Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
1982. Noémi2007 (válaszként erre: 1981. - HnéViktória)
2015. ápr. 21. 08:05

Drága Viktória! :-)


Együtt érzek Veled, de kérlek, ne okold Magad semmiért. :-) Inkább arra gondolj, hogy nyertél ezzel.... méghozzá TAPASZTALATOT. :-)))))


Szívemből kívánom Neked, hogy minden jóra forduljon az életedben és ez így is lesz. :-))) Tudom!!!! :-)))))))))))

1981. HnéViktória (válaszként erre: 1980. - Mcsaba)
2015. ápr. 20. 19:34

Nagyon köszönöm!


Minden nehézség valamire megtanit minket.


Picit okolom magam,mert tudtam hogy ez lesz,Ilcsi mama megirta,és mégsem tettem mindent meg,hogy megakadályozzam,hogy kocsiba üljön. :(

1980. Mcsaba
2015. ápr. 20. 18:46

Vigasztalódást kívánok HnéViktóriának!!!

Együttérzéssel,

Mcsaba.

1979. Noémi2007 (válaszként erre: 1977. - Ilcsimama)
2015. ápr. 20. 12:23

Drága Ilcsi mama! :-)

Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen precíz, érthető elemzést írtál részemre. Nagyon sokat tanulok belőle.

Csodálatos, de minden igaz, amit legutóbb rám vonatkozóan leírtál itt a fórumon. Új dolgokat is megtudtam magamról, és elgondolkodtam rajta, de be kell látnom, ezek is mind-mind igazak.

Amit – többek között – nem tudtam, hogy a rejtett ASC-em „Kos” . Nem is kellene csodálkoznom ezen, hiszen hirtelen, váratlan helyzetekben … bizony nagyon hirtelen és harcias tudok lenni. Pláne, ha igazságtalansággal, önzőséggel találom szembe magam vagy, ha éppen más, szerencsétlen, elesett embert bántanak. Ilyen is tudok lenni, de hála Istennek ritkán fordul elő.

Ilcsi mama, idéznélek: „Vagyis a születésedkor itt a KOS/ TŰZ jegyben tartózkodott a Merkúr bolygó mellett még a Vénusz bolygó is. A „Szilárd” Oroszlán jegyben: a HOLD és a Leszálló Holdcsomópontja, a Tüzes, de „Változó” Nyilas- jegyben pedig a Jupiter mellett még a Neptunusz bolygó is. Itt csak megjegyzem, de később még ennek nagyobb jelentőséget is tulajdoníthatunk, hogy a Neptunusz bolygó a VÉNUSZNAK a felsőbb fokú oktávját adja.”Igen, nagyon örülnék, ha ezt a részt is kifejtenénk picit bővebben, ha lesz rá lehetőséged és időd. Köszönöm.:-)

„a Plútó és a Szaturnusz sorbolygó segítő erői által már a Trigon= harmonikus fényszög kapcsolati alapérték szerint is számíthatsz a jó hatásokra. (Aztán még majd egy kicsikével később azt is mérlegeljük, hogy miért éppen most a Tranzit bolygóhaladások fényszögei hozhatják be számodra a változást az életedben. ) Már nagyon várom, hogy ezt is kibeszéljük.

Említetted a születési képletemben lévő Jupiter/Neptunusz együttállást is, amelyeknek most lesz nagy jelentősége az életemben. Ez is nagyon érdekelne engem. :-)

Amit pedig a VII. házamban lévő tranzit plútóról írtál … nem is tűnik olyan vészesnek… Bevallom egy kicsit aggályoskodtam, hogy „Jézusom, mi lesz velem, valami rossz…???” A tranzit Szaturnusszal kapcsolatban is megnyugtattál, habár … az elmúlt időszakban (ennek már vége) – amikor együtt állt a Neptunuszommal – bizony nagyon „ködösítve” éreztem magam. Életemben nem csaptak úgy be, mint abban az időben, de mint írtam, ennek már vége. Túl vagyok rajta és sokat tanultam belőle. Nem volt könnyű!!! Úgyhogy csak megköszönni tudom. :-)

„Aztán még a Jupiter felügyeli a hitet, a templomokat és az Isteni eredetet is. Remélem érted????” Hogyne érteném Drága Ilcsi mama!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)))))))))))))))

Még egyszer nagyon szépen köszönöm Neked Ilcsi mama, hogy szántál Rám időt, munkát és szeretetet. Nagyon várom a következő fordulót is – ahogyan van időd és energiád rá. :-)

Millió puszi és ölelés.:-)

Noémi

1978. Ilcsimama (válaszként erre: 1974. - HnéViktória)
2015. ápr. 20. 09:10

Kedves Viktória! Csak most olvasom, a privát leveled - mert előbb elkerülte a figyelmemet, és köszönöm, hogy itt a fórum keretei között beszélhetjük meg az asztrológiai képletben szereplő dolgaitokat. - hogy írsz a gyerekekről is, hogy Bettike a lányod milyen szépen tanul, és sikerülni fog most a kis érettségi is, és majd a tovább tanulás is. Nagyon örülök neki, és gratulálok neki, hogy így végig tudta ezt vinni. Mert talán abban nekem is van részem, hogy ezt a pályát választotta, mert hogy, akkor 3 évvel ezelőtt kikérted a véleményem. A horoszkópja szerint pedig ez a rendvédelmi pálya adott lehetőség lehetett számára, most a tanulmányai alapján már, - hogy eltelik az idő- már lassan komoly jól fizetett dolgozó lesz, de hát már a Bikák ilyen szorgalmasak és a Vénusz az uralkodó bolygóik pedig figyelemmel kísérik a sorsukat.

(Csak megjegyzem, hogy mivel én is, Bika vagyok én is, érzem a gondoskodó VÉNUSZ uralkodó bolygói hatást).


Aztán írod, hogy a kis Bence fiad is, milyen eleven, a sok betegség mellett, amiért olyan sokat aggódtál, örüljünk, hogy ilyen eleven. Hiszen az elevenség azt jelenti, hogy jól van. Az, hogy az anyukád vállalta most a te munkaidőd alatti felügyeletét az is neked köszönhető, hogy visszahoztad őt a mélyből a családba, hiszen vele is volt „Annó” elég gond. Ez pedig most erősítheti benne a családhoz való tartozás lehetőségét. Hiszen Ő Skorpió tehát sok esetben volt rá eddig jellemző a Skorpió farkán a fullánk, de látható a Skorpió szinonim jelének a végén az a bizonyos „NYÍL ” is, mely akár utalhat képlete szerinti 3. ház jellegére, mely nála szintén a Bakjegyre tevődik, tehát ezt a változást az életébe szintén a jegy ura, vagyis Szaturnusz sorbolygó alakíthatja, vagyis kapcsolódás a környezetre, vagyis a családhoz való tartozásra. Pláne úgy, hogy a Roland öcsédről is, szinte mindig Te gondoskodtál és most, hogy már elballag az iskolából és ilyen szép szakmát választ, nem csak az Ő, hanem a Te érdemed is.


Hiszen a Fa az életrésze, ki kel a magonc a földből, az emberi gondoskodással a facsemete felcsperedik majd, növekszik, míg jön egy asztalos, aki ebből a szép szálfából építőanyagot, bútort és még sok szép dolgokat készít.

Ugyan úgy, mint ahogyan Te is - édesanyád helyett is, - alakítgattad az öcséd sorsát!

Mostanra pedig már beérik majd a gyümölcse is fának! Hiszen egy szép Vízöntőt tettél fel az élet, és a jövő útjára. Azt ugye tudod, hogy a Vízöntő jegyben született emberek természetes háza (lásd az adat lapomon az általános M/ képleten), hogy a 11. ház a Vágyak és remények megvalósulásának a háza. Ezzel a sorsát is jó irányba terelted, ugyan úgy, mint a Vízöntők uralkodó bolygója az Uránusz mellett a csodálatosan szép Szaturnusz sorsbolygó is. Nézd csak meg az adatlapomon, hogy milyen szép bolygó a gyönyörű gyűrűivel a SZATURNUSZ!


Aztán az Uránusz is, nem csak rosszat, hanem jót is tud teremteni, nem véletlenül nevezzük az Uránuszt az asztrológiában „Az ébresztőnek”. Jelképjele szerint, mely egy nagy H betű és ezt vágja ketté egy gömbön ülő ég felé mutató vonal az antennáival, mely adhatja az embereknek a külvilág észlelésével, a változást és az átváltozást, mellyel az emberiség kettős lelkét, az anyagot jelképező kereszt választja ketté, és köti össze az emberit az Istenivel, és ebben, mint a szellem köre az Uránusz, akit kell, azt támogathatja.


Ezekre kell nektek a férjeddel együtt büszkéknek lennetek, és remélhetően, hogy a párod mostani életét is, a Szaturnusz és az Uránusz bolygó is majd támogatja. Hiszen neki a IV. háza esik Bakjegybe, melynek az uralkodója a csodálatosan szép Szaturnusz bolygó. Valamint még mivel a IV. család Otthonháza még a Vízöntő jegyben is folytatódik, ezért ott már mindkét bolygó az Uránusz és a Szaturnusz is uralmi helyzetéből adódóan a Te segítségeddel visszahozhatja ŐT a régi „ÉNJÉBE”.

Nagyon örülök, hogy úgy döntöttél, hogy támogatod és ezt meg is beszélted vele, hogy mindenkinek kell adni még egy esélyt az életében.

Ezek adjanak neked erőt és egészséget az élet utad kivitelezéséhez!

1977. Ilcsimama (válaszként erre: 1969. - Noémi2007)
2015. ápr. 19. 23:11

Kedves „Noémi2007”. Mintahogyan ígértem nézzük akkor, hogy - születésnapi ajándékként- mit is lehet kiolvasni a Te képletedből?

Kezdjük a legelején, hogy másnak is, érthető és olvasmányos legyen.


Úgy gondoltam, hogy három részre bontom a válaszomat, a Felszálló és Leszálló Holdcsomópontnak pedig, mint KARMA jegyeknek egy külön részt szánok. Hiszen a Holdcsomópontok és azoknak a jelentősége a horoszkópban olyan asztrológiai téma, melynek kifejtése már régóta váratott magára. Az ember múltját a „Leszálló holdcsomópont”, míg a jövőjét a Felszálló holdcsomópont szimbolizálja. Mottója pedig, hogy: a jelenünket a múltba építettük fel, a jövőnket pedig most teremthetjük meg.


Most pedig Noémi „Radix” születési képlet elemzésének az első részét olvashatjátok.


A NAP 11°15’ fokon áll a Radix” képletedben a Bika-jegyben, melynek az uralkodó bolygója VÉNUSZ. A Vénusz ugyan a gyors bolygók közül való, mert 224.7’ földi nap alatt kerüli meg a napot, és változó időket tölt el egy-egy állatövjegyben. Azonban azt is tudni kell, hogy a

VÉNUSZ nélkül nincs emberi kapcsolat.


Az ASC a születési óra-perc alapján a Rák –jegyre tevődik nálad, mely az öntudatosság az egyéniség az alkalmazkodó készség, megtestesítését adja. A Rákjegynek az uralkodó bolygója a HOLD, mely a születésedkor éppen növő holdfázisban haladt.


Mint az asztrológiában ismeretes HOLD (az örök NŐ), az első negyedben (jele: Ď), vagyis növő Hold, ez a holdnak a Nap felé mutatott oldala, vagyis az ebben az időben születettek, mint Te is, megnövelt energiát kapnak. Ugyan akkor építő magabiztosság, kreatív, kíváncsi, produktív, de ugyanakkor jószívű világmegjobbító idealista emberek lesznek.


Az asztrológiai „Hold- elv „szerint a Holdérzéseinket, belső énünket fejezi ki, mely biztonságérzetet ad, egyben a Holdtól kapjuk a legmélyebb lelki rétegünket is, éppen ezért a hangulati alapunknak is nevezhetjük. Pláne a RÁK - Napjegy esetén, vagy mint nálad is, a RÁK/ ASC 16°48’ fokos helyzete miatt, ezért írtam az előző bejegyzésemben, hogy sok esetben a belsőhangulatod irányítja az életed.


Mivel pedig a legerősebb alapvető emberi szükséglet a biztonság igénye, ezért aztán maga a születéskori HOLD helyzete adhatja azt a biztonság utáni vágyat, amit mindenki keres az életében. Nálad, mivel a HOLD Tűzjegyben (az Oroszlánban), van, ezért aztán a biztonságot a felelősség, az Öntudat és nagylelkűség, segítőkészség hatja át.


Tehát a képletelemzésben ott tartottunk, hogy a személyi bolygóid: a NAP mellett az ASC uraként a HOLD és VÉNUSZ bolygók.


Rejtett ASC- jegyed a KOS-*jegy, mivel a kör alatti „jelek táblázatban” a bolygóknak a pontszáma alapján a TŰZ- jelben (Kardinális –Szilárd és Változó értéken) 8/5 pontszám található és ehhez a jegyekhez való kereszt besorolása szerint (TŰZ- FÖLD- LEVEGŐ – VÍZ) 7/6 pont értékkel adja ki a „Rejtett aszcendens” szerinti KOS/ X. házat.

Vagyis a születésedkor itt a KOS/ TŰZ jegyben tartózkodott a Merkúr bolygó mellett még a Vénusz bolygó is. A „Szilárd” Oroszlán jegyben: a HOLD és a Leszálló Holdcsomópontja, a Tüzes, de „Változó” Nyilas- jegyben pedig a Jupiter mellett még a Neptunusz bolygó is. Itt csak megjegyzem, de később még ennek nagyobb jelentőséget is tulajdoníthatunk, hogy a Neptunusz bolygó a VÉNUSZNAK a felsőbb fokú oktávját adja.


Amennyiben az ASC- felkelőjegy titkát vizsgáljuk, vagyis a délelőtt született BIKA/NAP és RÁK/ felkelőjegyet, akkor azt tudhatjuk meg rólad, hogy a Földjegy szerinti Bika nagyon sikeres lehet az anyagi javak terén, a Rák –jegy pedig adhatja a takarékossághoz való hozzáértést, és a családcentrikusságot.


A RÁK- ASC jelöli ki a horoszkópkörben nálad az I. házzal a többi házak helyzetét a jegyekben. E szerint az I. házad igen kicsi mert a 30° fokos RÁK jegyből 13°fok tartozik a Rákjegyhez, míg az Oroszlán jegyhez 4° fok. Az I. házadban nincs felkelő bolygó, tehát itt a Rák jegy tulajdonsága és a HOLD, mint a jegy ura és maga HOLD helye a mérvadó a személyiséged meghatározásában. Ez aztán szinte az egész személyiségedet áthatja.


A Hold a képletedben szintén kisméretű 2. házban, de annál erősebb jegyben, az Oroszlánban található. Mivel a 2. ház hangsúlyos háza a képletednek, ezért itt erősödik meg az egyéniség érzés benned. Mivel itt található a Leszálló holdcsomópontod is, ezért csak előzetesként jegyzem meg, hogy több év és más emberek segítsége kellhet, hogy a múltadtól elszakadhass, vagyis nem szabad a Karmikus múltadba feledkezned, mert a személyes életed a belső küzdelme mutatja, hogy ez akadályozhatja a Karmikus feladatod teljesítését.


Az alap M/ horoszkóp szerint, amit az adatlapomon is láthattok, (mely az I. házzal, vagyis Kos jeggyel kezdődik és 12. Halak jegyházzal fejeződik be, a 2. jegyház a Bikajegyet/ Vénusz urálmával adja).Neked pedig a Bika jegy a nap jegyed.

Nálad a 2. ház csúcsa ahol legerősebb a házhatás az Oroszlán jegy/ Nap uralma latt 4° fokára tevődik.


Hangsúlyos ház még a képletedben a IV. Család - otthon háza is, mert két jegyet is magába foglal, még pedig a SZŰZ jegyet a Merkúr bolygó uralkodásával és a Mérlegjegyet, melynek szintén a VÉNUSZ bolygó az uralkodó bolygója. Itt a IV. ház csúcsa a Szűzjegy 20fokra tehető, amely a maga „Földjegyével” a biztonságos kényelmes otthon iránti vágyat adja. Mivel a IV. ház egyben az IC-t, a képletszerinti „ÉG alját”adja, ezért itt lakozik benned a rejtett belső „ÉN”. Maga a Szűzjegy alapján pedig ez azt adhatja neked, hogy csak is rendszeres szokásokban, és a tiszta világos környezetben találod meg az igazi biztonságod. Viszont ez a helyzet talán arra is rámutathat, hogy már kora gyermekkorodban túlságosan is óvtak a szüleid, vagy éppen magas elvárásokat tápláltak beléd.


Itt a IV. házadban viszont ott található a Szűz jegy végénél 27°18’ foknál a PLÚTÓ, és még a IV. Házban, de már a Mérlegjegy 10°17’ fokánál az URÁNUSZ bolygó is.

A képletedben a MARS a VII. házban a Bakjegy végénél 29°11’ fokon állt a születésedkor.

A többi házakban a születéskor nem volt felkelő bolygó.


Mivel ugye tudjuk, hogy a születési „RADIX” képlet sohasem változik, vagyis állandó az egész életben, ezért itt már meg kell említeni a bolygók fényszög kapcsolatát is. Azért, mert főleg a Lassú bolygók esetében (Jupiter- Szaturnusz- Uránusz* - Neptunusz és a Plútó*, melyeknek a NAP körüli keringési ideje hosszú és egyben eltérő hosszúságú is), születéskori állandó „EKL” hosszúságszerinti fényszög kapcsolatokat is, és a Tranzit fényszögeket is, figyelembe kell venni.


Tehát innen a SZŰZ/ IV. házadból a Plútónak már születésileg nagyon jó Trigon fényszög kapcsolata van a Bika jegyszerinti 23°58 fokon álló 11. házbeli Szaturnusz bolygóhoz. Mint már előző 1966. számú bejegyzésemben kitértem a 11. háznak az életmegoldások terén a vágyak és remények, házának a jelentőségére, ezért itt is elmondható, hogy a Plútó és a Szaturnusz sorbolygó segítő erői által már a Trigon= harmonikus fényszög kapcsolati alapérték szerint is számíthatsz a jó hatásokra. (Aztán még majd egy kicsikével később azt is mérlegeljük, hogy miért éppen most a Tranzit bolygóhaladások fényszögei hozhatják be számodra a változást az életedben. )


Tovább nézve magát a képlet házaiban álló bolygókat az 5. házad az életörömök háza is, hangsúlyos, mégpedig azért, mert két jelentőség teljes bolygó együttállásban foglal helyet benne még, pedig mint jeleztem a VÉNUSZ bolygó felsőbb fokú megjelenését adó NEPTUNUSZ a Nyilas-jegynek a 2°15’ fokán és szintén a Nyilas-jegy 4°07” fokán, vagyis együttállásban található JUPITER bolygóval. Mivel pedig a Nyilas jegynek egyben az „URA” is a JUPITER bolygó, ezért lesz most nagy jelentősége a két bolygó együttállásának.


Miért éppen most? Mert, ha megnézed a köralatti baloldali táblában ” EKL” hosszúság” jelzésénél, hogy a Jupiter és a VII. házas Mars bolygónál is a vízszintes fényszög kapcsolódás sora születésileg üres, vagyis csak a függőleges kapcsolódást jelez a Jupiter esetében a Neptunusszal együttállást és a Mars esetében, pedig szintén a Neptunusszal zöldszínű *szextil és a Plútóval pedig 120° fokos Trigon fényszög kapcsolatot. Tehát ez arra adhat utalást, hogy az élet második szakaszában hozzák el a Tranzit fényszögek a két ház jellegére vonatkozó változásait.


Aztán - ezt már többször is, leírtam más bejegyzésben is - hogy, mostanában amikor a Jupiter a nagy jót tevő bolygó éppen az Oroszlán jegyben a napuralma alatt halad, akkor a két tűzjegy felemelő hatását szinte mindenki érezheti.

Hát még Te! Hiszen most a Jupiter az Oroszlán jegy 12°’ fokánál halad éppen, nálad pedig az Oroszlánban lévő HOLD,(amely a női képlteben saját magadat adja) mely az eddigi kudarcok után kirobbanó önkifejezést sugallhat számodra, mert a Holdad az Oroszlán 11° 13’ fokánál található a 2. házadban.

A X. házban (karrier – hivatás - társ, házbeli) lokálisan elhelyezkedő Vénusszal, a kisszerencse bolygójával a HOLD már alapszinten is Trigon harmonikus fényszögben áll. Tranzit Vénusz pedig most

(04. 20.-án), az Ikrek jegyben/ Merkúr uralkodóval, a kommunikációbolygóval az „Ész” Istenével / 11°54’ fokon halad.

Nézd csak meg a Te horoszkóp- köröd külsőrészén az Ikrek 12° fokánál a látens fényszög jeleket. Vénusz * 60° szextil, jótékony harmonikus sugárzás, de az embernek is, magának is hozzá kell tennie valamit, hogy a jó hatást ellehessen elérni.

Uránusz 120° Igen jó Trigon legharmonikusabb, előnyös teljesülést ígérő sugárzás, valamint HOLD * szextil fényszögek egy csokorban várják, hogy a Vénuszi segítséget magadénak tudhasd.


Nézzük akkor, még mivel ide kapcsolható az 1967. számon feltett fényszögekre utaló kérdésed is, hogy jól értelmezed-e, illetve miként vannak ezek mostanság rád hatással.


Ezt írod! „Lenne egy-két kérdésem a tranzit bolygókat illetően. Ha jól láttam, a tranzit plutó a VII-es házamból most kezdett el opozíciót adni az aszcendensemnek. Ez mit jelenthet egészen pontosan? Ráadásul, még a tranzit Uránusz is kvadrátot ad az aszcendensemnek a X.-es házamból. Illetve a tranzit Szaturnusz most az 5-ös házamban tartózkodik együttállásban a Jupiter-Neptunusz együttállásommal. Ez utóbbi akadályoztatást jelenthet?”


Nézzük akkor sorába véve: A VII. ház, vagyis a DESZCENDENS=DSC a Bakjegy 16°48’ foknál kezdődik nálad. Azt tudjuk ugye, hogy a DSC a másokkal való kapcsolatot jelöli elsősorban. Ugyan akkor, mint az ASC-sel szemben lévő jegyház kivetítést is jelez a kapcsolatok utáni vágy után. Egyszóval a DSC jegye, vagyis nálad a BAK/jegy mutatja meg mennyire sikerül a mások nézőpontját is figyelembe venned. Nálad az egész képletet nézve egyértelmű, hogy komolyan veszed szinte minden kapcsolat felelősségét, mert ugye a VII. ház nem csak párkapcsolatra vonatkoztatható. No, már most mivel az ASC-nek poláris párja a DSC, ezért itt mivel a Tranzit Plútó jelenleg (04. 20.-án) a Bakjegy 15°32’ fokánál halad éppen, neked pedig a DSC- VII. házad Bak/ 16°48’ foknál kezdődik, ezért még nem éri el most az Oppozíciós határt. Ezért van nagy jelentősége a lassú és gyorsbolygó haladások értelmezésének. Tehát most áprilisban a Plútó a saját Bakjegyében hátráló „retrográd” állásba kerül vagy is novemberig, visszahátrál Bakjegy 13° fokig, itt pedig nálad a látens kis fényszögek üresek, tehát a „Retrográd” hatást Te magad tudod szabad akarat által irányítani.

Majd lassan elindul a Plútó ismét előre és 2016. február 25-én éri el a Te VII. ház szerinti DSC- jegy csúcsát, vagyis a 16°48’ fokot. Itt kerül pontosan szemben állásba az ASC-el.


Mit is jelent ez? Elsősorban azt, hogy az „ÉN” személyisége miként tud kiteljesedni a külvilág felé, mert a VII. ház az „ ÉN” kiegészítését és a társulás területét jelenti. Az ellentétes vagy poláris jegyek egyébként hatással vannak egymásra, de ezt az ASC-DSC kapcsolatában az 5. házzal együtt kell vizsgálni. Az 5. házad pedig, amely az életörömök házat jelzi, egyszóval a vágyélettel kapcsolatos elképzelések és megvalósulásra való törekvést adhatják. Nálad a képleted szerint poláris partner a RÁK/ASC és a Bak/DSC, amely ekkor alkot majd Oppozíciót egymással. Mivel azonban az alapképletedben a Plútónak szintén „R” állása van és a Mars- sal pedig igen csak jó Trigon fényszöge, (Mars a női képletben férfimutató is), ezért szinte valószínű, hogy ekkorra a VII. házas párkapcsolatod is révbe juthat. Te is láthatod, hogy ott a VII. házban már Szaturnusz-Plútó Mars Jupiter és Neptun zöld látens segítő fényszögek találhatók. Ezt pedig még a Jupiter - Neptun, együttállásban, mint a Vénusz bolygó magasabb rezgésfokon működő Neptunuszi hatása csak erősítheti.

A Tranzit Uránusz jelenleg a Kos-jegy17°15’ fokánál halad, valóban az ASC-el Qvadrát fényszögbe kerül, azonban mit is adhat a személyiségnek a X. karrier - hivatás, érvényesülés házában egy Tranzit Qvadrát fényszög? Feladatot az érvényesülés elérésére, no, már most nálad pontosan ez van most! Sőt itt van még a társ, az életútjának az alakulása is, és mint Te is láthatod ott a X. háznál a Qvadrát után ott sok üres hely, ahol saját magad szabad akarat által alakíthatod a sorsod a kommunikácó segítségével.


Arra a kérdésre, pedig, hogy a Szaturnusz az 5. házadban tartózkodik együttállásban a Jupiterrel és a Neptunnal: először is a Tranzit Szaturnuszi áthaladás jelenleg pontosan a Nyilas-jegy 3°50’ foknál van. A két bolygó a Nyilas jegy 2°- 4° fok határon kerülhet együttállás fényszögbe, de mit is jelezhet ez? Vagyis kérdésed, hogy akadályt jelenthet-e?


Pontosan hogy nem, mert, hogy a Szaturnusz is Tranzit módon a Jupiter uralma alatt halad most a Nyilas jegyben a Neptun pedig szintén Tranzit módon a Halak 9°05’ fokánál bandukol, és a Halaknak pedig a Jupter is a - Neptun mellettt- uralkodó bolygója. Tehát már elhagyta a Te születéskori Neptun bolygód 2°15’ fokát, vagyis már nem tud ködösíteni, hanem inkább a Jupiteri hatást erősítheti főleg a Vénusz magasabb fokú oktávján keresztül, hiszen a Neptun helye a Nyilasban a tudat kiterjesztésének vágyát adhatja, a Jupiter pedig itt a Nyilasban a tudás általi gyarapodást hozhatja be pláne együttállás keretei közt. Talán még a joggal összefüggésben is, hiszen a Jupiter bolygó képvisel mindent, ami igazságos, és jog szoros összefüggésben áll a Jupiterrel. Aztán még a Jupiter felügyeli a hitet, a templomokat és az Isteni eredetet is. Remélem érted????


Mivel ezzel végére is értünk a horoszkóp körben a bolygók elhelyezkedésének az értékelésével, a feltett kérdésedre is megadtam válaszokat, ezért itt most a képletfejtés I. részét befejezem.

Jó éjt mindenkinek.

1976. Ilcsimama (válaszként erre: 1975. - Marticsku)
2015. ápr. 19. 22:42
Kedves "Marticsku". Nagyon örülök, hogy ismét itt vagy a körünkben, nagyon régen hallottam rólad. Köszönöm, hogy Te is támogatóan kiegészítetted a Viktóriának írt bejegyzésemet.
1975. marticsku
2015. ápr. 19. 20:59

Kedves Ilcsi Mama és Viktória és kedves olvasók !


Nagyon köszönöm Viktória , hogy itt a fórumon ,megosztottad a visszajelzést !

Sajnálatos dolog ami történt , de Ilcsi Mama úgy fogalmazott van szabad akarat !! szépen érthetően levezette a férj képletét és mi miért történt .

Szép hetet mindenkinek !

2015. ápr. 19. 19:58

Azért megnyugodtam valamelyest.....


:) <3

Köszönet

1973. HnéViktória (válaszként erre: 1972. - Ilcsimama)
2015. ápr. 19. 19:56

Drága Ilcsi Mama!


Mostanra értettem meg miről beszéltél végig,és hogy miért fontos segitség nekem az ész istene. Mert ezekből a helyzetekből azzal tudok csak kimászni.

Mindent értek,és megpróbálom megoldani hogy tudjam segiteni támogatni

1972. Ilcsimama (válaszként erre: 1971. - HnéViktória)
2015. ápr. 19. 18:33

Kedves Viktória! Látom nagyon el vagy keseredve. Persze a kétségbe esett kérdésedre nem is olyan régen nem véletlenül jeleztem neked, hogy sajnos a férjed képletében balesetből eredő fejlemény felerősödhet, mert neki a Nap éppen most halad át a Kos Napjegyén. Nagyon sajnálom, hogy ilyen hamar ténylegesen bekövetkezett a baj, amit most privátban és a fórumon is írtál.


Dehogy nem kerülheti ki a párod az elégördített akadályokat, hiszen azért van szabad akarat, ezért is hívtam fel a figyelmet arra, hogy a párod képletében ezek, mint lehetőségek

jelennek meg. Tehát olyan életvitelt kellene folytatnia, hogy mind ezeket, a rossz hatásokat kilehessen kerülni. Talán ez most jó lecke lehet számára és elgondolkodik további dolgait illetően. Hiszen amennyiben nem vezetőképes állapotban ült volna a volánhoz, és rád hallgatna, akkor talán elkerülhette volna ezt is. Az pedig, hogy a Te segítségedre szüksége lehet az szinte bizonyos, mert sajnos magától nem tud boldogulni.


Hiszen mindig azt kérem tőled, hogy támogasd őt a jó út felé, és ez miért is van így, mert neked szeretet bolygód a Vénusz a rákban áll, tehát érzékileg ragaszkodó vagy, tehát bármennyire is haragszol olykor-olykor rá a sok rosszért, azért elszakadni soha sem fogsz tudni tőle, hiszen Te egy jó anya típus vagy ő pedig a gyermekeid apja. Ő neki pedig mivel a Halakban az 5. házban áll a Vénusza ezért aztán érzelmi egyesülésre vágyott mindig is, amit sajnos csak tőled kaphatja meg, csak hogy Ő ezt nem értékeli úgy igazából, és mivel vonzza képzelet világa, ezért aztán csapong az élet vizében, mert szilárdan hisz a saját ötleteiben. Ha ezen tudna változtatni, talán még jó mederbe terelhetné az életét, és ezzel együtt a tiéteket is.


Most írtam a fórumon, erről a dologról, hogy amikor a Nap éppen átvonul valakinek a Napjegyén vagy az ASC jegyén, akkor ott valamiféle életesemény bekövetkezik, ez természetesen lehet jó, de akár rossz is, kinek –kinek a horoszkóp jelezései szerint. Azonban azt ne feledjétek, hogy ezeket, a hatásokat csak is lehetőségként lehet és kell is, figyelembe venni, és ha már van róla képletszerinti tudomás, akkor lehet és kell is ellene tenni.


Ebbe beletartozik a 6. házas egészségház következtében, akár a baleset is, hiszen a férjednek a 6. házának egy része a Kos jegyre tevődik, annak pedig az Ura a Mars bolygó. Tehát a Mars általában ebből a szempontból balesetjelző hatást idézhet elő, ezt jeleztem én is nektek, mint lehetőséget, pláne úgy, hogy neki a „Radix” képletében a Mars az Ikrek jegy legvégénél együttállásban van a Szaturnusz sorsbolygóval, tehát sorsszerűen teszi tönkre magát a káros szenvedély által, tehát jobban meggondoltabban kellene élnie és közlekednie.


Csak tanulás végett jelzem neked és engedelmeddel itt a fórumom is, másoknak is, hogy mindenki tanulhasson belőle.

Amennyiben megnézed a párod horoszkópját, akkor a 6. házánál a külső körön a kis fényszög jelzéseknél - ezek a haladó Tranzit látens fényszög hatások,- láthatod a Mars bolygónak és a Szaturnusz bolygónak a pirossal jelzett Qvadrát fényszögeit. Tehát ezek hozták be nála ezt az autó balesetet is, amit most írtál, sajnálom, hogy ez bekövetkezett és ezzel nem csak az egészsége, de az anyagi kár is tetemes lett számotokra. Azt mondhatom, hogy sajnos még nincs vége, mert ott van a Plútó szemben állás fényszöge is és honnan hát a 12. házból, ahol a Plútó fényszög nélküli bolygóként foglal helyet, vagyis inkább a Tranzit fényszögek, által hozza be a hatásait. A 180° fokos „Erősen rossz, ártó hátrányos, szemben állás” viszont két elv szemben állását jelzi, amely nagy feszültséget, jelöl. A megoldás csak leginkább akkor lenne lehetséges, ha képletében jótékony fényszög feloldhatná ezt a rossz hatást, de sajnos ilyen nála nincs, tehát csupán a józan szabad akarati meggondolásra lenne nagy szüksége. Azért, mert a 12. házas Plútó sok bajjal járhat, pláne akkor, amikor a Naptól diszharmonikus fényszöget kap.

Amennyiben egy kicsit okosabban élne, és jól tudna élni a családban, erre egyébként a képlete

– amelynek az elkészítését jó pár éve Ő maga kérte tőlem - figyelmezteti -, hogy a Merkúr bolygó szintén a Kos jegyében áll nála, mégpedig a 6. ház legvégénél, de már a VII. ház csúcsán, ahol a legerősebb a hatása. A Merkúr az ASC -re már születésileg is szintén szemben állás fényszöget vet, ezért ezekre, a jól átgondolt dolgokra már akkor is felhívtam figyelmét.


Mivel azonban nála lokálisan az I. Mérleg-jegy házában található – jelenleg Tranzit módon a Kos jegyben haladó - Uránusz bolygó is, így a Kosban járó (2011-2018-ig tartó) 7 éves időszak, mert az Uránusz 7-7 éveket tartózkodik egy-egy jegyben, izgalmas és veszélyes időszakot hozhat be számára, és sajnos mindenki más számára is, ha képletében ilyen fényszög hatások érvényesülhetnek. Ezért aztán ezek a gáncsoló baleseti fejlemények szinte felerősödhetnek, azért, mert az Uránusz mindig gyors, hirtelen és főleg váratlan dolgokat hozhat be az életünkbe.

Azért, mert a Kosban Tranzit módon járó Uránusz olyan tulajdonságokkal rendelkezik főleg azoknál, akiknél az I. személyes Ház az Uránusz által valamilyen formában érintett, vagy akár úgy, hogy lokálisan benne áll a házban a bolygó, vagy a jegynek esetleg az Uránusz uralkodó bolygója. Azért mert ezek a hatások egyszerre oldják a feszültségeket, de ugyanakkor újakat is generálhatnak.

2015. ápr. 19. 12:50

Drága Ilcsi Mama Kedves Olvasók,Asztrológiába hívők és nem hívők !


Azzal szeretném kezdeni,hogy Ilcsi mamával 5 éve ismerkedtem össze itt a fórumon,az elsők között követem a bejegyzéseket,és Ilcsi Mama már már a Mamámmá vált,az elmúlt évekbe minden örömöm bánatom megosztom vele, ha tud segít útat mutat,amit bevallok sosem fogadok szinte meg,de szem előtt tartom mindig.Életem az utóbbi években komoly változáson ment keresztűl,

Egy hete ilcsi Mama irt pár sort, egy elkeseredett levelemre,miszerint a férjemet autóbaleset éri ittasan nemsokára.

Az éjjel részegen elment autókázni,a most vásárolt millió feletti autóját totálkárosra törte,Ő megúszta pár karcolással.

Ilcsi Mama nagyon pontos megállapításokat tud adni a horoszkópunkat ileetően... és abban is biztos vagyok hogy mindenki sorsa elkerülhetetlen...


Ilcsi Mamának köszönöm,hogy van nekünk. Az önzetlen munkáját,a szép és bíztató szavait-

bár én mélypontot élek meg és nem tudom innen hova tovább de a két gyerekemért küzdenem kell.

1970. Mcsaba
2015. ápr. 19. 11:43

Kedves Ilcsimama!

A saját horoszkópommal még mindig nem vagyok egészen tisztában. A Szűz rendszerezési hajlamából magamban érzek némi keveset és nem jövök rá, hogy ez honnan jön. Azt kérdezném Tőled, hogy nem-e a Bika Merkúrnak a második dekanátusától van? Vagyis, hogy a dekanátusoknak mennyire van jelentőségük a horoszkóp értelmezésében?


Aztán egy kissé kényesebb kérdésem is lenne. Köztudott, hogy a Mérleg ki nem állhatja a konfliktust. Viszont én az ellenkezőjét teszem. Talán túlzás nélkül mondhatnám, hogy éppen keresem a konfliktusokat.

És nem tudom, hogy ez a kifejezett Kos jelleg a születési uralkodótól jön-e?

Vagy a Kos Sárkányfaroktól?

Vagy A Descendensen álló Fekete Holdtól?

Vagy az aszcendensem a Vízöntő dekanátusba esik?


Tisztelettel, Csaba.

1969. Noémi2007 (válaszként erre: 1968. - Ilcsimama)
2015. ápr. 19. 08:53

Kedves Ilcsimama!

Nagyon szépen köszönöm válaszod, sokat tanulhatok Én is belőle.

Arra például eddig fel sem figyeltem, hogy 11. házam 3 jegyet ölel fel. Erről szívesen megtudnék Én is többet, mivel írod, hogy bővebben ki fogod fejteni ezt a témakört. Várom szeretettel. :-)))


Említetted a Szaturnusz sorsbolygót is. :-) Ilcsimama! Nemrég ért véget a a Szaturnusz-Szaturnusz opozícióm... Háááátt,... nem tagadom életem egyik legnagyobb lelki megpróbáltatásán vagyok túl. Nem volt könnyű, de tanultam belőle. :-) Méghozzá az "ELENGEDÉST". :-)


Ahogyan a végén írod, hogy ez a munkahelyváltás akár a párkapcsolatomban is elmozdulást eredményezhet, és ennek magyarázatát is leírod precízen .... megmondom őszintén erre sem figyeltem volna fel magamtól. Igazad van. :-)

Ezek szerint elképzelhető, hogy a munkahelyemről ismerhetek meg Valakit? :-)


Drága Ilcsimama, izgatottan várom további tanításaidat. :-)

Természetesen, értesítelek Titeket a további fejleményekről. :-)


Millió ölelés Neked Ilcsimama. :-)


Szeretettel: Noémi

1968. Ilcsimama (válaszként erre: 1967. - Noémi2007)
2015. ápr. 18. 10:06

Kedves Noémi! Tudod írtam, hogy nincsenek véletlenek csak is sorsszerűségek talán már csak maga az a tény, hogy téged kiválasztottalak a sok kérdező közül önbizalmat, addott neked, hogy ne keseredj el, mert a sors ott van melletted, csak lehet, hogy eddig elsétáltál a lehetőségeid mellett.


Annak meg kifejezetten örülök, hogy jártas vagy az asztrológiai alap kérdésekben.


A Fórum közlésnél pedig asztrológia kérdésben mindent kérdezhetsz, hiszen pontosan az a lényeg, hogy abból, mint látod mások is tanulhatnak.


Bátran tedd fel a kérdéseidet, ha időm és energiám engedi, ha nem rögtön is, de válaszolni fogok a fórum keretein belül. Csak azokat a személyes dolgokat nem szabad felrakni a fórumra, amit akár mások, mint adatot felhasználhatnának.


A mostani privi leveled nagyon korrekt, köszönöm, hogy megosztottad velem a dolgaid.


Most megnézem a 04. 23-i csütörtöki nap lehetőségeit a képleted 6. munkaház összefüggésében mit is mutatnak erre a napra.

A bioritmusod: fizikai szinten 89%-os lesz, az érzelmi szinted a 61%-ot éri el, mert a sok várakozás - az áhított állásra - egy bizonyos érzelmi besokkolást rögzített beléd. Most azonban ez mind megváltozhat, csak a teljes Önbizalommal menj el a meghallgatásra, akár még készíts prezentációt is, hogy hogyan képzeled ezt a munkát, hiszen talán azért is lehet itt előnyöd, mert az eddigi munka területe is hasonló jellegű volt.


Aztán ezen a napon a szellemi szinted majd nem csúcson lesz még pedig 97°-nál, hiszen a képleted szerinti 11. vágyak és remények házad a KOS – Bika- és még az Ikrek jegyre is tevődnek. Ez az a bizonyos 3 jegyes közbezárt jegy ezt a fórumon a képletfejtés során bővebben is kifejtem majd.


Most pedig ennek az állás interjú kapcsán azért van jelentősége, mert a 11. házadnak úgy egészében már a Bika Napjegy miatt, mert amikor a Nap a saját képletszerinti BIKA Napjegyén (04. 21-től), halad éppen keresztül, akkor ott nagydolgok vannak születőben, pláne, ha azt még az ASC ura a Hold is segíti.


Aztán a képletedben a Szaturnusz sorsbolygód a 11 házadban foglal helyet, és most elhozhatja neked a vágyaid beteljesülését.

Könnyen meglehet, hogy ez munkahelyváltás, akár még a párkapcsolatodban is elmozdulást eredményezhet majd. Hiszen a Mars bolygód éppen a VII. párkapcsolatok házában áll a képletedben. A 11. három – jegyes – nagy- házad pedig a Kos-jegyben kezdődve, pontosan Mars uralma alatt van, és mint tudjuk ez női képletben férfi jelölőként is, felfogható. Arról már nem is beszélve, hogy itt található nálad, a Kosban még maga VÉNUSZ bolygó is, amely ugye a Bika jegy ura. Ezért aztán a képleted alapján egyértelműen kimerem jelenteni, hogy a 11. házad most a VÉNUSZ bolygó, a kisszerencse bolygójaként és a X. házas Merkúr bolygó (kommunikációt segítő bolygó), segítségével, kedvező változást hozhat be az életedbe.


Azt kívánom, hogy így legyen!


Hiszen ma éppen április 18-án a HOLD az Új /Hold fázisában halad éppen, ez pedig a jó gondolatok teremtésének az ideje, tehát Te is és mások is hangolódjatok rá a jó gondolatteremtésre azért, hogy minden úgy sikerüljön, ahogyan szeretnétek.


Értesíts majd bennünket a fejleményekről is.

Üdv: Ilcsi mama.

2015. ápr. 16. 11:06

Kedves Ilcsimama! :-)

Először is szeretném megköszönni Neked, hogy ilyen szeretettel válaszoltál és fogadtál engem ezen a fórumon. A többieknek is nagyon köszönöm. :-)



Ahogyan írtam Neked privát üzenetben is, számomra nem teljesen új dolog az asztrológia. Ismerem saját születési horoszkópomat, persze csak "zöldfülű" módjára. :-) Tudom, hogy ez egy nagyon komplex dolog. Félreértelmezni pedig butaság lenne részemről. Ezért nagyon örülök, hogy Rád találtam. :-) Biztos vagyok abban, hogy lesz sok kérdésem tranzitokat, fényszögeket, stb. illetően, de még mielőtt megtenném ezt, szeretnék megosztani valami csodálatos dolgot.


A tegnapi nap folyamán - azután egy nappal, ahogyan itt a fórumon regisztráltam és munkahellyel kapcsolatos kérdést is feltettem - felhívtak álmaim munkahelyéről telefonon, hogy szeretnék, ha bemennék interjúra hozzájuk. Még mindig nem hiszem el, annyira csodálatos... :-) El kell mondanom, hogy erre a helyre harmadszor adtam be önéletrajzot (2 éve várok rá), és már teljesen le is mondtam az egészről, ugyanis eddig még csak vissza sem jeleztek egyszer sem.

Nézegettem a tranzit fényszögeket, de rá nem jövök, hogy melyik okozhatja ezt a hirtelenséget. És ... vajon sikerülhet-e ez az állás? Olyan sorsszerű érzésem van, vagy nem is tudom. :-)


Ilcsimama! :-) Nagyon szépen köszönöm, hogy szülinapi ajándékként elkészíted a képletemet. Természetesen hozzájárulok a képletelemzéshez itt a fórumon (Én is sokat tanulhatok belőle). Köszönöm szépen. :-)


Lenne egy-két kérdésem a tranzit bolygókat illetően. Ha jól láttam, a tranzit plutó a VII-es házamból most kezdett el opozíciót adni az aszcendensemnek. Ez mit jelenthet egészen pontosan? Ráadásul, még a tranzit Uránusz is kvadrátot ad az aszcendensemnek a X.-es házamból. Illetve a tranzit Szaturnusz most az 5-ös házamban tartózkodik együttállásban a Jupiter-Neptunusz együttállásommal. Ez utóbbi akadályoztatást jelenthet?


Még egyszer köszönöm szépen Ilcsimama szeretetteljes válaszod. :-)


Millió ölelés Neked. :-)


Noémi

1966. Ilcsimama (válaszként erre: 1962. - Noémi2007)
2015. ápr. 15. 11:51

Kedves „Noémi2007”.

Köszöntelek az asztrológiai fórumon.

Bizonyosan beleolvastál a bejegyzésekbe, hogy ennek a fórumnak leginkább az a célja, hogy az asztrológiai ismereteket

- már akit ez érdekel -, akár ilyen egyszerű módszer segítségével is megismerhesse.

Nagyon sokan várnak már előtted, akik csupán csak egy-egy kérdésre szeretnének válasz kapni. Ezért aztán néha-néha kivételt teszek, a

kiválasztásra, mint most nálad is, amennyiben azt látom, hogy az illetőnek segítségre van szüksége ahhoz, hogy rátaláljon arra az útra, amelynek segítségével az elé gördített sorsszerű akadályokat saját maga is, meg tudja oldani, azáltal, hogy a képlet adatai alapján elsősorban jobban megismeri saját magát, másodsorban pedig ezzel talán az Önbizalma is erősödhet.

Viszont ahhoz kérem a hozzájárulásodat, hogy a képletelemzést, itt a fórum keretei közt válaszoljam meg.

Természetesen, ami inkább személyes jellegű és nem a fórum kereti közötti tanulást segítheti elő, azt privi üzenetben írom majd meg részedre.


Arra viszont szeretnélek téged és másokat is, figyelmeztetni, hogy a személyes születési időt soha nem szabad semmilyen nyilvános fórumra sem kiírni. Pláne, ha itt a HOXA portálon adott a korrekt privi üzenet lehetősége.


Már most akár előzetesként is, jelezhetem neked, hogy nem véletlen, (mert, hogy véletlenek nincsenek, csak is sorsszerűségek), hogy pontosan most a születésnapodhoz közeledvén találtál ránk itt a fórumon. Hiszen nem csak a születési „Radix” horoszkópoddal kapcsolatos ismeretek, hanem a NAP horoszkópod is igen jó alkalmat teremthet arra, hogy, itt a fórum keretei közt beszéljük meg, melyből akár mások is asztrológiai ismereteket, szerezhetnek.


A nap horoszkópot én nagyon szeretem, mert ezt a tényleges életévre lehet elkészíteni,

- amelyre a kérdésed alapján neked, most nagyszükséged lehet-. Vagyis most a 2015. évi 44. születésnapodnak megfelelő 11°15’37” fokos „felkelő NAP” állásra építhetjük majd fel az egy éves horoszkópszerinti lehetőségeidet. Természetesen igyekszem majd a két kérdés területre is, nagyobb figyelmet fordítani, és mint mindenki másnak is, neked is, – ajándékként- készítem el az elemzést, ezért most Te születésnapi ajándékként kaphatod meg tőlem a képletfejtést.


Mivel Te a Bika NAP- jegy szülöttje vagy, ezért az uralkodó bolygód maga a csodálatos Vénusz bolygó. Az Aszcendensed pedig jó erős RÁK- jegyre tevődik, amely egyben neked az I. házadat is adja olyképpen, hogy még az I. ház az Oroszlán jegyben is folytatódik. Mivel pedig a Rák ASC- jegy sajátossága, hogy fantasztikusan értenek a takarékoskodáshoz, pláne, ha még a Rák -ASC jegy a gyakorlatias, zenét, művészetet és a divatot is kedvelő- Bika NAP- jeggyel kerül ötvözésre. Ezért aztán nagyon jó választás lehetne számodra az ingatlanokhoz, kapcsolható gazdálkodáshoz is kapcsolódó akármilyen jellegű munkalehetőség. Azonban bármilyen jellegű munkáról is lehet szó a RÁK - ASC- adta körültekintő hozzáértés, és szorgalom nagyon illeszkedhet a BIKA a Napjegyhez kapcsolódó céltudatos anyagi üzleti mentalitáshoz.


Azt írod, hogy nem sikerül a végzettségednek megfelelő munkát találnod (??), ezért én most elsősorban a képleted szerinti Nap és ASC- jegyed munkalehetőségeire tudom csak felhívni a figyelmedet. Mivel a képleted azt mutatja nekem, hogy szereted a jó anyagi dolgokat, a szép lakást és abban akár még fényűzést is, szereted a jó társaságot, akiket szeretsz jó finom ételekkel megvendégelni. Ezért elsődleges kell, hogy legyen számodra a jó pénzkereseti lehetőség, ennek függvényében pedig a jó anyagi és az érzelmi biztonság, ezért aztán a munkaterén jól megtalálhatod a lehetőségeidet akár még a pénzügyi szakterületeken, pláne, ha az még valamilyenféle biztosítási tevékenységgel is, párosul.

Aztán még a Rák/ASC/ érzelmileg gondoskodó/ hatás miatt megtalálhatod a számításod még a pedagógiai, illetve ezzel összefüggő valamilyen gondoskodás terén is, hiszen a képletedben az MC a Halak jegyre tevődik, és ez motiválhatja a végzettséged terén akár még a kórházi gondoskodást is, mert az MC sok esetben az ambíció jellegére is adhat utalást.


Aztán maga a Bika Napjegyed, amely Földjegyhez kapcsolható, ezért a kézművességgel akár még művészeti múzeumi restauráláshoz is kulcsot adhat a kezedbe ahhoz, hogy olyan munkaterületen dolgozz, amelyben az örömödet lelheted, és megmutathatja számodra a helyes irányt, hogy milyen tevékenység lenne hasznos számodra, ami jó elégedettséggel töltene el. Aztán mivel a Holdad az Oroszlán jegyre tevődik, ezért bizonyos, hogy olyan területeken is megtalálhatod a számításod, ahol nyüzsgés van, és Te magad is az életszínpadán érezheted jól magad.


Persze mivel a születési idődön kívül, amit Te megadtál és a feltett kérdéseken, kívül nem tudhatok rólad semmit sem, a végzettségedre vonatkozó adatot sem adtál meg, ezért természetesen csak is képlet adta lehetőségeket tudom részedre jelezni.

Mivel a Rák - ASC adhatja számodra a családcentrikusságot, ezért bizonyos, hogy megtalálod, majd a neked való párkapcsolatot is, de ne feledd, hogy neked is tenni kell érte valamit. Erre későbbiekben a saját születési „Radix” képleted elemzése során, bővebben is kitérek majd, illetve még majd a 6. munkaház lehetőségeit részletesebben is, körüljárhatjuk.


Azért, hogy magáról a képletfejtés értelmezésről legyen valamilyen ismertséged, azt ajánlom neked, hogy az adatlapomról töltsd le saját mappába az általános M/ horoszkópot, mely ugye a I. házas Kos jeggyel kezdődik, és 12. házas Halak jeggyel fejeződik be, viszont nagyon sok ismeretanyagot tartalmaz. Aztán ha van időd és lehetőséged, akkor a fórum elején találhatsz több ismeretanyagot is, amelynek segítségével jobban megértheted majd a „Radix” születési képleted szerinti rád vonatkozó alap lehetőségeidet. Akár már ezek segítségével is közelebb juthatsz saját magad jobb megismeréséhez. Hiszen Te magad egy kicsikét zárkózott lehetsz, sok esetben csak a belsőhangulatod szerint alakítod az életed. Mivel azonban jó az intuitív képességed, és a RÁK /ASC- következtében, megfontolt empátiával is rendelkezel, ezért aztán bizonyos vagyok abban, hogy jó táptalajra hullhat a képletelemzésből eredő meglátásaim.

1965. Ilcsimama (válaszként erre: 1964. - HnéViktória)
2015. ápr. 15. 11:38

Kedves Viktória! Dehogynem bírod el, nem tudod magadról, hogy mennyire erős vagy lelkileg is!

Aztán az sem mindegy, hogy a Nap jegyed és az Aszcendens jegyed uralkodója által a Merkúr bolygó, mint az „Ész Istene” irányítja a gondolatidon keresztül az életed.

1964. HnéViktória (válaszként erre: 1961. - Ilcsimama)
2015. ápr. 14. 23:07

:((((((((((((((((((((((((((


Ezt én már annyira nem bírom el :(


<3

1963. Mcsaba
2015. ápr. 14. 17:22

Nagyon szépen köszönöm Kedves Ilcsimama!!!

...És örvendek, hogy sikerült megértenem.

Aztán még a 1961. fórum is nagyon tanulságos.

És kíváncsi vagyok még a 1962. válaszára is.


Jó egészséget és Békességet kívánok !

Tisztelettel, Csaba.

2015. ápr. 14. 12:12

Kedves Ilcsimama!


Nagyon el vagyok keseredve. Már lassan 3 éve, hogy lediplomáztam, de még mindig nem sikerült a végzettségemnek megfelelő munkát találni. Hiába adtam be több helyre is az önéletrajzomat (többek között álmaim munkahelyére is harmadszor), semmi nem jön össze.Ráadásul párkapcsolat (házasság)terén sem.

Szeretném megkérdezni, hogy látsz-e valami biztató dolgot e kettő területen a közeljövőben.

Születtem: Vác, 1971.05.02. 08 óra 30 perc


Nagyon szépen köszönöm a segítségedet. :-)


Millió ölelés! :-)


Noemi

1961. Ilcsimama (válaszként erre: 1959. - HnéViktória)
2015. ápr. 13. 21:31

Viktória 1959. számon írt kérdésére viszont magára a konkrét személyes horoszkópszerinti hatását nézve lehet vizsgálódni.


Viszont tanulási szempontból nagyon jó kapcsolódó kérdést tett fel Viktória is, hiszen azt tudjuk, hogy a Plútó jelenleg Tranzit módon a Bak jegyben halad még nagyon sokáig. A Bak jegy FÖLD jegyhez tartozik, tehát a Plútó ebben az esetben, a Skorpió Víz- jegyben lenne Uralomban, míg a szemben lévő Földjegyű- Bikában már „Rangvesztésben” található. A Plútó esetében viszont, mint azt már az előzőekben is jeleztem, - ugyan úgy, mint a Neptun bolygó esetében is,- nincs a Plútónak úgynevezett

Felmagasztalt ( Exaltation) illetve Romlás hatása.


Nagyon örülök Viktória kérdésének is, talán mások számára is, érdekes lehet a kérdésére adott válasz.

Bár a Plútót visszaminősítették kisbolygónak, pedig a szerepe úgy a „Radixban, mint a Tranzitok során is nagy hatással lehet ránk nézve. Pláne azoknál, akiknek a Plútó a Skorpió-jegy magasabb rezgésfokon működő uraként, esetleg az ASC-jegy - uraként és - vagy a felkelő - jegyben lokálisan benne álló bolygóként van hatással a szülöttre.


Amit Viktória jelzett, hogy azt hallotta, hogy a Plútó helyzetet váltott az csupán azt adja, hogy a Plútó Retográd állásba halad többször is, azonban nem egész fokokat lép hátra és majd ismét előre, hanem csupán csak tized fokokat. Ez pedig azért van így mert a „Lassú Plútó bolygó” a Naprendszer legtávolabbi bolygója, ezért aztán a hosszú napkörüli keringése során, mely 249 év, így aztán a jegyekben haladva lassú a haladás fok és percszáma is.

Azonban, hogy ez számszerűen is érzékeltessem az alábbiakban, nézzük meg a napkörül keringő Tranzit Plútó bolygó haladását jelenleg a Bakjegyben haladva.


Ezért is szoktam időnként jelezni a bolygó haladások fokszámait, hogy mindenki, aki ismeri a saját „Radix” képletét be tudja helyettesíteni akár a gyors bolygóknak és úgy a Lassú bolygóknak is, a jegyekben adott fokszámát is, illetve ezzel együtt a „Radix” születési horoszkópszerinti megfelelő fényszögek hatásait is. Hiszen a Gyors bolygók rövid időn belül, akár több fokot is haladnak előre illetve váltanak akár jegyeket is.


Bezzeg a Plútó már sok esetben csak percfokokat halad Tranzit módon éppen az aktuális jegyében, mivel egy jegyben ugyan változó időket tölt el, de mostanság ez már csak olyan 15-16, évenkénti jegy-váltásokat jelent. Ekkor pedig abban a jegyben, amelyben éppen a Plútó halad elsősorban a jegyhatásával és annak a születési képletszerinti fényszög hatásaival hozza be érezhetően a Plútóra jellemző hatásait.


Azt pedig, hogy a Plútónak milyen a Bak-jegyben való haladásának a hatásai már nagyon sokszor leírtam itt a fórumon amióta 2008-tól kezdődően a Plútó a Nyilas jegyből átlépett a Bakjegybe, ahonnan majd csak 2024-ben „Retrográd” módon vált jegyet a következő Vízöntő jeggyel, hogy ott is eltöltse a rá jellemző legkevesebb 15 éveit.


Tehát azért, hogy érzékeltessem a Plútó haladását a jegyekben még 2014. júniusban a Bakjegy 12°47’ fokánál haladt, majd augusztusban elkezdett hátrálni a saját jegyében novemberig egészen a 11-12° fokig. Aztán majd 2014. novemberben már Bakjegy 13° fokánál haladt előre. Vagyis itt ezzel a hátrálással és majd az előre haladásával mind azokat érintette, akiknek a képletében a Plútó szerepe akár helyileg, akár fényszög kapcsolat révén is, érintett lehetett.


Majd 2015. év elején 01. 09.-én a Plútó még 13°27’ 31” foknál szépen lassan haladt előre.

2015. február 18-án 14°43’ 56’ percfokon járt, március 7-én már elérte a 15°07’ 44’ percfokot, és 03. 24-én még mindig 15°24’ 05’ percfoknál bandukolt.


Most pedig április 11-én 15°32’ fokon halad a Plútó Bak jegyben, és majd csak április 23.-án kezd beleállni a „Retrográd” haladásba, amikor is, 15°31’ 53” perc idő- foknál kezd hátrálni a Bak-jegyben

2015. szeptember 11.-ig. Innen aztán előre haladva ismét érinti azokat a perc-másodperc fokszámokat, amiken eddig hátra haladva ért el. Innen előre haladva 2016. június 4.-én már 16° 58’ 10’ másodperc foknál halad majd ismét pár másodperc hátra-előre - mozgásával szeptember 05.-én 15°01’ 49” –nél újra előre haladó állásba kerül egészen az év végéig, illetve 2017. 01. 02.-án is, 17°00’33’ másodperc foknál mozog majd.


Nagyvonalakban azt mondhatjuk, hogy a Plútó jegyváltása mindig generációkat, érintő témákat érint leginkább. A személyes életben nem Plútó Bakba lépése, hanem a „Radix” születési horoszkóp energiákra vetett esetleges fényszöge (i) hatnak majd leginkább. Viszont megjegyezhetjük, hogy ha a Plútó valamely személyes „Radix” bolygót érint, akkor elengedésről és egy egészen új élet felépítéséről lehet szó.

Ehhez aztán az is szükséges, hogy az „Mcsabának” az előző bejegyzésben adott válaszban szerepelő fényszög hatásköröket is vegyük figyelembe. Vagyis nézzük meg, hogy a Plútó a képletünkben, melyik házban van, milyen erős a saját házában, és a kör alatti „EKL”táblázatban, milyen fényszögei vannak. Ezek a saját, született adottságok, ahogy az ember a Plútó energiáit önmagában megélheti.


Most pedig, ha konkrétan megnézzük Viktóriának a képletében szereplő Plútói hatásait, akkor azt láthatjuk, hogy nála a Plútó nagyon is hangsúlyos helyen található, mégpedig az I. házában, mely a Szűz jegyben kezdődik/ Merkúr bolygó urával, és a Mérlegjegyet is magába foglalja, ennek pedig a 21°35’20” másodperc fokán állt a születésekor a Plútó. Viszont itt van egy hangsúlyos bolygó halmozódás is, mégpedig szintén a Mérleg elején Orbiszon belül együttállásban található a Szaturnusz és Jupiter bolygó, amelyeknek a Nappal és a Merkúr bolygóval is, Qvadrát fényszögei vannak. Itt pedig ennek a 3 bolygónak hatásai összeadódnak. Sőt még mivel a Plútó a Mars bolygó magasabb fokú megjelenésének tekinthető, ezért itt a Mars szerepe is, az Ikrek levegős jegyben, érintett lehet, még pedig oly módon, hogy Mars bolygó és a Hold is, igen csak rossz fényszögben található. (Mars férfi és Hold Női jelölő a képletben).

Ezért aztán a mostani Tranzit Plútó haladások is igen csak rossz hatásokat hozhatnak be az életedbe, amiből a megoldási lehetőség is, szinte megoldatlan helyzeteket produkálhat, csupán csak jó kommunikációval tudnál valamilyen megoldási lehetőséget teremteni magad és család számára.


Ebből a zűrös helyzetből a képlet szerinti megoldási lehetőség sajnos csak olyan 2019. év végére hozhat majd eredményt. Amikor a Plútó 21°35’20” másodperc együttállást követően kifelé halad majd a Plútó hatásköréből. Ekkorra már a Szaturnusz is, a Bakjegyben jár majd a saját Szaturnusz uralkodása alatt, és itt már a Jupiteri együttállás következtében a jó hatások is érzékelhetőek lehetnek a IV. ház terén. A Tranzit Plútó- Bakjegy uraként a Szaturnusz uralmi helyzet energia mivel két végállásban lévő bolygóról beszélünk, mindkettő valamit lezár - megold. Pláne úgy, hogy a képletben a Plútó a Marssal akadályozó fényszög kapcsolatban áll, mint nálad is, akkor baja van a léleknek az akarata érvényesítésével, tehát kell, hogy kapjál valamilyen Tranzit segítő - feltöltő fényszöget, hogy az életed valamelyest rendeződhessen.


Persze mivel a Jupiteri ASC- együttállási hatást is, ide vehetjük, ezért ez év második felénél, amikor a Jupiter a Szűzjegyen halad éppen keresztül egy kis fellélegzést ugyan adhat, de a Qvadrát megoldatlan problémákra sajnos nem lehet gyógyír, még a Jupiteri jó hatás sem. Pláne úgy, hogy a Tranzit Plútó ugye nagyon sokáig a Bak jegyben fog grasszálni, és neked pedig a Bakjegyre esik a IV. család és Otthonházad, benne a Leszálló Holdcsomóponttal, ami ugye „Karmikus” összekapcsolódást jelez a 11. ház - beli életútjának az alakulásával. Éppen ezért nem lehet egyértelműen kimondani, hogy a Plútó mozgások csupán a levegős jegyekre lennének hatással, fontos lehet az egyéni képletet összességében vizsgálni.


Addig pedig Kedves Viktória a Te okos és megfontolt türelmes- igyekezetedre lesz szükség, mert csak is Te kezedben van a helyzet jó megoldásának kulcsa.

Hiszen a napod a Plútóval jó Trigon fényszöget alkot, amely arra engedd következtetni, hogy ez esetben látszódik a képletedből az okos, értelemmel és tudással rendelkező hatalom, mely kifejezetten személyes jellegűvé teheti a saját magad élet helyzetét, hiszen a kezedben van a gyermekeid sorsa is, ezért aztán a döntéseidben a józan gondolkodás szerint kell mérlegelned.

1960. Ilcsimama (válaszként erre: 1958. - Mcsaba)
2015. ápr. 13. 21:20

Kedves Csaba! A privát üzenetedre, sajnos nem tudok megfelelő jó választ adni.


A fórumkérdésedre pedig „A Juelwno az orbiszokat jelenti?” Válaszom, hogy nem, hanem a fényszögek hatókörének tekintetében kell vele számolni, ezért is van jelentősége maguknak a más-más fokszámú fényszög értékhatároknak abban az összefüggésében, hogy a bolygóknak milyen a helyzeti értékei. Vagyis Uralmi (Domicil), Rangvesztett (Exilium), esetleg felmagasztalt állapotban találhatók ( Exaltation), vagy esetleg Romlásban - Bukásban ( Casus) helyzetben foglalnak-e helyet a „Radix” képletben.

Azért, mert figyelembe kell vennünk, hogy a bolygók akkor is fényszög kapcsolatban állhatnak egymással, ha foktávolságuk nem egyezik meg pontosan az illető fényszög fokszámával. Azonban a két bolygó hosszfokainak a különbsége még a kölcsönösen hatókörön belül marad. Illetve így fordulhat elő, hogy például harmonikus ( 30°- 60°- és a 120°), előnyös fényszög áll elő két bolygó közt, noha ezek egymással nem harmonizáló ( és ez a lényeg) jegyekben állnak születési képletben.

Vagy megfordítva is igaz lehet, hogy diszharmonikus (45°-90°- 135°), fényszögek állhatnak elő két bolygó közt, még akkor is, ha azok egymással harmonizáló jegyekben találhatók.


Például, ha a Vénusz, mondjuk a képletben 2° fokon található az Oroszlán jegyben, a Mars bolygó pedig a képletnek a Skorpió jegyvégénél foglal helyet olyan 28° foknál, akkor ezt

„hatókör szerint” még 120° fokos jó Trigon fényszögként értékelhetjük. Azonban a magukat a jegyeket nézve még sem harmonikusnak tekinthetők, mert az Oroszlán jegy és a Skorpió jegy egymástól ugye mint tudjuk háromjegynyi az - az 90° fokra vannak egymástól. A 90° fok pedig= Qvadrát fényszögnek felelhet meg, vagyis éles ellentétben vannak egymással, vagy akár úgy is fogalmazhatnánk, hogy az Oroszlán= Tűz, a Skorpió pedig= Víz jegyével veszít a tiszta jó hatásából, itt keveredik hozzá egy kis diszharmóniai hatás is.


Azonban, ha ennek az ellen párjára hoznánk fel egy példát, akkor, ha a Mars bolygó a Rák vizes jegy 28° fokán áll a képletben, a Vénusz pedig a Skorpió jegy 2°-nál található a Skorpió jegyben, akkor a „hatókörök szerint” ez még 90° Qvadrát ártalmas diszharmonikus fényszögnek felel meg. Viszont a Mars és a Vénusz is, olyan jegyben van, amelyek egymással harmonizálnak, mert Vízjegy a Rák és a Skorpió jegy is. Ezt jeleztem az előző bejegyzésemben, hogy a „”Hatókörök tekintetében) az ilyen ártó fényszögek hatásai csökkenek, mert a harmónia enyhíti a hatást. Vagyis itt nagyban figyelembe kell venni az elemek hovatartozásának a hatásait is. Egyszóval, ha magukat a fényszöget értékeljük, akkor a bolygók elemi jellegüknél azt is figyelembe kell venni, hogy egymással rokonszenvező, vagyis harmonikus kapcsolatról van-e szó, vagy inkább diszharmonikus bolygók kapcsolódnak fényszögeikkel, egymással.


A fényszög erejénél pedig, ha két bolygó távolsága az Orbisznak, akkor: annak az 1/10-e felelhet meg úgy 99%-nak 2/5-e olyan 81%, az ½,vagyis a fele: 71%, 4/5-e: 31% és a két bolygó távolságának 9/10-e lesz = 16%-al.


A kérdésnél, a fényszögek hatóértékek hatásai adhatnak eligazodást.

2015. ápr. 9. 11:11

Én is szeretnék most asztrológia ügyben kérdezni drága Ilcsi Mama!

Most azt olvasni mindenhol hogy tegnap 19 óra fele helyzetet váltott a plutó.És hogy hatással van a levegős jegyekre.

És hogy amely házban áll ott robbant,pl rám ez milyen robbanást takar?

Vagyis mit is jelent ez?

Köszönöm.

1958. Mcsaba
2015. ápr. 8. 18:59

Kedves Ilcsimama!

Köszönöm a válaszodat.

Meglehetősen pontatlanul tettem fel a kérdést.

Talán úgy kellett volna fogalmazzak, hogy a Mars helyzete mennyiben befolyádolja a Vénusz energiáját? Vagyis a Vénusz qvadrát Jupiter hatását.

Mert a karakterben nem érzékelhető e két bolygó közti qvadrát.

Nincs élvhajhászat, pompakedvelés, nincs nagyravágyás, mértéktelenség, vagy kényelem szeretet (5 bolygó van a Skorpióban), jogi problémák sem adódtak egyáltalán…


A Juelwno az orbiszokat jelenti?

És a másik bolygó orbiszát bele kell-e számítani?

Ha például a Napnak van 12:2=6° orbisza, akkor a Plútó 5° nak a felét kell-e hozzáadni?


Köszönöm a segítségek kedves Ilcsimama. És kívánok minden jót. Jó egészséget.

Tisztelettel Csaba.

1957. Ilcsimama (válaszként erre: 1951. - Mcsaba)
2015. ápr. 8. 12:52

Kedves Mcsaba! Nézzük akkor meg mint jeleztem

- a nagyon jó kérdésedre adható - válaszomat, hogy mások számára is érthető legyen.

A kérdésed során elsősorban, azt vizsgáljuk meg, hogy mi is az a DISZPOZITOR? Talán nem mindenki számára egyértelmű az Asztrológiai szóhasználat.


Minden bolygó az asztrológia hagyomány értelmében, egyes jegyekben jól és erősen, míg más jegyekben már rosszabbul, vagyis gyenge hatásként vehető figyelembe.


Az „Erőben” lévő bolygóról azt mondjuk, hogy „MÉLTÓSÁGBAN” van.

A gyengén ható bolygóról pedig tudjuk, hogy „RANGVESZTETT” helyzetben található.


Vagyis, ha ezt bolygókra vetítjük, ki akkor a NAP mivel az OROSZLÁN jegy ura, ezért mivel itt az a tüzes Oroszlánban OTTHON van, ezért a hatása is nagyon erős. Viszont a szemben lévő Levegős Vízöntő jegyben „EXILIUMBAN”= Rangvesztésben - Száműzetésben lesz.


Vagy nézzük meg a Te általad kérdezett Vénusz bolygót. Mivel a Vénusz bolygó két jegyben is uralomban lehet, mégpedig a Mérlegjegyben és a Bika-jegyben, mert ennek a két jegynek az uralkodó bolygója. Mivel a Mérleg-jeggyel szemben található a KOS jegy, ezért itt a VÉNUSZ bolygó csak is „Rangvesztett” lehet.

Ugyan csak a BIKA - jegy uralkodójának számító VÉNUSZ bolygó a Bika-jeggyel szemben lévő Skorpiójegyben lesz „Rangvesztett”, mert ott lesz a bolygó „Exiliumban”.


No már most egy-egy bolygó képletelemzésénél nem csak a jegyben elfoglalt szerepét, ha úgy testszik”MÉTÓSÁGÁT” és azok fényszögeit vehetjük figyelembe, ha nem „Radix” születési horoszkópban annak a jegynek az urát is, amelyben a felkelő bolygó „LOKÁLISAN”helyet foglal. Vagyis ez lesz annak a bolygónak DISZPOZITORA.


Vagyis a kérdéses esetben, ha a VÉNUSZ a Skorpió jegyben található, akkor itt, ha a Vénusz hatásáról még kiegészítő információt is szeretnénk kapni, akkor a Skorpió jegy elsődleges urának, a Marsnak és még a Mars bolygó- felsőbb oktávszámon működő Plútó bolygónak a szerepét is nézni lehet. Itt pedig a Mars helyzetét és annak fényszögeit is nézni kell.


Ezt pedig a fényszögek hatókörének tekintetében (idegen szóval: Julewno szerint), más-más fokszámok szerint vehetők figyelembe még pedig: Marsnál: Szextil fényszögnél 2°20’

Qvadrát fényszög esetén: 3°45’

Trigon fényszögnél: 5° fok.

Szemben állás fényszögnél: 7°30’.

30° fokos nevelő harmonikus fényszögnél, a 150° fokos szintén nevelő quincunx – fényszögnél, mely lassú állandó súrlódások között fejlesztő fényszög, valamint a 135° fokos rossz, akadályozó –diszharmonikus fényszög tekintetében: 1°50’ fok hatókörrel lehet figyelembe venni.

A Plútó esetében figyelembe vehető hatókör pedig: Szextil – nél: 3°20’

Kvadrát: 5°, Trigon: 6°40, Szembenállás: 10°, 135° és 150° fokos fényszögnél: 2° fok.


A Vízöntő Jupiter kvadrátértékelés kérdést nem igazán tudom értelmezni? Fejtsd ki majd mire is, gondolsz itt?


Ezzel kapcsolatosan csak azt mondhatom, hogy a Vízöntő jegy ura Uránusz és a Szaturnusz bolygó. Tehát az Uránusz a Vízöntőben, uralomban van, míg az Oroszlánban pedig rangvesztésben. Viszont a Skorpióban lévő Uránuszt, akár felmagasztalt állapotként is figyelembe vehető, de egyben a Skorpióval szemben álló Bika jegyben álló Uránusz helyzetét, már a romlásnak- bukásnak értékelhetjük nem csak helyszerinti, hanem a fényszög tekintetében is.


Sajnos nem ismerem az illető horoszkópjának egyéb adatainak jelentőségét, ezért „ a vénusziasság naggyá - válása semmiképpen sem jellemző a szülöttre” megjegyzéseddel sem tudok mit kezdeni! Azt viszont érdemes idehozni, hogy ha Vénusz bolygót a Női horoszkóp értelmében nézzük, akkor helye azt jelzi, hogy az illető milyen módon tud szeretni.

Férfi horoszkópban pedig ezzel kapcsolatosan azt érthetjük, hogy a horoszkóp tulajdonosának milyen a női ideálja, illetve milyen nőtípust kedvel.

Ugyan ilyen értelemben a Mars szerepét nézve a férfi horoszkópban a Mars a szenvedélyesség, a férfiasságot jelzi, míg a Női horoszkópban jelezhet arra, hogy a nő milyen férfi típust szeretne magának. Aztán az is idehozható még, hogy maga Skorpió-jegy fix vizes jegy/egyben nőies jegynek is, tekinthető.


Megjegyzem még azt is, hogy amennyiben DISZPOZITOR hatáson kívül van még úgy nevezett”PEREGRIN” helyzetértékelő, valamint fényszög hatókör szerinti hatás is.


Mit is jelent ez?


Vegyük például a Nap helyzetét: az Oroszlán-jegy ura a NAP, ebben a jegyben jól és erősen hat, „mert otthon van”. A vele szemközti Vízöntő-jegyben pedig Rangvesztett „Exiliumban” van, akkor a KOS jegyben még lehet felmagasztalt állapotban= Exaltation= Emelt helyzetben. A Mérleg-jegyben pedig esésben –romlásban van.


Amennyiben pedig a többi jegyben található, akkor =PEREGRIN = Peregrinus: idegen - vándor lesz. Ez is erőcsökkenésnek számít, de jelentéktelenebb, mint maga „Rangvesztés”, vagy más néven romlás.


Ugyan e szerint, ha Vénuszt vizsgáljuk, akkor:a Mérlegben –Bikában, uralomban (Domicilium van), míg a szemben álló Kos- Skorpió jegyekben már rangvesztésben, a Halak-jegyben felmagasztalt erőben, míg a Szűz-jegyben már romlásban található. A többi jegyekben pedig: PEREGRIN lesz.


Összességében elmondható, hogy uralkodásban a bolygók erői a legtisztábban, teljes eredendő mivoltukban jutnak érvényre a jótékonyak a legerősebben fejtik ki a jó hatásaikat, a kártékonyak pedig kevésbé diszharmonikusnak és jó hatásaik előterébe lépnek.

Rangvesztésben viszont a jótékony bolygók hatásai csökkennek, csak erős gátlásokkal tudnak érvényesülni, a kártékonyak ellenben fokozottan kifejtik ártó, diszharmonikus hatásaikat.


Tehát azt is meg kell említeni, hogy az erőfokozódás nem egyenrangú a magával az uralommal. Ez jelenti tehát az erőfokozódást, vagyis az EXALTÁCIÓT- felmagasztaltságot adja= „ERŐBEN LÉT ” ez pedig az illető jegynek bizonyos fokában érvényesül teljes mértékében, de akár kihat az egész jegyre is.


Ezt pedig abban, jegyben láthatjuk, ahol a kör alatti „EKL” táblázatban a bolygóknak a jegyben elfoglalt fokszámai mellett a „MÉLT” sorban van feltüntetve. Tehát ezek lehetnek: ERŐ – EXIL – URA - jelzéssel ellátottak, illetve üresben semlegesek.


Az „EXALTÁCIÓS” jeggyel szemközti romlás-bukás pedig a szemben álló jegyben következik be. Ugyan már más alkalommal leírtam itt a fórumon a következő „EXALTÁCIÓS” jegyekkel szembeni felsorolást, de akár most, is mint kapcsolódó témakört ismét jelezhetem.


Nap „Erőben”van a Kos 19°-nál „Romlás”- ban pedig a szemben álló Mérleg 19° fokánál.

Hold „Erőben” Bika 3°-nál „Romlás”-ban Skorpió3° foknál.

Merkúr „Erőben” Szűz 15°-nál „Romlás”-ban Halak-jegy 15°-nál.

Vénusz „Erőben” Halak 27° - „Romlás”Szűz 27°.

Mars „Erő” Bak 28°- Rák 28°-nál.

Jupiter „Erő” Rák 15°- Bak-jegy 15°.

Szaturnusz „Erő” Mérleg 20°- Kos-jegy 20° fok.


A többi itt fel nem sorolt bolygóknak az erőben léte és romlása= „EXALTÁCIÓJA”=casusa, a jelenlegi asztrológiai ismeretek szerint nem ismert.


Említésre érdemes még az, hogy a Hold csomópontoknak is van „Erejük és Romlásuk” is.

Erre egy példa: A felszálló holdcsomópont az Ikrekben „Erőben”, míg a Nyilasban „Romlásban” van. A Leszálló holdcsomópont pedig a szemben lévő Nyilas-jegyben van „Erőben”, míg az Ikrek-jegyben pedig „Romlásban, STB.


Komoly hatás csökkenésnek tekinthetjük, még azt is, ha a bolygók egyetlen más bolygóval sem, állnak semmilyen fényszögben sem. Ilyen esetben a képletfejtésnél csak maga a jegy és ház jellege dönti el, hogy miként értékeljük a bolygót az eredendő természete által.


Aztán ide tartozhat még az is, és ez „ERŐFOKOZÓDÁST” jelent, ha a „Radixban” két bolygó „Uralmi cserében” kerül egymással. Ez nevezzük= „RECEPCIÓNAK”. Ez annyit jelent, hogy a két bolygó mindegyike a másik uralmi jegyében foglal helyet.


Erre is a jobb megértés érdekében lássunk egy példát: ha NAP a Kos-jegyben található, a MARS bolygó pedig az Oroszlán jegyben áll, mivel itt két tüzes jegy felcserélődésről van szó, ezért ez egyúttal akár rangvesztésként is értékelhető.

Viszont ha a Vénusz a Kosban a Mars pedig a Bika-jegyben van, akkor pedig ez az uralmi csere ki egyensúlyozhatja akár még a rangvesztés hátrányos hatását is.


Ezért a képletfejtés során érdemes ezeket, a lehetőségeket is hangsúlyossá tenni, különösen kiemelkedő jelentőséggel kezelni, mert akár ezek is lehetnek a képletben az állatövjegyek tekintetében a „kritikus” pontok, pláne, ha a bolygók ezektől 3° foknál nem állnak messzebbre.


Tehát akkor még egyszer „KRITIKUS” pontoknak tekinthetők: a főjegyek közül a KOS- RÁK-MÉRLEG- és BAK- jegyek 0:13°: és 26° fokai.

A Szilárd jegyeknél: BIKA-OROSZLÁN- SKORPIÓ- és VÍZÖNTŐ jegyeknél: 9°: 21:° fokai.

Változó jegyeknél: IKREK-SZŰZ-NYILAS és HALAK: 4°: 17° fokai.


Mivel azonban a fentebb felsorolt „Erők” és „Gyengeségek” értékelése a képletfejtés során elég nagy munkát és körültekintést jelentenek, ezért ehhez már nagyobb asztrológiai ismeretek is szükségesek. Amennyiben viszont van ehhez is türelmetek, akkor akár saját képleteiteknél a Kör alatti „EKL” táblázatban illetve magában a körben is a fenti érték fokszámokat is, feljegyezhetitek.


Kedves Csaba! Várom a további jó kérdéseidet is!

Remélhetőleg másoknak is érdekes dolgokat tartalmaz a kérdésedre adott bővebb válaszom.

Hiszen ennek a fórumnak leginkább az a célja, hogy mennél többen meg ismerhessék az asztrológiának legalább az alapismérveit.

1956. HnéViktória (válaszként erre: 1950. - Ilcsimama)
2015. ápr. 2. 21:56
Kellemes Húsvéti Ünnepeket :)
1955. Ilcsimama
2015. ápr. 2. 18:16

Köszönöm Mindenkinek a Húsvéti Jó kívánságokat és a jeleket! Én is mindenkinek Kellemes Ünnepeket és jó pihenést kívánok szeretettel.


Még az utolsó vacsora képhez egy verset is küldök nektek.


/Juhász Gyula/: Az utolsó vacsora.


János a Mester nagy szívén pihen,

E tiszta szíven, e csöndes szíven,

pihen, de lelke a holnapra gondol,

S fiatal arca felhős lesz a gondtól.


Mély hallgatás virraszt az asztalon.

Az olajfák felől a fuvalom,

Hűsen, szomorún a szobába téved,

Befáj ma a szél, az éj és az élet!


Tamás révedve néz a mécsvilágra,

Péter zokog, és árvább, mint az árva,

Júdás se szól, csak apró szeme villan,

Remegve érzi: az ő órája itt van!


Csak egy nyugodt. Nagy, sötétkék szemében,

Mély tengerek derűs békéje él benn.

Az ajka asztali áldást rebeg,

S megszegi az utolsó kenyeret

1954. Ilcsimama (válaszként erre: 1951. - Mcsaba)
2015. ápr. 2. 18:15

Kedves Csaba! Köszönöm a jó kívánságaidat!

Megint csak nagyon jó a kérdésed, mely bővebb kifejtést érdemel, ezért már csak az ünnepek után térünk vissza rá.

1953. Ilcsimama (válaszként erre: 1952. - Perla del Mar)
2015. ápr. 2. 18:11

Kedves Perla del Mar! Csodálkoztam is rajta, hogy nem válaszoltál, most már értem, hogy miért nem.

Tudod véletlenek nincsenek csak is sorszerűségek, hiszen én is Bika-jegyben születtem!

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook