Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯
2013. márc. 27. 11:01
"Addig, amíg többet akarsz és nem elégszel meg annyival, amid van, addig változhat az életed... és tudod mit? Változni is fog. Csak jobb lehet. Csak hidd el, hogy megérdemled. Hidd el, hogy neked is lehet jobb, mert miért ne, csináld és ne kérdezősködj. Húzzál előre, oda, ahova érzed, hogy menned kell. Ne foglalkozz semmivel, csak élvezd az utat. Talán ez a legnehezebb. Mosolyogni akkor is, amikor legszívesebben feladnád az egészet. Mosolyogni, miközben hullanak a könnyeid. Elfogadni, hogy az élet edz, és nem ellenkezni. De menni kell. Nem feladni, mosolyogni, harcolni, leginkább magaddal, és hinni. Hinni mindig, mert semmi sem történik véletlenül. Minden téged szolgál, ha hiszed, ha nem. És tudod mit? Csak ez számít."
2013. márc. 27. 11:01

DRÁGA ILCSI MAMA!


<3 <3 <3

Mától hiszek a sorszerűségben!!!!!!!!!!!!!!

Sikerült a munka!!!!!!!!!!!!!!!!!Hihetetlenül simán ment!!!!!!!!!!ÉS NAGYON BOLDOG VAGYOK!!!


ÉS NAGYON SZERETLEK!!!



"Addig, amíg többet akarsz és nem elégszel meg annyival, amid van, addig változhat az életed... és tudod mit? Változni is fog. Csak jobb lehet. Csak hidd el, hogy megérdemled. Hidd el, hogy neked is lehet jobb, mert miért ne, csináld és ne kérdezősködj. Húzzál előre, oda, ahova érzed, hogy menned kell. Ne foglalkozz semmivel, csak élvezd az utat. Talán ez a legnehezebb. Mosolyogni akkor is, amikor legszívesebben feladnád az egészet. Mosolyogni, miközben hullanak a könnyeid. Elfogadni, hogy az élet edz, és nem ellenkezni. De menni kell. Nem feladni, mosolyogni, harcolni, leginkább magaddal, és hinni. Hinni mindig, mert semmi sem történik véletlenül. Minden téged szolgál, ha hiszed, ha nem. És tudod mit? Csak ez számít."

1530. HnéViktória (válaszként erre: 1529. - Ilcsi Mama)
2013. márc. 25. 16:27

Hát Ilcsi Mama ismételten nagyon nagyon naggyon KÖSZÖNÖM!!!


Nagyon furcsa nekem is ez így olyan sorsszerű...reménykedem,hátha sikerül valami,olyan amit a kis családom mellett el tudnék látni.


Szerdán ha haza érek rögtön írok. <3 <3 <3


Millió puszika és miillióóó köszönet.

2013. márc. 25. 15:52

Gondoltam, hogy megmozgatja a fantáziátokat a, Yod fényszög általi lecke!


Tulajdonképpen az 1525 számon „Tárnics” kérdése a „Közbezárt” jegykérdéssel indította el gondolatmenetet.

Azért mert, mint azt már az 1527. számon is írtam „Tárnicsnak”a válaszomban hogy, amikor házzáró vonal a harmadik jegyre tevődik, ilyenkor beszélünk közbezárt jegyről.

Mindezek mellett megjegyzendő, hogy maga közbezárt jegy hatása inkább az egyén belsejében működő hatásra utal, amely nem minden esetben tud kifelé gátlásmentesen megnyilvánulni.

A KÖZBEZÁRT jegyet, felfüggesztett „Karmaként” is felfoghatjuk.

Ezért vettem tulajdonképpen a sok-sok várakozók sorából előbbre az 1528. számon a „Liliomszál33. „kérdését. Azért, mert nála a Vénusz bolygó pontosan az I. házában áll a születési képletében.

Éppen ezért érdekes módon nála is a Yod mint megtanult lecke hozta be a 6. ház munkaügyben a segítséget.


És mondja azt valaki, hogy véletlenek vannak és nem sorsszerűségek?


Ennek kapacsán kaptam az alábbi levelet Viktóriától.


„Kedves Ilcsi Mama! Ebben a 2 hónapban nagyon sok nehézségeken mentem át, olvastam a

fórumot, de nem tudtam annyira részt venni benne. Főleg azért, mert anyósomat és a férjem

nagynénjét is én ápoltam.

Ma nagyon furcsa dolog történt velem, felhívott ma valaki, (aki egyébként fontos ember)

és közölte velem, hogy lebeszélt nekem egy állás interjút a szakmámmal kapcsolatosan.

Nem is értem!!!


Ezzel kapcsolatban kérlek, sürgős lenne, hogy meg tudnád -e nekem nézni hogy mit hozhat

nekem ez a nap,és hogy van e esélyem az állásra?

Akár a fórumra is adhatsz választ nekem.


Azt is tudom, hogy nem szereted az ilyen gyors kérdést, és mindig arra biztatsz, minket, hogyha hogy tanuljunk az asztrológiai ismereteket, mi magunk is, akik már régen itt vagyunk a fórumon, megláthatjuk a képletünkben a választ. Azonban ez most nekem nagyon fontos lenne, mert tudod, hogy régóta nincs állásom. Millió puszi VIKI.”


No, akkor nézzük csak, hogy milyen érdekes YOD képlet állás ez Viktória szempontjából is.


Kezdjük akkor azzal, hogy ezt YOD fényszöget bárki fel tudja rajzolni a saját maga képletére, ha az általam megküldött horoszkóp körben megnézi, hogy hol milyen jegyben hány foknál áll a VÉNUSZ bolygó.

Ott ahol, amelyik jegyben található a Vénusz akkor azt egy háromszög csúcsúnak tekintjük, amely= C-vel. Innen kiindulva húzunk egy vonalat úgy, hogy szemben álló 3 jegy közül a középső „Közbezárt jegyként” fog szerepelni.

Ez vonal lesz az első, nevezzük ezt: A/ 150°Nevelő, quincunx – fényszögnek, amely lassú állandó súrlódások között fejlesztő fényszög. Belső jellemi nehézségeket kell általa megoldani, mint például az önbizalom hiánya.

Aztán a következő ilyen vonal már a 3. jegyben azon a fokon fog véget érni, amilyen fokszámban a képletszerinti Vénusz bolygó található ez lesz: a B - jegy.


Itt azt fogjuk látni, hogy a két quincunx – fényszöget a két A/ és B/ között, egy 60°=jótékony, jó= Harmonikus sugárzás fogja összekötni. Viszont erről a fényszögről azt is tudjuk, hogy az embernek is, magának is hozzá kell tennie valamit, hogy jó hatást lehessen elérni.


Akkor most visszatérve Viktória képletére!


Neki a VÉNUSZ bolygó, a RÁK - jegy 13°42’ fokán található a”Radix” születési képletében.

Tehát az első YOD A/ vonal, akkor pontosan a 3. házának a Nyilas jegyben Jupiter uralkodóval/ 13°42’ fokán fog kezdődni.

A második B/ pedig a Vízöntő - jegy 13°42’ foknál fog befejeződni. Akkor itt mit is láthatunk, hogy a IV. háza, amely neki a BAK jegyében/ a Szaturnusz sorsbolygójának az uralkodásával lesz a „Közbezárt Karmikus jegye.”


Tehát itt fog megjelenni a jó 60° fokos szextil fényszög hatás, és milyen értelemben, hát a család és Otthonvonatkozást is érintve. Hogyan fog idekapcsolódni a Halak-jegyben 6. munkaháza és a X. ház a karrier és az érvényesülés háza Ikrek- jegyben?


Első sorba úgy, hogy a Halak-jegynek is a másodlagos ura a Jupiter bolygó, amely jelenleg az Ikrek-jegyben éppen 11° foknál halad Tranzit körforgás módon.

Ha megnézzük Viktóriának a 6. házánál a külső körön látható kis színes fényszögeket, akkor azt láthatjuk (ugye Te is látod Viktória?), hogy ott 13° foknál a Tranzit zöld kis háromszög jele. Vagyis ez a 120° fokos, legharmonikusabb, előnyös teljesülést ígérő sugárzás. Arról már nem is beszélve, hogy a „Radix” születési képletben a Jupiter a nagyszerencse bolygója, nála az I. házában található a Mérlegjegybe, melynek szintén a Vénusz bolygó az ura.

Itt nagyon erős a Jupiteri hatás, szellemi potenciával bír, azért, mert az életszemlélet a szereteten és a jóságon alapszik.

Mivel a NAP-HOLD- Jupiter és VÉNUSZ bolygó is a személyes bolygóid közt szerepel kétség, sem férhet hozzá, hogy sikerülni fog a minden, amire most majd vállalkozni fogsz.


Abból a szempontból, hogy a belső fejlődésed értelmében olyan „Karmikus feladatot vállalsz fel, ami a szellemi életed lelki fejlődéséhez szükséges. Gyakorlatias Önkifejezést kölcsönöz neked, azért, hogy a kudarcok ellenére sem, adjál fel semmit sem, haladj azon az úton, amit sors kijelölt számodra. Ez által tudod megtanulni ebben az életedben, hogy

„Én vagyok Te és Te vagy ÉN”.


Tehát miért is kapcsolódik a X. karrier házhoz, mert tudjuk már előbb is volt itt a fórumon már erről szó, hogy Viktória most éppen a múlt évben nagyon jó eredménnyel végzett el egy szociális gondozó iskolát, amely éppen az emberek gondozásával kapcsolatos.

Ez is Vízöntő leckehatásra vezethető vissza mert itt tanulható meg Yod értelemben humanizmus, a szeretet általi gondoskodás.


Hogyan jön ide aztán a szeretet alapját képező YOD, hát úgy, hogy Viktória már/Yod leckéit elsajátította, illetve megtanulta, amit a”Karmája rá kiró.


Rák /C= Vénusz: Ráhangol a természetre, hűségre, haza szeretetre. A szeretet ajándéka érkezik innen. Itt a szeretet érzelmi leckéjét kell megtanulni. A család érzelmi központjai. A szeretet összeolvad a ragaszkodással. A Vénusz itt a korai iskolás évekre is utalhat nála, mivel akkor sajnos nem volt lehetősége szakmatanulásra.

Yodot A=Nyilas= szabad lélek, lelkesedés a Karmán át való hosszú utazás, (hiszen a Nyilas a 3. ház részében található, mely az utazások háza is), amely a Nyilason keresztül kell, hogy megtanulja az élet szükségleteit.

B=Vízöntő pedig nála a mindent megújító Vízöntő jegy alkotja. Ez a zodiákus leg felszabadultabb jegyei. Itt a barátságok iránti bizalmat kellett, hogy megtanulja.

Vagyis a Nyilas - Vízöntő* felfedi a tudat kiterjesztésben való lehetőségeket.

Itt testesül meg a szeretet általi gondoskodó ember, a IV. ház miatt pedig a családját szerető az anya, hiszen itt a Nyilasban áll a születési képletben a HOLD is, amelynek a jelentése, az anya a „NŐ”, de elsősorban a képletszerinti saját magát jelző értékben.


Azt is tudjuk, hogy a Vízöntő jegy elsődleges ura az Uránusz bolygó, amely jelenleg a Tranzit módon a Kos jegyben halad, tehát akkor, amikor NAP éppen belelépett a Kos jegybe, a mai napon éppen 5° foknál halad, akkor a Vénusz bolygó is éppen itt halad 4°27’ foknál. Kosban járó Uránusz is egy új ciklus kezdetét jelenti, itt a Kosban, ami éppen ezért nagyon jelentős esemény.

Az Uránusz a természete ugyan sok esetben kisszámíthatatlan, de Viktóriánál a Nyilas jegy csúcsán számíthatunk, hogy az élet bizonyos területein jelentős változások fognak történni és, ezeknek az új energiáknak a helyes kezelésére e1engedhetetlen, ahhoz, hogy átvészelje ezt az elmúlt időszakot, és a lehető legtöbbet tudja majd a jövőben kihozni belő1e.

A Kosban járó Uránusz a csoportban betöltött egyéni szerepekre helyezi a hangsúlyt így meg kell tanulnia általa másokkal való együttműködést, hát mi ez ha, nem a munkalehetőség!


Milyen érdekes, az is, hogy Tranzit haladási módon a Nap a Kosban a Vénusz és az Uránusz éppen együttállásban állnak egymással, ami a legjobb hatásokat hozhatja be. Aztán még milyen érdekes lehet ebből a szempontból, hogy éppen még a Tranzit körforgás szerinti Mars is itt Kosban halad most, saját jegy uralkodóként nagyon erős hatásával, amely meg fogja oldani jó értelemben a másik általad jelzett konkrét családi dolgot is.


Azt még nem is említettem, hogy azon a jelzett napon, amikor az állás interjú lesz, akkor pedig a Jupiter bolygó a Nappal a Marssal szextil jó fényszögben és a Holddal pedig harmonikus Trigon fényszögbe fog kerülni.

2013. márc. 25. 12:19

Kitôl: liliomszál33, 2013-01-16 13:38


Téma:

________________________________________

Üzenet: Kedves Ilcsi Mama! Először is nagyon szépen köszönöm a válaszát. Szeretném, ha elkészítené nekem a Radix körömet.

Átolvastam a topikot és hihetetlen, hogy milyen sok csodálatos dolgot művel. A segítséget kérve, bizonyára rengeteg kérdéssel, kéréssel keresik fel. Érdeklődnék, hogy ha ideje engedi, írna e pár sort rólam, velem kapcsolatban?

Sajnos jelenleg nem dolgozom, bár azon vagyok mindenképpen, hogy legyen munkám.

Köszönöm szépen! :)

Nagyon jó dolog az, amit az embereknek nyújt, hiszen ebben a rohanó világban az emberek már nemigen figyelnek egymásra. Őszintén örülök, hogy vannak még ilyen tisztaszívű, segítőkész emberek, mint Ön Mindannyiunk nevében is Hálásan Köszönöm a segítségét!


Kedves Liliomszál33. Az általad megadott születési időd alapján Bár az általad kért, a képletszerinti 6. házas munkahelyi dolog már nagy valószínűség szerint az eddig eltelt időben meg oldódott, de tudod nagyon sokan várnak előtted, de azért a türelmedért szeretnék, most egy kis ajándékét küldeni neked, még akkor is, ha nem adtál E-*mail elérhetőséget, ezért most itt a fórumon válaszolok neked.


Születésedkor a Nap/ Rák-jegy 21°27 foknál áll.

ASC/ Oroszlánban. Rejtett/Aszcendens/ is Oroszlán jegyre tevődik. Azért, mert kör alatti „jelek” táblázatban a születésekor felkelő bolygók pontérték szerint a Tűz jegyben 7/4 szilárd jegy 9/6 kereszt- pont érték- benn helyezkednek el, vagyis ahol a Merkúr és a Szaturnusz bolygók helyezkednek el tehát:

Rejtett aszcendens ezáltal: Oroszlán jegy.


Először is kezdjük azzal, hogy nem tudom hiszel-e „Karmában”?


Ha hiszel ezekben, a dolgokban, ha nem akkor is az emberek életében bizony létezik ez a misztikus dolog. Én tudom, hogy tőled nem áll távol ez a dolog és meg vagy arról győződve, hogy egy párkapcsolatban sok türelemre van szükség, de aki azt mondja nálunk nincs semmi baj, az nem mond igazat. A hosszú eltelt időben ami, nálatok is lehet, volt már ilyen- olyan időszak is, de a szeretet által ki tudtok tartani egymás mellett a családi békéért, és főleg a szép gyermekeitekért.

Ennek kapcsán ezek a szép szavak jutottak az eszembe:

„ A gyerek az öröm, a reménység az emberek életében. Van valami világi ártatlan a lelkükben, van valami égi az egész kedves valójuk, olyan nekünk, mint a tavaszi vetés ígérete és gyönyörűsége”


Amennyiben elfogadjuk azt, hogy karma által: az előző életből hozott törlesztéseket kell, megélnie és azért kell, hogy az emberek összekerüljenek, hogy egymástól az életben tanuljanak. Nem véletlenül jönnek létre bizonyos kapcsolatok! Sokszor figyelhető meg, <hogy ha párok el is válnak egymástól,> érdekes módon majd nem minden esetben a következő pár kapcsolatban is ugyan azokat keresik, és ugyanazon hibákat is, követik el.

És ez mind addig így van, míg a büntetést le nem tudja az ember dolgozni, illetve míg azokat meg nem oldja valaki. Az előző életből hozott törlesztéseket kell megélnie a kettő EMBER közötti ellentét, még sem változtatnak rajta, mert valami MAGASABB KARMIKUS kötődés van, amire mi a tudatunkkal nem vagyunk képesek feldolgozni és racionálisan érzékelni, és helyre tenni. A sors pakli keretei között <meg van írva>, ha részére determinálva van

<ez tudományosan is bizonyított tény>, hogy ugyan azokat vonzzák be, amire ítéltetve vannak.


Már pedig nálad a képleted szerint a Vénuszi szeretet diktálja az élet eseményeit.

Vénusz Yod szextil= Vízöntő –Kos= Szűz jegyben a =Vénusz, megtanít téged a mások elfogadására, a szeretet általi megtisztulást jelzi a szeretet tisztító ereje általi szolgálaton keresztüli megtapasztalással.

A dolgok túlzott elemzését hozza be neked, amely nehézséget jelenthet a kapcsolatban, párkapcsolatban. Viszont: A/* Szextil=Vízöntő, a merev szokásokat lehet általa feloldani, mások elfogadását, mert egyébként frusztrációt okozhat.

B*/ szextil=Kos, megtanít kapcsolatot teremteni, saját szexuális természetünkkel.

Vízöntő- Kos szextil* segít felfedezni a kozmikus”ÉNT. Különleges szeretetajándékkal szolgál. Ez a képletedben azt jelenti, hogy azért fontos, hogy a horoszkóp értelmezés során a szépséget a szeretettel is azonosítjuk, mert ez a Vénuszi kulcs!

Ezért aztán 60° fokos szextil jótékony, harmonikus fényszög sugárzás, de az embernek is, magának is hozzá kell tennie valamit, hogy jó hatást lehessen elérni, személyes erőfeszítéseket kell tennünk, képesek vagyunk megnyitni magunkat az energiáknak, viszont a szextil által növekszik az intelligenciánk is. Ki tudjuk vele aknázni a képességeinket.


Míg 120° fokos Trigon a legharmonikusabb, előnyös teljesülést ígérő sugárzás, (képletben ezeket zöld háromszögek jelölik), esetében olyan külső segítséget is kapunk másoktól és kozmikus erőktől, amelyek a saját malmunkra hajtják a vizet, vagyis csak úgy egyszerűen megkaphatjuk az áldást. Viszont az is igaz, hogy Trigonok által néha sodródhatunk is, az élettel.


A 150° fokos Nevelő, quincunx – fényszög= Lassú állandó súrlódások között fejlesztő fényszög. Szintén belső jellemi nehézségeket jelöl, mint az önbizalom hiánya. Betegséget is okozhat.


A Vénuszi YOD fényszöggel a képletedben ott található, ahol a SZŰZ jegyre két képzeletbeli quincunx –fényszöget felrajzoljuk, a Vízöntő és Kos-jegy irányában. Ezáltal a két jegy közt egy 60° fokos jó hatású Szextil fényszög jön létre.

Aztán még egy ilyen említésre méltó fényszög van a kör alatti „EKL” táblázat szerinti Neptun sorban a IV. házban a család és otthon házában álló Neptunusz bolygónak az MC-vel tanulással, az életalakulással kapcsolatosan, alkotott fényszöge vonatkozásban: amely magyarázatot adhat arra, hogy talán gyermekkorodban, mely bizonyosan színes lehetett, legalább is olyan vonatkozásban, hogy sok mindent elképzeltél a jövődre vonatkozóan. Bár mivel nem mindenkor az elveid szerint alakultak a családi dolgaid, ezért küzdelmek árán kellett megtanulnod, hogy mi helyes és mi nem. Mivel azonban a Neptunusz erősen kapcsolódik a Jupiterhez, pláne úgy hogy nálad még a Nyilas jegynek az ura is, ezért aztán nálad ez saját gyengédségedet is, erősítheti. Talán ezért is kerested és találtad is, meg

- nagyon fiatalon - a párkapcsolatban a megfelelő társat.


Az I. házas Vénusz nagyon erősen áll a képletben a SZŰZ/ Merkúr uralkodóval/ jegy és a ház elején „Szextil” fényszögben a saját magadat jelző Holddal.

Ugyanakkor mivel a Szaturnusz sorsbolygó már a Nap jegy végénél jár 28°36’ foknál, ugyan még ez által a Nap az ura, de pontosan ezért már nem a 12. házban (a múltra) adná rád a hatásait, hanem együttállásban a Vénusz bolygóval az I. házadban értelmezhető a hatás tekintetében. Azért, mert a bolygók annak a háznak jelentőségével hatnak ahol a születéskor meg jelennek.

„ A lelkek fontos szerepet játszanak a Karmikus egyensúly megteremtésében és gyakran azért is, érkeznek, hogy tanuljanak és tudásukkal másokat is, tanítsanak."


A születési képlet alapvetően két dolgot jelez nagyon világosan: hogy honnan jövünk, (vagyis a múltat), és hogy merre tartunk, (tehát a jövőt). Vagyis az általad kiválasztott irányt.

Ezt főleg a I. és IV. ház jelzi nagyon világosan.


Itt szeretném megjegyezni a csillagászati asztrológia nem jóslás, mint ahogyan azt sokan gondolják és hiszik, csupán a pontos születési időre elkészített óra-kép alapján a születéskori bolygók helyzeteinek alapján, illetve a mindenkoron, a Tranzit módokon a bolygók szerinti hatásokat adhatják a tudomásunkra.

Aztán már csak rajtunk múlik, hogy ezeket a jelzések elfogadjuk, vagy sem. Teszünk-e érte, hogy a jó, jó legyen és az esetleges rosszakat, pedig szabad akarat által igyekezzünk megváltoztatni.


Már pedig nálad az I. ház, mint az egyéniség kifejezője, vagyis, hogy mennyire közvetlenül fejeződik ki a személyiséged. Benne pedig a Szaturnusszal, a sorsbolygóval és a Vénusszal a szeretet bolygójával, ez egyben azt is elárulhatja nekem, hogy hosszú nehéz szülés által tudott téged az édesanyád a világra hozni.

Mivel pedig a képletedben a HOLD/ éppen növő-hold idejében haladva, a Skorpió jegy elején „Esésben” található a születésedkor és a IV. IC. Család és az Otthon házában, vagyis a gyökereket jelző jegy- házban a jegy csúcson található a születési képletedben, az Uránusz, mely hirtelen változásokat hozhat az emberek életében is közre játszott.

-* Bár nem ismerlek, - de azt mondatja velem, hogy sajnálatos módon, nagy bánatodra, az édesanyádat bizonyos már fiatalon elveszíthetted.


De milyen érdekes az élet, az édesanyád elvesztése adott neked szép saját gyermekeket, azért, hogy az anyai örömöket meg tud élni, azért, mert az I. házas VÉNUSZ a szeretet ajándéka az I. házas tudat ébredése folytán a személyi bolygóid is, a Nap - Hold, és a SZŰZ –jegy ura a Merkúr is.


Ezen a földi világon szinte minden válaszol a szeretet erejére. Valójában a szeretet az, amely megkönnyíti, az életünket bármiben is kezdjünk bele. Támogatja erőfeszítéseinket, fokozza a képességeinket, ez által tudjuk magunkból a legtöbbet kihozni. Azért mert a szeretet a béke alapja.

A Földi élet a szeretet egyik megnyilvánulási formája, és mégis csupán csak tízből 3 ember, aki ezt követi. Minden létező dolgot a szeretet fénye járja át. Beragyogja a sötétséget, megvilágosítja a szívünk álmait. Azért mert a szimbólumában Vénusz a lélek kör alakjában az anyag keresztje fölött helyezkedik el.

Ugyan úgy, mint a fenséges nap jótékony bolygónak tekintendő, azért, mert a Vénusz a nap és HOLD gyermeke. Nálad pedig a Szűzben a Vénusz „Földies” – jellegű, és a gyors bolygók közt a Naphoz a legközelebb álló MERKÚR után a VÉNUSZ bolygó a 2. bolygónak számít.

A Vénuszt a termékenység Istennőjeként is számon tartjuk.


VÉNUSZ bolygó gyors bolygónak tekinthető és 225. nap alatt járja körbe a Nap pályáját, egy-egy jegyben 4-6. hetet tölt el. A VÉNUSZ bolygó (esthajnalcsillagnak is hívják, mivel fénylő csillagként, mindig látjuk éjjel az égbolton). A VÉNUSZ elsőleges értelmében túlnyomóan „jótékony” a Vénusz az asztrológiai hagyomány szerint a „Fortuna minor” a kis szerencse” bolygója.

A Vénusz bolygón a külvilágból érzelmi benyomások érkeznek hozzánk, szintén, minden állatövjegyen gyorsan átvonul, tehát a hatásait sokszor fejti ki a jegyeken történő átvonulásokkor. Ekkor mindig erősíti a szakmai ambíciódat, azért, mert a X. házad a hivatás, a karrier, az érvényesülés házad szintén az „ÉG” tetején a Bika jegyben található, melynek az ura szintén a VÉNUSZ bolygó.

Bár itt csak zárójelben jegyzem meg, hogy amikor írtál nekem levelet, akkor a 6. házas munkaházával kapcsolatosan jelezted, hogy nincs munkád. Lehet, hogy éppen az sem véletlen, hogy pár éven át nem volt munkahelyed, talán ekkor a családért még többet tudtál tenni?!

Tudtad talán segíteni a gyermeked iskola kezdését, a közösségbe való beilleszkedést.


Én úgy gondolom, hogy a munkahely dolog már időközben meg is oldódott nálad!


Itt kapcsolódik ez dolog a 9. és a X. házadhoz, ugyan is, itt van jelzés érték a munkaáltali tovább képzésre is. Már pedig valószínű, hogy a mostani munkalehetőséged, nem a tanult szakmáddal lehet kapcsolatos, ezért aztán most ebben az új munkában képzésre is lehet szükséged. Meglásd, hogy az élet mindig tudja, hogy hova vezesse azokat, akik szeretettel vannak nem csak maguk, hanem mások irányában is.

Még sok hasznát veheted, annak hogy ismét képzed magad. Talán pontosan februárba, akkor oldódhatott a munkalehetőséged, amikor a Merkúrod/ az uralkodó bolygód, éppen együttállásba került a Holdaddal. Ugyan is, Hold anyagi jellegű hatással is bírhat.


I. Ház. A horizont Keleti metszés pontja az ASZCENDENS tehát a Naplátszólagos körpályájának, az Ekliptikának az a pontja, amely a születés időpontjában a születéshelyéről szemlélve Keleti Horizonton felkelőben van. Ne feledd, az, hogy születésedkor a Nap hol járt, nálad, az csak az „Éned”, az AS/ I. ház földi kivetülésének egy TÖREDÉKE! Hiszen a másik 9 égitest és azok elhelyezkedése teljesen egyedi mintázattal ruháznak fel Téged, amelynek erőit Te a legmagasabb szinten vagy képes működtetni, ha úgy szeretnéd.


Az Aszcendensnél, Jele = AS kezdődik az I. Ház, (a jellem, egyéniség, az Én, az EGÓ, a temperamentum, a hajlam, az egészségügyi alap beállítottság) Ez nálad, a horoszkóp körödben: 25°29’ fokon található az Oroszlán jegyben természetesen a fenséges NAP uralkodóval.


Bár az ember a Naptól, a csillagoktól tanulhat, de csak akkor, ha szeretet lakozik a szívében.

Neked viszont a Nap jegyed Rák-jegy 21°27” fokánál járt a születésedkor, és no, mivel is állhatott akkor együtt, hát az ugyan csak Rákban 18°41” fokon haladó jóságos Jupiter bolygóval a nagy jó tevővel. A Rák jegynek ráadásként még a HOLD az ura is.


Ez az együttállás pedig a 11. házban a vágyak és remények házában található. Itt található nálad még egy zöld jó szexti *fényszög is, (ha megnézed a kör alatti”EKL” táblázatodban, a Jupiter sorban a) a Marssal. Már pediglen Mars a női képletben tartós párkapcsolati jelölő is. Tehát azt jelzi, hogy Mars a Szűzben, de 2. házban a Te MC-d-el, a Nappal is nagyon jó fényszögben, az I-VII. Tengelyen, vagyis a párkapcsolatok házában a másodlagos Szaturnusz uralkodás révén hosszantartó és jó párkapcsolatot adhatott neked. Már csak azért is, mert a Mars a szűz-jegyben, azt jelenti, hogy Te a legapróbb részletre is odafigyelsz és a gyakorlatias partnerhez, vonzódhatsz és Ő valószínűleg ilyen, lehet.

Egyébként a JUPITER lassú bolygó 11. év 315. nap alatt kerüli meg a pályakörét. És egy évet, tölt el egy-egy állatövjegyben. Jelenleg a Jupiter az Ikrekben 11° fokán halad éppen.

A 11. házad neked pontosan az ikrek- jegyben található, tehát most megkaphatod mind azt, amire vágyódsz, ezt hozhatja el most neked a munkaterén is.

A Jupiter egyébként ebben az évben, Júliusban vált majd jegyet az Ikrekből a RÁK saját Nap jegyedbe. A bolygók általában akkor hozhatják el a leg hétköznapi, hatásaikat, amikor vagy a Nap jegyen, vagy az aszcendens jegyén, de leginkább akkor, amikor, együttállásban találkoznak, a képletszerinti saját magukkal.


Neked pedig ez éppen augusztus közepén fog megtörténni, amikor a Jupiter elérkezik a Te saját Rák jegy szerinti születési 18°41’ fokszámához.

Még egy jelző pont van ezzel kapcsolatosan a jövőre nézve: Amennyiben nagyjából 12. éveket számolunk a Jupiteri ciklusokra, akkor a Jupiter most majd 2014.-ben május végén éri el nálad a 3. 12 éves ciklusát, vagyis együttállásba fog kerülni a bolygó a saját születési idővel.

Tehát Te ekkor leszel 36. életéves szakaszodban, és mivel a munkád volt a kérdésed tárgya, azt tudom mondani, hogy 11. ház a hívatásokból származó előnyök és reményének a lehetőségeit is behozhatja neked.


Ez még kettős értelemben is igaz lehet, mert még 2013-ban, amikor majd a Jupiter majd Tranzit haladása során a Rák Napjegyedben halad, illetve, októberben áthalad még a saját Jupiteri 18°fokán is, még majd az Aszcendens jegyeden is, 2014—2015-ben, akkor is majd érezteti veled a jótékony hatását. Aztán majd az Oroszlánban haladva főleg 2015.-év elején a 25°29 foknál, amikor eléri majd az Oroszlán jegyben az Aszcendens fokát, akkor hozhat a személyes életedben is, nagyon jó hatásokat.


Még egy dologra szeretném a figyelmed felhívni, mivel az aszcendens I. házadban áll a képletedben a Vénusz, ezért a bolygóhatás szerinti betegség hajlamok tekintetében fokozottan figyelj oda: Vesék, derék tájék nyirokmirigyek, női nemi szervek, leg inkább a kebel, esetében bármilyen jelzésre. Nehogy azok kialakult betegség formájában is megjelenhessenek az életedben.

A 6. ház nálad a Bak-jegyben, egyben az egészség és betegség háza is annak az ura pedig a Szaturnusz bolygó melynek kétszeresen van jelzés értéke, mint a I. házas személyi bolygó esetében is.

Ezért a csontrendszerbetegségeire való tekintettel lehetnek betegség hajlamot jelző előjelei. Annál is inkább, mert a Rák - Napjegy betegség hajlamok között is, van kapcsolódás- pont.

Mégpedig különös tekintettel legyél figyelemmel: Nyelőcső a gyomor, máj, hasnyálmirigy, tüdő alsó része a női mell a méh, betegség hajlamainak megelőzései terén.


Tartsd szem előtt a fentieket, melyet egy mondás is jó jellemezhet: „Ismerd meg Önmagad a horoszkóp - kör térképén keresztül. A betegség hajlamait is vedd figyelembe, de tudd, hogy ezek még nem kialakult betegségek, csak figyelmeztető jelek arra, hogy mire figyelj oda az életviteledben a leginkább. Idejében fordulj orvoshoz! ”


A szerencse és gyógy köveid közül ajánlom neked a Hegyi kristályt, amely már ásvány börzéken akár nyaklánc formájában nagyon elérhető áron megvásárolható.

A Mesterkristály a hegyi kristály, ezzel a harmóniát és

az egyensúlyt teremtheted meg. (Numerológia száma: a 2-es számmal rezeg együtt.)

A 2 szám a Hold száma: Növeli az érzelmi képességet, a diplomáciai készséget, a találékonyságot és az ügyességet.


Valamint a gyógyító kövek közül: a rózsakvarc, még amit ajánlani szeretnék.

Színe: rózsaszín átlátszó, áttetsző, a legismertebb kövek, közé tartozik, s ennek talán sokoldalú hatása a magyarázata. Viselhetjük testünkön, de elhelyezhetjük a minket körülvevő térben is. Segít a lelki terhek megszüntetésénél, jól hat a vízerek leárnyékolása terén. Használhatjuk, vérszegénység ellen, erősíti az ereket, segít asztma esetében. Mozgási és egyensúlyi zavaroknál, női betegségek esetén, negatív rezgések és energiák ellen. Erősíti az idegeket, fokozza a romantikát, alvási zavarok, álmatlanság esetében és segíti az alkotó gondolatokat, ez főleg nálad az Oroszlán aszcendens vonatkozásban lehet hatással rád.


Aztán itt van még a Kalcedon: nagyon hasznos lehet a légúti megbetegedésekre, torokgyulladásra, rekedtségre, torokfájás ellen, pajzsmirigy betegség javítására. Valamint a beszédkészség javító tulajdonságok miatt a beszédzavarok, így a dadogás ellen is hatásos lehet.


Az asztrológiai emberismeretek (már akik hisznek ebben) hozzásegítenek, hogy nagyobb önismerettel rendelkezzünk, hogy ez által is a legjobban reagálhassunk a bennünket

nap - mint nap, érő kihívásokra. Ezzel biztosan magunk is hozzájárulunk ahhoz, hogy boldogabbak legyünk és sikeresebb életet élhessünk.

Amennyiben Te is megismered, esetleg ez által, a lehetőségeidet, hogy hogyan használd fel összefüggéseket az élethelyzetek megoldásához. Akkor igyekezz, majd úgy javítani az esetleges hibáidon, hogy abban Neked, és másoknak is öröme legyen, akkor én már, úgy érzem nem tettem rosszul, hogy - bár elég sokára, - de elkészítettem, <ajándékként>, a horoszkóp-kört és ezt a leírást. Amennyiben még is szeretnéd a horoszkóp körödet is, priviben írj E-mail elérhetőséget.

1527. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1525. - Tárnics)
2013. márc. 20. 14:59

Kedves”Tárnics”. Jó a kérdés!


Kezdjük először a kérdésed végénél a „KÖZBEZÁRT jel” kérdésfeltevéssel.

Amennyiben rá nézünk egy „Radix” képletre láthatjuk, hogy 1-12. házak esetében egyes házak kisebbek, míg mások nagyobb terjedelemmel rendelkeznek. Mindenház egy életterületet jelképez. A házak tehát lényegüket tekintve a jegyekkel egyező irányban kapcsolatba állnak az állatöv- jegyekkel. A jegyek pedig az ekliptika jelölők, az életviszonyokra ad utalást. A bolygók és fényszögeik a tartalmat jelezik +pozitív és negatív energia szinteken.


Amíg azonban a házbeosztás állandó a horoszkóp körben, mert a születési helyhez viszonyulnak, addig az összes állatöv körének minden jegye és pontja 24 óra leforgása alatt átvonul a Föld adott pontja fölött. Itt van aztán már annak a jelentősége, hogy milyen értelemben kell a jegyek és házak jelentéseit értelmezni. (Itt jön képbe az általános”MUNDÁN” házak pozitív és negatív jelentés tartalmak értelmezésnek a figyelembe vétele is. Erre példa. Az általános Kos jegyben, amely ott az I. ház +, mert a Tüzes Mars urától kapja az energiát. Míg a 2. házas- Bikajegy melynek a Vénusz az uralkodó bolygója, már –negatív – mert a Vénusz Negatív hatása érvényesül benn. No. Már most, ha valakinek a kezdő aszcendens jegye mondjuk SZŰZ jegy, vagyis az I. ház itt kezdődik, akkor ennek során a SZŰZ a 6. háznak is meg fog felelni. Tehát például az egészség és a munkaházaként való értelmezés során bizony azt is figyelembe, lehet venni, hogy az általános képlet szerint az első házat minőségi elem házbeosztás szerint a + jelű kosnak is lehet bizonyos értelemben módosító hatása a történésekre.


Vagy ha az előző példánál maradva, valakinek a 2. háza ebben az esetben a Mérlegjegyre fog tevődni, tehát mivel a Mérlegnek is az ura a Vénusz illetve az általános képlet szerint a 2. ház –negatív- Föld Bikajegynek számít, ezért itt a levegős +Mérlegjegy tulajdonságok mellett a Vénusz jellegű hatás. Szelíden, előmozdítóan jótékony hatásként is értékelhető.


Tehát összességében bolygók kétféleképpen kerülhetnek kapcsolatba a házakkal és jegyekkel. Elsőrendű és legkiemelkedőbb a kapcsolat azzal a jeggyel és házzal, amelyikben a születéskor lokálisan benne állt.

Másodsorban pedig, hogy milyen fényszöget vetnek az egyes jegyre és házra.)


Maga az Aszcendens jeggyel kezdődik az I. Ház, és az I. házat befejező következő vonal már a 2. ház csúcsát jelöli meg. Így van ez minden további ház esetében is.

(Ettől csak a nem személyre szóló 30-30° fokos egyenlő házak térhetnek ahol minden vonal a 30° fokos jegy csúcsának az elején és a 30° fok végén található, <én sok esetben erre, csak „Mundán” jelzővel szoktam hivatkozni>.


{Megjegyzés: Asztrológia a személyiség összképét tárja elénk a többi horoszkóp elem bevonásával. Maga az aszcendens, vagy modhatjuk úgy is, hogy a keleti határon éppen felemelkedő felkelő-jegy, a horoszkópnak egy olyan eleme, amely az illető személynek a születés óra-perc idejének a következménye, vagyis az emberi élet kisebb körének a kezdő pontja azért, hogy a Földi életében végigjárva a maga kijelölt ciklusát, majdan visszatérhessen a kiinduláshoz.


Ennek a során maga az Aszcendens általában nem több mint 2 órát tölthet el a kijelölt jegyben. Viszont vannak felkelő jegyek, amelyek gyorsabban és lassabb felkelő jegyek, ezért nagyon fontos a pontos óra-perc idő az aszcendens – jegyvonatkozásban.


A születési „Radix” horoszkóp arra való, hogy általa megismerjük a buktatóinkat és a lehetőségeinket is, és amennyiben meg tudunk felelni ezeknek a lehetőségek által felkínált életnek, már sokat tehetünk magunkért.


A horoszkópot /lásd óra-kép/ és az abból megállapítható dolgokat sokan azt hiszik, ezek jóslatok, pedig maga az aszcendens jegy alapján felkelő bolygók elhelyezkedése a képletben a „csillagfejtés” jelentőségén alapul, és a”Radix” egy életre szólóan jelöli ki az utunkat, de bizonyos esetekben meg kell rá érnünk, fel kell, hogy nőjünk a feladatok megértéséhez, hogy az adott helyzeteket megérthessük.


Ezért aztán maga a képlet elemzése főleg abban nyilvánulhat meg, hogy mennél jobban ismerjük meg Önmagunkat, fedezzük fel a képlet adta képességeinket, erősségeinket.

Szabad akarat által nézzünk szemben Önmagunkkal, vegyük észre az elkövetett hibáinkat, mert csak akkor leszünk képesek azokon változtatni.

Csak akkor építhetjük viszont szabad akarattal a jövőnket, ha megismertük, feldolgoztuk és elfogadjuk a múltunkat is..


Aztán ha már ismerjük a saját „Radix” képleteinkben a lehetőségeinket, akkor a „Tranzit bolygók segíthetnek majd eligazodni a lehetőségeink kiaknázásában, olyan módokon, ahogyan azt a bolygók a fényszög kapcsolataik révén kijelölték számunkra.


No, itt jön aztán a szabad akarattal történő élet útjobbítás lehetősége.


Amennyiben olyan jelzéseket küldenek nekünk a bolygók a Tranzit körforgásuk haladás során, hogy amikor majd egy bolygó éppen oda fog érni ahhoz a születéskori jegy ° fokszámhoz, és behozhatja, akár a jó akár a rossz hatást is, akkor kell nekünk résen lenni.


Ezért kellene megtanulni, felkészülni rá, hogyan lovagoljuk meg azokat a jó hatásokat, amelyek előbbre vihetik - azokon a jelzett területeken - az életminőségünket. Vagy hogyan lehetne esetleg kivédeni még a rossz hatást is, ha már nem tudunk minden ellen teljes egészében védekezni, de esetleg csak egy kicsikét szelídíteni tudjuk még a rosszat is.


Úgy is mondhatnánk, hogy a sors a történések előtt bizonyos jelekkel hívja fel a figyelmünket az összefüggésekre. Amennyiben ezt befogadjuk, megnőhet az esélyünk arra, hogy elkerüljük a ránk nem kedvező eseményeket, amelyek nekünk nem tetsző és esetleg csalódásokat okozhatna nekünk.


Bár ezt sokan csak úgy szokták mondani, hogy milyen véletlen hogy éppen ez, vagy az történik vele.


Viszont azt a tételt is el kell, foganunk, hogy mindennek meg kell történnie, amit az élettörvénye megkövetel tőlünk, azonban a sors gyökere bennünk lakozik.}


► Visszatérve a Horoszkóp körre akadnak benne, olyan házak is, amelynek a ház sarka és végpontja is ugyan abban a 30° fokos jegyben kezdődik és fejeződik be. (Ezek az úgynevezett kisházak). Például ebben a házban még bolygó sem található, vagyis a ház „üres”, akkor ennek a házhatásnak a megvalósulásánál a jegy urának a hatása és + még ahol lokálisan is, elhelyezkedik bolygó az ottani kozmikus hatás is érvényes, lehet. Ugyan is ez a ház uraként fogja az „üres ház” jelentőségét jó vagy rossz irányban befolyásolni.


► Azonban a leggyakoribb, amikor valamelyik ház elkezdődik egy jegyben, de csak következő jegyben ér véget. Ilyenkor mindkét jegy ura kozmikusan közreműködik a ház jelentésének a megvalósításában, azonban itt is, a lokális bolygó szerinti hatás is mérvadó lehet, de főleg az elhelyezkedés szerinti „dekanatus erősség” értelmében. Dekanatus = a jegyek tíz ° fokonkénti felosztását jelzi, itt a hozzátartozó ház urát kell figyelembe venni.


Általánosságban az a bolygó fog erősebben hatni, amelyik a ház csúcsán álló jegy ura, azért, mert itt az erővonalak a legerősebbek. Viszont, ha a ház sarka valamelyik jegy legutolsó fokára esik és ház legnagyobb része már következő jegyhez, tartozik, akkor ebben az esetben ez lesz fontosság szempontjából az elsődleges és nem, amelyben elkezdődött. Ez alól a szabály alól csak az Aszcendens jegy, mint I. ház a kivétel, hiszen ez mindenki életében, mint kezdő ház és jegyhatás a legfontosabb.


►Vannak aztán a ”nagyházak”, amelyek ugyan egy jegyben valahol elkezdődnek, de a következő jegyből is egy nagyobb ° fokszámot foglalnak magukba.

►Egyes embereknél viszont találunk a „Radix”születési képletben olyanokat, hogy egy-egy ház egy teljes jegyet átölelve még az - azt, határos jegyet is túl haladva (tehát az előbbi és az utána levő) jegyből is, néhány fokot még magába foglalhat.

Vagyis más szóval, a házcsúcs mindig a jegyet jelző két vonal közül az elsőnek felel meg, ez itt egy átmeneti területet jelöl, ahol mindkét jegyhatással lehet az egyénre.

Valamint három zodiákus jegy van egyházban, akkor a középső 30° fokos jegy is teljes egészében ehhez a házhoz fog tartozni, míg azelőtt és az utána lévő jegyekben csak néhány ° fok fog ehhez a házhoz tartozni. Ilyen esetben bizony a közbezárt jegy szerepe mindenképpen erősebb, mint ahol, amelyik jegyben a ház kezdő vonala található. Viszont itt az is fontos lehet, ha ahol véget a ház a 3. jegyben ott abban, kevés fokszámban esetleg bolygó is tartózkodik, akkor annak a bolygónak hatását és jegy urának hatását is letompított hatással mérlegelni kell.


Vagyis amikor házzáró vonal a harmadik jegyre tevődik, ilyenkor beszélünk közbezárt jegyről.

Mindezek mellett megjegyzendő, hogy maga közbezárt jegy hatása inkább az egyén belsejében működő hatásra utal, amely nem minden esetben tud kifelé gátlásmentesen megnyilvánulni.


A KÖZBEZÁRT jegyet, felfüggesztett „Karmaként” is felfoghatjuk.


(Nálad a 9. házban, a Bika jegyben / Vénusz uralkodóval szintén letompított a Vénusz hatása és a Merkúr hatást is. Viszont mivel neked a 9. házban található a fenséges NAP, ezért ez lényegesen megnöveli a 9. ház fontosságát, abból a szempontból, hogy a belső fejlődésed értelmében olyan „Karmikus feladatot vállalsz fel, ami a szellemi életed lelki fejlődéséhez szükséges. Gyakorlatias Önkifejezést kölcsönöz neked, azért, hogy a kudarcok ellenére sem, adjál fel semmit sem, haladj azon az úton, amit sors kijelölt számodra. Ez által tudod megtanulni ebben az életedben, hogy „Én vagyok Te és Te vagy ÉN”. Itt ez a ház jelenti nálad, hogy valami másfelé vigye az életed. Ezt a képletben a Merkúr Hold Qvadrát, mint megoldandó feladatként hozza be neked.

Mivel a 9. ház a nagyutazások háza is, ez nálad itt a Karmikus múltból való jelenbe utazás jelölője is lehet. )


Visszatérve az első kérdésedre, hogy az országoknak is van horoszkópja?


Magát a „Mundán” horoszkópot úgy kell elképzelni, mint egy egyenlő jegyes-házas horoszkópot. Itt mindenjegy 30-30° fokot jelent ugyan úgy 12 jegy, mint házvonatkozásban.


A „Mundán” asztrológia, vagyis világi, vagy törvényi-jogalkotó: a népek asztrológiája éppúgy, mint a politikai és gazdasági ciklusokról adhat jelzést, az államközösségekben élő népek sorsát kutatja.

A Földrészek különböző tájain belül az egyes országoknak, de még nagyobb városoknak a horoszkópját is ellehet készíteni.

Egyes országokat a 12. zodiákus 30° fokos jegy és ház közt osztották fel.


Ebből a szempontból Magyarország és a fővárosa Budapest is, a 9. csillagkép alapján a Nyilas jegyhez tartoznak.

Nyilas jegy ura a Jupiter bolygó, a „Mundán”szerinti jelentése is a 9. házas Tüzes változó jegy határozza meg.


„Mundán” asztrológiának 3 területe van:

1. A politikai asztrológia mely az országok, embercsoportok jövőjével és a cselekedeteiben adhat belátást.

2. Inkább a gazdasággal és pénzügyi jövővel foglalkozik.

3. Elsődlegesen a természeti jelenségekkel, az időjárással, az éghajlati anomáliákkal benne a természeti katasztrófákkal foglalkozik. Asztrometeorológia a természetes vagy fizikai lehet:

A Hold, mint égitest hatása a dagályra és az apályra. Időjárásra, légkörre és az évszakokra.


Maga a Nyilas jegy egyébként nyitottságot jelez, az új ötletek felé.


A továbbiakban segítségül hívom még Fritz Riemann „Útmutató asztrológia egy pszichoanalitikus gondolat könyvében leírtakból nem szószerinti idézet részletekkel. ”


„A horoszkóp körben a 9. házas Nyilas jegy az Ikrekkel van Oppozícióban, viszont az I. házas Kossal és a Nap uralkodása alatt álló Oroszlánnal nagyon jó Trigon fényszöget képez.

A Szűz jeggyel és Halakkal viszont Qvadrát fényszöget alkot, tehát itt megoldandó feladatok elé állítja a népet.


A görög Chiron mithoszok szerint a megsebzett gyógyítóként, a gyógyító erőkkel hozták összefüggésbe.

A Nyilas jegy uraként a Jupiter bolygó érvényesíteni tudja az energiáit és ott siker orientálttá, teheti az ott abban az országban élő emberek sorsát. Azért, mert a Jupitert a naprendszer legnagyobb bolygójakét tartjuk számon, ezért az uralkodása révén a nagygondolatok terén a magasabb gondolkodással rátalálhat az itt élő okos gondolkodású embereire.

A 9. ház a nagy utazások háza is, ezért buzdítja nagyjainkat a fölfedezésre és a távoli országokba való költözésre is.”


Nem véletlenül adott a hazánk szinte a tudomány minden területén ilyen sok feltalálót és jeles embert a világnak.

Lássuk csak őket a teljesség igénye nélküli felsorolásban:

Puskás Tivadar a Telefonközpont és a hírmondó feltalálója.

Szent-Györgyi Albert nevéhez kapcsolható a C-Vitamin feltalálása Nobel díjat kapott érte.

Teller Ede az atom - energia terén ért el világsikereket.

Jedlik Ányos a dinamó feltalálója.

Ötvös Lóránd az általános realitás elmélet fűződik a nevéhez.

Kármán Tódor az Űrkorszak fel megtervezője.

Neumann János a kvantumelmélet terén ért el sikereket.

Aztán itt van még ifj. Rubik Ernő is, aki a „Rubik” kockával hívta fel a világ figyelmét a magyarokra.

Irinyi Jánosról a gyufa feltalálóját sem feledjük.

Az irodalom terén pedig a „Sorstalanság c. könyvéért kapott legutóbbi Nobel díjasunkról, Kertész Imréről sem szabad megfeledkeznünk.


„Pozitív irányultságot is meghozhatja számukra a Jupiter, viszont esély van arra is, hogy kiábrándulás érzetet is adjon. Jupiter bolygó a joggal és az igazsággal is kapcsolatba hozható, ezért olykor-olykor a túlzott önbizalom is Nyilas jegy árny oldalának tekinthető.

Lovas nemzet lévén sok esetben a magas lovon ülve érezteti a világgal a jelenlétünket.

A Nyilas jegynek az ura Jupiter bolygó, de egyben a Halak-jegynek is másod uralkodója, mely, két oldalról figyel a mellette álló mint a megújító Vízöntő és a Bakjegyre, melynek az urai a Szaturnusz bolygó.

Ezzel kívánja sorszerűen megmondani nekünk magyaroknak, hogy „mi a jó és mi a rossz nekünk”. A hanyatló 9. tüzes Nyilas változó-jegy egyébként az információ - szerzés jelképezője.

Viszont az is igaz lehet, hogy egy jó dolog mindig a rosszhoz képest lehet jó.

Ezért aztán azt adhatja, hogy kedvező és kedvezőtlen között teszünk különbséget.”


Ide hozhatok egy Budapestre vonatkozó leírást.


„Budapest horoszkópjának példáján a Glahn - kör fontos tulajdonságát,( Akit esetleg érdekelhet a Dr Baktay Ervin tankönyve alapján készített a számítási módszer megtalálható a fórumon.) A kör bezárul minden 100 év után, a ciklikus folya¬mat újra indul.

Egy Mundán képlet¬ben azonban érdekes párhuzamokat találhatunk.

„Például 1896-ban, amikor Magyarország a millenniumi ünnepségeket rendezte, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság felajánlotta Budapestnek az első újkori olimpia rendezését. Akkor lemondtunk erről a tisztességről. Ma már tudhatjuk hogy ezzel milyen sokat veszítettünk, mekkora megbecsülést és reklámot jelentett volna ez akár évszázadokig is hazánknak.

Aztán 1996-han világkiállítást rendezhette volna meg Budapest, az esemény megint csak óriási lehetőséget kínált a városnak és az országnak is. Ma már tudjuk, hogy az elmaradása milyen nagy veszteség lett az ország számára.

Száz év után tehát hasonló jellegű eseményeket mutathat az életkör, csak észre kell venni benne a párhuzamokat. Dr. J. L.”


„Mundán életkör alkalmazása és helyes értékelése gondos munkát, belemélyedést és sok időt kíván, de aki már otthonosan érzi magát ebben az érdekes irányításban, nagyon használható, mindig helytálló és jellemző utalásokat nyerhet általa. Minthogy az ismertetett Mundán esedékesség számításban a jegyek mindig egyelők, 30 fokosak, átszámító kulcsot is készíthetünk a Mundán esedékesség megállapítására.


Ha 30 fok = 100 hónappal, akkor 3 fok = 10 hónappal, 1 fok, azaz 60 perc = 3 hónap 10 nappal, 3 perc = 5 nappal, 1 perc = 1 nap és 16 órával, stb.

Sok fáradsággal összeállíthatjuk az egész táblázatot 1° 30'-ig és 1 fok 60 percig, azután már gyorsan és könnyen kiszámíthatjuk a Mundán ígérő pontok esedékességét.

Ilyenképpen, hogy a kör-t a Kos 0 fokától számítjuk, hiszen a Kos -nak mint 1. jegynek Mundán viszonylatban az 1. ház a Kos 0°-nak pedig az ASC felel meg. Tehát a Kos 0 foktól számítjuk, szintén a jegyek sorrendjével ellentétes irányban. „


Nekem sajnos ehhez már sem, türelmen sem időm nincsen. Akit esetleg ez bővebben érdelhet.

Sok sikert hozzá!

1526. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1524. - Babec)
2013. márc. 19. 11:42

Kedves „Babec”. Nagyon jó a kérdésed, mivel ez a fórum főleg azért van, hogy abból mindenki más is ismeretanyagokat tudjon szerezni. Ezért válaszolok neked itt a fórumon, talán másokat is érdekelhet ez a dolog.

Viszont az 1524. számú kérdésedre adatok hiányában most csak ennyit tudok válaszolni.


Valószínű, nem véletlenül foglalkoztat ez a dolog és azért tetted fel a kérdésed?

Hiszen véletlenek nincsenek csak sorsszerűségek!


Amennyiben priben elküldöd nekem a pontos –óra-perc, +születési hellyel is kiegészített születési idődet, és „Priviben” küldesz E-mail elérhetőséget is, - nem sorollak be a sok várakozók közzé, hanem - soron kívül nagyon szívesen elküldöm neked

- természetesen ajándékként- a horoszkóp körödet. Aztán majd össze tudod egyeztetni a nálad meg lévő horoszkóp körrel.


A kérdésedre vonatkozó általam gondolt választ itt a fórumon is leírhatom majd, ha nem okoz neked problémát, hiszen a személyiségre visszavezethető dolgokat úgysem szoktam itt leírni.


A feltett cukorbetegséggel összefüggésbe hozható kérdésnek a pontos ismeretéhez viszont a ”Radix” horoszkópállás vizsgálata szükséges, melyből aztán pontosan látható a feltett kérdésedre a konkrét válasz is.


A születési adatokból - már akár generációs szinten is, bizonyos bolygóállások helyzetéből - látható, hogy milyen betegségekre hajlamosítanak. Azért, mert a horoszkóp konkrét életszakaszai is, már jelzés értékkel bírhatnak egészségi kérdésekben.


►Hiszen az univerzum csillagai közt nem történik semmi sem véletlenül, és nem születünk ok nélkül erre a világra. A „Karma” által egy előre megírt élettervet hozzunk mindannyian magunkkal. Ezért aztán maga a betegség bekövetkeztét is, egy élet feladat által kaphatjuk meg, illetve az élet taníthat is általa, de az megint egyéni, hogy ezt hogy oldja meg az adott ember. A kérdés már csak az, hogy ez hogyan jelenik meg az egyéni horoszkópban, és hogy mit mutat a születési képlet?


Persze más a gyors bolygók és más a lassú bolygók hatásai ezen a téren.

Mivel a kérdésed tekintetében a VÉNUSZ gyors bolygó, ezért csak is pontos „radix” ismerete lehet a mérvadó. Persze azt sem szabad általánosságban figyelmen kívül hagyni, hogy a NAP mindig ugyanazon csillagképek előtt vonul át, ezért a generációs hatások következtében, akik hasonló években járnak hasonló betegség hajlamokat is, kaphatnak az akkori bolygó állások alapján örökségül.

Vagyis inkább azt mondanám, hogy a csillagok csak hajlamosítanak, és nem meghatároznak. Ennek alapján nem feltétlenül jelentik azt, hogy kinél- kinél miként, fog következni az adott betegség hajlam.


Amennyiben azt vesszük figyelembe, hogy ismerjük a pontos „Radix” képletünk adottságait, akkor már egy nagy lépéssel meg tudjuk határoznia az életbeli lehetőségeinket is, vagyis esetleg meg tudjuk akadályozni bajt azzal, ha oda jobban figyelünk az egészségünkre.


Ezen kívül nem kell elkeseredni, hiszen a betegség hajlam még nem betegség, és nem is fog feltétlenül bekövetkezni, és ha például az asztrológiai szerint az I. IV. 6. 8. 12. házaknál figyelemmel kísérjük a „Tranzit látens” bolygók saját képletszerinti várható fényszög hatásait, akkor kaphatunk egy jelző figyelmeztető, csengetést, hogy mire érdemes ezen a téren odafigyelnünk. Azért mert a „Kör alatti EKL” táblázat szerint bolygók közötti fényszög kapcsolatok a hatásaikat olyan módokon érzékeltetik velünk amilyen a születésünkkor adott volt. Így az asztrológiai módszerek által a csillagjegyek és a fényszögeknek a Tranzitok által tudomásunkra hozott olvasatával tudomást szerezhetünk egy adott időpontban várható eseményekről.


Ezért aztán elsősorban a feszültséget jelző fényszögekre érdemes a leginkább oda figyelnünk,

Mint például 90° Qvadrát, vagy a 180° szemben állás fényszögek.

Azonban a „karmikusan” a 150° fokos nevelő, quincunx – fényszöget sem szabad figyelmen kívül hagynunk, mivel ez lassú állandó súrlódások között fejlesztő fényszög. Szintén nehézségeket jelöl, és betegséget is okozhat.


Például a Te általad feltett kérdésre vonatkozó cukorbetegség esetén, a jól megváltoztatott étkezési szokásokkal szinte biztos, hogy megelőzhetjük a betegség kialakulást illetőleg a bekövetkeztét is.

Persze a konkrét jelentkező problémáknál mindig fontos lehet a szakorvosok véleményét kikérni, hogy a nagyobb bajt elkerülhessük.


Nem tudom, hogy milyen horoszkópod van és hogy a pontos születési időre elkészített „Radix” –ban a Mérlegjegyben a 12. ház nálad hol, milyen fokon található??

Ebből következtetve melyikház csúcsán áll a Vénusz és Jupiter bolygó??

Ugyan is, azt sem tudhatom, hogy hány éves vagy és milyen hónapban születtél?


Azt viszont igen, hogy ha 12. ház, mint írod a Mérleg jegyben található, akkor vagy a Mérleg elején a 12. ház csúcsán kell, hogy legyen a Vénusz és Jupiter is, vagy a 12. ház végét jelző, vagyis az ASZCENDENS jegy vonalán kellene, hogy együttállásban legyen a két bolygó.


Már pedig akkor itt valami nem stimmel, vagy az nem, hogy a 12. ház Mérleg és nem a Szűz jegyben található, mert a Jupiter „Generációs” bolygó állás következtében ahhoz, hogy a két bolygó „Szextil” fényszögben legyen egymással, akkor a Jupiter bolygónak már a Skorpió jegy elején kellene, hogy álljon a képletben.

Viszont ha 12. ház a Szűzben kezdődik akkor, pedig a Jupiternek és a Vénusznak pontosan az Mérleg aszcendens I. ház végénél kellene lennie. Akkor pedig a napodnak születésedkor Szűzben kellett, hogy álljon.


► Egyébként az aszcendens voltaképpen azért felkelő jegy, mert azon a napon, amikor születünk a Nap éppen a földről, nézve jelzi, hogy melyik csillagképen haladt éppen át.


Már pediglen, ha nálad a 12. ház vége ez egyben a Mérleg jegy kezdet, akkor ez lesz a felkelő aszcendens I. háza is.

Vagyis ez azoknak a felkelő jegye lehet, akik reggeli órákban láthatták meg a napvilágot.

Nálad is így van?

Ez azért van így, mert Föld 24 óra alatt végbemenő tengely forgása miatt a képletben a konkrét születési helytől pontosan keleti irányban a látóhatár feletti állatövjegy határozza meg az aszcendens jegyét.

No, már most a Jupiter lassú bolygó szempontjából nagyjából 12 évente járja körül a Napot, tehát egy jegyben egy évet tartózkodik, ezért hívjuk éves bolygónak.


A fentiekből kikövetkeztetve pedig gondolom, nem lehetsz kis gyermek, akkor pedig a Jupiter bolygó csak 1993-94. ben, haladhatott a Skorpióban. Akkor 20. életéveidben kellett volna lenned.

Előtte pedig 1946-1947-ben. Akkor pedig Te most már 60 feletti lennél.


Én viszont úgy gondolom, hogy inkább az 1969-70.-es években járhatott a Jupiter a Skorpió jegyben, a születésedkor, vagyis olyan 42-43 éves korodban járhatsz jelenleg????


Már pedig akkor az Aszcendens jegyed is nagyvalószínűséggel Mérlegjegyre tevődhet, és Mérleg jegy végénél a Skorpió jegy elején a 2. ház csúcsán állhatnak a képletedben a Vénusz és Jupiter bolygó együttállásban.


Ezt még az is alátámaszthatja, hogy az utóbbi az igaz rád, mert Vénusz bolygó csak 1970-ben járt a Mérleg és a Skorpiójegyben úgy, hogy együttállásba kerülhetett a Jupiterrel.


Ebben az esetben pedig szinte biztos, hogy a Vénusz a Mérleg legvégénél állhat a képletedben, de már a 2. Skorpiójegy – házban, együttállásban a Jupiterrel.


Viszont, amit nem tartok valószínűnek, hogy neked a horoszkóp körödben, a Mérlegben található, a Vénusz, és még a Jupiter is, és még a Mérleg-jegynek ura is a Vénusz. Te szerinted ugyan a 12. házban található, akkor semmiképpen sem állhatnak egymással „szextil”fényszögben, ha mint írod együttállásban található a két bolygó.

Azért mert a”szextil” 60° fokos fényszög tehát csak is akkor lehetnek „szextil”-ben, egymással, ha következő jegyre tevődik, mert egy-egy jegy 30° fokos.


Akkor pedig a feltett kérdésed tekintetében pedig mivel nem igazából tudom, hogy pontosan a Nap jegyed milyen jegyre tevődik, (a fenti számítással csupán Jupiter bolygó haladásból tudtam következtetést levonni, hogy a Nap jegyed a Szűzben lehet?)

Mert maga Nap jegy adta betegséghajlamok jelentéstartalmai sem elhanyagolhatóak, illetve a születési adatokból kiolvashatjuk hogy melyik betegségre hajlamos valaki. Azért mert a jegyek azok urai és a házak jelzik az emberi testrészek alapján a betegség hajlamokat. A házakban álló bolygók pedig szintén utalhatnak a betegségek kialakulásának a lehetőségeire. (Ezekről a fórumon találhatok leírást, például a Kos –jegyhez, ebből a szempontból a fej tartozik, míg ha a bolygó hatások szempontjából nézzük akkor a Vénusz bolygó betegséghajlami közt szerepel például a vesék, has tájék, emésztőrendszer, gyomor, STB).


►Az I. háznak pedig azért van jelzés értéke a horoszkópban, mert ez - az”ÉN” kiegészítése, itt lelhető fel elsősorban az alapvető forrása az én központúságnak. Tehát abban a jegyben a jegyuralkodó által és az itt található bolygók szerint a betegségek tekintetében is, ráutaló jelzés értékeket mutathatnak. (Már pedig ha az én számításaim a jók rád nézve, akkor nálad

Az I. házban csak az Uránusz állhatna „lokálisan”, és a jegyuraként van csak hatása, mint összefüggő Vénusz betegség hajlamnak).


Azonban a kérdésedre vonatkozóan nem is ez lényeg, ha nem az, hogy erre most nem lehet csak ilyen módon válaszolni, és azért nem, mert a betegség hajlamot a „radix”-ban, ugyan a jelzi képlet, de még más egyéb jelzéseket is figyelembe kell venni, mint például 6. és 12. házakat is.


Magát a betegség kialakulásnak a lehetőségeit ezért főleg az I. házban „Lokálisan” benne álló bolygók és a ház uralkodóbolygója, mint személyes bolygók, valamint 6. ház által érintett bolygó hatások hozhatják be. Már pedig ha Mérleg az I. házad, akkor a 6. házad a Halakra tevődne, mely a „Mundán” szerint a 12. háznak felelne meg, és Vénusz pedig nem az I. házadban állhat csupán a Mérleg jegy uraként vehető figyelembe.


Amikor viszont a Karma szempontjából a test a lélek és szellemvonatkozást vizsgáljuk akkor, ha az ember a karma feladatról letér, akkor megbomlik a testben a harmónia, ami aztán behozhatja betegséget is. Nagyon érdekes az is, hogy már a fogantatástól kezdve milyen sok stresszhatásnak van kitéve az ember. Amelyek aztán már felnőtt kortájékán testi-lelki betegségek forrásai is lehetnek.

Azért, mert a szervezet sejtjei kommunikálnak egymással.

Érdekes, hogy maga cukorbetegségre utaló jeleket már akkor is lehet érezni, amikor más módon még nem is mutatható ki.

Minden szervhez szinte lelki probléma is köthető, amely aztán fizikai betegségek formája ként diagnosztizálható. Sok esetben a képletből is látható, hogy a betegség nem az ember ellensége, hanem talán azért hozza be a Szaturnusz a Karma bolygója, hogy ez által is tanítson, hogy hogyan lehet még a betegséget is legyőzni a szervezetünkben.


Vagyis meg kell tanulnunk az ön ismeret által, hogy megértsük, hogy milyen adottságokkal rendelkezünk, és ha ismerjük a saját horoszkópunk adottságait, megérthetjük a karmánkat is. Ebből aztán már következtethetünk arra, hogy milyen lelki bajaink lehetnek a testi betegségeinknek. Cukorbetegségnél például a túl tápláltság az elhízás. Nem kell túl sok ahhoz, hogy megértsük az egészség nem más, mint a háromegységnek a megtartása, a megfelelő táplálkozással.


►Amennyiben szellemi szinten kívánjuk megérteni a testünk működését, és tudatosan táplálkozunk, megtanuljuk az önmérséklést, akkor már sokat tettünk Ön magunk egészségéért.

Ez azért is nagyon fontos lehet, mert a szív és érrendszeri megbetegedések legfőbb kockázatát is legfőbbképpen a kórós elhízás és a túlsúly okozza.

Amennyiben sok gyümölcsöt és zöldségeket fogyasztunk, nem savasodik el a szervezetünk.

A sav mindig a testünk leggyengébb területén rakódik le, vagyis a betegség hajlamok azon területeire fog hatni, ami esetleg kiválthatja a fizikai megbetegedést is.

A savtermelés roncsolhatja a hasnyálmirigy inzulintermelő sejtjeit. (A Jupiter bolygó betegség hajlami közt található például a hasnyálmirigy megbetegedési hajlam is.)


A cukorbetegség kialakulásban meglepő eredményt hozhat, ha megfelelő nyomelemek bevitelét illesztjük be a táplálékunkba, ugyan is ezek szükségesek a szervezetben az inzulin előállításhoz. A sav-bázis egyensúly erősíti az immunrendszert, illetve megelőzhető vele még a cukorbetegség következményeként kialakuló csontritkulás, de még lúgosítással az epebántalmak is.

Tehát első és legfontosabb dolgunk, hogy a cukorbetegség kialakulást megelőzhessük, hogy igyekezzünk lúgosítani a szervezetünket. Ennek során a szervezet méregtelenítését elő segítjük, ezzel a zsírszövetek is jobban lebomlanak. Ennek következtében a test elkezdi beállítani a saját ideális súlyát. Vagyis amennyiben a belső sav-bázis egyensúly helyre áll a testben akkor az egészségünk is helyre billenhet.


Amennyiben pedig már kialakult szervezetünkben a cukorbetegség, első és legfontosabb, hogy konzultáljunk a kezelő orvosunkkal.


Mert a cukorbetegség egyik ismérve a vércukorszint ingadozása is.

A vércukorszint leesés tünetei lehetnek többek közt a gyengeség a remegés, a verejtékezés is, orvosi utasításra azonnali gyors beavatkozás szükséges: például szőlőcukor.

Viszont a magas vércukor szint is ugyan olyan figyelmeztető jel lehet: fáradtság érzet, a szomjúság, a gyakori vizeletürítés, feltétlenül jelezni szükséges ezeket, a tüneteket a kezelő orvosunk felé.

Változtassunk az étkezési szokásainkon, hiszen a cukorbeteg ember is teljes értékű aktív életet élhet, ha betartja magfelelő szabályokat.


A megfelelő vércukorszint biztosításához fontos, a helyes táplálkozás, és hogy a diétát tartsuk be. A napi fogyasztható szénhidrát mennyiségét tartsuk szem előtt, és a túlzott vércukorszintet emelő finomított lisztből készült ételt és a cukrozott italfogyasztást lehetőleg mérsékeljük.

Fontos lehet még a rendszeres vércukorszint ellenőrzése is, mert ezzel kordába tarthatjuk a cukorbetegséget.


Azt is nagyon fontos megjegyezni, ha már a baj kialakult, hogy a vércukorszínt rendszeres ellenőrzése különösen fontos lehet, mivel akkor ez jelzi a kezelés eredményességet.


►A „Radix” születési horoszkópban főleg maga az aszcendens jegye és ezzel együtt, mint az itt kezdődő I. ház, mutathat rá a betegség hajlamokra, illetve a veleszületett betegség hajlamokra még ezen kívül a IV. ház is, mint a család és az otthonháza is jelezheti az öröklött betegséghajlamokat, persze közel sem biztos, hogy az élet során ez betegség formájaként is be fog következni.


Azonban általánosságban, tehát nem a pontos születési „Radix”-ot vizsgálva, hanem a”Mundán” horoszkópszerinti 30-30° fokos házakat vesszük figyelembe, akkor az I. jegy- ház ugye Kos, a 12. pedig a Halak-jegyre tevődik, amely szintén krónikus betegségek szempontjából is figyelembe vehetjük.


Ez a Te szempontodból azért is érdekes, mert (ha a képleted olyan, amiről írtál nekem), akkor a 12. ház a horoszkópod legutolsó háza, amely az Aszcendens tengelyen érne véget. Ezáltal a 12. ház krónikus elhúzódó, betegségek jelölője is lehetne, sőt kórházi kezelések jelölőjeként is figyelembe vehető lehet.


► Azért mert a 12. ház egy életen áttartó nehézségeket is felfedheti számunkra, azáltal, hogy az Egó által kapott személyiséget nehéz elengedni, már pedig a 12. háznak elsősorban ez a feladata. Pláne, ha a 12. ház hangsúlyos, vagyis több bolygó is állhat a képletben, mert itt még a jegyuralkodónak a hatásit is figyelembe kell venni, már pedig a „Mundán” szerint a 12. ház ura Neptun bolygó, amely egyben orvost jelölő bolygó is.

A vércukor problémára akár a 12. házas Jupiter-Vénusz, de még inkább az I. házban álló Neptun –Mars Qvadrát fényszöge adhat utalást, (ezt viszont Te nem jelezted.)


Míg a 6. egészség-betegség jegy- ház ebből a szempontból mivel az általános képlet szerint a Szűzhöz tartozik, itt jelöli esetlegesen a munkaáltali betegségeket is. Tehát sok esetben rávezethet arra, hogy az illető nem veszi figyelembe a jegyszerinti kötelességeit egyszóval az életvezetésből eredő betegségek kialakulására is visszavezethető.

Valamint fontos lehet még konkrét betegség elemzés során azt is figyelembe venni, hogy a jegy urai a betegség házak eseteiben hol, milyen jegyben-házban helyezkednek el lokálisan.


Aztán ugyan ilyen általános megfogalmazásként a Skorpiójegyhez tartozó 8. házat nézve, mint a fennálló probléma megoldása szerinti jelzés értékkel láthatjuk a képletvonatkozásban.

Amely a konkrét „Radix”-ban jelezhet orvosi műtét általi beavatkozást is, főleg a fényszög kapcsolódások során ebben a Mars bolygó is érintett lehet, illetve más bolygóknak a szervekre ható betegséghajlamok vonatkozásait is figyelembe véve. Például a Plútó is, mivel a Mars felsőbb fokú megjelenéseként a 8. Skorpió jegy-ház ura.


Nagyon kíváncsi leszek a válaszodra, ha lehetséges itt válaszolj, a fórumon, csupán ha gondolod priviben írd majd meg a születési adataidat és az elérhetőséged.

1525. tárnics
2013. márc. 15. 21:36

Kedves Ilcsi Mama!


Úgy tudom,az országoknak is van horoszkópja.Én még mindíg értelmezgetem a segítséged alapján a sajátomat,de most nem hagy a gondolat,hogy ennek a jelenlegi katasztrófális helyzetnek,pont a nemzeti ünnepünkön fontos üzenete van számunkra.

Üzenet talán a megrekedtségre.Ez a helyzet jó alkalom az együttérzésre,összefogásra,a szeretet megnyilvánulására,együvé tartozás megtapasztalására.Ha így tekintünk a dolgokra,hatalmas ajándékot találunk benne,csak észre kell venni.Én is így fedezem fel lassacskán az ajándékait az eddig tragikusnak vélt élethelyzeteimnek.Szeretném, ha megosztanád ezzel kapcsolatos gondolataidat.

Lenne még egy kérdésem is ,mi a jelentősége annak,hogy napom közbezárt jegyben van a kilencedik házban?

Előre is köszönöm válaszod:Tárnics

1524. Babec
2013. márc. 15. 19:29

Sziasztok!


Kérdezni szeretnék! 12. házam Mérlegben kezdődik, a csúcsán áll a Vénusz és 12. házban a Jupiter. Jupiter jó fényszöges (szextilek) és a Vénusszal együtt áll. Ez hozhat cukorbetegséget?

Köszönöm.

1523. tárnics
2013. márc. 15. 17:48

A mai napra aktuális akciós ajánlásom,csak ma és csak nektek:

"Nem akkor győzted le a szelet, ha ellen tudsz neki állni, hanem ha átfúj rajtad"


szeretettel:Tárnics

1522. tárnics (válaszként erre: 1520. - Ilcsi Mama)
2013. márc. 10. 20:50

Kedves Ilcsi Mama!

Most,hogy megvan a képlet,megvan az elemzés végre nyugodtan hátradölhetek,hagyom,csak sodorjon az életem.Szerintem rám már nincs szükség benne,működik az szerintem magától is .Dolgozzanak helyettem a trigonok.Hajrá!!Életfilozófiám:az élet minden pillanata engem szolgál.

Persze azért van bennem egy kis félsz,mi van ha elcseréltek a szülőszobán?

Viccet félretéve hálásan köszönöm a rendkívüli segítséget életem mozgatórugóinak feltérképezéséhez.Még egy kis időre,hozzáolvasásra van szükségem az értelmezéshez,de továbbra is bízom a trigonokban.s persze a Te további segítségedben.


üdvözlettel:Tárnics

1521. tárnics (válaszként erre: 1520. - Ilcsi Mama)
2013. márc. 9. 11:40

Kedves Ilcsi Mama!


Jaj,nagyon köszönöm!Szinte szárnyakat kaptam az örömtől.Nem tüntem ám el. Eddig is olvastam a hozzászólásokat,csak nem vettem a bátorságot hozzáértés hiányában,hogy én is bekapcsolódjak.Olyan izgalmasakat írtál rólam,alig várom a horoszkópkört.E-mail címemet privátban elküldöm.Azt tervezem,ha megkapom,újra elolvasok mindent,a rám vonatkozó részeket ki is másolom.Aztán majd megosztom Veled,mire jutottam.Még egyszer nagyon köszönöm,olyan izgatott vagyok,mint egy nagy utazás előtt.

* Kellemes,áldott hétvégét kívánok minden kedves fórumozónak:tárnics

2013. márc. 8. 16:35

Kitôl: tárnics, 2013-01-30 15:47


Kedves „tárnics”. Az 1464. számon még január 31-én ígértem neked, hogy kérdésedre a válaszom a kérők sorába előbbre fogom tenni.

Illetve elkészítem neked- szintén ajándékként- a horoszkóp körödet is. Az óta viszont nem jelentkeztél, nem küldtél e-mail elérhetőséget sem.


Írod, hogy nettről letöltöttél valamilyen Placidus programot, amely véleményed szerint a pontos születési idődre sem jó képletet adhat meg neked, mert az aszcendens jegyedet az Oroszlán jegyben mutatja.

Te pedig eddig úgy tudtad, hogy Szűz az Aszcendens jegyed, amely jellemző is rád.


Nagyon jól tudtad, valóban SZŰZ - jegyben a 7° 14’ fokon helyezkedik el az aszcendens jegyed, és ezzel együtt az I. az egyéniségedet kifejező házad is. Éppen ezért jól gondoltad, hogy nem passzolhat rád a Tüzes Oroszlán aszcendens jegye.

A Nap jegyed a Bika jegyre tevődik a születési időd szerint, ezért elsősorban olvasd el itt a fórumon a 39. számon az általam általános megfogalmazásban készített Bika jegy-jellemzést.


Hold jegyed viszont az Oroszlán jegyre tevődik, még pedig növő holdidejének fázisában állt a születésedkor.

Erre vonatkozóan is találhatsz a fórumon több leírást, hogy hogyan kell értékelni és mit jelent az Oroszlán jegyben álló Hold és ez nálad még azért is nagyon érdekes, lehet, mert a HOLD neked/ a nő az anya jelképe a 11. házadban a vágyak és remények házában található. Ami azt sugallja neked, hogy az anyai szerepben az esetleges nehézségekkel együtt is, különlegesnek és fontosnak érezhesd magad.


És ez még nem minden, hiszen a rejtett aszcendens jegyed is, a születésed idejében felkelő bolygók pontértéke szerint is a Bika jegyre tevődnek/ Vénusz Uralkodóval.

Épp úgy, mint a Napod a Bikajegyben szintén a Vénusz uralma alatt áll.

Ez pedig azt mutatja, hogy két lábbal állsz a földön, a kudarcok ellenére sem adod fel, haladsz tovább az élet feladatod által kijelölt úton, melyet érdekes módon a Mérlegben álló/Vénusznak a szeretet bolygója által uralt jegyben álló Felszálló Holdcsomópont által kijelölt út adhatott neked.


Ezt támaszthatja alá a Radix” képletedben a zöldszínnel jelzett Trigonok és szextil fényszögek elhelyezkedése. A Vénusz bolygód a Rákjegy elejére tevődik Holduralkodóval, amely a körnek a „KELETI féltekén” Neptunusszal szép harmonikus Trigonban található. Amely a szeretet által - mert a Neptunusz a Vénusz bolygó felsőbb fokú oktávjaként is, működik.

Rejtett - lelki - betekintést enged az életedbe. Már az által is, hogy a Neptunusz ugyan a nagyon lassú bolygók sorába tartozik, mert nagyjából 165. év alatt kerüli meg a Napot és egy-*egy jegyben átlagosan 14 éveket tölt el. A Neptun bolygó egyébként általános horoszkópban a Halak jegy ura, a Halak – jegy, pedig az állatövjegyek sorában az utolsó, vagyis a 12. Tehát a Neptunusz a HALAK csillagképet uralja.


Nem véletlenül foglalkozol mostanság ezekkel, a kérdésekkel, amit feltettél nekem, azért mert a Neptunusz jelenleg is, Tranzit körforgás módon a Halak jegyben 3° foknál halad éppen.

Milyen érdekes az is, hogy nálad a Neptun 5° fokon áll képletedben és a Skorpió jegyben.

Tehát Jelenleg a Szaturnusz sors - bolygó is a Tranzit körforgás következtében a Skorpióban halad. Tehát mindenképen bele szeretnél látni azokba, dolgokba, amit a Neptun esetleg a ködösítése révén elrejti előtted azokat a titkokat, amelyek 12. házadban találhatók.

Pláne úgy hogy a neked a Plútód ott áll a 12. házadban, tehát a „Karmikus” múltban a hátad mögött található, jelenleg pedig a Plútó Bakjegyben 11° foknál rója hosszú körútját.

Neked pedig az 5. gyermek házad a képletedben, a Bak jegyben /Szaturnusz uralkodóval található, és még lokálisan is itt áll a születésedkor a Szaturnusz.

(Plútó ugyan tömegek bolygója ként ismert, de az egyéni képletekben a fényszögei, által hozhatja be a hatásait.)


A VII. kapcsolatok háza, vagyis a DESZCENDENS egyben párkapcsolati jelölő is nálad, a Halak jegyre tevődik, ami azt mutathatja, hogy megtaláltad az életed párját, aki minden gondodban - bajodban mindenkor szeretetben veled tart. Már csak azért is, mert a IV. ház csúcsán áll a jóságos Jupiter bolygó, amely egyébként a Halak- jegynek a másodlagos ura is.


Aztán képletedben párhuzamosan a képlet „NYUGATI féltekén” a Merkúr bolygónak a Szaturnusz sorsbolygóval van szintén nagyon jó Trigon harmonikus zöld fényszög vonala. Ami arra utalhat, hogy kommunukációs terén rád hárul, hogy mindenkiben erősítsd a családi összetartást.


Ez még nem minden, ezt horoszkóp körödben alul a 3. és 5. gyermek házban, vagyis az 5. Bak-jegyben/Szaturnusz urával, található lokálisan a Szaturnusz bolygó egy 60° „Szextil” fényszöggel, amely jótékony, jó, harmonikus sugárzás, de neked is hozzá kell tennie valamit, hogy jó hatást lehessen elérni, és ezt te maximálisan meg is teszed, tartod a lelket mindenkiben még úgy is, hogy nagy lelki terheket vállalsz föl.


Aztán a horoszkóp körödben az „Ég” tetején a 9. és 11 házakat, vagyis Bika és a Rák jegyben álló Merkúrt a Vénusszal szintén jó „Szexti” fényszög köti össze ezzel egy szép négyszöget, illetve még egy felszálló sárkányt is létrehozva a Merkúr -Vénusz és a Plútó közt.

A 12. házban álló Plútó a Szűz jegy elején található azt adja neked, hogy a lelki úton tudj mindig megújulni, és ezek a nagyon jó fényszög hatások megvédenek téged, szinte minden negatív hatásoktól, vagyis véghez tudod vinni mind azt, amit életcélul tűztél ki magad elé.


Ezt a születésedkor kapott „Vénuszi elhelyezkedés”, akár mint Nap jegyként, akár mint uralkodóbolygóként magába rejti az életben a megtanulandó leckét.

Már pedig Te ezeket igen csak elsajátítottad, mert az életed ez által válik harmonikussá, azért mert a Vénuszi szeretetnek meg kell születnie akár még spirituális fejlődés árán is.


Mert a Vénusz által a születésünkkor kapott szeretet rá ébreszthet bennünket arra, hogy az életünket csak is a szeretet fénye tudja beragyogni. Egyben azt is kijelölheti szánunkra, hogy az utunk során számos lecke várhat ránk, ezek közt lesznek olyanok, melyekre nem is számíthatunk.

Tehát akiknél a Vénusz a hasonló állásban található, mint például nálad, a Rák jegyben Holduralkodóval, az a szülött könnyen ráhangolódik a természet adta törvényekre. Amely az általános „Mundán” szerinti horoszkópban a IV. Család és Otthon házát, vagyis a gyökereket jelzi, a család általi dolgok menetében láthatjuk meg a nehézségeket, ugyanakkor az is adott lesz számunkra, hogy a nehézségeket, amelyek megjelennek ezen a területen meg is, tudják majd oldani. Mert a vágyaink, mely a szereteten alapul, (amit még nálad a 11. ház is alátámaszthat), mélyen gyökeredzik a természetünkben.


Főleg ez teremti meg az emberek életében a KARMÁT, de ugyan ekkor a kezünkbe kerülhet általa a megoldásnak a kulcsa is. Azért, mert „amilyen magot elvetünk az életünkben azt a szeretet által a Mérleg jegy/ és annak az ura Vénusz takarítja majd be”.

(Milyen érdekes, hogy neked még ezt a Mérlegben álló „Karmikus” jelleggel bíró Felszálló holdcsomópont is kijelölte számodra).


Nem csak azért, mert a Vénusz helyzete a RÁK jegyben azt tanítja nekünk mindannyinknak, hogy az érzelmi leckéket itt a földön az anyai szeret szinten, kell teljesítenünk.

Persze ha ezt még nálad tovább gondoljuk, akkor a már fentebb említett IV. ház miatt is, mert a IV. házad a Nyilas jegyre tevődik a „Jóságos Jupiter” bolygó uralmával.

A Nyilas jegy pedig a szabad lelkünket szimbolizálja.


Nagyon örülök, ennyire érdekel téged az asztrológia, hogy még asztrológiai könyvekből is szeretnél még ismereteket gyűjtögetni. Vannak nagyon jó kezdőknek szóló könyvek, járj utána, de elsődlegesen nagyon jól teszed azt is, ha itt fórumon is gyarapítod az ismereteidet.


Persze abban is igazad van, hogy csak is pontos „Radix” képlet alapján lehet ráültetni az ismereteket a "Radix" képletre, ahhoz hogy láthatóvá váljanak számodra a saját életképeid, jobban megismerhesd élet lehetőségeid, illetve a kérdéseidre adható válaszok is kiderüljenek számodra.

Sajnálom, hogy január óta nem láttad a válaszom, és nem jelentkeztél, mert már magát a „Radix” horoszkóp kört akkor is elküldhettem volna részedre, amennyiben itt a Hoxa priviben küldesz E-mail elérhetőséget.

A kérdésedben viszont van nagyon is, személyes jelleggel bíró jelzés érték is, ezért azokat csak is, E-mailben tudom majd részedre - szintén ajándékként- a körrel együtt elküldeni.


Mivel azonban a fórum olvasói mások képletéből is tanulhatnak, ezért <utólagos engedelmeddel>, mivel ezek a személyiségedre nem bántó megállapításokat takarnak, ezért írtam ezekről itt a fórumon.

2013. márc. 7. 16:09

Kedves Margit. Tudom, hogy Te magasabb fokú asztrológiai ismeretekkel rendelkezel, ezért megtisztelő számomra, hogy ismét priben hallok rólad. A generációs bolygó hatásoknál olvasottak ébresztettek fel benned a kérdéseket.


Fogadd el válaszom itt szintén a fórumon, hiszen mások is találhatnak benne olyan dolgokat, amelyek talán érdekesek lehetnek az Ők számukra is.


Tudod, azért nem foglalkoztam ezekkel, a generációs bolygókkal, eddig bővebben, mert a képletfejtésben ezek már egy kicsit nagyobb ismereteket jelenthetnek, és fórumon pláne mostanában többeken vannak, akik még csak most kezdenek, ismerkedi az asztrológia ismeretekkel.

Örülök neki, hogy rendszeresen figyelemmel kíséred a leírásaimat, még akkor is, ha csak ritkábban hallatsz magadról. Persze abban is igazad van, hogy a generációs bolygókról már volt alkalmam többször is írni, de annak főleg akkor azért volt jelentősége, mert nagyon sokan érdeklődtek a Karma dolgok iránt.

Hiszen ez esetben a Szaturnusz, mint „Karma” bolygó szerepét nagyon fontos lehet a képletértelmezésnél figyelembe venni. Nem beszélve a Szaturnuszi I. II. III. Ciklusok jelentőségeinek figyelembe vételéről.


Valószínű, hogy a fórumon találkoztál, akkor már az Uránuszi hatásokkal, kapcsolatos leírásommal is, mely szintén generációs szinten az emberek egy bizonyos életkorához kapcsolhatóan fejti a legnagyobb hatásait.


Ezt főleg azok kedvéért raktam fel a fórumra, akik valamilyen oknál fogva nem ismerik a saját pontos születési óra-perc idejüket, ezért aztán sajnálatomra nem tudok részükre „Radix” képletet – ajándékként- készíteni illetve elküldeni.


Tudod beszéltünk már róla, hogy én már sajnos nem olyan fiatal vagyok, mint Te is, tehát arra már nincs sem időm, sem kapacitásom, hogy a pontos aszcendens jegyeket kikalkuláljam.

Pláne ahhoz elsősorban személyes ismeretségre, <Te ezt nagyon jól tudod>, nagyon sok olyan adatra és előzményekre lenne szükség, ami sajnos az idős korom miatt megoldhatatlan.


Így is, olyan sokan várnak bizonyos kérdésfeltevéseikkel a várók sorában, hogy már sokszor nem tudom kezelni a dolgokat.


Viszont valamilyen módon mindenkinek szeretnék segíteni, pláne ha esetleg a képletben olyan dolgokat veszek észre, amelynek a megéléséhez megerősítésre lehet esetleg valakinek szüksége.


Azonban első sorban inkább arra szeretnék több időt és figyelmet fordítani, hogy egy kicsit tovább haladva - a fórumon szerezhető ismeretek – terén, hogy mindenki legalább olyan egyszerű alapszinten bele tudjon látni a saját képletébe.


Hidd el igazán nagy örömömre, szolgál, amikor látom és érzem azt, hogy egyeseknél ez már milyen jól működik.


Az, hogy még Te is azt írod, hogy sokat tanulsz a leírásaimból, hát az meg aztán az örömök

–örömével tölt el engem.


Ilyenkor szoktam, mondani a gyerekeimnek és az unokáimnak, mikor ilyen és hasonló leveleket kapok, hogy „lássátok ezért már megérte, hogy ilyen sok időt töltök el ezzel, főleg azért, hogy az emberek ne a különböző magazinokban és TV-ben való asztrológiának mondott nem tudom miket, olvasgassák, ami nem jó semmire sem. Ha nem inkább igyekeznek megismerni saját magukat, a saját maguk „radix” horoszkópja szerinti értelemben”.


Tudod, Margit, amikor a Hoxa portálon, az asztrológiai fórumon, Hoxa nekem ezt a lehetőséget megadta, akkor még nem is gondoltam volna, hogy ilyen sokakat érdekelhet

ez - az ismeretanyag megszerzésére való törekvés.


Visszatérve a Te általad felvetett GENERÁCIÓS bolygó kérésekre, talán azt lehetne itt még kiemelni, hogy még, aki nem ismeri a saját a születési pontos idejét és képletét, annak is sokat mondhat maga az, tény, ha ismeri a bolygó haladásokat, azoknak a Nap körüli keringési idejüket. (Lásd a Fórumon)


A gyors bolygókat azoknak a jelentőségeit, hatásait nagyon sokan ismerik. Hiszen a Nap jegyét általában mindenki tudja.


A Hold már nagyobb kihívás ebből a szempontból, mert azt már ugye a csak a”Radix”- ból

Láthatjuk, hogy a születéskor hol - milyen jegyben és pláne milyen fázisban állt.

(Persze erre is van egy bizonyos számításos módszer talán egyszer ezzel is foglalkozom majd itt afórumon).


Pedig milyen fontos jelentőség tartalommal bírhat ez mindenkire nézve, úgy a táplálkozás, az egészségi viszonyok, de akár még „Ne adj Isten”, de ha valamilyen műtét elvégzésére lehet esetleg szüksége valakinek.

Ezekről nagyon sok helyeken lehet olvasni a fórumon, sokan forgatják is ezeket, az oldalakat.


Aztán ugye arra gyakorta hívom fel a fórum látogatók figyelmét, hogy a pontos születési „Radix” képletben az Aszcendens, mint felkelő jegy és az I. ház által kijelölt felkelő bolygók helyzete alapján a hatások tekintetében, egy egész életen át elkísérnek bennünket.


Amikor valamely bolygó éppen áthalad a saját Nap és aszcendens jegyünkön és, pláne ha a saját fokszámában "együttállásban" találkozik még saját magával is, akkor hozzák be az emberek életében a leg hétköznapi eseményeket.

Ezek a bolygó visszatérések, amikor egy bolygó az égi mozgása során körbejárja az összes állatövjegyeket és visszatér a „Radix” szerinti kiindulási pontjához.


Pontosan azért van nagy jelentősége annak, hogy a „Tranzit bolygó haladások feltöltött jelzéseit”, mindenki kísérje figyelembe, jegyezze fel a saját képletének a megfelelő helyére.

Azért mert a Kör alatti „EKL” táblázatban a születéskor az adott bolygó kapcsolódásokkal jelezett fényszög hatások a Tranzitok során is ugyan olyan módokon fejtik ki a hatásaikat ránk nézve.

Ezeket úgy kell felfogni, mint amikor felkapcsoljuk a villanyt. Vagyis, amikor valamely bolygó oda érkezik ahhoz a jegyhez-házhoz akkor ott a jegy, és házhatásokat fogja bekapcsolni, felénk pedig jelzés értekkel bírhat, hogy milyen módokon érvényesülhet az adott hatás, ez pedig olyan amilyennel a „Radix”-ban kijelölt számunkra.

Amikor pedig pontosan ahhoz a fokszámhoz érkezik, amelyben a bolygó soroknál jelzetten van, akkor a legnagyobb hatásfokkal történik az együttállás során a hatás érvényesítése.


Persze vannak a gyors bolygók és lassú bolygók.

A gyors bolygók gyorsan is tovaállnak azokról a jelzett pontokról, és mennél távolabbról szemlélhetjük az adott jó vagy kevésbé jó, vagy rossz fényszög adottságokat a hatások tekintetében gyengülhetnek a beteljesedési lehetőségek is.


A Lassú bolygóknál aztán már nagyobb az esély, arra, mert sokszor éveken keresztül tartózkodik a bolygó ugyanabban, jegyben, hogy közeledve az adott jegyhez-házhoz már akár, akkor is, és ha már esetleg távolodóban is, még mindig érzetetheti a hatásait.

Főleg akkor, amikor a Tranzit bolygó az érintett területtől, még esetleg „Retográd” módokon esetleg vissza – visszalépve, majd előre haladva, ismét bekapcsolja dolgok menetét.

Ezzel aztán a „Retográd” mozgás következtében a dolgok lelassulnak, mert még az is előfordulhat, hogy akár háromszor is áthaladhat a bolygó bizonyos pontokon.


Az első Tranzit áthaladáskor akár meg tapasztalhatjuk jelzett hatás kiindulási válságát.

A második áthaladáskor, amikor már a bolygó hátrálva visszafelé fogja érintetni a megfelelő házat, még jobban láthatjuk, hogy mit is hozott el számunkra ez a Tranzit hatás, ilyenkor tudunk a legjobban tenni a jó hatás elérése érdekében.

Aztán a harmadik hatás akkor lesz majd, amikor a bolygó ismét előre halad tovább az eredeti útján ekkorra, ha jól felkészülünk a jobbítás érdekében, akkor talán meg is, tudjuk oldani még a rossz hatásfokkal jelentkező problémákat is.


Retrográd bolygó haladás esetében semmi nem tud kibontakozni úgy, mint amikor bolygók direktben haladhatnak folyamatosan előre.


Arról már ne is beszélve hatás szempontjából, amikor a bolygók talán hetekig, vagy még attól is tovább akár évekig is, orbiszon belül, vagy éppen, együttállásban érintik azokat a pontokat, amelyek a Radixban, mint adottságként megtalálhatók.


Ilyenkor van aztán nekünk nagy szerepünk abban, hogy ha tudjuk, hogy mire számíthatunk, akkor arra is van lehetőségünk, hogy szabad akarat által elébe menjük a dolgok lefolyásának.


Miért? Mert maguk a fényszögek is lehetnek nevelő hatással ránk nézve mely, lassú, állandó, súrlódások közben fejlesztő fényszög.

Ilyen lehet a például a 30° fok, vagy a 150° fok is, a mely szintén „Nevelő, quincunx” –ként ismert fényszög, ha figyelünk a hatásaira, amely szintén lassú állandó súrlódások között fejlesztő fényszög. Szintén belső jellemi nehézségeket jelöl, mint például az önbizalom hiánya.

Ugyan akkor szintén betegség hajlamok tekintetében soha nem szabad figyelmen kívül hagyni, de általa esetleg belső jellemi nehézségeket is megtudunk megoldani, már csak azért is mert a „Nevelő, Quincunx” egyben „Karmikus” fényszögnek is tekinthető azért, mert megoldandó feladatunkat is kijelölheti az életünkben.


Valamint rámutathat nevelő hatásával arra, hogy a tetteink által mi magunk mivé válhatunk, és megtaníthat arra is, hogy és mit teszünk a másokkal való jobb kapcsolat kialakítás érdekében.

Azonban ha nem figyelünk oda rájuk, akkor, ha 6. 12. házak is érintettek lehetnek a dolgok menetében, akkor ezek fényszög állások még a konkrét betegségeket is behozhatnak számunkra. Azért, mert a 6. ház az egészség és jólét házaként is értékelendő. Itt leginkább a szerzett és az elmúló betegségekre lehet következtetni.

Az itt elhelyezkedő bolygók és maga Nap jegy adta jellemzők is jelzik, hogy milyen típusú betegségekre lehetünk hajlamosak, illetve mivel a 6. Ház a foglalkozás, vagyis munkaháza is, ezért itt fontos lehet még a szerzett betegségek is, amennyiben esetleg krónikussá válhatnak, ezeket leginkább a 12. házértelmezésben kell keresnünk.

Fontos lehet még oda figyelni az átvonuló bolygók Tranzit által kapott hatásainál az egészségre, való odafigyelésre is. (Ez egy elég fontos ismeretanyagot takarhat, ezért ennek majd valamikor egy külön fejezetet szeretnék szentelni, ahol az összes bolygó hatásait szeretném kielemezni).


A nap mivel a képletben nagyon fontos jelölő, mert az életerőt és növekedést jelzi, ezért maga Nap jegy adottságok olyan állapotot mutathat meg nekünk, amik a betegség hajlamok tanával ismertethet meg bennünket. Ezen kívül, ha például a Nap 6. házban áll, akkor azt is jelezheti, hogy az illetőnek erős a szervezete. Azonban figyelembe kell venni, a jegyhatást, mert például az Oroszlán jegyben, mivel neki a Nap az ura, ezért a Szív az ütőerek állapotára utalhat.


A bolygók leginkább az egészséget, de annak hiányát is jelezhetik, pláne ha valamely bolygó a 6. házban helyezkedik el képletben. (A Fórumon a Napjegyek testtájékra visszavezethető, formaként, valamint a bolygókra vonatkozó betegség hajlamaikat részletesen megtalálhatjátok.)


Amennyiben a 6. házban nincs bolygó állás, akkor mindig a jegy urának hatását kell figyelembe venni ebből, a tekintetből.


Aztán nagyon fontos, nagy figyelmet fordítanunk első sorban a 90° fokos Qvadrát fényszög hatásokra, amely mindig két elv egymásba ütközését jelzik felénk. Általában akadályoz, s csak későn nagy erőkifejtés esetén enged teljesülést. Maga Qvadrát Szaturnuszi jelleggel bír és a napi feladatok elé, állíthat bennünket.


Sok esetben a Szaturnusz sorsbolygó, azért dob elénk bizonyos fokon gáncsokat, hogy azzal rávezessen bennünket arra, hogy miképpen tudjuk a nehézségeinket megoldani, amellyel talán egy kicsit tanít is bennünket, hogy az életben nem csak jó dolgok vannak, hanem sok esetben a rosszakkal is szembe kell nézni.


Akkor teszünk – tehetünk jót akár még saját magunknak is, ha a hibáinkból tanulunk, elfogadjuk a másik embertársunkat olyannak amilyen, nem akarjuk mindenképpen, mindenáron a saját képünkre formálni őket. Hiszen még az ikrek szülöttek, sem egyformák, akkor meg hogyan lehetne mindenki éppen olyan, mint mi vagyunk. Vagy csupa jók, és csupa rosszak.

Amennyiben elfogadjuk kapcsolatainkban ezeket, a dolgokat már sokat tettünk saját magunkért és másokért is.

Már csak azért, ismert ezek a fényszög hatások azt hozhatják be magukkal, hogy gyakran töréshez vezethetnek ezek az ártó fényszögek jelenlétei a születési és a mindenkori Tranzit helyzetű horoszkópban.

150°Nevelő, quincunx – fényszög, lassú állandó súrlódások között fejlesztő fényszög. Szintén belső jellemi nehézségeket jelöl, mint az önbizalom hiánya, azonban bizonyos esetekben betegséget is okozhat.

quincunx – fényszög akkor van, amikor, amikor két bolygó közel 150° fokos fényszögbe kerül.

Ez a fényszög olyan helyzetre utalhat, amikor az életünkben olyan helyzet alakul ki, amelyeket nehezen tudunk összeegyeztetni másokkal, illetve kényelmetlenségeket okoznak számunkra, ezért aztán sok esetben inkább megalkuszunk a helyzettel, mint sem felvállaljuk.


Az úgynevezett kártékony bolygók, azok a bolygók, amelyekhez negatív tulajdonságokat társítunk, amelyek esetleg kártékony hatással lehetnek ránk nézve. Általában Mars bolygónak és a Szaturnusznak a hatásait tartjuk ilyeneknek.

135° fokos „Rossz, diszharmonikus”, Qvadrát jelleghatással bíró csak valamivel, gyengébb hatást eredményező, de szintén akadályozó fényszög, valamit a 180° fokos erősen rossz, ártó hátrányos, szemben állást jelező fényszög hatásokra, kell a legjobban odafigyelnünk. Mivel az „Oppozíció” szemben állás jelent, ezért az oppozíció Hold jellegűnek tekinthető és mivel hold a Napsugárzás legfőbb közvetítője, ezért a lelki az érzelmi reakcióink kivetítését, vagyis a visszatükrözést szolgálja. Melyek a két elvnek a szemben állításával adnak feladatot részünkre. Amelynek következtében nagyon sok feszültséggel, ezzel együtt energiafecsérléssel találjuk szemben magunkat.

Ilyenkor jó megoldás lehet, hogyha azt látjuk, a képletünkben az „EKL”Táblázatban, hogy egyes bolygók a másikhoz jó kapcsolódnak úgy, mint 60° fokos „Szextil fényszöggel” vagy a legjobb hatást lehet szabad akarat által elérni, ha a megoldás jobbá tétele szempontjából, ha az adott helyzetben meglovagoljuk a jó harmonikus Trigon fényszögek jótékony hatásainak segítő szándékait. Azért mert a Trigon Jupiter jelleggel bír és ennek következtében áldásos fényszögnek tekinthető, amely az életünkben a harmóniát segíti megteremteni. Ugyan akkor a 60° fokos szextil fényszög, mint a lehetőségeinknek megvalósításának a fényszögeként tekinthetünk.


Az is fontos lehet itt fényszögek vonatkozásban, hogy együttállás fényszöget úgy is felfoghatjuk, hogy Nap jellegű - és az együtt működést jelölheti meg számunkra.


Visszatérve még egy kicsit a „generációs bolygókhoz”, ezek a bolygóhatások szinte ugyanazokban, években kerülnek az adott fényszög hatások uralmába, amik egy bizonyos életkorhoz kapcsolhatók.


Kedves Margit, akkor kérésednek megfelelően lássuk akkor most ezeket: vegyük az első külső lassú bolygót a Jupitert, amely nagyjából 12 év alatt halad körbe a horoszkóp-kör összes jegyén. Vagyis minden 3 évben olyan fényszöget hoz létre, amely valamilyen kihívást jelezhet számunkra. Ezért aztán minden 12. 24. 36. 48. 60. STB. években szinte új és jó lehetőségeket kaphatunk az élettől.


Itt az 5. –ik, 60. éves Jupiteri ciklus év összekapcsolódik a II. Szaturnuszi ciklus idővel, ez komolyabb odafigyelést is igényelhet.

Mivel a Felszálló Holdcsomópont is Jupiteri jelleggel bír, ezért Karmikus szempontból a Jupiter által az illető személy lelki életútját jó értelemben képviselheti, mert kapcsolatot jelent a jövő útjának az alakulása terén.


Valamint ebből a megfontolásból nézve a 30° és a 150° „Karma” fényszögek közé is sorolandók, mert minthogy a képletben az előző életeinkre sincs rálátásunk.


Mindig az lehet a jó, ha a ciklus kezdetén vesszük kezünkbe az adott lehetőségek kihasználását és innen számítottan 3 éven át, kijelölhetjük magunk számár mindazokat, feladatokat, amelyekkel jobbá tehetjük az életünket, ebben nagy segítségünkre lehet maga ház és jegy hatásának az ismerte, illetve a „Jegyuralkodónak” a hatása is.

Innen kezdve 6 éven átigyekezzünk élvezni a jó hatásokat, mert a következő 3 évben már a ciklus végénél csökkennek a jupiteri jó hatások is, aztán, majd a következő jupiteri ciklusnál a tapasztalatok alapján tudjuk az életvitelünket jó mederbe terelni.


A Nap körül keringő bolygók közül külső bolygóknak tekinthetők azok a bolygók, amelyeknek a keringési pályája a FÖLD pályáján kívül helyezkednek el. Ebből a szempontból ide tartozik még a gyors bolygók közül a Mars is. Aztán a Lassúbolygók közül pedig: a Jupiter, Szaturnusz, Uránusz, Neptunusz és a Plútó.

Az életkorral összefüggő Tranzit szemszögéből a minden külső bolygó mindig a születési horoszkópban való bolygó elhelyezkedés alapján vehető figyelembe. Ugyan is egy bizonyos korban ki jelölik a szülött részére a lehetőségek tárházát, valamint kihívások területeit is.


Vegyük akkor sorra most a Szaturnusz bolygót: Mivel a Nap körüli keringési ideje 29. év és 167 nap, ezért nagyjából a Tranzitok során 28-30 években kell gondolkodnunk, mivel a bolygó sok esetben”Retrográd” módon viselkedik.

Egy –egy ciklus megmutathatja számunkra, hogy miket is végeztünk el az életükben és mit nem tettünk esetleg jól, illetve milyen olyan dolgokat szeretnénk a következő ciklusra kijelölni, meghatározni feladatként, amit bizonyosan másként kellene tenni.


A Szaturnusz első visszatérése a saját jegy szerinti fokszámához együttállásban, (mint fentebb is jelezem már) 28-30 évben az I, ciklusban. A második Szaturnuszi ciklus, olyan 58-62-64 évre tevődhet, mely attól is függ, hogy a Szaturnusz bolygó esetleg már a születést megelőzően is ugyanabba jegyben haladt.

III, ciklus idő pedig követő 30 év elteltével az emberek 80. életüknek a derekán következhet be, ha az illető vigyázz az egészsége, akkor jó kedvvel és szép öregséggel élhetjük meg a III. ciklus időszakot is. (A fórumon részletes leírást találhattok, arról hogy egyes ciklusokat miként tudjuk jól megélni, illetve ha valamit elszúrtunk, hogyan tudjuk azokat jobbá tenni. Ebben az időszakban már főleg az egészségi probléma gondokat kell jó módon kezelni és kellő alázattal elfogadni).


Az Uránusz generációs bolygó hatás tekintetében tudnunk kell, hogy a bolygóra főleg a zűrzavaros energia közvetítése a leg jellemzőbb.

A robbanásszerű változásokat hozhatja be az életünkbe, viszont a sok éves generációs megfigyelések szerint az Uránusz bolygóhoz köthető mindennek a haladása is, ami sok esetben azon alapul, hogy a régit le kell rombolni.

Mivel azonban a Vízöntő jegy uralkodó bolygója, ezért Vízöntő korszak bolygójaként tartjuk számon, ezért aztán ehhez köthető az is, hogy az emberekre a szeretet által is lehet hatni. Azért, mert másik fél az általunk sugárzott érzelmek következtében olyanná válhat, mint amilyenekké mink szeretnénk, hogy váljék.

Érdekes lehet az is, hogy az állatövjelek lógói közül az egyetlen jegy a vízöntő, akinek egy ifjú a jelkép szimbóluma, aki az élet vizét önti ki a földre azért, hogy termővé válhasson.


Tehát emberi életévekben mérve a lassúbolygókat, azt láthatjuk, hogy 22 éves kor tájékán már a Tranzit Szaturnusz és az Uránusz kvadrát fényszöget alkot egymással. Az Uránusz kvadrát azt jelezheti, hogy nem vagy nehezen tudja megélni valaki a szabadságvágyát. Ilyenkor fordulhat elő, hogy mások hatalmaskodnak felette vagy esetleg valaki manipulálni szeretné.


Ezt követően 24-26 év között lesz az Uránusznak Trigon fényszöge, ilyenkor a szülött úgy érezheti, hogy sérthetetlen. Amit elgondol az, sikeresen véghez tudja vinni. Ebben az időben talán jól működnek a kapcsolatai beleértve a párkapcsolatait is. A váratlan dolgok is szerencsésen végződhetnek, amiket ekkor az Uránusz behozhat nekünk.


28-30 éves kor között van viszont a Szaturnusz bolygónak az első visszatérése. Ugyan akkor lehet, hogy képletben a Neptunusznak és a Plútónak is lehet 60°-os állása. Ez már egyértelműen a felnőtté válást jelezheti. Ekkor érdemes átvizsgálni az eltelt éveket és új feladattervet készíteni a következő Szaturnuszi ciklusokra.

Amikor a szülött elérkezik a 35-37 éves korához. Ekkor lesz az Uránusz-Uránusz 150°-os állása képletben= quincunx fényszöggel. Jelentése: Lassú állandó súrlódások között fejlesztő fényszög. Belső jellemi nehézségeket kell általa megoldani. Viszont ekkor jelezhet akár „Önbizalom” hiányt is.


Ezt követően általában nehezebb időszakok következhetnek. Kapcsolatba hozhatók ezek „Karmikus” eseményekkel, pláne, amelyeket nem vállalunk fel, azok még meg is betegíthetnek bennünket. Viszont, ha ismerjük ezeket ránk váró hatásokat elébe is, mehetünk szabad akarattal dolgoknak és ekkor ugyan nagy küzdelmekkel, de talán le tudjuk győzni a ránk nehezedő hatásokat, és meg tudjuk oldani a feladatainkat is.


38-42 éves kor között érkezik az Uránusz szemben állási oppozícióba, mely mindig váratlan, villanásszerű megvilágosodáshoz is vezethet.

Ez a fényszög konstelláció mindig gyökeres változást eredményezhet és párosulhat türelmetlenséggel is. Ekkor szokott előfordulni, hogy valaki nem megfontolt döntéseket hozhat, főleg a VII. párkapcsolati jelölőként ilyenkor szokott előfordulni, hogy valaki szeretne kiszállni az addig meglévő kapcsolatából.

A képlet egyéb fényszögei ekkor segítségünkre lehetnek abban, hogy ne hozzunk rossz döntéseket. Azért, mert ekkor társul a képletben az életkor alapján a Neptunusz 90° fokos kvadrát is. Mivel a Neptun sokszor ködösít egyfajta vakságot is, hozhat, amikor olyan döntést hozhatunk, amely nem tesz jót nekünk.

Hiszen egy másik kapcsolatban, - akár karmikusan is - ugyanabba, folyóba léphetünk.


Életünkben az 56. év körül alakul ki az Uránusz bolygónak Tranzit körforgás során a hármas Trigon harmonikus fényszög hatása. Ekkor, ha jól használjuk fel az egyéb bolygók által kapott jó fényszög adottságainkat is, az Uránusz hozhat nekünk külső és belső megújulást is.


63-65 év között az Uránusz kvadrát szintén nehézségeket, feladatokat és betegséget szokott hozni.

Fontos lehet még említés tenni arról is, hogy a Szaturnusz 2.-ik 58- 60 évekre eső ciklusa, amikor egybe esik a Jupiteri 5.-ik 12 éves ciklussal, akkor lényeges jó változások lehetnek az életünkbe.

2013. márc. 7. 12:35

Sándor, József, Benedek, telipakolt három zsákot, s cipelik már a meleget…”



/Zelk Zoltán/ Hóvirág.


Jó, hogy látlak hóvirág,

Megkérdezem tőled,

Mi hírt hoztál?

Mit üzensz, erdőnek, mezőnek?


Szedd a szárnyad, szaporán

vidd a hírt madárka,

Útra kelt már a tavasz,

itt lesz nemsokára.


/Zelk Zoltán/ Csilingel a gyöngyvirág.


Csilingel a kis gyöngyvirág.

Fehér a ruhája, meghívja a virágokat

a tavaszesti bálra.


Öltözködik az orgona, lila a ruhája,

Kivirít a kankalin, a szegfű és a mályva.

1517. Rena85
2013. márc. 6. 22:37

Kedves Ilcsi Mama!

Itt is szeretném megköszönni a segítségét!:)

2013. márc. 6. 16:10
* Kedves Ilcsi Mama! Nagyon szépen köszönöm,hogy elküldted nekem a Bükki Fűvesember Szabó Gyuri Bácsi naptárát.Több alkalommal kértem már tőle tanácsot legutobb két hete és iszom a teáit.Az én elemzésemben azt írtad vissza találok a föld gyógyitó erejéhez.Hát nagyon igazad van.Tavaly augusztusban vásároltam az első csomag gyógyteát.Azóta sok mindent kipróbáltam gyorsan lekopogom eredménnyel:diólevél,csalán,kisvirágú fűzike,felfázás elleni teakeverék,cickafark tea.Mostanában van időm egy kicsit azokkal a dolgokkal is többet foglalkozni amikkel én is szeretnék.Amióta hárman maradtunk teljesen megváltozott az életünk.Amennyivel nehezebb néha annyival könnyebb is sokszor.A nehézségeinket a gyerekeimmel megoldjuk a nyugodtabb felszabadultabb könnyebb időszakainknak viszont sokkal felszabadultabban tudunk örülni.Én pl.annak,hogy többidőm van magamra,pl olvasni akár az asztrológiát akár a teákat tanulmányozni vagy bármi mást.Szóval mégegyszer:köszönöm.
2013. febr. 28. 21:27

No hát jól felkavartam nálatok az állóvizet azzal, hogy az 1511. számon jeleztem a bolygók haladás ideit.


Valamint azt, hogy jelenleg a Halak-jegyben Tranzit módon sokszoros bolygóhalmozódás található, mégpedig a Nap – Merkúr - Mars és a Neptun bolygók jelenleg a Halak jegyben haladnak. És még ugyan rövid időre ugyan, de majd még idekapcsolódik a Halak jegybe március 10-12.-ig a HOLD is. Ugyan is ez jegyhelyzet két nagyfeszültségű energiatalálkozást mutathatja.

Első sorban azért, mert a Halak jegy érzelmi szintje igen magas, ezért aztán, amikor Hold itt tartózkodik a Halak jegyben, akkor az illető személynél a megnyilvánulási formái érzelemmel fűtöttek lehetnek.

Azt jeleztétek nekem, hogy a Neptun bolygóról a fórumon nem sok mindent tudtatok olvasni. Valóban igazatok van!


Mivel a bolygó haladása nagyon lassú, ezért csak kevés ember képletében található meg ezért a fórum elején úgy gondoltam, hogy nem igen foglalkozom vele. Mivel azonban ezt a hiányosságot - a Tranzit bolygóhalmozódás következtében felfedeztétek-, most akkor szólnék erről a nagyon szép bolygóról is.


Nézzétek meg az adatlapomon, hogy milyen szép kék, a Neptunusz bolygó, mint az égkékje és a tengerkék színe keveredne benne. Víz - jegyű bolygónak tekinthető.

A Neptunusz egyébként a VÉNUSZNAK a szeretet és szerelem bolygójának a felsőbb fokú megjelenése, még akkor is ha az asztrológiában a Neptunusz=kháosz planétájaként jelenik meg.


Tehát ebben ez a lényeg!! Hogy a Neptun a nagyon lassú bolygók közé sorolandó. 164. és 280. nap alatt kerüli meg a Napot és átlagban 14 éveket, tölt el egy-egy jegyben.

Pontosan, ezért mert a bolygó haladása ilyen lassú, ezért a ma élő emberek képletében csak a nagyon idősek képletében fedezhető fel például Rák jegyben születetteknél, 1915-16-ban. Valamint Az oroszlán jegyben 1915-1929-ig. A Szűz jegyben 1928-1943.-ig.

A mérlegjegyben:1942-1956. Skorpióban 1956- 1970. Nyilas jegyűeknél 1970-1984.

A Bakban született egyéneknél 1984-1998. és a már gyermekkorban lévőknél: a Vízöntőben 1998-2012, valamint a mostani Halak-jegybe való belépés 2012 évben, februárban volt.

Tehát ezeknek, a gyermekeknek a képletében fedezhető fel a Neptun bolygó a Halakban és itt is halad ebben a Halak jegyben a Neptunusz bolygó egészen 2025-ig.


Tehát „Radix” horoszkóp akkor érintett a Halak jegy és Nap és a Holdállásban azokra vonatkozik leginkább, ez a hatás. Azért mert ilyen állásban, amikor valakinél a Hold érintett, abban hogy a képletében a Halak jegyben áll, akkor gyengítheti az illető jellemét. Nehezebben tud megfelelni az egyéb kihívásokra, ilyenkor fordulhat elő, hogy az illető még magát is becsaphatja.


Persze más a helyzet akkor, amikor a HOLD a Tranzit körforgás következében halad át a Halak jegyen. Mivel a Hold a leggyorsabb bolygók közé sorolandó, ezért a hatásai is csak nagyon rövid ideig fejtheti ki. Mivel a bolygó halmozódásban, most a Halakban van és a Neptun is részt, vesz benne, ezért az ilyen jeggyel és bolygóval rendelkező szülöttek hajlamosak lehetnek még a Neptun hatás következtében arra a veszélyre, hogy képtelenek különbséget tenni a valóság és a szellemi élet közt. Tehát egy kicsit a Neptun ködösítheti az illető elképzeléseit, a képzeletében vízióként jelenthetnek meg konkrét dolgok.

Itt is nagyon fontos lehet a „radix” jegy és ház, valamint a fényszög kapcsolódás jelentősége. Azért, mert a Neptun egyébként az egyéniség feloldódásának kifejezője. Ugyan akkor a káosz planétájaként is ismert, viszont a Halak-jegyben, mivel a másodlagos uralkodó a jóságos Jupiter, amennyiben jó fényszögelt a képletben, akkor rendkívüli emberszeretet és önfeláldozó jóság is társulhat hozzá.

Csupán a rossz fényszögeltségnél mondhatjuk azt, hogy zűrzavaros gondolkodással ámításra is alkalmas lehet, ugyan akkor az illető a ködösítés következtében csalók áldozatává is válhat.


Ezért aztán a „Radix” házakban való jelentés tartalmak alapján is, fontos vizsgálni a képletet, mert szinte minden házban a benne álló Neptun hatás más-más jelentés tartalmakat takarhat.

Már csak azért is, mert ha valakinél az I. házában áll a Neptun akkor az illetőnek magas lehet a szellemi képessége, az intuíciója, erős hajlama lehet a misztikára - titokzatos dolgokra azért, mert Neptun a Halak-jegy ura, amely a „Mundán” szerint a 12. házhoz tartozik. Vagyis ebben a 12. házban találhatók például a rejtelmes foglalkozások, vagy a nyilvánosságtól elzárt olyan tevékenységek, amelyek a köznapi világtól eltérőek, vagy az illető az elszigetelődésre hajlamos. Ugyan akkor mivel az I. házban a Neptun személyi bolygónak is tekinthető, ezért az illető érzékenységét érzelmét, és az intuícióját különösen felerősítheti.


Amennyiben itt diszharmonikus fényszög állás található akkor, ha az illető nehéz helyzetbe kerülne, mindig a könnyebb megoldási lehetőséget fogja majd választani, azért mert a képzelete elszabadul, és ez az aggodalmasságát megnöveli.

Ugyan akkor a Neptunuszi hatásokat pontosan a fentiek értelmében nemzedéki hatásként is felfoghatjuk, tehát nagyon fontos lehet éppen milyen jegyben született ember képletében található.

Például az idősebb korosztályhoz tartozó tüzes Oroszlán jegyben 1945-1929-ig, születetteknél, és ha még esetleg személyes jelleggel is bírhat, akkor az illető akár minden jóval is meg lehet áldva: gazdag képzelő erőre gondolok, vagy nagy kreativitással rendelkezhet az illető, vagyis az átlag embereknél nagyobb lehet művészi képessége és a tehetsége.

Itt említhetném meg a 1929-1943-ig Szűz jegyben született embereket is, akiknél például, ha Neptunusz személyi bolygóként vehető figyelembe, akkor az illetőnél a képzelő erő erős ösztönzést kaphat. Mivel azonban a Szűz jegy Föld-jegy, ezért foglalkozás tekintetében bizonyosan szeretni fogja mind azt, ami természettel, a kertészkedéssel hozható összefüggésbe.


Aztán a Mérleg jegyben ( 1942-1957-ig), szülöttjeinél, az lehet a jellemző, hogy békeszeretők, bár akiknek még az aszcendens jegyük is Mérleg jegyre tevődik a „radix”-ban, akkor nagyon fontos lehet, hogy maga Neptun az I. házban 10° fokon belül nagy hatással lehet a személyiségre. Vagyis a Neptun gyengítheti magát a felkelő jegy hatását, és ezt a szülött úgy érzékelheti, hogy nehezebben tudja megszervezni a saját életét.

Vagy amennyiben a 12. házban található a Neptun, akkor szintén a ház hatás tekintetében kiemelkedő hatással bírhat. Azért, mert a Neptunusz által elfoglalt jegy elhelyezkedése határozza meg a házhelyzet bonyolultságát is. Itt ugyan a Neptun otthon érezheti magát, mert a 12. jegy-háznak az ura, de mivel jellemző lehet rájuk a titkolódzás, ezért sok esetben elzárkózóvá teheti a személyiséget vagy rossz fényszög hatásokkal még a káros szenvedélyek is hamarabb, megtalálhatják.


Vágyik az egyén az egyedüllétre. Szereti az úgy nevezett kuckológiát, akár milyen kicsiny helység is legyen, de csak a magáénak tudja, mert az neki a menedék mások elől. Nagyon jó, ha a szülök és hozzátartozók, különös tekintettel, oda figyelnek az ilyen 12. házas Neptun bolygó hatásokra.


Aztán a következő 1956/57 - 1970/71. évben születetteknél a Neptun a Skorpióban haladt.

Itt még azt is figyelembe lehet venni, hogy maga Skorpió jegy a nagyüzletek jegye is. Amennyiben a Neptunusz itt az I. házban személyi bolygó is, akkor az érzelmi intenzitás is nagyon erős lehet. Jó fényszögekkel ezek pozitív irányban, míg nem kedvező fényszögeknél már nem annyira hozhatják be a jó hatásokat.


Aztán akkor vegyük még sorra az 1970-1985.-ben születetteknél a Nyilas jegyűek vonatkozásban a Neptun hatásokat: Mivel a Neptun igen erősen kapacsolódik a Jupiter bolygóhoz, egyrészről, azért mert a Halak jegyben társuralkodóként van a hatásuk, másrészről pedig azért, mert ennek a Nyilas jegynek is a Jupiter az ura, ezért aztán itt a Nyilasban igen csak reményteli pozitív hatásokat adhatnak, amely a Neptunuszi gyengédségből eredhet.


Akkor boncoljuk még a Bak jegyben az 1984-1998.-ban születettek helyzetét is.

Mivel tudjuk, hogy maga Bak jegy elég rideg a Neptun ebben a jegyben azt hozhatja részükre, hogy a szigorú tulajdonságaik egy kicsit enyhébb formában mutatkozhat meg. Amennyiben az érzelmi világa is egy kicsit gyenge, akkor a Neptun hatás ezt jó értelemben felerősítheti.


A Vízöntőben járva pedig a Neptun 1998-2010-küzötti időben születetteknél a vízöntő megújító hatása miatt még a szerelemben is függetlenség felé terelheti. (ha már az előző részben a VII. házas párkapcsolat volt a téma. )


Mivel a Vízöntőnek az Uránusz az ura ezért gyakorta hozhat az élete hirtelen változásokat, pláne, ha az Uránusz még az I. Vagy a VII. Párkapcsolatok házában valamilyen formában érdekelt lehet. Itt a Neptun segíthet akár még a ködösítésben is, mert például az I. házban alááshatja az ember Ön bizalmát és könnyebbik úton való járást, választhatja.

A VII. házban pedig azt is adhatja, hogyha valakinek el kellene köteleznie magát, nem talál megnyugvást a tartós kapcsolatban, mivel a Neptun ködösítő hatása miatt gyakran a fellegekbe járhat, ezért sok esetben felelőtlenül vetik bele magukat a kapcsolatokba, ezért aztán könnyen felborulhat a kapcsolatban az egyensúly.



Viszont például a IV. család otthon házában álló Neptun csendes békés otthont szerető emberre vall, aki az egész életét ilyen visszavonultságban kívánja leélni.

A VII. házban álló Neptun pedig arra is utalhat, hogy szokatlan lelkiségű élettársat keres maga számára. Így aztán figyelembe kell venni a képlet egyéb jelentés tartalmát is, mert rossz fényszögeltség esetén hozhat a szülöttnek bizonytalan kapcsolatokat és bonyolult peres ügyeket, (a másodlagos Jupiteri hatás miatt).

Aztán azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy például, akiknél a Neptun a 8. házukban áll, akkor jó fényszögek mellett várható részükre előnyös örökség és szép életvég várhat rájuk.

2013. febr. 28. 16:20

Kedves”empathic”. Kérlek, hogy olvass bele bővebben az” Aki szereti az asztrológiát” fórumba látni fogod, hogy én inkább azoknak szeretnék segíteni, akiket érdekelhet az asztrológiai ismeret, és ilyen egyszerű módszer által is bele tudjon látni a saját „Radix” születési horoszkóp körükbe.

Persze ehhez elsődlegesen arra van szükség, hogy az illető ismerje a nagyon pontos születési óra-perc idejét. Mert ez adja az Aszcendens jegyet ezzel együtt az I. házat, mely aztán a 360° fokos körben kijelöli a többi még hátralévő további 11 jegyet és házat is.

Tudod ilyen kéréssel, mint most Te, megszámlálhatatlan sokan várnak a sorukra, szinte már lehetetlen eligazodni a sok kérdésben.


Mivel azonban úgy érzem, hogy nem véletlenül szeretnél kérdésedre választ kapni tőlem

(amit ugyan konkrétan a privi leveledben nem írsz le), de bizonyosan érdekelni fog téged és másokat is a mostani válaszom. Már csak azért is, mert sajnos nem foglalkozom horoszkópelemzéssel csupán itt a fórumon, szeretnék mennél többeteket rávezetni erre a csodás dologra, mint a csillagok által közvetített asztrológiai ismeretek.



Kitôl: empathic, 2013-02-27 16:33

„Kedves Ilcsi Mama! Foglalkozik horoszkópelemzéssel? Meg tudja nekem nézni az enyémet? Köszönöm!”


Ezért aztán, olykor-olykor ha úgy érzem, vagy azt látom, hogy valakinek éppen fontos jelölő jöhet az életében, és segítségre lehet szüksége akár itt a fórumon - persze a személyi jogokat nem sértve - , akár priviben válaszolok is.

De inkább azt tanácsolom neked és másoknak is, hogy amennyiben tudsz egy kis időt erre szentelni, igyekezz saját magad is, a lényeget kimásolni, és ha már csak a Nap jegyet ismered, vagy esetleg még az aszcendens jegyedet is tudod, már abból is sok mindent ki tudsz következtetni, amire esetleg kivácsi lehetsz.


Amennyiben egy kicsikét is, érdekel a csillagászati asztrológia, akkor pontosan most a tegnapi napon- többek kérésére –töltöttem fel leírást, hogy hogyan lehet a leg egyszerűbb módszerrel elindulni az ismeretek megszerzésében.


Azt bizonyosan Te is tudod, láttál, már horoszkóp kört, hogy az általános 360° fokos horoszkóp kör 12-12 részre van osztva és egy-egy jegy és ház 30-30° fokot foglal magába. No, már most itt az I. jegy a KOS, mely egyben az I. házat is jelenti. Az utolsó 12. jegy és ház pedig a Halak jegyre tevődik. Az egyének szempontjából ez attól függ, hogy mikor milyen Nap jegyben látta meg a Napvilágot.


Példaként: tudjuk, hogy a jelenlegi Halak jegy szülötei, azok lehetnek, akik február19- és március 20.-a közti időkben jöttek erre a Földi világra.

Tehát Ők a 360° fokos körnek az utolsó szakaszára esően a 330-360°-ra eső Halak-jegy 12. házához tartoznak. Amely a pontos Radixban a Nap jegyvonatkozásban a Halak jegyre fog majd tevődni. Csupán a felkelő Aszcendens –jegy adata és azzal együtt az I. ház fogja majd behatárolni az illető saját képleteszerinti jegyeit és házait.


(Azért, mert aki ismeri a saját pontos születési óráját-percét, nekik ez - az úgynevezett „Radix” születési képlet alapján az aszcendens jegye, vagyis az I. ház olyan jegyre fog beállni, ahol éppen a bolygók, abban a szent időben éppen felkelőben voltak.)


Maradjunk az elsőnek általam érintett egyenlő 30° fokos jegy, házaknál, (Én magam az egyszerűség kedvéért csak „MUNDÁN” ként szoktam írni.), akkor tudhatjuk, hogy mivel a tavasz ponttal kezdődik a KOS jegy március 21.-vel, ezért az I. ház ebben a körben a Kosra fog tevődni, tehát ekkor a Nap 03.21 - 04. 20.-ig a Kos jegyben fog haladni, majd 04. 21.-től már átlép a Nap a Bika jegybe 05.21.-ig, és sorban tovább- tovább.

(Erről is találhatok a fórumon, feltöltést, mert a jegyekbe való Nap belépés és az onnan való kilépés időpontja is sok más helyeken, az elején és végi napoknál eltérők lehetnek. Ennek is meg van a maga csillagászati jelentősége, olvassátok el.)


Ilyen esetben fordulhat elő, hogy akik ezekben, a kérdéses napokban látták meg a Napvilágot még az előtte álló jegyre, vagy az időpont végénél születettek, pedig a következő jegy hatásait is, örökül vehetik.

Maradjunk akkor a Kos jegynél, tudjuk, hogy a Kossal szemben az általános horoszkóp szerint a Mérleg jegy található, vagyis a”Mundán” szerint ez lesz akkor ott a VII. kapcsolatok háza többek közt a párkapcsolatoké is. Mert a Kos jegy csúcsa megegyezik a Mérleg jegy Csúcsával itt a leg erősebb a jegy hatása is. A Kos -nak a Mars bolygó az ura és Mérlegnek pedig a Vénusz a szeretet és a szerelem bolygója.

Éppen ezért ha például valaki, azt kérdezné, tőlem, hogy amiként találhatja meg verce –vissza a két - jegyű egyén egymásban jó párkapcsolatát, akkor, én általánosságban a következő választ tudnám adni.

Mivel a VII. ház a „Deszcendens” jegynek felel meg, ezért mivel a szerelem és vágy a Kos jegy urához, a Marshoz is kapacsolódik, ezért az e jegyben született személy szenvedélyes és a férfias Mars hatás következtében a „kéjvágy istenének az uralma alatt állhat. ”. Pláne, ha még esetleg a Mars még lokálisan is benne állhat a Kos jegyben. Ilyenkor rámenős akaratos szülött ráhatást kaphat az illető.

Amennyiben pedig a Mars a Mérleg jegyben áll a képletben, akkor pedig már bejön az egyéni „Radix” képlet ismerete. Miért? Mert hogy nem mindegy hogy a Mars a saját „Radix” képletben aktív, vagy passzív jegyben áll-e?


Ugyan is, ha például a Mars passzív jegyben található, akkor a vágyak fantáziálásba, az álmokba csaphat át. Vagyis a negatív jegyben álló bolygók inkább a hatások befogadására, az alkalmazkodásra, míg, ha aktív= pozitív jegyben található, akkor még felül múlhatja a saját Nap jegyét is, ezzel aztán erős lehet a libidója, és az azonnali tettek emberévé léphet elő például a Mars a Kosban a Macsó férfi jelölője, lehet.


Megmutathatja azt is mennyire, van kibékülve a férfi a saját férfiasságával, és hogy ez milyen módon tuja kifelé sugározni a nő irányába. Azért, mert a Mars hatás következtében a mivel a Mars a TŰZ jegyhez tartozik, ezért olyan hatást kaphat, hogy úgy tör elő belőle szenvedély akár egy vulkán.

Tehát ha a Mars a képletben Vízjegyre tevődik, akkor inkább a romantika a lehet az erősebb oldala. Amennyiben Föld jegyben állhat a Mars akkor, pedig az illető becsületesebb formaként jelenhet meg Mars hatás, mert olyan jellemet takarhat az illető, hogy vágy szempontjából nincsenek fenntartásai.

Levegős jegyben álló Mars (például a Mérlegben), pedig hatás tekintetében azt kaphatja, hogy nem csak a testi szenvedély hajtja. Ilyen esetben, ha a Kos - Mérleg párkapcsolatban a VII. ház a levegős szemben álló jegynek tekinthető a Mérleg jegy, akkor még a KOS is, tud alkalmazkodni, visszafogott és békeszerető lehet, mindent megtesz azért, hogy a másiknak örömet szerezhessen. Ezért aztán a Mérleg ura a Vénusz hatás következtében az elbűvölő Mérleghez fog vonzódni. Mert a Mérlegben Mars romantikus „sarmőrt „adhat egy férfinek ugyan akkor előnybe, részesítheti nem csak a szexet, hanem magát a jó kapcsolatot is, mert a Vénuszi hatás azt a nőtípust jelölheti ki számára, akiben meg találhatja a nőies lelket és az ideális nőt.


Ezért aztán a Férfi horoszkópban a MARS helye nagyon is beszédes lehet.


A Női horoszkópban pedig a MARS azt a férfi típust fogja megjeleníteni, akihez az illető vonzódhat, de egyben női oldalról azt tudatja velünk, hogy milyen is lehet a nő libidója, hogyan és miképpen tudja kifejezésre juttatni férfi és női összhangot. Mivel a szerelem és vágy jelölője a VÉNUSZ bolygó, ezért nagyon fontos szerepe lehet az emberi kapcsolatokban is. Amennyiben a Női horoszkópban a Vénusz harmonizál a partnere napjával vagy a Marssal, ekkor a két félnek nagy az összeillendősége. Ezért, aztán ha a női képletben a Vénusz például a Kos jegyben található, akkor az egyben szexuálisan aktív nőt jelezhet. Viszont fordítva, ha Vénusz a Mérlegben áll képlet szerint, akkor ugyan szereti a szerelmet, de magát a társat is kedvelheti.


Tehát összességében: a VII. párkapcsolatok háza mutathatja meg részünkre, hogy mit várhatunk a pár kapcsolatunkban. A képletben a Marsnak ebben a házban nagy jelentősége lehet, mert egyben azt is mutathatja, hogy rámenős társa vágyódunk-e vagy esetleg egy Marsikus agresszióra hajlamos egyént is bevonzhatunk általa.


Ugyan akkor az is érdekes lehet, ha valakinél a VII. házban található a Radix”-ban a Nap vagy a HOLD, mert abban az esetben, idősebb személyben láthatjuk meg az életünk párját, vagyis nap esetében szinte apapótlékként Hold esetében az anyapótlékot kereshetjük a kapcsolatban.


Amennyiben még a „Radix”-ban a VII. házban esetleg más bolygó is található, akkor az a bolygó hatás ismeretében még azt megsúghatja nekünk, hogy megfelel-e a mi elvárásainknak, azért, mert a bolygó annak a háznak a jelentőségére lesz hatással.

Mindenki a VII. háza szerint keresi a visszaigazolást arra vonatkozóan, hogy mások szemében Ő maga hogyan tükröződik vissza, mit keresünk a partnerben.

Tehát az I. házbeli „ÉN” kivetülése a szemben álló VII. házban másokra, vagyis, hogy mit szeretnénk egy kapcsolatban elérni és megvalósítani. Hogyan tudjuk az igényeinket összeegyeztetni a mások igényeivel. A képletben a VII. ház megmutathatja nekünk azokat az embereket, akikhez vonzódhatunk.

Amennyiben a VII. ház „Csúcsa, vagyis a Deszcendens „jegy esetleg megegyezik a kiszemelt partner Nap jegyével, akkor ez- az illetőnek a belső képét fogja meg mutatni számunkra, vagyis azt, hogy milyen is lehet az életünk mások által. A két azonos elemben álló Nap jegy ugyan harmonikus párkapcsolat jelölője lehet, viszont a „radix”-béli, fényszögeket is figyelembe kell venni, mert az „ EKL” táblázatban a Qvadrát fényszögek megoldandó nehézségeket is jelölhetnek.

1513. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1512. - 4b6a2525df)
2013. febr. 28. 12:04
Oké! Akkor már nincs más, mint azt tenni sorjában amit kell. Az ismeretanyagok pedig lassanként egymásra rakódnak és meglátjátok milyen sok mindent felfedeztek a saját "radix" képletek alapján az életviteleitekben.
1512. 4b6a2525df (válaszként erre: 1511. - Ilcsi Mama)
2013. febr. 28. 07:09

Hát ezt ki kellett nyomtatnom:)


Vagy én, vagy a nyomtatom:) megérezte, hogy a radix képlet több példányban kell, ugyanist azt 3 pl-ban nyomtattam ki:), természetesem szinesben

1511. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1510. - 4b6a2525df)
2013. febr. 27. 16:20

Kedves fórumlátogatók.


Többeken tettétek fel már nekem azt a kérdést, hogy hogyan kellene elindulnia azoknak az ismeretszerzés terén, akik még csak most szeretnének, ismerkedni ezekkel, a csillagászattal kapcsolatos asztrológiai dolgokkal.


Kedves „csorieva” és mindenki más is itt a fórumon.

Éva nagyon helyes a meglátásod, hiszen egy kíváncsi Ikrek, mit is mondhatna. Hidd el nagyon sok Ikrek Nap jegyű, van itt velünk, akik szintén így kezdték, mint, most Te.

Pláne akinél pedig, még a „Rejtett” aszcendens is Ikrek és az aszcendens jegye pedig SZŰZ szintén Merkúr uralkodóval, azoknak pedig ez tudomány megismerése az álmaik tárházát tárhatja fel.


Első lépésként azt ajánlom neked és másoknak is, hogy az általam megküldött „Radix” születési képletből lehetőleg színesben, készítsetek több másolatot, azért, hogy például a mindenkori Tranzit körforgásszerinti bolygó jeleket a megfelelő helyekre, fel tudjátok jegyezni, azért, hogy abból már szinte látható, hogy éppen az a bolygó a saját horoszkópotokban milyen jegy és házterületeket fog érinteni. (Amennyiben a kör-másolásra, otthon erre nincs lehetőségetek, akkor nagyon sok koppi- másoló üzletben, pár Ft-ért ez már megoldható).

Azt is, tudni kell, hogy maga „Radix” pontos születési óra-percre elkészített képlet egy egész élet tartalmára, érvényes mindenkire nézve a születéstől a halálig.


A közte levő időket pedig a KENTRA tengely a 4 sarkalatos pont, vagyis a kört 4 részre osztó „Felkelő pont”=Aszcendens = ASC. I. Ház vele szemben található „Lenyugvó pont”: DS. VII. ház. Valamint „Felső” láthatármetszés pont: M. C. X. ház és az „Alsó” láthatár alatti metszéspont: I.C. IV. Ház. Jelöli ki.


ASZCENDENS tehát a legfontosabb jelölő lehet a horoszkóp körben, mert a Naplátszólagos körpályájának, az Ekliptikának az a pontja, amely a születés időpontjában a születéshelyről szemlélve pontosan a Keleti Horizonton felkelőben van. Egyben ez lesz a fokszám szerinti I. ház kezdete is. (A jellem, egyéniség, az Én, az EGÓ, a temperamentum, a hajlam, az egészségügyi alap beállítottság jelölője).


Az Aszcendenssel szemben pedig a Deszcendens=DS. jele: vagyis a 7. ház ugyan azon a fokszámon, mint az aszcendens, (társas viszonyok, házasság, szerelem, párkapcsolat, ellenség, nyilvánosság, perek stb.) tehát azt a pontot jelzi, amely a Nyugati égbolton éppen leszállóban

Van.


Itt az ismereteknél figyelembe kell venni azt, hogy van a 30-30° fokos jegyeket és házakat tartalmazó általános horoszkóp, ezt én a jobb érthetőség kedvéért csak ilyen egyszerűen egyszóval „MUNDÁN”-ként, szoktam nevezni. (Bár ez igazán a városok –országok, nagyobb népcsoportok horoszkópjait van hivatott jelenteni), de mivel ez a horoszkóp a Kos - jegytől, vagyis I. Háztól a Halak –jegy –ig, vagyis a 12. házig minden jegyben és házban 30-30° foknak felel meg ezért azok jegy és házhatásait is sok esetben a pontos születési óra-percre elkészített „Radix” esetében is értelmezni lehet.


Vegyük akkor ezeket sorra: a megfelelő fórum helyekről ki lehet másolni, hogy csak a legfontosabbakat említsem:

► Első sorban, a saját napjegyünk alapján ismerjük meg saját magunk jegy leírását.

► Mit is jelent maga 360° fokos horoszkóp kör.

► Mi az aszcendens jegyünk, annak a hatása ránk nézve.

► Az állatöv-jegyek, házak, bolygók, fényszögek, a bolygók hatásai a saját Nap és aszcendens jegyünkre. Az is nagyon fontos megjegezni, hogy a házak hatásai legerősebben a házcsúcsokon, aztán a ház legelején érvényesülnek a legjobban.

Aztán az is fontos lehet, hogy jegyek uralkodó bolygóinak, vagy a jegyben álló bolygónak a hatásai ránk nézve miként hatnak, mert a 30° fokos jegynek az első 10° jegy harmadában a hatások is erősebbek lehetnek.


A személyi bolygók hatásai a vizsgált horoszkópvonatkozásban. Személyi bolygónkat, mindig úgy tudjuk megállapítani, hogy Nap és Hold - Merkúr mellett az aszcendens jegy ura és az I. házban álló bolygók lesznek a személyi bolygóink. Aztán itt még az is nagyon fontos jelentés tartalommal bírhat, hogy a jegy ura hol, milyen házban található a képletben.

Mind ezeket ráültetve a saját születési képletünkre már nagyon sok mindent megtudhatunk saját magunkról.

A bolygókról általában és azoknak a Napkörüli keringési időkről. Különös tekintettel a „Gyors és a”Lassú” bolygók hatásainak a megismerésről írott leírásokat ajánlom a figyelmetekbe.


► A kör alatti „EKL” táblázatból minden egyes bolygó sorban láthatjuk, hogy a születésünkkor a felkelő bolygók milyen fényszögeket jelöltek meg számunkra.


A „Jelek” táblázatban pedig azt láthatjuk, hogy a felkelő bolygóink a születésünkkor éppen milyen minőségszerinti beosztást kaptak.

Vízszintes sor szerint: Kardinális- Sarkalatos - házban áll-e bolygó, vagy az azt követő Szilárd és Változó jegyekben-házakban.


Függőleges jelek sor pedig még azt is megmutatja, hogy a bolygóink TŰZ, FÖLD, LEVEGŐ, vagy éppen VÍZ - jegyekben helyezkednek-e el.

Amennyiben itt a kereszt pont értékeket vetjük össze egymással, akkor már azt meg tudjuk állapítani, hogy mi lehet a „Rejtett” aszcendens jegyünk.

A rejtett aszcendens abból tevődik össze, hogy melyik bolygó hol áll a képletünkben.

Azért mert a függőleges legmagasabb pontszám és a vízszintes szintén legmagasabb pontérték kereszt számban elhelyezkedő bolygók képezik a rejtett aszcendens - jegyünket.

Ebben a kereszt pontértékben található bolygókat, ha megnézzük a horoszkóp körben, a megfelelő jegyben elhelyezkedő bolygók azt jelzik, hogy milyen jegy lesz a rejtett aszcendens jegye.

A rejtett aszcendens meg mutatja az utat a külvilág felé. Azt is megmutatja, hogy bennünket mások miként látnak.


► Aztán van még a kör alatt még egy nagyon fontos táblázat, melyből a vízszintes sorban láthatjuk, hogy a bolygóink: Sarok házakban (I. IV. VII. X.): ez a legerősebb hatást jelenti, vagy a „Követő” házakban (mint például 2, 5, 8, és 11,): itt már bolygó hatások is egy kicsit gyengébb hatásfokkal jelennek meg.

Vagy éppen a Hanyatló házakban: (3, 6, 9, 12), milyen hatásfokkal vesznek részt. (Erről is van bővebb feltöltés a fórumon).

A házak jelzésnél pedig a függőleges sorban van jelezve, hogy a bolygó hatások milyen módon vesznek részt az életünkben: Élet házában, Cselekvés házában, Kapcsolatok házában vagy éppen a Megpróbáltatások házában.

Ennek a kereszt pontszám értékeinek az összevetése is, sok mindenben adhat eligazodást az életfeladatainkhoz. Ugyan is itt a legmagasabb pont keresztpontja felhívhatja figyelmünket, arra, hogy ha például a kapcsolatok házára, add ez utalást, akkor arra kell az életünkben a legnagyobb figyelmet fordítanunk.


► Arról már nem is beszélve, hogy a Hold mennyire fontos jelölő lehet az emberek életében.

A Hold a személyiség, a lelkiség az ösztönélet a gondolkodási mód jellemzője, utal a szervezet működő képességére is.

A női horoszkópban a Hold szerepe igen csak fontos lehet, mert legszorosabb kapcsolatban áll a nőiességgel, az anyasággal. Tehát ahol a Hold áll az vagyunk mi nők.

Képet kaphatunk a lelki vonatkozásban még a kedélyállapotunk hullámzására is. Amennyiben tudjuk, hogy születésünkkor a HOLD hol állt „Radix” képletben, akkor már arra van lehetőségünk, hogy azt is megtudakoljuk a képletünkből, hogy milyen fázisban járt éppen a hold a születésünk idejében.

(Hogy ha már az anyukánk erre nem emlékszik, vagy már sajnos nincs lehetőségünk tőle megkérdezni). Ugyan is azt tudni kell, hogy a hold a Hold szabályos időközökben változik, más és más alakot mutat.

Jelmagyarázat:

● = Újhold

Ď első negyed (növekvő hold).

O holdtölte (telihold)

© utolsó negyed (csökkenő hold).


Egy teljes holdciklus – a két ● = újhold között eltelt idő -. Ez kb. 29.5 tized nap, ez alatt a Hold egyszer járja körül a Földet, ezt, „Szinódikus” holdhónapnak nevezzük, és 2-3 napokat tölt el egy-egy állatöv jegyben.

<Ez azért van így, mert a Hold egyszeri körútjának ideje alatt a Nap is tovább halad az útján, kb. 27° fokkal, s a Holdnak, ezt az idő különbséget is be kell hoznia, ezt nevezzük „Szinódikus” holdhónapnak.

(Azonban van egy másik holdfázis számítási mód is, ahol a hold a Föld körüli forgásnak az ideje 28. napnak felelhet meg ez a „Sziderikus” holdhónap. Ez pedig azért van így, mert körforgást még az állócsillaghoz is, viszonyítjuk, s azt figyeljük, hogy, mennyi idő alatt ér el a Hold egy állócsillagtól megint ugyanahhoz az állócsillaghoz, akkor ezzel a „sziderikus” Holdhónapot mértük, meg amely konkrétan 27.32166 napot tesz ki, vagyis ez körül- belül 28 napot tesz ki.)


No, már most visszatérve a születési HOLD ciklus megállapításához, amennyiben a Hold „konjukcióban”, vagyis együttállásban van Nappal, tehát ugyan abban az állatövjegyben és fokon helyezkedik el, akkor mindig csak is Új hold ideje lehet ilyen esetben „Új hold” időben volt a születési időnk.

Akkor megnézzük, hogy a nappal szemben milyen jegy található, mert akkor csak is Teli hold –fázis ideje lehetséges.

Tehát, ha a horoszkóp körben az Új - Hold (vagyis ott ahol a Napunk is áll) alatti jegyekben van a Radixban a HOLD, akkor csak is Növő holdfázis idejére eshetett már a születés, mert amikor már elérkezünk a nappal szembeni jegybe, ott már Teli-hold ideje, van.

Amennyiben pedig már a Teli - holdat jelző jegyek fölötti jegyben található a képletszerinti HOLD, akkor pedig a születés idejében már Csökkenő hold - állásban járt a Hold.


No, már most a Nap jegyek alapján és, de főleg hold jegyek alapján következtethetünk még a testi - lelki bajainkra is. Egészségi állapot megőrzése szempontjából pedig nagyon fontos lehet, hogy mit és hogyan táplálkozunk. (Ezekről is jegyenként találhattok a fórumon lírásokat).


Aztán a 6. betegség ház és a 12. Krónikus betegségek hajlamokra utaló hatásokat is érdemes figyelemmel kísérni. Ezeknek, a házaknak az uralkodó bolygó hatásaikkal is összefüggésben- ha ismerjük őket, - sok mindent ki tudunk szűrni az életünkben, ha a bolygók betegség hajlamait is megismerjük. Szintén találhattok ezekről is leírást.

Az „EKL” táblázatban feltüntetett jó vagy kevésbé jó fényszögek, vagy az együtt állást jelző fényszögek a Tranzitok során is főként ilyent módokon fejtik ki az illető jegyben és házban ránk a hatásaikat, ezért aztán sok esetben, ha ismerjük a Tranzit bolygó haladásokat, akkor elébe is mehetünk az eseményeknek.


► Aztán van még egy nagyon sokakat érdeklő témakör, mint a Karma asztrológia.

A „Radix” szerinti Holdcsomópontok tartoznak még a térbeli pontokhoz, valamint a Karma bolygója Szaturnusz képletszerinti elhelyezkedése. Gondoljatok a csak a Szaturnuszi Ciklus időkre. A Szaturnusz 29. év és 167. nap alatt tesz meg egy teljes kört a Nap körül. És átlagosan két és fél éveket tölt el minden egyes állatövi jegyben.

Szaturnusz a legfontosabb hétköznapi eseményeket kiváltó sorsbolygó. Vagyis, hogy mi teljesíti be a sorsunkat. Kronosz az idő: Ha eljön az idő, akár jó akár rossz, a bizony eljön.

A Szaturnusz visszatérései, vagyis az önmagával alkotott fényszögei azt mutatják meg, - mint amikor az ember a tükörbe néz-. Ez a visszatükröződés. És ha felismerjük például önmagunkat, akkor képesek vagyunk változtatni a sorsunkon, a SZATURNUSZ mindig valamilyen keménységet, nehézséget is hoz. Valamint a SZATURNUSZ a Qvadrát fényszögei által a legjobb nevelő is.


Ha abból indulunk ki, hogy a lélek gondosan megválasztja születésének minden körülményét, akkor a radix képletben saját lelkünk hangja szólhat hozzánk.

A születés pillanatát megragadva pedig az egész életet megérthetjük. Ha hiszünk ezekben, a dolgokban, ha nem!

A karma asztrológia tanítása szerint a leszálló és Felszálló Holdcsomópont két pontja, mindig 180° foknyira áll egymástól, ezáltal egy vákuum folyosót hoz létre a megélt múlt, vagyis a „Karma”és az ismeretlen jelen, vagyis az „Inkarnáció” között.

A Holdcsomópontok kötik össze a lélek előző megjelenési formáit a jelenlegivel. A FÖLD, NAP körüli pályája során a Holdcsomó pontok az emberi kapcsolatokra utalnak.

A képletben a felszálló holdcsomópont jelöli általában azokat az embereket, akikhez vonzódhatunk.

Szimbolizálja a karmánkat is.

Az ösztönös és automatikus viselkedésmódot mutatja meg. Észjárásunkról és spontán fellépő motivációs mintákról árulkodik, az előző életeinkben mélyen elrejtett viselkedésmintáinkat és gondolatokat jelzi.

Egyben a legyőzendő előítéleteket is ki jelöli nekünk, életünk azon területein, melyektől fejlődésünk érdekében meg kell szabadulnunk.


Felszálló csomópont a könnyebbik aspektus, a Jupiter megfelelője, vagyis harmonikus, jótékony, támogató, azt a pontot jelképezi, mely a legnyomasztóbb feszültséget hozza a múltra. Segítségével kell legyőznünk azokat a mintákat, melyek evilági életünk mélységbeli fejlődéséért felelősek.

Felszálló holdcsomópont helye a jelenlegi életünk céljait, az előttünk álló jövőt is jelképezi, a teljes lelki beteljesülés felé vezető utat jelzi. A tökéletesedéshez vezető utat mutatja meg.

Arra utal, hogy bármennyit is értünk már el, szabad akarat által, mindig tovább tudunk haladni.

Leszálló holdcsomópont: vagyis a sárkányfarok a Szaturnusz bolygó megfelelője, szaturnuszi jelleggel bír, jelképezi a karmánkat, az előző életeinkben megszerzett viselkedés mintákat. Az előző életünk eseményeit, tapasztalásait, megoldatlan feladatokat jelez.

Mindazokat a hibákat, hiányosságokat, amelyek akadályozzák a „Karmikus” feladat teljesítését.

A leszálló holdcsomópont viszont a szaturnuszi jelleg következtében, hátráltat, nehezít, néha gáncsot dobhat elénk, visszahúz, bonyolíthatja az életet.

Ha viszont ismered saját Radix” horoszkópodat akkor a fórumon leírtakból bővebben is megtudhatod, a felszálló holdcsomópont tükrében miként függ össze jelenlegi inkarnációban a sorsod és az előző életeddel!


Na, most ismétlésből csak ennyi!


► Lássuk akkor, hogy a Tranzit bolygók éppen hold grasszálnak mostanság, jegyezzétek fel a kör külső részére a „Látens” bolygó jelekhez.

2013. március hónap 4.-én / 18 órára elkészített horoszkóp alapján/ a bolygók a következő jegyek ° fokszámán helyezkednek el.

A Hold helyzetének vonatkozásban pedig az adatok fok és perc adatainál déli 12órának felelnek meg.


▪ Nap a Halak-jegyben 14°16” fokon halad.

▪ Hold még Március 4-5.-ig a Nyilas jegyben tartózkodik és 22 óra 54’ perckor a

Nyilas jegyben, utolsó negyedben, csökkenő holdállásba kerül.

6-7.-*ig, már a Bak-jegybe lép. 8-9.-ig a Vízöntőben, majd 10-12.-ig, pedig a Halak-jegyben halad tovább.

Itt viszont március 11.-*én 20óra 52 perckor a HOLD az Új hold fázisába lép.

13-14.-ig a Kos-jegyben, 15-16.-ig a Bika-jegyben, 17-19.-ig pedig az Ikrek-jegyben halad.

Itt a HOLD belelép az I. növekvő- hold fázisba.


Aztán március 20-21-én.-én már a Nap is jegyet vált a Halakból a Kos jegybe egész pontosan március 20.-án 11óra 56’ perckor, mert ugye ez napnak a 24 órás delelőpontja.


A Hold pedig 20-21.-ig, már a Rák jegyben rója 2-3 naponkénti jegyváltó útját.

22-24.-ig az Oroszlánban, 25-26.-ig a Szűz jegyben, 27-28.-án pedig a Mérleg-jegyben halad tovább a hold.

29-30.-án pedig Skorpió jegybe lép.

Majd március. 31.-től - április hó 1.-ig már a Földkörüli körútja során 2-3 naponta váltogatva az állatöv jegyeket halad tovább a Nyilas jegyben.


▪ Következő gyors bolygó a MERKÚR: 13°55’ fokon halad a Halak jegyben.

▪ Vénusz az esthajnal csillaga pedig 8°16” fokon jár szintén a Halak jegyben.

▪ Ugyan csak a Halak jegyben: 24°06’ foknál jár a MARS bolygó is.


▪ Jupiter „LASSÚ” bolygó 8°07’ fokon „piros EXIL” állásban halad az Ikrekben.

▪ Szaturnusz bolygó 11°21’ foknál rója Napkörüli körútját a Skorpió-jegyben.

▪ Az Uránusz még sokáig a Kos jegyben halad, jelenleg 7°07’ perc fokon jár.

▪ A Neptunusz bolygó is a Halakban halad nagyon sokáig, jelenleg a 3° 15’ perc foknál tart.

▪ Végezetül a PLÚTÓ a Bakban halad 11°11” percfoknál.


► Nagyon érdekes lehet sokaknak, (azért mert esetleg a Napjegyük a Halak jegy, vagy az aszcendens jegyük esik a Halakra, vagy esetleg a 6. és 12. házaik eshetnek a Halak- jegyre, vagy a párkapcsolati VII. házukat lehet, érintett a Halak jegyben, hogy a Tranzit bolygók közül: NAP, Merkúr, Mars, Vénusz és a Neptunusz is, mostanság éppen itt kóricál. Sőt még március 10-12.-ig még a második fővilágosítónk a HOLD is éppen a Halak - jegyet fogja át szelni.

Vagyis ebben az időben a Bolygók STELLIUM hatásokat éreztethetnek, vagyis a hatásaikat összeadva fejthetik ki jó vagy kevésbé jó fényszög hatásaikkal.

Érdemes ezért a STELLIUM témakörben is, egy kicsit elmélyedni.


Aztán az is nagyon fontos hatással bírhat, amikor a bolygók a saját Nap és aszcendens jegyünkön haladnak éppen át, valamint a legerősebb a hatás tekintetében, amikor a saját horoszkópszerinti házban a jegyfokszáma szerint találkozik a bolygó együttállásban saját magával.

1510. 4b6a2525df (válaszként erre: 1509. - Ilcsi Mama)
2013. febr. 26. 19:44

Nos megkaptam a házi feladatot:):)

Mostmár magam előtt sem tudok kibúvót találni, miért is ne mélyedjek bele az asztrológiába:):)

1509. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1508. - 4b6a2525df)
2013. febr. 26. 19:38

Kedves" csorieva". Tudod a születési képletben minden benne van csak tudni kell belőle olvasni. Ezt mindeki megtanulhatja, akár ilyen egyszerű módszerrel is, ha egy kis időt szentel az ismeretek megszerzésére.

Benned pedig ott van a csírája az intuicióra, csak fel kell fedezned magadba. Hiszen a kíváncsi Ikrek, -mint írod -, a Merkúr uralkodó révén, mindent megtudnak tanulni. Csak igyekezz kimásolni a dolgokat és rá ültetni a képleted megfelelő helyére.

A Tranzit bolygókat pedig időnként feltöltöm csak fel kell jegyezni a körön kívül a megfelelő helyekre. Jó éjt.

1508. 4b6a2525df (válaszként erre: 1507. - Ilcsi Mama)
2013. febr. 26. 19:20
Nagyon szépen köszönöm, megkaptam. Most állok neki tanulmányozni, de már átfutottam (hiába az ikrek felületes kiváncsisága:):), és számomra döbbenetes, mert olyan, mintha mindig is ismertél volna. (pedig most sem tudsz rólem semmit), vagyis dehogynem, nagyon, de nagyon sok mindent:)
1507. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1506. - 4b6a2525df)
2013. febr. 26. 19:16
Ma ismételt küldés 19.13 perc. Remélem rendben megérkezik a küldemény.
1506. 4b6a2525df (válaszként erre: 1504. - Ilcsi Mama)
2013. febr. 26. 07:37
Tegnap csak teremtettem és teremtettem:):):), természetesen nem csak önmagamnak
1505. HnéViktória (válaszként erre: 1503. - Ilcsi Mama)
2013. febr. 25. 17:42

Drága Ilcsi Mama!


Tudod ezzel a nappal,csak az a baj,hogy ma telihold is van,és én ilyenkor olyan feszült vagyok :Ö)de persze igyekszem a jóra gondolni...:)))

2013. febr. 25. 17:15
A régebbiek tudják, az új fórum látogatóknak pedig azt üzenem, hogy a Tibeti Tízmillószoros gondolatteremtő napokról és a Telihold és az Új hold százszoros gondolattemtő napokról a fórum több helyén van bővebb leírás. Ma ez a telihold időben, többszörösen összeadódó hatással bírhat!
2013. febr. 25. 15:30

Kedves Fórum látogatóim.

Remélem nem feledtétek el a TÍZMILLIÓSZOROS teremtő napokat a Dharmacsakra a tízmilliószoros gondolat teremtő napokat. Melyet a tibeti és a maya kultúrákban a Buddha napokhoz kapcsolnak.


Koncentráljatok most a jóra, <de ne csak ezeken, a napokon az élet másnapjain is igyekezzetek a negatív gondolatokat az életetekből kizárni, hiszen azok akár még meg is betegíthetnek.


Nagyon érdekes most az is, hogy az évben 4 alkalommal megjelenő TÍZMILLIÓSZOROS teremtő napokon, mint a mai február 25-i nap is egybe esik a Telihold - fázis idejével.


Ugyan is a Buddha ünnepeket úgy állapították meg, hogy mindenévben az első két teremtő nap telihold időkre, (ebben az évben: 02.25 és 05. 25), míg a 3. ( 07.12), Dharmacsakra nap az Új hold utáni 4. napra és a 4. ilyen nap (11.24), pedig a teliholdat követő 7. napra essék.

Mivel ezek a napok mindig változó időkre eshetnek, ezek alapján lehet minden évben a Dharmacsakra napokra következtetni.


Ennek alapján ma sokszoros erővel hat ránk a Hold Telihold/fázis- ciklusa is.

Arra koncentráljunk mindannyian, amit szeretnénk, hogy bejöjjön az életünkbe, hogy ez által is a legjobb életet tudjuk megvalósítani a saját és a körülöttünk élők számára is.

❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook