Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
2014. jan. 14. 21:28
Engem pedig az érdekelne, hogy ha nem tudom a születésem óráját és percét, akkor nem is tudhatom meg hogy mi az aszcendensem?
1651. Ani-Lea
2014. jan. 14. 21:19
sziasztok, engem erdekelne, hogy altalanosagba a halakra ezen az even mik varnak?
1650. ramooona
2014. jan. 14. 18:57
:) köszönöm
1649. Ilcsimama
2014. jan. 13. 15:55

Kedves Ency! Látom, hogy még mindig nem szántad rá magad a fórum bejegyzéshez. Sebaj!

Hidd, el majd meg jön ehhez is, az Önbizalmad, mint minden máshoz is, amikor majd a horoszkópod alapján jobban megismered Önmagad és azokat a lehetőségeidet, amelyekkel javítani tudod az életminőséged, hogy nagyobb „Önbizalmat” kaphass.


Igen! Jól értelmezed a házvonalakat. Vagyis a pontos születési idővel kijelölt ASC adja az I. Ház- csúcsot, vagyis az Aszcendens jegyet. A zodiákus azon pontját, amely a születés idején, a keleti horizonton éppen felkelőben volt.

Majd ennek függvényében kerülnek kijelölésre a további házak is a jegyekben.


Ennek alapján az első vonal lesz ház kezdővonala és az I. házat záró második vonal pedig már a 2. ház kezdő vonal lesz és így tovább……


Ennek következtében pedig, már ha tudjuk, hogy a házat jelző vonalcsúcs hová melyik jegybe mutat, akkor azt is meg tudjuk állapítani, hogy annak a jegynek melyik bolygó lesz az uralkodó bolygója.


Tehát igen úgy is fogalmazhatunk, - mint ahogyan írod, - hogy minden előző házat záró vonal egyben a következő ház első vonalának is tekinthető.


Vagyis a Házcsúcs határozza meg a házak közötti választóvonalat a zodiákus körén.

Amikor pedig a benne álló planétáról azt mondjuk, hogy egy ház csúcsán áll, akkor az ezen a választóvonalon álló bolygó hatása mindkét házra kiterjed, de a házcsúcson hat a legerősebben a bolygó.


Az előző 1645. számon lévő válaszomban azért tértem ki az általános horoszkópra, mert ott ugye a Kos jegy az I. ház (tekinthetjük Felkelő-jegynek is= ASC-nek is), a Bika –jegy, (mint a Tiéd is, amely neked az aszcendens jegyed) lesz a 2. Ház, az Ikrek a 3. és így tovább….. mind 12, vagyis Halak-jegyig bezárólag.


Ennek alapján aztán adott, <mely a születési ”Radix”- ra, vagyis pontos születési időre készített horoszkópra is, vonatkozik,> hogy a:

▪ Kos - jegy ura mindig/ a Mars bolygó.

▪ A Bikáé/ a Vénusz,

▪ Ikreké/ a Merkúr,

▪ Rák-jegy ura/HOLD,

▪ Oroszlán-jegyhez/ a Fenséges NAP- ot rendeli az asztrológia.

▪ Szűz-jegy/szintén a Merkúr uralma alatt áll.

▪ Mérleget/ úgyszintén a Vénusz bolygó uralja.

▪ Skorpiójegynek/ Plútó és aztán még másodlagos uralkodója is van, még pedig a Mars bolygó és azért, mert a Marsnak a magasabb számú oktávja a Plútó.

A Plútó egyébként kettősjellegű. Tüzes és vizes jellegű és a Gyökeres átalakulást jelzi.

▪Bak-jegynek/ az ura a Szaturnusz.

▪ Nyilasnak/ a Jupiter.

▪ Vízöntőn szintén két bolygó uralkodik/ az Uránusz és másodlagosan a Szaturnusz bolygó.

▪ Végül a Halak jegyhez szintén két bolygó társul uralkodói szinten, mégpedig elsődlegesen a Neptunusz (Neptun felsőbb fokú oktávja a Vénusznak), és másodlagosan a Jupiter bolygó.


Igen! Azt is jól tudod, hogy „Rejtett Aszcendens is létezik. Ezt nagyon könnyű megállapítani, mégpedig olyképpen, hogy a Horoszkóp kör alatt jobb oldalon két kisebb tábla található: Ez a felső ”Jelek” táblán olvasható le még pediglen úgy, hogy a táblázat feltünteti, hogy a „radix” születési horoszkópkörben: a minőségi beosztásnak, a házaknak is meg van tükörképe, melyek a Kardinális, Szilárd és Változó jelleget adják. (Ez már egy kicsikét bonyolultabb, most még ezzel nem ajánlom foglalkozni)

Tehát a vízszintesnél: ▪Kardinális, ▪ Szilád vagy, ▪ Változó, a vízszintes sor végénél található legnagyobb pont értéket kell arányba állítani a függőleges pontszám legnagyobb értékével.


▪ Függőleges sorban található: Tűz: Föld: Levegő, vagy Vizes jelek.

A végén pedig a Kardinális, Szilárd, és Változó összesített pont értéket kell össze vetni, a Tűz, Föld. Levegő és Víz és két legnagyobb értéket mutató arány: számmal. Ez már megmutatja, hogy mely jegyre tevődik a horoszkóp körben a Rejtett aszcendens.

Példaként: ha mondjuk a tüzes jegy érték: 1/0

Föld:12/9.

Levegő:1/1.

Víz: 4/0. Akkor a Kardinális sorban lesz a legnagyobb értéket mutató 12/8. számérték. Tehát ebben az esetben a Földsor 12/9: -et, kell összevetni a Kardinális 12/8.-al, és ez így a körben jelzi, hogy a Bak jegyben, mint föld jegyben található a legtöbb és legnagyobb értéket képviselő bolygó, ezért ennek az illetőnek a rejtett ASC-e Bakjegyben található.

Még akkor is, ha Felkelőjegye, vagyis az ASC - neki szintén Földjegyű Bika-jegy. Természetesen a rejtett ASC eshet más jegyre is.


Lényegét tekintve a bolygók minőségszerinti megértése kicsit bonyolultabb, ezért ezzel itt és most nem is foglalkoznék. Csupán azzal, hogy látható módon, ha táblácska két legnagyobb érték kereszt vonalában található bolygókat (MC, ASC, Leszálló és felszálló hold jeleket) megnézzük, akkor fent a horoszkóp körben megtalálható, hogy azok melyik jegyben vannak.

Ez lesz az a bizonyos „Rejtett Aszcendens jegy”.


▪ Lényegét tekintve pedig: A rejtett aszcendens mutatja meg az utat a külvilág felé. Azt mutatja, ahogy bennünket más miként lát. A rejtett aszcendens abból tevődik össze, hogy melyik bolygó és más jelölő, hol áll a képletben.

1648. Ilcsimama (válaszként erre: 1647. - Ilcsimama)
2014. jan. 13. 15:46
Bocs, javítok: " ne privátba" tegye fel a kérédést......
1647. Ilcsimama (válaszként erre: 1646. - Ramooona)
2014. jan. 13. 15:44
Kedves "ramooona". Köszönöm! Igen, azért is búzdítok mindenkit arra, hogy a fórumon és privátban tegye fel a kérdését, mert az azokra adott válaszokból talán mások is tanulhatnak.
1646. ramooona
2014. jan. 12. 19:12
Kedves Ilcsi Mama, köszönöm az Encynek írt bejegyzésed, nagyon tanulságos.
1645. Ilcsimama
2014. jan. 12. 17:57

Kedves Ency! Ne haragudj rám, hogy nem privátban válaszolok neked a fel tett kérdésedre.

Hidd el nekem itt a fórumon „Nick” neveddel is, feltehetted volna a kérdésed, hiszen nagyon jó a kérdést feszegetsz, mely minden kezdőnek problémát jelenthet.


Azonban bizonyos vagyok abban is, hogy többeket is érdekelhet a Te általad fel tett kérdés, és hidd el nekem senki sem nevet ki érte. Sőt!


Éppen ezért én a válaszom is, itt a fórumon szeretném megadni neked és másoknak is.


Idézet a leveledből: „Nekem van pontos időre készített horoszkóp köröm, mert azt egyszer már nem kevés pénzért elkészítettem egy asztrológussal. Azonban a rövid pársoros elemzésben, röviden és semmit mondó egyszerűséggel leírt választ kaptam, mely úgy igazából nem segítette az én életvitelemet. Ezért gondoltam úgy, hogy ráakadván az Ilcsi mama asztrológiai fórumára igyekszem beleásni magam a saját képletem megismerésébe.

Itt aztán már első lépésnél meg is akadtam, mert már azt sem tudtam igazán eldönteni, hogy ha az Aszcendens jegyem Bika jegyben található, akkor mivel ez az I. ház kezdete és az még átnyúlik az Ikrekbe is, akkor nekem az ikrek is az aszcendens jegyem?

A 6. és a 12. házam pedig sokkal nagyobb, mint a többi házak. Ebben pedig már három jegy is megtalálható, akkor most melyik jegy tartozik a 6. és 12. házamhoz?”


A fórumon, elején az I. részben, találhatsz nagyon részletes leírást erre a kérdésedre is. Azonban most csak a lényegét tekintve leírom, hogy hogyan is kell már első ránézésre a saját horoszkópot látni és értelmezni.


»A születés időpontjában az asztrológiai égitestek együttállásának konstellációinak Grafikai ábrázolása más néven: H O R O S Z K Ó P. Csillagok és csillagképek állatövi jeleiből a planéták, az égi utak elhelyezkedéséből sok minden kiolvasható. Ők formálják, személyiségünket, abban a pillanatban, amikor életet és lelket kapunk. Ez a pontos születési időre készített horoszkópban az Aszcendens helye, azért mert maga az aszcendens= a születéskori FELKELŐ jeggyel. Már pedig azért, mert az-az állatöv jegy határozza meg az aszcendens jegyét, amelyik a világrajövetel pillanatában a konkrét születési helytől pontosan keleti irányban a látóhatáron, felemelkedni látszik, akkor, amikor a FÖLD a 24 órás tengely körüli forgását végzi.


Magával az aszcendens jeggyel kijelölésre kerül az illető személyisége, egyénisége, fizikai felépítése, Öntudatossága, de még az alkalmazkodási tehetsége már csak az által is, hogy az aszcendens jelöli ki <az általad is kérdezett> az I. és a további házakat is.

Ez aztán már megmutathatja nekünk, hogy az illető milyen arcát mutatja kifelé, hogy azzal még jobban megvédje a belső NAP - jegyét. Azért, mert az aszcendens befolyásolja, hogy az egyén milyen módon és mértékben, mutatkozik meg a benső ÉN” által a külvilágnak.


►Azt írod, hogy „neked a Bika jegy az Aszcendens jegyed”, akkor azt is, tudod, hogy a Bika jegy a Föld jegyhez tartozik. (mert ugye vannak még a Tűz, a Levegő és a Víz jegyek is), éppen ezért bizonyosan jellemző lehet rád a gyakorlatiasság, a jó szervező készség,

<Egyébként a Földjegyhez tartoznak még: a Szűz és a Bak állatövi jegyek is.>.

Amennyiben pedig a Bika jegy az ASC jegyed és az I. házad, akkor az általad említett 6. házad is a SZŰZ jegyben kezdődhet.

Mivel nem ismerem a pontos születési adataidat ezért csak is általánosságban, tudok az értelmezésben támpontot adni. (majd arra, hogy 6. és 12 házadban három jegy is található még később vissza térek, ezek ugyan is közbezárt jegyek kategóriájába tartoznak. )

Mégpedig azért, mert az általános horoszkóp körben, - amelyiket nem a pontos születési idő alapján elemzünk, illetve vizsgálunk - itt az I. ház mindig a KOS jegy 0° foknál kezdődik a 2. ház a Bika lesz, a 3. az Ikrek, a IV. RÁK, az 5. az Oroszlán, 6. Szűz, VII. MÉRLEG, 8. Skorpió 9, Nyilas, X. BAK, 11. Vízöntő és a legvégén a 12. Halak.


►Tehát a válaszom a saját képletedre: amennyiben a bika jegy valamely fokánál kezdődik neked az aszcendens és egyben az I. ház csúcsa is, a jelentés tartalmait illetve az értelmezését a saját pontos születési időre elkészített horoszkóp –kör esetében kell vizsgálni. Itt fontos szerepe lehet az uralkodó bolygónak, és házban benne álló bolygónak is, mivel ez egyben a Nap- Hold mellett a személyi bolygód is.


Általam itt nagybetűvel írott jegyek az úgynevezett”Kardinális jegyek”, vagy más szóhasználattal az ehhez tartozó házakat, sarokházaknak tekintjük.

Ennek alapján az ASC -ről mint kezdő jegyről és házról már beszéltünk. Az I. házzal szemben található Deszcendens – jegy, vagyis VII. ház, amely külvilágra, a nyilvánosságra, a partneri kapcsolatokra, beleértve még akár az üzlettársi kapcsolatokat is jelenti.

Aztán IC= az „ÉG ALJA” vagyis IV. ház, az „ÉN” lakóhelyének számít, vagyis hogy honnan jöttünk. Ide tartozik a család, az otthon, a szülők és mind az, amely vele született átöröklök tulajdonságokra, utalhat.

Az ÉG” közepéről” a X. házas MC- ről már esett szó. Ide sorolandó mid az amiért az életünkben küzdünk. Megjegyzem, hogy a X. házas MC, ha Tűz és levegős jegyekre esik, akkor nagy ötletekkel rendelkező emberre add utalást. Viszont ha ez Földjegyben található, akkor ugyan az indulás nehézségeivel lehet számolni, de amit elér és vállal, azt véghez is tudja majd vinni. Amennyiben a X. házas MC vízjegyben található, akkor biztos, hogy célok elérésben az érzelmek is dominálni fognak, azonban Rák MC egyben a legambiciózusabb hatást is adhatja a szülöttnek, mellyel nagy sikereket érhet el hívatásban és a karrierben.


Minden jegy és ház itt ebben az esetben a 360° fokos körön belül 30° -nak felel meg.

Ezek mutatnak rá a saját horoszkópban is, cselekvés minőségére, a vállalkozó kedvre, a különböző kihívásokra, a kezdeményező képességünkre, és magra, a változtatás minőségére.


Míg a saját születési „RADIX” horoszkóp estében az ASC, elkezdődik valamely jegy és az I. Ház valamennyi fokánál és tart a szerint, hogy az illető miképpen és milyen módon mutatkozik meg a külvilágnak. Éppen ezért vannak olyanok is, akiknek pontosan az I. házuk esik esetleg közbezárt jegy miatt akár 2, vagy három jegyre is. Ennek függvényében vannak aztán kisebb és nagyobb terjedelemmel bíró házak, de mindig csak is a jegyek fokszáma szerint vesszük figyelembe.


A „Radix” házak, beosztását úgy kell értelmezni, hogy először is a fokszám alapján (mely a horoszkóp kör alatti baloldalon található „EKL hosszúság” táblázatból olvasható ki, olyképpen, hogy ott jelölve vannak a házaknak a jegyekben való elhelyezkedésének kezdő ° fokszámai és hogy ez mely állatövre esik.

Ez lesz a konkrét házat jelző első vonal, a második vonal pedig megmutatja, hogy meddig tart a jegyhez tartózó ház. Vagyis a ház csúcs mindig a jegyet jelző két vonal közül az első lesz, mely lehet akár ugyanabban, jegyben (ezek a kis házak), vagy a következő jegyben, de lehet akár egy harmadik következő jegyben, ilyenkor mondjuk azt, hogy abban, jegyes házban közben zárt jegy található.


►Amennyiben ez két jegyre tevődik (mint nálad is, az ASC- vonatkozásban), akkor itt csak is Bika jegy lehet maga az ASZCENDES. Azért, mert ami már a Bikajegyből átnyúlik az Ikrek jegybe azt a hatás tekintetében aszerint is, kell és lehet majd értékelni. Azért, mert ez egyben ugye az I. ház is, éppen ezért az egyéniség kifejezésére mutathat már csupán az a tény is, hogy a Bika jegy ura Vénusz bolygó, míg az Ikrek jegyé pedig Merkúr bolygó, éppen ezért bizonyos, hogy nálad a Merkúri észbeli dolgok nagyon jó szerepet kaphatnak az életedben.


Pláne, ha még azt figyelembe vesszük, hogy abban a házban a születéskor, milyen bolygók voltak éppen felkelőben. Mondok erre egy példát: A Plútótól nagyon sokan tartanak, pedig -<még ha az első házban is található a születési”Radix”-ban is>, azt jelzi, hogy ugyan a felszín alatt nagyon sok minden történik, de intenzív életre számíthatunk. Azért, mert a Plútó a megújító szerepét tölti be, azáltal, hogy segítségével a szellem a lelken átszállással jut a valós anyagba, vagyis az aszcendens jegyen keresztül magába az emberbe. Ennek hatása megtapasztalhatjuk a tudatalatti értelem átalakulásnak a tüzét. Mivel a Plútót a halál és újjászületés, általi átváltozás bolygójaként is felfoghatjuk, ezért aztán „Karmikus” bolygónak is tekinthetjük. Mivel azonban a Plútó a Mars bolygó magasabb fokú megjelenítésének is számít, ezért aztán a Plútót is ugyan olyan dinamikus hatás - töltéssel, rendelkező bolygóként tisztelhetjük.


(Megjegyzés: bár a csillagászok a Plútót már kisbolygónak minősítették át, még is, a horoszkóp kör már, mint a Mars magasabb oktávjaként megjelenő hatása révén is, minden olyasmit is jelképez, amit jó, ha kiküszöbölhetünk az életünkből. Ilyen lehet például: az irigység, a féltékenység, így aztán az I. házban álló Plútó ezeket, a felismeréseket a felszínre hozhatja, mely a viselkedésünkbe gyökeredzik, ezáltal megváltoztathatóvá is válik számunkra. A Plútó itt ebben a helyzetben nemesítheti a lelket.

Azonban azt se feledjük el, hogy ha nem bölcsen használjuk fel az ismereteinket, akkor bizony a Plútói sötétség felgyülemlik, és pusztuláshoz vezethet, illetve háborúsághoz, ellentétekhez vezethet. Pláne mostanság, amikor 2008-tól - kisebb megszakítással, amikor "retográd" módon visszalépett még egy kis időre a Nyilas jegybe-, de 2008- végétől 2024.-ig a Bak jegyben fog haladni. Azt is tudjuk, hogy a Plútó a tömegek bolygójának is tekintendő, kapcsolatban van a tömegegek sorsával.

Éppen ezért, mostanában amikor az Uránusszal kerül teremtő erejű (!) Fényszög kapcsolatba (és marad is így évekig), amely szintén ún. Messianisztikusbolygó. És ha két ilyen"messiás"

teremtő erővel találkozik az égen, akkor a valóban korszakalkotó változásokat jelezhet az emberiség történetében, de az egyéni sorsokban is.


Pláne úgy, hogy még a Bak jegynek az uralkodó bolygója a Szaturnusz bolygó. Ha ehhez még azt is figyelembe vesszük, hogy BAK jegy az általános horoszkóp X. házának a helye. A X. ház pedig mivel kardinális sarokház, ezért (a születési „radix”-ban is) a hivatásra, a karrierre, az érvényesülés útjának a keresésében igen csak nagy hatással lehet.

Ezért aztán a Plútó szellemi szintű megélésének legfontosabb változata lehet, ha a ránk ragasztott ítélkezés, mások által kijelölt út (ezek Szaturnusz analógiák) elhagyása után, teljes felelősséggel vállaljuk a saját utunkat.


►Tehát a válaszom a saját képletedre: amennyiben a bika jegy valamely fokánál kezdődik neked az ASC, akkor a kitartás az anyagisság, a gyakorlatiasság, a biztonság, de makacsság is, bizonyosan jellemző lehet rád. Mivel azonban van egy kis ikrek hatás is az I. házadban, ezért a Merkúr bolygó hatására, mint az Ikrek jegy uraként, bőven meg lehetsz áldva a józanésszel.


Ezeknek a jelentés tartalmait illetve az értelmezését a saját pontos születési időre elkészített horoszkóp esetében vizsgálni kell. Általam nagybetűvel írott jegyek az úgynevezett”Kardinális jegyek”, vagy más szóhasználattal az ehhez tartozó házakat, sarokházaknak tekintjük.

Ennek alapján az ASC -ről mint kezdő jegyről és házról már beszéltünk. Az I. házzal szemben található polárisan szemben álló Deszcendens – jegy, vagyis VII. ház, amely nálad a a Skorpió jegyre tevődhet, a külvilágra, a nyilvánosságra, a partneri kapcsolatokra, beleértve még akár az üzlettársi kapcsolatokat is utalhat. Éppen ezért nem véletlenül tértem ki a Skorpió jegy uraként szereplő Plútóra és Marsra, mivel ebben az esetben a Plútó, mint a Mars magasabb oktávjaként megjelenő kettős hatását adhatja a VII. Háznak.

(A fórumom bővebben a VIII. részben olvashattok a házak és jegyek jelentés tartalmairól, illetve az V-VI. Részben pedig bolygókról.)


» persze itt még meg kellene említeni a NAP jegyet is, azonban mivel erről nem írtál nekem, ezért arról nincsen ismeretem. Azonban neked és másoknak is leírhatom, hogy a Nap jegy és valamely jegyű ASC között nagy összefüggések találhatók. Azért, mert az egyéni horoszkópban, a születés pillanatában rögzített kétdimenziós”ÉG - térkép” lesz adott, ami lejegyzi az aktuális bolygóállásokat is. Olyan lehet ez, mint egy tökéletes megírt forgatókönyv, a benne lévő szereplő pedig az egyén az adott helyszínekkel, nehézségekkel, ugyanakkor a lehetőségekkel is, - ebből kellene nekünk, ha ismerjük a saját „Radix” horoszkópunkat - kialakítanunk a saját élettörténetünket.


A „Radix születési horoszkóp házaiban a születéskor benne álló planéták a belső szerep személyiségünknek felelnek meg.

Itt a Nap jelenti az egyéniség lényegét, az „ÉN” tudatot. A Hold pedig az ösztönös érzelmi törekvéseket. A Merkúr pedig a gondolkodásmódot, a kommunikációs képességet és így sorban tovább.


Azért mert az állatövjegy nem csak a Nap „ÉGI” pályáját jelzi, hanem egyben utazást jelöl a születést követően az emberi tapasztalás terén. Ezen belül a lélek (a NAP) útját is jelképezi szinte fogantatástól kezdve a megszületéstől a gyermekkoron át egészen az öregkorig.

Hiszen lélek akkor ölt testet, amikor a gyermek felsír, vagyis a pontos földre születés ASC idejében.


A Nap adja meg az „EGÓT”. Az életerőt. A vitalitást. A Nap melege nélkül nem lenne élet a földön ugyan így az aszcendens jegy, mint az életkezdete felfedi az inkarnációt is, a fizikai testben.

Ugyan is a horoszkópban a Nap mutat rá arra, képre, ahogy világ előtt megjelenünk.(Most éppen nem rég töltöttem fel a fórumra, hogy a Nap éppen milyen időszakban és milyen jegyben halad éppen.)


Itt is érvényes az, amit az ASC-nél is írtam, hogy akik a jegy határon születtek, amikor a Nap éppen csillagjegyet vált, azokra mindkét csillagjegy hatásai is vonatkozhatnak.

(Szintén a fórumon bővebben is olvashattok erről, illetve a XI. részben a Kostól a Halakig csillagjegy szülöttek általános jellemzéséről is.


► Adós vagyok még akkor neked a közbezárt jegyértelmezésről, amikor a horoszkóp körben az első vonal jelzi a házat, és ha ez például úgy áll,– mint nálad is 6. és 12 házakban-, akkor, ha például a 6. ház első vonala Szűzjegybe mutat, de ház végét jelző vonal csak a Skorpiójegyben fejeződik be, akkor a 6. ház 3 jegyet is felölel. Ebben az esetben a Mérleg jegy teljes 30° fokával, mint „közbezárt jegyként fog megjelenni. Ebből valahány fok a Szűzjegyre tevődik majd a végénél, pedig még egy kevés fokszám a Skorpió jegyben lesz. Ezek az úgynevezett nagyházak. Ugyan ez jelen esetben a 12. házvonatkozásban: Az első vonal a Halak jegyben kezdődik valahány ° fokkal, majd a teljes 30° fokos Kos jegyet benne foglaltatva a Bikajegyben fejeződik be. Itt a közbe zárt KOS jegyet, mint „Karmikus jegyként értékelhetjük.

A közbezárt jegyek tehát a felfüggesztett Karma jelölője lehet. Az álló csillagok és születés előtti Nap és Holdfogyatkozásokra is utalhat.


Az asztrológiáról sokan tévesen azt hiszik, hogy ez egy jóslás. Véleményem szerint pedig a csillagfejtés jelentősége nem csupán az előre jelzésben lehetséges, hanem önmagunk teljesebb megismerésében. Amennyiben jobban megismerjük a „radix” –által a képességeinket, az erősségeinket, esetleg még szemben is nézzünk a hibáinkkal, ezzel elfogadjuk azokat, gyengeségeket, amelyeket mások látnak ugyan, de mi nem igen érzékeljük.

Akkor szinte semmi sem jöhet az életben, ami ellen ne tudnánk védekezni is.


Fentebb nem szóltam például arról, hogyha valakinek a „Radix”-ban az I. és az 5. házában vagy a VII. házban áll a Neptunusz bolygó, akkor az arra is utalhat, hogy az illető nem képes észre venni a saját hibáit. Mert a Neptunusz bolygó sok esetben ködösíthet. Az 5. házban esetleg mivel az - az életöröm háza sok esetben kiábrándulást, szerelem terén zavaros, vagy titkos kapcsolatokat is jelenthet. Míg a VII. házban pedig mivel az a külvilág és nyilvánosság háza, hamis „Én” képet is adhat a szülöttnek, azon a téren, ahogyan az illető a párkapcsolatát elképzeli.


Érdekes megállapítás lehet az is, hogy a Neptunusz, mivel a Halak-jegynek az uralkodó bolygója, társuralkodással együtt a Jupiterrel, a plátói, nem beteljesülő szerelem hatásra nem találja meg az igazi kiteljesedett szerelmet. Pláne ez a hatás nagyon erős is lehet akkor, amikor a Neptunusz a Naprendszer leglassabban keringő bolygója, amely 164. és 280 nap alatt kerüli meg naprendszert, ezért aztán bizonyos években születetteknél még”R” „retrográd= hátráló mozgást is, végez. Vagyis amelyik jegyben haladt éppen a születés évében® "Retográd" módon hátralép és ismét előre haladva, még jobban megmozgatja jegyhatását, és ezzel bizonytalanságot, labilitást, ködösítést, hiszékenységet, a problémák elől való elmenekülési hajlamot tovább fokozza az amúgy sem könnyű időszakokban. Már csak azért is mert a „Retográd” haladás során semmi sem tud kibontakozni úgy, mint amikor a bolygók simán csak előre haladva „direktben” járják az útjukat.

Sajnos akár úgy is fogalmazhatnék, hogy a Neptunusz készíti elő a Plútó útján, tekintve, hogy már ott liheg a nyakában. Ezzel aztán fogékonyabbá teszi az embereket a tudattalan belső értékekkel szemben, mint valaha - és nem az „Egót „érintő értékeket helyezi inkább az előtérbe.( Egyébként erről is találhatok a fórumon bővebben is leírást, mert „Retográd” mozgást más bolygók végezhetnek.)


Ezeket, Neptunuszi hatásokat többek közt és főleg az 1942 - 1943-as évben születettek képletében fedezhető fel, és a SZŰZ- Mérleg jegyeket érinthetik. Majd az 1970. évben a Skorpió - Nyilas jegyben és az 1984 évbeliek közül a Nyilas Bak jegyekben álló bolygó hatásokat érezhetik, és az 1998 évben pedig Bak- Vízöntő jegyekben végez a Neptunusz hátráló mozgást. Vagyis a Neptunusz ezekben, a jegyekben található a”Radix” képletben. Mostanában Neptunusz „retrográd= hátráló mozgása a 2011. évben születettek képletébe a Vízöntő és Halak jegyben fordult elő, majd mivel jelenleg a Neptunusz a Halak jegy 3° fokánál rója nagyon hosszú körútját, ezért majd csak a 2025. évben születettek lesznek érintettek, amikor a bolygó a Halak - jegyből átlépve megkezdi körforgását a Kos jegyben és egyben itt „retrográd= hátráló mozgást is, végez majd.


Azt kívánom mindannyiótoknak, hogy a saját horoszkópotok ismertében, alakítsatok ki valós képet önnön személyiségetekről. Tekintsetek magatokra úgy, ahogyan mások látnak benneteket. Ugyan is a személyiség ereje: az önmegvalósítás a sikere a haszon reményében.

Ehhez minden rendelkezésetek áll, mert a születési”Radix” horoszkópban állandó hatással szereplő égitestek, vagyis a bolygók, a kozmikus mindenségből hozzák számotokra az energiát, az erőt, hogy amit csak szeretnétek, és amire vágytok ” a szabad akarat által” meg tudjátok valósítani. Legyen mindenki az asztrológiai tanulás által saját életének a kovácsa.


Amennyiben az értelmezésben itt vagy a fórumon olvasottakhoz kérdésetek lenne, tegyétek itt fel fórumon és igyekszem azokat a lényeget érintően megválaszolni nektek.


Ehhez kívánok én mindenkinek jó egészséget és sok sikert: Ilcsi mama.

1644. Ilcsimama
2014. jan. 12. 00:31

Kedves Mindenki! Többen kértétek tőlem az ez évi gondolat teremtő napok időpontjait.


2014.-ban a Dharmacsakra napok:

A tibetiek évente négy olyan napot tartanak számon, amikor minden gondolat, cselekedet, akarat, szándék tízmilliószoros erővel hat. Aki például változásra, vágyik, békéről, szeretetről és harmóniáról álmodik, az ezen a napon irányítsa a figyelmét ezekre, napokra. Amennyiben meg akar szabadulni egy rossz szokásától, az koncentráljon és valósítsa meg a jó gondolat által. Vagy aki le akar zárni egy kapcsolatot, el akarja vágni a súlyos kötelékeket, az legyen tudatos, koncentráljon arra!

Amennyiben viszont új párkapcsolatot szeretnél, akkor gondolj arra és bevonzod a megfelelő partnert. Amire ezen a napokon a figyelmed irányítod, azt a jó gondolatok által megteremted.


Légy hát pozitív, és tegyél meg mindent, hogy a cselekedeted a szeretet irányítsa!

Fontos hangsúlyozni, hogy ezen a napon nemcsak a pozitív, de a negatív tudattartalmak is tízmilliószoros erővel hatnak. Ezért figyelj oda a gondolataidra!


►2014. ban évben a következő napokra esik a tízmilliószoros nap és 17 óra 10 perces időpont a tízmilliószoros napok csúcspontjai.

Február 15. szombat, – Chotrul Düchen -: az-az a (vajmécsesek ünnepe) – Buddha olyan csodákat visz véghez, melyekkel követőinek hitét megszilárdítja.


Június13 péntek, - Saka Dawa Düchen-: Saka Dawa Düchen, Buddha 35 éves korára eljut a teljes lelki megállapodás és megvilágosodás szintjére, ez a parinirvána ünnepe.


Július 31. csütörtök – Chokhor Düchen-: Chokhor (az imakerék ünnepe) – Buddha először forgatja meg a „Dharma kerekét” vagy a „Sors Kerekének is tartják”, amelyet egy nyolcküllős szekérkerék formájában ábrázolnak, ez szimbolizálja a Nemes nyolcrétű ösvényt. Ekkor mondja a Buddha az első szent beszédét a „Négy Nemes Igazságról”, ezt tartják a buddhista tanítások alapjának.


November 13. csütörtök – Lhabab Düchen: – 41 évesen Buddha a Mennybe emelkedett, hogy az isteni tanításokat adjon nekünk.


TÍZMILLIÓSZOROS teremtő napokat nem véletlenül hívjuk Dharmacsakra napoknak. A tibeti és a maya kultúrában is megemlítik már ezeknek, a napoknak a jelentőségét.

Ez segíti a Földön a gondolatok, érzelmek, tettek, szándékok és cselekedetek megsokszorozódását! Ugyan is egy pulzáló energiasugár érkezik egy másik dimenzióból, ami körbeveszi a Földet.


A teremtő energiákban megmutatkozik, hogy nincsenek véletlenek se, Égen se Földön, minden a kozmikus rendben zajlik, mozog és változik. Hiszen ennyi impulzus, ennyi támogatás egyszerre egy kitüntetett időben ér el egy minőséget! Harmónia megteremtésének szintjén. Harmónia – amelyet a Vénusz a szeretet által képvisel. Egy magas spirituális szinten azt jelenti, hogy érzékelem a kozmoszt, érzékelem az Isteni teremtés békéjét, egységét, és azt meg is valósítom az anyag szintjén. Bármi, amire valójában szükségem van, az bőségesen a rendelkezésemre áll.

Így erre érdemes most majd ráhangolódni, hogy mire van valójában szükségem.


A gondolat gyógyító erejének a Maya és a tibeti naptárban a hold járására épülő az ún. „Tízmilliószoros napokat,” vagyis a 4 legjelesebb buddhista ünnepnapokat.

Csak 4 ilyen nap van egy évben. Ezeken, a napokon érdemes megtennünk mindent, amiről szeretnénk, ha elementáris erővel hatna.


Ezeken, a napokon (már, aki hisz is benne) minden teremtés 10 milliószoros erővel hat.

Fontos, hogy arra gondolj, amit teremteni szeretnél az életedben.


A nagy terheid feloldását érdemes erre a napra időzíteni.

Tegyél meg mindent, amit szeretnél, 10 milliószoros erővel fog hatni!

Minden gondolat, minden érzelem, minden szándék, minden akarat – függetlenül attól, hogy jó, rossz, beteges, pozitív vagy negatív – tízmilliószor erősebb lesz.


Mit jelent ez?

A valóságunkat gondolatainkkal teremtjük meg. valóságunkat tehát az határozza meg, mire irányítjuk a fókuszunkat, mire összpontosítunk.


Minden anyag gondolataink eredményeképpen manifesztálódik. Ez az UV sugár felgyorsítja ezeket, a gondolatokat, és gyorsabb ütemben szilárdítja meg őket. Így tízmilliószor gyorsabban jelennek meg az anyagi világban, mint egyébként.


Nagyon fontos, hogy ezeken, a napokon tudatos legyél, mert ez a gyorsulás veszélyes is lehet, ha olyan gondolatokra fókuszálsz, amelyek számodra nem tetsző dolgokról szólnak, hiszen azok is gyorsabban jelennek meg a valóságodban. Ugyanakkor ez az UV sugár ajándékká is válhat, ha úgy döntesz.

Ha negatív érzelmeid, gondolataid merülnek fel, nyilvánítsd ki, hogy elengeded őket.

Te határozod meg gondolataid természetét, de ne feledd: bármire is fókuszálsz, az, gyorsabban fog megvalósulni, mint egyébként.

Fontos, hogy csak építő, pozitív gondolatokra összpontosíts ebben az időszakban.


A tízmilliószoros napokon nemcsak teremteni tudsz, hanem fogadalmakat is tehetsz: ilyenkor határozd el például, hogy megszabadulsz a rossz szokásaidtól, és hidd el, nagyobb eséllyel sikerül majd. Közben maradj nyugodt!


A tízmilliószoros hatás nemcsak pozitív dolgokra esetén érvényesül, szóval jól jön ilyenkor a tudatosság, hogy elkerüld az ártó gondolatokat és cselekedeteket – a kritizálást, pletykálkodást felejtsd el!


Apró trükkökkel megőrizheted és tovább a szolgálatodba, állíthatod a tízmilliószoros napok erejét. Ha van amuletted, talizmánod, szerencsét hozó kristályod vagy bármilyen apró tárgyad, aminek pozitív kisugárzást tulajdonítasz, vedd fel, tedd zsebre vagy a táskádba, napközben olykor simogasd meg, fogd a kezedbe, hogy a jövőben még hosszabb ideig, még hatékonyabban vigyázzon rád. ( A fórumon megtalálhatjátok a jegyekre ható gyógyító és szerencse kövek jegyzékét is, főleg az állatövjegyeknél történő leírásban.)


►A Kínai horoszkóp szerint 2014. január 31.-től 2015. február 18-ig következik a Ló éve ehhez társul a Fa elem + jang -al. 2014 február 4 - én reggel 6:05-kor energetikailag is végérvényesen átlépünk majd egy új időminőségbe, mely kivételesen erős tűz energiájával nem fog érintetlenül hagyni egyetlen változtatásra szoruló területet sem az életünkben.

A sebesen vágtázó Ló egyre inkább sürgeti majd, és kiapadhatatlan inspirációt adhat nekünk, hogy megoldjuk életünk azon problémáit, melyek eddig nyomasztólag hatottak ránk.


Igyekezzünk, tehát meglovagolni a jó lehetőségeket azért nagyon fontos lehet, hogy a saját személyes horoszkópodban a Tűz elem hol szerepel és mit jelent. (Ezt megtalálhatod a fórumon KÍNAI asztrológiai sorozat IX-XVIII. Részeknél, a születési évekhez rendelt elemek megismerése által. Ugyan is a Kínai asztrológiában 12 évenként ismétlődő jegyekhez más-más elem tartozik.


Nyugati asztrológia szerint pedig a Horoszkóp kör alatti „Jelek” táblázatban láthatjátok, hogy a születéskor 4 elemhez hogyan milyen módon és jegyben társulnak a bolygók.


►Viszont a Nyugati Asztrológiában ismert Újhold és Telehold napokat is vegyétek figyelemben, mert amit akkor, <akár jó akár rossz értelemben> gondolunk és teszünk százszoros erőhatással, lesz ránk.


Újhold ●= Újhold napja eleve „Karmikusan”, százszoros erővel bír. Ilyenkor sokkal érzékenyebbek vagyunk. Újhold és telihold napján egy jó szó is százszorosan hat, de egy negatív gondolat is úgyszintén, csak ellenkező előjel.


(Azt is érzékelhetjük, hogy a Telihold idejében, általában több a bűnözés, a baleset, a szülés, a műtéti komplikáció, stb. ) Miért hat ránk ilyen nagy erővel a Hold? Mert a Hold a Földön lévő vizeket uralja (ld. ár-apály), és az emberi test több mint 70%-a is víz. Minden, amit teszünk, visszaszáll ránk. Ez a "Karma". Azt kapjuk vissza, amit adunk, olyan rezgések jönnek vissza hozzánk, amilyeneket kibocsátunk. Ez a vonzás törvénye. Fontos, hogy arra gondolj, amit az életedben teremteni szeretnél. Fontos, hogy csak építő, pozitív gondolatokra összpontosíts ebben az időszakban: a szeretetre, a sikerre, a gyógyulásra, a gazdagságra, a kedvességre.


Gondolataidat összpontosítsd bármire, amire vágysz csak szeretetteljes, pozitív gondolatokat táplálj, mert a negatív gondolatok ereje is többszörösen visszaszáll. Te határozod meg gondolataid természetét, de ne feledd: bármire is fókuszálsz, gyorsabban fog megvalósulni, mint egyébként! Rajtatok múlik, hogy ezeket, a napokat, mire használjátok és hogy részt vesztek-e benne vagy sem, a döntés mindenkinek a saját kezében van.


Mint tudjuk, a Hold mindig csak ugyanazt az oldalát fordítja a Föld felé, a másik oldal örök sötétségbe borul, soha nem éri a Nap fénye. A Hold majdnem 28 napig (valamint a 29.5 napig) tartó keringése közben a Földről nézve egyszer pontosan a Nap és a Föld között áll: a sötét oldalát fordítja felénk, tehát semmit sem látunk belőle. Ezért is nevezték a régi időkben az újholdat, halott holdnak". Újholdkor kezd el a Föld, belélegezni", vagyis intenzíven energiát felvenni. Ekkor érdemes a gondolatainkban, akár az életünkből, de az otthonunkban is, a felesleges dolgoktól megszabadulni.


20014.-ben Újhold napok: I/1 és 30.-án. III./1 és 30- a. IV/29. V/28. VI/27. VII/26. VIII/25. IX/24. X/23. XI/22. XII/22. napokon lesz.


Telihold napok: I/16.- II/ 15. III/16. IV/15. V/14. VI/13. VII/12. VIII/10. IX/ 9. X/8. XI/ 6. XII/6.- napokon lesznek.

Az érzékeny emberek hónapról hónapra szorongva várják a telihold éjszakáját. Nyugtalanul forgolódnak az ágyukban. Pedig nem mindenkire van rossz hatással a telihold, ha megfelelő elfogadással és pozitív energiával közeledünk a Teliholdhoz, akkor –akár 100 szoros jó energiateremtő erővel is bír. Figyelj önmagadra és légy tudatos! Minden ilyen nap kiváló lehetőséget teremt, hogy még erősebben gondolj arra, amit el akarsz érni, és amit beteljesülve szeretnél látni az életedben.


HOLD nagyon gyorsan tovább halad egy-egy konstellációból. Pár órát, fél napot érezhetjük hatását, a hangulatváltozásainkon tudjuk követni a Hold mozgását. Fontos az is, hogy az égen milyen bolygókkal kerül kapcsolatban, illetve, hogy ez a holdállás kinek-kinek, melyik sorsterületet érinti a saját horoszkópjában.


Hold, ahogy visszatükrözi a Nap fényét, úgy tükrözi vissza lunáris részünk a bennünket ért benyomásokat.

A Hold a legfontosabb tényező az emberi kapcsolataink szempontjából is, mivel a személyiséget fejezi ki és jellemformáló hatásai is, van.

A Hold szoros kapcsolatban áll az élet anyagi dolgaival is.

Az asztrológiai „Hold- elv „szerint a Holdérzéseinket, belső énünket fejezi ki, mely biztonságérzetet ad. A Hold legmélyebb lelki rétegünknek felel meg, melyet ” hangulati alapunknak” is nevezhetjük. A Hold gyakori Földkörüli keringési ismétlődése révén nagy jelentőséget kap, önmagában lelkünk érzelmi reagálási készségét testesíti meg.


A kozmikus tér hatását életünkre, egészségünkre, napi tennivalóinkra a Föld és a Hold pályahelyzete a legszámottevőbben befolyásolja, ugyanis ettől függ a földi gravitációs térerő változása (pl. az árapály jelenség a tengereken is).


►A Nap és Holdfogyatkozások is, nagyon sok feszültséget és gondot jelezhetnek, főleg időjárási és földrengési katasztrófák szempontjából.

Nap fogyatkozás szempontjából a 2015. évben, mely ezt az évet egyedivé teszi, március 20-a és szeptember 13.-a, különlegesnek számíthat.

Már csak azért is, mert a NASA oldalán egy tanulmány szerint 2014-15.-ben négy egymást követő teljes holdfogyatkozás (totális holdfogyatkozás) lesz. Ezt egyébként „Vérholdnak is szokás nevezni.

Legutóbb a XX. Században volt ilyen. E különös négy egymást követő sorozata a vérholdnak 2014.- ben, április 15.-én és október 8.-án, valamint 2015.-ben április 4.-n és szeptember 28.- án lesz. Így aztán a 2015-ös évben mindegyik vérholdat egy napfogyatkozás jelenti be.


A „vérholdak és az „Örökkévaló Ünnepnapjait, ha a bibliai kalendáriummal hozzuk összefüggésbe, érdekes megfigyelést fedezhetünk fel. Azért, mert mindegyik dátum nap bibliai ünnepre esik. A Bibliai naptár a Hold után irányul és úgy a Holdévhez, mint a napévhez orientálódik.


►Egy kis naptár történet: Legtöbb országban a 16. századtól a Gregoriánus kalendáriumot használják, mely a naphoz orientálódik. Ez váltotta fel a „Juliánus” kalendáriumot, mely a húsvét kiszámítása miatt vált időszerűvé. A naptár reform csak fokozatosan lépett életbe, Európába és világszerte. Hazánkba az 1588-as pozsonyi országgyűlés határozata óta használjuk az úgynevezett, Gergely- naptárt.

Egyébként a napév a tavaszponttól a tavaszpontig jut el, ez = a tropikus évvel. Vagyis 365.242 199. nappal. Jelenlegi naptárunk tehát két nagy reform által jött létre.

Első volt a Julius Caesar naptár reform, mely a lényeges eltérést jelentő római naptárat

Reformálta meg. Második lépésben pedig XIII. Gergely pápa reformja által korrigálta a Julián naptár hibáit. Egyébként maga reform az 1582 években lépett életbe, de a töredék napok miatt szökőévek beiktatása is szükségessé vált, még pedig oly módon, hogy a százas, vagyis két nullával végződő évek csak akkor lehetnek szökő évek, ha négyszázzal oszthatók.

Ezt használjuk ma is!


►A 2014-15. évben a Napfogyatkozások és a „Vérholdak” hogy mit jelezhetnek, azt sajnos nem tudhatjuk. Azonban érdekes módon egybe esnek az „örökkévaló” ünnepeivel.

Nem árt figyelnünk a jelekre!


Azonban milyen érdekes lehet az is, hogy a bibliában Lukács 21, 25-27 fejezetében is olvashatunk ezekről, a jelenségekről, mégpedig olyképpen: „Lesznek jelek a Napban, Holdban és a csillagokban és a Földön, amikor a tenger és a hab zúgni fog. Amikor az emberek félnek majd, mert az egek erősségei megrendülnek.”


Aztán a jelenések könyvében - ha nem is vagyunk vallásosak: - Jánostól is olvashatjuk, ezt a próféciát „ Egy nagy földrengés lett a Nap fekete lett és a Hold olyan színűvé vált mint a mint a vér”.


►A Hold szabályos időközökben változik, más és más alakot mutat.


● = Újhold.

Ď = első negyed (növekvő hold)

O = holdtölte (telihold)

© = Utolsó negyed (csökkenő hold)


A holdidőszak kiszámítása minden évre érvényes a 28 napból illetve a 29.5 újholdtól- újholdig holdfázisok meg tett időpontja alapján számított újhold első napjától kezdődően a következő. (ÚJHOLD) újjászületését követő 24 óráig. Vagyis, ha azt vesszük, hogy most januárban ugye kétszer is lesz Újhold Január 1.-én és január 30.-án is.

Innen számítottan különös jelentősége lehet az első három napnak. Pláne úgy, hogy 1.-én a HOLD is, Bak és a Vízöntő jegyeket érintette éppen. Majd 30.-án is Vízöntőben és a Halakban halad éppen.

(És így tovább az év mindenhónapjánál e szerint kell számolni.)


Nézzétek meg ennek alapján, a fórumon, hogy kinek mit is, hozhatnak a Holdhónap napjai.


► Szeretném még jelezni nektek azt is, hogy a Holdhatásoknak nagyszerepe van az egészségre, de még a természetes testsúlyt csökkentő fogyásra is.

(Ezekről is találhatok leírásokat az asztrológiai fórumban.)


Első asztrológiai sorozat I. részében olvashattok „Mit jelent a Hold, horoszkópban ez egyes jegyekben címmel.

Hold az egészségünkre Kostól a Halak –ig, az általános egészségi állapotot is megjelöli:

(84-101 számok környékén.).

VIII. rész:Hold helyzete és összefüggése a jegyekre vonatkozó betegséghajlamok tekintetében. Gondolatok a Holdról.

IX. részben Újholdról és a Telihold hatásairól, ezeknek összefüggései a Karmával, valamit a testünkre való holdhatások jelentőségei. Tudatosan legyünk a testünk őrei címmel.

Szintén a IX. részben a „Legyünk testünk őrei”.

X. részben: „az emberi szervezet hatása az életerőre” „Víz hatása a keringésre”,


De talán a többi feltöltött részek is érdekelhetnek, és segítségül szolgálhatnak nektek- már akit ez érdekelhet- az asztrológia jobb megértésében.


►Aztán nagyon nagy jelentőséget tulajdoníthatunk (szám misztikai szempontból), minden hónapban a 11. és 22. napoknak is. Ugyan is, ezek is mesterszámok. Míg a 11. szám a meglátás lehetőségét szimbolizálja, addig a 22-es szám a megoldások kulcsát nyújthatja felétek.


***(Forrásként felhasználtam: Az univerzumban lévő, magasabb dimenziókról, a csillagokról, és a csoda az anyagban a csillagfejtés kézi könyvet. Valamint: Kol Hesed/ Ágak az olajfában. Valamint Balázs Béla :” 5. évszázadába lépett a Gergely naptár csillagászati évkönyvet.)

1643. Ilcsimama
2014. jan. 12. 00:12

Kedves "démon angélique," 2014-01-09 09:37 Privát bejegyzés.


Nagyon örülök, ha, mint írod, szeretnél bele mélyedni az asztrológiai ismeretekbe.

Én első lépésnek azt ajánlom neked, hogy akár ilyen egyszerű módszerrel, mint amit az én általam indított fórumról megtanulhatsz, szerezz mennél több ismeretet. Oly módon, hogy az alap dolgokat másold ki saját mappába. Aztán a saját képletedre már rá tudod olvasni a főbb jelentés tartalmakat.

Mint például Napjegy. Aszcendens –jegy. Születéskori Hold-jegy annak a fázisa. Holdhatások- az állatövjegyek uralkodói- és a horoszkóp-körben a születéskor felkelőben lévő bolygók jelentés tartalmai, azok fényszög hatásai. STB.


Valószínű, hogy „Aki szereti az asztrológiát fórumon” még nem olvastál dolgokat.

Ugyan is sajnos képletfejtés már nem vállalok, mert mivel azt ingyen, vagyis ajándékként adtam mindig is, olyan sok kérés özönlött felém, hogy azokat már lehetetlen volt teljesíteni.


Ez év nyarára igyekeztem mindenki kérést valamilyen módon teljesíteni, de újabbakat már nem áll módomban felvállalni. Csupán abban tudok segíteni, hogy általános dolgokat még feltöltök, amelyből mindenki saját maga is sok mindent előre vetíthet. Pláne, ha figyelemmel kíséri a mindenkori bolygó állások jegyekben történő haladásoknak a fokszámait.


Amennyiben olyan kérdést kapok, melyből mindenki tanulhat, akkor is csak a fórumon történő válasszal tudok segíteni. (Természetesen a figyelemmel a személyiségi-jogok figyelembe tartása mellett).

Amennyiben kivételt teszek veled, pláne, - ahogyan kéred egy részletes asztrológiai elemzés- leírásával, akkor bizonyosan elszabadul ismét a pokol, amelyet sajnos sem a korom, sem az egészségi állapotommal már nem tudok felvállalni.


Hidd el nekem, majd ha bele olvasol a fórumon leírtakba látni, fogod, hogy milyen sokan vannak, akik ezzel a módszerrel milyen sok mindent megtanultak a saját maguk megismerése által.


Hidd el nekem, hogy sokszor csak azon múlik minden, hogy mennyire sikerül az életben önmagunkat és másokat is tökéletesebbnek látni. Az életünk történéseire a legmegfelelőbb válaszokat adni, illetve azokat megkeresni. Az ön magunk személyiség jegyeivel, az egyéni jellemvonásainknak, valamint az emberi értékeink, vagy az eljövendő várható kudarcaink megismerésével talán számítani tudunk arra is, hogy csak a számunkra legmegfelelőbb élethelyzetekbe kerüljünk.


Az asztrológiai emberismeretek (már aki hisz ebben) hozzásegítenek, hogy nagyobb önismerettel rendelkezzünk, hogy ez által is a legjobban reagálhassunk a bennünket

Nap - mint nap, érő kihívásokra. Ezzel biztosan magunk is hozzájárulunk ahhoz, hogy boldogabbak legyünk és sikeresebb életet élhessünk.


Ha Te is megismered, ez által is a jellemedet, a lehetőségeidet, azok összefüggéseit az élethelyzetekkel, igyekszel majd úgy javítani az esetleges hibáidon, hogy abban Neked, és másoknak is öröme legyen.

Hiszen nem véletlen, hogy most éppen ide tévedtél hozzám!


Bizonyosan az életfeladatod során valahol éppen megrekedtél. Talán nem rég estél túl a Szaturnuszi első 29- 30-31 éves ciklusodon, melynek a hatására bizonyos dolgokat csak nehézségek árán tudtál elérni.

Akadályokat gördítheted eléd a Sorsbolygód, akár a családi dolgaidban vannak nehézségek.

Értem ez alatt a párkapcsolati nehézségeket, vagy az ebből fakadó gyermeknevelési nehézségeket is, melyek ezekre, az időkre tevődhetnek. Bizonyosan ügyes és okos vagy!

Ezért aztán a munkádban is, lelhetsz örömöt.

Azonban, ha jobban belemélyedsz az asztrológiának a hozzád, érkező üzeneteibe bizonyosan, meg fogod oldani pikk – pakk, minden a nehézségeidet.


Remélem, hogy elfogadod a válaszom, és azért jelentkezel a”NICK neveddel a fórumon is.

1642. grizus (válaszként erre: 1641. - Ilcsimama)
2014. jan. 8. 05:08
Köszönöm Ilcsimama, ez igazán nagyon kedves Tőled. Örülök, hogy itt lehetek és tanulhatok.
1641. Ilcsimama (válaszként erre: 1640. - Grizus)
2014. jan. 7. 19:13

Kedves "grizus". Nagyon örülök, hogy ide találtál erre a fórumra, ha így gondolod, mint ahogyan írod bizonyosan el is éred a célodat.


Bizonyosan van rá affinitásod, ezért érdemes az asztrológia megismerésével foglalkoznod.

Azt tanácsolom, hogy amit úgy gondolsz, hogy segítségedre szolgálhat, másold ki saját mappába és ültesd rá a saját képleted megfelelő helyéhez, hogy mennél inkább megismerhesd Önmagad.

Sőt a mindenkori konkrét bolygóállások fokszámát, ha feljegyzed a saját képlet jegyei és házaihoz, a körön kívüli fényszögek segítségével, még előre is tekinthetsz az életvitelben.


Látod milyen kevés adatot, adtál meg a két fórum bejegyzésedben a bolygók a jegyek és házak témakörben és már abból is, ki lehetet következtetni nagyon sok dolgot.


A születési időt ugyan nem adtad meg, (Jól tetted, mert itt nyilvános fórumon azt nem is szabad leírni, de maga a Szaturnusz, mint lassú bolygó helyzete már behatárolta nekem, hogy most lehetsz a 37. évedben. Azért mert ugye a Szaturnusz keringési ideje 29.év és 167 nap. Na már most a Szaturnusz csak ez időszámításával lehetett a Te születésedkor az Oroszlán jegyben 4 bolygó társaságába.

Mint mondottam semmi nincs semmiért ok-okozat összefüggése, talán ez a lehetőség lesz az, ami kimozdíthat az eddigi életed folyásából.

Illetve pontosan most ezután a megszerezhető ismeret által tudod majd életed gátjait feloldani.

Mellyel meg tudod majd valósítani még ez év hátra lévő részében és a jövő év első felében, ami igazán boldoggá tehet.

Sok sikert kívánok, és gyere ide a fórumra máskor is, hiszen ezek a kérdések és válaszok mások számára is eligazodást adhatnak.

Majd ha beleolvasol a több mint ezres bejegyzésbe, látni fogod, hogy milyen sokak kaptak már az által is segítséget, hogy csak magát a bejegyzéseket nyomon követék.


Ugyan továbbra sem tudok már sajnos képletfejtést vállalni, (mivel én ezt eddig is ajándékként adtam mindenkinek, ezért aztán nagyon sokan kerestek meg, amit már sajnos nem tudtam sem, követni sem teljesíteni), de azért itt a fórumon –míg az egészségem engedi - nagyon szívesen feltöltök dolgokat, amivel talán segíteni tudok mindenkinek, akit ez érdekelhet.


Ezzel, köszönettel válaszolok az 1637. sz, "csorieva"-nak és másoknak is, a bejegyzésekért.

1640. grizus (válaszként erre: 1639. - Ilcsimama)
2014. jan. 7. 00:23

Hűha! Ebben sok dolog stimmel!

Valóban gátolva van az örömelv, egész életemben így volt. Folyton volt valami, ami elvette a kedvem, folyton tipródtam, hogy szabad-e nekem egyáltalán örülnöm.

Igen, valóban a Merkúr és a Vénusz áll ott, eltaláltad!(:

A Jupiter anyagilag ellensúlyoz... 37-dik év... párkapcsolat... hú, ez szuperül hangzik, hiszen épp 37 vagyok. Most úgy érzem, idén végre meg fog változni az életem. Valahogy több örömöt, szabadságot érzek, mint régebben, jobb a humorom. Humor=életnedv. Pedig külső okom nincs rá - ez inkább belső érzés.

Csak annyit tudok, hogy hat után pár perccel születtem, anyám szerint egy-két perc, de van apukámnak egy naplója, amiben asszem 18 percet említ. De ha eljutok odáig, majd ezt is kiszámolom.

Vissza fogom olvasni a régi anyagokat. Olyan boldog vagyok, hogy most komolyabban is megszólított ez a szép tudomány, bár mindig is érdekelt és már csináltak nekem horoszkópot.

Köszönöm és minden jót, szép napokat!

1639. Ilcsimama (válaszként erre: 1635. - Grizus)
2014. jan. 6. 19:48

Kedves "grizus" Miért is, ne a Te horoszkópodról is szólhatna a dolog. Nem véletlenül lehetsz éppen itt nálunk a fórumon! Mert tudod véletlenek nincsenek csak sorsszerűségek!


Örülök, hogy érdekel téged is az asztrológia. Azt ajánlom, hogy lapozz vissza a fórum elejére, a jegyek - házak – bolygók- fényszögek-re, megtalálhatod, mind azokat a jelentés értékeket, amiket most leírtál. A STELLIUM hatást is egészen terjedelmes módon olvashatod.


Egyébként a X. MC. ház a hívatás háza!!!

A 9. ház. A belehelyezkedés, a magasabb gondolkodás háza. Amennyiben ezt neked a Jupiter is benne állva támogatja, nem is, olyan rossz lehet, pláne úgy, ha a Bika-jegyet még a Vénusz a szeretet és a szerelem bolygója is uralja.


A 12. házban, ha 4. bolygód is áll azok STELLIUMBAN vannak egymással, melyek hatásai is összeadódhatnak. Lehet, hogy Nap mellett éppen a Merkúr a Vénusz majd a Szaturnusz a 4 bolygó?


A Szaturnuszt nem szabad gonosznak kijelenteni, hiszen valóban a gátakat csak azért is elénk gördítheti, hogy általa megerősödjünk, illetve kényszerítsen bennünket, hogy a feladatainkat a legjobb módokon oldjuk meg.


Azt írod, hogy az Oroszlánban áll a napod a képletedben, az Oroszlán ura a fenséges nap, akkor Te valószínű, hogy valamely év 07. 23- és 08. 22-i időben születtél? Viszont akkor az Oroszlánban álló Nap kirobbanó Önkifejezésre add utalást. Illetve itt a 12. házban az apai karmát is jelzi, melyet a Szaturnusz bolygó a küszöb őre még nehezíthetheti is.


Abban igazad lehet, amint írod, hogy a Szaturnusz felelős a tudatformálásért is. Az akadályoztatásokat a nehézségek által ismerheted fel, mely az "EGÓ" fejlődést segíti elő, azért mert a fenséges Nap adja ehhez az erőt a közös jegyben. Persze itt fontos lehet még a fényszög kapcsolatok hatása is. A Szaturnusz helyzete itt nálad a bizonytalanságra utalhat, de egyben feladatod is, hogy sajátakarat által tanuld meg a szívósságot, és most lépj tovább.


Amennyiben a Nap a Szaturnusszal itt együttállásban van, akkor valóban a 12. házban főleg a párkapcsolat terén nehezítheti az életed, azért mert az öröm elv gyakorlatilag gátolva van. Azért, mert az általános <nem személyre készített horoszkópban>, ahol az I. ház a Kos- jegyre tevődik, az Oroszlán –jegy az 5. életörömök ház-jegye. Ez pedig nagyon is összefügghet (férfi) apai karmával.


A szaturnuszi ciklusoknak is nagy a jelentősége e téren. Ugyan is, ha például valaki gyermekkorban az apai karma, által sérül, ez lehet valamilyen formában az apa elvesztése, (de akár szülők válása miatt is), akkor például olyan 36-37.éves korban, amikor Szaturnusz ismét Qvadrát fényszögbe kerül a születéskori „Radix” helyzetével és konfrontálódik a hasonló probléma. Vagyis az első Szaturnusz=  90°Qvadrát= diszharmonikus Szaturnuszi fényszög, a 7-8 éves Szaturnuszi ciklusra esik, akkor 15. éves korra tevődik a Szaturnusz  Szaturnusz  Qvadrát 180° -os szembenállás - oppozíció, fényszögbe kerül saját magával a Szaturnusz.


Aztán a kritikus időpont ismét a Szaturnusz- Szaturnusz  = Qvadrát fényszöget jelenti. Tehát a Szaturnusz Qvadrátját hozza be ez - az életév, vagyis a 36-37. évben jöhet be a változás.


Azért, mert ezt a hatást, mint a Szaturnusz ellentéte a Jupiter hatása anyagi elismeréssel egyensúlyozhatja. Már csak azért is, mert ez a Jupiter 3. dik 12 éves ciklusát jelenti. Pláne mostanság, amikor a Jupiter az év közepéig a Rákban halad/Hold urával, majd átlép Nap uralkodásával az Oroszlán jegybe, amely ezek szerint a Te NAP jegyed.


Általában nőknél itt tudatosodik, hogy - most vagy soha, - párkapcsolatot és gyermeket szeretnének.

Amennyiben Te esetleg ehhez, Szaturnusz ciklushoz tartoznál, akkor most jöhet el az ideje, annak, hogy ez - év végénél, amikor a Szaturnusz átlép a Nyilas jegybe/ Jupiter uralkodóval, le tudd zárni az életed egy bizonyos szakaszát, (mely eddig nem jól alakulhatott nálad „Karmikusan” párkapcsolati szempontból), most megtalálhatod a párod, amelyben még akár gyermeket is vállalhatsz.


Egyébként biztos, hogy pontos születési időre készült a horoszkópod? Azért, mert bizonyos fokú ellentéteteket vélek felfedezni, amit itt a két bejegyzésben leírtál.


Ha már itt tartunk, akkor mivel nagyon régen adtam bolygóállásokról tájékoztatást, hát legyen, most olvassátok és jegyezzétek fel a saját horoszkópotok külső körénél a megfelelő jegyek fokai mellé.

A külső fényszög jelzések pedig nagyjából megmutathatják nektek, hogy mire számíthatok a sorsotokban, és mire kell fokozatosan nagyobb figyelmet fordítani.


Bolygóállások időpontjai: 2014 év január 6-a hajlani 5 –óra 00’.


A Nap Bak jegyben:15°45’ fokon jár éppen.

Hold: Halakban: 20°54” fokon halad.

Merkúr: Bakban: 12°51” foknál a Nappal együttállásban található.

Vénusz: Bak jegynek a 26°41’ fokánál jár.

Mars: Mérlegben jár 13°53’ foknál.

Jupiter: 15°25’ fokon: a Rák jegyben halad még 2014. Július első kétharmadában majd átlép az Oroszlán jegybe.

Szaturnusz: 20°49” fokon a Skorpió jegyben jár még az évvégéig.

Uránusz: 8°45’ foknál a Kos jegyben halad.

Neptunusz: 3°22” fokon a Halak-jegyben található még hosszú évekig.

Plútó pedig: Szintén a Bak jegyben rója hosszú körútját.


Láthatjátok, hogy bizony most is STELLIUM- ban, áll 4. bolygó a Bak-jegyben:

Nap- Merkúr- Vénusz-és a Plútó bolygók.


Jó saját elemzést kívánok nektek. Szeretettel: Ilcsi Mama.

1638. Ilcsimama (válaszként erre: 1637. - 4b6a2525df)
2014. jan. 6. 16:54
Kedves "csorieva" Boldoggá tesz, hogy a régiek közül ilyen sokan kitartanak az asztrológia tanulása mellett. Hidd el, hogy sok mindenben a segítségedre jöhet még ez a tudás. Pláne ha figyelemmel kíséred időnként a bolygó mozgásokat a saját képletedre rávetítve.
1637. 4b6a2525df (válaszként erre: 1631. - Ilcsimama)
2014. jan. 6. 07:45

Köszönöm:)

és boldoggá teszel, hogy mégis csak megszánsz bennünket és okosítasz:)

1636. grizus
2014. jan. 6. 06:28
Még egy dolgot kérdeznék: a horoszkóp legnehezebb eleme tehát nem a Szaturnusz? Mindig féltem ettől a bolygótól, azt hittem, ő az, aki leginkább elvesz, megnehezíti az életet. Nekem együttáll a Napommal az Oroszlánban a 12. házban, ami egy elég nagy ellentmondás... Ehhez képest állítólag pozitív fényszög. Szóval akkor nem a Szaturnusz a "főgonosz"?
1635. grizus (válaszként erre: 1633. - Ilcsimama)
2014. jan. 6. 06:21

Köszönöm. Tehát a Sárkányfarok nem azonos a Lilithtel.

Én ebből a leírásból azt hámoztam ki, amit a Jóskönyv úgy ír: az ember ott lehet a legeredményesebb, ahol a sors a legtöbb akadályt állítja elé. "Ahol eltörtél, ott leszel erős." Nekem pl. a Jupiter a hivatás házában - 9. ház - áll, a Bikában, ami halogatóvá, túl kényelmessé teszi a szülöttet, ami igaz is rám, és ez horoszkópom leghátráltatóbb eleme. Ugyanakkor ez a legboldogítóbb életterület is lehet számomra.

A 12. házamról is tudnék mesélni... Négy bolygó van itt, az uralkodó Nap is a Szaturnusszal... de ez a fórum nem rólam szól! Köszönöm az írásodat, Ilcsimama.

1634. Ilcsimama
2014. jan. 5. 16:19

II. Rész,”Grizus” felvetése alapján a „Lilith”-ről.

„Lilith” jellemzőinek azonosítása.


Több helyeken és könyvekben, különböző forrásokban, mely igen csak eltérő formákban és ellentmondásos értelmezésben találhatunk leírásokat a „Lilith” jelenségről.


Már a középkorban a „rabbinikus”, irodalomban, mint a legendák női alakjának tartották „Lilith.”

A kabalisztikus irodalomnak egyaránt fontos személyisége volt és fontos ártó szellemként tartották számon.

Aztán a különböző vallás kultúrákban is, úgy, mint a zsidóság, az asszír, de még kereszténység bibliájának hatására összekapcsolja a Lilith-et az ártó szellemekkel.

Lilith alakja a Babilonból került az Izraelhez. Ezért Héber néven „Liylyth”-ként jelölték. Az LYL, mint szó gyök= lehet az „éj” szóval. Így aztán a „démon” névvel cseng egybe, éppen ezért talán a „Lilith” a zsidó néphit szerint az „ÉJ” ártó szellemévé alakulhatott át.


De ha csak a Bibliát vesszük is, mint tudjuk a különböző vallási reformok, által azt vették be bibliába, ami éppen akkor a keresztény vallás számára elfogadható volt. Például Mózes első könyvének idézetében is két teremtés történetet olvasható. A „rabbinikus” irodalom és misztikus hagyomány is e kettősségen alapulhat. Miszerint a Lilith az Isten által először teremtett nő lehetett, melyet saját képére földből teremtette az Úr, akárcsak Ádámot.


Mivel azonban a démonok anyjának tartott Nő személy „Lilith” az „ÉJ KIRÁLYNŐJE” a lázadó „Nő” szimbolikáját teremtette meg azáltal, hogy inkább vállalta a lázadást a teremtője és szellemi vezetőként fölérendelt férje ellen is, mint hogy engedjen a Női hiúságból és a büszkeségéből. Éppen ezért „Lilith” mivel Őt is az isten teremtette az egyenrangúsága tudatában nem vetette alá magát Ádámnak az Ő feletti uralmának.


Talán innen eredeztethető a női öntudatnak az emancipációs büszkesége és egyben a hiúság eredet is.

Egyben a különböző leírásokban „Lilith”a nagy Ősanya képe, aki csudaszép sötéthajú és világos szemű nő volt. Aki összehozható a természettel, az anyaggal, aki uralkodok a testen, az ösztönökön, és még a férfi és nő közötti szexualitáson is.


A zsidóság történetében a legenda úgy olvasható, hogy Isten Lilithet egyenrangúnak teremtette, mint Ádámot a férfiút. Azonban „Lilith” függetlenségi törekvései miatt veszekedni kezdtek, ezért aztán Isten kiűzte Őt a paradicsomból. Ennek következtében aztán „Lilith” mélységes gyűlöletet táplált Isten és ember iránt. Úgy gondolta, hogy ha nem fogadják el olyannak, amilyen, akkor nem engedelmeskedik sem, Istennek sem embernek. Talán nem is inkább a szerelemben csalódott, mintsem magában az emberi létben.

Ezt az örökséget véljük felfedezni máig is, általa hagyott örökségként, egyes női jellemben, hogy Ő sokkal többre vágyik.

A biblia szerint Isten az Ádám csontjából teremtette meg az engedelmes feleséget ÉVÁT.

Más leírásokban, olvasható, hogy „Lilith” lehetett, az a démon, aki bűnre csábított kígyó képében Ádám második engedelmes asszonyát, ÉVÁT azzal, hogy az alma evéssel Ádámot is elkárhoztassa, és ezzel üzettessenek ki ŐK is a paradicsomból.


Asztromóniai szempontból sokak a fekete holddal azonosítják a „Lilith”-et. (Ez egyáltalán nem azonos a Hold fázisoknál is, jelzett ● = Újhold jelével.) Inkább a minden létformát, a fényt, is elnyelő galaktikus feketelyukkal hozható leginkább összefüggésben.


Miért is nem javaslom, hogy a saját horoszkóp körében bár ki is, a Lilith-et keresse.

Véleményem szerint a jegyekben fellelhető „Lilith”diszharmonikussá, negatívvá, szélsőséges természetűvé változtathatja annak hatását, amely jegyben házban áll képletben. Vagyis az által,hogy megismeri valaki hatását, már befolyásoló hatásként jelentős szerepe lehet a rejtett téves reflexek kialakulásainak. Mivel a személyiség legrejtettebb vonásait tárhatja fel a LILITH jegy és ház helyzetével, ezért aztán bele élhetjük magunkat minden olyan életterületet alakító akár negatív megnyilvánulási formáiba, amelyek - démoni hatalma által - teljesen átalakíthatják annak jegynek annak a háznak a ránk ható-vonatkozó, életterét. Azért mert a „LILITH” –el, ha úgy fogjuk fel, akkor inkább a semmibe örvénylő, minden anyagot, minden jóravaló és az életünkben elérhető jó fényt elnyelő „Feketelyuk” hatalmába kerülhetünk.


Pedig én azt hiszem, hogy az asztrológia és horoszkópunk megismerése által pontosan az kell, hogy legyen cél, hogy minden olyan ismérvet fel tudjuk sorakoztatni afelé, hogy mennél jobbak lehessünk. Ne engedjük, hogy a tudatunkban „Lilith” átalakítsa annak a jegynek és háznak a megnyilvánulási formáját, amellyel pontosan a negatív vonások kerülhetnének a felszínre.

Hiszen azt mindenki megtapasztalhatta már, hogy nem csak mások által vagyunk könnyen becsaphatók, hanem sok esetben saját magunk általi személyiségünk által is.


Ezért aztán inkább azokat az ismereteket részesítem én asztrológiai szempontból előnyben, ahol a lélek útja általi „Karmikus” megerősítést helyezzük a látókörünkbe. Ezeket szolgálhatják a Holdcsomópontoknak az ismerete, mely által sokkal jobb emberré válhatunk.

Vagy szintén megtalálhatjátok a fórumon nem régiben általam feltöltve az úgy nevezett Jupiteri 12 éves ciklusok jobbító hatását, **** vagy a Vénusz bolygónak, az esthajnalcsillagnak mindenki képletében fellelhető úgynevezett „JOD” általi megtanulható életjobbító hatását. (Lásd még a leírást a Fórumon is.)


Hiszem és vallom, hogy legapróbb cselekedetünknek is következményei vannak. A karma nem jutalom, vagy büntetés! Egyszerűen csak az ok és okozat törvénye, ahogy a fizikai törvények is működnek a természetben: ha elengedek valamit, le fog esni, az anyag nem vész el csak átalakul. Ha elindítunk valamit, legyen jó vagy rossz, számíthatunk rá, hogy következményekkel fog járni. Gyakran kételkedünk benne, hogy életünk eseményei igazságosak. Különösen akkor, ha bántanak, ha szenvedünk. De semmi sem véletlen! Megeshet, hogy nem látjuk a magyarázatot, és értetlenül állunk a dolgok előtt. Hiszen a karma „gyümölcse” néha csak jóval később érik be és ki emlékszik már, hogy mi lehetett az előzménye. A sors tanít minket: a leckéket mi más adhatná, mint a velünk történt események és azok, akikkel találkozunk.


Hogy a feltett kérdésnél maradjak:

A karma felvet egy jogos kérdést: Az eleve elrendelés működik vagy a szabad akarat? Elképzelhető, hogy mindkettő él: megyünk a kijelölt úton, de közben saját döntéseket hozhatunk. Azt is mi választjuk meg, hogyan járjuk be utunkat – egyenesen, vagy kitérőkkel, eltévedünk, vagy állandóan megállunk pihenni, és az sem utolsó szempont, hogy mit hogyan fogadunk. A Leszálló Holdcsomópont, vagyis a sárkányfarok a Szaturnusz bolygó megfelelője is. Jelképezi a karmánkat, az előző életeinkben megszerzett viselkedésmintákat. Az előző életünk eseményeit, tapasztalásait, megoldatlan feladatokat jelez. Mindazokat a hibákat, hiányosságokat, amelyek akadályozzák a Karmikus feladat teljesítését. Indiában a bölcsek úgy tartják, hogy a születésekor jövőjét mindenki magával hozza. A születés pillanatát megragadva az egész életet megérthetjük.


A Vénusz által a szeretet gyógyító erejét is megtanulhatjuk. Vénusz bolygó a szeretet ajándéka a tudat ébredése, az inkonjukció tükrében YOD. ismertében.


Amely két quincunx – fényszög Vénusz csúccsal valamely jegyben és a szemben álló 60°-ra lévő szextil fényszög talpjegyekkel. Az asztrológia a jól érthető szimbólumok ősi tudománya.

Általa a szeretet számos alkatot ölthet.


A szeretet benned van, csak az a kérdés, hogy mennyire engeded kinyitni azt a kiskaput, amin keresztül eljuthat másokhoz is. Amikor feltárul a szíved, akkor a szív csakrád is gyógyul. Hirtelen úgy érzed, hogy mindent kiadnál magadból, és semmit sem kell megtartanod, mert úgy is visszakapod. Sőt, még többet is, mint amit vártál. Ha engeded a szeretetet áramolni, vagyis nem csak kiadsz magadból, hanem be is engeded a szívedbe, akkor a szeretet áramlásán keresztül gyógyul a lelked is. Ugyanolyan fontos a szeretet befogadását megtanulni, mint a kiadását. Sokan panaszkodnak, hogy úgy érzik, őket nem szereti senki. Pedig ez biztosan nincs így, csak valamiért nem merik elfogadni a szeretetet másoktól.

Talán félnek attól, hogy akkor nekik is viszonozni kell a szeretetet. A szeretetet soha nem „KELL” viszonozni, ez nem egy kötelező műfaj! Ezt mindenki magában érzi. Soha nem szabad, hogy rutinná váljon, mert az már nem az önzetlen szeretet. Akkor már nem tiszta a szándék mögötte. Az önzetlen, tiszta szándékú szeretettel gyógyíthatjuk önmagunkat és azt is, akinek a szeretetet adjuk. Hiszen a szeretet „minden”. A szeretet mindenben benne van. Fűben, fában, a galambok turbékolásában, a hajnali napfelkeltében, és az esti naplementében, az ételben, amelyet szeretettel készítenek.

Aki képes felismerni ezeket az „apróságokat”, az felismeri a jót is. A jó pedig pozitív energiát gerjeszt, ami kitisztítja a negatív beidegződéseket, és ez által a gyógyító folyamatok beindulnak. És, hogy honnan tudod, hogy tiszta szeretetet adtál? Utána nem gondolsz arra, hogy mégse kellett volna!

Nincs olyan érzés benned, hogy túl sokat adtam, és alig kaptam valamit. Nem vársz érte cserébe semmit, és legközelebb is megtennéd. És minden körülmények között örülsz annak, hogy így tettél.


Jupiter bolygó pedig, a Naprendszer legnagyobb bolygójaként, a csodálatosan szép, a Nap körül keringő bolygók közül a legnagyobb bolygó, sorrendben az ötödik. Rengeteg energiával rendelkezik, melyből igyekszik nekünk minél többet átadni. Ezzel az energiával sugallja nekünk, hogy hogyan tudjuk a külvilági dolgokat gyarapítani, és a siker iránti vágyunkban is erősítést nyújt. Nem véletlen, hogy a Jupiter bolygóhoz kapcsolódik a „bőség szaru jelképe”, amely a bőséget és általában a gazdagságot szimbolizálja.

Úgy is fogalmazhatnék, hogy „Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa”.


A Jupiter adhatja életünk nagy ajándékait,pláne most amikor a Jupiter a Rákjegyben halad/ Hold urával, és majd Júliustól pedig át lép a tűzes Oroszlánba. El hozhatja nekünk a szerencsénket.


Jupiter ad – és igen, ő mindig ad – de az, hogy elfogadjuk-e az ajándékát az már rajtunk áll, vagy egyszerűen elsétálunk mellette. Hajlamosak vagyunk vakon elsétálni a legnagyobb szerencsénk mellett. A Jupiter sokszor érdemeink alapján is jutalmazhat (a Jupiter különösen „érzékeny” a jóra és rosszra), tehát várhatjuk a nagy szerencsét, ha nem teszünk érte semmit sem. Viszont, aki keményen dolgozott és kiérdemelte, annak egy kis extra szerencse is juthat általa.

A Jupiter trükkje az, hogy nem feltétlenül látjuk meg, hogy mekkora lehetőséggel találkozunk életünk során.

A Jupiter leckéjének tekinthetjük azt, hogy tanuljuk meg értékelni azt, amink van, amit kapunk. Érjük be kevesebbel is, és értékeljük a kevesebbet is, mert utólag kiderülhet, hogy a kevesebb valójában sokkal több. Miért is? Mert a Jupiter évenkénti jegyváltásai során elég gyakran kerül a horoszkóp egy-egy érzékeny pontjára, ami azt is jelenti, hogy elég sokszor kapunk Jupiteri lehetőségeket. Érdemes lehet azon is elgondolkodni, hogy valójában milyen sokszor sétálunk el a szerencsénk mellett. A Jupiter bolygót az asztrológusok a jólét és a nagy szerencse bolygójának is tartják. Főleg, ha az még a képletben a 2. anyagi javak házban áll, vagy valamilyen módon a „Radix” képletben jó állásban található és a körforgása során jó fényszög kapcsolatba kerül. A Jupiter általában azt adja nekünk, hogy életünk folyamán, több, kevesebb anyagi javakat is szerezhetünk, mert akinek jó konstelláció van a képletében az a Jupitertől ilyen jellegű segítséget kaphat. És ha még a Jupiter a Szaturnusz sorsbolygóval, a Vénusszal, vagy más bolygókkal is 120°, igen jó Trigon = Legharmonikusabb, előnyös teljesülést ígérő sugárzásban, súrlódásmentes, feszültségnélküli fényszöget ígérő kapcsolatban is van (persze a jegy szülöttjének is hozzá kell tennie valamit, hogy a jó hatás érvényesüljön). A Jupiter által elfoglalt „Radix” jegy határozza meg, miként törekszünk az életünk mélyebb megértésre, illetve, hogy milyen előnyöket kaphatunk az életünk során.


Egyébként a Jupiter a természetes helye a Halak jegy, mert annak egyik társuralkodó bolygója (a másik uralkodó a Neptunusz). Tehát itt ebben az állásban minden a Jupiterre jellemző áldásos, akár "Karmikus" hatását érvényesítheti.

Erős pozícióban állva kedélyes, optimista embert jelöl, mindig ösztökéli az illetőt a tovább lépésre. Azonban nehéz fényszögeknél már inkább a halogatást adja a szülöttnek.


A Szaturnusz bolygó is ugyan lassú bolygó, de a Szaturnusz esetében ezek a hatások fix hatások, a Jupiter vonalán pedig a 12 éves periodikus hatások lesznek. Amikor a 12 éves Jupiteri ciklus tovább áll, valószínű, hogy addig tart ki csak a Szaturnuszi Karmikus kötődés. Amennyiben valakinek a születési képletében jól áll a Jupiter és rosszul áll a Szaturnusz, akkor a Jupiter revolúciókra felállított 12 éves képlet szerint azt látjuk, hogy akkor tudja kifejteni a Jupiter a saját jó hatását, amikor a Szaturnusz, mint sorsbolygó azt engedi. Egyébként a rossz Szaturnusz a hatását a Jupiteri 12 éves ciklikusság valamelyik egybeesése következtében is jól lehet hasznosítani. Amennyiben a törvénnyel van összetűzés, akkor nyugodtan lehet priolizálni, de főként a „Radix”-ban Jupiter bolygó helyzetét kell nézni. Valamint azt is, hogy a milyen Tranzit hatásokat, milyen fényszögeket kap, és milyen bolygóktól. Ha felismerjük horoszkópbeli képletünkben, például önmagunkat, akkor képesek vagyunk változtatni a sorsunkon.

A Szaturnuszon túli bolygók, azok már Transz-messiás-bolygók, mint az Uránusz, Neptunusz és Plútó, elsősorban nem azon a lét síkon hatnak, mint más bolygók. Azonban a Messiás = fölkent, megváltó kapcsán a Jézus születésekor a Vízöntőben együttálló Szaturnusz – Jupiter együttállást. Vagyis az Uránusz – Neptunusz együttállás. Ezek mind nagyon erős hatások.


Mindhárom bolygó látszólagosan annyira lassan halad végig a zodiákuson (állatövi jegyeken), hogy a fenti gyors bolygóknál és a fentebb jelzett lassú bolygóknál lényegesen kisebb mértékben érzékelhetjük a mindennapjainkban a hatásukat.


Ha nagyobb figyelmet tulajdonítunk az égitestek által meghatározott pozitív és negatív tulajdonságoknak, könnyebben megvalósíthatjuk a szándékokat, a célkitűzéseket, vagy egyszerűen megvalósíthatjuk önmagunkat. Hiszen nincsenek gondok, amelyeket letisztultabb, pontosabb megismeréssel ne lehetne leküzdeni. És a legjobb ismeret, amelynek az ember a birtokába lehetünk, az önismeret! Röviden: Igazán önmagunkká válhatunk, egyszersmind: ha kedvesebb, megnyerőbb, együttműködőbbek leszünk a közeli hozzátartozóinkhoz, a barátainkhoz, az ismerősökhöz, és a munkatársainkhoz való kapcsolatainkban is. Elsősorban főleg olyankor észlelhető a hatásuk, amikor a gyorsabb mozgású bolygókkal kerülnek fényszög kapcsolatba.



„Éljük át a jelent teljes szívvel, hiszen ez a legalkalmasabb pillanat arra, hogy cselekedjünk! Van időnk. Inkább éljünk örömmel és derűsen, úgy, hogy közben figyelünk gondolatainkra, szavainkra és tetteinkre, a "Karma" törvényének tudatában, nem feledkezve az öt alapvető emberi értékről!

”!” Erkölcs, Igazság, Béke a szívekben és a szeretet.

1633. Ilcsimama (válaszként erre: 1632. - Grizus)
2014. jan. 5. 12:27

„Grizus”. Idézet az 1632 sz. beírásodból” hogy tudom megállapítani a horoszkópomban, hogy hol áll a Lilith, más néven Sárkányfarok?


Kedves „grizus”. Engedd meg nekem, hogy én válaszoljak a kérdésedre.

Gondolom az 1627 és 1631. sz. előző bejegyzésem kapcsán teszed fel a kérdésed.


Először is magát a fogalmat tegyük rendbe az idézett kérdésed kapcsán.


A „sárkány farok” és a Lilith között semmiképpen sem lehet ilyen egyenlőség jelet érteni. Ugyan is a Lilith helyét valóban meglehet határozni a saját születési képletben, szükséges hozzá a szül év, hó és nap. Van ennek egy számítási táblázata, amelyből megismerhető az év értéke és a hónap fok érték száma. Amennyiben ezt a kettőt összeadjuk és a Kos-jegy nulla fokához, hozzáadjuk a két körív fok értékét, akkor megtalálhatjuk a horoszkópban „Lilith” helyét. A számításban egy jegy természetesen 30°-nak felel meg.

Magát a táblázatot nem írom le neked, mert én magam soha sem használom, és nem igen ajánlom másnak sem, hogy kutakodjék e témakörben.


(Magáról a Lilith –ről, mint legendáról később a II. részben majd részletesebben is írok neked és talán másoknak is, akiket esetleg érdekelhet. Meg fogod érteni, hogy miért is vélekedem ilyent módon a Lilith-ről……)


Visszatérve ahhoz, hogy a képletelemezést is csak a születi idő, (év, hó nap, óra, perc, hely) adottságát pontosan ismerve szabad csak elvégezni. Azért mert amennyiben a születési idő nem pontos – még akár 10 perc, de akár párperces eltéréssel is- már máshová helyeződik át a 360° horoszkóp kör jelzésében, és ezzel együtt az értelmezés is egész mást jelenthet.


Ugyan is, a pontos születési idővel kapjuk meg a „Felkelőjegyet”, vagyis az Aszcendens - jegy fokszámát. Aztán a körben ez lesz egyben az I. ház kezdete is. Ez fogja majd kijelölni a további jegyeket és házakat, és az abban a születéskor éppen felkelőben benne álló bolygók helyét is.


No, már, most amiről én írtam az előző bejezésemben a Felszálló és Leszálló holdcsomópontokról a pontos időre elkészített horoszkópban benne lesznek,

még pedig oly módon, hogy a – Karmikus asztrológia alapján - láthatjuk az előző életek bizonyítékát.

Ugyanis a Nap - Hold és maga a Hold- csomópontok, pontos helyzetének ismerete feltárhatja előttünk az egyén pontos életútját. Mivel magára a Szaturnusz bolygóra sorsbolygóként is, tekinthetünk, ezért jelölik a nyugati asztrológiában úgy, hogy a Leszálló hold csomópont a „sárkányfarok” vagyis a Szaturnusz bolygó megfelelője.

E képben a Leszálló holdcsomópont jelképezi a karmánkat, az előző életeinkben megszerzett viselkedés mintákat. Az előző életünk eseményeit, tapasztalásait, megoldatlan feladatokat jelez. Mindazokat a hibákat, hiányosságokat, amelyek ebben az életünkben, akadályozzák a "Karmikus" feladat teljesítését.


Ebben a témakörben visszatérve a pontos születési képlet ismeretére, mivel a Holdcsomópontok tartoznak még a térbeli pontokhoz, így a NAP, az aszcendens, és az uralkodó bolygók a képletben az inkarnáció elsődleges céljait jelölik ki. Vagy úgy is fogalmazhatnák, hogy a Holdcsomó pontok az emberi kapcsolatokra utalhatnak. A legyőzendő előítéleteket jelöli, életünk azon területein, melyektől fejlődésünk érdekében meg kell szabadulni.

Már pedig aki ismeri a saját pontos születési képletét, annak a jelentés tartalmait, akkor azt is megtanulhatja, hogy hogyan milyen módon lehet, és kell tenni azért, hogy ebben az életünkben javítsunk az életminőségünkön. Nem véletlenül rendelkezünk „egy bizonyos szabad akarattal”, melyet érdemes tudatosan felhasználni ahhoz, hogy ismerjük a múltbéli hibáinkat és tudjuk, hogy van lehetőségünk arra, hogy miként tudunk a régmúlt hibáin változtatni. Hiszen a tőlünk származó saját gondolatok fejezik ki a saját igazi ÉNÜNKET.

A bensőkben az átalakulásokon keresztül az öröklétünk folyamán átalakulhatunk, mert a lelkünk is tökéletességre törekszik. Persze ezt kétkedők nem igen hiszik, azonban ha ismerjük a saját horoszkópunk üzenetét, akkor kénytelenek leszünk megfontolni a saját életük ismerete által, hogy maga jelenség bizony létezik. Sok esetben rájöhetünk, hogy bizonyos adottságaink olyan dolgokat takarnak, amelyeken már a jelenlegi inkarnációnk előtt már esetleg munkálkodhattunk, csak valamiért nem volt módunkban, abban akkor kiteljesedni.

Így aztán ezek a megoldatlan feladatok a lélek belsejében bizonyos fokú fájdalmakat jelezhetnek. Úgy is szoktuk mondani, hogy minden oknak megvan a maga okozata. Hiszen ezen alapul a „KARMA törvénye”. Vagyis minden nap az elő nap eredményéből fakad. Minden gondolat az megelőző gondolat eredménye és következménye.

A lélek pedig folytonosan a hazafelé vezető utat keresi azzal, hogy boldogulásának az útját az emberen keresztül maga keresi. Minthogy a „Karmikus feladatok” főleg a Szaturnuszi „Qvadrát fényszögek által, a megoldandó feladatok tükrében jelentkeznek az életünkben, ezért ezek olyan akadályok, csupán amit szabad akarat által legyőzhetőek.


Gondoljunk csak bele, hogy még az ugyanabban az időben születettek esetében sem ugyan azt jelentik a jelentés tartamok. Ez azért lehet így, mert a valamennyien alá vagyunk vetve ugyanannak a Karmikus törvénynek még is a tökéletességhez vivő lépcső különböző fokain állunk.


Én éppen ezért hiszek benne, hogy a Holdcsomópontok a pontos születési képletben rámutathatnak az ok és okozati kapcsolatra. Ez által megtalálhatjuk a támpontot ahhoz, hogy az élet megpróbáltatásait egy új megvilágításban láthassuk. Ezzel elfogadhatjuk azt a tényt, is, hogy a Holdcsomó pontok a képletben a lélek pontjait jelzik. Ebből az egyik a jövőbe húz, míg a másik a múltból érkezik. A jelenlegi életünk pedig azért adatot meg még nekünk, hogy e kettőt összeköttetésbe kerüljön egymással, ezzel a múltból a jövőbe tartó átmenetet szolgálva javítani tudjuk az életünket.


„Felszálló holdcsomópont, (vagyis a sárkány fej) összekapcsoló, míg a leszálló holdcsomópont,(sárkány farok) elválasztó tulajdonságokkal bír.


Felszálló csomópont a könnyebbik aspektus, a Jupiter megfelelője,(egyébként 528. HR C-NEK felel meg), azt a pontot jelképezi a horoszkópban, mely a legnyomasztóbb feszültséget hozza a múltra. Segítségével kell legyőznünk azokat a mintákat, melyek evilági életünk mélységbeli fejlődéséért felelősek. Maradandó Karmikus* nehézséget, problémát jelenthet az illető életében, amit itt a földi életében még meg kell oldania.

Felszálló holdcsomópont: A jelenlegi életünk céljait, az előttünk álló jövőt is jelképezi, a teljes lelki beteljesülés felé vezető utat jelzi. A tökéletesedéshez vezető utat mutatja meg. Arra utal, hogy bármennyit is értünk már el, mindig tovább tudunk haladni.


Leszálló holdcsomópont: vagyis a sárkányfarok a Szaturnusz bolygó megfelelője is. Jelképezi a karmánkat, az előző életeinkben megszerzett viselkedés mintákat. Az előző életünk eseményeit, tapasztalásait, megoldatlan feladatokat jelez. Mindazokat a hibákat, hiányosságokat, amelyek akadályozzák a Karmikus feladat teljesítését.


A holdcsomópont tulajdonképpen a Föld Nap körüli pályájának a metszéspontja, vagyis az a pont, ahol Hold az ekliptikát délről - északra, illetve északról délre lépi át. Az előzőt felszálló holdcsomópontnak, az utóbbit leszálló holdcsomópontnak nevezik. A kettő egymással pontosan szemben, 180 fokra helyezkedik el. A felszálló holdcsomópont hatása a Jupiteréhez hasonlítható, vagyis harmonikus, jótékony, támogató. A leszálló holdcsomópont viszont szaturnuszi jelleggel bír, azaz hátráltat, nehezít, visszahúz, bonyolítja az életet.


Ha ismered a saját horoszkópodat, megtudhatod, felszálló holdcsomópont tükrében a jelenlegi életcéljaid, miként függ össze jelenlegi inkarnációban a sorsod és az előző életedben meg nem oldott faladataival.


Én úgy gondolom, hogy akit érdekli az asztrológia, valószínű, hogy azért lehet úgy, mert szeretné magát és másokat is jobban megismerni, azért, hogy egy szebb és jobb életet élhessen.


Valamikor én is, azért indítottam el ezt a fórumot, hogy akit ez érdekelhet, akár ilyen egyszerű módszer által is mennél többet megismerhessen főleg saját magáról, hogy azzal maga és a mások életét is jobbá tehesse. E témakörben is, találhattok bővebb leírást, főleg a fórum első felében.


(Éppen ezért kedves” grizus” nem ajánlom neked, hogy elkezd kutakodni a „Lilith” témakörben, a horoszkópodban. Majd a még a következő II. részében rátérek a "Lilith" értelmezésre, meg fogod érteni miért is, írom ezt neked. Ugyan is lehet, hogy a Te saját múltbeli életedben pontosan olyan a mindenkori lázadó nő szimbóluma szerinti, nőalakot testesítettél meg, amiben nem fogadtad el a Nő és férfi egymás közötti szerep megélés alapfeltételét sem.

Hiszen a Hold érzelmi hatására maga a „NŐ” az anya, mindenkoron egy kicsit alárendeltetik a párkapcsolatban a családi melegség összetartozás terén. Mindig a Nő az a tyúkanyó, aki összetartja jóban - rosszban a családot, és ezért bizony bizonyos fokú kompromisszumot is képes hozni.

Ezt bozony tanulni kell!


Az emberek, ha nem tanulják meg egymás tiszeletét, elfogadását a mostani életükben, akkor nem ér semmit sem az élet. Hiszen a Felszálló holdcsomópont által feladatul, kapják a jelen életükben, hogy jövőútjának az alakulását úgy befolyásolhassák, hogy nekik és másoknak is javára szolgálhasson.


Amennyiben ezt nem igyekszik mindenki megtanulni, akkor párkapcsolati nehézségeik lehetnek. Nem találhatják meg az igazi másik felüket, sőt még az anyai örömöket sem igazán élhetik meg.

Ez lehet a reinkarnáció igazi titka, már hogy a születés és a halál csupán egy-egy lépés az egyik életszakaszból a másikba történő átmeneténél. Úgy is megfogalmazhatnánk, hogy a realitás valósága az idő és a tér örökvalóságán túl létezhet.


A pontosan felállított képletben a 12. ház szimbolizálhatja a jelenlegi életet közvetlenül megelőző inkarnációt. Így aztán - a képletértelmezés szerint- ebben a házban bármely bolygó előfordulása befejezetlen ügyeket jelölheti meg. Pláne az Uránusz a Neptunusz és Plútó a „Karma” különböző oldalait szimbolizálhatja, melyet az egyén magával hoz ebbe az életébe.

Maga Szaturnusz sorsbolygó a tulajdonság jegyeket szimbolizálja, amelyeket a lélek a jelenlegi életébe magával hozza.

A Hold és Hold fázisok pedig és egyben a Holdcsomópontok is, HA HISZEL BENNE HA NEM „azt az ösvényt jelölik ki, amelyet a léleknek ebben az életében végig kell járnia, hogy ezzel véghez vigye a Szaturnusz sorsbolygó által kijelölt életút feladatait. )


II. részben a „Lilith legenda” folytatása következik:

1632. grizus
2014. jan. 4. 10:45
Sziasztok, azt szeretném megkérdezni, hogy hogy tudom megállapítani a horoszkópomban, hogy hol áll a Lilith, más néven Sárkányfarok? Köszönöm.
1631. Ilcsimama
2014. jan. 3. 15:04

Ilcsi Mama leírása a HOLD hatásokról az emberi szervezet tükrében!


Szeretném még arra is, felhívni figyelmeteket, hogy a HOXÁN a Hobbi & Otthon oldalon, ahol eddig az időjárás előrejelzésemet lehetett olvasni, most még az utolsó búcsúzó leírásom is, elolvashatjátok.


Mivel azonban a holdra egyébként is érdemes nem csak időjárás jelzőként, hanem mástekintetben is, nagyfigyelmet fordítani.

Ezért úgy gondoltam, hogy talán, érdekelhet benneteket a FÖLD kísérőjének, a Holdnak,

„a második fővilágosítónknak” az emberekre, és az emberi szervezetre való hatásainak az ismerete.


Asztrológiai szempontból az állatövi jegyekben benne foglaltatik a „teljes emberkép” kezdve a Kos jeggyel, az-az a fejjel, egészen a Halak jegyig, amelynek a - testrészen - a lábfej felel meg.

Az egyes állatövi jegyek - egészségügyi szempontból, betegség hajlamok. - különféle- a test területeire ható – hold hatásimpulzusairól adnak nekünk áttekintést. (Johanna Paungger és Thomas Poppe az útmutató Hold c, könyv segítségével igen hasznos ismeretekkel szolgálnak részünkre).

„Általában a testrészek a saját születési állatövjegyben a leghajlamosabbak a megbetegedésekre, és különösen érzékenyek a jegyekhez tartozó betegségekre.

A jegyeken való hold áthaladásokkor a hozzájuk tartozó testrészeknek az operációja nem ajánlott, hacsak nem életmentő műtétekről lenne szó.


„Hold naptár” szerint az alábbi állatövjegyek uralják a jegyeket, ahol épen a hold áthalad!

Az események természete attól is függ, hogy milyen jegyben és házban helyezkedik el a hold a Pl. a saját születési képletben.


Mindenféle sebészeti beavatkozásra érvényes, beleértve még a sürgős műtéteteket is: minél közelebb van, a test területen a beavatkozás a holdtöltéhez, annál KEDVEZŐTLENEBB. Minél inkább nő a HOLD, annál kedvezőtlenebbül alakulhat a sérülések és műtétek utáni gyógyulás menete.

A telihold napjának vannak a leginkább NEGATÍV következményei.

Ebben az időkben több a balesetek száma is.

A sebek ebben az időben jobban véreznek, nehezebben gyógyulnak, mint máskor.


Éppen ezért ha van lehetőség választani, inkább a FOGYÓ HOLDKOR Teleholdat követően (©), III. IV. (●) Negyed Új holdig), a fogyó hold körülbelüli tizenhárom napos fázis idejében ajánlatos a műtéteket elvégezni. Ugyan is a műtétek, ekkor jobban sikerülnek. Teli holdtól számított 2-3 naptól, fogyó domború, holdon átkövető napokban, ©utolsó negyed (csökkenő hold) és a fogyó sarló, idejében ajánlatos a műtéteteket elvégezni.


Ha lehetséges, akkor még a fogorvosnál is, ajánlatos a koronát és hidat is fogyó hold idejében felhelyeztetni.

Mennél inkább nő a hold annál inkább kedvezőtlenebbül alakulhatnak a sérülések és a műtétek utáni gyógyulási folyamatok.


Ajánlatos figyelembe venni. Példaképpen: ha csípő operációt kellene valakinél végre hajtani, (mivel a hold hatás, a derék rész uralma alatt a Mérleg jegyre esik: akkor a műtétre a fogyó holdban lévő: időpont a leg megfelelőbb. De erre is vonatkozik az a szabály, hogy lehetőleg ne azon 2-3 napon kerüljön sor a műtétre, amely test tájékot abban a jegyben a Hold ural, vagyis, ebben az esetben is, ajánlatos elkerülni a mérlegen áthaladó- hold napokat.


Vagy, ha például epe műtét idejének a meghatározása szükséges, akkor arra is, a fogyó hold idők a legalkalmasabbak, de lehetőleg a műtét ne Rák napokon, legyen, mert az epebetegség a Rák testtájékkal áll összefüggésben.


Vagy amennyiben szemműtét van kilátásban, akkor a legjobb időpont a csökkenő holdidő, de lehetőleg a műtét ne azon a napon legyen, amikor a Hold éppen a Kos jegyet szeli éppen át és így tovább - tovább …. „


(Itt a HOXÁN, „Aki szereti az asztrológiát” fórumomon, több mint másfélezer bejegyzés található, ezért a fenti holdhatásokra utaló bővebb, részletes leírásokat főleg a fórum elején keressétek.

Ugyan csak itt találhatjátok még az összes bolygók hatásainak szempontjából az emberi testrészekre és a szervezetre vonatkozó kapcsolati összefüggéseinek leírását a betegség hajlamok tekintetében is.

Ugyan is nem csak a HOLD, hanem az összes planéták hatásai, a testrészekre is kiterjednek. Minthogy az állatövi jegyekben szintén egy-egy planéta jegye válik uralkodóvá, a jegyeken keresztül jutnak kapcsolatba a szervezet részeivel, de a kozmikus hatások a jegyeken keresztül részletesebben is meg mutatkoznak.


Ezért fontos még azt is figyelembe venni, hogy az egymással szemközt lévő jegyek poláris kapcsolatban állnak egymással, ezért másodlagosan is, kihatnak a szemközti jegy hatása alá tartozó testrészekre)


Újságárusoknál már az év elején kapható az úgynevezett éves HOLDNAPTÁR, melyben havonként leolvasható, hogy a hold éppen a 2-3 naponkénti állatöv-jegyváltásainak következtében éppen milyen jegyet érint.

<Jelenleg január 3-4.-én a HOLD éppen a Vízöntő jegyen halad át.

5-6.-án, már a Halakban halad. 7-8.-án a Kos jegyben, 9-11.-ig a Bikában, 12-13.-án az Ikrekben, 14-16.-ig a Rákban. 17-18.-ig az Oroszlán következik, 19-21.-ig Szűz jegyben, 22-23.-ig Mérlegben, 24-25.-ig Skorpióban, 26-27.-ig Nyilas, 28-29.-én a BAK -ban jár a HOLD.

Majd 30-31.-én ismét a Vízöntő jegyben halad a hold, itt 30.-án a Nap és Hold együttállásban található, tehát ● Új hold fázis időben jár a HOLD. >


►Ezeknek, a napoknak a figyelemmel kísérése abból a szempontból is nagyon fontos lehet, számunkra, hogy a műtétek elvégzését, amennyiben csak mód van rá akkor a csökkenő holdfázis időkben, végeztessük el.


►Ezen kívül asztrológiai szempontból is nagy jelentősége lehet ránk a holdfázisoknak, mert amikor például a Nap a 12 jegy valamelyikében együtt állásban, van a holddal, akkor mindig ● Újhold ideje van. Amikor pedig éppen szemben állásban, van a NAP a Holddal, akkor:

O Teliholdidejében jár a Hold, ilyenkor pedig, általában ingerlékenyebbek- feszültebbek lehetünk, éppen ezért a baleseti lehetőségei is gyakoribbak lehetnek.

Ilyen időkben jobban kell vigyáznunk a közlekedésben, de még az otthoni dolgokkal is, mert ilyenkor a baleseti hajlam is jelentősebb.


►Általában azt tudjuk, hogy a NAP éppen az évnek melyik szakaszában, milyen állatövjegyben halad, mert a Nap örökösen a Nappályakörén (a Nap pályáját nevezzük ekliptikának) halad, és az állatöv körökön végzi látszólagos keringését.

A Nap kb. egy év alatt halad végig az állatövön, és minden jegyben mintegy 30 napot tölt el.


A Tavasz pont a Kos jegy 0° fokának felel meg, már ebből is kikövetkeztethető, hogy a NAP a 360° fokos körben elhelyezkedő állatöv jegyek közül éppen milyen jeggyel kerül ez által szemben állásban.


►A 12. állatövjegy sorrendben: KOS, BIKA, IKREK, RÁK, OROSZLÁN, SZŰZ, MÉRLEG, SKORPIÓ, NYILAS, BAK, VÍZÖNTŐ, és a HALAK.


Az állatövjegyekben való tartózkodási idő: Attól függ, hogy a Nap mely hónap napján lépett be illetve meddig időzik abban az állatövjegyben.


KOS jegy: Március 21 - április 20.-ig tart. Ugyan is ekkor lép be a Nap a Kos csillagképbe.


Bika: április21- május hó 21-ig. (más források szerint a Nap 05. 20-ig időzik itt)

Ikrek: május22 – június 21-ig. (Van forrás, mely ezt a záró időpontot 06. 20-vel jelöli meg.)

Rák: június22- július 21.-ig. Vannak olyan jelzések is, hogy Nap csak 07. 22-án lép ki.)

Oroszlán: Július 22- augusztus23-ig.(de sok helyütt 07. 23- 08. 22-ig történik jelölés.)

Szűz: augusztus24- szeptember 22-ig.(vannak jelzések 08. 23- 09. 23-ig is).

Mérleg: szeptember23- október 23-ig. (09. 24- 10. 22.-ig)

Skorpió: október24- november 22-ig. (10. 23 -11. 22.,-ig )

Nyilas: november23-december 21-ig. (van jelölés több helyen 12. 22-ig is).

Bak: december22- január 20-ig. (egyes helyeken lehet olvasni: 12. 21-23-01. 19-ig is)

Vízöntő: január21- február 20-ig.(leírást találhatunk: 01. 19-20- 02. 18-ig).

Halak: február21 - március 20-ig. (vagy 02. 18-19- től kezdődően)


Ezek a Nap eltérések abból adódnak, hogy az állatövjegyek kezdő és vég napjait az adott évben, attól a naptól számítjuk, amikor Nap belép, illetve kilép abból az égi csillagképből. Azért, mert az álló csillagok a Föld lassú elfordulás folytán az égbolton csak igen lassan látszanak tovahaladni, az állatövjegyek sorrendjének irányába. Ez a tovahaladás évente KB. 50” tesz ki, amely 72. év alatt 1° fok eltérést jelent. Ezért a jegybelépési időpontok sok helyen eltérő időponttal váltak ismertebbé.


Tehát akiknek például a születésnapjuk a kezdő, illetve végnapok tekintetében közel esik a fent jelzett időpontokhoz, mind az előző, vagy követő állatöv jegy hatásai is, részben vonatkozhatnak rájuk.


Viszont a Holdnál azt is figyelembe kell venni, hogy a Hold pályája kb. 5° fokkal tér el az ekliptikától. Nap - Hold szembenállásra, egy példa: például 2014. január 21.- február 18-20-ig, ugye a NAP a Vízöntő-jegyben halad ennek következtében a Nappályakörben (a horoszkóp külső 360 fokos 12 részes körében), a Vízöntő-jeggyel szemben az Oroszlán állatövjegy található.

A Vízöntő levegős jegy, míg az Oroszlán tüzes - jegy, éppen ezért ekkor lehet ránk nézve,

- baleseti szempontból,- a legnagyobb előfordulási lehetősége.


Na most, ha megnézzük a 2014. évi holdnaptárt, akkor azt láthatjuk, hogy amikor a HOLD éppen az Oroszlán-jegyet szeli át már január17-18 – án, akkor éppen Telihold ideje lesz. Majd a hold 2-3 napos időközönként halad tovább a Szűz-jegy irányába tovább-tovább.

Már pedig aki még ez általánosság mellett ismeri a saját születéskori holdjegyét is, akkor arra is van lehetősége, hogy ezeken, a napokon tudatosan óvatosabb legyen, használva a saját akaratot bele tudjon látni a Hold titokzatos erejébe.


Egyébként a földről megfigyelhető egy teljes holdciklus a két ● = újhold között eltelt idő.

Ez kb. 29.5 nap,ez alatt a Hold egyszer körül járja a Földet, ezt, „Szinódikus” holdhónapnak nevezzük.

A ciklus kezdetén a Hold ●Újhold idejében „konjukcióban”, vagyis együttállásban van Nappal, tehát ugyan abban az állatövjegyben és fokon helyezkedik el.


Ahogy távolodik a Hold a Naptól, úgy válik egyre láthatóbbá az ezüstös növekvő sarló.

Az első negyedben (Ď növő hold fázis), mintha félholdat látnánk, mire a második negyedhez ér már holdtölte, vagyis (O) teli hold lesz.

Majd visszafelé ismétlődik a folyamat, a Hold elkezd fogyni, ( © ) = csökkenő hold ideje lesz, majd ismét ●újhold idő jön.


Ď = első negyed (növekvő hold), O =Holdtölte, © utolsó negyed (csökkenő hold)

●= Újhold.


Mivel a Nap, mint a fővilágosítónk, erős vitalitást és regenerációs képességet ad, de jelezheti a szervi túl vagy alulműködést is. Az asztrológia a test szintjén a szívet, a keringési rendszert, az agyat, a gerincet, a gerincvelőt, és a lélegzést rendeli a Naphoz.


Az asztrológiai „Hold- elv „szerint a Holdérzéseinket, belső énünket fejezi ki, mely biztonságérzetet ad. A Hold legmélyebb lelki rétegünknek felel meg, melyet ” hangulati alapunknak” is nevezhetjük.


A Hold gyakori Földkörüli keringési ismétlődése révén nagy jelentőséget kap, önmagában lelkünk érzelmi reagálási készségét testesíti meg.

A Hold hatása, fokozódik, ha növőben van és csökken, ha fogyóban van.


A Hold mozgás és a holdváltozások fázisai szolgáltak alapul- ősidők óta- a hónap és a hét beosztásoknak is. Mivel azt az időt, amely alatt a Hold egyszer körül járja a Földet, holdhónapnak nevezzük.

De mint már fentebb is jeleztem, kétféle holdhónap van.


Elsősorban <a növekvő holdállásoknál már fentebb is jeleztem,> hogy a Hold az újholdtól- újholdig holdfázisokban meg tett időpontja. 29.5. nap,

Ez azért van így, mert a Hold egyszeri körútjának ideje alatt a Nap is tovább halad az útján, kb. 27 fokkal, s a Holdnak, ezt az idő különbséget is be kell hoznia, ezt nevezzük, „Szinódikus” holdhónapnak.


A Hold, viszont minden bolygónál sebesebben kering.

Kevesebb, mint huszonnyolc nap leforgása alatt vonul át a zodiákuson, és két- három napot tölt el az egyes állatövjegyekben. (Javaslom, hogy akit ez bővebben is, érdekelhet az asztrológia fórumban az állatövi- jegyek hatásairól az emberi szervezetre szóló fejezetekben bővebben is olvashat róla. )


A nőknél a - sziderikus - 28 napos Hold keringési ciklusának nagy jelentősége van.

Azért, mert az asztrológiában a Hold az anya jelképe.


A Hold különleges kapcsolatban áll, kora gyermekkorunkkal is. Nagy segítséget jelenthet a szülők számára, - nevelési szempontból is, - ha ismerik, hogy a gyermek születésekor a Hold milyen állatövi jegyben van. (A neten található jó "HOLD-állás kalkulátor rendszer", a pontos születési idő beírásával mindenki által ismerté válhat, hogy a születéskor a hold éppen milyen jegyben haladt.)


Hold, ahogy visszatükrözi a Nap fényét, úgy tükrözi vissza lunáris részünk a bennünket ért benyomásokat.


A Hold a legfontosabb tényező az emberi kapcsolataink szempontjából is, mivel a személyiséget fejezi ki és jellemformáló hatásai is, van.

A Hold szoros kapcsolatban áll az élet egyéb anyagi jellegű dolgaival is.


A hold mágiája szerint a hold uralja, vagy nagymértékben befolyásolja a légkört, ezért nagyban meghatározza az időjárást is.

A kozmikus tér hatását életünkre, egészségünkre, napi tennivalóinkra a Föld és a Hold pályahelyzete a legszámottevőbben befolyásolja, ugyanis ettől függ a földi gravitációs térerő változása, (pl, tengereken az ismert árapály jelenség).


(Szintén az asztrológiai fórumon az egészséges életmóddal kapcsolatos hold fázis - hatásokról több leírásom is megtalálható. Többek közt az állatövjegyek és az emberi szervezet kapcsolata és összefüggései azokra a szervekre és testrészekre, amelyek hajlamosak és különösen érzékenyek a betegségekre. Ezen belül a műtéti beavatkozásoknak a legideálisabb hold-napok időpontjainak a kiválasztására is. Így az állatövjegyben benne foglaltatik a „teljes emberkép”, kezdve a KOS- Nap jeggyel, egészen a Halak - Nap-jegyig bezárólag. Ugyan is, minden asztrológiai jegyhez betegség hajlam is társul.


Elsősorban a testi-lelki egészségünk megőrzése legyen a cél. Éppen ezért tegyünk meg mindent annak érdekében, hogy a megfelelő energiákkal felvértezve állhassunk életünk porondján, hogy az életünkben jelentkező egészségi problémákat megelőzhessük, illetve megoldás lehetőségét elősegíthessük. )


Mire is számíthatunk a 2014. évben: 2014. február és augusztus között - amikor a Jupiter negatív fényszögbe kerül az Uránusszal és szembekerül a Plútóval - már korántsem lesz minden zökkenőmentes: indulatosabbak, „Én” központúak lehetünk, és komoly ellentétek törhetnek felszínre mind a magánéletben, mind a nagyvilágban, de főleg a politikában.


Holdfényben:


„A kandi hold a szobámba betekint,

Álmos szemével arcomba nevet,

Szellő kezével lágyan meglegyint,

Majd fakó ezüstre festi az eget.

Kék ezüst oson ablakomba, és

Csendben, puhán a párnámra szenderül.”


Mormolnak szelei a fagyos évszaknak,

A zsindelyre vastag jégcsapokat raknak:

Ellepik a földet sűrű fergeteggel,

A folyóvizeket megkötik hideggel.

Melyeket őszítenek a havak és derek,

Az öreg tél fején villogó púderek.


„Álmodtál egy boldog évről,

Reménykedtél igaz szívből.

A REMÉNY mára tovaszállt,

ÁLMOD is már messze jár.

Vár az ÚJ ÉV ismét Téged,

Reményt hoz és büszkeséget.

Vágyat ébreszt, s újra éltet,

Boldogabbá tehet Téged.

Életed még lehet meseszép.

Boldog Új Évet kívánok NEKED én.


Maradok sok –sok szeretettel: Ilcsi Mama.


Újév napján, amikor is lezárjuk az óévet, mi is, egy és új korszakot kezdünk, mintahogyan a tavaszpont az, amely a Földön a korszakokat jelöli meg.


Soha ne feledjétek, hogyha kitárjuk mások irányába a szívünket, minden, úgy ahogyan szeretnénk, a legjobban teljesül.

Mindvégig hallgass a Szívedre!

Üdvözlettel: Ilcsi Mama.

1630. 4b6a2525df (válaszként erre: 1627. - Ilcsimama)
2014. jan. 3. 09:07
Nagyon szépen köszönöm az útmutatást:)
1629. HnéViktória (válaszként erre: 1621. - Ilcsimama)
2014. jan. 2. 22:04

Draga Ilcsi Mama!!!ű


Úgy örülök,hogy olvashatlak újra!!!!BUÉK!!!!!!!!!!!

1628. júliusi
2014. jan. 2. 21:55
Boldog új évet Ilcsi mama!
1627. Ilcsimama
2014. jan. 2. 16:54

Ilcsi Mama további ajándéka - a csillagok szerint - még a 2014. évre mindenkinek. Fogadjátok szeretettel:


A 2014. év számmisztika szempontjából is érdekesnek ígérkezik!

2014=7, mely a lelkiélettel, az érzelmekkel és szellemi HOLDAL van összefüggésben. Egyébként a második „Fővilágosítónk” a szép kék Földünk kísérője a HOLD száma 2.

Mely növeli az érzelmi képességeket, a diplomáciai készséget, és a találékonyságot.

Összességében a 7. szám a titkok a megvilágosodás számát jelképezi, de egyben nem bocsátja meg a csalást és a kapzsiságot sem.


2014. év a félreértéseket, a nem egyetértést, a széthúzást erősítheti. Ajánlatos ez évben, a hivatásban és a munkában (már akinek van) és a magén életben is, több örömöt találni.


Számmisztikailag a „Magyarország” a 12 betűjével, a 3 számmal egyenlő, a 2014 pedig =7-es számmal, ezért 3+7=10=1, vagyis ez - az ég felé mutató nyílvessző jelképe.

Óriási képességeket fejez ki, amely kibontakozhat az új utak keresésében.


Milyen érdekes az is, hogy Magyarország a Nyilas jegyhez tartozik, és mivel a Nyilas- állatövjegy ura a Jóságos Jupiter bolygó, (mely a „Fortuna maior”a nagy szerencse bolygója) a 3-as számmal hozható összefüggésbe.

A 3. szám segítheti az emberekben a kifejezési képesség lehetőségeit. Amennyiben okosan hozzuk meg döntéseinket a Jupiter bolygó hatásával, jól is alakulhat úgy az ország sorsa, mint a benne élő emberek élete is.


Érdekes lehet az is, hogy a 2014 01. 01. képletben a „szerencsepont” a Skorpió jegy 23° fokára tevődik. Ugye itt található jelenleg 20° fokon a Szaturnusz bolygó is. (Mivel a Szaturnusz bolygó a jegyben, áprilisban érkezik el a 22° fokhoz és innen a Szaturnusz bolygó a Skorpió jegyben hátrálni kezd egészen szeptemberig. Majd ismét előre haladva jegyben október végére éri el a 23° fokot.) Addig viszont behozhatja és kialakulhatnak, mindazok a hátráltató jelenségek is, amelyek vissza húzóhatással lehetnek az emberekre.


2014. Január 1. - i napi horoszkóp alapján a Bak jegyben (FEHÉR ÖSVÉNYEK HAVÁBAN) jár a NAP. A Bak jegy uralkodó bolygója a Szaturnusz sorsbolygó a „küszöb őre” a naprendszerünk utolsó szabad szemmel is látható bolygója átvitt értelemben a látható és a láthatatlan világ határát jelképezi. Most a Szaturnusz a Skorpió jegyben halad, és a hónap közepéig a Nappal – Holddal – Merkúrral - Vénusszal jó szextil és harmonikus Trigon fényszög kapcsolatokba kerül, mivel ezzel képviseli a Szaturnusz a tudat formálást, ezért jó hatással, lehet ránk a jó döntéseink meghozatalában.


Aztán majd 2014. év végén a Szaturnusz bolygó a Skorpiójegyből, már átlép a Nyilas jegyben, ahol a Jupiter bolygó ura által 7 éven keresztül lehet segítségünkre. 2014. november 23.-án kezdődő Nyilas állatöv-jegyben és majd december 22.-vel kezdődő Bakjegybe is,/melynek az uralkodó bolygója a Szaturnusz bolygó, ráhangolódást adhat nekünk ez - az év arra, hogy a Szaturnuszi elvet átélhessük.

Azt, hogy az akarat szabadsága abban áll, hogy „bátran tegyük meg azt, amit tennünk kell”.


Itt a 2014. január 1.- képletben Skorpió-jegyben található a Felszálló Holdcsomópont is, (vagyis a sárkány fej), - a jövő élet útjának a jelölője-, mely a Jupiter bolygó megfelelője is.


A Felszálló Holdcsomópont, (mint sárkányfej) a sorsfordulat jelölője lehet a Skorpió jegyben, a sorsfeladatainkat jelöli ki, az uralkodó erő útját tárja fel számunkra. Pláne a itt a VII. házban, előre vetítheti azt a feladatot részünkre, melyet a másokhoz való jó viszony kialakítása ügyében tehetünk meg.


Egyébként a „Felszálló Holdcsomópont” a karma asztrológia tanítása szerint a jelenlegi életünk céljait, az előttünk álló jövőt is jelképezi, a teljes lelki beteljesülés felé vezető utat jelzi. A tökéletesedéshez vezető utat mutatja meg. Arra utal, hogy bármennyit is értünk már el, mindig jó döntésekkel tovább tudunk haladni.

A Skorpióban lévő „Felszálló Holdcsomópont”, vagyis a sárkányfej sorsfeladata által megtanulhatjuk, hogy az életben minden változik. Elengedjük mind azt, ami bántó volt és teher volt az életünkben, vagyis a múlt terheit, ezáltal a rossz cselekedeteket is azért, hogy egy jobb újat tudjunk építeni, teremteni helyette. Tanuljuk meg észrevenni a jobb lehetőségeket.


A „Leszálló holdcsomópontja”, (vagyis a sárkányfarok), amely a Szaturnusz bolygó megfelelője, - mely kapu a múltba, - jelenleg 2014. január 1.-én a Bika- jegyben található, a felszálló és leszálló holdcsomópont szemben álló két pont mindig 180° foknyira áll egymástól, ezáltal a hatása is, egy vákuum folyosót hoz létre a megélt múlt a jelen és a jövő között. Mivel a Bika jegy ura a VÉNUSZ bolygó a”Fortuna minor”, a kis szerencse bolygója és kardinális Földjegyben található a képletben, így aztán az egységet, és a külvilágba áramló szeretetet sugározhatja számunkra.


A Vénusz egyébként jelenleg a X/ házas Bak jegy végénél halad éppen a Nappal együttállásban. Majd 2014. 03. 6. – án, lép át a Vízöntő- jegybe, ahol a Merkúrral együtt jó döntésekre sarkalhat bennünket. Pláne úgy, hogy a Vízöntő jegy ura az Uránusz és másodlagosan a Szaturnusz bolygó is. Majd április 6.-val a Vénusz már a halak jegyben fogja róni a körútját, ahol is a Holddal együttállásban kerül, majd a Trigon jó fényszög kapcsolatával a döntéseinkben segíthet bennünket.


Itt talán még azt is megemlíthetném, hogy az Uránusz bolygó 2011. márciusától a Kos jegybe jár, a Kos jegy uralkodó bolygója a harcos Mars bolygó. Ennek következtében a forradalmárnak számító Uránusz bolygó haladása a zodiákus első csillag jegyében a kosban egyértelműen beindítja változások motorját. Hatására számíthatunk arra, hogy az életünk bizonyos területein jelentős változások fognak történni. A Kosban lévő Uránusz a csoportban betöltött egyéni szerepekre helyezheti a hangsúlyt, így meg kell tanulnunk, másokkal együtt - működve a legtöbb jót kihozni az adott helyzetekből. Itt talán még Kos jegy ura a Mars is, - mely egyébként a mostanában a Mérlegjegyben rója körútját, - besegíthet abban, hogy január végétől- és február elején a Mars jó fényszöget alkot a Nappal –Vénusszal, mely kis szerencsével március elején a kommunikációt jelképező Merkúrral valójában a tudatos és tudattalan közötti közvetítő szerepét is betöltheti, segítségül szolgálhat, és jó útra terelheti a dolgainkat.


Már csak azért is, mert a Merkúr is 2014. január 12.-től a Vízöntő jegyben, majd a halakban halad és április elején 8.-tól átlép a Kos jegybe. Márpedig a Merkúr hatása a Kos jegyben azt adhatja, hogy egyenesen keresve a kompromisszumokat ki nyilváníthatjuk mi ember a véleményünket.


Most csak az év első 4. hónapjára szerettem volna egy kis asztrológiai betekintést adni az év kezdet tükrében. B U É K nektek a következő idézetekkel:


„Mindnyájunk feladata, hogy induljunk el a szívünk dzsungelében az „EMBERT” megkeresni.

Talán a jóságot, még ma el kéne kezdeni.

Óh bennünk fénylő csillag merj már megszületni.

Ez a téli idő még megváltatlan!

Nincs fehér paplan, se hó, most még az Új Hold idejében még a Hold sem világít!

Az emberek számára az jelenti a boldogságot, ha felszínre törni engedi a benne lévő értékeket. Majd meg tudja valósítani azokat a szép gondolatokat, terveket, álmokat,

Amelyeket magában érez és őriz.

Minden ember lelkében kell, hogy ott éljen a feladat,

Egy titkos küldetés.

Nap, mint nap nagyszerű lehetőségekkel szembesülhetünk.

Néha megoldatlan problémáknak vannak ugyan álcázva.

Nagydolog azonban hinni Ön magunkban, hogy megtudjuk valósítani.

De még nagyobb hinni a többiekben.

A boldogságot csak az bírja el, aki elosztja.

A fény csak abban válik áldássá, aki másnak is, ad belőle.

Mind az, aki kér, kap.

Aki keres, talál.

Aki hisz magában az el tud indulni számára a legjobb úton."

1626. Ilcsimama (válaszként erre: 1625. - Marticsku)
2014. jan. 2. 16:43
Kedves "Marticskú és "ramooona". Én is Boldog Új évet kívánok nektek és mindenki másnak is. Nagyon igazatok van" Ahogyan a csillagok az égen , Mi is egy új kört futunk"
1625. marticsku
2014. jan. 2. 12:33

Kedves Ilcsimama !


Boldogságos Új Évet Kívánok Neked !!


Örömmel vettem újabb beírásodat !

Köszönöm szépen !


Mert Új év , új élet , ha hiszünk benne ha nem .

Ahogyan a csillagok az égen , Mi is egy új kört futunk .. "A régi rosszat hátra hagyva " ahogy Ilcsimama mondanád , bizakodva tekintsünk előre !


Öllelek szeretettel !!


Minden idelátogatónak kívánok ezuton nagyon Boldog újesztendőt !

1624. ramooona
2014. jan. 2. 12:01

Drága Ilcsi Mama nagyon örülök, hogy ismét olvashatlak :)

Boldogságos új évet kívánok! :)


Természetesen a fórumlátogatóknak is!

1623. Ilcsimama
2014. jan. 1. 19:03
Ja és az 1621. szánál lemaradt a lényeg B U É K .
❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook