:16
Kedves Viki. Örülök neki és akkor a következő számon itt a folytatás.
1028. HnéViktória (válaszként erre: 1027. - Ilcsi Mama)
2012. jún. 22. 22:04

Kedves Ilcsi Mama!

Ez így nagyon érdekes,és egy kicsit érthetőbb is...:)


Köszönjük!!!

1027. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1003. - Aazsuzs)
2012. jún. 22. 21:22

Kedves"aazsuzs„Georgína84.” „Anett25.” és még MÁSOK is, akiket érdekelhet a napokban már többször érintett, bizonyos „KARMIKUS” témakör.


Kaptam privát egy levelet, amelyben azt kérte az illető, hogy szeretne „anonim” maradni, és nem meri a kérdést itt a fórumon feltenni, mert attól tart, hogy esetleg megmosolyognák őt a buta kérdésért.

Azt is írta nekem, hogy nem kéri most, hogy részére is készítsem el a születési radix képletét, mert tudja, hogy most a nyár folyamán unokázni szeretnék.

Azt is leírta, hogy a nyáron igyekszik megfelelő ismeretanyagot gyűjteni és majd szeptemberben, azért szeretné, ha neki elkészíteném a horoszkópját, már csak azért is, mert annak alapján saját maga szeretné az elemzést elvégezni.


Kedves „anonim”! Szívet melengető volt számomra a leveled, és nem csak azért, mert olyan kérdést tettél fel, ami egyáltalán nem butaság”SŐT”, olyannyira jó, hogy nagy örömmel válaszolok itt fórumon a feltett kérdésedre.

<Ugyan is, éjszaka és reggeleken, még van egy kicsike időm, amikor még a 16. éves unokám alszik, hogy kipihenje a II. tanévbe fektetett sok-sok munka fáradalmait, amelynek, most az évzáróval be érett, a szép gyümölcse. Én pedig szeretnék nekik, sok örömet adni a nyár folyamán.>


Talán mások is úgy találják majd, hogy egyáltalán nem buta, hanem nagyon is érdekes dolgokat feszegetsz, ezért merem remélni, hogy talán eljössz majd hozzánk a fórumra is, nem csak anonimként, ha nem a saját „NICK” neveddel is.


Amennyiben szeptemberben kéred majd, hogy részedre - a megadott pontos születési időd alapján - készítsem el a képleted, szívesen megteszem úgy, mint eddig másoknak is

–ajándékként - el is küldöm neked. Már csak azért is, mert legfőbbképpen a saját születési képlet alapján lesz igazán érthető (neked és másoknak is) a levezetés megértése.


No, egyszóval ott kezdeném, amit a KENTRA Tengely kapcsán már, más válaszokban írtam a 4 Sarokház vonatkozásban.

Vagyis az „égi házak” rendszerében: I. Ház, amely egyben a „RADIX” felkelőjegye (az öntudatosság, az egyéniség megjelenési formája), ASC: I. HÁZ, az adott jegyben. Az öntudatosság, az egyéniség az alkalmazkodás megtestesülését tartalmazza, vagyis azt mutatja, meg amit az egyén a világ felé mutat. Megmutatja a belső”ÉNT” a külvilág felé. Az I. Ház a személyiséget jelöli más szóval az ASZCEMDENS JEGYE=Felkelő pont=Aszcendens= ASC.


HOLD, mint másodlagos fővilágosító az Aszcendensen, ez minden megnyilvánulásra, a személyiségére, rányomja érzékenyen a hangulatváltozással is járó hatásait.

A felkelőjegy uralkodóját a születési uralkodó planétájának nevezzük.


Ha az aszcendens I. házában nem áll bolygó, akkor a jegy ura, elsődlegesen a személyi bolygó.


Az IC. IV. Család otthonháza, vagyis a gyökerek. Alsó láthatár alatti metszéspont: I.C.

Az”ÉN” lakóhelye, a legbelső ”ÉN”gyökere.


Majd a VII. ház a külvilág a nyilvánosság felé való „ÉN” kivetülete, amit a partnerben keresünk, ide tartozik a párkapcsolat is: Lenyugvó pont DESC.


Valamint X. Ház, amire életünkben törekszünk a Karrier, a hívatás, az érvényesülés, amit leginkább el szeretnénk érni az életünkben a Felső láthatármetszés pont: M.C.

Ez az a pont, ahol jelet szeretnénk hagyni magunkból a világban.


Ezeknek a vizsgálatához szükséges a saját születési”RADIX” képlet, amelyből a kör alatti jelek táblázat alapján a horoszkópkörben a születéskori állapotnak meg felelően elhelyezkedő bolygóállásoknak a meghatározása alapján láthatjuk, hogy mely bolygók vannak Kardinális, Szilárd és változó jegyekben. Aztán ezen belül még TŰZ – FÖLD – LEVEGŐ - és VÍZ jegyben. Ezeknek a kereszt pont értékei alapján azt is láthatjuk, hogy mi lesz a Rejtett Aszcendens jegyünk= Rejtett aszcendens meg mutatja az utat a külvilág felé.

Azt mutatja, ahogy bennünket más miként lát. A rejtett aszcendens abból tevődik össze, hogy melyik bolygó hol áll a születési képlet szerint.


Szintén a kör alatti „EKL” táblázat pedig jelzi nekünk a születéskor a zodiákus bolygóinak fényszög kapcsolatait.


Következő nagyon fontos jelzőpont még, hogy a HOLD hány ° fokon milyen jegyben-, házban haladt születés idejében.

Már csak, azért mert <erről is találhattok leírást a fórumon,> megmutathatja, hogy éppen milyen fázisában volt jelen a szültéskor: mert, ha a Hold éppen növőben volt, amikor áthaladt a felkelő jegyen, az már egy mutató is lehet nekünk. Növő hold - időben született emberek általában egészségesebbek, mint mások. Növő hold idején születettek: erős akaratú, aktív és kifejező, kritikus, építő magabiztosak, kreatív, kíváncsi, produktív, ugyanakkor jószívű, teremtő, megnyugtató a környezetére, világmegjobbító idealista emberek lesznek.

Vagy vegyük példaként az Ikrek Holdat:

Találékony, élénk jellem, fontos számára a mozgás a változatosság, a gyors gondolkodás, a kommunikáció, a könnyed kapcsolatteremtés.


Nem különben elengedhetetlen ebből a szempontból vizsgálva a radix képletet, hogy abban hol milyen jegyben helyezkednek el a Holdcsomópontok, a „Felszálló holdcsomópont”,(vagyis a sárkány fej), és a „Leszálló holdcsomópont”,(vagyis a sárkányfarok. Valamint a 4 Kentra tengely mellett a többi jegy, ház és bolygó is.


Akkor most vegyük sorra a jelentés tartalmakat:

Nagyon fontos jelző még a születési képletben az is, hogy a NAP éppen hol milyen állatöv-jegyben járt, amikor megszülettünk.


NAP- állatövi jegyedet, annak leírásait, általában ismeritek (itt a fórumon megtalálhatjátok általam készített általános jellemzéseket).

Meg tudod állapítani a személyi bolygóidat is, olyant módon, hogy amilyen jegyben áll képletben a felkelő jegy, vagyis az ASC. < A felkelőjegy uralkodóját a születési uralkodó planétájának nevezzük>.Majd megnézzük, hogy az ASC uralkodó bolygója „Lokálisan” milyen jegyben található a képletben, annak jegynek, mely bolygó az ura.

Valamint még az ASC- jeggyel kezdődő I. Házban álló bolygó is személyi bolygónak tekintendő.


Amennyiben az aszcendens I. házában nem áll bolygó, akkor a jegy ura, a főbb meghatározó.


Ezeknek a születéskori fényszög állásait pedig a köralatti”EKL” Táblázatból lehet kiolvasni, aminek akkor is nagy jelentősége lesz az életünkben, amikor a körforgásuk következtében valahol állnak és TRANZIT módon a fényszögeikkel ránk mérik a hatásaikat.


(NAP- HOLD- MERKÚR.- JUPITER), és más bolygókat is, amelyeknek fényszögei kihatással vannak (lesznek) ránk, még arra is van lehetőségünk, hogy a megtörténéseken változtatassunk. Megtudhatjuk, hogy mi áll előttünk és megtehetjük azokat a lépéseket, amiket szükségesnek tartunk ahelyett, hogy magunkra hagyottan és vakon sodródnánk sorsunk felé.


Életünk során gyakran kísértetiesen ismétlődnek bizonyos helyzetek, ez a „Dezsavű” érzet. Ha tanulunk, hibáinkból bölcsebben cselekszünk. Sorsod ez által még is – szabad akarattal - irányíthatod, ha a múltad tévedésit megváltoztatod.

Ez az egyensúly megszerzésével és megtartásában áll. Hogy van a szabad akarat?

Hát persze, hogy van, de ezzel csak jobbítani tudunk a sorsunkon.


A Horoszkóp körben összesen: 12 ház létezik, amelynek jelentőségeit az asztrológia, - mint tudomány - ismeri és használja. Fontos jelentés tartalma van a planétáknak, vagyis a bolygóknak az állatövi jegyekben valamint a házakban, való elhelyezkedésének is.

Ezek a bolygók ellipszis pályán mozognak és a Naphoz hol közelebb, hol távolabb kerülnek. A Föld körül a Földtől való távolságuknak megfelelően sorakoznak fel a planéták a következő sorrendben:


A Naphoz a legközelebb áll a MERKÚR, Vénusz, Föld (a Földkörül keringő HOLD) Mars, ezek az úgynevezett gyors bolygók, majd őket követik a Naprendszerben a „Lassú bolygók” JUPITER, SZATURNUSZ, URÁNUSZ, NEPTUNUSZ és PLÚTÓ.

Az egyéni jellem szempontjából, de főleg a személyi bolygó vonatkozásban a MERKÚR, gyors bolygó, is meghatározó képletben, mert két jegynek is az uralkodója, egy részről az Ikrek jegynek, valamint a SZŰZ jegy uralkodója is.

Azért is, mert a vele legszorosabban együttálló, vagy vele legerősebb fényszögben lévő bolygó jellegzetességeit veszi fel. Ez által éles és jellemző képet kapunk az illető személy értelmiség mivoltára is.

Minden bolygónak más-más kisugárzása van. Jellemvonás szerint:

Pozitív: NAP, MERKÚR,MARS,JUPITER, URÁNUSZ, és a PLÚTÓ.

Negatív: HOLD, VÉNUSZ, MERKÚR, PLÚTÓ,

Passzív:SZATURNUSZ.

Jótékony planéta: JUPITER, nagy szerencse bolygója. Elsőlegesen jótékony: VÉNUSZ, kis szerencse bolygója. Semleges, de jótékony: MERKÚR, HOLD.

Kártékonynak mondott a: SZATURNUSZ. Nagy szerencsétlenség bolygója, Kártékony: NEPTUNUSZ, PLÚTÓ.

Túlnyomóan kártékony: MARS, kis szerencsétlenség bolygója.

Bal jóslatú: MARS, SZATURNUSZ.

Kettős: NAP, MERKÚR. Ház és jegy jellege a dönti el a bolygó szerepét.


Az asztrológiában, mint „tudományban” a Föld a világmindenség középpontjának számít. A Napon kívül fontos szerepe és kihatása van még a Föld bolygójának, a Holdnak is, mivel a Hold a napsugárzás legfőbb közvetítője, egyben a második „Fő” világosító. HOLD, mint másodlagos fővilágosító például az Aszcendensen, minden megnyilvánulásra, a személyiségére, rányomja érzékenyen a hangulatváltozással is járó hatásait.


A HOLD negatív, passzív, vizes-nedves és nőies jellegű. Hold= Befolyásolásával a leg észlelhetőbb hatást adja, miután 28 nap alatt minden jegyen és házon áthalad és ez által következetesen minden jegy és ház változatos befolyását a mindennapi életbe, vetíti. (Erről is találtok leírást a fórumon a Hold a jegyekben részeknél).


A Hold jelentőségét az egészséggel, a tartózkodási hely és életkörülmények megváltoztatásával, nőkhöz való viszonyokkal és az anyagiakkal is, kapcsolatba hozzák.

(Erről is többször töltöttem már fel leírásokat)


Amelyik bolygó a legerősebb a születésünkkor, és amelyet a csillagok állása is meghatároz az lesz az erősebb a jellemünkben. Ezért van jelentősége a felkelő jegy alapján megállapított Személyi bolygóknak.


A bolygók egyes-egyedül a házakon keresztül hatnak: jelenlétük által, fényszögeik által, a házak feletti hatásaik által, valamint a házak uraihoz való kapcsolataik által.


A születés időpontjában az asztrológiai égitestek együttállásának konstellációinak

Grafikai ábrázolás maga a H O R O S Z K Ó P.

A horoszkóp körben, - mint akinek már megvan - láthatjátok, hogy a Zöldszínek jó fényszögeket, míg a pirossal jelzettek már nem annyira jókat jelezhetnek.


A születési horoszkóp az élet, a sors és a jövő kulcsa. Csak az valósulhat meg, ami ebben

a „RADIX” képben látható, mégpedig úgy, ahogyan az ebben a képben jelezve van.

Egy planéta „Zodikális” befolyását mindenkorra rögzítettnek vesszük azon a ° fok ponton, amelyen a planéta a születés pillanatában, a horoszkóp képletben állt.


A csillagok és csillagképek állatövi jeleiből a planéták, az égi utak elhelyezkedéséből sok minden kiolvasható.

Napjainkban inkább az a meghatározás helytálló, hogy az asztrológia egy komoly tudomány, mely nem annyira az események bekövetkeztének valószínűségét, (tehát nem jósolgatás) hanem az emberi viselkedés indítékait vizsgálja, és amiből következtéseket lehet levonni.


Hogy ne kalandozzak el a 4 Kentra Tengelytől, vagyis 4 „Sarok ház” hatástól, nézzük tovább lefelé haladva az aszcendens jegytől: I. C. = Rejtett belső”ÉN”. IV. az otthon és a családházában. Az alapvető biztonságot jelképezi. Rendszeres szokásokban, tiszta biztonságos környezetben, túlságosan is óvó szülői gondoskodást, de e mellett magas elvárásokat is jelentő családot jelentheti, de hozza magával a Karmát is.


Tovább haladva a körben elérkezünk a DSC: VII. Házhoz. Elsősorban abból a szempontból vizsgáljuk meg, hogy milyen jegyben található a képletben: Amely ez által jelzi felénk, a kölcsönhatást, mások létének a tudatát, társ, a párkapcsolati együttműködést, az intimitást is meg jelöli. A „TE’ igényeinek az „ÉN” igényével való összeegyeztetést jelöli meg. A jegyhatás szemszögéből, pedig már azt is vizsgálhatjuk, hogy mennyire veszi az illető komolyan a kapcsolat felelősségét. Ezt még a jegy uralkodó bolygó hatása átszínezheti.


Mi nekünk a szerepünk abban, hogy a képlet adta hatásokat hogyan és miként, élhetjük meg? Nagyon fontos elv az, hogy ÉN. Teszem, (I. Ház Egó miatt). Vagyis ha én azt szeretném, hogy „ÉN” párkapcsolat terén akarok valamit, akkor „ÉN” arra fogok koncentrálni.

Vagyis, hogy mit szeretnénk ezen a téren elérni és megvalósítani. Az életünkben mindennél fontosabb, hogy mit tegyek”Én”. Mindennek meg van az ára. Nagyon fontos, hogy azt elvet valljam, amit „ÉN” szeretnék. Tehát általánosságban is, igaz lehet, hogy ha valamit egy adott területen el szeretnék érni, akkor az én „EGÓM” azon az életterületen meg fog jeleni és, arra fogok minden erőmmel koncentrálni és előbb utóbb el is, fogom érni.


A VII. Párkapcsolatok háza, jelezheti a tartós kapcsolatok (házasságok), számát is. Ugyan is az első a VII. Házhoz a második a 9.-hez, míg a harmadik értelmezésként a 11. házhoz kapcsolható. Ennek is „EGÓ” tartalma lehet. Tehát a VII, 9. 11. ház mutathatja meg nekem az „ÉN” páromat.


A születési képlet leg jelentősebb eleme az Aszcendens és a Deszcendens.

Most és itt vége a leírásnak, mert egy számon a „karakter” nem enged többet feltölteni, folytatás egy másik számon következik majd!

1026. HnéViktória (válaszként erre: 1021. - Ilcsi Mama)
2012. jún. 22. 10:23

Nem tudom:( nyerésre állunk...csak az emberke bosszújától félek...

Bizonyítékokat nem fogadták el neki...

ÁRTATLAN vagyok...de azért megkérdezek egy ügyvédet.

1025. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1000. - Anetta25)
2012. jún. 22. 08:27

Kedves" Anetta25". Elküldöm a horoszkópod az általad megadott e-mail címre. Sajnos mostanában nem tudok olyan sokat veletek lenni, mint egyébként. Azonban a fórumon a napokban elég sok minden kapcsolódott a "Karmikus" dolgokhoz. Igyekezz bele olvasni a válaszokba. A másik kérdésedre, pedig benne van a válaszom a fórumra a 18. számra feltöltött Kos jellemzésemben:” a Kosok azt a szót, hogy lehetetlen nem ismerik. A kos a szerelemben is irányítani akar, ezért aztán nehezen találja meg a társát.

Főleg azért, mert sokszor nem is társukban van a hiba, hanem „ŐK” maguknak kellene megváltozni. Ugyan is csillapíthatatlan vágyat éreznek a változatosságra. Amennyiben a szerelem parazsa kihűl, egyszerűen tovább állnak. Ezért aztán a leg több „KOS” csak később jön rá mikor, mit is ronthatott el, és csak később csak idősebb korukban találja meg őket a boldogság.


Csak röviden: Itt aztán kapcsolódik a képleted a leírtakhoz is. Jól ráéreztél a „Karmikus” dologra is. Hiszen a Leszálló hold csomópontod a SZŰZ/ Merkúr uralkodóval, Aszcendensen ül, míg a Felszálló holdcsomópontod pedig a VII. házadban a Halak jegyben/ Neptun és Jupiter uralkodókkal azt hozták neked ebben az életedben, hogy –a megelőző életeid következményeként- itt tudatára kellene ébredni a saját makacsságodra.


A Merkúr miatt a tudatodban van, hogy mennyire ártalmas számodra, ha egy kicsit kilengsz,"párkapcsolati zürzavarokba keveredhetsz" újra és újra szembe kerülsz a szituációkkal, nagyon nehéz nem bele keveredni más kapcsolatba is. Van erre nagyon jó mondás.


” Olyan akár pisztráng, ami íváskor csak ár ellen úszik, persze az eszével tudja, hogy ez a természet erőihez ellentétes irányból való közelítés”.


Tudatodban mindig keresed, és olyan erősen kívánod a szigorú szabályokat, hogy azok betartása vagy megteremtése elnyom minden szükségletet. Ezáltal aztán feszültségeket okozol saját magadnak. Persze ez adott neked X. házas Ikrek/Merkúr uralkodóval/ MC, által is,

-pláne úgy, hogy az Ikrekben áll a Vénuszod is-, hogy a megelőző inkarnációdban is már a világról alkotott képed a tényeken és nem a hallomásokon alapult.


Ezért aztán most is csak azt fogadod, el, ami a legmagasabb szaktekintélyből származik. Nem véletlenül választhattál a X. Karrier ház miatt joggal összefüggő pályát. Ezt a Jupiter bolygó a 8. házban, Bika jegyben/ Vénusz uralkodóval, világosan a tudomásomra is hozza.


-Megerősítendően még ott áll a szintén a 8. ház csúcson, KOS jegyben/ Mars uralkodóval a Fenséges NAP is, mögötte, pedig ott bandukol, de már a VII. házban a MEKÚR bolygó is.


-Aztán még egy nagyon fontos dolog is látható a képletedből: IV. Család-otthon házadban, a BAK jegyben/ Szaturnusz sorsbolygó uralkodóval, a jegyben és házban összesen 4 bolygó áll STELLIUMBAN. Ezek a bolygó hatások jelentései aztán még össze is adódnak. (olvass utána a fórumon, több helyeken is találsz erre utaló leírást).


-Itt van a HOLD, amely saját magadat is jelzi képletben. Mellette a Nagyálmok bolygója a Neptunusz, amely egyben felsőbb oktávja a VÉNUSZNAK. Mutatja ezt a kör alatti „EKL” táblázatban Neptun sorban Merkúrral a Qvadrát állást.  90° fokos Qvadrát = Két elv egymásba ütközése. Akadályoz, s csak későn nagy erőkifejtés esetén enged teljesülést. Gyakran törésre is vezethet ennek a fényszögnek a jelenlétei a születési és a mindenkori helyzetű horoszkópban. Viszont a Jupiter Trigon= Legharmonikusabb, előnyös teljesülést ígérő sugárzás, pedig arra figyelmeztet, hogy tudod, hogy mit kell tenned! Mivel azonban a HOLD és Nap a képletedben szintén Qvadrát állásban van, ezért bizony elég gyakoriak ezek a tudattal való összeütközések. Pedig az 5. házban álló Mars, amely nálad a párkapcsolati „FÉRFI” jelölő a Nappal együtt, a Vízöntőben állva a Vénusszal Trigon fényszögben arra ösztökél, hogy tarts ki, mert amint végzel tanulmányaiddal a gyermekáldást is, és jól kialakított családi életet is remélheted. Ezt szintén a BAK Föld jegyben elhelyezkedő bolygó értékek alapján a BAK rejtett aszcendens is 9:4/9:6 kereszt pont arányban is támogatja.


-Aztán, még ha ezek mind nem lennének meggyőzőek számodra, akkor ott van még a képletedben szintén a STELLIUM tagjaként szereplő, SZATURNUSZ-URÁNUSZ együttállás is. Az Uránusz mostanság a Kosban halad, itt hozhat jót és rosszat is, csak is Te magad döntheted el, hogy melyiket választod! Üdvözlettel: Ilcsi Mama.

1024. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1022. - Georgina84)
2012. jún. 22. 08:18
Kedves"georgína84". Örülök, ha érted amit szerettem volna üzenni neked, Minden rajtad múlik, hogy boldogok legyetek. A lehetőség a Te kezedben van, csak élni kell vele! Küldök neked PPS.-t. Amennyiben gondolod add át a kiolléganődnek is.
1023. ramooona (válaszként erre: 1014. - Ilcsi Mama)
2012. jún. 20. 20:15

Drága Ilcsi Mama!

Köszönöm, próbálkozni fogok vele.

Millió puszi

Ramóna

❮❮ ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook