Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... ❯❯
1292. marticsku
2012. dec. 2. 15:29

Kedves Ilcsi Mama !!


Nagyon jól megfogalmaztad az utolsó mondatodban,


'A karma nem különböztet meg jót és rosszat, a karma ok-okozati kapcsolat, melyet igen nehéz megélni jelen tudatunkkal.'


tehát a jelen tudatunkkal , igen nehéz ..

mint csak emlékeztetni akarlak ,

nekem is mérleg a felszállóm de a 2 ház életterületén -szembe a leszálló a múlt és 8 ház kos .. ( másnak máshol )

nagyon nehéz tudatunkkal megélni ,

amikor tudattalanul éltünk ,

mert volt idő amikor ez nem is tudatosult csak éltük a sors feladatunkat az életünket ,vagy a karmánkat (?)

csak hát történnek egyebek az életünk során és bizony szembesülni nagyon nehéz hogy ez az a sors amit magunknak szántunk..

és akkor már tudatosan az önfeláldozás már nem akar menni ,

tudatosan érthető ,mert aki csak áldoz és nem kap cserébe sokat vagy is az adás kapás egyensúlya nincs meg , erre ráeszmélve ,

erre értettem iszonyú szembesülés ,

és mint tudjuk ( tudatosan) az ilyen embereket kihasználja a környezete és nem becsülik semmibe ..

velem is megtörtént , de ez a múlt ..

és mint Ilcsi Mama írta nekem ( IS ) van szabad akarat ,

ugye felmerül a kérdés Mi legyen az ?? hogyan tovább (?)

ha ez a karmánk .. ezen nem vitatkozni szeretnék csak megjegyezni ,ahogy éltem életemet ( tudatlanul amivel egyben a karmámat éltem ) most egy életszakaszomnak vége ,felfüggesztem a karmámat ( ez a szabad akarat ?) ,

ha teljesítettem idáig , jó ,

ha nem , hát ha van odaát és ideát --

újból leszületve ,akkor ami maradt még ledolgozom ..

de megjegyzem nagyon másként sem tudok élni , hisz ha erre figyelek hogy most változtassak rajta .. ( már mint a szabad akarat szerint karma felfüggesztésen ) amit hátra akarok hagyni , akkor elő jön a kos harciassága .. újból és újból azon kapom magam oly módon akarom abba hagyni ezt az adást ,mert finoman nem akarják megérteni a szeretett nem választott rokonság .. vagy minden ki más aki körülöttem él , ismer ,akik közt teljesítettem ezt a " többet adsz mint kapsz állapotot,"

de figyelek ,

mint most idézek a válaszodból kedves Ilcsi Mama


' Nem láthatod, hogy mi jön jövőre.

Néha - néha visszatérsz az előző ágra, hogy utad

Sorsod ez által még is – szabad akarattal - irányíthatod, ha a múltad tévedésit megváltoztatod.

Ez az egyensúly megszerzésével és megtartásában áll. "

a múltam hibáit és itt is az utolsó mondat a lényeg ( nekem )

az egyensúly megszerzésében .. ( ez ellent mond a fentebb írtamra .. többet adsz ,mint kapsz )

és a megtartásában..

ezt úgy értelmezem ha megtalálom az egyensúlyt .. azt meg is kell tartanom meg kell tudni tartanom ..

legyen érzelem , egyéb, anyagiak ..birtoklása..

ha nálam a 2-8 ház szerint értelmezem . mert nekem itt áll ..másnál más életterületén ..

remélem jót írtam .. mert tudod Ilcsi Mama ,, horoszkóp ide vagy oda.. igaz vagy nem igaz ..

nekem is nehéz értelmezni ..

mert nem kap útmutatást előre az ember .. egyszer csak keresi ..

miértekre a választ , és ok- okozattal szembesül .. egyik fél mindég igazságtalannak véli ..

hát én sem vagyok kivétel ..

egy radixból nem lehet kiolvasni .. sok mindent .. egy időben sokan születnek és még sem egyforma az élete ,más események történnek meg vele , pedig a bolygó állások fényszögek nagyon is hasonlók .. nem írom hogy egyezőek ..ha még azok is .. ennek ellenére nem azt az életet éljük ..fontos hogy hova születünk , fontos hogy milyen félelmeket, terheket , egyebeket örökölünk a szüleinktől ,nagyszüleinktől , ez is módosít rajta sok mindent .

a lényeg a múlt hibáiból tanulni és szabadon változtatni az életünkben ..

Puszi és köszönöm ezeket a sok beírásokat és tanításokat ..

tudod nekem Merkúrom haljegy .. hát lehetek logikátlan is ..és gyakran félre értenek .. pedig tiszta szeretet vezérel ..

1291. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1290. - Bugs02)
2012. dec. 2. 14:05

Kedves" Bugs02". Persze ezt kérdezted, hiszen azért kellett eddig is, ezt tenned, mert ez a Karmád. Akkor mi, nem passzol?


Tibeti horoszkóp szerint megesik, hogy nem sikerül eltalálnod a kellő arányt.

Ügyelj arra, hogy ne telepedj rá a körülötted lévőkre, ez ugyanis idővel nyomasztóvá válhat számukra, és előbb-utóbb érzelmileg, de akár fizikailag is eltávolodhatnak tőled.


Az életed időfája, mint egy nyitott könyv.

A KARMÁD. Akkor sem változna, ha akarod.

Születésed az időfa törzse.

Jövőd a koronája.

A múltad a gyökere!

A múlt tettei így hatnak a mára, az élet útján feljutni a legfelső ágra.

De hogy melyik ágra juss fel, azt Te választod ki.

Te döntheted el napról-napra haladva előre, hogy még is felvezessen a koronára.

Tetteid a gyökerekre hullnak.

Ahogy nő a fa sokasodik az ága.

Nem láthatod, hogy mi jön jövőre.

Néha - néha visszatérsz az előző ágra, hogy utad

Sorsod ez által még is – szabad akarattal - irányíthatod, ha a múltad tévedésit megváltoztatod.

Ez az egyensúly megszerzésével és megtartásában áll.

Hogy van a szabad akarat?

Hát persze, hogy van, de ezzel csak jobbítani tudunk a sorsunkon.

A karma nem büntetés, a karma tanulási folyamat.

A karma nem különböztet meg jót és rosszat, a karma ok-okozati kapcsolat, melyet igen nehéz megélni jelen tudatunkkal.

1290. Bugs02 (válaszként erre: 1273. - Ilcsi Mama)
2012. dec. 1. 19:06

Érdekes kis írás, de sajnos nem igazán passzol...önfeláldozást tanulnom kell?

nem csináltam sosem egyebet mint ezt tettem...

1289. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1287. - Ilcsi Mama)
2012. dec. 1. 18:20
♥ Kedves Viktória. Elküldtem a válaszom.
1288. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1193. - Aville)
2012. dec. 1. 18:06
Kedves Aville. Sajnálom hogy eddig nem volt a géped rendben. Ezért a privi üzenetedre a válaszom: az 1193. számú kérdésedre lásd a válaszom az 1206. számon a közepe tájékon neked szólóan is. Egyben elküldtem a nálam fellelhető anyagokat az e-mail címedre is.
1287. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1286. - HnéViktória)
2012. dec. 1. 17:12
Ejnye-*ejnye Viktória, már megint gyorsabb volt a mozdulatod a kelleténél. Nyugi-nyugi.
1286. HnéViktória (válaszként erre: 1284. - Ilcsi Mama)
2012. nov. 30. 18:26

Ma egy virágcserép landolt a fejemen...a saját lakásomban.Miután végeztem a rendrakással...persze mindenhol fekete föld...:))))


Ilcsi Mama köszönjük,én is azt fogom csinálni amit javasoltál...kinyomtatom és megjelőlgetem,de ehhez kellene egy nyugis nap.

2012. nov. 30. 16:08

Oké rendben van, mivel priviben többen is kértétek, hogy a Hold a jegyekben való haladását jelezzem az évvégéig is, ezért decemberben: 1-2.-án már Rák-jegyben halad a Hold. 3-4-én az Oroszlánban,

5-7.-ig a SZŰZ jegyben, ahol is éppen:

▪ 6.-án 6óra 31 perckor a csökkenő holdideje tetőzik éppen, (de a csökkenő holdidő már a teleholdtetőzést követő napon már elkezdődik, amely a gyógyulást elősegítő és műtéti szempontból is, nagyon fontos időpont, ugyan is ezekben, az időkben a sebek is jobban gyógyulhatnak.

8-9.-ig, a hold már a Mérlegben, 10-11.-én Skorpióban, 12-13.-án a Nyilasban halad:

▪ 13.-án reggel 9 óra 24 perckor kezdődik az ÚJ hold napja. (****gondolatteremtő -nap).

14-15.-ig a Bakban, 16-17.-ig a Vízöntőben, 18-20.-ig a Halakban halad a hold és pontosan

▪ 20-án 6 óra 20 perckor tetőzik a növekvő hold ideje.

21-22.-én már a Kos-jegyben, halad a Hold, és ekkor a NAP is jegyet vált, mégpedig a Nyilasból a BAK állatövjegyben folytatja útját egészen 2013. január 20.-ig.


Majd december 23-24.-én a hold továbbhaladásával elérkezik a BIKA jegybe. 25-27.-ig az Ikrekben, 28-29.-ig pedig a már a RÁK jegyben halad a hold.


▪ Itt aztán december 28.-án 11 óra 22 perckor elérkezik ennek az évnek az utolsó TELI HOLD tetőző időpontjához. /****Ez is minden új Hold időpont szintén 100 ezerszeres gondolat teremtő napnak számít, amikor érdemes arra fókuszálni, hogy mit szeretnénk nagyon elérni az életünkben és mi az, amit szeretnénk, ha a jó gondolatteremtéssel megvalósulhatna, többek közt ilyen lehet a gyógyulás is./


Ezután a 2012. év utolsó két napjában: 30-31.-ig az Oroszlán jegyben haladva mond Ó év búcsút nekünk a HOLD, mint a második FŐVILÁGOSÍTÓNK, az éjszaka királynője.

1284. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1283. - HnéViktória)
2012. nov. 30. 14:57

Kedves Viktória.

Erről beszélek, amikor azt sulykolom nektek, hogy nézzétek a képletetekben a bolygók körforgás szerinti Tranzit jeleket. Vagyis hogy az éppen az ott haladó bolygók milyen módokon kapcsolódnak össze a saját képlet szerinti (EKL. Táblázat alatti) születésileg adott fényszögekkel. Ez a figyelmeztető jelzés, amely egy kicsit vissza foghat téged is, és másokat is.


Tudod, írtam neked ” Lassan járj tovább, érsz”!

Mennyivel egyszerűbb lett volna a gépkocsiból való kiszálláskor mindent ellenőrizni és úgy elhagyni a kocsit, mint sem hogy ismét balesetveszélynek tetted ki magad azzal, hogy elé ugrottál a guruló kocsinak.

Ha nem tudtad volna lefogni a gurulás erejét, ha nem gépkocsi súlya által eltörik a térded, gondolj csak bele milyen nagy baj lett, volna!


Mi ebből a nagy tanulság? A tudatunkban, mindig bele kell táplálni azt a bizonyos!!!!! Jeleket, VIGYÁZZ!!!!!


Például azt is, mint az egyik fórum látogató mi nap írta nekem, hogy a legutóbbi alkalommal mikor feltöltöttem a bolygók körforgás szerinti állásaikat. Elővette a képletét, (mert pár Ft.-ért a Koppy boltban nyomtatot belőle színesben egy jó pár darabot), és körön kívülre minden jegyhez feljegyezte a Tranzit bolygó állások helyeit és még fok számát is.


Meglepődve vette észre, hogy a Mars már nem a Nyilas jegyben halad, hanem átlépett a Bak jegybe, ami neki ott azon a fokon a Nap jegye. Mivel többször leírtam már, hogy bolygók leginkább akkor fejtik ki ránk a leg hétköznapi hatásaikat, mikor a Nap illetve az aszcendens jegyen haladnak át, illetve találkoznak a születéskori fokszámban saját magukkal, ezért, mintha, ha egy csengő jelzett volna neki, olyan érzés támadt benne.


Hiszen arra is emlékezett a leírásokból, hogy Mars bolygó többek közt bizony a balestekért is felelős lehet. Ráadásul neki a képletében Mars pontosan 6. betegségházában áll, a Kos jegyben/Mars uralkodóval.

Ilyen esetben pedig mivel a Mars betegséghajlami között hatással van homlok csakrára, amely a fejben összekapcsolódhat azzal, hogy egy kicsit figyelmetlenek lehetünk, illetve csaponghatunk, gyors kiszámíthatatlan mozdulatokkal cselekszünk.


Idézet a levélből: „ még azon a napon, az történt velem, hogy egy olyan gyalogátkelőn mentem át, ahol kétsávos az autó út. A mellettem lévő sávban jövő gépkocsi megállt, úgy ahogyan azt a KRESZ előírja. Sőt még a vezető kézmozdulattal integetett is nekem, hogy mozi-mozi, gyorsan – gyorsan. Nekem pedig megint jött az a bizonyos csengő üzenet és éppen a megálló gépkocsi elejének a közepénél járhattam, kissé megtorpantam, amikor a szélső sávban elsüvítet egy autó gyors sebességgel. Persze, hogy ez szabálytalan, hiszen neki is meg kellett volna állnia, pláne úgy, hogy a belső sávon már álló autó volt.

Tehát ha én, akkor gyors léptekkel haladok tovább, bizony ezt a levelet most nem tudnám leírni. Annak a gépkocsinak a vezetője, aki kézmozdulataival is ösztökélt engem a gyalogos átkelőn való mennél előbbi átkelésre, kiszállt az autójából és bocsánatot kért tőlem.

Persze ez nem az ő hibájának volt fel róható, de aki olyan gyorsan és türelmetlenül nem tudta kivárni a sorát és jó nagy gázzal továbbhajtott, már árkon-bokron túl volt.”


Szóval jó, ha néha figyelünk akár még a horoszkópunk adta figyelmeztető jelekre is.

Hiszen nem kerül semmiben, sem és előbb utóbb rögzül az agyunkban, hogy figyelmesebbek legyünk, akár közlekedésben, akár még a konyhai sütés- főzés közbeni balesetek elkerülésében is, pláne amikor a Mars a képletben, a Nyilasban áll, amely baleseti szempontból a szúró eszközökre is adhat utalást.


Tehát Kedves Viktória nem árt egy kicsit lassabban, megfontoltabban és óvatosan járni-kelni, ebben a gyorsan rohanó világban.


Ennek apropójaként akkor nézzük, hogy a mai nap éppen, hol milyen jegyen haladnak át a bolygók a Nap körüli pályájuk útja során:


A Nap november 21-23.-án lépett a Nyilas- jegybe egészen pontosan: 21.-én szerdán 22 óra 45 perckor. (Itt a két nap jelölés arra utal, hogy nem mindenhol egy ugyanazon napon van jelezve a Nap jegybe való be és ki lépés ideje, erről is több alakalmommal írtam már itt a fórumon).


Tehát, ekkor lépett a Nap a Nyilas jegybe és ott is marad egészen december 21.-e, 12 óra 09. percig. De ugye itt is a jegyben való járás időket a legtöbb helyeken december,

22.- január, 20.-ig tartó időként tüntetik fel. (aki ennek a miértje is kíváncsi lehet, olvassa el itt a fórumon bővebben az erről szóló csillag nap és valódi nap témaköréréről szóló leírásom).


Kezdjük a Földkörül keringő Holddal, amely éppen a 2-3, naponkénti jegyet váltó rendszerében az Ikrekben halad, mert holnaptól december 1.-től már átlép a RÁK jegybe.

> A Gyorsbolygók közül: Merkúr 1° 31’ fokon a Skorpió jegyben halad.

> Vénusz: 19°19’ fokon szintén a Skorpióban jár.

> A Mars bolygó pedig: 10°21’ fokon a Bak-jegyben halad.

> A Lassú bolygók közül a Jupiter: 11°37’ fokon az Ikrekben/ Merkúr uralkodóval „Retográd”módon halad.

> Szaturnusz, szintén a Skorpiójegyben 6°35’ fokon rója a jegyben két és féléves körútját.

> Uránusz bolygó: Kos jegyben szintén „R” módon halad, jelenleg: 4°40” fokon.

> Neptunusz is nagyon sokáig általában 14.-éveket tölt el egy - egy jegyben, jelenleg a Halak - jegyben rója hosszú körútját: most éppen 0°23’ fokon haladva.


> És végezetül a Plútó, amely a Bak jegyben/ Szaturnusz sorsbolygó uralma alatt halad majd egészen 2025.-ig: jelenleg 8°14’ fokon kóricál.


Tehát, ha megfigyeltétek, hogy az égi rendszerek sorában a Nap rendszerben a Tranzit bolygók mostanság a Skorpió jegyben tobzódnak:

Merkúr, Vénusz, Szaturnusz bolygók.


A Skorpió jegynek az ura a Mars bolygó és annak a magasabb oktávja a Plútó.


Persze itt még azt is figyelembe vehetjük, hogy a Plútó még generációs bolygó is, ezért aztán a tömegek bolygójaként is, éreztetheti velünk a hatásait.


Sőt még egy kicsit továbbra látva: A Vénusz, aki ugyan szeretet bolygója is, de egyben a Vénusz felsőbb fokú megjelenése által a Neptunusz bizony sok esetben és mindentéren ködösítheti a dolgok menetét.


Még tovább gondolva, mivel a Halak-jegynek a Neptun mellett másodlagos ura még a Jupiter is, azt is tudjuk, hogy a”Mundán” a világ és ország horoszkópban Magyarország a Nyilas jegynek felel meg.


Már pedig a Nyilas állatövjegynek az ura Jupiter, amely most az Ikrekben/ az ÉSZ ISTENÉNEK az uralma alatt halad, tehát a Vénuszi- szeretet által vezetetten kellene élnünk az életünk, pláne ilyen karácsony tájékán ebben a szép kis országunkban.


De ha még egy kicsikét tovább is nézzük a dolgokat, akkor az is látható, hogy az Uránusz, amely mostanában a Kosban halad/ Mars uralkodóval, illetve, hogy a gondolatokért felelős Merkúrnak a felsőbb fokú megjelenése az Uránusz,amely hirtelen változásokat hozhat be az életünkbe, amelyek lehet jók de ugyan úgy rosszak is.


Akkor még jobban kellene és nem értana, hogy gondolatinkat összpontosítani, ezekre nem elhanyagolható dolgokra.


Már pedig mostanság, amikor a Neptun, ilyen sokáig a „Halak-jegyben” rója a Napkörüli hosszú útját, mivel a halaknak az elsődleges Ura a Neptunusz, amely a képletben bizonyos fokú betegség hajlamokra is utaló és orvost is, jelölő figyelmeztető jelzésként is kellene figyelembe venni.


Vagyis, ezzel már vissza is térhetünk a Viktória által írt balesetek lehetőségei témakörre.

Akkor azt is megállapíthatjuk, hogy mostanában nagyon érdemes odafigyelni a képletünkre, az életünkre, ezért gondolkodjunk, el ezekben a mostani téli csúszós időkben, hogy mennyire lehet fontos szempont az életünkben a bolygóhaladások jelentései.

1283. HnéViktória (válaszként erre: 1281. - Ilcsi Mama)
2012. nov. 29. 22:11

Tudom!!!Ez mind igaz!!!!Kapkodom,aztán mindent ledobok felborítok majd plussz munkát csinálok....:)Megfőzök 1óra alatt,3fogást de utána olyan a konyhám hogy a bomba csak segítene:)))Szóval az energiáimat feleslegesen pazarlom,nem tudom beosztani a saját időmet,és ráadásképp mindig fáradt vagyok.Szóval van bajom:)))

Még a közlekedéshez annyi,hogy a minap éppen késésben voltam,kiugrottam a kocsiból szaladtam a gyermekemért,erre két utcasepregető utánam kiabál gurul a kocsi,elöttem egy új audi :))Hát én árkon bokron át elé ugrottam a kocsimnak,kicsit elütöttem saját magam ,de végül megállt....tiszta szőke nő voltam...:)


Köszönöm Ilcsi Mama...!!!Mindent.

1282. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1278. - Agressor)
2012. nov. 29. 19:08

Kedves”agressor”.

Attól függ, hogy hány éves az a gyermek? Ugyan is a gyermeknek még kialakulóban van az egyénisége, ezért aztán kisgyermeknek még nem szoktunk elemzést készíteni.


Ezzel az étkezéssel, kapcsolatos problémával, bizonyosan megkerested már az orvosodat is. Valóban lehet akár születési adottság is. Általánosságban nem lehet erre, kérdésre választ adni, de amennyiben priviben elküldöd a gyermeked pontos óra-perces születési idejét, és helyet is ahol a világra jött, megnézem, hogy ebből a szempontból mit mutat a Radix képlete. Viszont gyermek horoszkópot nem küldhetek neked pontosan a fentiek miatt sem.


►Csak példaként említem, meg általánosságban, - mert az talán másokat is érdekelhet,- vegyük csak a „Mundán” szerinti általános képlet 2. jegyét a Bika-jegyű gyermeket.

Már kicsi csecsemőkorban az elégedett az étkezéseket lelkesen fogadó csecsemő mosolyoghat ránk. Neki például kiszámítható napirendre, van szüksége, mert csak is, akkor tud még megfelelően táplálkozni is.

Biztonságos környezetben kell, hogy érezze magát, mert, ha például új helyre, kerül - Óvoda, iskola,- akkor legtöbbször pontosan azzal védekezik, hogy nem fogad el enni valót.

Sőt, még morcossággal, dühkitöréssel is kifejezheti azt, hogy Ő nem éhes és makacsul utasítja el az enni valót. Viszont már nagyobb gyermekként arra is kell vigyázni, hogy mivel szereti a hasát, ezért gyakorta elhíznak.


►Kos gyermek is, mivel energetikus, ezért ingerlékeny, amennyiben nem érzi magát mindig a középpontban, ezért hisztérikus és azzal hívja fel magára figyelmet, hogy nem eszik. Mivel a Kos gyermeknek nem erőssége a türelem sem, ezért rendszerint ezek a problémák főleg az iskolakezdésnél jelentkezhetnek náluk. Vigyázniuk kell arra is, hogy már koragyermekkorban szeretik a fűszeres ételeket, farkasétvággyal vetik rá magukat az ennivalóra, ezért gyakorta fájhat a gyomruk.


►Ikrek gyermek: Szinte mindent tudni akar, ezért nagyon kíváncsi, viszont szeret egyke lenni, és gyermek környezetben az étkezés terén akár irigy is lehet.

Amennyiben úgy érzi, hogy nem Ő van a középpontban, akkor azt úgy reagálja le, hogy akkor már nem is kell, az étel, ha nem kaphatja meg azt elsőként. Bár az ikrek gyermek nem lesz erős fizikumi, de szívós és szemmel láthatólag mindig is fiatalos marad.


►A cseperedő rák gyermeknek mindig a biztonságot kell, hogy érezze, ha ezt nem találja meg, vagy más környezetbe kerül szintén az étkek elutasításával, védekezik, emészti magát, ezért aztán csak nem teljes biztonsággal fellépnek náluk a gyomorbántalmak.

Ennek kapcsán gyakorta fejlődik ki bennük a csigahéjba búvó védekező mechanizmus.


►Az oroszlán gyermek az, aki kitűnik a tömegből, bárhol legyen is. Ezért aztán fenn áll annak a veszélye, hogy el van kényeztetve, tehát sokszor csak azt eszi, meg ami foga alá való. Amennyiben viszont kényszerítik az evésre, akkor arra hisztérikus maga tartással reagál.

Pedig nekik kell a legjobban vigyázniuk magukra, mert a legfőbb szervűk a szívük az, amely a betegségre hajlamos. Gondosan összeállított értrenddel, de nem bőséges táplálék bevitellel, rendszeres testmozgással előzhető meg, hogy a vitalitásuk ne merüljön ki.


► A Szűz jegyben született gyermek már kis korában és tiszta, rendszerető, tisztelettudó, szeret szorgoskodni, ezért nincs is gond az étkezés terén sem, ha még is, akkor bizonyosan annak más okai akár szervi okai is lehetnek. Ilyenkor feltétlen fontos lehet orvossal, természetgyógyásszal konzultálni, azért mert az esetleges aggodalmaskodás rejtélyes betegségekre adhat utalást. Sokszor csak is a vegetáriánus étrenddel képzelik el a teljes értékű étkezést. A szülőknek erősíteni kell az Önbizalmát is.


►A Mérleg jegyű gyermek már kicsi korban megtanulja, hogyan szerezhet örömet magának és másoknak is. Már az által is, hogy mindig megeszi azt, amit elébe tesznek. Pláne, ha a szülő vagy a nevelője még bíztatja is, egyél szépen, mert akkor nagyra nősz. Ő az, aki már gyermekként sem szereti a vitákat” Legyünk rajta túl és lépjünk tovább a mottója”

Mivel kedveli a zsírban gazdag étkeket, sőt még az édességet is, ezért fontos lehet számukra rendszeres testmozgás, mert különben a tétlenség gyors elhízáshoz is vezethet.


►A Skorpió gyermek nyugodt és elmélyült, és nagyon titokzatos már gyermekkorában is.

Rá is jellemző lehet az étkezések során a féltékenység, hogy neki jutnak-e legjobb falatok, és ha nem akkor bizony könnyen megsértődik és elvonulhat az asztaltól.

Pedig a Skorpiók szervezetének szüksége lehet a rendszeres, szabályozott étrendre.

Az Úszást is általában szeretik, viszont az, nagyon jó étvágyat javító sport lehet számukra.

Mivel azonban a mértéktartás nem az erősségük, ezért már gyermekkorban erre kell nevelni őket.


►Nyilas- gyermek, azért is lehet rossz evő, mert olyan, mint a higany, nem ül le fenekére még akkor sem, amikor az evés ideje van. Ilyenkor valamivel oda kell csábítani, azt adni neki, ami kedvence és lassan megtanulja, hogy ilyen turpisságokkal nem lehet megúszni az evést.

Később aztán a kiadós étkezésektől tartózkodnia kell, mert gyakoriak náluk a májpanaszok.


► A BAK – gyermek, már akár kicsi gyermekként is koravénnek számít. Kötelességtudó, mindig elfogyassza azt az étket, amit szeretettel kap. Igénye, hogy fegyelmezett családi légkör vegye körül. Ezért aztán Ő maga is felismeri, hogy mértéktelenségnek akár étel, akár ital téren káros következményei lehetnek.


►Vízöntő gyermek, aki a stabil a megszokást tiszteli és betartja szabályokat még az étkezés terén is. A vízöntő szülöttek nélkül nem fejlődne még a világ sem. Már kora gyermek éveiben boldog, magabiztos, erős vágy él benne, hogy a saját útját járja.

Inkább a könnyű tápláló egészséges ételeket szeretik.


►Végezetül a Halak jegyben született gyermek: Egy született álmodozó. Nagy művészi tehetséggel rendelkező, lágyszívű, csak is olyan jó légkörben érzi jól magát, amelyben nincs viszálykodás, így aztán a szeretetteljes környezetben nincsenek étkezési problémái sem.

Már kiskorától ösztönözni és jutalmazni kell szinte minden elfoglaltságát, azért hogy ezzel nőjön az Ön bizalma. Mert még a bántó szóra is nagyon érzékeny lehet, ezért aztán ez együtt járhat gyomoridegességgel, és fejfájással is. A halak érzékenységére vezethető vissza az is, hogy az evésben keresheti a vigasztalást, ez viszont gyakorta túl súlyhoz vezethet.

1281. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1279. - HnéViktória)
2012. nov. 29. 15:26

Kedves Viki.

Azért megfontoltabban közlekedés terén. Hát hiába tanítgatlak, mint legrégebbi fórumlátogatómat. Lassan járj tovább, érsz, az –az, E-mail megvár később is.

Vegyük úgy, akkor most ezt a bejegyzésed is, hogy ne csak Te, más is tanulhasson belőle.


Vedd elő csak megint a képleted, mert csak akkor érted meg igazán, ha abban látod azt, amiről én itt írok. Tegye ezt így mindenki, akit érdekelhet a fejtés értelmezés lényege.


Neked különben is kell vigyáznod a házi balesetek terén, mert a „Radix” képletedben a Mars a Saját Nap jegyedben tartózkodik. A NAP felerősíti a Mars hatásait. Vagyis ez neked amellett, hogy Mars az életenergiát közvetíti, egy kis türelmetlenséget hozott az Ikrek életébe. Vagyis olyan hatást adhat, hogy pazarolod az energiádat, meggondolatlan gyors mozdulatokkal.

Mivel a Mars egyben még a 9. házban is található, amely meg egyben az utazások háza is, ezért a közlekedésben is nagy óvatosságra és körültekintő közlekedésre, hívja fel a figyelmet.


Nézd csak meg, hogy a Radix -ban is a Hold, amely a (NŐI képletben, saját magadat is jelenti, pontosan 180° fokos szemben állásban található a Marssal. Mit jelent ez? Nagy feszültséget és felesleges, energiafecsérlést, amire oda kell figyelni, pláne úgy, hogy ez a szemben állás a Nyilasban van. Ami azt jelenti, hogy érzelmileg nyughatatlan és lendületes vagy.

1280. HnéViktória (válaszként erre: 1276. - Svetus)
2012. nov. 29. 12:57
Én mielőbbi gyógyulást kívánok!!!
1279. HnéViktória (válaszként erre: 1277. - Ilcsi Mama)
2012. nov. 29. 12:56

Ilcsi Mama !

Itt is szeretném megköszönni a segítségedet és ,hogy vagy nekem!!!!Amikor irsz nekem olyan mintha egy olyan ember írna akinek nyitott könyv vagyok-és akaratlanul is sirok mikor olvasom a soraidat!

Képzeld a telefonom jelzi ha emailt kapok,ez egyik jelzésre mikor vártam a válaszod annyira futottam,hogy majdnem levittem a szekrény ajtót,és kishíját felborultam:)))


Szóval ahogy írtam egy nagy Kincs vagy,egy megfizethetetlen kincs!!!


Tőlem járna neked minden nap egy nagy KÖSZÖNÖM!

1278. agressor
2012. nov. 29. 12:49
Kedves Ilcsi Mama! Olvasgatom a fórumodat, látom sok embernek próbálsz és tudsz is segíteni. El tudod képzelni azt, hogy születési időpont alapján valakiről meg lehet mondani, hogy miért nem eszik rendesen? :D A fiamról lenne szó... :) Annyira szeretnék egyébként a gyerekeimről asztrológiai jellemzést kapni, de még nem tudtam, kihez forduljak. :)
1277. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1276. - Svetus)
2012. nov. 29. 12:03
Kedves" Svetus". Nagy örömet szereztél az értesítéssel. Mennél előbbi "Jobbulást" kívánok neked és tudd, hogy szeretet vesz körül. A felépülésben pedig nagy segítségedre volt a hited abban, hogy minden rendben lesz.
1276. Svetus
2012. nov. 29. 11:53

Kedves Ilcsi Mama,


Ma jöttem haza a kórházból, túl vagyok a műtéten és jobban is épültem fel mint mások :o), gondoltam rád mikor bent voltam,köszönöm hogy erőt adtál! :o) Még lábadozok, a menés még gyakorlom de már egyre jobb.


Köszönöm mégegyszer!


Svetus

1275. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1265. - Zizisicc)
2012. nov. 27. 17:07
Kedves" Zizisicc" Nagyon egyettudok veled érteni és köszönöm a megerősítést. Szeretettel Üdvözöllek a fórumon: 7X-en túli Ilcsi Mama.
1274. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1272. - HnéViktória)
2012. nov. 27. 17:04
Kedves Viki. Teljesen egyetértek veled én is erről beszélek. Csak nem szerettem volna, ha effélé menne el fórum lényegét tekintő asztrológiai ismeret anyag szerzés lehetősége.
1273. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1258. - Bugs02)
2012. nov. 27. 16:55

Kedves „Bugs02”. Igazán bánt, hogy nem tudtam neked is segíteni, ezért mivel azt írod, hogy főleg a Karma dolgok érdekelnének leginkább a képletedből.

Főleg azért, mert nem véletlen, hogy írtál ide a fórumra, mert hogy véletlenek nincsenek, csak sorszerűségek.

Valami talán foglalkoztat mostában ezzel a dologgal kapcsolatosan, azért keltette fel ez-az érdeklődésed.

Egyébként nálad a születési évedet és nap jegyet figyelembe véve a Holdcsomópont állások csak is KOS Leszálló és Mérleg Felszálló Holdcsomópontok lehetnek. A leszálló jelzi nálad a múltat, vagyis az összes előző inkarnáció eseményeit, a felhalmozódott okozatai a jelenlegi életet hozták létre. A felszálló holdcsomópont pedig a jövőt az ebben az életben elérhető legtökéletesebb kifejezési formákat mutatja meg neked.


Mivel a Karmikus dolgok jelölője a születési képletben a bolygók közül a Szaturnusz a HOLD a Fel és Leszálló Holdcsomópontok, ezért talán nem csak téged, hanem másokat is érdekelhet ez a kérdés, ezért itt fórumon igyekszem erről bővebben is írni neked, ás másoknak is.


Talán neked is, tudok segíteni! A”Radix” képlet adataira ugyan szükség van, akkor, ha összességben kívánjuk vizsgálni a dolgok menetét, de ha ez nem lehetséges, akkor a kérdésedre talán választ találhatsz majd.


Amennyiben viszont csak is Karmikus vonatkozásban nézzük az állásokat, akkor azt tudjuk, nálad is, hogy a Szaturnusz, mint Karmikus bolygó,…. Évedben a május elsejei születésnapodon a Nap jegy adta hatás miatt adott.

Tehát abban az ….évben, amikor születtél, már, mint jeleztem is neked a HOLD Vízöntőben járt. Vízöntő jegynek pedig a másodlagos ura a Szaturnusz bolygó.

A Szaturnusz, amely egyben Karmikus bolygó is, az Oroszlán jegyben haladt már a születési időd előtt is, vagy is, már 1975.-évtől és 1978- nyarán lépett át a Szűzjegybe.


Tehát mivel a születésedkor a Szaturnusz, már az Oroszlán jegy végén bandukolt, ezért rád a leg hétköznapi, mindenkori körforgásszerinti hatásait inkább majd a Szűz jegyben fejti ki egész életed során. Természetesen a Szaturnuszi ciklusaid az Oroszlán jegyben és azon a fokon lesznek ”?”, amit ugye nem tudhatunk, mert nem ismert a pontos szültésed órája.


Azonban a Szaturnuszi hatások a körforgások alatt is „Tranzit módon, mindig ott lesznek a legérezhetőbbek, majd amikor a Szaturnusz az Oroszlán Szűzjegy határon mozog, valamint akkor is, amikor a Napjegyen halad éppen át.


Ugyan is a”R” állások itt mozgatják meg legjobban azokat az életterületeket, amelyekben érintett lehetsz. Azért mert mindig, amikor a Szaturnusz „Retográd” hátráló mozgásban halad, akkor a hatásait is észrevehetőbben jelzi a szülött részére, mert ugyan azon pontokon többször is, folyamatosan áthalad.


Amennyiben megvizsgálod az eltelt éveket, talán ezekre az Oroszlán és Szűz jegyekre tehetők nálad, az életedben a sorsfordulatokat hozó események. Persze, mint, Holduralkodó miatt még a Rák jegy is érintett lehet ezekben sorsfordító időkre. (szülői ház elhagyása, párkapcsolat, házasság, válás STB.


No. Már most azt tudjuk ugye, hogy a Holdcsomópontok, mint a legfőbb „Karmikus” jelölők a „Radix” képletben. Vagyis azt a pontot jelöli, ahol a Hold délről észak felé haladva metszi a Nap pályáját, ezért a képletben a bolygókkal éppen ellenkező irányban haladnak, mert a Holdcsomópontok az évek teltével szintén mozognak nem csak bolygók. Tehát a Holdcsomópontok sokkal rövidebb idő alatt írják le az egész kört, sőt még „R” módon is haladnak: 18. év 223. nap 18. óra és 30. perc alatt haladnak egyszer körül az ekliptikán= nappálya. Vagyis naponta olyan 3’-nyi utat tesznek meg.


Ebből következtetve a Holdcsomópont karma tengelye mutatja a karma útját, de nem biztos, hogy ezt a korai életszakaszban megéljük, előbb, mint vagy csak idős korban azért, mert a jelen leszületésnek a sors feladataival függ össze.


Illetve azért, mert a lélek folyamatosan a hazafelé utat keresi, azzal, hogy a boldogság mértékét is maga határozza meg. Karmikus feladatok jelölik ki azokat, térképeket, amelyeken az akadályokat le kell győznünk.


Tehát minden nap az előző nap eredménye és minden gondolat a megelőző gondolat eredménye és következménye.

A Buddhák szerint” minden akciót azonos értékű ellenreakció követ és az, vagy amit gondolsz, és azzá lettél, amit gondoltál”.

Tehát az ismételt fizikai testet öltés előtt a lélek kiválasztja azokat a lelkeket, akik majd a szüleik lesznek. Így fűzi össze a lélek az összes élet eseményeket azzal, amit megélt és még meg fog élni.

Így aztán minden élet egy-egy évgyűrű az örök élet növekvő fáján.


Felszálló csomópont a könnyebbik aspektus, a Jupiter megfelelője, azt a pontot jelképezi, mely a legnyomasztóbb feszültséget hozza a múltra. Egyben az ember az ember jövőjét is szimbolizálja, és arra, területre add utalást, ahol az ember a jelenben meg tud valósulni.


Leszálló holdcsomópont pedig, a Szaturnusz bolygó megfelelőjeként is, jelképezi a karmánkat, az előző életeinkben megszerzett viselkedés mintákat. Az előző életünk eseményeit, tapasztalásait, megoldatlan feladatokat jelez. Mindazokat a hibákat, hiányosságokat, amelyek akadályozzák a Karmikus feladat teljesítését. Tehát az ember múltját szimbolizálja. Erre, alapra épül a jelenlegi életünk. Ez miért is lehet így?

Mert tudjuk, hogy az újszülött már bizonyos személyiséget hordozva jön a világra.

A természetes adottságaink rendszerint olyan dolgok lesznek, amelyeken már az inkarnáció előtt is munkálkodtunk. A múltbéli tapasztalások ismételődhetnek.


Vegyük akkor most azt az állást a Holdcsomópontoknál, amikor a Leszálló Holdcsomópont a KOS - jegyben van és vele szemben 180° fokra a MÉRLEG jegyben a Felszálló Holdcsomópont helyezkedik el.

Ez arra add utalást, hogy az önfeláldozást kell megtanulnod. Mivel a Mérlegben felkelő Felszálló – holdcsomópont befolyásolja, hogy az erős „Egó” a jelenlegi életedben a cselekvéseidet befolyásolja.

Meg kell tanulnod, hogy kiegyensúlyozott légy.

Meg kell magadban zaboláznod az önzést és a hiúságot. Talán jellemző lehet rád, hogy gyakorta változtatod a véleményed is. Felül kellene vizsgálnod ebben az életedben a kitűzött céljaid is.

Valószínű nehezen tudsz eleget tenni, annak is, hogy ebben az életedben inkább adnod kellene, mint sem kapnod. És ez azért lehet így, mert a leszálló Holdcsomópont a Kos-jegy nek a Mars uraként mindig igyekszik téged a Marsikus tulajdonságoknak a türelmetlen új irányba való hatásával arra felé motiválni. Ezzel azt a Karmikus leckét kapod meg, hogy tanuld meg súlyozni a dolgokat. Ne keseredj el, ha a saját kívánságaid úgy érzed, hogy nem teljesülnek, azt sem feled, hogy nem vagy egyedül, vannak körülötted, akik segítenek neked.


Azzal hogy közöttük gyakorta kell a döntő bírák szerepét felvállalnod, és olykor-olykor valakinek pártjára kell állnod, ne fedd, hogy azzal, hogy másokon ezzel segíthetsz, valójában Önmagadnak is segítesz. Persze azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a Kos Leszálló „Egó”, és a „Mundán”VII. Házat is jelentő Mérleg jegyben a párkapcsolati jelentése alapján az EGÓ” kívánalmai szinte mindig vívnak egymással.

Ez azért lehet így, mert a KOS/uralkodója Mars és Mérleg-jegy/ ura a Vénusz bolygó között nagyon nehéz azt a bizonyos egyensúlyt megteremteni. Ennek az „Oka”, hogy a Leszálló Holdcsomópont a Kosban a saját kívánalmait akarja megtartani, amely a Kos önszeretete akadályként tornyosul.

Míg a Felszálló holdcsomópont a Mérlegben viszont nem igényel egyebet maga számára, mint a mások iránti szeretet kiélését. Éppen ezért nem is tud magányosan élni, mert nagyon fáj neki az egyedüllét.

Ennek a teljes megértéséhez viszont szükséges lenne a pontos születési képletszerinti Ház helyzete is, mert a Leszálló Holdcsomópont házhelyzete mutatja azt az élet területet, ahol a korábbi inkarnációk kielégítetlen kívánságai még úrrá akarnak lenni.


A Felszálló Holdcsomópont házhelyzete pedig azt is megmutatja, hogy hogyan érhető el megnyugvás és önfeláldozással együtt működéssel és az önzetlen szeretet kifejezésével megoldani itt a földi életben a feladatokat.

1272. HnéViktória (válaszként erre: 1270. - Ilcsi Mama)
2012. nov. 27. 14:11

Drága Ilcsi Mama!

Eszem ágában sem volt vitázni!Csak én is a saját tapasztalatomat írtam le.


Szomszédomék egy fiatal házaspár felhívták az alábbi linket is megtalálható tv-s showt ....nagyon sok mindent mondtak nekik,szépet s jót...:-) több ezer telefonszámla fejében,csak sajnos gyakorlatilag semmi nem jött be!


De biztos vannak kivételek,és biztos van olyan is aki jó!!!


És nem feltételeztem rossz szándékot abban sem aki ezt javasolta.

1271. HnéViktória (válaszként erre: 1269. - Anronas)
2012. nov. 27. 14:07
Nem is feltételeztem rossz szándékot!:-)
2012. nov. 27. 13:39

Lányok-lányok nem ér ez annyit, hogy köztettek ebből vita alakuljon ki!

Akit ez érdekel, és nem tudja a pontos születési idejét, a kórházból, ahol született, írásban megkérheti az óraperc idejét is.

Amennyiben meg régebbi a születés ideje, akkor már abból, amit „Bugs02- nek is, leírtam, hogy mi a Nap jegye, hol állt a hold a születés napján, illetve, hogy olvashatja a Napjegyre szóló általános jellemzést, már sok mindent megismerhet saját magáról.

Illetve a Hold jegy alapján akár az egészséggel kapcsolatos dolgokra, illetve a „Karmával” kapcsolatos leírásokra is rátalálhat a fórumon.

1269. anronas (válaszként erre: 1268. - HnéViktória)
2012. nov. 26. 16:58
Pontosítom az általam leírtakat. A hölgy budapesti, mint ahogy én is.. nem találomra a google-ből kerestem ki.. a másik pedig az, hogy ha valakit találok a neten, akkor leellenőrzöm, ha tudok, akkor nyilván elmegyek hozzá..igazából annyira nem értem, hogy a 21. században miért ne lehetne találni bárkit is a neten.. a fél világ innen szerzi be az infomációit.. miért is ne lehetne körültekintően találni valamit/valakit aki akár jó is lehet? ez tényleg no comment már részemről.. tiszta jószándék esetén is.
1268. HnéViktória (válaszként erre: 1263. - Ilcsi Mama)
2012. nov. 26. 12:42
Az ilyen internetes pénzes telefonos,,,dolgok...na azok szerintem többnyire csak a pénzről szólnak.
1267. HnéViktória (válaszként erre: 1257. - Bugs02)
2012. nov. 26. 12:40
Ajajjajj ....Én pl,órát sem láttam mert pont a fejem felett volt.Ha az orvos nem mondja,és nem írják fel én sem tudom,pontosan a percet.Örültem,hogy élek!!!!
1266. júliusi (válaszként erre: 1257. - Bugs02)
2012. nov. 26. 07:11

Mert gondolom,nagy kínjában,mire kibújik a baba, kisebb gondja is nagyobb annál, hogy az órára nézzen abban a szent minutumban....Meg aztán, nem mindenkit érdekel az asztrológia, és az óra perc csak ott fontos.

Mikor én szültem , még csak az év hónap napot írtál az anyakönyvi kivonatba..

1265. Zizisicc (válaszként erre: 1259. - Anronas)
2012. nov. 25. 23:01
Hmmmmm ..... egy képlet lelkiismeretes bepontosítása általában nem 30 perc .....
1264. Zizisicc (válaszként erre: 1257. - Bugs02)
2012. nov. 25. 22:58

Te szültél már?

Én háromszor ..... tudod ..... a kitolási szakban nem mindig jut eszébe a nőknek, hogy a pontos óra-percet figyeljék ..... általában van akkor más, ami elvonja a figyelmet .... ;o)))

1263. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1261. - Anronas)
2012. nov. 25. 22:46
Erre nem tudok mit válaszolni csak azt, hogy "No, komment!!!":)
❮❮ ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook